FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)

Go down 
+19
humka83
Lala Basaid
terrra
Mikula 67
AleksKs
slavonski brod
013gonzo
duci64
bogdan Mrdja
ZAGORAC
gerard ford
milutins
Djida
dinosaurus
mureZE
Vojnik Graničar
ercov54
Prke
Kuhar-Debar.
23 posters
Idi na stranicu : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 13 ... 20  Next
AutorPoruka
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Icon_minitime28.10.15 21:57

milutins (citat):
Ja nisam uspio pronaci nikoga a sluzio sam JNA po cijeloj Makedoniji.Ranije je bila rubrika u Areni"Zele da se dopisuju",mozda probam tamo. Very Happy
Ne samo da nisam nikoga pronasao od klasica nego izgleda da niko i nije sluzio na mojoj karauli,izuzev jednog momka,cini mi se da je bio kuvar na mojoj karauli 6-7 godina posle mene.Napisao je par postova i izgubio se.Mislim da je bio iz Virovitice??

Druze kapetane vidim da si sluzio u St. Dojranu... Bila je tu i karaula verovatno, izvini sto nisam bas upucen... Mozda mogu da pronadjem nekog da slika tamo jer moj drug MAX je ziveo tamo...
Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan



Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3657
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Icon_minitime28.10.15 21:58

Koja je nadmorska visina same karaule?

_________________
ko istinu gudi,gudalom ga po prstima biju
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Icon_minitime28.10.15 22:17

milutins (citat):
Koja je nadmorska visina same karaule?
Koliko mene pamcenje sluzi,negde procitah da karaula n.m.oko 1000 m.
A stose tice tvojih drugova iliti nekakvih podataka oko tvog sluzbovanja,naleteosi na pravog coveka Prketa!
Nasaoje nekih mojih drugara i u Nemackoj i po Bosni,tako da za njega nema neresivih zagonetki cheers
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Icon_minitime28.10.15 22:20

Prke (citat):
A evo i slike.. 
Resio sam da ne pravim izbor slika vec da objavim sve sto sam slikao... Mislim da je tako bolje . Malo sam jos uvek bio pometen i uzbudjen morate me razumeti u prvim mojim kontaktima sa lepoticom, pa slike nisu bas vrhunske. Samo sam slikao i slikao i slikao... Nek o kvalitetu komentarisete vi drugovi moji...
Znaci produuzavam redosledno sa slikama...Okolina karaule i sama karaula. 
[You must be registered and logged in to see this image.]
Zaista izgleda napusteno a kako je to nekad lijepo i uredno bilo.
Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan



Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3657
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Icon_minitime28.10.15 22:23

Prke (citat):
milutins (citat):
Ja nisam uspio pronaci nikoga a sluzio sam JNA po cijeloj Makedoniji.Ranije je bila rubrika u Areni"Zele da se dopisuju",mozda probam tamo. Very Happy
Ne samo da nisam nikoga pronasao od klasica nego izgleda da niko i nije sluzio na mojoj karauli,izuzev jednog momka,cini mi se da je bio kuvar na mojoj karauli 6-7 godina posle mene.Napisao je par postova i izgubio se.Mislim da je bio iz Virovitice??

Druze kapetane vidim da si sluzio u St. Dojranu... Bila je tu i karaula verovatno, izvini sto nisam bas upucen... Mozda mogu da pronadjem nekog da slika tamo jer moj drug MAX je ziveo tamo...
Nikako da se setim imena dvojice momaka iz Rusinova.Zajedno smo prosli pjesadijsku obuku u Kicevu i Skopskoj Marsalci.Od Makedonaca pamtim Mancev Vase iz Strumice,Sazdov Ordan-Orce od Sv Nikola,ta dvojica zadnjih su sa karaule.
Da li se jedan od dvojice zvao Crvenkovski?
Ipak vrijeme cini svoje,u ceti smo bili nerazdvojni.

_________________
ko istinu gudi,gudalom ga po prstima biju
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Icon_minitime28.10.15 22:24

milutins (citat):
Ja nisam uspio pronaci nikoga a sluzio sam JNA po cijeloj Makedoniji.Ranije je bila rubrika u Areni"Zele da se dopisuju",mozda probam tamo. Very Happy
Ne samo da nisam nikoga pronasao od klasica nego izgleda da niko i nije sluzio na mojoj karauli,izuzev jednog momka,cini mi se da je bio kuvar na mojoj karauli 6-7 godina posle mene.Napisao je par postova i izgubio se.Mislim da je bio iz Virovitice??
Nisi ti sam Milutine tako je i samnom jos nikog iz moje klase,jedan mi se javio pp prije nekoliko mjeseci i ja mu uzvratio ali od tada i traga ni glasa od njega,ali zato imam izuzetne drugove i prijatelje Ercova i Prketa koji su mi zaista drazi od mojih klasica.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Icon_minitime28.10.15 22:30

Kuhar-Debar. (citat):
Prke (citat):
A evo i slike.. 
Resio sam da ne pravim izbor slika vec da objavim sve sto sam slikao... Mislim da je tako bolje . Malo sam jos uvek bio pometen i uzbudjen morate me razumeti u prvim mojim kontaktima sa lepoticom, pa slike nisu bas vrhunske. Samo sam slikao i slikao i slikao... Nek o kvalitetu komentarisete vi drugovi moji...
Znaci produuzavam redosledno sa slikama...Okolina karaule i sama karaula. 
[You must be registered and logged in to see this image.]
Zaista izgleda napusteno a kako je to nekad lijepo i uredno bilo.

Malo zbunjujuca slika,sudeci po balkonu koji bio na uglu na strani ulaza,tj do puta,a drugi bio sasvim na strani grudobrana,ali zbunjuje vegetacija,ali prijatelju pojasni malo sliku!
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Icon_minitime28.10.15 22:48

Da bude jasnije evo strelicom sam obelezio gde sam stajao kad sam slikao ovu (novu)  sliku..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Icon_minitime28.10.15 22:53

A vegetacija je dragi moji nesto sto je promenilo puno toga... Cak toliko da se i upitam na licu mesta, kako je sve to nekad izgledalo.. Zbunjujuce promene najvise je izavala bas vegetacija ...
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Icon_minitime28.10.15 22:58

Prke (citat):
Da bude jasnije evo strelicom sam obelezio gde sam stajao kad sam slikao ovu (novu)  sliku..
[You must be registered and logged in to see this image.]

E sad vec jasno,a ova staza nije novijeg datuma,vec sluzila granicarima za?,a na kraju staze videse neke sitne pomocne gradjevine.Jesi mogao ceniti kakvu ulogu iste imale?
Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan



Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3657
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Icon_minitime28.10.15 23:02

Mozda grijesim,,,ali velike su sanse da se okolo karaule pre nekih 20-ak godina,sudeci po vegetaciji desio pozar.Na zalost slika je dosta loseg kvaliteta-cini mi se da su cetinari brzorastuci americki borovi,tzv duglazije i da su naravno posadjeni.Ove breze me zbunjuju??Logicni odgovor je da prestavljaju prelaznu fazu na toj nadmorskoj visini-posle sumskih pozara i niskih zbunova breze prve pocinju u kategoriji visokih drveca.
Jako cudna vegetacija-proveri Prke da li je bilo pozara

_________________
ko istinu gudi,gudalom ga po prstima biju
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Icon_minitime29.10.15 15:13

milutins (citat):
Mozda grijesim,,,ali velike su sanse da se okolo karaule pre nekih 20-ak godina,sudeci po vegetaciji desio pozar.Na zalost slika je dosta loseg kvaliteta-cini mi se da su cetinari brzorastuci americki borovi,tzv duglazije i da su naravno posadjeni.Ove breze me zbunjuju??Logicni odgovor je da prestavljaju prelaznu fazu na toj nadmorskoj visini-posle sumskih pozara i niskih zbunova breze prve pocinju u kategoriji visokih drveca.
Jako cudna vegetacija-proveri Prke da li je bilo pozara
Ne bih se slozio da je slika loseg kvaliteta a da je bio pozar to je vrlo moguce mada vise vjerujem kad je mjesto napusteno dugi period priroda sama mjenja izgleda i to vrlo brzo.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Icon_minitime29.10.15 21:28

Kuhar-Debar. (citat):
milutins (citat):
Mozda grijesim,,,ali velike su sanse da se okolo karaule pre nekih 20-ak godina,sudeci po vegetaciji desio pozar.Na zalost slika je dosta loseg kvaliteta-cini mi se da su cetinari brzorastuci americki borovi,tzv duglazije i da su naravno posadjeni.Ove breze me zbunjuju??Logicni odgovor je da prestavljaju prelaznu fazu na toj nadmorskoj visini-posle sumskih pozara i niskih zbunova breze prve pocinju u kategoriji visokih drveca.
Jako cudna vegetacija-proveri Prke da li je bilo pozara
Ne bih se slozio da je slika loseg kvaliteta a da je bio pozar to je vrlo moguce mada vise vjerujem kad je mjesto napusteno dugi period priroda sama mjenja izgleda i to vrlo brzo.




  • [You must be registered and logged in to see this image.]00:25
    Joco Biskovski


    Koliko ja znam a znam..nije bio nikskav pozar




I kao sto se vidi moji momci iz informacije iz prve ruke,nikakav pozar nije bio,a puno hvala Joci Biskovski na vremenu posvecenom nama! cheers
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Icon_minitime29.10.15 22:06

Dobro je da nije bilo pozara jeli tko zna u kakvom stanju bi bila karaula da se to desilo,znaci vjerovatno zub vremena je ucinio svoje tako da okolicu karaule tesko prepoznajemo i sa novim rastinjem kojeg u nasem vremenu mozda nije bilo.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Icon_minitime29.10.15 22:15

Kuhar-Debar. (citat):
Dobro je da nije bilo pozara jeli tko zna u kakvom stanju bi bila karaula da se to desilo,znaci vjerovatno zub vremena je ucinio svoje tako da okolicu karaule tesko prepoznajemo i sa novim rastinjem kojeg u nasem vremenu mozda nije bilo.
Upravo tako prijatelju,jako punose okolina promenila,tako da deluje kao da nikad na tom mestu nisam bio,a koliko mene secanje sluzi,bas ovaj deo okoline koji trenutno predmet analize upravo tad bio bez rastinja.
Negde pri samom kraju kruga iliti dvorista bila kucica sa psom,i van kruga postojao potok od izvora koji se kasnije uoblicio izgradnjom cesme,a tad bio samo izvor ciste hladne vode.
Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan



Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3657
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Icon_minitime29.10.15 22:21

ercov54 (citat):
Kuhar-Debar. (citat):
Dobro je da nije bilo pozara jeli tko zna u kakvom stanju bi bila karaula da se to desilo,znaci vjerovatno zub vremena je ucinio svoje tako da okolicu karaule tesko prepoznajemo i sa novim rastinjem kojeg u nasem vremenu mozda nije bilo.
Upravo tako prijatelju,jako punose okolina promenila,tako da deluje kao da nikad na tom mestu nisam bio,a koliko mene secanje sluzi,bas ovaj deo okoline koji trenutno predmet analize upravo tad bio bez rastinja.


Zato mi se ova vegetacija ucinila cudnom-dvadesetak godina starom.Objasnjenje je u ercovoj i kuharevoj konstataciji da je tu bila cistina bez rastinja.

_________________
ko istinu gudi,gudalom ga po prstima biju
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Icon_minitime29.10.15 22:25

[You must be registered and logged in to see this image.]


Upravo evo slike momka iz generacije 74/75 Pejovic Dobro,mislim da iz Bosne,a inace izuzetno dobar momak,a njegova dobrodusnost da se ocitati i po njegovoj faci cheers
A pogledati iza ledja momka dase videti samo gola poljana sa snegom,i nikakvog rastinja nema,a ova stena bila bas iza karaule,nekih par metara od staze koju uslikao Prke u ovim zadnjim slikama
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Icon_minitime29.10.15 22:40

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]


Upravo evo slike momka iz generacije 74/75 Pejovic Dobro,mislim da iz Bosne,a inace izuzetno dobar momak,a njegova dobrodusnost da se ocitati i po njegovoj faci cheers
A pogledati iza ledja momka dase videti samo gola poljana sa snegom,i nikakvog rastinja nema,a ova stena bila bas iza karaule,nekih par metara od staze koju uslikao Prke u ovim zadnjim slikama
Mnogo lijepa slika i ako samo slijedimo logiku vidjecemo da rastinja kao sto prijatelj Ercov kaze nije bilo stoga svaka druga opcija osim zub vremena sto je svoje uradio pada u vodu.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Icon_minitime31.10.15 22:05

[You must be registered and logged in to see this image.]

Jos jedna slika bivsih granicara sa Bituse Exclamation 
Momak sa kravatom Jovan Atanasovski,mislim da ga Prke otkrio na nekoj drugoj drustvenoj mrezi,ali doticni retko ili nikad ne svraca na te svoje postavke,tako da jos uvek nema nikakvog pomaka za bilo kakav kontakt,a momak bio vezista,radio na centrali koja imala samo cetiri korisnika.
Komanda u Debri,stanica milicije u Rostusi,stan KK i posredovanje preko nas sa karaulom u Zirovnici!
Drugi momak iz mladje klase Jakimovski Temelko kuvar,oba iz Makedonije.
A stose tice umeca kulinarskog od Temelka,nesto nije ostao bar meni u secanju kao virtouz sa varjacom Rolling Eyes,a njegov predhodnik Jeremic Milovan iz Valjeva,e taj ostao u secanju kao vrh kuvar,a doduse jos uvek je u tom poslu,samo sto sad kuva za svadbe i ostala veca okupljanja.
Nas Mornar sa neke druge teme,a inace njegov komsija kaze da izuzetno kuva svadbarski kupus i gulas!
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Icon_minitime31.10.15 22:12

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Jos jedna slika bivsih granicara sa Bituse Exclamation 
Momak sa kravatom Jovan Atanasovski,mislim da ga Prke otkrio na nekoj drugoj drustvenoj mrezi,ali doticni retko ili nikad ne svraca na te svoje postavke,tako da jos uvek nema nikakvog pomaka za bilo kakav kontakt,a momak bio vezista,radio na centrali koja imala samo cetiri korisnika.
Komanda u Debri,stanica milicije u Rostusi,stan KK i posredovanje preko nas sa karaulom u Zirovnici!
Drugi momak iz mladje klase Jakimovski Temelko kuvar,oba iz Makedonije.
A stose tice umeca kulinarskog od Temelka,nesto nije ostao bar meni u secanju kao virtouz sa varjacom Rolling Eyes,a njegov predhodnik Jeremic Milovan iz Valjeva,e taj ostao u secanju kao vrh kuvar,a doduse jos uvek je u tom poslu,samo sto sad kuva za svadbe i ostala veca okupljanja.
Nas Mornar sa neke druge teme,a inace njegov komsija kaze da izuzetno kuva svadbarski kupus i gulas!
Opet jedna lijepa i stara slika prijatelju moj a drago mi je da si zapamtio kako je koji od njih kuhao,gledaj ne ide to svakom od ruke ijako imaju mozda ves kuhara ali to ne znaci da su dobri kuhari jer na obuci mnogi nisu posvetili puno paznje na nastavu kuhanja i jedan sam od tih momaka pa mi se to kasnije osvetilo kad sam bio sam na karauli kao kuhar ali eto srecom i improvizaciom nekako se proslo i odsluzilo a da je bilo sve po ps sigurno ne.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Icon_minitime31.10.15 22:21

[You must be registered and logged in to see this link.]
Poručnik


Prijatelju,morase priznati da sve zavisi i kome se kuva,tj kakav sastav momaka bio.
Ukoliko pametni realni momci,nikako nece traziti dlaku u jajetu,vec ce ceniti ono sto dobiju od kuvara,ipak momakse trudio,a sad ukoliko nesto i ne ispadne vrhunsko,neteba praviti frku.
A ja inace licno imao i van JNA neke poslove vezane sa ugostiteljstvom,i shvatiosam da vise zajedljivi oni obicni niski sa  pamecu,od otmenih kulturnih vaspitanih!
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Icon_minitime31.10.15 22:27

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this link.]
Poručnik


Prijatelju,morase priznati da sve zavisi i kome se kuva,tj kakav sastav momaka bio.
Ukoliko pametni realni momci,nikako nece traziti dlaku u jajetu,vec ce ceniti ono sto dobiju od kuvara,ipak momakse trudio,a sad ukoliko nesto i ne ispadne vrhunsko,neteba praviti frku.
A ja inace licno imao i van JNA neke poslove vezane sa ugostiteljstvom,i shvatiosam da vise zajedljivi oni obicni niski sa  pamecu,od otmenih kulturnih vaspitanih!
Da slozio bih se sa tvojom konstataciom,inace je to tako u zivotu pa tako i u kulinarstvu mnogo zaista zavisi za koga se kuha i sa kojom ljubavi i paznjom to pravis a naravno znanje i iskustvo uposlu doaze do izrazaja u svakom slucaju.
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Icon_minitime31.10.15 22:31

Kasnije cemo drugovi moji da vidimo kako je u kuhinji i trpezariji sada na nasoj karauli... Da se jos uvek pomuvamo u okolini... Sledeca slika.. Priblizimo se objektu koji se tek malo video na prethodnoj slici..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Icon_minitime31.10.15 22:35

Prke (citat):
Kasnije cemo drugovi moji da vidimo kako je u kuhinji i trpezariji sada na nasoj karauli... Da se jos uvek pomuvamo u okolini... Sledeca slika.. Priblizimo se objektu koji se tek malo video na prethodnoj slici..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Sada kada sliku vidim u krupnijem planu vidim da je to objekat starije proizvodnje koji je vjerovatno bio i u mom vremenu provedenom na karauli a za namjenu ja zaista nisam siguran ali sam siguran da nije imao namjenu za kuhinju pa iz tog razloga vjerovatno neznam.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Icon_minitime31.10.15 22:37

[You must be registered and logged in to see this link.]
Zastavnik I klase
[You must be registered and logged in to see this image.]

Zahvaljujuci tome sto kad uvek dodjes doneses i raspolozenje i radost svojom novom slikom,a inace pretrpeobi velike kritike,ne od mene,jer jasam dusa od coveka affraid ,a verovatno ne i od naseg kuhara,a malose ja salim,znas ti to!
Ali vadite tvoj minuli rad Rolling Eyes
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Icon_minitime31.10.15 22:49

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this link.]
Zastavnik I klase
[You must be registered and logged in to see this image.]

Zahvaljujuci tome sto kad uvek dodjes doneses i raspolozenje i radost svojom novom slikom,a inace pretrpeobi velike kritike,ne od mene,jer jasam dusa od coveka affraid ,a verovatno ne i od naseg kuhara,a malose ja salim,znas ti to!
Ali vadite tvoj minuli rad Rolling Eyes
Kod mene licno nas Prke nemoze zaraditi kritiku nikako jer bas zbog minulog a i sadasnjeg rada stoga samo pohvale na njegov racun i veliko HVALA.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Icon_minitime31.10.15 22:54

Kuhar-Debar. (citat):
ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this link.]
Zastavnik I klase
[You must be registered and logged in to see this image.]

Zahvaljujuci tome sto kad uvek dodjes doneses i raspolozenje i radost svojom novom slikom,a inace pretrpeobi velike kritike,ne od mene,jer jasam dusa od coveka affraid ,a verovatno ne i od naseg kuhara,a malose ja salim,znas ti to!
Ali vadite tvoj minuli rad Rolling Eyes
Kod mene licno nas Prke nemoze zaraditi kritiku nikako jer bas zbog minulog a i sadasnjeg rada stoga samo pohvale na njegov racun i veliko HVALA.

Obzirom da znamo sta Prke ima kod sebe od slika nase Bituse,pa svako iscekivanje biva naporno,a mozda tako i treba,polako bez zurenja,a zahvalnost uvek stoji! cheers
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Icon_minitime31.10.15 23:25

Tu sam drugovi moji.. Nekad me obore obaveze, nekad komp, nekad net...

Imamo jos mNOOOOOOOOOgo sta da pricamo mi... Samo sto kaze ercov strpljenja...
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Icon_minitime31.10.15 23:28

[You must be registered and logged in to see this link.]
Poručnik
[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]

Kod mene licno nas Prke nemoze zaraditi kritiku nikako jer bas zbog minulog a i sadasnjeg rada stoga samo pohvale na njegov racun i veliko HVALA.


Veliko je zadovoljstvo sto imam nekog koji dozivljava iste emocije kao moja malenkost...  
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Icon_minitime01.11.15 0:06

Prke (citat):
Tu sam drugovi moji.. Nekad me obore obaveze, nekad komp, nekad net...

Imamo jos mNOOOOOOOOOgo sta da pricamo mi... Samo sto kaze ercov strpljenja...
Poznajemose mi prijatelju jako dobro,iako licno nismose sreli,mada sve je moguce Wink
Samo ostade duzan pojasnjenje za zadnju sliku Question
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Icon_minitime01.11.15 18:48

ercov54 (citat):
Prke (citat):
Tu sam drugovi moji.. Nekad me obore obaveze, nekad komp, nekad net...

Imamo jos mNOOOOOOOOOgo sta da pricamo mi... Samo sto kaze ercov strpljenja...
Poznajemose mi prijatelju jako dobro,iako licno nismose sreli,mada sve je moguce Wink
Samo ostade duzan pojasnjenje za zadnju sliku Question
Podrška kolegama i drugovima Ercovu i Prke možda se jednoga dana i sretnemo  Very Happy
Na vrh Go down
AleksKs
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 101
ČLAN OD: : 2015-01-19

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Icon_minitime01.11.15 19:36

Prke (citat):
Kasnije cemo drugovi moji da vidimo kako je u kuhinji i trpezariji sada na nasoj karauli... Da se jos uvek pomuvamo u okolini... Sledeca slika.. Priblizimo se objektu koji se tek malo video na prethodnoj slici..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Pozdrav Prke tebi , Ercovu i kuharu vama trojici koji odrzavate ovo sve ... Hvala za sve .... Ja sam imao neke svoje probleme pa me dugo nije bilo nebih komentarisao ove slike jer mi je memorija malo izbledela pa da ne bi lupetao.... Wink
Na vrh Go down
AleksKs
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 101
ČLAN OD: : 2015-01-19

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Icon_minitime01.11.15 19:37

AleksKs (citat):
Prke (citat):
Kasnije cemo drugovi moji da vidimo kako je u kuhinji i trpezariji sada na nasoj karauli... Da se jos uvek pomuvamo u okolini... Sledeca slika.. Priblizimo se objektu koji se tek malo video na prethodnoj slici..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Pozdrav Prke tebi , Ercovu i kuharu vama trojici koji odrzavate ovo sve ... Hvala za sve .... Ja sam imao neke svoje probleme pa me dugo nije bilo nebih komentarisao ove slike jer mi je memorija malo izbledela pa da ne bi lupetao.... Wink P.S pozdrav i svim momcima iz Prizrena
Na vrh Go down
013gonzo
Podporučnik
Podporučnik
013gonzo


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1958
ČLAN OD: : 2014-08-16
DOB : 73
M(j)esto Beograd

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Icon_minitime01.11.15 20:11

Poštovani kolega forumašu Aleksks  bounce

Kada ispravljaš svoj post ne koristi opciju / dugme "citat" već "ispravka", 
a ako želiš da objasniš šta ispravljaš na dnu ima okvir gde upišeš šta ili zašto ispravljaš.

Ovo nije kritika već savet informatičara koji se bavi tim poslom (informatičkim) samo od 1976.'te.

_________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam 
Što se ostaloga tiče, smatram da Kartaginu treba razoriti
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Icon_minitime01.11.15 20:28

013gonzo (citat):
Poštovani kolega forumašu Aleksks  bounce

Kada ispravljaš svoj post ne koristi opciju / dugme "citat" već "ispravka", 
a ako želiš da objasniš šta ispravljaš na dnu ima okvir gde upišeš šta ili zašto ispravljaš.

Ovo nije kritika već savet informatičara koji se bavi tim poslom (informatičkim) samo od 1976.'te.
Melovicu jel to mozda treniras za upravni kadar Twisted Evil ,ako ako valja to,da bar imam nekog svog u upravi Wink Very Happy Laughing
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Icon_minitime01.11.15 20:35

[You must be registered and logged in to see this link.]
Razvodnik
[You must be registered and logged in to see this image.]



Nadamose Aleksa da problemi prevazidjeni,a niko ovde prijatelju nema memoriju poput komrjutera da sve pamti,ali zajednose secamo puno toga,a pogotovu sad posle Prketove posete nasoj karauli,a tise slobodno ukljuci u nasu pricu,pa da svi pomalo lupetamo,od tog lupetanja izadje i ponesto istinito moj prijatelju! salutiranje
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Icon_minitime01.11.15 20:48

slavonski brod (citat):
ercov54 (citat):
Prke (citat):
Tu sam drugovi moji.. Nekad me obore obaveze, nekad komp, nekad net...

Imamo jos mNOOOOOOOOOgo sta da pricamo mi... Samo sto kaze ercov strpljenja...
Poznajemose mi prijatelju jako dobro,iako licno nismose sreli,mada sve je moguce Wink
Samo ostade duzan pojasnjenje za zadnju sliku Question
Podrška kolegama i drugovima Ercovu i Prke možda se jednoga dana i sretnemo  Very Happy

Divnoje cuti da imamo podrsku,a od koga drugog vec od nasih prijatelja iz PRIZRENA,pa shodno tome i ova kreacija nalazi svoju upotrebnu vrednost u ovom slucaju![You must be registered and logged in to see this image.]

A dok je nas,necese zaboraviti ni nas Prizren,a ni nasa Bitusa!
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Icon_minitime01.11.15 21:07

ercov54 (citat):
013gonzo (citat):
Poštovani kolega forumašu Aleksks  bounce

Kada ispravljaš svoj post ne koristi opciju / dugme "citat" već "ispravka", 
a ako želiš da objasniš šta ispravljaš na dnu ima okvir gde upišeš šta ili zašto ispravljaš.

Ovo nije kritika već savet informatičara koji se bavi tim poslom (informatičkim) samo od 1976.'te.
Melovicu jel to mozda treniras za upravni kadar Twisted Evil ,ako ako valja to,da bar imam nekog svog u upravi Wink Very Happy Laughing
Tko radi taj i grijesi ali kamo srece da nas ima vise pa neka su greske na svakom koraku,pozdrav za druga Aleksa.
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Icon_minitime01.11.15 23:09

ercov54 (citat):

Divnoje cuti da imamo podrsku,a od koga drugog vec od nasih prijatelja iz PRIZRENA,pa shodno tome i ova kreacija nalazi svoju upotrebnu vrednost u ovom slucaju!

A dok je nas,necese zaboraviti ni nas Prizren,a ni nasa Bitusa!

cheers +
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Icon_minitime02.11.15 0:25

Lijepo pozdrav za sve Prizrence i zelim im uspjesan rad na njihovoj temi koja je rame uz rame sa nasom Bituse.
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Icon_minitime03.11.15 20:32

Sto se tice objekta kojem se priblizavamo, mislim da je to ovaj isti sa slika koje mi je ranije Luzajic ili Aleks poslao... Evo ga i izbliza.
[You must be registered and logged in to see this image.] 
[You must be registered and logged in to see this image.]
To je famozni magacin za municuju , koji je cuvao Don ... Jeli tako Aleks.. ?
Mislim da ce ovi iz moje generacije potvrditi, jer kako kaze ercov u njegovo vreme nije ga bilo...
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Icon_minitime03.11.15 20:48

Prke (citat):
Sto se tice objekta kojem se priblizavamo, mislim da je to ovaj isti sa slika koje mi je ranije Luzajic ili Aleks poslao... Evo ga i izbliza.
[You must be registered and logged in to see this image.] 
[You must be registered and logged in to see this image.]
To je famozni magacin za municuju , koji je cuvao Don ... Jeli tako Aleks.. ?
Mislim da ce ovi iz moje generacije potvrditi, jer kako kaze ercov u njegovo vreme nije ga bilo...

Sjajansi prijatelju,upravo to je taj magacin za bojevu municiju,ali iz vaseg vremena,a za vreme mog sluzbovanja bio na sasvim drugom mestu,kao sto vec rekoh negde iza ugla sadasnje crkve!
I ovdese vidi velika promena u rastinju oko objekta,ukoliko uporedimo ovu tvoju sliku prijatelju,i ovu sadasnju.
Verovatno kad vec i priroda podlozna promenama,kakvili mi sad izgledamo kad i nas vreme gazilo,doduse vi mladji imate jos vremena da budete gazeni,a jasam vec gazen i pregazen affraid
Pomalo smeta,a vec to par puta i rekoh,samo ophodjenje prema toj imovini,zar i ovaj objekat morao da bude razvaljen opljackan,a verovatno nista i nije imalo da se uzme,jer valda nisu municiju ostavili kad napustali karaulu.
A da,posle granicara obezbedjenje granice preuzela policija,i jos uvek policajsko obezbedjenje granice u nadleznosti policajaca! Evil or Very Mad
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Icon_minitime03.11.15 23:05

Свако има право на сећањa!


Takvo pravilo postuje nas forum,pa shodno tome opet se secanjem vracam na vreme i lik momaka koji vise nisu sa nama.JOSIPOVIC JOSIPA I KAMIC IZETA!
O Kamicu Prke prikupio osnovne podatke od Izetove rodbine uz dogovor da se povremeno jave u znak secanja i postovanja na svog Izeta,i na tome se zavrsilo!




O JOSIPU JOSIPOVICU,vec sam nesto pricao,ali sve to je malo prema onome koliko to Josip zasluzio.
I opet da se vratim na to da svako ima pravo na svoje secanje pa i ja!
Posto imam nekih podataka o zivotu Josipa posle JNA,i samim tim zasluzuje da secanje na nega pominjem celog svog trajanja ovde!
Do zadnjeg svog dana pricao o Bitusi granicarima i zivotu provedenom sa granicarima!
Nebih da ulazim u privatnost i zloupotrebljavam poverenje koje meni ukazano time sto dobio saznanja o toku njegovog zivota,samo da napomenem da imao psa poput onog sa kojimse slikao,a kazu da-onaj ko voli zivotinje,taj voli i ljude,taj nikako nemoze da bude los covek -a i tose ogleda u njegovom

primeru!




[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Icon_minitime04.11.15 0:01

[You must be registered and logged in to see this image.]

Marko Fidanoski Zalutani padobranci






Ocigledno da momci usli u granicni pojas,a tu nikako nisu imali pravo da budu,bar ne po zakonu iz mog vremena,a moje vreme proslo i samim tim i zakoni iz mog vremena Sad Rolling Eyes
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Icon_minitime04.11.15 1:00

ercov54 (citat):
Prke (citat):
Sto se tice objekta kojem se priblizavamo, mislim da je to ovaj isti sa slika koje mi je ranije Luzajic ili Aleks poslao... Evo ga i izbliza.
[You must be registered and logged in to see this image.] 
[You must be registered and logged in to see this image.]
To je famozni magacin za municuju , koji je cuvao Don ... Jeli tako Aleks.. ?
Mislim da ce ovi iz moje generacije potvrditi, jer kako kaze ercov u njegovo vreme nije ga bilo...

Sjajansi prijatelju,upravo to je taj magacin za bojevu municiju,ali iz vaseg vremena,a za vreme mog sluzbovanja bio na sasvim drugom mestu,kao sto vec rekoh negde iza ugla sadasnje crkve!
I ovdese vidi velika promena u rastinju oko objekta,ukoliko uporedimo ovu tvoju sliku prijatelju,i ovu sadasnju.
Verovatno kad vec i priroda podlozna promenama,kakvili mi sad izgledamo kad i nas vreme gazilo,doduse vi mladji imate jos vremena da budete gazeni,a jasam vec gazen i pregazen affraid
Pomalo smeta,a vec to par puta i rekoh,samo ophodjenje prema toj imovini,zar i ovaj objekat morao da bude razvaljen opljackan,a verovatno nista i nije imalo da se uzme,jer valda nisu municiju ostavili kad napustali karaulu.
A da,posle granicara obezbedjenje granice preuzela policija,i jos uvek policajsko obezbedjenje granice u nadleznosti policajaca! Evil or Very Mad
Ako je to zaista isti objekat namjenjen kao magacin za municiju nesto sam interesantno primetio,krov u starog objekta je imao kao valoviti salonit a u ovog drugog samo ploca pa neznam dali je krov naknadno radjen ili je samo vreme ucinilo svoje.
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Icon_minitime04.11.15 10:55

Moj povratak u Prizren, rezultirao je i posjetom Bituši. Pozdrav svim Bitušanima i izvinjavam se na zanemarivanju svojih vojničkih obaveza, ali mislim da sam imao opravdan razlog. Vidim da Prketov obilazak karaule ide do najsitnijih detalja. Ako tako i treba, nemoj da se nešto preskoči.

 Što se tiče ovih fotografija iznad malo mi je čudno da skladište municije ima dimnjak na krovu. Naime i ja sam bio na karauli i naš magacin sa municijom je bio ukopan dopola u zemlju sa samo jednim malim vratima (upola kao ova normalna), mislim da imam i fotografiju gdje se vidi djelimično taj objekat.
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Icon_minitime04.11.15 10:59

[You must be registered and logged in to see this image.]
Evo to je objekat koji ima ravan krov a pored se nalazi željezno crveno bure
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3578
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Icon_minitime04.11.15 12:13

[You must be registered and logged in to see this image.]

Skladište streljiva.
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Icon_minitime04.11.15 14:26

Baš tako druže Zagorac, građeno na isti način.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Icon_minitime04.11.15 20:56

ZAGORAC (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Skladište streljiva.

E upravo takva gradjevina iliti vec,bila i na Bitusi u moje vreme,a vec govorio da bila iza sadasnje crkve na samom kraju kruga karaule prema selu!
Na vrh Go down
Sponsored content





Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 6 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
Na vrh 
Stranica 6/20Idi na stranicu : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 13 ... 20  Next
 Similar topics
-
» Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)
»  Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: