FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88

Go down 
+16
semsudin
zonta
purger
cviko
Max Blitz
vozacdejan
Stazio
KOTLOVNICAR
Boske
Orba
šepa
alexandar
Goran67
goran800
Vojnik Graničar
Kemo Specijalac
20 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3
AutorPoruka
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Vojni orkestar VP 8164 Maribor   87/88 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Vojni orkestar VP 8164 Maribor   87/88 - Page 3 Icon_minitime04.03.15 0:56

splićko (citat):
Hvala ti Kemo na dobrodošlici. Imaš pravo - pomiješao sam te s nekim, oprosti, starimo ... :-) :-)
A u vezi ovog drugog, mislim da je Guteša (stari mu je bio nekakav štabski general u Beogradu) bio na razglasu u ljeto 1988. Uglavnom, tamo negdje od 03./04. 1988. bio je "na radu" u Klubu Kadetnice ...

Ma setices se, bio sam jedini gitarista u orkestru. Od marta 88 smo cak i spavali u klubu, u zgradi do bioskopske sale.

Gutesa, sin stapskog generala - 88, koliko se ja dobro secam; nije postojao na razglasu. Do marta je razglas uglavnom obavljao pevac Mirsad Isakovic, klasa mart 87; kad se on skinuo, na razglasu smo radili mi iz orkestra na smenu, i Matjaz Jelenic, nase tehnicko lice. Kasnije je dosao na obuku i rad momak iz klase Mart 88, koji se zvao Milenko, prezimena se ne secam, poreklom iz Loznice, a ziveo je u Beogradu, Banovo brdo.

Jedini vojnik ciji je tata moguci oficir JNA, a imao veze sa vojnickim klubom, jeste momak koji je pustao filmove, nasa klasa...ne secam mu se prezimena, ali on je toliko bio po odsustvima (redovno vanredno nagradno kucna nega itd itd) da mu se ni lika ne secam.

Uglavnom, ne secam se nijednog "stranog tela" u razglasu vojnickog kluba, sa takvim prezimenom. Podsetices me blize ko je bio on.
Na vrh Go down
splićko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2015-03-03

Vojni orkestar VP 8164 Maribor   87/88 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Vojni orkestar VP 8164 Maribor   87/88 - Page 3 Icon_minitime04.03.15 13:11

Pa nas dvojica smo se vjerojatno sreli na audiciji u klubu Kadetnice, ja sam u vrijeme dolaska u JNA bio jedan od "viđenijih" splitskih bubnjara :-), sa stažem svirke s Đavolima, Dinom Dvornikom u ranim danima, mnogim studijskim projektima, itd. Međutim, kad je na audiciji krenuo 7/8 ritam, a nakon toga i neka stvar od Zorice Brunclik :-), tu nisam imao šanse :-), najači je između nas 3-4 bubnjara bio momak Makedonac, čini mi se iz Štipa, ne sjećam mu se imena ... On u orkestar, a ja nazad u pionirce kod Miće Ćudića ... :-) :-)
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Vojni orkestar VP 8164 Maribor   87/88 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Vojni orkestar VP 8164 Maribor   87/88 - Page 3 Icon_minitime04.03.15 14:19

Sada se secam ... zatamnjena kino sala vojnickog kluba i zastavnik Bjelica na celu "komisije". A secam se i te price - bubnjar iz Splita, Djavoli...samo ne mogu da docaram lik, mnogo je proslo od tog septembra/oktobra 87.

U mom prvom postu na pocetku teme stoji spisak ko je sve prosao u orkestar. Bubnjar koji je tada prosao, a koga ne mozes da se setis, zvao se Vencislav Smaćoski, iz Skoplja; on je odradio sa nama samo jednu svirku, prvu, a onda je otpusten iz JNA.

Tog Gutese iz vojnickog kluba i dalje ne mogu da se setim...
Na vrh Go down
POPPRANGIJA
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2015-02-17
M(j)esto Zemun

Vojni orkestar VP 8164 Maribor   87/88 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Vojni orkestar VP 8164 Maribor   87/88 - Page 3 Icon_minitime08.03.15 21:51

Evo da vam se javim mada nisam bio u tom orkestru nego u Novom mestu ali me malo dotaklo ono o "velikim" vojnim orkestrima.Služio sam 1988./1989.  i svirao kao i vi .Kad sam se skinuo rekoh sebi -nikad više uniforma.Kad ono...konkurs za popunu velikog duvačkog orkestra RV  I PVO  i ja se zaposlim na mestu prvog klarineta(svirao sam i flautu i sax),199O .počnem da radim i 1991. posle mnogo svirki od Petroveca do Brnika dodjem i u Vrhniku ,noć pre poznatih dogadjaja...Tu sretnem poručnika iz moje jedinice ,u toku noći avionom za BG i za doručkom vesti-rat  u Sloveniji.U Mariboru sam bio dva dana pre toga   i  dva puta za vreme služenja roka po trske za klarinet i sax negde u nekoj muzičkoj školi.Na Novomeškom delu foruma se ne javljaju pa...sve jedno.Pozdrav
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Vojni orkestar VP 8164 Maribor   87/88 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Vojni orkestar VP 8164 Maribor   87/88 - Page 3 Icon_minitime09.03.15 22:44

POPPRANGIJA, kad si bio u JNA vojnickom orkestru, znas vec kako je bilo...i tebi, i meni, i svim pametnim muzikantima isto, tj Dobro Smile

Ja sam svoje uspeo da kontaktiram, i to u dobrom procentu...kakva je situacija kod tebe?

Inace, sto se tice velikog orkestra iz Zemuna, mislim da sam jednom i bio unutra; od svih vojnih sluzbenika, najmanje sam saradjivao sa ljudima zaposlenim u tvom orkestru; a najvise sa ljudima iz orkestra Garde, Prve Armije, te Doma JNA. Svi su oni u slobodno vreme uglavnom tezgarili akustiku Smile i tu smo se nasli...
Na vrh Go down
POPPRANGIJA
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2015-02-17
M(j)esto Zemun

Vojni orkestar VP 8164 Maribor   87/88 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Vojni orkestar VP 8164 Maribor   87/88 - Page 3 Icon_minitime11.03.15 2:45

salutiranje
Ja sam vojni rok prošao samo tako...Što se tiče kolega sad trenutno rovarim i našao sam bubnjara Doudous Laurenta koji živi  i radi u Francuskoj ,izuzetan muzičar ,čak ide i na turneje po Americi ,a od ostalih ni traga ni glasa ali biću uporan.Kada si dolazio u orkestar u Zemun?Sa kim si tezgario?Možda smo se i sreli.
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Vojni orkestar VP 8164 Maribor   87/88 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Vojni orkestar VP 8164 Maribor   87/88 - Page 3 Icon_minitime20.04.15 10:50

jos neke slike mog vojnog orkestra VP 8164 Maribor 87/88:
(nabrajacu s leva na desno):


Neidentifikovani brka, harmonikas Mirza Kapetanovic, pevac Samir Kadric, harmonikas slovenacke muzike Matej Kovacic Janez

[You must be registered and logged in to see this image.]


Basista Nenad Zdjelar Keza - u civilu svirao sa bendovima Rock Street i Tony Montano

[You must be registered and logged in to see this image.]


Harmonikas i pevac Miodrag Nesic - Mica Pop, i pevac Samir Kadric na gitari
lokacija: vojnicki klub, nasa spavaona - vezbaona

[You must be registered and logged in to see this image.]


Svecana obaveza klase mart 88, Kadetnica, pista ispred trpezarije:

moja malenkost, bubnjar Vlada Radovanovic, Samir Kadric, Keza; dole izmedju zastava fotograf Armin Smailovic

[You must be registered and logged in to see this image.]

Dom JNA, krajem 87...Goran Pranjko klavijature, Samir Kadric, i ja

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Inzenjerac 87/88
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2014-11-09

Vojni orkestar VP 8164 Maribor   87/88 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Vojni orkestar VP 8164 Maribor   87/88 - Page 3 Icon_minitime22.04.15 13:20

splićko (citat):
Slučajno sam naletio na ovaj forum i na ovaj post, i toplina mi se razlila oko srca. Pretpostavljam da se Inženjerac 1987/88 i ja dobro poznajemo, 70-3 od 09. 1987., zajedno smo kod Ćudića, Fazlića, staže Valentinčiča i ostale ekipe bili: Kristijan Ćuk (Trbovlje), Suljo Turatović (Živinice), Nikolić od Niš, mali Vuksanović iz Beograda, Mitić iz Kosovske Mitrovice, Stošić iz Beograda (nije on Kemo muvao ništa s omladinkama, previše je ispaljen bio   Very Happy) i ostala ekipa... Mislim da se i tebe Kemo sjećam iz Kluba, tamo je bio Guteša iz Beograda, pa sam često "visio" tamo. Dakle, pozdrav mome Inženjercu 1987/88, ma ko bio ...


Zaboravio si kapetna Oncevskog  Very Happy
A sjecas li se Oroz Danislava iz Siska, Muratovica,desetara Javoras Esrefa koga sam htjeo da bijem posle sedam dana od dolaska u JNA jer mi je dao da popajam parket u ucionici sto je meni tada to bilo tako stupidno da sam ga protumacio kao izivljavanje  Very Happy kad se sjetim kako mi je bjezao po hodicima hahaha tu su bili i "fazani" martovci Maksimovic on nas je upoznao sa cijelim opusom Semse Suljakovic,Hasana Dudica, Sinana Sakica itd po citav dan ih je pjevao, pa onaj pop sto mu je citavo selo pisalo i kako se zvase onaj rom gastrabajter sto je par puta rezao vene zbog zene  Very Happy  a tek Krasnici koji je htjeo da se oslobodi pa je bojkotovao obuku a mi zbog njega dobijali ostav po milion puta Very Happy
Ja sam onaj sto je najvjerovatnije sa tobom(zvali smo jedan drugog "zemo" iako ja nisam iz HR) i Vuksanovicem jeo pastetu u Cudicevoj kancelariji a stolnjak nam je bio strogo cuvani plan zaprecavanja Maribora i okoline  Very Happy Ja mislim da imam sliku gdje smo ja ti Vuksanovic i Muratovic odjeveni u oficirske kapute sa sapkama na glavi bas slikane to vece kad smo "proucavali" plan zaprecavanja.
Na vrh Go down
Sponsored content





Vojni orkestar VP 8164 Maribor   87/88 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Vojni orkestar VP 8164 Maribor   87/88 - Page 3 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88
Na vrh 
Stranica 3/3Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.
» Bitola VP 4519
» Plavi orkestar
» Plavi orkestar-Suada
» VOJNIČKE PESME

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SLOVENIJA-
Idi na: