FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)

Go down 
+19
humka83
Lala Basaid
terrra
Mikula 67
AleksKs
slavonski brod
013gonzo
duci64
bogdan Mrdja
ZAGORAC
gerard ford
milutins
Djida
dinosaurus
mureZE
Vojnik Graničar
ercov54
Prke
Kuhar-Debar.
23 posters
Idi na stranicu : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 20  Next
AutorPoruka
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Icon_minitime25.11.15 22:59

Kuhar-Debar. (citat):
Prke (citat):
Ma bicemo mi ovde i gore ce pisati "Karaula Bituse dvadeset peti dio teme" ... flower flower flower
Na isti nacin razmisljamo Prke.
Vec obecah sebi a i vama da necu vise da vas hvalim,ali ipak neko mora da odrzava vatru na Bitusi,a kad po PS mora da budu trojica,aj da nastavimo do daljnjeg sunny
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Icon_minitime25.11.15 23:18

[You must be registered and logged in to see this image.]

Aj momci malo da skoknemo do letnje karaule Wink
I ovde se vidi divna visoravan sa koje puca pogled jako daleko Exclamation

A inace zahvaljujuci
Коментари
[You must be registered and logged in to see this image.]
Joco Biskovski Letna karaula Krcin

Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Icon_minitime25.11.15 23:22

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Aj momci malo da skoknemo do letnje karaule Wink
I ovde se vidi divna visoravan sa koje puca pogled jako daleko Exclamation

A inace zahvaljujuci
Коментари
[You must be registered and logged in to see this image.]
Joco Biskovski Letna karaula Krcin

Interesuje me jedna stvar zasto se bas zvala ljetna karaula zar nije recimo bila u upotrebi i u jesen ili proljece mozda scratch
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Icon_minitime25.11.15 23:48

Kuhar-Debar. (citat):
Interesuje me jedna stvar zasto se bas zvala ljetna karaula zar nije recimo bila u upotrebi i u jesen ili proljece mozda [You must be registered and logged in to see this image.]

Za i u vreme mog bitisanja tamo tkz -letnja karaula-jos uvek bila u upotrebljivom stanju.
Vec ranije pisah da prilikom izlaska na reon,uvek svracali u karaulu kojoj samo nedostajali kreveti i ostala oprema,a sve ostalo bilo funkcionalno.Cak stavise vracam secanja da nijedno staklo na prozorima nije bilo razbijeno,sto bi znacilo da tih mojih ranijih godina napustena scratch
Letnjom karaulom verovatno se zvala,jer bila u funkciji samo tokom leta,a za vreme zime spustalise granicari u nasu karaulu u Bitusu,jer zbog jako velikih snegova tokom zime,bilo nemoguce izlaziti gore zarad snabdevanja i ostalih tekucih potrepstina.
Postavljase pitanje na koji nacin uopste funkcionisali jer nije bilo elektricne energije a ni telefonskih linija?
Ipak treba se diviti momcima koji ziveli gore u takvim uslovima! salutiranje
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Icon_minitime25.11.15 23:54

ercov54 (citat):
Kuhar-Debar. (citat):
Interesuje me jedna stvar zasto se bas zvala ljetna karaula zar nije recimo bila u upotrebi i u jesen ili proljece mozda [You must be registered and logged in to see this image.]

Za i u vreme mog bitisanja tamo tkz -letnja karaula-jos uvek bila u upotrebljivom stanju.
Vec ranije pisah da prilikom izlaska na reon,uvek svracali u karaulu kojoj samo nedostajali kreveti i ostala oprema,a sve ostalo bilo funkcionalno.Cak stavise vracam secanja da nijedno staklo na prozorima nije bilo razbijeno,sto bi znacilo da tih mojih ranijih godina napustena scratch
Letnjom karaulom verovatno se zvala,jer bila u funkciji samo tokom leta,a za vreme zime spustalise granicari u nasu karaulu u Bitusu,jer zbog jako velikih snegova tokom zime,bilo nemoguce izlaziti gore zarad snabdevanja i ostalih tekucih potrepstina.
Postavljase pitanje na koji nacin uopste funkcionisali jer nije bilo elektricne energije a ni telefonskih linija?
Ipak treba se diviti momcima koji ziveli gore u takvim uslovima! salutiranje
Ja se zaista i divim svima onima koji su bili granicari,ali eto malo me to ime kopka jer kako svi znamo imamo 4 godisnja doba,ali dobro tako je kako je Smile
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Icon_minitime26.11.15 0:05

Kuhar-Debar. (citat):
Ja se zaista i divim svima onima koji su bili granicari,ali eto malo me to ime kopka jer kako svi znamo imamo 4 godisnja doba,ali dobro tako je kako je [You must be registered and logged in to see this image.]

Dobroje da te nesto zanima van tvog vremena,a tusmo da pomognemo jedni drugima da pokusamo kompletirati sluku o tim nasim proslim vremenima!
Samo Prke izbegava odgovor,a zna,ko uklepao i kako mecku,i krunske dokaze u vidu koze od jadne zivotinje sakrio na tavan od karaule Twisted Evil
Dobarje nas Prke,ipak dodje vreme kad nam to isprica Rolling Eyes
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Icon_minitime26.11.15 0:43

Vjeruj mi prijatelju mene vise interesuju prosla vrmena nego moje vreme jer znam kako je bilo u moje vreme a normalno ne u proslim vremenima kakva logika zar ne,a znam ja da ce nas Prke to kad tad ispricati i cekamo da nam to isprica jednog dana.
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Icon_minitime26.11.15 11:11

Letnja karaula.
Prvi put sam je video kad nas je porucnik prvi put nas gustere , nakon bojevog gadjanja, odveo u obilasku terena. Bila je u prilicno jadnom stanju, postojale su prostorije ali sve je bilo polupano ,objekt je kao celina odolevao iako je vec bilo pocupanih dasaka i polomljenih prozora. Koliko se secam KK nam nije nesto posebno pricao o funkcionisanju letnje karaule...Dobijao se utisak da je to nesto sto je bilo, tu je, postoji kao tacka koja opisuje kretanje patrole po reonu i toliko.
Znam da sam puno puta razmisljao kako je bilo tim momcima koji su tu davali strazu , tako blizu granicne linije tako visoko u oblake, bez struje... To su bili pravi momci. 
Opet da spomenem iako sam vec dosadan - kako bi lepo bilo da neko od njih dodje na Forum...

...
O mecki.
Eto iako nije vreme ispricacu sta su mi rekli mestani kad sam letos bio na karauli odnosno gore kod crkvice.
Mecka je ubijena negde 1976-77 godine, imena necu pominjati, u to su ucestvovali jedan mestanin kao i ...
Koza je zavrsila na tavanu, sape i meso kod doticnog mestanina, a prica o mecki je bila misterija za nas koji smo boravili tu u to vreme ...
Pricacu o mecki opet kad dodje red u prici da se popnem gore ispod Krcina...
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Icon_minitime26.11.15 17:43

Prke (citat):
Letnja karaula.
Prvi put sam je video kad nas je porucnik prvi put nas gustere , nakon bojevog gadjanja, odveo u obilasku terena. Bila je u prilicno jadnom stanju, postojale su prostorije ali sve je bilo polupano ,objekt je kao celina odolevao iako je vec bilo pocupanih dasaka i polomljenih prozora. Koliko se secam KK nam nije nesto posebno pricao o funkcionisanju letnje karaule...Dobijao se utisak da je to nesto sto je bilo, tu je, postoji kao tacka koja opisuje kretanje patrole po reonu i toliko.
Znam da sam puno puta razmisljao kako je bilo tim momcima koji su tu davali strazu , tako blizu granicne linije tako visoko u oblake, bez struje... To su bili pravi momci. 
Opet da spomenem iako sam vec dosadan - kako bi lepo bilo da neko od njih dodje na Forum...

...
O mecki.
Eto iako nije vreme ispricacu sta su mi rekli mestani kad sam letos bio na karauli odnosno gore kod crkvice.
Mecka je ubijena negde 1976-77 godine, imena necu pominjati, u to su ucestvovali jedan mestanin kao i ...
Koza je zavrsila na tavanu, sape i meso kod doticnog mestanina, a prica o mecki je bila misterija za nas koji smo boravili tu u to vreme ...
Pricacu o mecki opet kad dodje red u prici da se popnem gore ispod Krcina...
Hvala ti prijatelju sto si nam ispricao detalje oko misterije koja dugo zivi medju vama koji ste znali za to a zahvaljujuci tebi ponesto i mi saznamo,a prijatelj Ercov je bio vec upucen u tu pricu ali o tome neka on sam prica plus za lijep text.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Icon_minitime26.11.15 22:11

Prke (citat):
Letnja karaula.
Prvi put sam je video kad nas je porucnik prvi put nas gustere , nakon bojevog gadjanja, odveo u obilasku terena. Bila je u prilicno jadnom stanju, postojale su prostorije ali sve je bilo polupano ,objekt je kao celina odolevao iako je vec bilo pocupanih dasaka i polomljenih prozora. Koliko se secam KK nam nije nesto posebno pricao o funkcionisanju letnje karaule...Dobijao se utisak da je to nesto sto je bilo, tu je, postoji kao tacka koja opisuje kretanje patrole po reonu i toliko.
Znam da sam puno puta razmisljao kako je bilo tim momcima koji su tu davali strazu , tako blizu granicne linije tako visoko u oblake, bez struje... To su bili pravi momci. 
Opet da spomenem iako sam vec dosadan - kako bi lepo bilo da neko od njih dodje na Forum...
Samo zelim da kazem kao sto kaze nas Prke da i nama niko nije pricao bilo sta ostalo,osim samo uske teme oko sluzbe i nista vise,tako da tek sada saznavam da osim Banjista i Zirovnice bilo jos karaula,doduse pominjaose i Drenak.
A poneki podatak saznas od starijih kolega,a verovatno i ono to saznavali od njihovih predhodnika taj Tvoj KK dosta mladji tako da ni on sam nije znao nista o proslosti Bituse i letnje karaule,jer vec rekoh i ovo podataka sto znali,pricali stariji granicari kad bili u patroli!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Icon_minitime26.11.15 22:17

Prke (citat):
...
O mecki.
Eto iako nije vreme ispricacu sta su mi rekli mestani kad sam letos bio na karauli odnosno gore kod crkvice.
Mecka je ubijena negde 1976-77 godine, imena necu pominjati, u to su ucestvovali jedan mestanin kao i ...
Koza je zavrsila na tavanu, sape i meso kod doticnog mestanina, a prica o mecki je bila misterija za nas koji smo boravili tu u to vreme ...
Pricacu o mecki opet kad dodje red u prici da se popnem gore ispod Krcina...
A ova prica o mecki nije iznudjena Rolling Eyes
To bila samo napomena da se ne zaboravi,a ti nisi u obavezi da istu ispricas sad,vec kad ti nadjes za shodno,i nemojmi to prijatelju,ovaj onaj i .....,valda proslo vreme svih ogranicenja,vojnih tajni i eventualne zakonske odgovornosti.
Sve to moj prijatelju radjeno u jednoj drugoj nasoj drzavi koje vise nema,a samim tim i sve sto se u istoj desavalo,ostalo u njoj Twisted Evil
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Icon_minitime26.11.15 22:20

Betonskom stazom do krivine...
[You must be registered and logged in to see this image.]
 pogled odavde ka Krcinu..
[You must be registered and logged in to see this image.][/img]
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Icon_minitime26.11.15 22:35

[You must be registered and logged in to see this image.]

Koji velicanstveni prizor Krcina. cheers 
Prilicno mutno secanje o vidjenju Krcina iz ove tvoje pozicije,ili tad kao klinac sve bilo optereceno duznostima pa detalji nisu ostajali u memoriji!
Ritam duznosti bio jako popunjen,tako da se nije imalo vremena za bilo sta drugo!
24h straza,odmah sutradan patrola ceo dan.Sutradan kao slobodan,ali i tad imas obaveze oko redarstva i siscenja zajednickih prostorija,priprema drva za kuhinju i u sezoni grejanja za peci u spavaonama,a normalno nastava pre podne,tj Rade nesto pricao o kojekakvim po nama tad glupostima,ali forma morala da se zadovolji.
Jer da nije bio tako predan,nebi se ni ogrebao za nagradno odsustvo,a kako pricao da se ogrebao i za nekakve pohvalnice,neznam cemu sluzile u kasnijem zivotu,madase taj debelo ogrebao,jer nastavio sluzbu u vojsci do penzije(pokusavam da ga isprovociram da ja javi ako uopste svraca ovde) Twisted Evil Wink affraid
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Icon_minitime26.11.15 22:48

U pravu si u vezi detalja.. 
Tada nismo obracali paznju na neke stvari koje sad hocemo da se setimo. Cak sto vise iako sam bio tamo postojale su neke stvari kojih se ne secam kako su bile u ono vreme , pa da usporedim.. Verovatno je to zbog toga sto tada bile vaznije vojnicke duznosti , kao i misao o devojci koja je ostala da nas ceka kuci  ..
Eh mladost, ...mladost...

P.S. Ako imas dilema oko polozaja iz kojeg sam slikao,ovde se mozes orijentisati  prema drvecu..
Znaci ovde slikam sa betonske staze odmah posle breze na prethodnoj slici.. Slike su slikane jedna za drugom...
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Icon_minitime26.11.15 23:04

Krcin je zaista magican i prelijep i nesto razmisljam sta mislis Prke da si imao taj aparat i tu kvalitetu kad si sluzio na Krcinu.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Icon_minitime27.11.15 0:09

Kuhar-Debar. (citat):
Krcin je zaista magican i prelijep i nesto razmisljam sta mislis Prke da si imao taj aparat i tu kvalitetu kad si sluzio na Krcinu.
U moje vreme bio zabranjen fot aparat,i bilo kakvo fotkanje bez da to odobri KK,a mislim po nekom pisanju da i u Prketovo vreme bio fot aparat zabranjen,ali oni bili sposobni momci pa uspesno krili aparat Rolling Eyes
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Icon_minitime27.11.15 0:27

[You must be registered and logged in to see this image.]

Vrh Krcina
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Icon_minitime27.11.15 0:29

ercov54 (citat):
Kuhar-Debar. (citat):
Krcin je zaista magican i prelijep i nesto razmisljam sta mislis Prke da si imao taj aparat i tu kvalitetu kad si sluzio na Krcinu.
U moje vreme bio zabranjen fot aparat,i bilo kakvo fotkanje bez da to odobri KK,a mislim po nekom pisanju da i u Prketovo vreme bio fot aparat zabranjen,ali oni bili sposobni momci pa uspesno krili aparat Rolling Eyes
Apsolutno se slazem da je bio zabranjen ali ja sam to rekao vise onako zbog kvalitete danasnjih slika.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Icon_minitime27.11.15 0:32

Kuhar-Debar. (citat):
Apsolutno se slazem da je bio zabranjen ali ja sam to rekao vise onako zbog kvalitete danasnjih slika.

A ti mladji momak i od Prketa pa,dali i u tvoje vreme bilo dozvoljeno slikanje bez ogranicenja iliti nekakve dozvole?
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Icon_minitime27.11.15 0:49

ercov54 (citat):
Kuhar-Debar. (citat):
Apsolutno se slazem da je bio zabranjen ali ja sam to rekao vise onako zbog kvalitete danasnjih slika.

A ti mladji momak i od Prketa pa,dali i u tvoje vreme bilo dozvoljeno slikanje bez ogranicenja iliti nekakve dozvole
Nije bilo dozvoljeno naravno ali kao i u vasim slucajevima uvijek bilo onih koji su radili protiv ps ja licno na zalost nisam imao aparat pa iz tog razloga imam samo malu kolekciju slika iz JNA.
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Icon_minitime27.11.15 8:39

Nas (ilegalni) fotoaparat je bio "Smena 8", u to vreme veoma popularan, i vadio solidne slike ali daleko od ovih digitalnih...
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Icon_minitime27.11.15 20:55

[You must be registered and logged in to see this image.]

Mujoli Ismet,momak koga cesto pominjao kao izuzetno snalazljivog i sposobnog momka,a nadasve iskrenog i otvorenog.Mozda ukolikose neko pojavi od mojih,imace primedbu,doduse ukolikose bude secao,da Ismet umeo da se snadje i u sitnim dovijanjima da izbegne obaveze,ali zivot ga naucio da se snalazi u svakoj situaciji,a inace slika slikana u Debru u krugu kasarne,a bolji poznavaoci znace u kom delu kruga slikana,a tad momak probao civilnu garderobu pred skidanje!
A inace vise proveo u Debru pod izgovorom da bolestan,ali kao sto rekoh.treba se snaci preziveti!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Icon_minitime27.11.15 21:54

[You must be registered and logged in to see this image.]

Slikano sa tvoje pozicije prijatelju,tj sa puta prema Bitusi,a ispravime ukoliko gresim da ovo Velebrdo scratch
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Icon_minitime27.11.15 22:11

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Slikano sa tvoje pozicije prijatelju,tj sa puta prema Bitusi,a ispravime ukoliko gresim da ovo Velebrdo scratch

To je Velebrdo definitivno. Od prvog puta kad sam ga video cini mi se da je mestopolozaj ovog sela unikatan... Bezvremenski sto bi rekli mi makedonci ,баш како во бајка...
Na vrh Go down
terrra
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2014-11-19
DOB : 53
M(j)esto Zemun

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Icon_minitime27.11.15 22:36

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Mujoli Ismet,momak koga cesto pominjao kao izuzetno snalazljivog i sposobnog momka,a nadasve iskrenog i otvorenog.Mozda ukolikose neko pojavi od mojih,imace primedbu,doduse ukolikose bude secao,da Ismet umeo da se snadje i u sitnim dovijanjima da izbegne obaveze,ali zivot ga naucio da se snalazi u svakoj situaciji,a inace slika slikana u Debru u krugu kasarne,a bolji poznavaoci znace u kom delu kruga slikana,a tad momak probao civilnu garderobu pred skidanje!
A inace vise proveo u Debru pod izgovorom da bolestan,ali kao sto rekoh.treba se snaci preziveti!
Slikano je negde na sredini kasarne. Iza njega su stale za stoku i seno. Tu je bio nocni dodatak, strazarsko mesto br.2. U tom pravcu, preko njegovog ramena je put prema granicnom prelazu i karauli Banjiste. U gornjem desnom uglu je deo Krcina, kako se vidi iz kasarne u Debru. Iza fotografa desno je zgrada granicnog voda, a levo je sportski teren.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Icon_minitime27.11.15 22:50

[You must be registered and logged in to see this image.]
Joco Biskovski
 
Staporov most pogled kon Bituse
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Icon_minitime27.11.15 23:15

terrra (citat):
Slikano je negde na sredini kasarne. Iza njega su stale za stoku i seno. Tu je bio nocni dodatak, strazarsko mesto br.2. U tom pravcu, preko njegovog ramena je put prema granicnom prelazu i karauli Banjiste. U gornjem desnom uglu je deo Krcina, kako se vidi iz kasarne u Debru. Iza fotografa desno je zgrada granicnog voda, a levo je sportski teren.

Najpre hvala sto pojasnio,a kao sto vec rekoh,momak slikan u krugu kasarne.Ja licno nisam bio u stanju locirati jer dole bio samo par puta za vreme sluzbovanja!A vidis kako ti imas sveze pamcenje,kao da juce izasao iz vojske!
A veca hvala sto se oglasio,a mogaobi i ti da uzmes malo ucesca ovde,ipak ovo i tebi pripada.
Neznam dali pratio da te general prozivao da pojasnis neke nejasnoce.
U svakom slucaju + za posvecenu paznju Wink
Na vrh Go down
gerard ford
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1589
ČLAN OD: : 2014-03-12
M(j)esto Jaska

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Icon_minitime27.11.15 23:16

ercov54




,,Mujoli Ismet,momak koga cesto pominjao kao izuzetno snalazljivog i sposobnog momka,a nadasve iskrenog i otvorenog.Mozda ukolikose neko pojavi od mojih,imace primedbu,doduse ukolikose bude secao,da Ismet umeo da se snadje i u sitnim dovijanjima da izbegne obaveze,ali zivot ga naucio da se snalazi u svakoj situaciji,a inace slika slikana u Debru u krugu kasarne,a bolji poznavaoci znace u kom delu kruga slikana,a tad momak probao civilnu garderobu pred skidanje!
A inace vise proveo u Debru pod izgovorom da bolestan,ali kao sto rekoh.treba se snaci preziveti!,,






Vrlo precizno.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Icon_minitime27.11.15 23:32

terrra (citat):
ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Mujoli Ismet,momak koga cesto pominjao kao izuzetno snalazljivog i sposobnog momka,a nadasve iskrenog i otvorenog.Mozda ukolikose neko pojavi od mojih,imace primedbu,doduse ukolikose bude secao,da Ismet umeo da se snadje i u sitnim dovijanjima da izbegne obaveze,ali zivot ga naucio da se snalazi u svakoj situaciji,a inace slika slikana u Debru u krugu kasarne,a bolji poznavaoci znace u kom delu kruga slikana,a tad momak probao civilnu garderobu pred skidanje!
A inace vise proveo u Debru pod izgovorom da bolestan,ali kao sto rekoh.treba se snaci preziveti!
Slikano je negde na sredini kasarne. Iza njega su stale za stoku i seno. Tu je bio nocni dodatak, strazarsko mesto br.2. U tom pravcu, preko njegovog ramena je put prema granicnom prelazu i karauli Banjiste. U gornjem desnom uglu je deo Krcina, kako se vidi iz kasarne u Debru. Iza fotografa desno je zgrada granicnog voda, a levo je sportski teren.
Terra je to zaista lijepo i tacno objasnio mada je slikano mnogo prije naseg bivanju u Debru nije se mnogo promenilo a to sportsko igraliste mi i danas u srcu.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Icon_minitime27.11.15 23:33

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
Joco Biskovski
 
Staporov most pogled kon Bituse
Ovo su predeli gde ljuska noga rijetko kroci i ako.
Na vrh Go down
gerard ford
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1589
ČLAN OD: : 2014-03-12
M(j)esto Jaska

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Icon_minitime27.11.15 23:42

,,Terra je to zaista lijepo i tacno objasnio mada je slikano mnogo prije naseg bivanju u Debru nije se mnogo promenilo a to sportsko igraliste mi i danas u srcu,,




Da,tad u naše vrijeme  nije bilo asfaltirano,bio je onaj crni leš na podlozi pa je igrati nogomet značilo i mijenjati boju kože Smile.
Malo niže ispod njega imali smo improvizirano odbojkaško  mini igralište.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Icon_minitime27.11.15 23:55

gerard ford (citat):
,,Terra je to zaista lijepo i tacno objasnio mada je slikano mnogo prije naseg bivanju u Debru nije se mnogo promenilo a to sportsko igraliste mi i danas u srcu,,




Da,tad u naše vrijeme  nije bilo asfaltirano,bio je onaj crni leš na podlozi pa je igrati nogomet značilo i mijenjati boju kože Smile.
Malo niže ispod njega imali smo improvizirano odbojkaško  mini igralište.
Slika datira iz 1974 rano prolece!
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Icon_minitime27.11.15 23:57

ercov54 (citat):
gerard ford (citat):
,,Terra je to zaista lijepo i tacno objasnio mada je slikano mnogo prije naseg bivanju u Debru nije se mnogo promenilo a to sportsko igraliste mi i danas u srcu,,




Da,tad u naše vrijeme  nije bilo asfaltirano,bio je onaj crni leš na podlozi pa je igrati nogomet značilo i mijenjati boju kože Smile.
Malo niže ispod njega imali smo improvizirano odbojkaško  mini igralište.
Slika datira iz 1974 rano prolece!
Da tacno 15 godina prije nego sto sam dosao u Debar.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Icon_minitime28.11.15 0:03

Kuhar-Debar. (citat):
Ovo su predeli gde ljuska noga rijetko kroci i ako.

Pa prijatelju,i kad bilo selo "jako" i tad bila divljina,a vec sad kad u selu zivi,sudeci po popisu iz nekih ranijih godina,oko 50 zitelja,sta drugo i ocekivati.
Samo sto to nije slucaj sa Bitusom,i kod nas isto tako.Svakim danom sela ostaju sve vise pusta Sad
Na vrh Go down
terrra
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2014-11-19
DOB : 53
M(j)esto Zemun

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Icon_minitime28.11.15 0:11

ercov54 (citat):
terrra (citat):
Slikano je negde na sredini kasarne. Iza njega su stale za stoku i seno. Tu je bio nocni dodatak, strazarsko mesto br.2. U tom pravcu, preko njegovog ramena je put prema granicnom prelazu i karauli Banjiste. U gornjem desnom uglu je deo Krcina, kako se vidi iz kasarne u Debru. Iza fotografa desno je zgrada granicnog voda, a levo je sportski teren.

Najpre hvala sto pojasnio,a kao sto vec rekoh,momak slikan u krugu kasarne.Ja licno nisam bio u stanju locirati jer dole bio samo par puta za vreme sluzbovanja!A vidis kako ti imas sveze pamcenje,kao da juce izasao iz vojske!
A veca hvala sto se oglasio,a mogaobi i ti da uzmes malo ucesca ovde,ipak ovo i tebi pripada.
Neznam dali pratio da te general prozivao da pojasnis neke nejasnoce.
U svakom slucaju + za posvecenu paznju Wink
Hvala prijatelju. Pozdrav tebi i ostalima na forumu. Javicu se ja kad budem imao sta konstruktivno i pametno da kazem. Tu sam, pratim vas!
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Icon_minitime28.11.15 0:13

ercov54 (citat):
Kuhar-Debar. (citat):
Ovo su predeli gde ljuska noga rijetko kroci i ako.

Pa prijatelju,i kad bilo selo "jako" i tad bila divljina,a vec sad kad u selu zivi,sudeci po popisu iz nekih ranijih godina,oko 50 zitelja,sta drugo i ocekivati.
Samo sto to nije slucaj sa Bitusom,i kod nas isto tako.Svakim danom sela ostaju sve vise pusta Sad
Znam da je tako i mnogo ,mnogo je zalosno to stanje ali izgleda drugacije nemoze biti Crying or Very sad
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Icon_minitime28.11.15 0:23

terrr (citat):
Hvala prijatelju. Pozdrav tebi i ostalima na forumu. Javicu se ja kad budem imao sta konstruktivno i pametno da kazem. Tu sam, pratim vas!
Rolling Eyes Laughing Cenim da jako dobar momak,imas memoriju poput kompa,to vec malopre pokazao,i znam da u citavoj ovoj prici oko Bituse imas vise podataka i od mene,ipak ja tamo bio pre 41+godinu,ali hvala sto poklonio onako divne slike na drugom delu teme.
Bice nam drago da ponesto i napises!
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Icon_minitime28.11.15 7:47

ercov54 (citat):
terrr (citat):
Hvala prijatelju. Pozdrav tebi i ostalima na forumu. Javicu se ja kad budem imao sta konstruktivno i pametno da kazem. Tu sam, pratim vas!
Rolling Eyes Laughing Cenim da jako dobar momak,imas memoriju poput kompa,to vec malopre pokazao,i znam da u citavoj ovoj prici oko Bituse imas vise podataka i od mene,ipak ja tamo bio pre 41+godinu,ali hvala sto poklonio onako divne slike na drugom delu teme.
Bice nam drago da ponesto i napises!

Naravno druze terra potrebno je da konstruktivno i pametno kao i do sada ucestvujes u ovu nasu pricu jer si mladji od mene i ercova, divno objanjavas i pises - ukratko tvoja prisutnost nam je neophodna... 
cheers cheers cheers
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Icon_minitime28.11.15 21:54

[You must be registered and logged in to see this image.]

Neki mladi momci igraju fuzbal na terenu gde nekad Prke i drugari ubijali slobodno vreme.doduse kad nisu jurili mecku da ulove zarad trofeja affraid
U pozadini slike vidise mocna Bistra sa koje se u prolece kad pocnu snegovi otapati uz veliku potmulu tutnjavu valjaja lavina lomeci sve pred sobom. Exclamation
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Icon_minitime28.11.15 22:45

Rostuse taze slika...
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Icon_minitime28.11.15 23:03

Prke (citat):
Rostuse taze slika...

Jeste taze,ali prijatelju trebaobi dati jos kakvo pojasnjenje,jer ipak ti bio na licu mesta scratch
Bar meni pomalo nejasno,ali ceneci po okolini,put za Bitusu bice da je levo Question
A Bistra desno bas izgleda tmurno i straobalno affraid
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Icon_minitime28.11.15 23:34

Kuhar-Debar. (citat):
terrra (citat):
ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Mujoli Ismet,momak koga cesto pominjao kao izuzetno snalazljivog i sposobnog momka,a nadasve iskrenog i otvorenog.Mozda ukolikose neko pojavi od mojih,imace primedbu,doduse ukolikose bude secao,da Ismet umeo da se snadje i u sitnim dovijanjima da izbegne obaveze,ali zivot ga naucio da se snalazi u svakoj situaciji,a inace slika slikana u Debru u krugu kasarne,a bolji poznavaoci znace u kom delu kruga slikana,a tad momak probao civilnu garderobu pred skidanje!
A inace vise proveo u Debru pod izgovorom da bolestan,ali kao sto rekoh.treba se snaci preziveti!
Slikano je negde na sredini kasarne. Iza njega su stale za stoku i seno. Tu je bio nocni dodatak, strazarsko mesto br.2. U tom pravcu, preko njegovog ramena je put prema granicnom prelazu i karauli Banjiste. U gornjem desnom uglu je deo Krcina, kako se vidi iz kasarne u Debru. Iza fotografa desno je zgrada granicnog voda, a levo je sportski teren.
Terra je to zaista lijepo i tacno objasnio mada je slikano mnogo prije naseg bivanju u Debru nije se mnogo promenilo a to sportsko igraliste mi i danas u srcu.
Mislim da momcina stoji ispred zgrade u kojoj smo spavali mi intedanti,vozaci i ne sjecam se jos tko,a iza njega je mislim mala pista na kojoj je bilo postrojavanje za zastavu
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Icon_minitime28.11.15 23:36

Prke (citat):
Rostuse taze slika...
[You must be registered and logged in to see this image.]
Tmurno vreme,kisovito a na Krcinu vec vjerovatno novi snjeg,nisam siguran neka Prke kaze dali je mozda ova zuta zgrada na desno mozda posta.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Icon_minitime28.11.15 23:56

Kuhar-Debar. (citat):
Tmurno vreme,kisovito a na Krcinu vec vjerovatno novi snjeg,nisam siguran neka Prke kaze dali je mozda ova zuta zgrada na desno mozda posta.

Sudeci po polozaju Bistre i pravcu slikanja,nikako posta nebi mogla biti desno,vec sasvim levo,i mislim da se ka posti i putu prema Bitusi krece levim putem.Ali to najbolje zna nas Prke,i uostalom zasto ga i slali na lice mesta,vec da utvrdi cinjenicno stanje Wink Very Happy
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Icon_minitime29.11.15 22:11

Svakako dragi moji eto obelezio sam put za Bituse i kako ercov kaze, on je skroz levo pa tu je i posta i bivsa kafana "Jugoslavija"...
[You must be registered and logged in to see this image.][/img]
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Icon_minitime29.11.15 22:37

Prke (citat):
Svakako dragi moji eto obelezio sam put za Bituse i kako ercov kaze, on je skroz levo pa tu je i posta i bivsa kafana "Jugoslavija"...

Upravo tako prijatelju. Wink 
Vec par puta rekoh da i sada posle 40+godina imam sve tako bisto u memoriji,a vec rekoh da bez greske mogaobih izaci na reon,ali pravcem prema letnjoj karauli,jer mnogo vise puta bio na tom delu,nego na Krcinu cheers
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Icon_minitime29.11.15 22:47

[You must be registered and logged in to see this image.]

Penjanje uz Krcin,neko pametniji od mene,a znam momka koji sve zna Wink recice dali penjanje sa komsijine ili nase strane Question
Na vrh Go down
terrra
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2014-11-19
DOB : 53
M(j)esto Zemun

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Icon_minitime29.11.15 23:28

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Penjanje uz Krcin,neko pametniji od mene,a znam momka koji sve zna Wink recice dali penjanje sa komsijine ili nase strane Question
Penju se sa nase strane granice, iz pravca Banjista, susedne karaule br.4. Neka Zagorac proveri i potvrdi.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Icon_minitime29.11.15 23:50

terrra (citat):
Penju se sa nase strane granice, iz pravca Banjista, susedne karaule br.4. Neka Zagorac proveri i potvrdi.

Prijatelju aj da se oslonima na nasa secanja,a mislim da si ti u pravu,jer Debarsko jezero iza ledja planinara  iliti vec Wink + za podrsku aktivacije memorije Rolling Eyes
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Icon_minitime30.11.15 0:02

terrra (citat):
ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Penjanje uz Krcin,neko pametniji od mene,a znam momka koji sve zna Wink recice dali penjanje sa komsijine ili nase strane Question
Penju se sa nase strane granice, iz pravca Banjista, susedne karaule br.4. Neka Zagorac proveri i potvrdi.
A nije im lahko veoma je strmo.Debarsko jezero u daljini sam poznao.
Na vrh Go down
Sponsored content





Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 11 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
Na vrh 
Stranica 11/20Idi na stranicu : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 20  Next
 Similar topics
-
» Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)
»  Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: