FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Kasarna Gjorče Petrov Skopje

Go down 
+92
Yugoslavia forever
Igor vovko
Alex PP Serbia
Oskar Vrkic
tobra
migal1ko
MikiNS
Goran65
veljko
Zayron
čilezenica
babic borislav
goba
Mario86_87
slikarB
vandi
galic
Srdjan Radovanov
pepi72
botrs5
Kuhar-Debar.
lacoš
pontonir i pionir
kiza
MasterYoda
tojaga
Max Blitz
korizma
VitiumOriginis
popo
more6
pionirac44
inzinjerac pionir
Đinks
Jani J. Belcl
koke
ducati
blecky
izvidjac-septembarac
kloso
stanislavk
zareta
VBČ
dpuric
oficir s ruzom
rasapn
Dušan Fric
sine-valter
Stazio
superh
Boske
SekiCet
missar
Leteci Cilim
Goran67
saban
Aleks Prijepolje
Andor
Maskony
Mostarac
taneas
Bogo69
brinio
euphoria
SvetislavSavić
Kurke
coper
sasa selic-kruscic
jelen pivo
Slaviša Makso
Jegulja
Kaplar M
Gringo
Omiš
alexandar
rijecan
rsgjanez
kurir boca
runba
ivanovic era puh
pera84
cibalia
malena
Matrix
Slobodan
kukulje
inzenjerac
Marduk
panon
purger
mgalic2
sego
96 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 16  Next
AutorPoruka
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Icon_minitime09.10.11 5:04

panon (citat):
pozdrav sego

htio bih te nesto zamoliti...naime pre neki dan cerka nam je za veceru ispekla proju ,pa sam joj objasnjavao kakva je bila u vojsci.....i da smo je zvali cigla...licila je po obliku a nekad i po okusu Very Happy
oi htio bih te zamoliti dali mozda znas recept za tu famoznu ciglu pa da je ja ispecem kuci za moje ukucane
PS
inace upravo sam se vratio iz pecare ...ispeko 28 litara rakije pola grozdja pola jabuka...mesana iliti vocna drunken
 
Priprema:
Od svih sastojaka ručno žlicom umutiti tijesto i sipati u pleh. Peći u zagrijanoj rerni na 180¨C, oko 40 minuta ili dok ne dobije zlatno-bakrenu boju.
Posluživanje:
Najbolje izgleda kad se peče u kalupima od muffina, ali ne stavljati papir u kalupe, samo ih podmazati. Po želji je posuti sezamom ili bilo kojim drugim sjemenkama.
 
Sastojci:
4 jaja,1 čaša jogurta,1 čaša ulja,200 gr svježeg sira,10 žlica palente,9 žlica brašna,1prašak za pecivo,malo soli, i to je to.
 
Probaj i javi kako je bilo.
 
A rakiju pošalji autobusom bounce drunken ...

Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Icon_minitime09.10.11 5:06

Matrix (citat):
sego (citat):
Matrix, samo šalji, nema veze i ako te ulove kao "špijuna", izvući ćemo te već nekako. Imamo veza svugdje, pa samo pogledaj od kuda nas sve ima! lol!

Pozz from Zg.
Vratio se iz Skoplja davno a svratih da vidim što se piše.Kasarna onakva kakvu sam je i vidio prije 11 mjeseci,pojeo picu u piceriji
Bonimi i sjetio se kako smo naručivali pice koje su nam donosili do zadnjeg ulaza iza pekare iz iste,popio piće sa nekadašnjim smiješnim i neukim Poručnikom Kamčev Jovanom,otišao na groblje i zapalio svijeću legendi Zastavniku Velkov Ilču,zasad toliko..
Pozz Sego..
 
Evo ranom zorom otvorih forum, vidim živ si, ali čut ćemo se, moram na inventuru..., sve ćeš ispričati. Very Happy
Pozzz....

Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Icon_minitime09.10.11 9:35

sego (citat):
Evo ranom zorom otvorih forum, vidim živ si, ali čut ćemo se, moram na inventuru..., sve ćeš ispričati. Very Happy
Pozzz....

....ma nema frke,pomalo  Wink
Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Icon_minitime09.10.11 13:57

panon (citat):
pozdrav sego

htio bih te nesto zamoliti...naime pre neki dan cerka nam je za veceru ispekla proju

Pozdrav i od mene Sego,isto bih te zamolio za recept ako se sjećaš one tjestenine sa jajima i sirom u plehu,ja sam bio u Štipu ali valjda i kod vas u Skoplju je toga bilo.

To jelo je išlo za večeru,

žena mi je znala nešto slično par puta napraviti ali to nije bilo to (u prevodu nije valjalo kurcu,hehe).

Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Icon_minitime09.10.11 19:37

Slaviša Makso (citat):
panon (citat):
pozdrav sego

htio bih te nesto zamoliti...naime pre neki dan cerka nam je za veceru ispekla proju

Pozdrav i od mene Sego,isto bih te zamolio za recept ako se sjećaš one tjestenine sa jajima i sirom u plehu,ja sam bio u Štipu ali valjda i kod vas u Skoplju je toga bilo.

To jelo je išlo za večeru,

žena mi je znala nešto slično par puta napraviti ali to nije bilo to (u prevodu nije valjalo kurcu,hehe).

Uf, zaboravio sam! Question
Ali ja i dan danas kod kuće radim na način da se tjestenina skuha, na dinstani luk ju ubaciš te dodaješ sir da se otopi na laganoj vatri i na kraju jaja koja vežu cijelu smjesu. Zapravo pametujemo, to je čista SPAGHETE CARBONARE.
Pozz

Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Icon_minitime09.10.11 19:39

Uostalom, to ti Matrix dobro radi, sigurno, po ljeti za svoje Čehinje... bounce
Naravno, uz to idu i ostali turistički sadržaji... Idea
Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Icon_minitime09.10.11 20:20

sego (citat):
Uf, zaboravio sam! Question
Ali ja i dan danas kod kuće radim na način da se tjestenina skuha, na dinstani luk ju ubaciš te dodaješ sir da se otopi na laganoj vatri i na kraju jaja koja vežu cijelu smjesu. Zapravo pametujemo, to je čista SPAGHETE CARBONARE.
Pozz
 
Hvala buraz:)

Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Icon_minitime09.10.11 21:05

Ali moram još jednom ponoviti, pizzu koju sam jeo u Skopju, ne pamtim bolju!
To je bilo u onom naselju kad se preskoči žica iza kuhinje i onih kontejnera, pa ravno preko u naselje sa relativno novim zgradama.
Na vrh Go down
Jegulja
Džomba
Džomba
Jegulja


BROJ POSTOVA: : 158
ČLAN OD: : 2011-09-08
M(j)esto Sumadija

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Icon_minitime09.10.11 22:39

Sego, iako sam dosao posle tebe dosta kasnije, ta pizzeria se zvala MA-GO, kad se prodje ona ulica velika, mislim da se zvala Crnogorska odmah u poprecnoj ulici je bila ta pizzeria, i ona prodavnica gde smo uzimali cigarete. Ispravi me ako gresim, ali mislim da je to to.
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Icon_minitime09.10.11 23:14

Jegulja (citat):
Sego, iako sam dosao posle tebe dosta kasnije, ta pizzeria se zvala MA-GO, kad se prodje ona ulica velika, mislim da se zvala Crnogorska odmah u poprecnoj ulici je bila ta pizzeria, i ona prodavnica gde smo uzimali cigarete. Ispravi me ako gresim, ali mislim da je to to.
Da to je ta,svi su išli u nju a u piceriu Bonimi isto e sad ne mogu se sjetiti one rupe od kafane(ali hoću) gdje smo ubijali dane bježajući preko žice - radili su majka i kćer Laughing
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Icon_minitime09.10.11 23:20

Matrix (citat):
Ovu sliku mislim da bi trebao prepoznati kukulje a sad kad vidim koje su nam klince slali i još im mi bili desetari,sjećam se svih ovih dečkiju pa neka se jave ako se prepoznaju.


[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Evo sad usporedite neke dečke sa ove slike i sa još jedne - istih dečkiju vidim - tu smo Horvatek i ja ..

Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Icon_minitime10.10.11 6:46

A gle, molim te lijepo, one prastare zvučnike na pisti.
Pa nama je cijeli vojni rok prošao slušajući preko njih sve živo i neživo. Od zapovijedi, raznih informacija, vijesti pa i poznate nam Šemse affraid (bar u moje vrijeme)!!
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Icon_minitime10.10.11 21:48

Matrix (citat):
Ovo mi je najdraža slika jer se tu već bližio rastanak a na njoj je i Poručnik Voloder Mirsad koji nam je svima pomogao u burnim vremenima a osim toga i nešto za sve ostale jer paviljon iza nas je bio od ekipe koja je trenutno na forumu,zasad toliko pa ima još dana..


[You must be registered and logged in to see this image.]

Evo ponovo stavljam sliku sa našim Poručnikom 3615/8  legendom Voloder Mirsadom kojeg sam našao zahvaljujući jednom članu
ovog foruma - Miha živ i zdrav je  cheers

Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Icon_minitime11.10.11 19:48

Slaviša Makso (citat):
panon (citat):
pozdrav sego

htio bih te nesto zamoliti...naime pre neki dan cerka nam je za veceru ispekla proju

Pozdrav i od mene Sego,isto bih te zamolio za recept ako se sjećaš one tjestenine sa jajima i sirom u plehu,ja sam bio u Štipu ali valjda i kod vas u Skoplju je toga bilo.

To jelo je išlo za večeru,

žena mi je znala nešto slično par puta napraviti ali to nije bilo to (u prevodu nije valjalo kurcu,hehe).

U Štipu baš kuhinja i nije bila neka i hrana dosta loša  a jeli smo često jedino musaku od mahuna ili od krumpira zapečenu u tepsijama i to je donekle vrijedilo.....u moje vrijeme puno se kvalitetnije jelo u Strumici znam da je kuhinja trebala dobiti nagradu za najbolju u 3 armijskoj oblasti  i da sam pod hitno morao naći način spajati neke linije do njih kako bi se razglas i muzika trebala čuti tijekom jela i morao sam po nacrtima naći linije kojih je bilo šuma striborova no uspio sam kroz 3 dana mada to nije bio moj posao ali što raditi kad nemaš kuda sa sobom pa sam spajao i dobio za to 10 dana nagradnog!!

Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 56
M(j)esto Bački Petrovac

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Icon_minitime11.10.11 20:00

Matrix (citat):
Matrix (citat):
Ovo mi je najdraža slika jer se tu već bližio rastanak a na njoj je i Poručnik Voloder Mirsad koji nam je svima pomogao u burnim vremenima a osim toga i nešto za sve ostale jer paviljon iza nas je bio od ekipe koja je trenutno na forumu,zasad toliko pa ima još dana..


[You must be registered and logged in to see this image.]

Evo ponovo stavljam sliku sa našim Poručnikom 3615/8  legendom Voloder Mirsadom kojeg sam našao zahvaljujući jednom članu
ovog foruma - Miha živ i zdrav je  cheers
  abehajski paviljon  1228/5 prizemlje dekontaminatori a na spratu 1228/4 izvidjaci

Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Icon_minitime11.10.11 21:11

Da, u pravu si, moj je paviljon sa desne strane slike, 3615/2. Mi kuhari uvijek smo bili zavidni na onim čizmama što su ih nosili ABEHAJCI, mislim da smo ih zvali prašinarke, onako pa do koljena su dolazile.
Na vrh Go down
Jegulja
Džomba
Džomba
Jegulja


BROJ POSTOVA: : 158
ČLAN OD: : 2011-09-08
M(j)esto Sumadija

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Icon_minitime11.10.11 21:18

Zvali su ih peshadinke, sa lakovanim gornjim delom, i kaisem za stezanje sa strane,
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 56
M(j)esto Bački Petrovac

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Icon_minitime11.10.11 21:46

Ja sam kao dzomba nosio takve,mislim da sam ih nasledio od desetara Andonova iz Gevgelije
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Icon_minitime11.10.11 22:37

Čak sam gledao u Army shopovima, ali teško, gdje bi se to dalo nabaviti?
Na vrh Go down
Jegulja
Džomba
Džomba
Jegulja


BROJ POSTOVA: : 158
ČLAN OD: : 2011-09-08
M(j)esto Sumadija

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Icon_minitime11.10.11 22:51

Sego idem sledece nedelje u BG, video sam ih u Zemunu na vojnom otpadu, ako ima uzimam ti, samo mi reci broj, da imas bar uspomenu na neke lepe dane (uh lepe, bio je to znoj)
Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik
jelen pivo


BROJ POSTOVA: : 459
ČLAN OD: : 2011-10-06

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Icon_minitime12.10.11 8:47

Jegulja (citat):
Sego idem sledece nedelje u BG, video sam ih u Zemunu na vojnom otpadu, ako ima uzimam ti, samo mi reci broj, da imas bar uspomenu na neke lepe dane (uh lepe, bio je to znoj)
CESTO SE POJAVLJUJU NA LIMUNDU CENA JE OD 40-50e,neki dan sam uzeo isto na LIMUNDU nove obicne vojnicke cizme za20e
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 56
M(j)esto Bački Petrovac

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Icon_minitime16.10.11 17:02

Jegulja (citat):
Sego idem sledece nedelje u BG, video sam ih u Zemunu na vojnom otpadu, ako ima uzimam ti, samo mi reci broj, da imas bar uspomenu na neke lepe dane (uh lepe, bio je to znoj)


Ili u Temerinu na vojnom otpadu.... Idea
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Icon_minitime16.10.11 18:46

Dobro, istina, to danas nose samo pankeri i skinheadsi, ali drago mi ih je vidjeti... Daj se sjeti onih dana, jedva smo čekali skinuti ih, a sad te podsjećaju na sve te dogodovštine, smrad, znoj, hladnoća, pa kad su se smrzle prvu noć na Kučkovu...
Poslije ih nisam skidao idućih 10 dana! pale
Na vrh Go down
sasa selic-kruscic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 57
ČLAN OD: : 2011-10-13
DOB : 51
M(j)esto NOVI SAD

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Icon_minitime16.10.11 22:56

Pozdrav svima sa ovoga foruma ja sam verovatno najmladji iz ove price jer sam u Skoplje stigao 16 novembra 1991 i tamo ostao do preseljenja u Leskovac zajedno sa Pajom jeguljom.Nego da vas pitam da li se neko seca restorana mislim da se zvao DAL METFU ili tako nesto slican je bio MEKDONALSOVIM RESTORSNIMA
Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik
jelen pivo


BROJ POSTOVA: : 459
ČLAN OD: : 2011-10-06

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Icon_minitime17.10.11 8:42

sego (citat):
Dobro, istina, to danas nose samo pankeri i skinheadsi, ali drago mi ih je vidjeti... Daj se sjeti onih dana, jedva smo čekali skinuti ih, a sad te podsjećaju na sve te dogodovštine, smrad, znoj, hladnoća, pa kad su se smrzle prvu noć na Kučkovu...
Poslije ih nisam skidao idućih 10 dana! pale
secas li se ti sego imena izdvojeni objekata gde je davana straza jedan se zove glumovo koliko se secam ,a jel drugi KUCKOVO
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 56
M(j)esto Bački Petrovac

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Icon_minitime17.10.11 17:16

jelen pivo (citat):
sego (citat):
Dobro, istina, to danas nose samo pankeri i skinheadsi, ali drago mi ih je vidjeti... Daj se sjeti onih dana, jedva smo čekali skinuti ih, a sad te podsjećaju na sve te dogodovštine, smrad, znoj, hladnoća, pa kad su se smrzle prvu noć na Kučkovu...
Poslije ih nisam skidao idućih 10 dana! pale
secas li se ti sego imena izdvojeni objekata gde je davana straza jedan se zove glumovo koliko se secam ,a jel drugi KUCKOVO

  Mi ABHajci  smo davalii izdvojenu strazu gore iznad skoplja u selu Bardovci.Ako se dobro secam to je negde iznad kasarne Marsal Tito.Cuvali smo magacine tadasnje Teritorijalne odbrane ,koji su bili okruzeni nekim zidinama.Naime bio je to neko konak ili pasaluk nekog pase.Strazarska kuca i sve sto ide uz nju nam je bila van tih zidina ,tako da uopste nismo zalazili unutra do magacina...maltene nismo znali sta cuvamo.Taj pasin konak se nalazio na kraj samog sela Bardovci ,tako da nam nije bilo tesko otic u prodavnicu iliti u kafanu(bila je samo jedna).

Na vrh Go down
Jegulja
Džomba
Džomba
Jegulja


BROJ POSTOVA: : 158
ČLAN OD: : 2011-09-08
M(j)esto Sumadija

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Icon_minitime17.10.11 18:49

Dali nije bio DAL-MET FUd onaj kod spomenika u centru Skoplja. Ako ti treba da se podsetis, pitaj tvog drugara (ili vec kako me pamtis) [You must be registered and logged in to see this link.] evo ti i adrese da se podsetis.
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Icon_minitime17.10.11 18:55

Kučkovo se nalazi sjeverno od kasarne, i mislim da se nismo dugo vozili. A za Glumovo se ne sjećam. Ovo što Panon govori, gore je isto bila neka selendra, ali bez birtije, tako da nismo uživali "punim plućima".
Sreća, bilo je lijepo vrijeme, inaće vidio se svaki traktorski urez na putu, drugim riječima, da je bilo kišno, neznam kako bi dalje...
Pa ipak smo mi kuhari, nismo mi kao Panon, oni su naučili prašinariti, uvijek mi ih je bilo žao Sad
Na vrh Go down
Jegulja
Džomba
Džomba
Jegulja


BROJ POSTOVA: : 158
ČLAN OD: : 2011-09-08
M(j)esto Sumadija

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Icon_minitime17.10.11 18:59

e da mi nije ovog sega, sve bi mi bilo dosadno, SEGO brate ti si car
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Icon_minitime17.10.11 19:17

Jegulja (citat):
e da mi nije ovog sega, sve bi mi bilo dosadno, SEGO brate ti si car

lol!
Na vrh Go down
Jegulja
Džomba
Džomba
Jegulja


BROJ POSTOVA: : 158
ČLAN OD: : 2011-09-08
M(j)esto Sumadija

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Icon_minitime17.10.11 19:33

Sego brate odakle ti bese, ako nije frka
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 56
M(j)esto Bački Petrovac

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Icon_minitime17.10.11 20:01

Sego sad za veceru cerka pravila proju po tvojoj recepturi ...odlicna je bila .....samo nisi mi jos rekao s kolko vode treba razrediti jogurt? Laughing
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Icon_minitime17.10.11 21:35

panon (citat):
Sego sad za veceru cerka pravila proju po tvojoj recepturi ...odlicna je bila .....samo nisi mi jos rekao s kolko vode treba razrediti jogurt? Laughing

Ne stavljaj vodu, previše se razrijedi. Čak se stavi koja kap rakije, da malo razbije okus drunken .
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Icon_minitime17.10.11 21:38

Jegulja (citat):
Sego brate odakle ti bese, ako nije frka

Zagreb, zapad. Wink
Na vrh Go down
Jegulja
Džomba
Džomba
Jegulja


BROJ POSTOVA: : 158
ČLAN OD: : 2011-09-08
M(j)esto Sumadija

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Icon_minitime17.10.11 22:25

Bio sam ti u komsiluku pre 2 meseca, Krapina, Kumrovec, Tuheljske Toplice, e bilo extra
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Icon_minitime17.10.11 23:38

To je Zagorje skoro pa druga država lol!
Tamo sada postaje opasno vrenje je u toku lol!

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
Jegulja
Džomba
Džomba
Jegulja


BROJ POSTOVA: : 158
ČLAN OD: : 2011-09-08
M(j)esto Sumadija

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Icon_minitime18.10.11 0:01

Ma kako da ne, mnogo ste daleko, lol, cak i imaju jedan veliki trzni centar u obliku dvorca, neki OUTLET, za to vrenje moras da me uveris, sve dok me ne odvedes na pijanku ne verujem
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Icon_minitime18.10.11 6:31

purger (citat):
To je Zagorje skoro pa druga država lol!
Tamo sada postaje opasno vrenje je u toku lol!

Ti ja dam opasno sve je već odavno otkipelo i pomalo se toči Tudum tj, mošt ali je u zraku i dalje 0,5....
I Mi Zagorci smo si u pravilu uvijek bili dobri s vama prvim susjedima Hrvatima...
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Icon_minitime18.10.11 7:00

Gringo (citat):
purger (citat):
To je Zagorje skoro pa druga država  lol!
Tamo sada postaje opasno vrenje je u toku  lol!

Ti ja dam opasno sve je već odavno otkipelo i pomalo se toči Tudum tj, mošt ali je u zraku i dalje 0,5....
I Mi Zagorci smo si u pravilu uvijek bili dobri s vama prvim susjedima Hrvatima...
 
Ovako ćemo, Gringo nosi pijaču, Jegulja meso za roštilj(leskovački voz i ostale delicije), Purger i ja zaduženi za lokaciju (nekakva pozadina,kao u vojsci) i ostale stvari, priprema vatre, šatori za prespavanje, drva, blizina vode... drunken

Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik
jelen pivo


BROJ POSTOVA: : 459
ČLAN OD: : 2011-10-06

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Icon_minitime18.10.11 9:22

sego (citat):
Kučkovo se nalazi sjeverno od kasarne, i mislim da se nismo dugo vozili. A za Glumovo se ne sjećam. Ovo što Panon govori, gore je isto bila neka selendra, ali bez birtije, tako da nismo uživali "punim plućima".
Sreća, bilo je lijepo vrijeme, inaće vidio se svaki traktorski urez na putu, drugim riječima, da je bilo kišno, neznam kako bi dalje...
Pa ipak smo mi kuhari, nismo mi kao Panon, oni su naučili prašinariti, uvijek mi ih je bilo žao Sad
Dok sam bio dezurni vozac u kasarni dobro se secam da nijedno vece negde oko 23h nije omasilo dezurnog kasarne da neode u obilazk tih izdvojeni objekata.Taj sto sam zaboravio ime je bio u polju dobro se secam otvara se velika kapija i ulazi u objekat i negde oko stotinak metara unutar njega bila je strazara gde je vojska spavala,a ovaj drugi je bio u sumi
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 56
M(j)esto Bački Petrovac

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Icon_minitime18.10.11 18:46

sego (citat):
Gringo (citat):
purger (citat):
To je Zagorje skoro pa druga država  lol!
Tamo sada postaje opasno vrenje je u toku  lol!

Ti ja dam opasno sve je već odavno otkipelo i pomalo se toči Tudum tj, mošt ali je u zraku i dalje 0,5....
I Mi Zagorci smo si u pravilu uvijek bili dobri s vama prvim susjedima Hrvatima...

Ovako ćemo, Gringo nosi pijaču, Jegulja meso za roštilj(leskovački voz i ostale delicije), Purger i ja zaduženi za lokaciju (nekakva pozadina,kao u vojsci) i ostale stvari, priprema vatre, šatori za prespavanje, drva, blizina vode... drunken
 
 a gde se tu mogu ja naci? Question

Na vrh Go down
Jegulja
Džomba
Džomba
Jegulja


BROJ POSTOVA: : 158
ČLAN OD: : 2011-09-08
M(j)esto Sumadija

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Icon_minitime18.10.11 18:50

kazi kad i gde, i eto me, barem to mi nije tesko, makar se i logorovanje zvalo Djorce Petrov, ha ha ha
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Icon_minitime18.10.11 20:56

Panon, ne moraš ništa nositi, javit ćemo ti lokaciju. Obećajem da će biti drunken i pig !!!
Na vrh Go down
Jegulja
Džomba
Džomba
Jegulja


BROJ POSTOVA: : 158
ČLAN OD: : 2011-09-08
M(j)esto Sumadija

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Icon_minitime18.10.11 21:05

Ha ha ovo ce kao biti JNA u malom, secanja na prasinu i stara vremena
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Icon_minitime19.10.11 6:41

Razmišljam si nešto, kako bi nas gledali da stvarno prostremo šatorsko krilo na travu pored kasarne, na krilo stavimo mezu i pijaču i udri!?

Naravno, vojna policija bi došla, ali kad bi im objasnili o čemu se radi, tko smo i što smo, možda bi nas i pustili ili čak i pridružili Smile . I onda nakon toga sjednu nas u kampanjolu i krečemo u obilazak kasarne, a gušteri gledaju i ništa im jasno nije. Question
Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik
jelen pivo


BROJ POSTOVA: : 459
ČLAN OD: : 2011-10-06

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Icon_minitime19.10.11 13:52

kakvo je vreme doslo vise i nepitaju ko si i sta si dok te nepoplave,pa se posle izvinjavaju
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Icon_minitime19.10.11 19:10

Kad smo već kod ograde, Cigani su nam probali proći kroz ogradu da bi mogli što jednostavnije doći do kontejnera sa hranom. naravno, nismo im smjeli išta davati. Iako su imuni na svakakva smeća, nikad ne znaš kad će se netko otrovati, pa poslije to dođe do stariješina, pa sve dalje i dalje... Ali ipak mislim da bi na kraju sve zataškali, kao i sve ostalo što se zataškivalo.
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 56
M(j)esto Bački Petrovac

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Icon_minitime19.10.11 20:14

Pa neznam vise kako idu odzivi i lozinke na strazi.....zaboravio sam ih... .Naime hocu da kazem da sam imao vise od sto dana straze,bilo  u kasarni ,bilo u Bardovcima.I skoro uvek sam bio ili komandir ili zamenik komandira straze,pa sam lozinke i parole znao napamet ,unapred za sledeci dan......usao sam u semu menjanja lozinki.Pa i dugo godina posle nebi mi bilo tesko uci u kasarnu sa cetom ljudi,jer sam znao koja su kad strazarska mesta otvorena a koja nisu......naravno ako se nista nije menjalo u semi.
 
 I svako jutro smotra straze i raport komandantu kasarne (neznam mu ime ali zvali smo ga Tarzan)
 
Druze komandante,kasarnska straza vrsi strazarsku duznost  po pravilu sluzbe oruzanih snaga i elaboratu straze.....
 raportira komandir straze desetar Boldocki Rastislav......ondak idem snjim pred starzu ,pa drugovi vojnici zdravo a ono samo ZDRaaaaai desetaru povedi strazare....itd,itd..
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 56
M(j)esto Bački Petrovac

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Icon_minitime19.10.11 20:16

sego (citat):
Razmišljam si nešto, kako bi nas gledali da stvarno prostremo šatorsko krilo na travu pored kasarne, na krilo stavimo mezu i pijaču i udri!?

Naravno, vojna policija bi došla, ali kad bi im objasnili o čemu se radi, tko smo i što smo, možda bi nas i pustili ili čak i pridružili Smile . I onda nakon toga sjednu nas u kampanjolu i krečemo u obilazak kasarne, a gušteri gledaju i ništa im jasno nije. Question

Uh da mi je to doziveti makar samo jedan dan
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Icon_minitime19.10.11 20:36

M daovoljno nam je i popodne od 14 do 18 h.
Čak bi svu onu klopu dao gušterima, uh kako bi se radovali. A mi, put pod noge i u stari grad na one fantastične ćevape. Tad sam prvi put i vidio na stolu uz sol i papar, onu mljevenu papriku. To mi je bila kulminacija jedenja ćevapa. Možda zato danas i imam problema sa želucem scratch.
Na vrh Go down
Sponsored content





Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 5 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Kasarna Gjorče Petrov Skopje
Na vrh 
Stranica 5/16Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 16  Next
 Similar topics
-
» Kasarna Gjorče Petrov Skopje, klasa 1969 februarska
» Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.
» ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov
» Skopje Gjorče Petrov 1986. VP 3615/4 kuhari
» GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: