FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88

Go down 
+19
Wolfgan
SZ
šepa
combevet
zastavnik
Omladinac
zeljkoue
Max Blitz
Burić
Boske
FOSIL
alexandar
Gringo
purger
Orba
Vojnik Graničar
Goran67
vozacdejan
Kemo Specijalac
23 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3
AutorPoruka
Wolfgan
Gušter
Gušter
Wolfgan


BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2014-04-08
DOB : 55
M(j)esto Podgorica

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 3 Icon_minitimeTue Jan 27, 2015 10:16 pm

Kemo Specijalac (citat):
Wolfgan, je li i u LAD ( laka artiljerija, kadetnica) dosao staza iz Šro Zadar?

Secam se da je staža u LAD bio Slovenac, i da me je obradovao vestima o mom drugu iz grada Zaječara, Minčiću, koji je bio njegov klasić iz Šro

Nijesam siguran.... U Kadetnici iz SRO Zadar su stigla samo dvojica. Jedan je bio ako se ne varam u artiljeriji (oni su bili sprat ispod nas) i moja malenkost 120mm pri pjesadiji. Ja i Sava Kovacevic (aktivni oficir) smo bili u artiljerijskom dijelu pri pjesadiji.
Na vrh Go down
vozacdejan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2012-04-19

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 3 Icon_minitimeMon Sep 21, 2015 7:57 pm

Kemo Specijalac (citat):
VP 8164/10-2

Prvi vod prve cete prvog bataljona pesadije, kasarna Slava Klavora , klasa septembar 87/88.

Slikano na logorovanju pre zdruzene takticke vezbe JESEN 87, Pivka, u oktobru 87.

[You must be registered and logged in to see this image.]

S leva na desno: cuce: Ademi, Sadiku, Budin Darko, Krasnici, Demoli.

Drugi red: Jovicic , Ferenz , Sicz , Ahmeti, Milosevic, Todorovic, Micovic, Grnja.

Treci red: Ivan, Markovic, Gari, Misic, Ivanic, Kriznar, Vasic, Vilotijevic, Aca.
secam se vecine ljudi sa ove slike i neznam kako mene nema na slici ovaj teren je zapocet 6 oktobra bas na moj rodjendan i spavali smo u ovom velikom satoru , ada podsetim i kad je neko od vojnika dobio sugu pa smo se svi bili uprpili.... pozdrav
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 3 Icon_minitimeMon Sep 21, 2015 8:18 pm

vozacdejan (citat):

secam se vecine ljudi sa ove slike i neznam kako mene nema na slici ovaj teren je zapocet 6 oktobra bas na moj rodjendan i spavali smo u ovom velikom satoru , ada podsetim i kad je neko od vojnika dobio sugu pa smo se svi bili uprpili.... pozdrav


Prva ceta je spavala u 2 reda malih satora od satorskih krila...po jedno odeljenje u svakom.

U velikom satoru je spavala Kostina II ceta, verovatno si ti vec tada otisao tamo u otkomandu.

Ne secam se tog slucaja suge, secam se jedne tuče ašovčićima (visoki vojnik iz III cete kome ne mogu da se setim imena, i stariji Albanac (deda) koji je morao da zapali cigaru na 10 min)... major nas je sve postrojio radi toga, i vikao na nas nesto u stilu da ne zeli ovde ponavljanje Paracina.
Na vrh Go down
vozacdejan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2012-04-19

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 3 Icon_minitimeMon Sep 21, 2015 9:46 pm

ja sam sigurno spavao u velikom satoru, pa da, sada se secam ja sam tada bio kod koste a kada sam se vratio iz pozege sa obuke za vozaca, dosao sam u cetu kod sibalica da budem vozac.
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 3 Icon_minitimeSun Oct 30, 2016 5:42 pm

Novija slika mesta gde je nekada bila kasarna Slava Klavora u Mariboru...orijentacija prema bisti (koja je medju retkim preostalim objektima)

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Toma V.
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2017-01-31

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 3 Icon_minitimeTue Jan 31, 2017 9:46 am

Pozdrav za Orbu i Kemu Specijalca i sve ostale klasice iz Slava Klavore!  Septembar 87. PRIJATNO !!!

Toma Varagic, Pirot
Na vrh Go down
Toma V.
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2017-01-31

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 3 Icon_minitimeTue Jan 31, 2017 9:49 am

vozacdejan (citat):
ja sam sigurno spavao u velikom satoru, pa da, sada se secam ja sam tada bio kod koste a kada sam se vratio iz pozege sa obuke za vozaca, dosao sam u cetu kod sibalica da budem vozac.
Mora da se secas mog velikog druga i klasica Živojina Beljića Pece iz Beograda. On je takodjke bio vozač u to vreme.
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 3 Icon_minitimeSat May 27, 2017 4:03 pm

Toma V. (citat):
vozacdejan (citat):
ja sam sigurno spavao u velikom satoru, pa da, sada se secam ja sam tada bio kod koste a kada sam se vratio iz pozege sa obuke za vozaca, dosao sam u cetu kod sibalica da budem vozac.
Mora da se secas mog velikog druga i klasica Živojina Beljića Pece iz Beograda. On je takodjke bio vozač u to vreme.
Toma V.
Peca je bio prisutan cak i na ovom forumu Smile  "dorcolac"
[You must be registered and logged in to see this link.]
a ti i ja smo evocirali uspomene na grupi na fb
Na vrh Go down
Sponsored content





Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88 - Page 3 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88
Na vrh 
Stranica 3/3Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Maribor,kasarna Slava Klavora, 89/90.
» Maribor, kasarna Slava Klavora 88/89
» Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88
» V.P. 8164 Slava Klavora 84-85g
» Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SLOVENIJA-
Idi na: