FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Ljubljana, kasarna Boris Kidrič

Go down 
+78
goran9030
Lukic987
Vlado sabljić
Marusha26
Ljubam
Srsec
jozl52
Miner
vojniks
Mico R.
Toni bih
Cveto
pura moca
mirc88
erne
PORUCNIK
Sceka
Perica Jokić
Buco87
AK-Stanica
vlado972
Maxi
skuhravi
crepajac
zika jovic
NebojsaB
miodragl
Goran cata
tule
Dejan Bubulj
Neba
timotije puskar
2480-5/2
makedonac 87/88
bricoik'79
micogalonja
goncz
Nemanja Milanović
Osa osa
HrvojeV
laki22
Spomenko Maric
e74qg
triger
Colonelo54
Zoran I
vdrum
Gocanin
pecolovac
013gonzo
Gringo
primožplahuta
egon
Karaalmir
Zlatnik
BEOGRAD
6550/33 avgust 84
Kvajgon
shonex69
SZ
V.ceta
fant 79
selem
dpuric
korpus
božo
MLVODNIK
Max Blitz
komandir odeljenja
Pero™
zastavnik
tvsas
purger
SveJug
semsudin
Sekeres Dragan
Esmir
vladica
82 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutorPoruka
V.ceta
Gušter
Gušter
V.ceta


BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2014-02-24
M(j)esto Senta

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: septembarska klasa   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Icon_minitime24.02.14 21:10

Pozdrav svima na forumu! Bio sam septembarska klasa 1989. godine u kasarni Boris Kidrič. VP 2480/5, VES ABHO mehaničar. 6.decembra prekomanda. Ima li nekog ovde, da je služio u ovo vreme u Boris Kidriču? Komandir čete, kad sam stigao bio je kapetan Elezović Miroslav, a kasnije je došao Lješnjaković Matija.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Icon_minitime24.02.14 21:18

V.ceta (citat):
Pozdrav svima na forumu! Bio sam septembarska klasa 1989. godine u kasarni Boris Kidrič. VP 2480/5, VES ABHO mehaničar. 6.decembra prekomanda. Ima li nekog ovde, da je služio u ovo vreme u Boris Kidriču? Komandir čete, kad sam stigao bio je kapetan Elezović Miroslav, a kasnije je došao Lješnjaković Matija.

Pozdrav V,ceta i dobro nam dosao. Kao sto vidis ima nas par koji smo bili u Boris Kidric. Ja sam bio u 2480/2 10 god pre tebe. Strpi se pa ce se mozda neko javiti. Pregledaj teme i nadji sta ti odgovaraj i slobodno ucestvuj u diskusiji. Rado postavi i neku sliku ali to ces moci tek za par dana. Takva su pravila.

Pozdrav  salutiranje

_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Icon_minitime24.02.14 21:39

V.ceta (citat):
Pozdrav svima na forumu! Bio sam septembarska klasa 1989. godine u kasarni Boris Kidrič. VP 2480/5, VES ABHO mehaničar. 6.decembra prekomanda. Ima li nekog ovde, da je služio u ovo vreme u Boris Kidriču? Komandir čete, kad sam stigao bio je kapetan Elezović Miroslav, a kasnije je došao Lješnjaković Matija.

Pozdrav V.ceta, ja sam tada bio u Ljubljani, ali u civilki.

Dobrodošao na forum, samo se razpiši, sigurno imaš koju zanimljivu stvar da podeliš sa nama.

Lep pozdrav iz Ljubljane, Pero
Na vrh Go down
V.ceta
Gušter
Gušter
V.ceta


BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2014-02-24
M(j)esto Senta

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Icon_minitime24.02.14 22:20

Prošle godine sam bio  u Ljubljani nakon 24 godine, nisam imao vremena da nađem kasarnu samo sam bio gore u tvrđavi i u centru. I nakon toliko godina sam prepoznao dosta. Za vreme služenja imali smo izlaske u grad svake nedelje i tako sam dosta vremena proveo na ulicama grada i na obali Ljubljanice.
Na vrh Go down
tvsas
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2013-08-29
DOB : 53
M(j)esto Zrenjanin

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Icon_minitime24.02.14 22:28

V.ceta pozdrav od tvsas-a.ja sam bio u kasarni Boris Kidric,isto peta ceta,u  trecem vodu,isti ves kao i ti.Dosao sam 15.12.88,znaci ti si samo otisao u prekomandu.Jesetar mi je bio Nermin Rahmanovic,iz BiH,drugi desetar,zaboravio sam mu ime,je bio iz Zaprsica kod Zagreba,to su bili julci 88 a razvodnik je bio jedan iz CG septembarac,ni njemu kao ni ovome drugom desetaru nisam zapamtio ime.......
Toliko za sada,poz..........
Na vrh Go down
V.ceta
Gušter
Gušter
V.ceta


BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2014-02-24
M(j)esto Senta

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Icon_minitime24.02.14 22:38

Ne, ja sam došao 1989. godine 19. septembra, do kojeg datuma si bio tamo, možda si još bio tamo kad sam stigao.
pozdrav
Na vrh Go down
tvsas
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2013-08-29
DOB : 53
M(j)esto Zrenjanin

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Icon_minitime25.02.14 0:37

Bio sam tamo,jer sam marta,mislim bas 8,presao u pozadinu,VP.1132/32,pozadinski bataljon,tj pozadinac.Skinuo sam se 12.12.89 jer sam jednom dao krv pa sam imao 2 dana skracenje vojnog roka,a posle obuke kad sam dosao u pozadinu radio sam u radionici opstih radova,kad prodjes prijavnicu skrenes odmah desno i prolazis pored onih hangara.U njima sam par puta kao dezurni vod istovarao neke pakete,mislim s hranom a tu su i bazeni s kiselim kupusom bili,ako se dobro secam.Nize od tih hangara su bili puskari,isto iz pozadine,pa onda jos malo nize od njih smo mi bili.Ja sam tu radio s par vojnika iz voda,oni su varili,brusili koje sta,a ja sam pomagao,jer nista od tih poslova nisam znao.Kasnje sam cuo da sam trebao da budem kurir majoru,koji je bio komadant pozadinskog baraljona,major Svorcan Mihajlo.Negde pred kraj moj vojnog roka dobio je cin potpukovnika.On mi je zemljak,ja sam iz okoline Zrenjanina,on je rodom na nekih 50-ak km od mene,ali nisam imao pardona jer nisam zeleo da mu budem kurir,a mogao sam.No jedan drugi vojnik,moj gene ali iz VI.cete tehnicke sluzbe je zeleo da mu bude kurir,kao njemu su desetari rekli da ce on to da bude,i ja kad sam cuo,predlozim to majoru,i ovaj dobje za kurira,a mene bace u radionicu.Mogu ti reci da mi nije bilo lose tamo....
Na vrh Go down
tvsas
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2013-08-29
DOB : 53
M(j)esto Zrenjanin

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Icon_minitime25.02.14 0:41

V. ceta,da li si znao desetara Kresimira Loncarevica,on je bio desetar u 3.vodu a moj jegene,i jedan od najboljih drugova.Posle vojske se nikad nismo culi,trazio sam ga i na FB.On je rodom je iz Banove jaruge,u Hrvatskoj????
Na vrh Go down
V.ceta
Gušter
Gušter
V.ceta


BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2014-02-24
M(j)esto Senta

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Icon_minitime25.02.14 16:59

Da, desetar Lončarević je bio jedan od naših desetara za vreme obuke, dobar čovek. Znam te bazene sa kupusom, mada nismo išli puno tamo, samo po naređenju, jednom je stigao sveži kupus sa kamionom i to smo istovarali. Jako se osećao miris kiselog kupusa. Bez dozvole nije nam bilo dozvoljeno kretanje po celom krugu samo na delu naše čete gde smo svaki dan skupljali lišće.
Na vrh Go down
tvsas
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2013-08-29
DOB : 53
M(j)esto Zrenjanin

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Icon_minitime25.02.14 22:31

Drago mi je sto i ti delis moje misljenje da je Kreso bio dobar covek.Pre par godina,u periodu od 2008 pa do 2011 sam isao nekoliko puta na rad u inostranstvu,u Turkmenistan,bivsa republika SSSR-a a sada nezavisna drzava,askabad  im se zove glavni grad,i na Aksabadskom aerodromu sam upoznao lika iz Kresinog mesta,Banove Jaruge i cuo da je,Bogu fala ziv i zdrav,da su komsije i to me je jako obradovalo.Voleo bi da nekako stupim s njime u kontakt,naravno i sa Ivaci Nikicom iz Zagreba,koji je,ako se nevaram otisao marta u prekomandu u Mostar,Medjutim nikako nisam do sada uspeo da se povezem s njima,za Ivacija nista neznam,ni gde je ni sta radi,ni da li je uopste ziv,daleko bilo.......
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik
semsudin


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1435
ČLAN OD: : 2013-03-11
DOB : 56
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Icon_minitime26.02.14 17:26

Pozdrav V.ceta i od mene i dobrodošao na forum.Naravno sa nama možeš podijeliti sve ono dobro pa i loše iz života provedenog u kasarni Šentvid pa i dalje prekomanda i teme možeš naći u kantini.
Na vrh Go down
V.ceta
Gušter
Gušter
V.ceta


BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2014-02-24
M(j)esto Senta

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Icon_minitime26.02.14 20:40

Radujem se što sam našao ovaj forum, baš je odličan. Dobro je čuti o ljudima sa kojima smo zajedno služili ili koji su bili u istoj kasarni. Imamo zajedničke teme. Tih godinu dana (nekima i više koji su služili pre) bio je deo našeg života pa će ostati u sećanju...
Na vrh Go down
komandir odeljenja
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2013-09-19
M(j)esto Crepaja

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Icon_minitime04.03.14 1:40


[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
komandir odeljenja
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2013-09-19
M(j)esto Crepaja

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Icon_minitime04.03.14 2:06


[You must be registered and logged in to see this image.]

Prvi sleva Alaga Abdulahović iz Bihaća.Milorad ćirković selo Rača-Priboj na Limu.Moja malenkost Nebojša Tekijaški.
Na vrh Go down
komandir odeljenja
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2013-09-19
M(j)esto Crepaja

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Icon_minitime04.03.14 2:08


[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
komandir odeljenja
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2013-09-19
M(j)esto Crepaja

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Icon_minitime04.03.14 2:09


[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
komandir odeljenja
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2013-09-19
M(j)esto Crepaja

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Icon_minitime04.03.14 2:10


[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
komandir odeljenja
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2013-09-19
M(j)esto Crepaja

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Icon_minitime04.03.14 2:12


[You must be registered and logged in to see this image.]

Vojni otpad ''Ježice''-Ljubljana
Na vrh Go down
tvsas
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2013-08-29
DOB : 53
M(j)esto Zrenjanin

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Icon_minitime11.03.14 22:07

gusteru   Very Happy 

Vaceras sam uspeo da se cujem sa mojim klasicem Loncarevic Kresimirom a tvojim desetarom s obuke...
Uspeo sam da saznam njegov br telefona,nazvao ga i obojica smo se obradovali sto smo oboje zivi i zdravi i sto smo se culi.Obecao mi je da ce otvoriti nalog na FB da se i tako cujemo.........
Na vrh Go down
V.ceta
Gušter
Gušter
V.ceta


BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2014-02-24
M(j)esto Senta

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Icon_minitime13.03.14 19:17

Baš sam bio pravi  Rolling Eyes gušter Smile kako pišeš, u prvim danima dosta izgubljen ali zbog toga nije me niko zezao, ni ostali nisu bili puno bolji, desetari su nam dosta pomagali da se naviknemo na vojnički život. Dobra vest da si uspeo da pričaš sa Krešimirom Lončarevićem!
Na vrh Go down
SZ
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2014-03-31

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Icon_minitime01.04.14 23:44

U toj kasarni sam bio od Novembra 1978 do negdje Marta 1979. Poslije smo otišli v Dravograd (Vič).
Bili smo 3 četa. U prosjeku sam bježao van svaki 3 dan,ha,ha,ha....Tamo kod stacionara preko ograde....
Na vrh Go down
božo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Čepin - RH

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Icon_minitime02.04.14 20:54

Pozdrav svim  pripadnicima Borisa Kidriča ma gdje bili
Ponoviću za one koji me neznaju
Septembarska sam klasa 89/90 - 2480/6
komandir čete Kap. I klase Miroslae Elezović
komandiri vodova zast. I klase Ivan Mavrin poručnik Živković (imena se ne sjećam)
desetari :
- Radojica Pejanović junac
- Milisav Tomić sep.
- Luka Marinac junac
- Zoran Vagić junac
- Zoran Brdar junac
- Željko Korpar decemb.
- Mladen Pavić decem.
- Baneković  decemb.
- Zoran Janković decemb.
- Šuta Senad septe. (bubnjar u Dubioza kolektivu)
- Nenad prezimena se ne sjećam septembarac
- Almir Karahodžić - septemb
- moja malenkost Božo septembarac

dobro se sjećam dosta stvari iz toga vremena,a posebno kluba 6 čete i pijanstava u njemu

Ima li koga od mojih ????

Na vrh Go down
http://miroslav@brkovic.net
V.ceta
Gušter
Gušter
V.ceta


BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2014-02-24
M(j)esto Senta

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Icon_minitime08.04.14 21:03

Pozdrav Božo!
I ja sam bio u Boris Kidriču u to vreme, septembar 89-do decembra, VP 2480-5, u septembru kapetan Elezović bio komandir V. čete a malo kasnije, ne sećam se kada, postao komandir V. čete kapetan Lješnjaković Matija. Dobro se sećaš imena, ja sam puno toga zaboravio. Da li si ostao u Boris Kidriču posle obuke ili si dobio prekomandu?
Na vrh Go down
božo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Čepin - RH

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Icon_minitime10.04.14 14:22

Allo moji,
Hvala na javljanju. Ja sam ostao cijeli vojni rok u Kidriču. A tvoj komandir čete kap. Matija lešnjaković inače je moj zemljak rodom iz jednog sela pored Osijeka (Ladimirevci). Otale ti je i onaj glumac Faboijan Šovagović (glumio Boška tifusara u Neretvi "ajmo drugovi, preko vode do9 sloboe").
A ti odakle si inače, gdje si služio poslije Borisa Kidriča, gdje živiš ...,???
Na vrh Go down
http://miroslav@brkovic.net
V.ceta
Gušter
Gušter
V.ceta


BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2014-02-24
M(j)esto Senta

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Icon_minitime13.04.14 21:47

Znali smo u četi tolko da je kapetan Lješnjaković iz Osijeka. Ako si bio celi vojni rok u Kidriču sigurno mnogo bolje znaš kasarnu i dešavanja u njemu. Ostao si u istoj četi? Ja sam 7. decembra 1989.godine otišao za Visoko, nekih 30 km od Sarajeva. Nije bilo loše u Visokom, mala kasarna sa malo vojnika. Nikad nisam radio kao ABHO mehaničar za koji sam bio osposobljen po VES u, postao sam ćata. Ja sam iz Vojvodine, blizu Subotice.
Pozdrav...
Na vrh Go down
božo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Čepin - RH

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Icon_minitime14.04.14 21:14

V.ceta (citat):
Znali smo u četi tolko da je kapetan Lješnjaković iz Osijeka. Ako si bio celi vojni rok u Kidriču sigurno mnogo bolje znaš kasarnu i dešavanja u njemu. Ostao si u istoj četi? Ja sam 7. decembra 1989.godine otišao za Visoko, nekih 30 km od Sarajeva. Nije bilo loše u Visokom, mala kasarna sa malo vojnika. Nikad nisam radio kao ABHO mehaničar za koji sam bio osposobljen po VES u, postao sam ćata. Ja sam iz Vojvodine, blizu Subotice.
Pozdrav...

Da, bio sam u Kidriču cijeli vojni rok. Sjećam se dana kada se išlo u prekomandu. Žalosno al tako je bilo.Imas li kakvih informacija o dečkima s kojima si služio ?Kažes da si blizu Subotice ? Imam tamo jako dobrog prijatelja kojeg obavezno posjećujem bare

Na vrh Go down
http://miroslav@brkovic.net
shonex69
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2014-03-03

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Icon_minitime16.04.14 14:10

Bio te godine u 2480-3 Ako se ne varam za ovo: 3 VES je bio mehanicar za PA naoruzanje. Na zalost, nikoga se ne secam po imenu, tek kroz maglu nekih ljudi. Sve je nekako proslo brzo, posto je obuka trajala samo 2mes. i 20dana, nakon cega je po pravilu isla prekomanda s obzirom da je 2480, ako se ne varam, bila centar za obuku raznih tehnickih VES-ova.

  Pozdrav, Nenad, Bg

P.S. Ako ima nekoga iz moje cete, neka se javi Smile
Na vrh Go down
tvsas
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2013-08-29
DOB : 53
M(j)esto Zrenjanin

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Icon_minitime03.05.14 22:41

shonex69 ja sam bio u istoj kasarni,od decembra 88 pa sve do decembra 89,znaci ceo vojni rok,ali sam bio prvo u 5. ceta 3 vod,do prekomande,mislim da je bila 8 marta,a onda sam otisao u pozadinski bataljon V.P. 1132-32,u istoj kasarni
Na vrh Go down
shonex69
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2014-03-03

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Icon_minitime04.05.14 11:22

Cao,

veruj mi da se ja mozda secam 7-8 ljudi iz moje cete, ono da bi im se donekle prisetio lika a ostale ni po izgledu ni po imenu, s obzirom da je prekratko trajalo. Ljude u ostalim jedinicama sam, naravno, jos manje upoznao. Ono po cemu cu se uvek secati Ljubljane je prvi dan kada smo posle ludila sa zaduzivanjem opreme, sisanja itd itd, legao u krevet i istog momenta zaspao... Posle par sekundi ulazi neko i urla USTAJ VOJSKO Smile Shok !! Sta ima je koji Q..c pa malopre smo legli. Medjutim, nije malopre, jer je 05:00 hahaha !!!! Taj prekid filma nije bio spavanje, vise kao putovanje kroz vreme od par sekundi i nije mi se u zivotu nikada vise ponovilo, bez obzira na kolicinu umora.

 I jos jedna stvar - klopa ! Ne znam da li je u Ex-yu postojala kasarna sa ocajnijom hranom. Prisecam se da su burek, kada je za veceru, od cele kasarne dobijala mozda prva dva voda prve cete. Ostala hrana je bilo tesko smece. Za ta dva i po meseca cini mi se da sam smrsao 17 kg (sto je bilo sjajno i hvala JNA na tome). Posle sam u prekomandu otisao u Skoplje, i istripovao da je sigurno tih dana neki nacionalni praznik !!!! Burek za celu kasarnu, hrana svaki dan, po ceo dan fantasticna...

 Eto to su mi neke asocijacije na B.Kidric i ta dva i po meseca u Ljubljani. Komandiri vodova, nabedjeni ŠRO-ovci su bili ljudsko smece pa sam zbog, pomalo, neje8avajuceg stava popio prekomandu od Triglava do Djevdjelije, ali Skoplje je bilo fenomenalno i ispalo je sjajno provesti ostatak roka u MK.

Na vrh Go down
tvsas
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2013-08-29
DOB : 53
M(j)esto Zrenjanin

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Icon_minitime08.05.14 0:00

Moje iskustvo je bilo slicno,bio sam u 5 ceti,3 vod od 15 decembra 88 pa do skidanja 12 decembra 89,stime sto sam posle obuke bio prekomandovan u pozadinu,V.P. 1132/32......
Dosao sam u tadasnju JNA sa nekih sigurno 90-ak kila,a na moju visinu od 172 to je previse bilo.Za nekih 5 meseci sam skinuo neznam ni ja koliko kila,nisam se imao gdemeriti,ali znam da sam na opasacu zategao 4 rupe,toliko sam oslabio,a jeo sam sve,koliko je bilo.....
Na vrh Go down
Kvajgon
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-05-19

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Icon_minitime19.05.14 18:03

Pozdrav svima
Posebno pozdrav septembarskoj klasi 1990/91  VP  1737
Policajci javite se
Stanojevic N
Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2013-01-06
DOB : 58
M(j)esto Pozarevac

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Icon_minitime19.05.14 18:54

Generalno hrana je bila loša u ljubljanskim kasarnama osim u kasarni Maršal Tito gde su je i spremali.Moja iskustva iz 1984 i 1985 godine govore u prilog prethodnim komentarima.

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik
BEOGRAD


Prim(j)eran Vojnik PV
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 1648
ČLAN OD: : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Icon_minitime19.05.14 20:35

Kvajgon (citat):
Pozdrav svima
Posebno pozdrav septembarskoj klasi 1990/91  VP  1737
Policajci javite se
Stanojevic N


Pozdrav  i tebi i dobrodosao na forum.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Icon_minitime31.05.14 17:48

Druga generacija ŠRO u kasarni Šentvid 1974.:
(To je bila ŠRO za Slovence, koja je negdje na forumu već spominjana...)

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Zlatnik
Gušter
Gušter
Zlatnik


BROJ POSTOVA: : 33
ČLAN OD: : 2013-04-24
DOB : 60
M(j)esto Veles, Makedonija

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Icon_minitime17.07.14 9:03

semsudin (citat):
Blizu tvoje kasarne je postojao restoran ,PARTIZAN,gdje si mogao jesti kvalitetnu hranu za puno manje para nego u ostalim ugostiteljskim objektima.Ja sam kratko vrijeme bio u Šentvidškoj kasarni i moj svaki izlazak u grad je bio i posjeta tom restoranu kao i mnogo drugi vojnika koji su tu ulazili.

Ne Semsudine, ne secam se tog restorana Partizan.
Ustvari neznam, mozda sam i bio (!), ali kao i imena mnogih drugih restorana (kafana, picerija) vec sam ih zaboravio.

Semsudine, posto si rekao da si deo vojnog roka sluzio u Sentvidu, interesuje me dali se secas one price za komandanta te kasarne, koji je davao nagradnog odsistva od 15 (a sve mi se cini da je bilo i 30) dana za onog koji ce uspeti da otvori i zatvori sve prozore u jednoj zgradi u roku od 24 sata.
Kada sam bio na to dezurstvo (ono o kojem sam pisao u mom zadnjem postu), ujutro, kada sam odlazio u moju kasarnu, video sam tu zgradu i stvarno, bila je nacickana prozorima. Sve jedan do drugog. A zgrada je bila na 3 (ili 4) sprata.
Imas li reci nesto o tome?

_________________
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Neotudjivo je pravo svakog pojedinca da zivi u svojoj zabludi!
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik
semsudin


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1435
ČLAN OD: : 2013-03-11
DOB : 56
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Icon_minitime19.07.14 17:56

Restoran koji sam spomenuo a bio blizu tvoje kasarne je bio preko puta autobusne postaje znači nekih 200-300 metara udaljen a vjerovatno je bio radnički restoran jer si tu mogao vidjeti puno radnika iz drugih republika koji su bili u Ljubljani.Što se tiče pitanja u vezi objekata tj.paviljona u kasarni u kojoj sam boravio nekih 80-tak dana moguće je da je toga bilo tj.čišćenje prozora kao takmičenje a komadant može sve i nagraditi i kazniti.
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik
semsudin


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1435
ČLAN OD: : 2013-03-11
DOB : 56
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Icon_minitime26.07.14 16:32

[You must be registered and logged in to see this image.]

Slika gore vojnik na dužnosti(požarstvo)

Slika dolje vojnik u gradu tj.posjeta.

Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik
BEOGRAD


Prim(j)eran Vojnik PV
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 1648
ČLAN OD: : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Icon_minitime28.07.14 4:12

Secam se tih kaseta na sprat. Prvi savet koji sam dobio od brata je da ponesem katanac i lanac, posto se iz istih redovno krade. Sto bi se reklo "kakva je to vojska bila"...
Samo tri tacke da ne srusim forum. Very Happy
Na vrh Go down
Karaalmir
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-09-08

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Icon_minitime08.09.14 0:43

Pozdrav svima iz Kasarne Boris Kidric tehnicka sluzba 2480/6 sep.89/90 a poseban pozdrav za Miru iz Osijeka ja sam jedan od onih sa liste koju si objavio Almir iz Jelaha javi se poz.
Na vrh Go down
egon
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 26
ČLAN OD: : 2014-09-08

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Icon_minitime08.09.14 0:53

Bio sam u Sentvidu od januara 74-e do aprila 75-e. Osam dana po dolasku su nas prebacili na obuku u Vipavu, pet mjeseci a ostatak (deset mjeseci) opet u Kidricevoj. Sjecam se da sam bio jako puno na strazi, vecinom na petom strazarskom mjestu, skroz uz rub kasarne gdje su se nalazile neke bacve sa naftom i neki bunker za kog se pricalo da unutra ima bojnih otrova.
Bio sam pjesadinac, nisandzija na bestrzajcu. Kasarna je bila plava ili zelena, na tri kata. Porucnik je bio Georgijev ili Georgijevski a komandir voda zastavnik Tabakovic, jedan brkati crnogorac. Moguce da se porucnik nekako slicno zvao, nisam siguran Smile.
Sjecam se Cabraja Ive, Rajka Lipovseka, Cekic Halila, Jezdovic Milana...da ne nabrajam. Ako neko od njih svrati ovdje sjetit ce me se, bio sam tada jedini rijecanin u cijeloj kasarni Smile.
Nadam se da su svi zivi i zdravi i da su cim bezbolnije prosli ratno ludilo.
U Ljubljani sam bio nekoliko puta nakon vojske ali nikad nisam svratio do Sentvida, ubila bi me nostalgija Smile...
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik
BEOGRAD


Prim(j)eran Vojnik PV
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 1648
ČLAN OD: : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Icon_minitime08.09.14 1:17

Egon
Dobrodosao na forum.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Icon_minitime08.09.14 7:23

Karaalmir (citat):
Pozdrav svima iz Kasarne Boris Kidric tehnicka sluzba 2480/6 sep.89/90  .
Jos jedan iz 2480 cheers  Pozdrav i dobro nam dosao. Very Happy

egon (citat):
Bio sam u Sentvidu od januara 74-e do aprila 75-e.
U Ljubljani sam bio nekoliko puta nakon vojske ali nikad nisam svratio do Sentvida, ubila bi me nostalgija Smile...
Drugar pozdrav i dobro dosao. Opisi nam nesto vise o Borisu. Ipak si najstariji od nas koji smo tamo sluzili. salutiranje

_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!
Na vrh Go down
egon
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 26
ČLAN OD: : 2014-09-08

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Icon_minitime14.09.14 23:19

Dobro vas nasao Smile. Sto se kasarne tice, mislim da sam je ostavio onakvu kakvom ste je i nasli Smile. Vjerojatno je doslo do kakvih promjena u komandnom kadru. U moje vrijeme je komandant kasarne bio Torlak a zamjenik Sipcic. Sto se samih objekata tice, koliko sam uspio vidjeti i tamo osamdesetih je kasarna bila ista kakvom sam je i ja zatekao.
Vidio sam neke slike kasarne pod snijegom, moja generacija je sto se toga tice imala srece jer niti jednom nije pao snijeg. Bilo je temperatura koje su pale i na -21 ali je bilo suho i vedro.
Znaci, ostaju neka osobna iskustva a tu bi svako od nas imao sto napisati, mali roman:).
Sjecam se jutarnjih magli dok bi trcali po krugu kasarne, mirisa pruge, vrtova ovo kasarne. Sjecam se i jedne Tanje, atraktivne plavuse vjecito u minici koja je stanovala prekoputa kasarne:). Kad ste vi dosli vjerojatno je bila udana i imala djecu. Ima mali milijun stvari kojih se covjek sjeti, pogotovo mastanja da nakon odsluzenja roka slijedi nesto lijepo i da se zato isplatilo izgubiti 15 mjeseci iza zice:). Kako to obicno biva, i nije bas bilo prelijepo a vrijeme je proslo munjevito. Srecom, onda to nisam znao...Smile
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik
semsudin


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1435
ČLAN OD: : 2013-03-11
DOB : 56
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Icon_minitime15.09.14 0:35

Pozdrav druže egon.Tu smo da izmjenjujemo iskustva i razlikuju se.Stara kasarna nije mjenjala svoj izgled jedino je komandni kadar promjenit jer je pp Šipčić (mislim da mu je to bio čin)bio k-dant kasarne.Ako posjeduješ slika iz JNA rado ih postavi.Ovdje imaš tema različiti pa uključi se.
Na vrh Go down
egon
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 26
ČLAN OD: : 2014-09-08

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Icon_minitime16.09.14 11:04

Ne znam bas hoce li mi uspjeti staviti slike, da probam sa ove dvije. Jedna je snimljena kad sam imao 5 dana staza u vojsci:), druga (sa sinjelom) kad sam vec bio stara kost i imao deset mjeseci staza...
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
egon
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 26
ČLAN OD: : 2014-09-08

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Icon_minitime16.09.14 11:07

Porucnik, tj. komandir cete kojeg sam spominjao nije Georgijevski vec Gligorov. Kasnije sam se sjetio da smo ga zvali Gliga...Smile
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik
semsudin


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1435
ČLAN OD: : 2013-03-11
DOB : 56
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Icon_minitime16.09.14 12:46

Slike su ok i odraz su tehnike koja je tad bila u upotrebi.I ja sam imao 10-ak godina kasnije slike u crno-bijeloj tehnici.Interesuje me nešto u vezi one kuće koja je bila usamljena i pisao sam o njoj a ima i slika,tu je bilo i stražarsko mjesto(2ili3)da li se je provlačila priča i iz tvog vremena 10 godina prije mene o kući duhova.
Na vrh Go down
egon
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 26
ČLAN OD: : 2014-09-08

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Icon_minitime16.09.14 13:02

semsudin (citat):
Slike su ok i odraz su tehnike koja je tad bila u upotrebi.I ja sam imao 10-ak godina kasnije slike u crno-bijeloj tehnici.Interesuje me nešto u vezi one kuće koja je bila usamljena i pisao sam o njoj a ima i slika,tu je bilo i stražarsko mjesto(2ili3)da li se je provlačila priča i iz tvog vremena 10 godina prije mene o kući duhova.

Nije se tada pricalo ni o kakvoj "kuci duhova", mora da je ta "legenda" nastala kasnije:). Koliko se sjecam, strazarsko mjesto 1 je bilo na glavnom ulazu u kasarnu, 2 je bilo u zgradi komande a 3 je mislim bilo pored one sporedne kapije na koju su ulazila vojna vozila. Tamo je bila i prijavnica.
Izmedju strazarskog mjesta 3 i 4 je bila drvena kuca u planinskom stilu u kojoj je stanovala neka zena. Jednom mi je donesla punu zdjelicu sljiva kad sam bio na strazi. Rekla da se osjeca sigurnije kad cuje da ima nekog po noci jer je kuca bila dosta osamljena i pored velikog vocnjaka. Sjecam se da bi za kise bilo valjda na desetke hiljada onih velikih puzeva golaca. Morao si hodati po njima jer nije bilo sanse izbjeci ih. Cijela ona drvena strazarnica je bila krcata tih golaca, i iznutra i izvana.
Ne znam da li mislis na tu kucu ili je neka druga u pitanju ali u svakom slucaju, tada sigurno nije bilo prica ni o kakvoj kuci duhova...Smile
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik
semsudin


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1435
ČLAN OD: : 2013-03-11
DOB : 56
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Icon_minitime16.09.14 13:34

semsudin (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na ovoj slici iza nas vidi se i kuća koja je bila napuštena i pored nje je bila i stražarska kućica.Netko ju je zvao i kuća duhova.Na slici su sa uprtačima vojnik Šašek Andrej,sa druge strane do mene Gljiva Redžo, dok su dole Fuštin Zoran i Ahmetspahić Mirzet.
Druže egon kuća o kojoj nisam jedini pričao je ta koja se vidi iza slike koju sam postavio a da li je na tom mjestu bila drvena kuća o kojoj govoriš prosudi sam.Visoka živica je odvajala kasarnski prostor od puta koji je tuda prolazio.Mjesto gdje sam ja bio na straži je bilo niže te kuće i u noći nije nikad bilo nikakva svijetla u toj kući jedino čudni zvukovi koje su prepričavali vojnici koji su bili sa druge strane živice na straži.
Na vrh Go down
egon
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 26
ČLAN OD: : 2014-09-08

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Icon_minitime16.09.14 13:40

semsudin (citat):
semsudin (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na ovoj slici iza nas vidi se i kuća koja je bila napuštena i pored nje je bila i stražarska kućica.Netko ju je zvao i kuća duhova.Na slici su sa uprtačima vojnik Šašek Andrej,sa druge strane do mene Gljiva Redžo, dok su dole Fuštin Zoran i Ahmetspahić Mirzet.
Druže egon kuća o kojoj nisam jedini pričao je ta koja se vidi iza slike koju sam postavio a da li je na tom mjestu bila drvena kuća o kojoj govoriš prosudi sam.Visoka živica je odvajala kasarnski prostor od puta koji je tuda prolazio.Mjesto gdje sam ja bio na straži je bilo niže te kuće i u noći nije nikad bilo nikakva svijetla u toj kući jedino čudni zvukovi koje su prepričavali vojnici koji su bili sa druge strane živice na straži.

ovako se stvarno tesko mogu orijentirati gdje se ta kuca uopce nalazila. Sigurno nije ona drvena jer se vidi da je to bila neka normalno zidana kuca. Uz to, ona u planinskom stilu je izgledala prilicno nova. Moguce da su se brojevi strazarskih mjesta kasnije promjenili jer mi ovo vise daje na onu stranu prema pruzi.
U svakom slucaju, drago mi je da ta "kuca duhova" nije bila tada aktualna jer je neobicnih zvukova i bez nje bilo poprilicno...Smile
Na vrh Go down
Sponsored content





Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Ljubljana, kasarna Boris Kidrič - Page 3 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Ljubljana, kasarna Boris Kidrič
Na vrh 
Stranica 3/7Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Ljubljana, kasarna Boris Kidrič VP 1132/45 85/86
» Ljubljana kasarna Boris Kidrič - Šentvid decembar 88/89
»  Ljubljana, kasarna Boris Kidrič VP 1132/12 mart 91
» Ljubljana, kasarna Boris Kidrič VP 1132/45 BST vod 1984/85
»  VP 2480/6-2 LJUBLJANA, kasarna "Boris Kidrič" (Šentvid)

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SLOVENIJA-
Idi na: