FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)

Go down 
+19
humka83
Lala Basaid
terrra
Mikula 67
AleksKs
slavonski brod
013gonzo
duci64
bogdan Mrdja
ZAGORAC
gerard ford
milutins
Djida
dinosaurus
mureZE
Vojnik Graničar
ercov54
Prke
Kuhar-Debar.
23 posters
Idi na stranicu : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 20  Next
AutorPoruka
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime20.11.15 21:34

Šteta što se ne javlja terra, mlad je,možda se sječa zapovjendnog kadra u Debru i na karaulama.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime20.11.15 21:58

ZAGORAC (citat):
Šteta što se ne javlja terra, mlad je,možda se sječa zapovjendnog kadra u Debru i na karaulama.
Tuje terra,primecujem da prisutan,samo nesvraca na Bitusu,a nas kuhar je te generacije,dali vredi njega pitati za tu temu Laughing Question
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime20.11.15 22:10

ercov54 (citat):
Tuje terra,primecujem da prisutan,samo nesvraca na Bitusu,a nas kuhar je te generacije,dali vredi njega pitati za tu temu Laughing Question

Možda se sjeća kada i kuda je otišao Jezdić, na kojoj je sve karauli bio "Gavro",kad je onaj sijedi zastavnik kojem se nikako ne mogu sjetiti imena otišao u mirovinu itd.....
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime20.11.15 22:22

ZAGORAC (citat):
ercov54 (citat):
Tuje terra,primecujem da prisutan,samo nesvraca na Bitusu,a nas kuhar je te generacije,dali vredi njega pitati za tu temu Laughing Question

Možda se sjeća kada i kuda je otišao Jezdić, na kojoj je sve karauli bio "Gavro",kad je onaj sijedi zastavnik kojem se nikako ne mogu sjetiti imena otišao u mirovinu itd.....
U moje vreme komandant kasarne u Debru je bio pukovnik Lozanovski Josif a njegov zamjenik je bio kapetan Cvetkovic,a zastavnika o kojem prica zagorac ja se ne sjecam.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime20.11.15 22:25

ZAGORAC (citat):
ercov54 (citat):
Tuje terra,primecujem da prisutan,samo nesvraca na Bitusu,a nas kuhar je te generacije,dali vredi njega pitati za tu temu Laughing Question

Možda se sjeća kada i kuda je otišao Jezdić, na kojoj je sve karauli bio "Gavro",kad je onaj sijedi zastavnik kojem se nikako ne mogu sjetiti imena otišao u mirovinu itd.....
Jezdic bio i u moje vreme,samo imam dokumenat od njega potpisan,a koji trazen par godina posle odsluzene JNA,a za tu dvojicu,ova dvojica trebalibi znati,a upravo kuhar pristupi,sad ima da planu podaci o pomenutim staresinama Laughing
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime20.11.15 22:27

Kuhar-Debar. (citat):
ZAGORAC (citat):
ercov54 (citat):
Tuje terra,primecujem da prisutan,samo nesvraca na Bitusu,a nas kuhar je te generacije,dali vredi njega pitati za tu temu Laughing Question

Možda se sjeća kada i kuda je otišao Jezdić, na kojoj je sve karauli bio "Gavro",kad je onaj sijedi zastavnik kojem se nikako ne mogu sjetiti imena otišao u mirovinu itd.....
U moje vreme komandant kasarne u Debru je bio pukovnik Lozanovski Josif a njegov zamjenik je bio kapetan Cvetkovic,a zastavnika o kojem prica zagorac ja se ne sjecam.
E sad,neces nimalo da napregnes secanja,mozda iskoci i zastavnik Wink
Na vrh Go down
gerard ford
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1588
ČLAN OD: : 2014-03-12
M(j)esto Jaska

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime20.11.15 23:04

Čuo sam da je Jezdić kasnije tj.poslije 83 otišao u Bitolj ,vodnik Gocev je  tad bio glavni u graničnom vodu zastavnik Salihu? je vodio logistiku i još je bio jedan kapetan u komandi prezimena se ne sjećam,da još je bio zastavnik Đerković,to je sve što se tiče komande??
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime20.11.15 23:13

U moje vreme , znaci devet godina posle ercova jos uvek je bio glavni major Milan Jezdic a secam se da je u komandiu Debru gde sam otisao samo dva - tri puta, bio i stariji vodni Popovic koji je bio nesto kao bezbednjak i delio zatvor iz rukava.. Njih se secam iz Debra...  
evo potpisa Majora Milana Jezdica na vojnoj knjizici vojnika Prketa gde mu dopusta da ide kuci 15 dana ranije... Umesto 5 oktobra , 20 septembra 1983 godine. 
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
gerard ford
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1588
ČLAN OD: : 2014-03-12
M(j)esto Jaska

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime20.11.15 23:34

Prke skinuo si se tri dana prije mene.
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime20.11.15 23:38

gerard ford (citat):
Prke skinuo si se tri dana prije mene.
Tri dana sam ranie postao vojnik , klaso ...  sunny
Na vrh Go down
gerard ford
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1588
ČLAN OD: : 2014-03-12
M(j)esto Jaska

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime21.11.15 13:32

..klaso jesi li tu posljednju noć prenoćio kod nas u komandi ili kako?
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime21.11.15 19:39

[You must be registered and logged in to see this image.]

Joco Biskovski
2 сата · Измењено ·

Denes e praznik na nasata crkva sto e na sred selo..Arhangel i Mihael ..uste mnogu vekovi da se slavi imeto vase ..nie Bitusanite..koga zaminuvame od Bituse se molime sto pobrzo da se vratime ..nasite zelbi sekogas se ispolneti..kade i da sme so vasata zastita mozeme da sme spokojni..srekna i vecna slava..

Srecna slava Bitusani!
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime21.11.15 22:41

ZAGORAC (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Tko će složiti raspored patrole(dnevnu zapovjest) vi ili da vam to napravim ja?
Bolje vi,jer ako to napravim ja neće vam se baš svidjeti.  Very Happy Very Happy Very Happy

Generale, svrati i do karaule 25. Maj Krstac, Dragaš. Napravite i tamo raspored, vidim da znate sve na svijetu. Inače ja vam sam držim granicu na tom dijelu.
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime21.11.15 22:43

Veliki pozdrav za neumorne Bitušane, ako tako i treba.
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime21.11.15 23:00

gerard ford (citat):
..klaso jesi li tu posljednju noć prenoćio kod nas u komandi ili kako?
Nisam prenocio u Debru , vec sam rano ujutro dosao autobusom koji sam cekao dole na putu kod mosta, dosao u Debar u komandu, razduzio se i pravac kuci. Zajedno sam se skinuo sa Molnarom Slavkom pa smo dosli kod mene u Berovo gde je Slavko ostao nekolko dana...
Na vrh Go down
gerard ford
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1588
ČLAN OD: : 2014-03-12
M(j)esto Jaska

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime21.11.15 23:07

Neki su znali i prenoćiti.Sjećam se Slavka i istina je da je  u Bitolj došao tri dana prije mene.Bio je izuzetan lik.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime21.11.15 23:45

mureZE (citat):
Veliki pozdrav za neumorne Bitušane, ako tako i treba.
Pozdrav mure ziv bio.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime21.11.15 23:47

To jutro kad sam se skidao u Debru necu nikad zaboraviti,a uvijek se sjetim mog brata koji mi je rekao kad se ujutro skidao da je na rastanku poljubio krevet gde je spavao.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime22.11.15 0:20

Pratim dogadjanja i dolazim do zakljucka da nama bas dobro dodju momci koji imaju pricu.
Ford je momak koji ume da probudi neka druga secanja,a i nase momke!
Vidite kako nas kuhar usao u pricu u secanju na svog brata,Prke o svojim zadnjim danima u Debru,a nemojmo zaboraviti od koga posla ideja o budjenju prilicno zadremalih granicara,pa naravno od Generala!
Zna covek svoj posao,i nije ni cudo sto General salutiranje
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime22.11.15 0:23

Kuhar-Debar. (citat):
To jutro kad sam se skidao u Debru necu nikad zaboraviti,a uvijek se sjetim mog brata koji mi je rekao kad se ujutro skidao da je na rastanku poljubio krevet gde je spavao.
A ovoje toliko emotivno receno,da svaki komentar suvisan!
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime22.11.15 10:15

Prke (citat):
gerard ford (citat):
..klaso jesi li tu posljednju noć prenoćio kod nas u komandi ili kako?
Nisam prenocio u Debru , vec sam rano ujutro dosao autobusom koji sam cekao dole na putu kod mosta, dosao u Debar u komandu, razduzio se i pravac kuci. Zajedno sam se skinuo sa Molnarom Slavkom pa smo dosli kod mene u Berovo gde je Slavko ostao nekolko dana...
Kod nas, za dan prije skidanja mogao si dobiti raspored na dužnost po želji.Ako je Gavro bio na karauli,pozdravio bi se sa onim koji odlazi navečer prije spavanja.Na dan skidanja,ustajalo se u 4h,oblačenje u civilku,a uniforma u transportnu torbu.
Svi koji nisu bili na dužnosti postrojili su se kod jarbola za dizanje i spuštanje zastave,dežurni bi komandovao:"tri puta zdravo za druga koji odlazi"!Poslije toga slijedilo je pojedinačno pozdravljanje sa vojskom,odlazilo se do Rexa i Bina,stražar je imao "čast"da ti 
digne rampu i Drenak si napustio najkasnije u 5h ujutro i pravac Debar,razduživanje uniforme,javljanje i podrav sa majorom Jezdićem i time bi završilo tvojih 14 mjeseci.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime22.11.15 10:17

Ja osobno nisam mogao otiči sa Drenka,a da se ne "pozdravim"sa Rexom i Binom,jer kad čuješ ono njihovo "mumlanje",jer te prepoznaju a nisi u uniformi,oni jednostavno znaju da se nešto događa,to se neda opisati,a zajedno smo bili nepunih 9 mjeseci.
Zaslužili su oni da ih se "pozdravi"!
Stražar koji je imao čast da mi digne rampu,bio je jedan pravi makedonac,Živko Sokolovski iz okolice Bitole.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime22.11.15 10:21

Ja sam osobno naoružanje i streljivo razdužio 06.03.83g. u 19h poslije poratka sa rejona 2.jer sam za posljedni dan htio otići još jedanput do E-27. Tako da sam posljednih 12h službe bio u patroli koja je imala "efektive" 12h.Kad se išlo na rejon 2. do E-27 patrola je dobila SDO, jer je sa obzirom na udaljenost od karaule i E-27 bila na dužnosti 12h.
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime22.11.15 19:12

Prosto je fantasticno kako se General seca toliko detaljno nekih stvari , i to rekao bih tipicno vojnickih stvari . Izvanredna memorija ...Svaka cast ! 
Nikad necu zboraviti svoj zadnji dan..
nesto slicno kao Generalov, postrojeni momci na pisti , u cast mene  i Molnara, ...
Brate moj KOLIKO JE TU BILO SUZA ....
Pozdrav sa svakom pojedinacno... Dugi, dugi zagrljaji... 
Ja nisam plakao kad sam odlazio u vojsku ali kad sam se rastavljao od vojske suze me nisu pitale..
Nisam ni pokusavao da ih zaustavim...
Divne ljude koje verovatno poslednji put u zivotu vidim.
Kasnije sam se sreo sa Miljevicem Miletom u Skoplju kad je odlazio na vikend kuci, a ja vec bio student.
Od tada do dan danas nisam sreo nikog od mojih ...
Zato volim FORUM i temu Bituse. 
Tu sam opet sa nekim od njih i  sa vama dragi moji koje nisam upoznao, a kao da oduvek poznajem..
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime22.11.15 19:29

Svatko ima uspomene iz zivota ali uspomene iz JNA su po meni najace i duboko urezane.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime22.11.15 20:37

ZAGORAC (citat):
Ja osobno nisam mogao otiči sa Drenka,a da se ne "pozdravim"sa Rexom i Binom,jer kad čuješ ono njihovo "mumlanje",jer te prepoznaju a nisi u uniformi,oni jednostavno znaju da se nešto događa,to se neda opisati,a zajedno smo bili nepunih 9 mjeseci.
Zaslužili su oni da ih se "pozdravi"!
Stražar koji je imao čast da mi digne rampu,bio je jedan pravi makedonac,Živko Sokolovski iz okolice Bitole.
Ovo secanje generalovo vraca i mene na scenu pozdravljanja vojnika Rebernik Antona,momak bio generacija pre mene,prilikom kretanja kuci.
Imao je psa,tj bio kerovodac,kome osim njega i Josipa niko od vojnika nije smeo prici.
Ta scena bar meni ostala jos u secanju,a verujem i svim ostalim vojnicima.
Momak krenuo da se pozdravi sa psom,i tu nastaje jako dirljiva scena.Vojnik kleci grli psa i zestoko place,a pas zavija u njegovom zagrljaju.
dok je vojnik odmicao poljem prema selu,pas je cvileo. Danima odbijao da prima hranu,i to mu dostavljali hranu pomocu stapa jer nikom nije dozvoljavao da mu se priblizi.
kasnije ipak polako prihvatio drugog momka,ali sa dosta rezerve!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime22.11.15 20:49

Prke (citat):
Prosto je fantasticno kako se General seca toliko detaljno nekih stvari , i to rekao bih tipicno vojnickih stvari . Izvanredna memorija ...Svaka cast ! 
Nikad necu zboraviti svoj zadnji dan..
nesto slicno kao Generalov, postrojeni momci na pisti , u cast mene  i Molnara, ...
Brate moj KOLIKO JE TU BILO SUZA ....
Pozdrav sa svakom pojedinacno... Dugi, dugi zagrljaji... 
Ja nisam plakao kad sam odlazio u vojsku ali kad sam se rastavljao od vojske suze me nisu pitale..
Nisam ni pokusavao da ih zaustavim...
Divne ljude koje verovatno poslednji put u zivotu vidim.
Kasnije sam se sreo sa Miljevicem Miletom u Skoplju kad je odlazio na vikend kuci, a ja vec bio student.
Od tada do dan danas nisam sreo nikog od mojih ...
Zato volim FORUM i temu Bituse. 
Tu sam opet sa nekim od njih i  sa vama dragi moji koje nisam upoznao, a kao da oduvek poznajem..
Bez obzira na generacijsku razliku,ali ovo prijatelju rekao kao da moj rastanak opisivao.Doduse i ja dobio nagradno deset dana,ali to bila moja velika greska.
Imao izbor izmedju cina razvodnika ili nagradno,a koja naivcina glupava uzeo nagradno,a to se kasnije jako osvetilo.
Kao po obicaju iliti takav horoskop,ali elem u mojoj vojnoj knjizici nema nijedne rubrike -vojna vezba-koja ostala ne popunjena.I shodno tome sto ostao obican vojnik naguliose straza u svim mogucim mirnodopskim,a i onim drugim uslovima.
No to sad vec proslost,vise nisam ni za trece pozivce!
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime22.11.15 21:08

Moram objaviti ovo sto je jedan mestanin objavio danas na svojoj strani . To je video klip iz Rostusa DANAS - 22.11.2015 god. ! Znaci taze snimak !!! Evo linka

[You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime22.11.15 21:43

Prke (citat):
Moram objaviti ovo sto je jedan mestanin objavio danas na svojoj strani . To je video klip iz Rostusa DANAS - 22.11.2015 god. ! Znaci taze snimak !!! Evo linka

Sasvim neupotrebljivo u mom slucaju Evil or Very Mad
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime22.11.15 21:50

[You must be registered and logged in to see this image.]

A kad vec u toj prici oko pozajmice,aj da i ja nesto pozajmim Embarassed
BITUSE,a ti Prke taze posetilac,pa znas koji deo sela ovo Rolling Eyes
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime22.11.15 23:37

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

A kad vec u toj prici oko pozajmice,aj da i ja nesto pozajmim Embarassed
BITUSE,a ti Prke taze posetilac,pa znas koji deo sela ovo Rolling Eyes

Naravno, deo za plusic  Exclamation Exclamation Exclamation
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime23.11.15 8:40

ZAGORAC (citat):
Ja osobno nisam mogao otiči sa Drenka,a da se ne "pozdravim"sa Rexom i Binom,jer kad čuješ ono njihovo "mumlanje",jer te prepoznaju a nisi u uniformi,oni jednostavno znaju da se nešto događa,to se neda opisati,a zajedno smo bili nepunih 9 mjeseci.
Zaslužili su oni da ih se "pozdravi"!
Stražar koji je imao čast da mi digne rampu,bio je jedan pravi makedonac,Živko Sokolovski iz okolice Bitole.
Za rastanak su dobili one voćne kocke iz SDO-a.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime23.11.15 16:09

Prke (citat):
ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

A kad vec u toj prici oko pozajmice,aj da i ja nesto pozajmim Embarassed
BITUSE,a ti Prke taze posetilac,pa znas koji deo sela ovo Rolling Eyes

Naravno, deo za plusic  Exclamation Exclamation Exclamation
Malo ali mnogo ubavo mjesto.
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime24.11.15 19:59

Zadnji put smo ostali na betonskoj stazi pored karaule koja ide paralelno sa asfatnim putem. Evo dve slike - Jedna pogled na karaulu iz ovog ugla a druga produzetak betonske staze.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime24.11.15 21:11

[You must be registered and logged in to see this image.]

Prijatelju ne podvaljuj dve fotke u jednom postu iliti vec jednoj formi Rolling Eyes 
Svaka slika ima svoju vrednost,jedino mozda ti nekud zuris pa da se ispucas,ali ti bio na licu mesta,ali mi ostali nismo,pa zbog nas ostalih ne pakuj vise slika u jednoj objavi iliti vec Evil or Very Mad 
I ovo vec udarna strana od ulaza u krug karaule.Mali prozor od magacina hrane.Kroz taj prozorcic ponekad uvece kad se odvajale namirnice za sutrasnji dan,pruzato strazaru ono maleno pakovanje marmelade -Budimke-iz Pozege.
Iznad desno prozor od trpezarije,a tu se odvijali posle dorucka i nekakvi jutarnji casovi politickih i ostalih tema.Tad morali znati i prepricati sadrzaj vecernjeg tv dnevnika scratch.
I vec gore,konacno moja a cinimise i Prketova spavaona,a moj krevet bio odmah pored vrata za izlazak na balkon,i normalno shodno mojim proporcijama donji krevet,jer nemoguca misija popetise na gornji krevet bez merdevina Embarassed Sad
Levo se vidi prozor koji bio od druge spavaone,a ove dve,i normalno druge dve spavaone na drugoj stani,nisu bile sasvim pregradjene,jer u tom zajednickom prolazu bila postavljena pec za grejanje,pa se jednom peci grejale dve spavaone scratch
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime24.11.15 21:34

[You must be registered and logged in to see this image.]

Koja vegetacija,koji odmor za oci,ovo moze samo da se sanja cheers
Ovom stazom,doduse tad bila samo cista utabana od strazara,kretaose strazar,a pravac kretanja bio,od ulaska u krug pa ovom stazom do iza kucice od kera,koja bila negde iza ova dva bora desno od staze,pa sa naprave okret prema stali i grudobranu,i tako kruzenje celih dva sata.
Posle ides dva sata na spavanje,a tek kad zaspis,dolazi pomocnik dezurnog da te budi na dva sata pripremnog dezurstva.
Tako da uvek bila trojica momaka budna, salutiranje
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime24.11.15 22:06

[You must be registered and logged in to see this image.]
Aleksandar Acko Inadeski‎Bitusani



Hvala Aleksandru na ovako divnim slikama,predivne prirode oko nase karaule.

Doduse za njih sad ima neku drugu namenu i znacenje,ali sto kazu nase staresine-Svako ima pravo na sopstveno secanje-

Na prvoj slici vidise gradiliste od crkve,a u pozadini velicanstvena Bistra cheers

Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime24.11.15 22:14

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Prijatelju ne podvaljuj dve fotke u jednom postu iliti vec jednoj formi Rolling Eyes 
Svaka slika ima svoju vrednost,jedino mozda ti nekud zuris pa da se ispucas,ali ti bio na licu mesta,ali mi ostali nismo,pa zbog nas ostalih ne pakuj vise slika u jednoj objavi iliti vec Evil or Very Mad 
I ovo vec udarna strana od ulaza u krug karaule.Mali prozor od magacina hrane.Kroz taj prozorcic ponekad uvece kad se odvajale namirnice za sutrasnji dan,pruzato strazaru ono maleno pakovanje marmelade -Budimke-iz Pozege.
Iznad desno prozor od trpezarije,a tu se odvijali posle dorucka i nekakvi jutarnji casovi politickih i ostalih tema.Tad morali znati i prepricati sadrzaj vecernjeg tv dnevnika scratch.
I vec gore,konacno moja a cinimise i Prketova spavaona,a moj krevet bio odmah pored vrata za izlazak na balkon,i normalno shodno mojim proporcijama donji krevet,jer nemoguca misija popetise na gornji krevet bez merdevina Embarassed Sad
Levo se vidi prozor koji bio od druge spavaone,a ove dve,i normalno druge dve spavaone na drugoj stani,nisu bile sasvim pregradjene,jer u tom zajednickom prolazu bila postavljena pec za grejanje,pa se jednom peci grejale dve spavaone scratch
Na karauli malo detalja ostalo po starom sve je preuredjivano i usmjeravano u novom pravcu i novoj upotrebi,u moje vreme prijatelju svaka spavaona imala svoju pec i tu je bio vidis veliki napredak.
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime24.11.15 22:51

Veoma slicno ercovu.
Tako je bilo u moje vreme. Gotovo identicne stvari sa malim razlikama.Strazarska putanja ista izuzev sto je i u nase vreme bila betonska staza. Vi marmeladu Budimku, mi eurokrem blok Takovo. 
Neverovatno ovo sa spavaonama...
Mogu potvrditi i ovi moji klasici da je moj krevet bio donji pored vrata za izlazak na balkon.. Znaci ercov krevet je moj krevet. 
Postojao prostor medju spavaonama i bila jedna pec za dve spavaone. 
Doduse ja sam malo zatekao da se lozi , Aleks koji je klasa ispred mene (julska) pricao za neku situaciju za peckom, koja se desila pre nego sam ja dosao na karauli. Moze je ispricati ovde. 
I na kraju , mislim da je sasvim dobra dinamika postavljanja dve slike, jer prica se nastavlja bolje..
geek
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime24.11.15 23:10

Vrlo interesantno i zadivljujuce da su moji prijatelji Ercov i Prke dijelili isti krevet dali je moguce da se i to podudarilo.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime24.11.15 23:17

Prke (citat):
Veoma slicno ercovu.
Tako je bilo u moje vreme. Gotovo identicne stvari sa malim razlikama.Strazarska putanja ista izuzev sto je i u nase vreme bila betonska staza. Vi marmeladu Budimku, mi eurokrem blok Takovo. 
Neverovatno ovo sa spavaonama...
Mogu potvrditi i ovi moji klasici da je moj krevet bio donji pored vrata za izlazak na balkon.. Znaci ercov krevet je moj krevet. 
Postojao prostor medju spavaonama i bila jedna pec za dve spavaone. 
Doduse ja sam malo zatekao da se lozi , Aleks koji je klasa ispred mene (julska) pricao za neku situaciju za peckom, koja se desila pre nego sam ja dosao na karauli. Moze je ispricati ovde. 
I na kraju , mislim da je sasvim dobra dinamika postavljanja dve slike, jer prica se nastavlja bolje..
geek
Dobiosi + za rad na ovakvim slikama i pojasnjenjima i za isti krevet,ali nikako nisi zasluzio za to sto kacis dve slike.ali ja nemocan da ista promenim,ali nemozes mene spreciti da ja to svojerucno formiram kako meni odgovara,i onako kako ja cenim da zasluzuje Very Happy Laughing Twisted Evil
a sto se tice Alekse,nema od toga nista moj prijatelju.Ja nikako ne kazem da on los momak naprotiv,ali vec zakljucili da nemamo svi iste poglede na ovaj deo naseg zivota provedenog na Bitusi!
Primetiosam da Bogdan video ove dve predhodne slike na drugoj mrezi!,ali nije nasao za potrebno da ih prenese ovde.Znaci da momka ovo bas najmanje zanima,no to je njihovo pravo sta kako i cemu da posvecuju paznju!
Opet ponavljam,i obecavam necu vise nikad Evil or Very Mad .hvala tebi stosi takav kakav jesi,a isto to se odnosi i na naseg kuhara,a da se nadamo u neke Koprivice Bogdane Alekse Radove i ostale,to moji prijatelji z a b o r a v i t e granata
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime24.11.15 23:23

Kuhar-Debar. (citat):
Vrlo interesantno i zadivljujuce da su moji prijatelji Ercov i Prke dijelili isti krevet dali je moguce da se i to podudarilo.
Upravo tako prijatelju,interesantno i zadivljijuce da se nadjemo ovde posle toliko godina,i sa tim podatkom da osim svega ostalog delili isti krevet,samo u razlicitim vremenima sunny
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime25.11.15 0:35

ercov54 (citat):
Prke (citat):
Veoma slicno ercovu.
Tako je bilo u moje vreme. Gotovo identicne stvari sa malim razlikama.Strazarska putanja ista izuzev sto je i u nase vreme bila betonska staza. Vi marmeladu Budimku, mi eurokrem blok Takovo. 
Neverovatno ovo sa spavaonama...
Mogu potvrditi i ovi moji klasici da je moj krevet bio donji pored vrata za izlazak na balkon.. Znaci ercov krevet je moj krevet. 
Postojao prostor medju spavaonama i bila jedna pec za dve spavaone. 
Doduse ja sam malo zatekao da se lozi , Aleks koji je klasa ispred mene (julska) pricao za neku situaciju za peckom, koja se desila pre nego sam ja dosao na karauli. Moze je ispricati ovde. 
I na kraju , mislim da je sasvim dobra dinamika postavljanja dve slike, jer prica se nastavlja bolje..
geek
Dobiosi + za rad na ovakvim slikama i pojasnjenjima i za isti krevet,ali nikako nisi zasluzio za to sto kacis dve slike.ali ja nemocan da ista promenim,ali nemozes mene spreciti da ja to svojerucno formiram kako meni odgovara,i onako kako ja cenim da zasluzuje Very Happy Laughing Twisted Evil
a sto se tice Alekse,nema od toga nista moj prijatelju.Ja nikako ne kazem da on los momak naprotiv,ali vec zakljucili da nemamo svi iste poglede na ovaj deo naseg zivota provedenog na Bitusi!
Primetiosam da Bogdan video ove dve predhodne slike na drugoj mrezi!,ali nije nasao za potrebno da ih prenese ovde.Znaci da momka ovo bas najmanje zanima,no to je njihovo pravo sta kako i cemu da posvecuju paznju!
Opet ponavljam,i obecavam necu vise nikad Evil or Very Mad .hvala tebi stosi takav kakav jesi,a isto to se odnosi i na naseg kuhara,a da se nadamo u neke Koprivice Bogdane Alekse Radove i ostale,to moji prijatelji z a b o r a v i t e granata
Vjerovatno nemaju vremena druze ali niti zelje kao nas troica to moram priznati.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime25.11.15 0:37

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Koja vegetacija,koji odmor za oci,ovo moze samo da se sanja cheers
Ovom stazom,doduse tad bila samo cista utabana od strazara,kretaose strazar,a pravac kretanja bio,od ulaska u krug pa ovom stazom do iza kucice od kera,koja bila negde iza ova dva bora desno od staze,pa sa naprave okret prema stali i grudobranu,i tako kruzenje celih dva sata.
Posle ides dva sata na spavanje,a tek kad zaspis,dolazi pomocnik dezurnog da te budi na dva sata pripremnog dezurstva.
Tako da uvek bila trojica momaka budna, salutiranje
Vidis prijatelju kako je nesto i do dan danas ostalo nepromijenjeno trojica momaka su jos uvijek budna na Bituse.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime25.11.15 1:31

Kuhar-Debar. (citat):
Vidis prijatelju kako je nesto i do dan danas ostalo nepromijenjeno trojica momaka su jos uvijek budna na Bituse.

Da da,prijatelju,tradicija od tri budna granicara jos uvek zivi,i mislim da jos zivi,dok matori ne odapne,tj ja Sad
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime25.11.15 1:36

ercov54 (citat):
Kuhar-Debar. (citat):
Vidis prijatelju kako je nesto i do dan danas ostalo nepromijenjeno trojica momaka su jos uvijek budna na Bituse.

Da da,prijatelju,tradicija od tri budna granicara jos uvek zivi,i mislim da jos zivi,dok matori ne odapne,tj ja Sad
Nemoj tako prijatelju jos mnoge godine provesti cemo zajedno na nasoj Bitusi,samo napred u nove pobjede jer jednom se zivi stoga svaki naredni dan treba slaviti. cheers
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime25.11.15 21:57

Ma bicemo mi ovde i gore ce pisati "Karaula Bituse dvadeset peti dio teme" ... flower flower flower
Na vrh Go down
013gonzo
Podporučnik
Podporučnik
013gonzo


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1958
ČLAN OD: : 2014-08-16
DOB : 73
M(j)esto Beograd

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime25.11.15 22:02

ercov54 (citat):
Kuhar-Debar. (citat):
Vidis prijatelju kako je nesto i do dan danas ostalo nepromijenjeno trojica momaka su jos uvijek budna na Bituse.

Da da,prijatelju,tradicija od tri budna granicara jos uvek zivi,i mislim da jos zivi,dok matori ne odapne,tj ja Sad
Ercove,

Molim te slikaj ovu tablu da se uverim da nije fotoshop

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pozdrav od Melovica  bounce

_________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam 
Što se ostaloga tiče, smatram da Kartaginu treba razoriti
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime25.11.15 22:52

Prke (citat):
Ma bicemo mi ovde i gore ce pisati "Karaula Bituse dvadeset peti dio teme" ... flower flower flower
Na isti nacin razmisljamo Prke.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime25.11.15 22:55

013gonzo (citat):
ercov54 (citat):
Kuhar-Debar. (citat):
Vidis prijatelju kako je nesto i do dan danas ostalo nepromijenjeno trojica momaka su jos uvijek budna na Bituse.

Da da,prijatelju,tradicija od tri budna granicara jos uvek zivi,i mislim da jos zivi,dok matori ne odapne,tj ja Sad
Ercove,

Molim te slikaj ovu tablu da se uverim da nije fotoshop

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pozdrav od Melovica  bounce

Melovicu prijatelju,vec odreagovah na temi predvidjenoj za tu pricu,ali kod nas ercova sve  je moguce,a ne zaboravi da i ti sam imas malo gena iz ovih krajeva.Nemas urodjenih gena,ali kad zivis sa nekim ceo zivot,tad poprimis ne samo navike obicaje vec i gene Wink
Na vrh Go down
Sponsored content





Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
Na vrh 
Stranica 10/20Idi na stranicu : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 20  Next
 Similar topics
-
» Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)
»  Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: