FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)

Go down 
+35
ibanu-san
slavonski brod
MikiJovanovic
mureZE
maďionićar
MojBlaf87
moj blaf
Kaladon
PORUCNIK
posavljak
bozidar plavljanin
Miki969
Budvanin
Barcic
cosmo
Jasminko
Dača74
2016-09-07
Dule 021
strahinja
Prke
alexandar
milutins
mikipa
pera84
dzeba
brkanovac
zemunica
Lojze
Max Blitz
vargas
sarentica
ercov54
ZAGORAC
dinosaurus
39 posters
Idi na stranicu : 1, 2, 3 ... 9 ... 18  Next
AutorPoruka
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Icon_minitimeFri Oct 30, 2015 4:59 pm

Zalazak Djida....iza legendarnog Patrika  cheers
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Icon_minitimeSat Oct 31, 2015 6:36 am

Djida (citat):
Hvala Druže Ercove na lepim rečima,podršci,za tebe plus.
Za Dinosaurusa i Slavonskog i sve druge jedan zalazak sunca gledano IZ NAŠE KASARNE Very Happy
Ili svitanje..........pomozite nisam siguran Question

[You must be registered and logged in to see this image.]
E što smo se nagledali izlaska i zalaska sunca koje nas je obasjavalo cijelo vrijeme odsluženja dok smo bili u kasarni Very Happy
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Icon_minitimeSat Oct 31, 2015 10:10 am

dinosaurus (citat):
Zalazak Djida....iza legendarnog Patrika  cheers
Otklonio si mi dilemu druže Dinosauruse,zbunila me ona slika nešto Exclamation
Hvala ti Laughing
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Icon_minitimeSat Oct 31, 2015 3:21 pm

Djida (citat):
dinosaurus (citat):
Zalazak Djida....iza legendarnog Patrika  cheers
Otklonio si mi dilemu druže Dinosauruse,zbunila me ona slika nešto Exclamation
Hvala ti Laughing
Nas je svako jutro budilo sunce a zalazak je bio iza legendarnog Paštrika kako je naveo moj brat Dinosaurus. Stari paviljon imao je tako odličan položaj što se tiče sunca naše spavaonice gledale su prema pisti tako da su bile osunčane dopodne a poslije podne imali smo prekrasnu hladovinu dok je sunce obasjavalo malu pistu Question
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Icon_minitimeSun Nov 01, 2015 12:55 pm

Pozdrav kolegama Prizrencima jučer me podsjetio kolega s kojim sam bio na obuci u Banja Luci a nismo se vidjeli od 28.04.1987. godine, koje godine a lijepa sjećanja se vratila iz gušterskih dana Very Happy
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Icon_minitimeSun Nov 01, 2015 2:16 pm

slavonski brod (citat):
Pozdrav kolegama Prizrencima jučer me podsjetio kolega s kojim sam bio na obuci u Banja Luci a nismo se vidjeli od 28.04.1987. godine, koje godine a lijepa sjećanja se vratila iz gušterskih dana Very Happy

Da li je bilo suza radosnica...  lol!
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Icon_minitimeSun Nov 01, 2015 2:34 pm

dinosaurus (citat):
slavonski brod (citat):
Pozdrav kolegama Prizrencima jučer me podsjetio kolega s kojim sam bio na obuci u Banja Luci a nismo se vidjeli od 28.04.1987. godine, koje godine a lijepa sjećanja se vratila iz gušterskih dana Very Happy

Da li je bilo suza radosnica...  lol!

Možeš misliti brate kad ugledaš čovjeka nakon toliko godina bili klinci a sada najbolje godine zato smo brate dobro zalili i pojeli niti jedan od nas dvojice ne konzumira alkohol. Zato su naše supruge u naše ime preuzele uloge i nazdravile cheers a nas dvojica s voćnim sokovima / jabuka pago / Basketball
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Icon_minitimeTue Nov 03, 2015 7:02 am

Upravo sam se sjetio jedne zgode i nezgode koja se dogodila u I vodu jedan mladi kolega je toliko hrkao da smo se kolega Ljubo i ja sjetili te se slijedeću noć pomokrio u gaće sipali smo vodu iz čaše u čašu te nakon par pokušaja uspjeli s pokusom. Više nikada nije bilo hrkanja jer se skinuo nakon cca mjesec dana a zna brat Dinosaurus o kojoj se osobi radi.
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Icon_minitimeTue Nov 03, 2015 7:41 am

Mila majko dobio sam šinjelčinu dugu pa ga vučem ko blesav po krugu ili Draga moja plači plači stisli su me uprtači mjesto tvoje ruke dvije stisle su me fišeklije dvije. Malo za podsjetnik da se ne zaboravi Razz
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Icon_minitimeWed Nov 04, 2015 4:44 am

[You must be registered and logged in to see this image.]
Pozdrav drugovima prizrencima. Nadam se da se sada vidi slika koju postavljam. Imao sam nekakvih problema sa komp tako da nisam uopće vidio ni sta vi pisete niti sta ja pisem a postavljanje slika je bila misaona imenica.Naime vidim početak posta a preko ostalog dijela teksta je memorandum ove stranice odnosno piše "forum Jna". Elem sada mislim da se taj problem riješio pa vas upozoravam da bi se trebalo ubrzo pripremiti i na ovo vrijeme. Ovo je Koritnik pod snijegom inače moj dom punih 8 mjeseci.
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Icon_minitimeWed Nov 04, 2015 5:38 am

mureZE (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
Pozdrav drugovima prizrencima. Nadam se da se sada vidi slika koju postavljam. Imao sam nekakvih problema sa komp tako da nisam uopće vidio ni sta vi pisete niti sta ja pisem a postavljanje slika je bila misaona imenica.Naime vidim početak posta a preko ostalog dijela teksta je memorandum ove stranice odnosno piše "forum Jna". Elem sada mislim da se taj problem riješio pa vas upozoravam da bi se trebalo ubrzo pripremiti i na ovo vrijeme. Ovo je Koritnik pod snijegom inače moj dom punih 8 mjeseci.
Svaka čast kolega Mure i veliki + za objavu fotografije uskoro krećemo s postavljanjem zimskih guma lol!
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Icon_minitimeWed Nov 04, 2015 5:45 am

Što će nama tenkistima vina kad imamo nafte i benzina!!
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Icon_minitimeWed Nov 04, 2015 8:34 am

E druze slavonski nama na granici nije trebala ni nafta ni benzin već dobre cipele i pertle, al smo zato krv, u hladnim danima, grijali domaćom rakijom, a ljeti se hladili Pećkim pivom obavezno u većim količinama.

Skladište tih prehrambenih artikala nije bilo u podrumu karaule već desetak metara od ulaza u krug karaule u jednom velikom grmu.

Možda bi se i danas tamo mogla naći nekakva ambalaža ostala iz naših vremena Razz
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Icon_minitimeThu Nov 05, 2015 6:28 am

mureZE (citat):
E druze slavonski nama na granici nije trebala ni nafta ni benzin već dobre cipele i pertle, al smo zato krv, u hladnim danima, grijali domaćom rakijom, a ljeti se hladili Pećkim pivom obavezno u većim količinama.

Skladište tih prehrambenih artikala nije bilo u podrumu karaule već desetak metara od ulaza u krug karaule u jednom velikom grmu.

Možda bi se i danas tamo mogla naći nekakva ambalaža ostala iz naših vremena Razz

Pa prijatelju moj dragi svaka čast ista situacija bila i kod izviđača moja čuturica uvijek bila puna onog konjaka za kolege iako nisam nikada ništa konzumirao od alkohola, a što se tiče piva uvijek ga je bilo iza vozačevog sjedišta Pinzgauera. Svaki puta obnavljale su se zalihe za svoje kolege a i za ostale drugare jer u svakoj jedinici bilo je zemljaka koji su me molili za kupnju u gradu Very Happy. Kad smo bili na terenu pojedincima u kasarni bilo teško što mene nema zato sam svakim dolaskom po trebovanje dečkima obnavljao zalihe nisam trebao pitati da li je potrebno nego kupi i donesi cheers
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Icon_minitimeThu Nov 05, 2015 7:17 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ako se ne varam ovo je popularni konjak i pivo koje se kupovalo u naše vrijeme. Za sve kolege i drugare PRIZRENCE i ostale korisnike foruma. Živjeli tko voli neka izvoli cheers
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Icon_minitimeThu Nov 05, 2015 8:09 am

Bravo. Ovo prvo sam konzumirao u Dragašu u jednoj kafani iznad pošte ali naše piće je bila domaća rakija koja je dolazila ko zna kakvim putevima do nas. A ovo drugo mi je dobro poznato to je bilo osnovno sredstvo za razbibrigu. Koliko sam samo puta išao u selo Krstac gdje smo od Tasima i Halima (konkurentske kafane-prodavnice) u sumrak uzimali gajbe ovog napitka i trčali prema karauli gdje smo ih praznili uz mezu i muziku sa starog kasetofona.
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Icon_minitimeThu Nov 05, 2015 8:10 am

Samo mi se čini da je naljepnica Pećkog piva bila nešto drugačija ili sam je ja uvijek gledao malo pijan lol!
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Icon_minitimeThu Nov 05, 2015 8:24 am

mureZE (citat):
Samo mi se čini da je naljepnica Pećkog piva bila nešto drugačija ili sam je ja uvijek gledao malo pijan lol!


Dosta sam ih pronašao ali ova mi se nekako činila sličnom koje sam kupovao za kolege alien
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Icon_minitimeThu Nov 05, 2015 12:41 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Icon_minitimeThu Nov 05, 2015 1:26 pm

dinosaurus (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
Brate odlična fotografija ali onome u pozadini baš se ne veselim No
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Icon_minitimeThu Nov 05, 2015 1:55 pm

Brate da li su stigli rekviziti s karaule Orčuša Question Question
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Icon_minitimeThu Nov 05, 2015 2:36 pm

slavonski brod (citat):
Brate da li su stigli rekviziti s karaule Orčuša Question Question
A brate današnja omladina je neozbiljna,očekivao sam puno rekvizita ali ovaj put ništa...ali biće još prilika nadam se...
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Icon_minitimeFri Nov 06, 2015 6:15 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nije ova loša, eh kada bi se moglo malo prošetati ovim predjelima sa starim drugovima i onako bezbrižni kakvi smo tada bili vratiti se promrzli u karaulu gdje je kuhar napravio topli čaj. Sjednemo pored prozora a obrazi nam crveni od hladnoće koja nam je grizla lica, polako pijuckamo čaj i razgovaramo o terenu koji smo upravo obišli, dok polako toplota počinje da djeluje i polako ti sklapa oči, a ti se otimaš od sna al te oči ne slušaju. Kao u bunilu čuješ glasove drugova koji okreću priču na neku drugu temu a ti polako odlaziš u krevet i kroz poluotvorena vrata sljedećih nekoliko minuta slušaš glasove i nesvjestan trenutka kad toneš u san, razmišljaš o sljedećoj patroli koja te očekuje te noći sa istim drugom, istim psom istom stazom i istim snijegom hladnoooo..... hrk hrk.
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Icon_minitimeFri Nov 06, 2015 6:46 am

dinosaurus (citat):
slavonski brod (citat):
Brate da li su stigli rekviziti s karaule Orčuša Question Question
A brate današnja omladina je neozbiljna,očekivao sam puno rekvizita ali ovaj put ništa...ali biće još prilika nadam se...

E brate to si u pravu ovi današnji omladinci ne bi prošli našu školu što se tiče ozbiljnosti. I mi smo znali biti neozbiljni ali sve zadatke smo shvaćali ozbiljno za naše godine, strpljeni spašeni Question Exclamation
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Icon_minitimeFri Nov 06, 2015 11:43 am

mureZE (citat):


Nije ova loša, eh kada bi se moglo malo prošetati ovim predjelima sa starim drugovima i onako bezbrižni kakvi smo tada bili vratiti se promrzli u karaulu gdje je kuhar napravio topli čaj. Sjednemo pored prozora a obrazi nam crveni od hladnoće koja nam je grizla lica, polako pijuckamo čaj i razgovaramo o terenu koji smo upravo obišli, dok polako toplota počinje da djeluje i polako ti sklapa oči, a ti se otimaš od sna al te oči ne slušaju. Kao u bunilu čuješ glasove drugova koji okreću priču na neku drugu temu a ti polako odlaziš u krevet i kroz poluotvorena vrata sljedećih nekoliko minuta slušaš glasove i nesvjestan trenutka kad toneš u san, razmišljaš o sljedećoj patroli koja te očekuje te noći sa istim drugom, istim psom istom stazom i istim snijegom hladnoooo..... hrk hrk.


Ovo mi je odnekuda poznato.
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Icon_minitimeSat Nov 07, 2015 6:26 am

ZAGORAC (citat):
mureZE (citat):


Nije ova loša, eh kada bi se moglo malo prošetati ovim predjelima sa starim drugovima i onako bezbrižni kakvi smo tada bili vratiti se promrzli u karaulu gdje je kuhar napravio topli čaj. Sjednemo pored prozora a obrazi nam crveni od hladnoće koja nam je grizla lica, polako pijuckamo čaj i razgovaramo o terenu koji smo upravo obišli, dok polako toplota počinje da djeluje i polako ti sklapa oči, a ti se otimaš od sna al te oči ne slušaju. Kao u bunilu čuješ glasove drugova koji okreću priču na neku drugu temu a ti polako odlaziš u krevet i kroz poluotvorena vrata sljedećih nekoliko minuta slušaš glasove i nesvjestan trenutka kad toneš u san, razmišljaš o sljedećoj patroli koja te očekuje te noći sa istim drugom, istim psom istom stazom i istim snijegom hladnoooo..... hrk hrk.


Ovo mi je odnekuda poznato.

To ste kolege graničari prolazili svi bez obzira u kojem dijelu SFRJ ste služili i čuvali granicu dok smo mi ostali mirno i dostojanstveno spavali. Svaka vam čast te još jednom velika pohvala za sve pripadnike postrojbi graničara. Razz
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Icon_minitimeSat Nov 07, 2015 4:13 pm

Drugovi, čini mi se da sam dočekao prvog graničara sa karaule 25 Maj. Kontaktirao sam sa njim putem privatnih poruka al mi je on još malo stidljiv Embarassed. Po onim podacima koje je upisao u profil postoji velika mogućnost da je to osoba koja se nalazi na fotografijama koje sam ja objavljivao. Još čekam njegov odgovor sa detaljnijim opisom. 

Ko čeka taj i dočeka. cheers lol! lumpovanje
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Icon_minitimeSat Nov 07, 2015 4:39 pm

slavonski brod (citat):
ZAGORAC (citat):
mureZE (citat):


Nije ova loša, eh kada bi se moglo malo prošetati ovim predjelima sa starim drugovima i onako bezbrižni kakvi smo tada bili vratiti se promrzli u karaulu gdje je kuhar napravio topli čaj. Sjednemo pored prozora a obrazi nam crveni od hladnoće koja nam je grizla lica, polako pijuckamo čaj i razgovaramo o terenu koji smo upravo obišli, dok polako toplota počinje da djeluje i polako ti sklapa oči, a ti se otimaš od sna al te oči ne slušaju. Kao u bunilu čuješ glasove drugova koji okreću priču na neku drugu temu a ti polako odlaziš u krevet i kroz poluotvorena vrata sljedećih nekoliko minuta slušaš glasove i nesvjestan trenutka kad toneš u san, razmišljaš o sljedećoj patroli koja te očekuje te noći sa istim drugom, istim psom istom stazom i istim snijegom hladnoooo..... hrk hrk.


Ovo mi je odnekuda poznato.

To ste kolege graničari prolazili svi bez obzira u kojem dijelu SFRJ ste služili i čuvali granicu dok smo mi ostali mirno i dostojanstveno spavali. Svaka vam čast te još jednom velika pohvala za sve pripadnike postrojbi graničara. Razz
Druze slavonski, bez obzira na sve što se proživljava na granici, mislim da bi svi graničari, kada bi to bilo moguće, ponovo izabrali istu službu . Ovdje možemo govoriti i raspravljati o raznim rodovima VES-ovima o kvaliteti obuke, privilegijama i tome slično al mislim da ono što se doživi na granici je neopisiv osjećaj. pogledajte samo komentare koje ostavljate, najviše uspomena- doživljaja je sa logorovanja, terena i slično. E onda možete zamisliti kako je to kada si gotovo osam mjeseci na nekakvom terenu. Svaki novi dan je novi doživljaj. Zbog toga bih ja ovdje okrenuo ovo što ti kažeš, ako se ne ljutiš. 

Hvala svima vama koji ste službovali u kasarnama vježbali borbenu gotovost, taktiku i sve ostale vrste obuke, te na taj način omogućili nama da uživamo na granici .
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Icon_minitimeSat Nov 07, 2015 6:02 pm

mureZE (citat):
slavonski brod (citat):
ZAGORAC (citat):
mureZE (citat):


Nije ova loša, eh kada bi se moglo malo prošetati ovim predjelima sa starim drugovima i onako bezbrižni kakvi smo tada bili vratiti se promrzli u karaulu gdje je kuhar napravio topli čaj. Sjednemo pored prozora a obrazi nam crveni od hladnoće koja nam je grizla lica, polako pijuckamo čaj i razgovaramo o terenu koji smo upravo obišli, dok polako toplota počinje da djeluje i polako ti sklapa oči, a ti se otimaš od sna al te oči ne slušaju. Kao u bunilu čuješ glasove drugova koji okreću priču na neku drugu temu a ti polako odlaziš u krevet i kroz poluotvorena vrata sljedećih nekoliko minuta slušaš glasove i nesvjestan trenutka kad toneš u san, razmišljaš o sljedećoj patroli koja te očekuje te noći sa istim drugom, istim psom istom stazom i istim snijegom hladnoooo..... hrk hrk.


Ovo mi je odnekuda poznato.

To ste kolege graničari prolazili svi bez obzira u kojem dijelu SFRJ ste služili i čuvali granicu dok smo mi ostali mirno i dostojanstveno spavali. Svaka vam čast te još jednom velika pohvala za sve pripadnike postrojbi graničara. Razz
Druze slavonski, bez obzira na sve što se proživljava na granici, mislim da bi svi graničari, kada bi to bilo moguće, ponovo izabrali istu službu . Ovdje možemo govoriti i raspravljati o raznim rodovima VES-ovima o kvaliteti obuke, privilegijama i tome slično al mislim da ono što se doživi na granici je neopisiv osjećaj. pogledajte samo komentare koje ostavljate, najviše uspomena- doživljaja je sa logorovanja, terena i slično. E onda možete zamisliti kako je to kada si gotovo osam mjeseci na nekakvom terenu. Svaki novi dan je novi doživljaj. Zbog toga bih ja ovdje okrenuo ovo što ti kažeš, ako se ne ljutiš. 

Hvala svima vama koji ste službovali u kasarnama vježbali borbenu gotovost, taktiku i sve ostale vrste obuke, te na taj način omogućili nama da uživamo na granici .
Sticem utisak moji prijatelji da se niste dobro razumeli,ili ja ne kapiram poruku vasih komentara!
Prijatelj Slavonski rekao svoje iskreno misljenje,nemam utisak provokacije iliti podsmesljivog komentara,a imam utisak da prijatelj iz Zenice pogresno shvatio Slavonskog scratch
Oprostite sto se mesam u vas razgovor,ali obojica jako dobri momci,i nevidim razlog za pogresno tumacenje recenog!
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Icon_minitimeSat Nov 07, 2015 6:19 pm

Da podsetim mog brata Slavonskog...

Biti izviđač znači videti druge tako da oni ne vide tebe. Ponekad treba i savladati protivnika, da on ne bi savladao tebe. A da bi to uspeo, izviđač prolazi različite vidove obuke.Posle osnovne pešadijske obuke, budući izviđač mora biti spreman na produbljivanje već stečenih znanja i veština. Iz dana u dan trčaće sve brže i sve više, sve brojnije prepreke savlađivađe lakše nego prvih dana. A biće ih mnogo. Moraće da nauči da bude nevidljiv i nečujan, da u negostoljubivoj, ponekad i surovoj prirodi opstane bez vode i hrane, da se snađe i u bespuću, da nađe put u planinskim vrletima, izađe iz nepreglednih šuma...Savladava borilačke i skijaške veštine, kurs korišćenja minsko-eksplozivnih sredstava... Njihov rad odvija se često u pozadini neprijatelja, tako da i maskiranje postaje veoma interesantno. Treba ostati nevidljiv i izvršiti zadatak, čak i onda kada te traže, kad znaju kako da te nađu. Zato izviđači vežbaju mnogo i često. Taktička obuka je jedna od najvažnijih u obavljanju njihovog posla, ali ne i jedina. Mnogo toga izviđač mora da zna, kako bi uspešno izvršio zadatak koji se od njega očekuje. Od toga često zavisi dejstvo cele jedinice, jer se planiranje i odlučivanje zasnivaju na podacima koje komanda dobija od izviđača. Zato je posao izviđača odgovoran, a rad timski.
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Icon_minitimeSat Nov 07, 2015 6:23 pm

Da te brate podsetim i na ovo... Smile

ZVIĐAČKE  JEDINICE (prema udžbeniku: Obaveštajno obezbeđenje borbenih dejstava oružanih snaga, II uprava GŠ JNA, Poverljivo, 1980.)

1. VRSTE JEDINICA I NJIHOV SASTAV

Izviđačke jedinice su specijalno opremljene, obučene i osposobljene jedinice oružanih snaga namijenjene za prikupljanje podataka o neprijatelju, prostoru b/d i meteorološkim prilikama, u svim vremenskim uvjetima, danju i noću. Izvršavaju zadatke na privremeno zaposjednutoj teritoriji, u zahvatu fronta, u neprijateljevoj i vlastitoj pozadini. U vlastitoj pozadini prikupljaju podatke o neprijateljevim grupama raznih vrsta koje su ubačene na teritoriju SFRJ i o zračnim desantima. Prema potrebi, mogu vršiti  i diverzije u neprijateljevom rasporedu, a u vlastitoj pozadini mogu biti upotrebljene i za uništavanje ubačenih grupa. Odluku o ovakvoj upotrebi donosi komandant taktičke jedinice u čijem sastavu se nalazi izviđačka jedinica.
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Icon_minitimeSat Nov 07, 2015 6:48 pm

slavonski brod (citat):

To ste kolege graničari prolazili svi bez obzira u kojem dijelu SFRJ ste služili i čuvali granicu dok smo mi ostali mirno i dostojanstveno spavali. Svaka vam čast te još jednom velika pohvala za sve pripadnike postrojbi graničara. Razz

Za naše zadatke morali smo biti dostojanstveni a posebno naspavani,znaš da kap.Salibašić nije dozvoljavao da nas bilo ko uznemirava za sitnice... Very Happy
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Icon_minitimeSat Nov 07, 2015 6:54 pm

Mile Atanaskovic коментарисао је објаву из 17. септембар.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Дарко Дешић created a документ in the group: VOJNA POSTA/2 - GDE STE SLUZILI VOJNI ROK.
17. септембар ·

PRIZREN 4445 "93
RAMIZ SADIKU PRIZREN 4445/IZVIĐAČKA VES 12701 JUL "93/"94



Da ovo nije niki iz vase branse pa da ga preusmerim ovde vama?
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Icon_minitimeSat Nov 07, 2015 6:58 pm

ercov54 (citat):
Mile Atanaskovic коментарисао је објаву из 17. септембар.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Дарко Дешић created a документ in the group: VOJNA POSTA/2 - GDE STE SLUZILI VOJNI ROK.
17. септембар ·

PRIZREN 4445 "93
RAMIZ SADIKU PRIZREN 4445/IZVIĐAČKA VES 12701 JUL "93/"94



Da ovo nije niki iz vase branse pa da ga preusmerim ovde vama?
Naš jeste prijatelju,V.P je 4445....a VES možda prepoznaje moj brat...
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Icon_minitimeSat Nov 07, 2015 7:00 pm


[You must be registered and logged in to see this image.]
Mile Atanaskovic Prizren 83-84 komandant cete Mile Avramovic
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Icon_minitimeSat Nov 07, 2015 7:02 pm

I taj je naš prijatelju...
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Icon_minitimeSat Nov 07, 2015 7:06 pm

mureZE (citat):
Drugovi, čini mi se da sam dočekao prvog graničara sa karaule 25 Maj. Kontaktirao sam sa njim putem privatnih poruka al mi je on još malo stidljiv Embarassed. Po onim podacima koje je upisao u profil postoji velika mogućnost da je to osoba koja se nalazi na fotografijama koje sam ja objavljivao. Još čekam njegov odgovor sa detaljnijim opisom. 

Ko čeka taj i dočeka. cheers lol! lumpovanje

Čestitam Mure...isplatilo se čekanje...biće nam drago da se pridruži i tebi i nama...
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Icon_minitimeSat Nov 07, 2015 7:07 pm

dinosaurus (citat):
I taj je naš prijatelju...
Ima ovih vasih prilicno traze jedan drugog po FB Very Happy
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Icon_minitimeSat Nov 07, 2015 7:09 pm

ercov54 (citat):
dinosaurus (citat):
I taj je naš prijatelju...
Ima ovih vasih prilicno traze jedan drugog po FB Very Happy

Preusmeravaj prijatelju sve naše prizrence,ovakav forum a oni se jure po FB.. Very Happy
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Icon_minitimeSun Nov 08, 2015 5:30 am

ercov54 (citat):
mureZE (citat):
slavonski brod (citat):
ZAGORAC (citat):
mureZE (citat):


Nije ova loša, eh kada bi se moglo malo prošetati ovim predjelima sa starim drugovima i onako bezbrižni kakvi smo tada bili vratiti se promrzli u karaulu gdje je kuhar napravio topli čaj. Sjednemo pored prozora a obrazi nam crveni od hladnoće koja nam je grizla lica, polako pijuckamo čaj i razgovaramo o terenu koji smo upravo obišli, dok polako toplota počinje da djeluje i polako ti sklapa oči, a ti se otimaš od sna al te oči ne slušaju. Kao u bunilu čuješ glasove drugova koji okreću priču na neku drugu temu a ti polako odlaziš u krevet i kroz poluotvorena vrata sljedećih nekoliko minuta slušaš glasove i nesvjestan trenutka kad toneš u san, razmišljaš o sljedećoj patroli koja te očekuje te noći sa istim drugom, istim psom istom stazom i istim snijegom hladnoooo..... hrk hrk.


Ovo mi je odnekuda poznato.

To ste kolege graničari prolazili svi bez obzira u kojem dijelu SFRJ ste služili i čuvali granicu dok smo mi ostali mirno i dostojanstveno spavali. Svaka vam čast te još jednom velika pohvala za sve pripadnike postrojbi graničara. Razz
Druze slavonski, bez obzira na sve što se proživljava na granici, mislim da bi svi graničari, kada bi to bilo moguće, ponovo izabrali istu službu . Ovdje možemo govoriti i raspravljati o raznim rodovima VES-ovima o kvaliteti obuke, privilegijama i tome slično al mislim da ono što se doživi na granici je neopisiv osjećaj. pogledajte samo komentare koje ostavljate, najviše uspomena- doživljaja je sa logorovanja, terena i slično. E onda možete zamisliti kako je to kada si gotovo osam mjeseci na nekakvom terenu. Svaki novi dan je novi doživljaj. Zbog toga bih ja ovdje okrenuo ovo što ti kažeš, ako se ne ljutiš. 

Hvala svima vama koji ste službovali u kasarnama vježbali borbenu gotovost, taktiku i sve ostale vrste obuke, te na taj način omogućili nama da uživamo na granici .
Sticem utisak moji prijatelji da se niste dobro razumeli,ili ja ne kapiram poruku vasih komentara!
Prijatelj Slavonski rekao svoje iskreno misljenje,nemam utisak provokacije iliti podsmesljivog komentara,a imam utisak da prijatelj iz Zenice pogresno shvatio Slavonskog scratch
Oprostite sto se mesam u vas razgovor,ali obojica jako dobri momci,i nevidim razlog za pogresno tumacenje recenog!
Kolega Mure stani na loptu jer ja nikoga ne vrijeđam niti ću vrijeđati a ako ne kužiš onda nemoj davati komentare jer niti jednom riječju nisam tebe niti graničare ponizio nego vas uvijek hvalim. Molim te da drugi puta ako ti nešto nije jasno pošalji pp poruku na moj profil jer kao što je rekao kolega niti jednom riječju nisam tebe i kolege podcjenjivao jer kako je bilo tebi tako je bilo i ostalim pripadnicima graničnih postrojbi!!!!!
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Icon_minitimeSun Nov 08, 2015 5:37 am

dinosaurus (citat):
ercov54 (citat):
Mile Atanaskovic коментарисао је објаву из 17. септембар.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Дарко Дешић created a документ in the group: VOJNA POSTA/2 - GDE STE SLUZILI VOJNI ROK.
17. септембар ·

PRIZREN 4445 "93
RAMIZ SADIKU PRIZREN 4445/IZVIĐAČKA VES 12701 JUL "93/"94



Da ovo nije niki iz vase branse pa da ga preusmerim ovde vama?
Naš jeste prijatelju,V.P je 4445....a VES možda prepoznaje moj brat...
Evo tražim ga na FB živio još jedan Prizrenac!!
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Icon_minitimeSun Nov 08, 2015 5:47 am

mureZE je napisao/la:Drugovi, čini mi se da sam dočekao prvog graničara sa karaule 25 Maj. Kontaktirao sam sa njim putem privatnih poruka al mi je on još malo stidljiv [You must be registered and logged in to see this image.]. Po onim podacima koje je upisao u profil postoji velika mogućnost da je to osoba koja se nalazi na fotografijama koje sam ja objavljivao. Još čekam njegov odgovor sa detaljnijim opisom. 

Ko čeka taj i dočeka. [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]


Čestitam Mure...isplatilo se čekanje...biće nam drago da se pridruži i tebi i nama...



Svaka čast svaki dan sve više i više nas je. Kolega Mure sjeti se moje poruke strpljen spašen!!
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Icon_minitimeSun Nov 08, 2015 5:54 am

dinosaurus (citat):
Da podsetim mog brata Slavonskog...

Biti izviđač znači videti druge tako da oni ne vide tebe. Ponekad treba i savladati protivnika, da on ne bi savladao tebe. A da bi to uspeo, izviđač prolazi različite vidove obuke.Posle osnovne pešadijske obuke, budući izviđač mora biti spreman na produbljivanje već stečenih znanja i veština. Iz dana u dan trčaće sve brže i sve više, sve brojnije prepreke savlađivađe lakše nego prvih dana. A biće ih mnogo. Moraće da nauči da bude nevidljiv i nečujan, da u negostoljubivoj, ponekad i surovoj prirodi opstane bez vode i hrane, da se snađe i u bespuću, da nađe put u planinskim vrletima, izađe iz nepreglednih šuma...Savladava borilačke i skijaške veštine, kurs korišćenja minsko-eksplozivnih sredstava... Njihov rad odvija se često u pozadini neprijatelja, tako da i maskiranje postaje veoma interesantno. Treba ostati nevidljiv i izvršiti zadatak, čak i onda kada te traže, kad znaju kako da te nađu. Zato izviđači vežbaju mnogo i često. Taktička obuka je jedna od najvažnijih u obavljanju njihovog posla, ali ne i jedina. Mnogo toga izviđač mora da zna, kako bi uspešno izvršio zadatak koji se od njega očekuje. Od toga često zavisi dejstvo cele jedinice, jer se planiranje i odlučivanje zasnivaju na podacima koje komanda dobija od izviđača. Zato je posao izviđača odgovoran, a rad timski.

Brate moj sve je to meni jako dobro poznati i veliko ti hvala na trudu lol!
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Icon_minitimeSun Nov 08, 2015 12:13 pm

Stani, polako. Očito da me niste razumjeli. Ja sam zadnja osoba koja bi se nešto ljutila i to javno pokazala.

Suština ovih komentara je upravo u zadnjim rečenicama druga slavonskog i mene. On se zahvaljuje graničarima na svemu što su isti radili tokom službe da bi ostala vojska mirno spavala u kasarni itd.

Moj komentar i smisao istog je bio. Hvala svim vojnicima koji su u kasarni trpili stalne obuke, uzbune, oficire i šta ja znam šta još ne da bi mi na granici mogli uživati u ljepotama koje priroda pruža, a bez nekakve stroge discipline.

U mom komentaru ni na jednom mjestu nije vidljiva nekakva ljutnja ili nešto drugo a ako je neko tako zaključio ja se ovim putem izvinjavam.

Upravo sam htio da izbjegnemo raspravu oko toga šta znači biti izviđač, vozač, artiljerac i sve drugo, a konstatovao sam samo da bi većina graničara opet vojni rok (kada bi to bilo moguće) služila na granici.
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Icon_minitimeSun Nov 08, 2015 1:32 pm

Šta znači biti izvidjač je kopiran tekst sa neta namenjen Slavonskom...a ne za raspravu bilo koje vrste
Ne znam ni kakva bi to rasprava trebala da bude,ni koji bi bio razlog a ni koja je moguća svrha..
U vojnim knjižicama je napisano svakom od nas za šta smo obučeni,koje specijalnosti,itd...tu nema prevare...ono si koji VES imaš...
Mogu da ponovim i ovde,nikada nisam imao pojma o obuci kroz koju sam prolazio,niti me je zanimala u nekoj velikoj meri,mada sam imao priliku nedavno da vidim svoj karton u vojnom odseku...završio sam obuku sa ''vrlo dobar'',što je po meni odlična ocena za moje vojno znanje..
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Icon_minitimeSun Nov 08, 2015 2:11 pm

Dečki moji Prizrenci sve vas lijepo volim kao i što volim svoga brata Dinosaurusa te mislim da je vrijeme da se stane na loptu i uputimo strojevim korakom. Bez obzira o kojem da se VES-u radi svi smo mi bili vojnici SFRJ netko je imao tu sreću da je lakše prošao i pregurao vojni rok a netko se jebeno namučio te je jedva čekao kada će da doći i ta zadnja noć ili zadnji dan u sivo-maslinastoj uniformi. Šteta bi bilo da se podižu tenzije o jedinicama koje su bile u sastavu naše 549. Prizrenske brigade jer svi smo mi ponosni na naš Prizren i događaje kroz koje smo prolazili svaki dan. Drugarski pozdrav pripadnicima brigade jer samo je jedan bio i ostao grad Prizren Very Happy Razz bounce
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Icon_minitimeSun Nov 08, 2015 2:59 pm

Nećemo više o tome, ja čekam klasića i 200-ti komentar. Pa nek bude svečano.
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Icon_minitimeSun Nov 08, 2015 3:04 pm

mureZE (citat):
Nećemo više o tome, ja čekam klasića i 200-ti komentar. Pa nek bude svečano.

Može kolega pazi plaćaš piće kada dobiješ čin staže:::::::::::::: Very Happy
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Icon_minitimeSun Nov 08, 2015 3:06 pm

Važi druže slavonski. U zadnje vrijeme sam često prolazio kroz tvoj kraj, a piće plaćam na BPposlije graničnog prelaza (opet ja i granica)Very Happy
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Icon_minitimeSun Nov 08, 2015 3:16 pm

slavonski brod (citat):
Dečki moji Prizrenci sve vas lijepo volim kao i što volim svoga brata Dinosaurusa te mislim da je vrijeme da se stane na loptu i uputimo strojevim korakom. Bez obzira o kojem da se VES-u radi svi smo mi bili vojnici SFRJ netko je imao tu sreću da je lakše prošao i pregurao vojni rok a netko se jebeno namučio te je jedva čekao kada će da doći i ta zadnja noć ili zadnji dan u sivo-maslinastoj uniformi. Šteta bi bilo da se podižu tenzije o jedinicama koje su bile u sastavu naše 549. Prizrenske brigade jer svi smo mi ponosni na naš Prizren i događaje kroz koje smo prolazili svaki dan. Drugarski pozdrav pripadnicima brigade jer samo je jedan bio i ostao grad Prizren Very Happy Razz bounce
E tako treba dragi moji,a za tako pametne reci + Wink ,a sadcu pokusati da prebacim neke momke iz Prizrena koji vape za bivsim drugovima,pa se vi malo i time zabavite Rolling Eyes



Дарко Дешић created a документ.
17. септембар
PRIZREN 4445 "93
RAMIZ SADIKU PRIZREN 4445/IZVIĐAČKA VES 12701 JUL "93/"94
Свиђа ми се   Коментар
3 особе кажу да им се свиђа ово.
Коментари
[You must be registered and logged in to see this image.]
Бранислав Крајновић 4445/44 1981/82 poručnik Kondić Mirko
Свиђа ми се · Одговори · 1 · 18. септембар у 19:10
[You must be registered and logged in to see this image.]
Predrag Mirković 4445/6 1982/1983,prvi vod, prva četa, poručnik Koljaj Slaviša (ili Siniša), ne mogu sad baš tačno da se setim.
Свиђа ми се · Одговори · 11. октобар у 11:59

[You must be registered and logged in to see this image.]
Dragan Dangubic replied · 3 Одговора

[You must be registered and logged in to see this image.]
Miro M Hale 1990 Prizren izdvojena straza Djinovci....
Свиђа ми се · Одговори · 25. октобар у 01:52
[You must be registered and logged in to see this image.]
Antal Szomorú Prizren 94-95 intedanska sluzba 4445/12-3
Свиђа ми се · Одговори · 25. октобар у 11:36
[You must be registered and logged in to see this image.]
Robert Markus Prizren 1989/90 izviđač
Свиђа ми се · Одговори · 3. новембар у 07:19
[You must be registered and logged in to see this image.]
Zoran Jovanovic prizren dec 93/94 pesadija!!!
Свиђа ми се · Одговори · Јуче у 20:35
[You must be registered and logged in to see this image.]
Дејан Јовановић VES 12701 je VOZAČ, a ne izvidjač.
Свиђа ми се · Одговори · Јуче у 20:50
[You must be registered and logged in to see this image.]
Mile Atanaskovic Prizren 83-84 komandant cete Mile Avramovic
Свиђа ми се · Одговори · 21 са


[You must be registered and logged in to see this image.]
Dragan Cele Radojicic 11901 izvidjač
Свиђа ми се · Одговори · 8 сати
[You must be registered and logged in to see this image.]
Slaviša Minić Detektiv PRIZREN JUN 97/98 KASARNA CAR DUSAN SILNI 549 IZVIDJACKO DIVERZANSKA CETA VES:11102 IZVIDJAC I 11112 DIVERZANT.KOMANDIR SMANJA VLADIMIR.KOMANDA POD KOMANDOM KASASRNE BOZIDARA DELICA.POZDRAV ZA SVE VOJNIKE VOJNE POSTE 4445/3 I VP:4445/4.VOJNA POLICIJA.
Свиђа ми се · Одговори · 1 · 4 сата · измењен
[You must be registered and logged in to see this image.]
DiNii E Rexhepi Prizren 85-86 komandant cete Mile Avramovic bilo je damno
Свиђа ми се · Одговори · 2 сата

[You must be registered and logged in to see this image.]
Predrag Mirković replied · 1 одговор

[You must be registered and logged in to see this image.]
DiNii E Rexhepi nek se javi neko iz majske klase 85 kemo iz skopla
Свиђа ми се · Одговори · 2 сата
[You must be registered and logged in to see this image.]
Zoran Ilic dec 97 98 4445/4vojna policija
Свиђа ми се · Одговори · 1 сат



















































Na vrh Go down
Sponsored content





Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)
Na vrh 
Stranica 1/18Idi na stranicu : 1, 2, 3 ... 9 ... 18  Next
 Similar topics
-
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 90/91

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA :: SAP KOSOVO-
Idi na: