FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)

Go down 
+19
humka83
Lala Basaid
terrra
Mikula 67
AleksKs
slavonski brod
013gonzo
duci64
bogdan Mrdja
ZAGORAC
gerard ford
milutins
Djida
dinosaurus
mureZE
Vojnik Graničar
ercov54
Prke
Kuhar-Debar.
23 posters
Idi na stranicu : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20  Next
AutorPoruka
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime28.12.15 23:41

mureZE (citat):
Samo da pozdravim Bitušane i da kažem da se vaš rad prati i u kasarni u Prizrenu.

Dragonam sto pratite nas,a budite sigurni da i mi pratimo vas Prizrence,ali nestoste zadremali.Kad got svratim neneadjem nikog budnog,doduse ima Slavonskog,Dinosaurusa nema odavno,a i Djida se smara sa nekim van nastavnim aktivnostima,a ima i tebe povremeno prijatelju,bar odrzavajte vatru da se ne izgasi dok se ovi iz generalstaba nevrate Wink
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime28.12.15 23:59

Prke (citat):
Eto ostao mi u secanju momak iz Babusnice koji je sluzio na Bitusi iako sam mu ( ! ) ne znam ime ali eto ja verujem u slucajnosti - mozda neko zna nekog iz tog mesta ... pa...sluzio... MK.. Bituse ... 
Sto da ne ?
Malomi ovo prijatelju dvosmisleno nejasno. Rolling Eyes
Nebih rekao da se ne snalazis dobro sa jezikom,jer govoris cak stavise i bolje od nas ovdasnjih,tako da ta opcija otpada Wink
Bilobi dobro da umesto tackica i jos nekih znakova interpukcije napises cisto sta kad koga i zasto,uradio momku iz Babusnice. Embarassed
Iz prilozenog da se zakljuciti da momka nisi sreo,ali tu Daru Maru Svetlanu iliti vec jesi,-iako sam mu ( ! )  STA,dovrsi misao,da nebismo mi donosili pogresne zakljucke scratch Batine vojnik
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime29.12.15 0:14

[You must be registered and logged in to see this image.]

Didi Rostuse


 


po ukrasite sto mozat da se vidat se gleda deka ja ocekuvame novata godina.....zabuna ni pravi ubavoto soncevo vreme kako i ednolicnite denovi koi mnogu licat eden na drug.....ni docekot na novata godina ne e kako sto nekogas bese, kako da mu dosadil na narodov.....edinstveno vo stvarnosta ne vracaat decata koi uzivaat vo frlanje petardi......bilo kako bilo se nadevam deka novata 2016 godina ce ni donese poubavi momenti na site.......
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime29.12.15 14:20

ercov54 (citat):
Prke (citat):
Eto ostao mi u secanju momak iz Babusnice koji je sluzio na Bitusi iako sam mu ( ! ) ne znam ime ali eto ja verujem u slucajnosti - mozda neko zna nekog iz tog mesta ... pa...sluzio... MK.. Bituse ... 
Sto da ne ?
Malomi ovo prijatelju dvosmisleno nejasno. Rolling Eyes
Nebih rekao da se ne snalazis dobro sa jezikom,jer govoris cak stavise i bolje od nas ovdasnjih,tako da ta opcija otpada Wink
Bilobi dobro da umesto tackica i jos nekih znakova interpukcije napises cisto sta kad koga i zasto,uradio momku iz Babusnice. Embarassed
Iz prilozenog da se zakljuciti da momka nisi sreo,ali tu Daru Maru Svetlanu iliti vec jesi,-iako sam mu ( ! )  STA,dovrsi misao,da nebismo mi donosili pogresne zakljucke scratch Batine vojnik
Hej  druze majore, kako ti dobro analiziras stvari... 
Ono "sam" je pecatna greska - ne bitrebalo da stoji .. Znaci recenica treba da glasi ovako Eto ostao mi u secanju momak iz Babusnice koji je sluzio na Bitusi iako  mu ( ! ) ne znam ime  ..

Hteo sam najpre da napisem da "sam" mu zaboravio ime - ali ispalo nesto drugo i sve se pomesalo.
Uglavnom smisao je ovakva -
Bilo je ploca na kojoj je bio potpisan neko iz Babusnice -  sada se ne secam njegovog imena ali u isto vreme sam imao jednu Bilju iz Babusnice s kojom sam se dopisivao (iako je kasnije na moju zalost prekinula) , stvarno je bila izavanredna cat ali JBG ....Pa sam se jako obradovao na neki nacin sto je neko pre mene (taj momak koji je bio potpisan na ploci a cije sam ime zaboravio) i sluzio na karauli bio iz BABUSNICE.. Mozda ce ako slucajno vidi ovaj post prepoznati sebe - ko zna ... Ja strasno mnogo verujem u slucajnost.

UH.
Eto druze majore.. To je to, nadam se da sam sada dobro objasnio...   scratch
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime29.12.15 14:26

mureZE (citat):
Samo da pozdravim Bitušane i da kažem da se vaš rad prati i u kasarni u Prizrenu.

Pozdrav druze , lepo je kad vidis da se  jos negde odrzava  vatra ...
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime29.12.15 21:16

Prke (citat):
ercov54 (citat):
Prke (citat):
Eto ostao mi u secanju momak iz Babusnice koji je sluzio na Bitusi iako sam mu ( ! ) ne znam ime ali eto ja verujem u slucajnosti - mozda neko zna nekog iz tog mesta ... pa...sluzio... MK.. Bituse ... 
Sto da ne ?
Malomi ovo prijatelju dvosmisleno nejasno. Rolling Eyes
Nebih rekao da se ne snalazis dobro sa jezikom,jer govoris cak stavise i bolje od nas ovdasnjih,tako da ta opcija otpada Wink
Bilobi dobro da umesto tackica i jos nekih znakova interpukcije napises cisto sta kad koga i zasto,uradio momku iz Babusnice. Embarassed
Iz prilozenog da se zakljuciti da momka nisi sreo,ali tu Daru Maru Svetlanu iliti vec jesi,-iako sam mu ( ! )  STA,dovrsi misao,da nebismo mi donosili pogresne zakljucke scratch Batine vojnik
Hej  druze majore, kako ti dobro analiziras stvari... 
Ono "sam" je pecatna greska - ne bitrebalo da stoji .. Znaci recenica treba da glasi ovako Eto ostao mi u secanju momak iz Babusnice koji je sluzio na Bitusi iako  mu ( ! ) ne znam ime  ..

Hteo sam najpre da napisem da "sam" mu zaboravio ime - ali ispalo nesto drugo i sve se pomesalo.
Uglavnom smisao je ovakva -
Bilo je ploca na kojoj je bio potpisan neko iz Babusnice -  sada se ne secam njegovog imena ali u isto vreme sam imao jednu Bilju iz Babusnice s kojom sam se dopisivao (iako je kasnije na moju zalost prekinula) , stvarno je bila izavanredna cat ali JBG ....Pa sam se jako obradovao na neki nacin sto je neko pre mene (taj momak koji je bio potpisan na ploci a cije sam ime zaboravio) i sluzio na karauli bio iz BABUSNICE.. Mozda ce ako slucajno vidi ovaj post prepoznati sebe - ko zna ... Ja strasno mnogo verujem u slucajnost.

UH.
Eto druze majore.. To je to, nadam se da sam sada dobro objasnio...   scratch

E ovo sad moze da prodje,a mene pomalo iznenadilo da igras otvorenih karata,a bilo nerealno da kazas momku da mu tu neku Bilju izvodio na sladoled Rolling Eyes,a ja svakom postu posvetim duznu paznju,jer kad vec neko nesto napisao,red je to i pazljivo procitati.
A u svakom slucaju to i ne lici na tebe da se hvalises jer tisi lepo vaspitan momak Exclamation ,a obzirom da ti preturas po raznim drustvenim mrezama,nebime iznenadili da nadjes i tog momka iz Babusnice Wink
A vec kad udjoh u temu tih raznih mreza,nesto si zatajio u potrazi za mojim saborcima?
sta bese sa Catic Ibrom,Bulatovic Miroslavom Atanasovski Jovanom?
Biosi ih locirao i nista se ne desava Batine
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime29.12.15 22:48

A vec kad udjoh u temu tih raznih mreza,nesto si zatajio u potrazi za mojim saborcima? 
sta bese sa Catic Ibrom,Bulatovic Miroslavom Atanasovski Jovanom?
Biosi ih locirao i nista se ne desava [You must be registered and logged in to see this image.]

E moj druze.. Najteze je kad zavisis od drugih... To isto vazi i u zivotu.. Uvek kad sam zavisio samo od sebe bilo je puno lakse... Sad za ovu trojcu ocekujem povratnu informaciju od njih samih ili od onih preko kojih sam kontaktirao. JBG, naravno kad sto saznam, informacija je odma tu...
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime29.12.15 23:07

A sad opet mala poslastica .. Video klip sa rovovima ispred karaule pa sve do mesta gde smo vec bili...
Evo linka
[You must be registered and logged in to see this link.]

Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime29.12.15 23:19

Prke (citat):
A sad opet mala poslastica .. Video klip sa rovovima ispred karaule pa sve do mesta gde smo vec bili...
Evo linka
[You must be registered and logged in to see this link.]

Lijep video zapis i mene interesuje koliko su stari ovi rovovi jer su skoro zarasli i to je znak da su mnogo stari,druga stvar ja neznam posto nisam ucestvovao u strazi na karauli dali su bili rasporedjeni oko cijele karaule ili samo na odredjenim mjestima. scratch
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime30.12.15 20:15

Prke (citat):
A sad opet mala poslastica .. Video klip sa rovovima ispred karaule pa sve do mesta gde smo vec bili...
Sve pohvale i za ovaj vid prezentacije tvog putesestvija,puno realno za shvatiti.
Meni u prvi mah bilo nejasno videvsi prvi rov,pa hteo da ulozim primedbu da to ipak nije rov,ali pracenjem snimka bejah uveren da upravo rovovi,ali meni bilo nestvarno iz razloga da u moje vreme rovovi bili sasvim sa donje stranane,pocevsi od krivine strazarske staze,pa negde u zoni pre stale.
Velika steta sto neme nikog iz i oko moje klase da pomogne u vracanju memorije,ovako ispada da ja sve sto kazem da takva stvarnost bila,sto verovatno i kod mene ima preskakanja u memoriji,samo kad moj Rade bio ovde,e taj sasvim otkazao sto se secanja tice scratch
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime30.12.15 20:41

[You must be registered and logged in to see this image.]

Didi Rostuse



 


oblacite nad Bistra kazuvaat deka ce ima promena na vremeto




[You must be registered and logged in to see this image.]

Zahvaljujuci ovom momku,imamo friske fotografije iz i oko Rostuse!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime31.12.15 21:19

Moji prijatelji!
Ja licno odavno prestao da brojim stare i nove godine,jer svaka nova donosi samo jos jednu recku na vec dosta prozivljenih zivotnih recki!
Ali zarad VAS koji verujete u neko bolje sutra,a pogotovu zarad mojih Bitusana i momaka iz Prizrena,a i svih onih koji bili samnom u ove protekle godine na Bitusi,od srca zelim svu srecu u Novoj godini,i da se zahvalim svim dobrim momcima,a i onim koji ponekad udarili -,jer samim tim dali potvrdu da svracali na Bitusu,a da nije bilo vas mojih prijatelja sa Bituse,Prizrena a i ostalih momaka sa drugih tema i prostora,nebi Bitusa opstala u zivotu.
Mozda ovo nije dobro mesto za ovu i ovakvu pricu,ali zelim da svaki momak koji svrati na Bitusu shvati da se ove zelje i na njega odnose!
Ostaomi zal sto dvojica momaka prekinuli kontakt sa Bitusom,i ako se iskreno izvinjavao na po meni nicim zasluzeno izbegavanje,jer jasam osoba iskrena postena dobrodusna,i jakomi smeta kad me neko takvim ne shvata,vec nadje neki sebi znan razlog da prestane svracati na Bitusu!
I na kraju da se zahvalim ponajvise Prketu sto je takav kakav jeste,sto u protekloj godini uradio nesto tesko zamislivo,otisavsi na Bitusu sa MAXOM,i time vratio pomalo mutno secanje na jedno davno proslo vreme.
 Zamoljavam momke iz uprave da ovo gore navedeno ne skidaju ako cene da iskace iz teme i pravila,a moje prijatelje molim da ne ostavljaju tragove na ovaj post da nebi razvodnili temu i dobili mogucnost da budemo sankcionisani po PS!
I na kraju(hvala bogu,krajnje je vreme) Srecna svim dobrim momcima Nova  2016 godina od BITUSANA!
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime01.01.16 11:28

SRECNA NOVA GODINA !
sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny flower flower flower flower flower flower
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime02.01.16 1:36

Prke (citat):
SRECNA NOVA GODINA !
sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny flower flower flower flower flower flower
[You must be registered and logged in to see this image.]
Sretna nova godina svim clanovima foruma a posebno onima koji dane provode na nasoj Bituse.
Na vrh Go down
mornar71
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 202
ČLAN OD: : 2013-03-05
M(j)esto valjevo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime02.01.16 21:51

Za granicare Srecna Nova godina i mislim da ste najaci na ovaj forum.Pozdrav
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime02.01.16 23:17

mornar71 (citat):
Za granicare Srecna Nova godina i mislim da ste najaci na ovaj forum.Pozdrav
Niste ni vi moreplovci za podcenjivanje,mada me cudi da ti momak iz Valjeva brckaose po nekim dubokim vodama,ali kad covek sposoban,taj se snadje u svakoj sredini Rolling Eyes
A samim tim sto svratio ovde na Bitusu vec ti urucena cestitka za Novu godinu,mada vec rekoh,jakosam skeptican za to neko bolje sutra,ili mozda bolje reci,malo sutra Twisted Evil
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime03.01.16 11:47

Graničarima s karaule BITUŠE svako dobro u 2016. godini nadam se da ćete ostati vrijedni te aktivni kao i do sada!! Very Happy
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime03.01.16 15:10

slavonski brod (citat):
Graničarima s karaule BITUŠE svako dobro u 2016. godini nadam se da ćete ostati vrijedni te aktivni kao i do sada!! Very Happy

Hvala svim lepim zeljama u moje ime i u ime svih granicara sa nase karaule, bez obzira na generaciju ... flower  sunny
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime03.01.16 21:21

Prke (citat):
slavonski brod (citat):
Graničarima s karaule BITUŠE svako dobro u 2016. godini nadam se da ćete ostati vrijedni te aktivni kao i do sada!! Very Happy

Hvala svim lepim zeljama u moje ime i u ime svih granicara sa nase karaule, bez obzira na generaciju ... flower  sunny
I ja se pridruzujem i zahvaljivam i svim ostalim temama da budu bolje i aktivnije u 2016 god.
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime03.01.16 21:48

mornar71 (citat):
Za granicare Srecna Nova godina i mislim da ste najaci na ovaj forum.Pozdrav
 Srecna nova drugovi. Hvala na podrsci. Zivi mi bili Exclamation Exclamation  Exclamation Exclamation Exclamation
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime03.01.16 23:12

Prke (citat):
Srecna nova drugovi. Hvala na podrsci. Zivi mi bili [You must be registered and logged in to see this image.]  [You must be registered and logged in to see this image.]

E dragi moji,bejahu proslave slavlja i ostale blagodeti povodom Nove godine,ali zivot ide dalje,tako da i mi trebamo krenuti u nove radne pobede Rolling Eyes
Sto kaze neka srara pesma,doduse mladja od mene Embarassed,-pocnimo ljubav iz pocetka-pa i mi da se pokrenemo tamo gde stali sa nasom Bitusom Laughing .
iI shodno tomeme moj prijatelju ocekujemo od tebe da krenes dalje sa postavkom tvog i MAXOVOG putesestvija putevima tvoje i nase mladosti! sunny
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime04.01.16 18:43

Znaci pocinjemo produzetak nase price.
E pa ovako.
U dilemi sam dali da vas povedem u karaulu i istrazimo zajedno njenu izmenjenu unutrasnjost , ili da vas povedem na cesmu.
Ja sam sa MAXOM najpre prosetao karaulu a onda smo otisli kod cesme - taj prvi dan naseg dolaska. Do sada sam postavljao slike kako smo se mi kretali i kako se sto dogagjalo...
 Ali opet vam kazem dali da unutrasnjost karaule ostavimo za kasnije a sada idemo na cesmu... 
To je moja dilema.
Ocekujem predloge...
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime04.01.16 21:49

Prke (citat):
Znaci pocinjemo produzetak nase price.
E pa ovako.
U dilemi sam dali da vas povedem u karaulu i istrazimo zajedno njenu izmenjenu unutrasnjost , ili da vas povedem na cesmu.
Ja sam sa MAXOM najpre prosetao karaulu a onda smo otisli kod cesme - taj prvi dan naseg dolaska. Do sada sam postavljao slike kako smo se mi kretali i kako se sto dogagjalo...
 Ali opet vam kazem dali da unutrasnjost karaule ostavimo za kasnije a sada idemo na cesmu... 
To je moja dilema.
Ocekujem predloge...
Moj predlog prijatelju,kad si vec napolju,a kazes da imas jos materijala oko karaule,daj ostavi ulazak jos malo.
Vec pocinje da bude malo nelagodno da nekazem stisak trema od ulaska u karaulu,mada vec u pocetku price imao slike od unutrasnjosti karaule jos iz naseg vremen!
Ni onda nijemi bilo svejedno,a veruj ni sada.
Aj jos da se krecemo po okolini,ili ostavi ulazak kad budes u finalu,ali to dugo cekati,ti toga imas jako puno,ko zna dali to docekam Evil or Very Mad
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime05.01.16 0:16

Moj prijedlog bi bio stavljaj onako kako je materijal i napravljen znaci onako kako se i desilo kada ste bili na karauli po redu valjda je tako najpravednije bar ja tako mislim ali opet druze ti odluci ti najbolje znas i umijes a posjedujes i dragocjeni materijal Wink
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime05.01.16 21:55

Kuhar-Debar. (citat):

Moj prijedlog bi bio stavljaj onako kako je materijal i napravljen znaci onako kako se i desilo kada ste bili na karauli po redu valjda je tako najpravednije bar ja tako mislim ali opet druze ti odluci ti najbolje znas i umijes a posjedujes i dragocjeni materijal [You must be registered and logged in to see this image.]
U svakom slucaju potpuno u pravu prijatelju,jer to njegovih ruku delo,i shodno tome nek on razmislja kad kako i kome.
samo nebi bilo ugodno da skace sa teme na temu,sad oko karaule,pa da utci u karaulu,pa opet da obilazi oko karaule!
Ali ima tu jos jedna otezavajuca okolnost,jer po nekom mom zakljucku Prke slikavao u i oko karaule,pa krenuo na reon,pa opet u povratku opet bio u karauli,tako da kuharu tvoj predlog da postavlja redosledom slikanja malo bude pobrkan zamucen Rolling Eyes
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime05.01.16 22:12

[You must be registered and logged in to see this image.]

Didi Rostuse



 


za da se povrzat naselenite mesta vo planinite patistata se so golemi nagornini i ostri krivini kako sto e ova sto go povrzuva Rostuse so Velebrdo,Bituse i Trebiste.....
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime06.01.16 2:47

ercov54 (citat):
Kuhar-Debar. (citat):

Moj prijedlog bi bio stavljaj onako kako je materijal i napravljen znaci onako kako se i desilo kada ste bili na karauli po redu valjda je tako najpravednije bar ja tako mislim ali opet druze ti odluci ti najbolje znas i umijes a posjedujes i dragocjeni materijal [You must be registered and logged in to see this image.]
U svakom slucaju potpuno u pravu prijatelju,jer to njegovih ruku delo,i shodno tome nek on razmislja kad kako i kome.
samo nebi bilo ugodno da skace sa teme na temu,sad oko karaule,pa da utci u karaulu,pa opet da obilazi oko karaule!
Ali ima tu jos jedna otezavajuca okolnost,jer po nekom mom zakljucku Prke slikavao u i oko karaule,pa krenuo na reon,pa opet u povratku opet bio u karauli,tako da kuharu tvoj predlog da postavlja redosledom slikanja malo bude pobrkan zamucen Rolling Eyes
Vidis ja neznam za tu inf.da su isli unutra u karaulu pa na rejon i u povratku ponovo unutra na karaulu ako je tako mozda i jeste malo nejasno priznajem.
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime06.01.16 9:32

Tako je.
Najpre prvog dana smo bili u karaulu i oko nje , a drugog dana smo bili na rejonu i opet se vratili kod karaule.. Ali da ne otkrivam detalje. Idemo jos malo okolo naokolo.  
Sada cu objavljivati REDOM SVE SLIKE koje imam. Da se razumemo to sam i do sada radio sa izuzetkom kad sam dva ili vise puta slikao istu stvar , tad sam objavljivao samo jednu sliku. Sad cu objaljivati REDOM , jer mislim da je tako bolje. Mislim da ce vam neke slike biti nejasne - sta je gde ali sve cemo to zaokruzivati ili objasnjenjem ili video klipom... Evo prve dve..
Znaci preskacem ulazak u karaulu - prvi dan i ostavljam za malo kasnije, idemo opet naokolo Smile.

[You must be registered and logged in to see this image.][/img]

[You must be registered and logged in to see this image.][/img]
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime06.01.16 21:18

[You must be registered and logged in to see this image.]

Kao i svaka do sada,i ova slika jako kvalitetna i vredna!
U secanju ostao detalj na samom izlasku iz sume sa desne strane male krivine,bejase poveca stena,ali koje vec vese nema,doduse kao i one koja bila iza same karaule!
U moje vreme srazar najavljivao dolazak KK odmah kad se pojavi na izlasku iz sume,a doticni uvek dolazio peske,verovatno zarad kondicije iliti vec Twisted Evil
Doduse kako Rade rece da KK Paunovic imao skodu,a koliko mene secanje sluzi,ta nije vidjala puta do karaule,ali samo za potrebe i u izuzetnim prilikama,a ta prilika bila kad se des Rade zamenik KK razduzivao,pa da se nebi strapacirao po autobusima do Debra,imao cast da ga Paunovic Kk odvozi do komande.Verovatno des imao vece zasluge od nas ostalih smrtnika pa ga KK udostojio pocasnom voznjom Rolling Eyes
Ali posle vremenske distance,malo povezujuci pojmove i dogadjaje,imaobih jos ponesto dodati,ali nek ipak to ostane u zaboravu Sleep
A da se vratimo slici,jer ako otvorim jos koje poglavlje secanja,postoji velika mogucnost da kazem vise nego sto treba affraid 
Mogu reci da nas Prike imao izuzetnu srecu da ga osim svih ostalih uslova,posluzi i vreme,jer ovako lepo suncano vreme samo se pozeleti moze,zarad obilaska terena i reona. sunny
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime06.01.16 21:46

Mozes druze majore da ispricas i vise , jer proslo je to nase vreme, cini se da nikog nije briga (osim nas naravno) sta se desavalo tamo gore nekada, kad smo bili mladi i kad smo mislili o tome kada cemo kuci... Uh koliko sam stvari trebao da zapamtim koje su mi onda bili nevazni a danas se pitam kako su bile... Ima cak nekolko vojnika granicara kojih pamtim kao slike , kao pojave a ne secam se ni imena ni nekih dogadjaja sa njima.. Eto Koprivica i Mrdja mi stalno pominju Pilipa Popadica kojeg nazalost ne mogu da se setim - bio verovatno aprilac tako da sam s njim bio kratko vreme...
Vreme otislo secanja na ljude svim silama pokusavam da prizovem - iako sam dobar deo njih nasao ... Falio mi letos neko tamo gore - neko ko je nekad gazio te staze ...

***
Vreme je stvarno bilo lepo, a sto je vaznije imao sam mog druga MAX-a koji je takodje uzivao u avanturi. On je bio opcinjen i evo i dan danas mi prica da je trebalo da prenocimo tamo gore na Krcinu - kaze da cemo ove godine to sigurno ostvariti neka bude zdravlja...
Cak mi doneo za poklon iz Nemacke vrecu za spavanje i stap - specijani za pesacenje (na makedonskom je стап за пешачење) jer smo letos koristili obicne bukove stapove kao pomoc afro Rolling Eyes  kad smo se penjali na Krcin - ali videcete vec...

Na prethodnoj slici s desna malo usao u kadar i Max ali kad krenemo prema rejonu cesto ce biti u kadru  cyclops
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime06.01.16 21:51

Vec par puta rekoh da nisam jugonostalgicar,iako neki stekli takav utisak,ali zalim za onakvim sklopom ljudi koji bivali u tom i takvom vremenu.
Iz tog i takvog vremena izasao i opstao u izvornom izdanju i nas Prke,jer kako drugacije tumaciti njegovo delovanje u pronalazenju mojih sa klase.
Momak se trudio da nadje meni,tamo nekom matorcu iz neke vukojebine drugove,i u tome uspeva.
Nije mu bilo tesko da uz pomoc samo osnovnih podataka koje nasao u mom pisanju poternice,nadje ako ne licno,bar kontaktira sinovca iliti necaka od Kamic Izeta koji u Nemackoj!
A na slici koju dobio od necaka su:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Levo Menicanin Milenko,momak iz Slavonskog Broda,inace sugradjanin naseg Slavonskog iz Prizrena,kojice pokusati da istog privede ovde na raport Wink 
U sredini Kamic Izet koji nazalost vise kao i Josip Josipovic nisu u zivotu!
i vec na kraju Pehlic Zahir,momak ciju biografiju vec obradjivao,a nije na odmet opet reci da ,momak iz Nevesinja,bar mene tako secanje govori,mada sam u nekim kasnijim godinama bio u Nevesinju,ali usled prilika i nekih okolnosti,tek jako kasnije doslo secanje da sam propustio priliku da potrazim Pehlica!
Inace momci bili generacija 72/73,bili zajedno pet meseci,i mislim da sa Menicaninom odradjeno penjanje na vrh Golemog Krcina i poseta porusenoj crkvi,koja vec obradjivana puno puta u pocetku druzenja!
Hvala Prke na ucinjenom salutiranje
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime06.01.16 22:11

Prke (citat):
Mozes druze majore da ispricas i vise , jer proslo je to nase vreme, cini se da nikog nije briga (osim nas naravno) sta se desavalo tamo gore nekada, kad smo bili mladi i kad smo mislili o tome kada cemo kuci... Uh koliko sam stvari trebao da zapamtim koje su mi onda bili nevazni a danas se pitam kako su bile... Ima cak nekolko vojnika granicara kojih pamtim kao slike , kao pojave a ne secam se ni imena ni nekih dogadjaja sa njima.. Eto Koprivica i Mrdja mi stalno pominju Pilipa Popadica kojeg nazalost ne mogu da se setim - bio verovatno aprilac tako da sam s njim bio kratko vreme...
Vreme otislo secanja na ljude svim silama pokusavam da prizovem - iako sam dobar deo njih nasao ... Falio mi letos neko tamo gore - neko ko je nekad gazio te staze ...

***
Vreme je stvarno bilo lepo, a sto je vaznije imao sam mog druga MAX-a koji je takodje uzivao u avanturi. On je bio opcinjen i evo i dan danas mi prica da je trebalo da prenocimo tamo gore na Krcinu - kaze da cemo ove godine to sigurno ostvariti neka bude zdravlja...
Cak mi doneo za poklon iz Nemacke vrecu za spavanje i stap - specijani za pesacenje (na makedonskom je стап за пешачење) jer smo letos koristili obicne bukove stapove kao pomoc afro Rolling Eyes  kad smo se penjali na Krcin - ali videcete vec...

Na prethodnoj slici s desna malo usao u kadar i Max ali kad krenemo prema rejonu cesto ce biti u kadru  cyclops
Prijatelju,ovo sto rekao,receno sa puno emocija,osecase u pojedinim delovima price,bar ja tako primetio...Falio mi letos neko tamo gore - neko ko je gazio te staze ...iz ovog recenog pametan covek moze puno toga primetiti,ali bejahu to neka nasa vremena,koja bar nama ostaju u najsjajnijoj uspomeni.
A MAX momak za koga malo mozes da kazes da ti prijatelj,on je mnogo vise od toga,jer jedno su tvoje zelje i htenje,a sasvim je drugo to sto momak zeleo da tebe prati,e takvih ljudi je sve manje u nasim okruzenjima.
A sta reci Koprivica Mrdja i ostali,vec zakljucismo da oni od neke druge sorte,nego mi sa ove strane Rolling Eyes
A nebih nista ruzno da kazem za KK Paunovic Miroslava,tad bejase st.zas.neznam dali bese u nekoj klasi scratch ,ipak on zet iz Bituse iliti Mavrova,ali toje tu Batine
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime07.01.16 0:01

ercov54 (citat):
Vec par puta rekoh da nisam jugonostalgicar,iako neki stekli takav utisak,ali zalim za onakvim sklopom ljudi koji bivali u tom i takvom vremenu.
Iz tog i takvog vremena izasao i opstao u izvornom izdanju i nas Prke,jer kako drugacije tumaciti njegovo delovanje u pronalazenju mojih sa klase.
Momak se trudio da nadje meni,tamo nekom matorcu iz neke vukojebine drugove,i u tome uspeva.
Nije mu bilo tesko da uz pomoc samo osnovnih podataka koje nasao u mom pisanju poternice,nadje ako ne licno,bar kontaktira sinovca iliti necaka od Kamic Izeta koji u Nemackoj!
A na slici koju dobio od necaka su:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Levo Menicanin Milenko,momak iz Slavonskog Broda,inace sugradjanin naseg Slavonskog iz Prizrena,kojice pokusati da istog privede ovde na raport Wink 
U sredini Kamic Izet koji nazalost vise kao i Josip Josipovic nisu u zivotu!
i vec na kraju Pehlic Zahir,momak ciju biografiju vec obradjivao,a nije na odmet opet reci da ,momak iz Nevesinja,bar mene tako secanje govori,mada sam u nekim kasnijim godinama bio u Nevesinju,ali usled prilika i nekih okolnosti,tek jako kasnije doslo secanje da sam propustio priliku da potrazim Pehlica!
Inace momci bili generacija 72/73,bili zajedno pet meseci,i mislim da sa Menicaninom odradjeno penjanje na vrh Golemog Krcina i poseta porusenoj crkvi,koja vec obradjivana puno puta u pocetku druzenja!
Hvala Prke na ucinjenom salutiranje
Prijatelju kako ti to lijepo i opsirno napises ja sa uzivanjem citam i razmisljam kako ima jos uvijek ljudi koji cijene i postuju ono nesto sto se davno desilo i zbivalo i kojima je u srcu ostalo tako lijepo zapisano .A velicina covjeka je u tome sto se sjeca i pise o nekim drugim ljudima a ti to radisna jedan odlican i srcan naci,svaka cast veoma ni je drago sto sam nasao ovaj forum i na neki nacin ucestvujem u ovoj prici o Bituse ali bez tebe i Prketa ovoga nebi bilo stoga bravo za obojicu salutiranje
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime07.01.16 18:20

[You must be registered and logged in to see this link.]
Kapetan I klase
[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.] Znacka PV
Služio: Skoplje,Debar,Bituse.
Broj komentara: 1030
Član od: 2015-01-21
[You must be registered and logged in to see this image.] BIH-USA.



Dali mene oci varaju ili nas kuhar odlikovan sa priznanjem primernog vojnika.
Mi njegovi prijatelji sa Bituse odavno to mislili i znali da momak ne samo primeran,vec i bez primeran.
Ali dobroje kad to uvideli i oni koji i treba to da vide i cene!
Cestitam u ime nas dvojice saboraca,i sad u kompletu primerni cheers sunny salutiranje

Kad vec usao u pricu oko priznanja,pa da nebih trosio VASE vreme,pokusajte negde pronaci pravilo iliti vec nekakav osnov,a VI znate koji,da se nagradi veliki Prketov doprinos temi Bituse,a samim tim i sam forum dobio na kvalitetu!
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime07.01.16 19:34

'[You must be registered and logged in to see this link.]
Kapetan I klase
[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.] Znacka PV
Služio: Skoplje,Debar,Bituse.
Broj komentara: 1030
Član od: 2015-01-21
[You must be registered and logged in to see this image.] BIH-USA.

Neverovatno kako smo mogli da to ne primetimo...
CESTITKE DRAGI MOJ VERNI DRUZE na dobijenom priznanju , cast mi je sto sam sam te upoznao preko Foruma - KAO DA TE POZNAJEM ODUVEK !
C E S T I T K E   J O S  JEDNOM !!!!
Budi mi zdrav i ziv 100 godina !
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime07.01.16 22:08

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this link.]
Kapetan I klase
[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.] Znacka PV
Služio:  Skoplje,Debar,Bituse.
Broj komentara:  1030
Član od:  2015-01-21
[You must be registered and logged in to see this image.] BIH-USA.



Dali mene oci varaju ili nas kuhar odlikovan sa priznanjem primernog vojnika.
Mi njegovi prijatelji sa Bituse odavno to mislili i znali da momak ne samo primeran,vec i bez primeran.
Ali dobroje kad to uvideli i oni koji i treba to da vide i cene!
Cestitam u ime nas dvojice saboraca,i sad u kompletu primerni cheers sunny salutiranje

Kad vec usao u pricu oko priznanja,pa da nebih trosio VASE vreme,pokusajte negde pronaci pravilo iliti vec nekakav osnov,a VI znate koji,da se nagradi veliki Prketov doprinos temi Bituse,a samim tim i sam forum dobio na kvalitetu!
Oci te jos uvijek dobro sluze prijatelju,hvala ti na lijepim rijecima a sta da kazem prijatno sam iznenadjen kad sam vidio da sam dobijo znacku PV mada da iskren budem nisam ocekivao ali eto hvala onom tko se sjetio i uvideo,zivi mi i zdravi bili prijatelji.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime07.01.16 22:10

Prke (citat):
'[You must be registered and logged in to see this link.]
Kapetan I klase
[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.] Znacka PV
Služio: Skoplje,Debar,Bituse.
Broj komentara: 1030
Član od: 2015-01-21
[You must be registered and logged in to see this image.] BIH-USA.

Neverovatno kako smo mogli da to ne primetimo...
CESTITKE DRAGI MOJ VERNI DRUZE na dobijenom priznanju , cast mi je sto sam sam te upoznao preko Foruma - KAO DA TE POZNAJEM ODUVEK !
C E S T I T K E   J O S  JEDNOM !!!!
Budi mi zdrav i ziv 100 godina !
Hvala ti na cestitci druze jer znam da je iskrena i od sjajne osobe i ti da si mi ziv i zdrav.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime07.01.16 22:54

Kuhar-Debar. (citat):
ali eto hvala onom tko se sjetio i uvideo
A to kose setio i dobio tu duznost da ti zasluzenu znacku zakaci,mozes i sam da pogledas u -Sluzbenom glasniku-jer ovde je sve otvoreno sto bi rekli neki politicari transparentno Exclamation
Za sledecu sednicu upravnog odbora,predlazem stavljanje na dnevni red i tacku-Unapredjenje Prketa za izuzetan doprinos i zalaganje na temi Bituse-,jedino ako vec nismo ispucali bonus predvidjen za Bitusu,znackom PV nasem kuharu scratch
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime07.01.16 23:07

ercov54 (citat):
Kuhar-Debar. (citat):
ali eto hvala onom tko se sjetio i uvideo
A to kose setio i dobio tu duznost da ti zasluzenu znacku zakaci,mozes i sam da pogledas u -Sluzbenom glasniku-jer ovde je sve otvoreno sto bi rekli neki politicari transparentno Exclamation
Za sledecu sednicu upravnog odbora,predlazem stavljanje na dnevni red i tacku-Unapredjenje Prketa za izuzetan doprinos i zalaganje na temi Bituse-,jedino ako vec nismo ispucali bonus predvidjen za Bitusu,znackom PV nasem kuharu scratch
Da pratim tu temu pa sam bio obavjesten i ovim putem se zahvaljujem generalu a sto se tice Prketa on zaista zasluzuje posebno unapredjenje ili nagradu zbog svojih aktivnosti na Bituse ja bih licno dao svoju znacku nasem Prketu ali on vec takvu posjeduje pa mozda neki drugi nacin nagradjivanja a administracija to bolje zna.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime10.01.16 18:36

Ovi moji resili izgleda da ugase vatru na Bitusi. Twisted Evil 
Ja se poradovao dosle nove mlade snage,moze matori da malo opusti paznju lozice vatru mladjahni,ali zajebose matori total.
Ovaj slikar mlati pare dokonom narodu svirajuci,a neznam kome sad do svirke,ali uvek se nadje neko pogodan za sisanje Rolling Eyes
A kuhar i on mlati pare tamo negde po nekim amerikama iliti vec,a ja izgleda jedinu vazda zaludan pa smaram,ali kad vec takve okolnosti,samo da Bitusani obrate paznju na sliku,ali zanemarite ovu dvojicu,oni i nisu bitni Evil or Very Mad,vec na zid iza ove dvojice,tj na umetnicke mazarije po zidu,dali ovo umetnicko delo bilo u u njihovo vreme,jer kako nama receno da ovo slikao jedan od granicara iz predhodnog perioda scratch

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime10.01.16 19:34

ercov54 (citat):
Ovi moji resili izgleda da ugase vatru na Bitusi. Twisted Evil 
Ja se poradovao dosle nove mlade snage,moze matori da malo opusti paznju lozice vatru mladjahni,ali zajebose matori total.
Ovaj slikar mlati pare dokonom narodu svirajuci,a neznam kome sad do svirke,ali uvek se nadje neko pogodan za sisanje Rolling Eyes
A kuhar i on mlati pare tamo negde po nekim amerikama iliti vec,a ja izgleda jedinu vazda zaludan pa smaram,ali kad vec takve okolnosti,samo da Bitusani obrate paznju na sliku,ali zanemarite ovu dvojicu,oni i nisu bitni Evil or Very Mad,vec na zid iza ove dvojice,tj na umetnicke mazarije po zidu,dali ovo umetnicko delo bilo u u njihovo vreme,jer kako nama receno da ovo slikao jedan od granicara iz predhodnog perioda scratch

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nema potrebe za paniku prijatelju situacija pod kontrolom vatra tinja i nemoze da se ugasi ja sam dosao nekolio starih panjeva pa nema problema sto se tice slike veoma stara a te mazarije po zidu to vjerovatno samo ti mozes objasniti jer meni su u najmanju ruku nejasne,rekao si da ova dvojica nisu bitni a oni su bas meni interesantni stavljajuci jednu nogu na nekakvu stolicu sta je u stvari poenta slike da nam prikazu kolike su brojeve cipela nosili ili kako su im cipele bile izglancane ili stali ti vec tko zna
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime10.01.16 19:54

Pozdrav za Bituše,mog prijatelja ERCOVA I SVE GRANIČARE... lol!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime11.01.16 0:18

dinosaurus (citat):
Pozdrav za Bituše,mog prijatelja ERCOVA I SVE GRANIČARE... lol!
Vreme je svoje ucinilo da sam postao imun na iznenadna radovanja,ali ovaj pozdrav jako me raduje!
Ovo je momak koji izmedju jos par drugih momaka u samom pocetku podrzao i uvek pomagao da se Bituse ne ugase,i veliko hvala na tome!
Jos da primetim da par momaka u medjuvremenu iz njima znanih razloga prestali da svracaju na Bitusu,ali Iskreni prijatelji ostaju i u dobru i u zlu!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime11.01.16 0:48

Kuhar-Debar. (citat):
Nema potrebe za paniku prijatelju situacija pod kontrolom vatra tinja i nemoze da se ugasi ja sam dosao nekolio starih panjeva pa nema problema sto se tice slike veoma stara a te mazarije po zidu to vjerovatno samo ti mozes objasniti jer meni su u najmanju ruku nejasne,rekao si da ova dvojica nisu bitni a oni su bas meni interesantni stavljajuci jednu nogu na nekakvu stolicu sta je u stvari poenta slike da nam prikazu kolike su brojeve cipela nosili ili kako su im cipele bile izglancane ili stali ti vec tko zna
Obzirom da si ti moj dobar prijatelj,i da ja nista za zlo ne kapiram,jer nisi ti momak iz te neke negativne price,ali imalobi ovde puno stosta da se raspali Batine
A prijatelju moj,nisi ni trebao da tumacis sliku,jer valda i onaj koji slikao nije imao pojma sta namazao,ili verovatno ja ne kapiram te neke pravce u slikarstvu,ali bilo pitanje-dali ova umitnicka dela bila na zidu i u vase vreme-?
A tebe zanimaju one sporedne spodobe,doduse za Popovica ruzno da kazem da je spodoba,a za ovog drugog licno mogu da potvrdim da spodoba koju ni najblizi komsija nevoli da sretne na putu,toliko o njegovoj pozitivnoj strani Twisted Evil
A to sto takav polozaj sudionika na slici,e to je umetnicka kreacija samog slikara iz Rostuse.
To covek namesta usmerava pogled polozaj i ostalo da budemo sto lepsi,kao da idemo na kasting za manekene iliti glumce Embarassed
Aj kad vec ovde da obavestim siri auditorijum da se pojavio jos jedan momak koji bio na Bitusi koliko mene secanje sluzi 75/76 sunny
Semso Tutic iz Tutina.Ostaviosam poruku da se pojavi ovde na druzenje,samim tim sto potrazio momke sa Bituse,znaci da to i zeli,a samim tim bice jos novih secanja!
Uh bruka pocinje da se zaboravlja,upravo post od Semsa ovako lici!


Semso Tutic
12 сати
ima li neko iz junske klase 78 79 sa karaule bitusa debar
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime11.01.16 2:49

ercov54 (citat):
Kuhar-Debar. (citat):
Nema potrebe za paniku prijatelju situacija pod kontrolom vatra tinja i nemoze da se ugasi ja sam dosao nekolio starih panjeva pa nema problema sto se tice slike veoma stara a te mazarije po zidu to vjerovatno samo ti mozes objasniti jer meni su u najmanju ruku nejasne,rekao si da ova dvojica nisu bitni a oni su bas meni interesantni stavljajuci jednu nogu na nekakvu stolicu sta je u stvari poenta slike da nam prikazu kolike su brojeve cipela nosili ili kako su im cipele bile izglancane ili stali ti vec tko zna
Obzirom da si ti moj dobar prijatelj,i da ja nista za zlo ne kapiram,jer nisi ti momak iz te neke negativne price,ali imalobi ovde puno stosta da se raspali Batine
A prijatelju moj,nisi ni trebao da tumacis sliku,jer valda i onaj koji slikao nije imao pojma sta namazao,ili verovatno ja ne kapiram te neke pravce u slikarstvu,ali bilo pitanje-dali ova umitnicka dela bila na zidu i u vase vreme-?
A tebe zanimaju one sporedne spodobe,doduse za Popovica ruzno da kazem da je spodoba,a za ovog drugog licno mogu da potvrdim da spodoba koju ni najblizi komsija nevoli da sretne na putu,toliko o njegovoj pozitivnoj strani Twisted Evil
A to sto takav polozaj sudionika na slici,e to je umetnicka kreacija samog slikara iz Rostuse.
To covek namesta usmerava pogled polozaj i ostalo da budemo sto lepsi,kao da idemo na kasting za manekene iliti glumce Embarassed
Aj kad vec ovde da obavestim siri auditorijum da se pojavio jos jedan momak koji bio na Bitusi koliko mene secanje sluzi 75/76 sunny
Semso Tutic iz Tutina.Ostaviosam poruku da se pojavi ovde na druzenje,samim tim sto potrazio momke sa Bituse,znaci da to i zeli,a samim tim bice jos novih secanja!
Uh bruka pocinje da se zaboravlja,upravo post od Semsa ovako lici!


Semso Tutic
12 сати
ima li neko iz junske klase 78 79 sa karaule bitusa debar
E sad to na zidu neznam jeli bilo ili ne ali smatram da nije a o kvaliteti ljudi sa slike nebih raspravljao jer ti poznajes momke licno onako kako kazes neka bude tako.Drago mi je za Semsu momka ako stvarno odluci da dodje i ucestvuje u diskusiji bice vise nego dobro dosao a mislim da si mu ti druze vec napisao lijepu dobrodoslicu kako samo ti umijes,vidim da je on bio moja klasa samo 10 tak.godina prije mene ali nebih o njemu vise ako dodje saznacemo vise a ako ne dodje e to je vec njegov problem flower
Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan



Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3657
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime11.01.16 3:29

Drug Ercov napisi mi ime komandira karaule u tvoje vrijeme,kao i naziv onog izvora/cesme koju ste spominjali.Hocu pokusati nesto poetski napisati o Bitusi iz granicarskih dana,o periodu njene napustenosti a i o buducoj bogomolji.Vjerovatno cu akcenat baciti na Prketov dolazak na karaulu,malo tu ubaciti mashte i sl.Izvor onaj mi je bitan za samu kompoziciju i td.

_________________
ko istinu gudi,gudalom ga po prstima biju
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime11.01.16 20:22

milutins (citat):
Drug Ercov napisi mi ime komandira karaule u tvoje vrijeme,kao i naziv onog izvora/cesme koju ste spominjali.Hocu pokusati nesto poetski napisati o Bitusi iz granicarskih dana,o periodu njene napustenosti a i o buducoj bogomolji.Vjerovatno cu akcenat baciti na Prketov dolazak na karaulu,malo tu ubaciti mashte i sl.Izvor onaj mi je bitan za samu kompoziciju i td.
Najpre druze da izrazim soju radost sto opstao na ovim prostorima.
Pratim svo tvoje pisanije ,bez obzira na temi kojoj nesto napises.Biloje nekih naznaka da se povlacis u ilegalu,ali meni drago sto svoju nameru nisi realizovao.Necu ulaziti u razloge takvog postupka,znam ja da ti pametan momak i vuces uvek prave poteze!
Takodje zahvalan sto pratis Bitusu,a vec namera da nesto i napises u prilog,e to treba jako ceniti!
pa da pocnem;Komandir karaule u moje vreme bio st,zas,I kl.PAUNOVIC MIROSLAV,krsni crnogorac,ozeniose sa devojkom iz komsiluka,tj Mavrovo Bituse,tu negde,neznam tacnu lokaciju jer baraba nije me zvao na svadbu;).
Imao dve cerkice,kazu da sad zive u Beogradu,no to i nije predmet razgovora,vec nesto sasvim drugo.
A izvor koji se nalazi na putu prema reonu,verovatno mislis na DZINOVU CESMU.
Ukoliko jos treba nekih podataka ja sam uvek na istoj adresi Wink
Opet velika zahvalnost na posvecenoj paznji Bitusi! sunny
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime11.01.16 20:33

Kuhar-Debar. (citat):
ercov54 (citat):
Kuhar-Debar. (citat):
Nema potrebe za paniku prijatelju situacija pod kontrolom vatra tinja i nemoze da se ugasi ja sam dosao nekolio starih panjeva pa nema problema sto se tice slike veoma stara a te mazarije po zidu to vjerovatno samo ti mozes objasniti jer meni su u najmanju ruku nejasne,rekao si da ova dvojica nisu bitni a oni su bas meni interesantni stavljajuci jednu nogu na nekakvu stolicu sta je u stvari poenta slike da nam prikazu kolike su brojeve cipela nosili ili kako su im cipele bile izglancane ili stali ti vec tko zna
Obzirom da si ti moj dobar prijatelj,i da ja nista za zlo ne kapiram,jer nisi ti momak iz te neke negativne price,ali imalobi ovde puno stosta da se raspali Batine
A prijatelju moj,nisi ni trebao da tumacis sliku,jer valda i onaj koji slikao nije imao pojma sta namazao,ili verovatno ja ne kapiram te neke pravce u slikarstvu,ali bilo pitanje-dali ova umitnicka dela bila na zidu i u vase vreme-?
A tebe zanimaju one sporedne spodobe,doduse za Popovica ruzno da kazem da je spodoba,a za ovog drugog licno mogu da potvrdim da spodoba koju ni najblizi komsija nevoli da sretne na putu,toliko o njegovoj pozitivnoj strani Twisted Evil
A to sto takav polozaj sudionika na slici,e to je umetnicka kreacija samog slikara iz Rostuse.
To covek namesta usmerava pogled polozaj i ostalo da budemo sto lepsi,kao da idemo na kasting za manekene iliti glumce Embarassed
Aj kad vec ovde da obavestim siri auditorijum da se pojavio jos jedan momak koji bio na Bitusi koliko mene secanje sluzi 75/76 sunny
Semso Tutic iz Tutina.Ostaviosam poruku da se pojavi ovde na druzenje,samim tim sto potrazio momke sa Bituse,znaci da to i zeli,a samim tim bice jos novih secanja!
Uh bruka pocinje da se zaboravlja,upravo post od Semsa ovako lici!


Semso Tutic
12 сати
ima li neko iz junske klase 78 79 sa karaule bitusa debar
E sad to na zidu neznam jeli bilo ili ne ali smatram da nije a o kvaliteti ljudi sa slike nebih raspravljao jer ti poznajes momke licno onako kako kazes neka bude tako.Drago mi je za Semsu momka ako stvarno odluci da dodje i ucestvuje u diskusiji bice vise nego dobro dosao a mislim da si mu ti druze vec napisao lijepu dobrodoslicu kako samo ti umijes,vidim da je on bio moja klasa samo 10 tak.godina prije mene ali nebih o njemu vise ako dodje saznacemo vise a ako ne dodje e to je vec njegov problem flower
Izgleda prijatelju nisi ti mene bas najbolje skapirao. scratch
Ja ne kazam da sam svetac,bezgresan covek andjeo,ali da ovako olajavam bivseg druga,e tako vec nisko moralan nisam Rolling Eyes
Kazes da o kvalitetu ljudi sa slike nebi da raspravljas jer ja poznajem momke.Normalno da poznajem momka Radeta Popovica iz Milutovca kod Trstenika,a ova druga spodoba koju ja tako dobro naruzih,nije niko drugi,vec ovaj ovdasnji ercov tj ja.A ja za sebe mogu da kazem sta god pozelim,a u verodostojnost mog sopstvenog opisa drugi treba da govore,moj prijatelju Wink
Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan



Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3657
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime11.01.16 20:48

U Nekoj Buducoj Bitusi

Sa Zvonika smiraja
Zazvoni u casu
Kada se granicar povlaci

Na soleji
Paunovicevu zapovest
Koju je vetar otvorio
Prke sa radoscu iscitava

Drugovi granicari
Necete izgubiti vid
Ako Bituse promeni svoj smisao

Ako se nekada u buducnosti
Nad Bitusom nebo naoblaci
Pa se i munje obrushe

Neka je cuvaju
Dubine
I prostranstva vashe dushe

Uostalom
Sve se svodi na
Cekanje
I uobrazilju nade

Kao oci
U ogledalu
Na Dzinovoj cesmi

Sudbina Bituse
Pocinje danas
U nekoj buducoj pesmi

salutiranje

_________________
ko istinu gudi,gudalom ga po prstima biju
Na vrh Go down
Srdjan Radovanov
Vodnik
Vodnik



BROJ POSTOVA: : 432
ČLAN OD: : 2013-12-16

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime11.01.16 21:07

Svaka čast za stihove! Very Happy
Na vrh Go down
Sponsored content





Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
Na vrh 
Stranica 15/20Idi na stranicu : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20  Next
 Similar topics
-
» Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)
»  Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: