FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)

Go down 
+23
Berbo
Mister Havana
glamoć m
Okapi
brkanovac
Kemo Specijalac
East&West
SveJug
DejanDjergovic
Crni Orao
ZAGORAC
missar
alexandar
sarentica
Max Blitz
vargas
lacoš
Gringo
dinosaurus
ercov54
MikiJovanovic
Slobodan.
Djida
27 posters
Idi na stranicu : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 20  Next
AutorPoruka
brkanovac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2013-12-09
DOB : 61
M(j)esto Nova Gradiška

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Icon_minitime12.07.14 0:01

ma to carfe. 7.4.81 su nas dočekali sa 6-7 pincgauera i kapetan Nikić koji je bio legenda od starješine i čovjeka, a bio jekomandir čete. volio bih znati da li živ igdje je. utrpali nas guštere i pravac kasarna na doručak (kuhano jaje i slanina i čaj) prizrena grada nisam vidio osim iz vojarne dobar dio nakon dolaska a 5 dan smo polagali zakletvu jer bilo je stvarno jebeno stanje. svak nać uzbuna a nekad i po nekoliko puta u jednoj noći
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Icon_minitime12.07.14 0:02

vargas (citat):
Ranije je drug Missar postavio dijelove karti specijalki "našeg" kraja, tj Prizrena pa me to malo zaintrigriralo i našao sam pod "Topografske karte Republike Srbije u razmeri 1:100 000" i karte specijalke Prizrena, broj karte 680 i Gostivara, broj karte 730, gdje se lijepo vidi cijeli Prizrenski kraj sa granicom i položajima karaula. Zgodno za pogledati i prisjetiti se vučjih staza po kojima smo hodali.

Pregledao sam,zaista je zanimljivo a podseti na davna vremena kada su se ''gulile '' čizme

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Icon_minitime12.07.14 0:15

brkanovac (citat):
ma to carfe. 7.4.81 su nas dočekali sa 6-7 pincgauera i kapetan Nikić koji je bio legenda od starješine i čovjeka, a bio jekomandir čete. volio bih znati da li živ igdje je. utrpali nas guštere i pravac kasarna na doručak (kuhano jaje i slanina i čaj) prizrena grada nisam vidio osim iz vojarne dobar dio nakon dolaska a 5 dan smo polagali zakletvu jer bilo je stvarno jebeno stanje. svak nać uzbuna a nekad i po nekoliko puta u jednoj noći

To je bio bogovski doručak,gadno je bilo kad je pekmez i margarin...kao da sam sa lekarskim receptom poslat u vojsku.
I da li ste nekog uhvatili na tim uzbunama?

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Icon_minitime12.07.14 0:19

Mister Havana (citat):
Hvala na pozdravima i dobrodošlici. Dve noći sam čitao vaše postove i neke stare slike su počele da se pomaljaju iz malog mozga. Čitam tako do dva ujutru, kad vidim - kraj prvog dela  Shocked 
Sinoć sam pregledao ostatak i danas se učlanio. Vidim da ima vas koji ste baš vezani ne samo za kasarnu i ljude sa kojima ste delili tu godinu života, već i za grad. Ja baš i nisam uspeo tako mnogo da se vežem, a razlog je jednostavan. U vreme dok sam služio stalno je bila neka nezvanična vanredna situacija, pa je izlazak bio gotovo non stop zabranjen. Mislim da sam regularno izašao na dozvolu 2, eventualno tri puta. Zabrana jedino nije važila za posete. Uvek kad bi mi došla porodica, dobio bih dozvolu za izlazak. I onda, zna se; kratka šetnja do Terande (što je sigurno - sigurno je), tamo ručak, dva - tri piva, ako je lepo vreme bonus krug po centru za videla i onda nazad. To je nekako bio najteži deo. Porodica ode, a ti se onda vratiš u kasarnu, pa ti onda borci iz jedinice dođu malo i bliskiji, jer ukapiraš da su ti sad oni porodica.
Ipak, drago mi je da vidim slike Prizrena, a pogotovo kasarne. Šteta što je JNA bila tako rigorozna po pitanju foto aparata, pa je jako malo fotki iz onog vremena.

Pa dobro Havana a Šadrvan ništa!!! Sad ...Teranda je bila malo na ''nivou'' pa se nije baš moglo opustiti,često je bilo i starešina,bar u moje vreme

Na vrh Go down
brkanovac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2013-12-09
DOB : 61
M(j)esto Nova Gradiška

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Icon_minitime12.07.14 0:31

ma uhvatili smo da izvineš onu stvar. držali su nas na španung da se ni u jednom trenutku ne možeš opustiti. kad bolje razmislim na onoj vukojebini na Stojanoviću je bilo puno bolje. Divljina i odsječen od svjeta ali te bar nije imao tko zajebavati. od starješina nitko ni pod cjenu zatvora nije htjeo na Stojanović jer to je vjeruj mi bilo zadnje mjesto na svjetu
Na vrh Go down
Mister Havana
Vodnik
Vodnik
Mister Havana


BROJ POSTOVA: : 446
ČLAN OD: : 2014-07-11

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Icon_minitime12.07.14 0:40

dinosaurus (citat):
Mister Havana (citat):
Hvala na pozdravima i dobrodošlici. Dve noći sam čitao vaše postove i neke stare slike su počele da se pomaljaju iz malog mozga. Čitam tako do dva ujutru, kad vidim - kraj prvog dela  Shocked 
Sinoć sam pregledao ostatak i danas se učlanio. Vidim da ima vas koji ste baš vezani ne samo za kasarnu i ljude sa kojima ste delili tu godinu života, već i za grad. Ja baš i nisam uspeo tako mnogo da se vežem, a razlog je jednostavan. U vreme dok sam služio stalno je bila neka nezvanična vanredna situacija, pa je izlazak bio gotovo non stop zabranjen. Mislim da sam regularno izašao na dozvolu 2, eventualno tri puta. Zabrana jedino nije važila za posete. Uvek kad bi mi došla porodica, dobio bih dozvolu za izlazak. I onda, zna se; kratka šetnja do Terande (što je sigurno - sigurno je), tamo ručak, dva - tri piva, ako je lepo vreme bonus krug po centru za videla i onda nazad. To je nekako bio najteži deo. Porodica ode, a ti se onda vratiš u kasarnu, pa ti onda borci iz jedinice dođu malo i bliskiji, jer ukapiraš da su ti sad oni porodica.
Ipak, drago mi je da vidim slike Prizrena, a pogotovo kasarne. Šteta što je JNA bila tako rigorozna po pitanju foto aparata, pa je jako malo fotki iz onog vremena.

Pa dobro Havana a Šadrvan ništa!!! Sad ...Teranda je bila malo na ''nivou'' pa se nije baš moglo opustiti,često je bilo i starešina,bar u moje vreme

Teranda je jedini lokal koji je bio zvanično dozvoljen. Malo "uštogljen" i većinom poluprazan. Ali, kao što rekoh, brižnim roditeljima je bezbednost bila najvažnija. salutiranje 
Kako vidim, taj Šadrvan je vama starijima bio kultno mesto. Ja ga imam negde u memoriji i mislim da sam samo jednom tu bio sa ekipom na redovnom izlasku u grad i mislim da smo samo progutali, ko pivo, ko kafu, i onda se razišli u strelce. Mislim da je bio nešto malo pre centra, ali ne mogu sa sigurnošću ni da se setim gde je tačno bio.  Sad  Kad smo izlazili za svoj groš, ja i moji bliski drugari smo posećivali kafić "Ćeska", što znači "Rupa". Bar smo tako čuli. A ime mu je istini za volju i odgovaralo.  Very Happy Ali nam je muzika više odgovarala, mi nismo nešto voleli narodnjake. A bio je tamo i 1 (jedan!) fliper, što nam je bila super zabava. Što se tiče oficira, bilo ih je svuda, pa i u tom kafiću, uglavnom mlađih. Jednom sam tu bio uhvaćen na delu, tj. u civilnom odelu, što me umalo koštalo robije,  zatvor 

ali to je već druga priča...


Mister Havana: komentar modifikovan dana: 12.07.14 0:43; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Icon_minitime12.07.14 0:41

brkanovac (citat):
ma uhvatili smo da izvineš onu stvar. držali su nas na španung da se ni u jednom trenutku ne možeš opustiti. kad bolje razmislim na onoj vukojebini na Stojanoviću je bilo puno bolje. Divljina i odsječen od svjeta ali te bar nije imao tko zajebavati. od starješina nitko ni pod cjenu zatvora nije htjeo na Stojanović jer to je vjeruj mi bilo zadnje mjesto na svjetu

Jedino čega se sećam je neka priča,da je reon te karaule,bar jedan deo ,bio pod navodnom''mrtvom stražom''
Na vrh Go down
brkanovac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2013-12-09
DOB : 61
M(j)esto Nova Gradiška

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Icon_minitime12.07.14 0:47

ma laprdaju ljudi svašta. 81/82 taj termin nisam doživio. pumpali su nam glavu sa svakakvim glupostima da će nas napasti, pobiti i milion drugih gluposti ali na Stojanoviću je sve prošlo bez ikakovih ludosti. Gadno je kad si odsječen od svjeta ali na sve živ čovjek navikne. bilo pa prošlo i ni sagta mi nije žao jer bio sam tamo gdje 99 % drugih neće ni sanjati. Tko je bio na Stojanoviću zna o čemu govorim
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Icon_minitime12.07.14 1:05

Mister Havana (citat):
Teranda je jedini lokal koji je bio zvanično dozvoljen. Malo "uštogljen" i većinom poluprazan. Ali, kao što rekoh, brižnim roditeljima je bezbednost bila najvažnija. salutiranje 
Kako vidim, taj Šadrvan je vama starijima bio kultno mesto. Ja ga imam negde u memoriji i mislim da sam samo jednom tu bio sa ekipom na redovnom izlasku u grad i mislim da smo samo progutali, ko pivo, ko kafu, i onda se razišli u strelce. Mislim da je bio nešto malo pre centra, ali ne mogu sa sigurnošću ni da se setim gde je tačno bio.  Sad  Kad smo izlazili za svoj groš, ja i moji bliski drugari smo posećivali kafić "Ćeska", što znači "Rupa". Bar smo tako čuli. A ime mu je istini za volju i odgovaralo.  Very Happy Ali nam je muzika više odgovarala, mi nismo nešto voleli narodnjake. A bio je tamo i 1 (jedan!) fliper, što nam je bila super zabava. Što se tiče oficira, bilo ih je svuda, pa i u tom kafiću, uglavnom mlađih. Jednom sam tu bio uhvaćen na delu, tj. u civilnom odelu, što me umalo koštalo robije,  zatvor 

ali to je već druga priča...

87' je bila mirna godina na Kosovu,ako se može reći.Ne sećam se da je velki broj lokala bio zabranjen.Za Turist znam da jeste,kao i neki lokali,koji su bili po tim zavučenim ulicama.
Nisam čuo za neku priču da je bilo problema sa lokalnim stanovništvom,nekih tuča ili provociranja,uglavnom su bili rezervisani prema nama.
Roditelji su bili zabrinuti od trenutka kada su videli gde smo upućeni,verujem da im nije bilo sve jedno..

Šadrvan Laughing  drunken ....Šadrvan je bio u centru,iza foto Petrovića..verujem da ste se i vi tu slikali Cool

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Icon_minitime12.07.14 1:27

Jel' vam ovaj dio poznat?

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Icon_minitime12.07.14 1:52

Nije lako prepoznati,možda put prema Djakovici
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Icon_minitime12.07.14 1:58

dinosaurus (citat):
Nije lako prepoznati,možda put prema Djakovici

Ne, put ka Prizrenu.
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Icon_minitime12.07.14 2:05

Max Blitz (citat):
Ne, put ka Prizrenu.

Podrazumeva se,ali iz kog pravca?
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Icon_minitime12.07.14 2:18

dinosaurus (citat):
Podrazumeva se,ali iz kog pravca?

Mislim iz Suve Reke, malo je nejasno, probaj usporedit:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Icon_minitime12.07.14 14:58

Max Blitz (citat):
Mislim iz Suve Reke, malo je nejasno, probaj usporedit:

Hvala na trudu,ali teško da mogu da uporedim,karte su mi razumljive taman koliko i Latinski..
Sreća da '87 nije bilo potrebe za našim angažovanjem,jer bi Kuks mogao naći samo ako me albanski panduri
upute u pravom smeru..
Znao bi orjentisati kartu,postavljanjem busole u desni ugao a za ostale detalje oko azimuta i ostalih sitnica
morao bi zvati komandu garnizona za instrukcije Very Happy
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Icon_minitime12.07.14 15:04

dinosaurus (citat):
Hvala na trudu,ali teško da mogu da uporedim,karte su mi razumljive taman koliko i Latinski..

Te slike je stavio netko na blog tko je išao u Prizren autom, ali ne mogu dokučiti iz kojeg pravca, spominje i Mitrovicu.
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Icon_minitime12.07.14 15:35

Max Blitz (citat):
Te slike je stavio netko na blog tko je išao u Prizren autom, ali ne mogu dokučiti iz kojeg pravca, spominje i Mitrovicu.

Može i preko Suve reke a može i preko Orahovca..
Možda Djida prepozna prvu sliku,on je jezdio drumovima Kosova..
Meni prva slika deluje kao put prema Djakovici ???

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Icon_minitime12.07.14 15:51

[You must be registered and logged in to see this image.]

Okolina Vrbnice

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Icon_minitime12.07.14 16:02

[You must be registered and logged in to see this image.]

Iz kasarne se gledalo ka Koritniku i Paštriku...ovo je bilo iznad kasarne Laughing

Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
missar


BROJ POSTOVA: : 735
ČLAN OD: : 2012-05-21
DOB : 70

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)    Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Icon_minitime12.07.14 16:17

Max Blitz (citat):
dinosaurus (citat):
Podrazumeva se,ali iz kog pravca?

Mislim iz Suve Reke, malo je nejasno, probaj usporedit:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Put Suva Reka - Prizren prav ko "strela".. Jedan most kod Topličana , i to je sve Cool  . Znači nije..... Laughing . Pomislio sam,
da nije možda pravac Dulje-Suva Reka, ali na toj deonici nema "lakat -krivine" na levo.... Možda put ka Đakovici...
koju, inače, nikad nismo priznavali kao grad.... znači seloooooo... Laughing
 cheers

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Icon_minitime12.07.14 16:26

missar (citat):
Možda put ka Đakovici...
koju, inače, nikad nismo priznavali kao grad.... znači seloooooo... Laughing
 cheers

Što jest,jest...bio sam nekim poslom...utisak nikakav
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
missar


BROJ POSTOVA: : 735
ČLAN OD: : 2012-05-21
DOB : 70

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Icon_minitime12.07.14 16:38

Mister Havana (citat):
  Teranda je jedini lokal koji je bio zvanično dozvoljen. Malo "uštogljen" i većinom poluprazan. Ali, kao što rekoh, brižnim roditeljima je bezbednost bila najvažnija. salutiranje 
Kako vidim, taj Šadrvan je vama starijima bio kultno mesto. Ja ga imam negde u memoriji i mislim da sam samo jednom tu bio sa ekipom na redovnom izlasku u grad i mislim da smo samo progutali, ko pivo, ko kafu, i onda se razišli u strelce. Mislim da je bio nešto malo pre centra, ali ne mogu sa sigurnošću ni da se setim gde je tačno bio.  Sad  Kad smo izlazili za svoj groš, ja i moji bliski drugari smo posećivali kafić "Ćeska", što znači "Rupa". Bar smo tako čuli. A ime mu je istini za volju i odgovaralo.  Very Happy Ali nam je muzika više odgovarala, mi nismo nešto voleli narodnjake. A bio je tamo i 1 (jedan!) fliper, što nam je bila super zabava. Što se tiče oficira, bilo ih je svuda, pa i u tom kafiću, uglavnom mlađih. Jednom sam tu bio uhvaćen na delu, tj. u civilnom odelu, što me umalo koštalo robije,  zatvor 

ali to je već druga priča...

[You must be registered and logged in to see this image.]


Mister Havana , dobro došao na forum., Smile Nekad bili kafić "KUM" i Ćeskov podrum. Ćesko je inače Goranac.
 cheers

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Icon_minitime12.07.14 17:38

Još malo Koritnika

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Mister Havana
Vodnik
Vodnik
Mister Havana


BROJ POSTOVA: : 446
ČLAN OD: : 2014-07-11

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Icon_minitime13.07.14 1:57

missar (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]


Mister Havana , dobro došao na forum., Smile Nekad bili kafić "KUM" i Ćeskov podrum. Ćesko je inače Goranac.

Hvala missar! To bi trebalo da bude to. Samo što je ta ulica nekako bila veća, bar u mom sećanju. Izvini što pitam, odakle ova slika, ja nisam mogao da nađem ništa slično? Jesi li bio tamo?
Kafić "Kum" sam zapamtio jer je u to vreme i u mom gradu postojao kafić sa tim imenom. Ćeska ili Ćesko je bio lokal po mom ukusu. Šankeri su bili OK prema vojsci. Sećam se da sam jednom kupio na ulici muzičku kasetu i to piratsku. To je bio početak piraterije koja će par godina kasnije da zavlada tržištem. Elem, šanker je rekao da nema problema da slušamo kasetu u kafiću i to je meni tada kao zaljubljeniku u muziku baš značilo. 
Živ bio i hvala za sliku!

Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Icon_minitime14.07.14 20:04

dinosaurus (citat):
Max Blitz (citat):
Te slike je stavio netko na blog tko je išao u Prizren autom, ali ne mogu dokučiti iz kojeg pravca, spominje i Mitrovicu.

Može i preko Suve reke a može i preko Orahovca..
Možda Djida prepozna prvu sliku,on je jezdio drumovima Kosova..
Meni prva slika deluje kao put prema Djakovici ???

[You must be registered and logged in to see this image.]

Hvala Maxe za slike odlične su,a više sam nego siguran da je ovo deonica puta Suva Reka-Prizren.
Skoro sam saznao da postoji redovna autobuska linija Nišekspresa Dragaš-Beograd Exclamation i to svakodnevno.

Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Icon_minitime14.07.14 20:13

dinosaurus (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Iz kasarne se gledalo ka Koritniku i Paštriku...ovo je bilo iznad kasarne Laughing

Uh što je dobra slika Dinosauruse sunny otprilike može da ima naslov buđenje prirode u Prizrenu u rano proleće   salutiranje

Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Icon_minitime14.07.14 22:42

[You must be registered and logged in to see this image.]

Niste valjda zaboravili kako izgleda ZALAZAK SUNCA IZ NAŠE KASARNE Exclamation

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Icon_minitime14.07.14 22:45

affraid  cheers E jesi je pronašao svaka čast cheers  cheers  cheers
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
missar


BROJ POSTOVA: : 735
ČLAN OD: : 2012-05-21
DOB : 70

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)    Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Icon_minitime15.07.14 0:15

Mister Havana (citat):
Hvala missar! To bi trebalo da bude to. Samo što je ta ulica nekako bila veća, bar u mom sećanju. Izvini što pitam, odakle ova slika, ja nisam mogao da nađem ništa slično? Jesi li bio tamo?
Kafić "Kum" sam zapamtio jer je u to vreme i u mom gradu postojao kafić sa tim imenom. Ćeska ili Ćesko je bio lokal po mom ukusu. Šankeri su bili OK prema vojsci. Sećam se da sam jednom kupio na ulici muzičku kasetu i to piratsku. To je bio početak piraterije koja će par godina kasnije da zavlada tržištem. Elem, šanker je rekao da nema problema da slušamo kasetu u kafiću i to je meni tada kao zaljubljeniku u muziku baš značilo. 
Živ bio i hvala za sliku!

Samo sam čuo da su otvoreni neki kafići kod Tomine pekare (lokal sa desne strane)...  Obzirom na moje godine u to vreme, kafići nisu bili primereni.. Laughing

[You must be registered and logged in to see this image.] 

cheers

Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
missar


BROJ POSTOVA: : 735
ČLAN OD: : 2012-05-21
DOB : 70

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)    Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Icon_minitime15.07.14 0:20

[You must be registered and logged in to see this image.]

Pogled sa mosta, desno je bio Šadrvan... Laughing
 cheers

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Icon_minitime15.07.14 0:21

missar (citat):
Pogled sa mosta, desno je bio Šadrvan... Laughing
 cheers

Kad bi našao Turist Wink
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
missar


BROJ POSTOVA: : 735
ČLAN OD: : 2012-05-21
DOB : 70

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Icon_minitime15.07.14 0:32

dinosaurus (citat):
missar (citat):
Pogled sa mosta, desno je bio Šadrvan... Laughing
 cheers

Kad bi našao Turist Wink

Aaaajoooj,  Turist Shocked , pa ja u tu rupu, nikad nisam kročio, veruj mi... Laughing . Dinosauruse ,u prethodnom postu si postavio
nekoliko fenomenalnih fotki Koritnika. Imam i ja jednu, zauvek u srcu, ma gde bio..... Very Happy

[You must be registered and logged in to see this image.]

 cheers

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Icon_minitime15.07.14 0:42

missar (citat):
Aaaajoooj,  Turist Shocked , pa ja u tu rupu, nikad nisam kročio, veruj mi... Laughing . Dinosauruse ,u prethodnom postu si postavio
nekoliko fenomenalnih fotki Koritnika. Imam i ja jednu, zauvek u srcu, ma gde bio..... Very Happy

 Very Happy Bio je zabranjen za vojsku,vojska se skupljala jer je bila živa muzika...jako loša ali nije bilo vreme za biranje..
Koritnik je prelepa planina,sa Paštrikom i Šarom oko sebe,Prizren je grad na naj lepšem mestu u Srbiji..a još Bistrica Very Happy
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
missar


BROJ POSTOVA: : 735
ČLAN OD: : 2012-05-21
DOB : 70

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Icon_minitime15.07.14 1:06

dinosaurus (citat):
missar (citat):
Aaaajoooj,  Turist Shocked , pa ja u tu rupu, nikad nisam kročio, veruj mi... Laughing . Dinosauruse ,u prethodnom postu si postavio
nekoliko fenomenalnih fotki Koritnika. Imam i ja jednu, zauvek u srcu, ma gde bio..... Very Happy

 Very Happy Bio je zabranjen za vojsku,vojska se skupljala jer je bila živa muzika...jako loša ali nije bilo vreme za biranje..
Koritnik je prelepa planina,sa Paštrikom i Šarom oko sebe,Prizren je grad na naj lepšem mestu u Srbiji..a još Bistrica Very Happy

A, vidim ja da je tebi Prizren ostao u srcu.....možda i  neka lepa prizrenka.....iz Potkaljaje... Laughing
 cheers

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Icon_minitime15.07.14 1:10

Smile 

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Icon_minitime15.07.14 1:19

missar (citat):
A, vidim ja da je tebi Prizren ostao u srcu.....možda i  neka lepa prizrenka.....iz Potkaljaje... Laughing
 cheers

Eeee da je sreća I love you  I love you  I love you ....Koritnik ne bi ni primetio Laughing

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Icon_minitime15.07.14 1:22

Max Blitz (citat):
Smile 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Lako je tebi Max,ti si bio u mornarici...imao si drugačiji pogled Cool

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Icon_minitime15.07.14 1:28

dinosaurus (citat):
Lako je tebi Max,ti si bio u mornarici...imao si drugačiji pogled Cool

Kad bih izašao u grad, nije bilo neke velike razlike u odnosu na tu sliku, ili ovu:

[You must be registered and logged in to see this image.]


A vidim i da se gradi...  Surprised 

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
missar


BROJ POSTOVA: : 735
ČLAN OD: : 2012-05-21
DOB : 70

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Icon_minitime15.07.14 1:30

dinosaurus (citat):
missar (citat):
A, vidim ja da je tebi Prizren ostao u srcu.....možda i  neka lepa prizrenka.....iz Potkaljaje... Laughing
 cheers

Eeee da je sreća I love you  I love you  I love you ....Koritnik ne bi ni primetio Laughing

U pravu si, kad se setim Bijeljine,  ma nijedna da te pogleda.... ko da smo bili šugavi Shocked  Jedino one "lepotice" koje su "ordinirale"
pored žice,  su imale razumevanje .... Laughing 
 cheers

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Icon_minitime15.07.14 1:41

missar (citat):
U pravu si, kad se setim Bijeljine,  ma nijedna da te pogleda.... ko da smo bili šugavi Shocked  Jedino one "lepotice" koje su "ordinirale"
pored žice,  su imale razumevanje .... Laughing 
 cheers

 Very Happy Tu je partija zakazala,malo i Stari...morali su malo i omladinke politički usmeravati...
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Icon_minitime15.07.14 1:45

Max Blitz (citat):
dinosaurus (citat):
Lako je tebi Max,ti si bio u mornarici...imao si drugačiji pogled Cool

Kad bih izašao u grad, nije bilo neke velike razlike...

U grad!!!..pa trebao si izlaziti na plažu Very Happy ....

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Icon_minitime15.07.14 1:57

dinosaurus (citat):
U grad!!!..pa trebao si izlaziti na plažu Very Happy ....

E, sad ću ti ozbiljno odgovorit.  Very Happy 

S mora sam pa mi plaža nije nešto vau i jupi, a od uvaljivanja nekome ionako ne bi bilo neke vajde.
I ne volim plažu punu turista.  No 

Kupali smo se stalno ljeti, čak i u luci (bilo je čisto), ili bi se bućnuli negdje 'putem', bilo je bezbroj prilika kad bismo negdje uplovili/doplovili u Boki...

U HN mi je baš bilo ok prošetat se i sjest na kavu/pivo/pizzu/ćevape/roštilj...
Na vrh Go down
Mister Havana
Vodnik
Vodnik
Mister Havana


BROJ POSTOVA: : 446
ČLAN OD: : 2014-07-11

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Icon_minitime15.07.14 2:18

missar (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Pogled sa mosta, desno je bio Šadrvan... Laughing

 cheers  cheers  cheers 

Bravo za fotke! Jedan veliki + od mene!

Na vrh Go down
Mister Havana
Vodnik
Vodnik
Mister Havana


BROJ POSTOVA: : 446
ČLAN OD: : 2014-07-11

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Icon_minitime15.07.14 2:32

missar (citat):
Samo sam čuo da su otvoreni neki kafići kod Tomine pekare (lokal sa desne strane)...  Obzirom na moje godine u to vreme, kafići nisu bili primereni.. Laughing

[You must be registered and logged in to see this image.]

 cheers cheers  cheers 

Mislim da je na mestu ovog butika na uglu sa Levi's oznakom bila je neka radnjica gde sam prilikom izlaska u grad kupio svoj prvi Zippo upaljač. U krevetu do mene bio je jedan vešt i sposoban momak koji je od svog i mog Zippa napravio unikate. Jedne mirne večeri, uz malu pomoć ćate čini mi se, upali smo u kancelariju komandira i nabavili dve značkice sa oficirske uniforme: oznaku roda - dva ukrštena topa. Mom drugu je trebalo par nedelja da u retko slobodno vreme i uz pomoć više improvizovanog nego pravog alata napravi ambleme za naše upaljače. Prethodno je morao da ukloni bezvezni US Navy amblem za mog Zippa.  Twisted Evil 

Moram da priznam da su nam svi u bateriji zavideli na njima, čak i nepušači. Ipak, neko je bio dovoljno uporan, a ja dovoljno nemaran, pa mi je upaljač nestao posle nekoliko meseci.  Sad

Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Icon_minitime15.07.14 20:50

dinosaurus (citat):
affraid  cheers E jesi je pronašao svaka čast cheers  cheers  cheers
Pronašao sam je i meni je drago jer sam po dolasku u Prizren spavao u tom paviljonu i tako video zalazak sunca sunny 
Sve mi je nešto izgledalo čudno i neobično u početku.....ali.....ali kao što ti reče druže SVITANJE I ZALAZAK SUNCA U PRIZRENU SU NEZABORAVNI.
To mi dobro znamo,ostalo je to u našoj duši i srcu zauvek.
Na vrh Go down
brkanovac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2013-12-09
DOB : 61
M(j)esto Nova Gradiška

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Icon_minitime15.07.14 22:34

missar (citat):
dinosaurus (citat):
Kad bi našao Turist Wink

Aaaajoooj,  Turist Shocked , pa ja u tu rupu, nikad nisam kročio, veruj mi... Laughing . Dinosauruse ,u prethodnom postu si postavio
nekoliko fenomenalnih fotki Koritnika. Imam i ja jednu, zauvek u srcu, ma gde bio..... Very Happy

[You must be registered and logged in to see this image.]

ejo
 cheers e šta sam rejona odradio po toj divnoj planini. da mi je samo na sat otići na Stojanovića pa makar sav polupan bio

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Icon_minitime15.07.14 22:43

brkanovac (citat):
e šta sam rejona odradio po toj divnoj planini. da mi je samo na sat otići na Stojanovića pa makar sav polupan bio

Brkanovac,ovo je možda sa tvog reona slikano?

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
brkanovac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2013-12-09
DOB : 61
M(j)esto Nova Gradiška

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Icon_minitime15.07.14 22:48

ne bih rekao jer Prizren se je jedino vidio noću ili danju kad smo gledali artiljerijskim dalekozorom. kažu da je iz kasarne se vidjela samo,svjetla točka ako je svjetlo upaljeno. dobar dio vremena prizren se nije vidio jer su oblaci bili ispod nivoa karaule. U zimskom periodu iz Prizrena javljaju da je vrijeme tmurno i oblačno danima a na Stojanoviću sunčano da samo poželjeti možeš. što se snijega tiče njega je bilo u uvalama i kad sam išao kući a to je početak 6 mjeseca
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Icon_minitime15.07.14 23:08

Sličan pogled je bio sa karaule Planeja na Paštriku...mislim da je ovo Koritnik.
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Icon_minitime15.07.14 23:14

Djida (citat):
Pronašao sam je i meni je drago jer sam po dolasku u Prizren spavao u tom paviljonu i tako video zalazak sunca sunny 
Sve mi je nešto izgledalo čudno i neobično u početku.....ali.....ali kao što ti reče druže SVITANJE I ZALAZAK SUNCA U PRIZRENU SU NEZABORAVNI.
To mi dobro znamo,ostalo je to u našoj duši i srcu zauvek.

Možda nekome deluje smešno ali meni je to naj više ostalo u sećanju cheers

Na vrh Go down
Sponsored content





Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 11 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)
Na vrh 
Stranica 11/20Idi na stranicu : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 20  Next
 Similar topics
-
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 90/91

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA :: SAP KOSOVO-
Idi na: