FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Poligon Krivolak

Go down 
+73
Lala Basaid
emeri
semsudin
sasa staza
Matrix
cikaduki
Željko B
Vojnik vozač
Senad
more6
oficir s ruzom
lacoš
ado1
Max Blitz
dražen
Valter 71
KODRIČ
vargas
stari FAZAN
sandizev
topalko
dpuric
crveni_krst89
trcinoga
zareta
Stazio
oljaca darko
pukovnik
suca
Vlad N
milutins
aleksa961
humka83
KasterS
SekiCet
kajmakčalan84
artiljerac 90
alexandar
grale
saban
Gagi bg
Gringo
pera84
Vojnik Graničar
Fiume
Bogart
Mostarac
nerona
Kaplar M
AlexGreat
pelister1
ja i opet ja
komandirodelenja
ZAGORAC
Dejan-Obrenovac
Slaviša Makso
panon
inzenjerac
1228/1
dime1981
micro
sego
montoya
sotatila
računač
Patrick
purger
toz972
Rodic Zeljko
gardist
roker
ppsupercop
mgalic2
77 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
AutorPoruka
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Poligon Krivolak - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 7 Icon_minitime04.08.14 23:12

humka83 (citat):
neznam dali je bila tocna informacija u moje vrijeme boravka nam je receno da je 60 x 40 km a dali je smanjen ili povecan...

To bi bilo duplo više nego je u članku navedeno, znači 2.400 km2, a Makedonija ima 25.713 km2.

10% teritorija skoro, ne vjerujem da je toliko, i ovo u članku mi izgleda ogromno.




Na vrh Go down
stari FAZAN
Vodnik I klase
Vodnik I klase
stari FAZAN


BROJ POSTOVA: : 556
ČLAN OD: : 2013-12-11
M(j)esto JUZNA AUSTRALIA, ADELAIDE

Poligon Krivolak - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 7 Icon_minitime05.08.14 3:31

!!! ogromna teritorija...!!! 
mora da su ove polovicn e brojke  u pitanju 
sto cini (5%)
evo vracam se na Humketov napis o onom drzanju META  za gadjanje...
pa sam nasao dobar ugao gdej se vidi bas onaj dio poligona sto ga je humke bio prije okruzio crveno i CRNIM je bio naznacio liniju gdje su te mete drzali i 
SAD ja pokuisavam da to rekreiram...
Ajde Humke daj skini te slike pa postavi ti oruzija i mete i vas u rovoima...
He...pa da opalimo jos jedan plotum ...barem za inat i za dzabe amerima...
onako internetski...(*mada je sad njihov poligon) he ... eh...\\
[You must be registered and logged in to see this image.]
tu sam ja zamislio da se vozila parkiraju dole kod ta dva zelena okretista ili sta je to vec...
a ono si rekao da bi mogli biti pjesadijski zakloni/grudobrani...ili (?)...
pa bi vatra iz orudj isla tim crvenim zakrivljenim linijama ...?
ako sam shvatio.???
Ti Humke ovo pruzmi pa docrtaj...


stari FAZAN: komentar modifikovan dana: 05.08.14 3:41; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
stari FAZAN
Vodnik I klase
Vodnik I klase
stari FAZAN


BROJ POSTOVA: : 556
ČLAN OD: : 2013-12-11
M(j)esto JUZNA AUSTRALIA, ADELAIDE

Poligon Krivolak - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 7 Icon_minitime05.08.14 3:33

[You must be registered and logged in to see this image.]
ovo  mi lici na rub neke visoke litice.... 
sa crnim linijskimsjenkama
koje su izgleda udubljenja vododerina... ili???


stari FAZAN: komentar modifikovan dana: 05.08.14 3:50; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
stari FAZAN
Vodnik I klase
Vodnik I klase
stari FAZAN


BROJ POSTOVA: : 556
ČLAN OD: : 2013-12-11
M(j)esto JUZNA AUSTRALIA, ADELAIDE

Poligon Krivolak - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 7 Icon_minitime05.08.14 3:43

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
stari FAZAN
Vodnik I klase
Vodnik I klase
stari FAZAN


BROJ POSTOVA: : 556
ČLAN OD: : 2013-12-11
M(j)esto JUZNA AUSTRALIA, ADELAIDE

Poligon Krivolak - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 7 Icon_minitime05.08.14 19:45

evo uzeo sam da obradim 1. dio komplexa zgrada ...

idem od MOSTA pa redom... grupu objekata pa grupu...
DAKLE PRVA GRUPA OBJEKATA 

ovaj dio ja bi nazvao  "Y"-Dolina
Sa pripadajucim objektima (koji su tu oznaceni crveno...ispred ulaza u Y-dolinu.
/
Meni ovo u dolini izgleda kao SKLADISTA MUNICIJE... 
jer vidi se kako su uradjena odvojeno-udaljeno u sl explozije ...
i jos imaju ta brda sa obe strane da stite ...
i mislim ispred i iza kao grudobran... dakle ZASTITA OD EXPLOIZIJE... 
meni definitivno lici na to...
Sta je bilo u doba JNA ...to neko sigurno zna... 
pa dok taj neko ne naidje... 
moramo pricekati...
he....

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
stari FAZAN
Vodnik I klase
Vodnik I klase
stari FAZAN


BROJ POSTOVA: : 556
ČLAN OD: : 2013-12-11
M(j)esto JUZNA AUSTRALIA, ADELAIDE

Poligon Krivolak - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 7 Icon_minitime05.08.14 19:50

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
stari FAZAN
Vodnik I klase
Vodnik I klase
stari FAZAN


BROJ POSTOVA: : 556
ČLAN OD: : 2013-12-11
M(j)esto JUZNA AUSTRALIA, ADELAIDE

Poligon Krivolak - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 7 Icon_minitime05.08.14 19:56

[You must be registered and logged in to see this image.]
extra SE TU SA LIJEVE STRANE VIDI NEKI OBJEKAT KOJI JE TAKODJE MENI SE CINI 
DOBRANO UKOPAN...i ima veze sa explozivnim ili zapaljivim materijama...(?)
/
Da nije RAKIJA ILI UZO ??? za strane Trupe... 
kao ..ONO ...
u znak DOBRODOSLICEEEEE !!!  ZIVILI !!
Na vrh Go down
stari FAZAN
Vodnik I klase
Vodnik I klase
stari FAZAN


BROJ POSTOVA: : 556
ČLAN OD: : 2013-12-11
M(j)esto JUZNA AUSTRALIA, ADELAIDE

Poligon Krivolak - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 7 Icon_minitime05.08.14 20:19

Da li je Rakija... Uzo...    Metaxa ...???           ILI KO ZNA STA  ????

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
stari FAZAN
Vodnik I klase
Vodnik I klase
stari FAZAN


BROJ POSTOVA: : 556
ČLAN OD: : 2013-12-11
M(j)esto JUZNA AUSTRALIA, ADELAIDE

Poligon Krivolak - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 7 Icon_minitime05.08.14 20:22

vidi se fino kako su svi magacini u Y-Dolini  dobrano ukopani  u okolnom terenu...
dakle  skoro sigurno Municija !!!

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
emeri
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2014-09-10

Poligon Krivolak - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 7 Icon_minitime10.09.14 22:27

Tri puta bio na Krivolaku 1988.godine

Vozac Tenka T-55 u Marsal Tito - Skoplje.

Prvi put pokretno logorovanje 30 dana Skoplje - Krivolak (ljeto)
Drugi put Snimanje pokaznog filma (jesen)
Treci put su ubacivali i dogradjivali neke lasere na tenkove. (pozna jesen)
Uvijek ja morao ici.

Najvise mi je ostalo u sjecanju, milion komaraca i milion ovaca sa jagnjadima.

P.S. Nekad nevalja biti najbolji vozac kasarne.
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

Poligon Krivolak - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 7 Icon_minitime11.09.14 21:56

emeri pozdrav, i ja sam bio tri puta na " nasem " Krivolaku ali pjeske, pjesadijski skamena na kamen od Negotina na Vardar do logora preko ekonomije. A ovo si dobro rekao da nevalja biti najbolji onda si ga tek nadrapal, kazu uvjek je bilo dobri biti nekakva sredina, zlatna sredina. Nije da sam zelio biti najbolji ali mi je bilo dosadno a puno sam stvari znao, te bilo mi je predosadno iako je fakat bilo grdo biti pjesadinac. Drago mi je da si upoznao "nas " Krivolak ima se toga dosta za reci o njemu. Mene zanima dali ste na pokretnom loogorovanju na Krivolaku imali gadjanje, kakvo, skim i kolko je dugo trajalo. Znam di je bilo tenkovsko gadjanje a za mojeg logorovanja i puzanja i gadjanja bilo je i gadjanje bataljunsko sa potporom od 10 ili 12 tenkova. To je bio zaista veliki dogadjaj toga dana na Krivolaku. LP
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 56
M(j)esto Bački Petrovac

Poligon Krivolak - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 7 Icon_minitime19.09.14 20:28

jel bi mi neko mogao (naravno ako zna) na mapi pokazati gde je bio logor ABHO.Secam se samo da je bio na nekoj takozvanoj visoravni a dole smo silazili na postrojavanje a tamo smo i davali pozarstvo ...u auto parku,Secam se isto da je u blizini bilo napusteno selo (ostale su samo rusevine) Šeobe.
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

Poligon Krivolak - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 7 Icon_minitime15.04.16 16:44

Na poligonu Krivolak postojala je kasarna odmah na ulazu poligon a kojoj neznam ime, tu smo napisali i sjecam se da su se samo bavili ekonomijom, uzgajali lubenice, grozdje i vjerovatno jos neke od kultura. Znamo da je sva vojaska i vecina nas iz Skopske oblasti bili na tom terenu, te me zanima ime ili da netko otvori temu o istoj ako je bio u toj kasarni.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Poligon Krivolak - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 7 Icon_minitime15.04.16 18:13

humka83 ja sam bio Januarac 1987 T.Veles obuka 4 mes.pa Granica na krivolak nismo isli a trebali smo imali smo pokretno logorovanje do Prilepskog jezera odande su nas pokupili oko oo.30 u TAM 110-7 i pravac Veles.U kasarni se pricalo da na krivolaku idu kaznjeni oficiri i vojska i da je bilo imanje sta je bilo jos neznam.
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

Poligon Krivolak - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 7 Icon_minitime15.04.16 22:54

Lala Basaid (citat):
humka83 ja sam bio Januarac 1987 T.Veles obuka 4 mes.pa Granica na krivolak nismo isli a trebali smo imali smo pokretno logorovanje do Prilepskog jezera odande su nas pokupili oko oo.30 u TAM 110-7 i pravac Veles.U kasarni se pricalo da na krivolaku idu kaznjeni oficiri i vojska i da je bilo imanje sta je bilo jos neznam.

pozdrav Lala Basaid, ja sam bio 4 puta na Krivolaku, prvi puta smo bili cca mjesec dana, neznam nista o tim vojnicima i oficirima dali su bili kaznjeni ili ne, naime sa prvim dolaskom i silazak s vlaka na stanici Negotino na Vardar krenu li smo pjeske u logor kojeg sam negdje i postavio tu, dolaskom i prolaskom pored te omanje kasarne vidio sam uredjene vojnike koji su nas prasinare promatrali za podsmjehom, vjerovatno znajuci sta nas sve ceka. Dogodila se nevjerovatna stvar koju nisam mogao niti predvidjeti, medju tim vojnicima je bio moj skolski frend Boro Popovic, ( ako ga netko pozna moze mi javiti ), naravno samo smo izmijenili na brzinu par rijeci hodajuci uz nas na onom suncu i prasini. Od tolke teske obuke i svakodnevnog zanimanja nisam stigao otici do njega, iako smo nocu i pod vecer isli a ne krali nego uzimati im lubenice sa plantaza. Nisam primijetio da je bilo puno vojske u toj kasarnoj mozda cca 70, zato sam pitao a mozda se netko i javi koji bio bas tu na odsluzenju roka. Vjerujem da ima zanimljivih prica iz te usamljene kasarne.
Na vrh Go down
maxim.69
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 42
ČLAN OD: : 2016-03-28

Poligon Krivolak - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 7 Icon_minitime26.07.16 22:16

ee tih lubenica se secam, posto smo ih i mi kao krali... ne secam se vise svih detalja, znam samo da je voda bila uvek mlaka, posto sam ja bio u augustu 88. god na bojevom gadjanju sa haubicama 105mm.. dosli iz vranja... kada smo stigli imao sam osecaj da smo na drugoj planeti...spavanje u satoru, ujutro kada se probudis prasine svuda i iz usiju je izlazila.... a znoj je izlazio i kroz opasac sav je bio crn od znoja...
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Poligon Krivolak - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 7 Icon_minitime26.04.17 1:15

[You must be registered and logged in to see this image.]


Slika i komentar su iz ovog linka...
[You must be registered and logged in to see this link.]

Na vrh Go down
maraton
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2017-05-01

Poligon Krivolak - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 7 Icon_minitime01.05.17 15:53

Kao prvo pozdrav svima!
Na Krivolaku sam odradio solidnih 9 mjeseci. Trebao sam biti tehnička služba u Bregani preko "veze", ali prvo me na podjeli karata tip bacio u Štip, a onda još kad sam došao u Štip je bilo "evo tebi artiljerija". Iz nekog razloga nisam bio poručniku simpatičan, pa sam završio kao "pomoćna posada" na Krivolaku. Ovo "pomoćna posada" je značilo da su nas skupili iz raznih kasarni (neki su bili stvarno "mangupi iz civilstva", a neki jednostavno nisu imali sreće), skrpali 4 posade koje su služile uglavnom stažistima i izviđačima koji su došli na Krivolak odraditi svoje "vatreno" krštenje. Koliko nam je zbog nedostatka "komfora" kasarne bilo šugavo, toliko nam je bilo i zabavno. Nakon 2-3 gađanja smo dobivali "nova" oruđa iz bog-te-pitaj kojih skladišta. Uglavnom su nam dovukli konzervirane topove ili haubice koje su bile još iz 2. svjetskog rata (za neke pojma nisam ni imao da ih je JNA uopće imala). Bilo je hrpa američkih haubica 105 mm (dva modela), pa 155 mm i haubica i top ("Long Tom"), pa "mala" haubica 76 mm. Onda sovjetski 76 mm ZIS, pa haubica 152 mm (D-20). Sve je to dolazilo konzervirano, pa smo uvijek prvo dan-dva to čistili i pripremali. Bilo je doduše i par gađanja na aktivnim oruđima - 5-6 na D-30, i po 3-4 na 130 mm i Norama.
Vjerojatno smo bili ekipa s najviše bojevih gađanja u JNA - nisam točno pobrojao svako, ali negdje oko 135-140 (nekad smo s jednima imali ujutro, a s drugima popodne Smile ).
Na vrh Go down
NK19
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2019-06-24
M(j)esto Prilep, Negotino, Skopje

Poligon Krivolak - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 7 Icon_minitime24.06.19 19:33

ja i opet ja (citat):
Evo da i ja napisem koju rec o pologonu Krivolak.Ako je neko jednom bio na Krivolaku makar i 5 minute,ostacemu celog zivota u secanju.Bio sam dva puta tamo.Dve nedelje u Decembru 1984 i tri nedelje u Junu 1985.Za mene je to pustinja usred Evrope.Normalno je da to nemoze biti pustinja u pravom smislu,ali i moze.Temperatura danju 42 °C,a nocu ide ispod nule(mislim leti).Mozda je to za nekoga nemoguce ali nek se neko javi ko je stvarno tamo bio,moze biti to Kaplar M.On ima vrlo dobro pamcenje kolko ja primecujem i on vam puno bolje moze to opisati.U blizini je kasarna Negotino bila,kolko se ja secam.Na kraju vezbe na Krivolaku, leti 1985,organizovana je muzicka predstava za vojnike u samom krugu te kasarna.Dobro se secam ,pored pevaca bile su i dve sestre pevacice(jos uvek se secam imena -Marijana i Rosana-ako se nevaram.5 puta su izlazile na binu i opet se ponovo vracale u autobus gde im je bila garderoba,jer cim se pojave cuje se reakcija vojnika(mozete predpostaviti)i one se ponovo vrate u autobusu tj.njihovoj garderobi,posto su muzicari dosli na kratko u kasarni autobusom.Ali sad se secam ,nije to bila kasarna u Negotinu nego na samom Krivolaku bila mala kasarnica,a Negotino je najblizi grad Krivolaku.Javicu e opet ako se necega setim a zasad toliko i pozzz

Jeste. Dolazili si i Usnija Redzepova i Snezana Savic a pratio ih Vojni orkestar. A posle su isli u u vojno odmaraliste u Dojran, Ohrid... Na Krivolak je bio moj otac kapetan Najdo Kocoski Najdo
Na vrh Go down
NK19
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2019-06-24
M(j)esto Prilep, Negotino, Skopje

Poligon Krivolak - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 7 Icon_minitime24.06.19 19:39

ZAGORAC (citat):
"Krivolak" je prića za sebe,tko nije bio,teško će razumjeti...
E a kada se isprobavao T84 na Krivolak.  Ekipa iz Sarajeva, Banja Luke, Zagreb. Sve strucnjaci angazavoani. A zima studen -20 kao nista.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Poligon Krivolak - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 7 Icon_minitime06.07.19 0:30

Na Krivolaku je u tijeku vojna vježba 'Odlučan udar' ('Decisive Strike') 2019. Počela je 5. lipnja i trajat će do 9. srpnja.
Sudjeluje oko 2.700 vojnika iz SAD, Sjeverne Makedonije, Crne Gore, Bugarske, Albanije i Litve.




[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
oficir s ruzom
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 106
ČLAN OD: : 2012-12-16

Poligon Krivolak - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 7 Icon_minitime11.08.19 16:30

Poligon. Davno beše
Na vrh Go down
Vojnik vozač
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 85
ČLAN OD: : 2014-05-01
M(j)esto Lukavac

Poligon Krivolak - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 7 Icon_minitime12.08.19 10:11

Vojni poligon "Krivolak" zauzima površinu od 22.564 hektara, odnosno 22 km u pravcu sever-jug i 18 km u pravcu istok-zapad.JNA ga gradila od 1963. do 1969.
Na vrh Go down
Mirsad Tinjic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2020-07-29

Poligon Krivolak - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 7 Icon_minitime29.07.20 1:01

Na poligonu Krivolak sam bio od januara 1979 do avgusta 1979. Bilo nas je oko 25 vojnika i jedni su bili straza na magacinima oruzja, drugi su bili u radionici , treci su sa autobusom dovozili radnike na vojnu ekonomiju iz Kavadaraca i Negotina.
Meni je tamo bilo super i nije bila vojna disciplina nego kao u nekoj firmi.
Na vrh Go down
Mirsad Tinjic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2020-07-29

Poligon Krivolak - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 7 Icon_minitime29.07.20 1:11

To su bila skladista municije. Na Krivolaku sam bio 8 mjeseci 1979 godine.
Na vrh Go down
Sponsored content





Poligon Krivolak - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 7 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Poligon Krivolak
Na vrh 
Stranica 7/7Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 Similar topics
-
» Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.
» Kamensko, Karlovac
» Prevlaka - poligon TOC-a (Tehničkog opitnog centra)
» Skijaški - smučarski poligon Kopaonik - skijanje i obuka za borbu u zimskim uvjetima
» Bohinjska Bela '86/'87

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: