FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)

Go down 
+23
Berbo
Mister Havana
glamoć m
Okapi
brkanovac
Kemo Specijalac
East&West
SveJug
DejanDjergovic
Crni Orao
ZAGORAC
missar
alexandar
sarentica
Max Blitz
vargas
lacoš
Gringo
dinosaurus
ercov54
MikiJovanovic
Slobodan.
Djida
27 posters
Idi na stranicu : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 16 ... 20  Next
AutorPoruka
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime15.07.14 23:19

dinosaurus (citat):
Možda nekome deluje smešno ali meni je to naj više ostalo u sećanju cheers

Nikako nemoze biti smesno,to vi jos vise daje na vrednosti kao romanticnih momaka,a losi momci nikako nemogu imati u sebi taj osecaj salutiranje
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime16.07.14 19:55

S nove auto-ceste Drač-Priština, koja ide preko Prizrena...

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime16.07.14 22:34

[You must be registered and logged in to see this image.] stražar  stražar  stražar  stražar  stražar  stražar  stražar 
 stražar  stražar  stražar  stražar  stražar  stražar  stražar  stražar  stražar  stražar  stražar  stražar  stražar  stražar  stražar  stražar  stražar  stražar  stražar  stražar  stražar  stražar  stražar  stražar  stražar  stražar  stražar    stražar  stražar  stražar  stražar  stražar  stražar                                                    salutiranje

Na vrh Go down
brkanovac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2013-12-09
DOB : 61
M(j)esto Nova Gradiška

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime16.07.14 22:42

e šta sam se ćikova cigareta nakupio na ovoj pisti za to je bio zadužen bio moj prateći vod. Spavaona je bila u desnom krilu koji je čini mi se još više pogođen
Na vrh Go down
Mister Havana
Vodnik
Vodnik
Mister Havana


BROJ POSTOVA: : 446
ČLAN OD: : 2014-07-11

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime16.07.14 23:48

brkanovac (citat):
e šta sam se ćikova cigareta nakupio na ovoj pisti za to je bio zadužen bio moj prateći vod. Spavaona je bila u desnom krilu koji je čini mi se još više pogođen

E, da je samo to... Početkom 1991. palo je snega koliko u životu nisam video. A moj vod dužio pistu.  Sad 
Sneg je padao neprekidno danima, a pista je morala da bude čista i suva kao u sred leta.  Question Odozgo je neprekidno sipalo.
Morali smo da uvedemo dežurstvo i da čistimo tokom noći. Četiri sata spavanja, dva sata grebanja po betonu. Gurali smo nekakve daske ispred sebe po čitavu noć i dan i psovali. Posle skoro dve nedelje zidovi od snega koje smo gurali po obodima piste bili su visoki preko dva metra!
Šteta što nema takve fotografije. Nakon toga, bojevo gađanje u februaru na Krivolaku došlo nam je kao godišnji odmor.  Very Happy

Na vrh Go down
Mister Havana
Vodnik
Vodnik
Mister Havana


BROJ POSTOVA: : 446
ČLAN OD: : 2014-07-11

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime16.07.14 23:52

Citat :
[You must be registered and logged in to see this image.]

Mister Havana , dobro došao na forum., Smile Nekad bili kafić "KUM" i Ćeskov podrum. Ćesko je inače Goranac.

Gledam ponovo ove fotografije. Missar, znaš li kada je ovo snimljeno? Vidim da je "Kum" avanzovao u restoran, a da li je tada još postojao kafić i postoji li možda i danas?

Na vrh Go down
brkanovac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2013-12-09
DOB : 61
M(j)esto Nova Gradiška

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime17.07.14 7:46

Mister Havana (citat):
brkanovac (citat):
e šta sam se ćikova cigareta nakupio na ovoj pisti za to je bio zadužen bio moj prateći vod. Spavaona je bila u desnom krilu koji je čini mi se još više pogođen

E, da je samo to... Početkom 1991. palo je snega koliko u životu nisam video. A moj vod dužio pistu.  Sad 
Sneg je padao neprekidno danima, a pista je morala da bude čista i suva kao u sred leta.  Question Odozgo je neprekidno sipalo.
Morali smo da uvedemo dežurstvo i da čistimo tokom noći. Četiri sata spavanja, dva sata grebanja po betonu. Gurali smo nekakve daske ispred sebe po čitavu noć i dan i psovali. Posle skoro dve nedelje zidovi od snega koje smo gurali po obodima piste bili su visoki preko dva metra!
Šteta što nema takve fotografije. Nakon toga, bojevo gađanje u februaru na Krivolaku došlo nam je kao godišnji odmor.  Very Happy

kažeš početkom 91 je sasvim normalno za snijeg ali ja sam došao u 4 mjesecu 81 i dobro se sjećam 17,4 pao je snijeg 30 cm. tada smo svi ašove u ruke i opleti po snijegu da ga nestane. zimu ne znam kakva je u Prizrenu ali je na Stojanoviću je bila više nego zajebana. nismo imali termometar ali je bila dobrano ispod nule. Ljeto u Prizrenu pakleno vruće i on je pored Mostara i Bileće često bio najtopliji grad.

Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime17.07.14 19:43

[You must be registered and logged in to see this image.]

Drugovi Evo ilustracije kad već pominjete PRIZRENSKU ZIMU Exclamation

Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime17.07.14 19:45

[You must be registered and logged in to see this image.]

Evo još jedne iz NAŠE KASARNE

Na vrh Go down
Mister Havana
Vodnik
Vodnik
Mister Havana


BROJ POSTOVA: : 446
ČLAN OD: : 2014-07-11

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime17.07.14 22:10

Djida (citat):
Drugovi Evo ilustracije kad već pominjete PRIZRENSKU ZIMU Exclamation

 Shocked  Shocked  Shocked 

E, to je blizu! Ali održavanje kruga nije ni blizu!!
Ovo je ostav bez razmišljanja!!!
Ne bi se ovi najeli marende sa ovakvim krugom.
Djida za slike +
Kfor za čišćenje - ko vrata!

Na vrh Go down
Mister Havana
Vodnik
Vodnik
Mister Havana


BROJ POSTOVA: : 446
ČLAN OD: : 2014-07-11

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime17.07.14 22:14

Djida (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Evo još jedne iz NAŠE KASARNE

Pazi prvu sliku, grtalica zatrpana snegom!  lol!

Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime17.07.14 22:24

Iznenadio ih sneg u januaru,Prizren je to druže moj Wink ....i sa njim nema zajebancije.
Na vrh Go down
Mister Havana
Vodnik
Vodnik
Mister Havana


BROJ POSTOVA: : 446
ČLAN OD: : 2014-07-11

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime17.07.14 22:25

Citat :
Citat :
E, da je samo to... Početkom 1991. palo je snega koliko u životu nisam video. A moj vod dužio pistu.  Sad 
Sneg je padao neprekidno danima, a pista je morala da bude čista i suva kao u sred leta.  Question Odozgo je neprekidno sipalo.
Morali smo da uvedemo dežurstvo i da čistimo tokom noći. Četiri sata spavanja, dva sata grebanja po betonu. Gurali smo nekakve daske ispred sebe po čitavu noć i dan i psovali. Posle skoro dve nedelje zidovi od snega koje smo gurali po obodima piste bili su visoki preko dva metra!
Šteta što nema takve fotografije. Nakon toga, bojevo gađanje u februaru na Krivolaku došlo nam je kao godišnji odmor.  Very Happy

kažeš početkom 91 je sasvim normalno za snijeg ali ja sam došao u 4 mjesecu 81 i dobro se sjećam 17,4 pao je snijeg 30 cm. tada smo svi ašove u ruke i opleti po snijegu da ga nestane. zimu ne znam kakva je u Prizrenu ali je na Stojanoviću je bila više nego zajebana. nismo imali termometar ali je bila dobrano ispod nule. Ljeto u Prizrenu pakleno vruće i on je pored Mostara i Bileće često bio najtopliji grad.

Leto '91. jeste bilo vruće i traumatično, ali ne zbog temperature, već zbog drugih stvari.  Mad 
Ali mi je zima ostala u trajnoj uspomeni. Pamtim detalj sa požarstva u auto parku.
Gluvo doba, smena od 4 do 6h ujutru. Na meni sva odeća koju sam imao u kaseti.
Ispod šlema ukrašenog injama navučena kapa titovka, ispod nje podkapa.
A na ušima slušalice zabranjene spravice - walkmana.
Noćni program radio Prištine daje vesti.
Najnoviji vremenski podaci kažu da je trenutno najhladnije u Prizrenu;
Trenutna temperatura -23 stepena.  pale

Na vrh Go down
Mister Havana
Vodnik
Vodnik
Mister Havana


BROJ POSTOVA: : 446
ČLAN OD: : 2014-07-11

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime17.07.14 22:35

Djida (citat):
Iznenadio ih sneg u januaru,Prizren je to druže moj Wink ....i sa njim nema zajebancije.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime17.07.14 23:27

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ko ih gradi...još dobro i izgledaju Very Happy

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime17.07.14 23:32

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime17.07.14 23:43

[You must be registered and logged in to see this image.]

......Kaljaja

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime17.07.14 23:50

Djida (citat):
Prizren je to druže moj Wink ....i sa njim nema zajebancije.

Tačno Djida Very Happy
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
missar


BROJ POSTOVA: : 735
ČLAN OD: : 2012-05-21
DOB : 70

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime18.07.14 1:54

Mister Havana (citat):
Gledam ponovo ove fotografije. Missar, znaš li kada je ovo snimljeno? Vidim da je "Kum" avanzovao u restoran, a da li je tada još postojao kafić i postoji li možda i danas?

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovo ti je trenutno stanje, nakon  "onih događanja ...."   Cool
 cheers

Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
missar


BROJ POSTOVA: : 735
ČLAN OD: : 2012-05-21
DOB : 70

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime18.07.14 2:00

[You must be registered and logged in to see this image.]

A, ovako je izgledalo pre "onih događanja.."  Pa ti sad ..... biraj .... Laughing 
 cheers

Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime18.07.14 18:48

Mister Havana (citat):
Leto '91. jeste bilo vruće i traumatično, ali ne zbog temperature, već zbog drugih stvari.  Mad 
Ali mi je zima ostala u trajnoj uspomeni. Pamtim detalj sa požarstva u auto parku.
Gluvo doba, smena od 4 do 6h ujutru. Na meni sva odeća koju sam imao u kaseti.
Ispod šlema ukrašenog injama navučena kapa titovka, ispod nje podkapa.
A na ušima slušalice zabranjene spravice - walkmana.
Noćni program radio Prištine daje vesti.
Najnoviji vremenski podaci kažu da je trenutno najhladnije u Prizrenu;
Trenutna temperatura -23 stepena.  pale

Ista situacija što se tiče vremenskih prilika beše i 88. i 89.
Pamtim dolazak u Prizren iz Kičeva 11.novembra izuzetno hladno,veliki sneg i jak mraz.
Kao da se sav sneg sveta sručio na Prizren.
Ja sam koristio uvek dve podkape,jednu za glavu a drugu preko glave pa na vrat.
Zbog odlaska mojih drugova klasića na kurs za desetara bio sam na straži u kasarni nedelju dana u zimu 89.
Ona velika stražarska bunda je bila zakon i veliki spas od hladnoće koju je vetar nanosio sa Šare,Koritnika i Paštrika.
Sećam se hladnih dana i sa Kps-a gledao na Prizren i ispraćao gašenje i poslednjeg svetla po kućama i zgradama a napolju preko 20 u minusu naravno pale
Pozdrav za tebe Misteru Havana i sve Prizrence ma gde bili Exclamation  Exclamation  Exclamation  Exclamation

Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime18.07.14 19:27

[You must be registered and logged in to see this image.]

Evo je za hladne Prizrenske zime bio spas cheers

Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime18.07.14 20:03

[You must be registered and logged in to see this image.]

Moram da je postavim ponovo,ne ljutite se drugovi.
Možda će se uz pomoć ove slike neko setiti nekog kutka i događaja iz NAŠE KASARNE Idea
SVE SE VIDI,čak i stacionar affraid

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime18.07.14 22:38

Djida (citat):
Ona velika stražarska bunda je bila zakon i veliki spas od hladnoće koju je vetar nanosio sa Šare,Koritnika i Paštrika.
Sećam se hladnih dana i sa Kps-a gledao na Prizren i ispraćao gašenje i poslednjeg svetla po kućama i zgradama a napolju preko 20 u minusu naravno pale

Dovoljno da me vrati u neka davno prošla vremena.....+ Very Happy

Na vrh Go down
Mister Havana
Vodnik
Vodnik
Mister Havana


BROJ POSTOVA: : 446
ČLAN OD: : 2014-07-11

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime19.07.14 0:40

Djida (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Evo je za hladne Prizrenske zime bio spas cheers

Tamo negde u zimu 90/91. slušali smo hitić grupe Ruž:
"Sami na plaži,
u letnjim majicama..." Razz 

Mi smo ga pevali ovako:
"Sami na straži,
u zimskim potkapama..."  stražar

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime19.07.14 1:22

Niste plave drugove imali dugo na temi, transporter je OT M-60.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime19.07.14 1:34

'89-'91 verovatno, u svakom slučaju pripadnici združenog odreda milicije (ZOM) na Kosovu.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime19.07.14 1:46

Evo malo i Rambo poza...  Smile 

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime19.07.14 2:47

Djida (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Evo je za hladne Prizrenske zime bio spas cheers

Jeste bila spas od Prizrenske zime ali je bila i noćna mora kada je treba staviti posle jutarnjeg brijanja hladnom vodom.

Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime19.07.14 21:01

dinosaurus (citat):
Jeste bila spas od Prizrenske zime ali je bila i noćna mora kada je treba staviti posle jutarnjeg brijanja hladnom vodom.

Noćna mora što se tiče brijanja u kasarni beše vodnik Aleksić iz Lad pvo koji me je redovno sa smotre vraćao i davao ostav za brijanje.
Lečio je na nama komplekse samo njemu znane.
Pokušavao je da bude strog i tako se šlihtao oficirima...a uvek bi preterivao jer nije imao mere i stila.
Delovao je smešno i žalosno.Ja i dan danas ne razumem to iživljavanje.
Dinosauruse imaš jedan veliki veliki plus jer me tvoje pisanje o potkapi i brijanju i hladnoći vrati unazad direktno u 1989.godinu.
Kao da sad vidim sebe kako se nevoljno penjem uz stepenice i žurim da se obrijam i vratim nazad u stroj proklinjući dan kada sam kročio u kasarnu.
Nevoljno ali ipak žurno zbog ostalih drugova u stroju.
E Dinosauruse zahvaljujući tebi ispliva na površinu sećanja na moje brijanje u vojsci koje i dan danas iskreno rečeno mrzim ali zbog prirode posla moram Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy
Pozdrav salutiranje  salutiranje  salutiranje  salutiranje

Na vrh Go down
Mister Havana
Vodnik
Vodnik
Mister Havana


BROJ POSTOVA: : 446
ČLAN OD: : 2014-07-11

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime19.07.14 21:08

Jeste li primetili možda kako brada, a i nokti ne rastu ravnomerno tokom godine?
Ja u to vreme, srećom, nisam imao bog zna kako jaku bradu, pa sam uspevao da prođem sa dva brijanja nedeljno, ali samo u toku zime. Čim je puklo proleće, nije bilo šanse. Trčao sam i ja par puta do kupatila sa smotre.
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime19.07.14 21:13

Mister Havana (citat):
Jeste li primetili možda kako brada, a i nokti ne rastu ravnomerno tokom godine?
Ja u to vreme, srećom, nisam imao bog zna kako jaku bradu, pa sam uspevao da prođem sa dva brijanja nedeljno, ali samo u toku zime. Čim je puklo proleće, nije bilo šanse. Trčao sam i ja par puta do kupatila sa smotre.

Ja sam doživljavao ostave u zimu 88. na 89.možda bi i kasnije da nije bilo vanrednog stanja i terena kada nisu obraćali previše pažnje na brijanje.
Bilo je opušteno makar što se tiče brijanja a napeto i zategnuto u svakom drugom smislu.

Na vrh Go down
Mister Havana
Vodnik
Vodnik
Mister Havana


BROJ POSTOVA: : 446
ČLAN OD: : 2014-07-11

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime19.07.14 21:22

Citat :
Ja sam doživljavao ostave u zimu 88. na 89.možda bi i kasnije da nije bilo vanrednog stanja i terena kada nisu obraćali previše pažnje na brijanje.
Bilo je opušteno makar što se tiče brijanja a napeto i zategnuto u svakom drugom smislu.

To je tačno. Kada je u leto 1991. došlo do s**nja i kad su nam rezervisti napunili kasarnu, ja sam bio prekomandovan u bateriju gde je bilo samo nas dvojica redovnih vojnika. Tako da sam se izgledom "utopio" u njihov imidž. Kad bi me video moj "stari" k-dir voda, samo bi mi tiho promrmljao: "Vratićeš se ti kod mene..."
I vratio sam se.  Sad 
Sa prvog postrojavanja me poslao na šišanje & brijanje. Kako ni posle moje intervencije nije bio zadovoljan rezultatima, naredio je ćati da mi naglas čita poglavlje iz PS-a o ličnom izgledu vojnika JNA, pa mi je onda lenjirom merio dužinu šiški!!!  lol!

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime19.07.14 21:26

Djida (citat):
Kao da sad vidim sebe kako se nevoljno penjem uz stepenice i žurim da se obrijam i vratim nazad u stroj proklinjući dan kada sam kročio u kasarnu.
Nevoljno ali ipak žurno zbog ostalih drugova u stroju.
E Dinosauruse zahvaljujući tebi ispliva na površinu sećanja na moje brijanje u vojsci koje i dan danas iskreno rečeno mrzim ali zbog prirode posla moram Very Happy  Very Happy  Very Happy

U to vreme smatrali su nas golobradim momcima a slali nas na brijanje scratch  Very Happy
Jeste bilo gadno,pogotovo zimi.Često smo se vraćali sa fiskulture trčeći do same spavaone,
zatim uzimaš pribor za ličnu higijenu i pravac hladno kupatilo i hladna voda...brijanje,više dranje
a zatim muka se iritacijom kože..
Bilo je i kod nas izbacivanja iz stroja za smotru zbog brijanja...ali ja pamtim jedno brijanje sa karaule
Orčuša,gde smo bili na terenu.U sred noći su mi naredili da se obrijem,i to u lavoru,na stepeništu karaule
a napolju je padao sneg Evil or Very Mad ...kako je samo bilo komplikovano to izvršiti sa dzepnim ogledalom,koje je
stalno padalo sa stolice na koju sam stavio lavor..kakva kazna Laughing a još desetar Very Happy

Na vrh Go down
Mister Havana
Vodnik
Vodnik
Mister Havana


BROJ POSTOVA: : 446
ČLAN OD: : 2014-07-11

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime19.07.14 21:29

Mister Havana (citat):
Kada je u leto 1991. došlo do s**nja i kad su nam rezervisti napunili kasarnu, ja sam bio prekomandovan u bateriju gde je bilo samo nas dvojica redovnih vojnika. Tako da sam se izgledom "utopio" u njihov imidž. Kad bi me video moj "stari" k-dir voda, samo bi mi tiho promrmljao: "Vratićeš se ti kod mene..."

I vratio sam se.  Sad
Sa prvog postrojavanja me poslao na šišanje & brijanje. Kako ni posle moje intervencije nije bio zadovoljan rezultatima, naredio je ćati da mi naglas čita poglavlje iz PS-a o ličnom izgledu vojnika JNA, pa mi je onda lenjirom merio dužinu šiški!!!  lol!

A pošto sam malo "zapustio zulufe, naredio je hitno skraćivanje po PS-u. Ja sam se branio argumentom kako nema vode, jer je Prizren često leti ostajao bez vode, a on meni odgovara pitanjem: "Je si li ti čuo za suvu depilaciju???"  What a Face

Na vrh Go down
Mister Havana
Vodnik
Vodnik
Mister Havana


BROJ POSTOVA: : 446
ČLAN OD: : 2014-07-11

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime19.07.14 21:32

Citat :
Citat :
U to vreme smatrali su nas golobradim momcima a slali nas na brijanje scratch  Very Happy

Jeste bilo gadno,pogotovo zimi.Često smo se vraćali sa fiskulture trčeći do same spavaone,
zatim uzimaš pribor za ličnu higijenu i pravac hladno kupatilo i hladna voda...brijanje,više dranje
a zatim muka se iritacijom kože..
Bilo je i kod nas izbacivanja iz stroja za smotru zbog brijanja...ali ja pamtim jedno brijanje sa karaule
Orčuša,gde smo bili na terenu.U sred noći su mi naredili da se obrijem,i to u lavoru,na stepeništu karaule
a napolju je padao sneg Evil or Very Mad ...kako je samo bilo komplikovano to izvršiti sa dzepnim ogledalom,koje je
stalno padalo sa stolice na koju sam stavio lavor
..kakva kazna Laughing a još desetar Very Happy

Lavor, stolica, ogledalo?
Kakav luksuz!!!
 lol!

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime19.07.14 21:33

Mister Havana (citat):
Jeste li primetili možda kako brada, a i nokti ne rastu ravnomerno tokom godine?
Ja u to vreme, srećom, nisam imao bog zna kako jaku bradu, pa sam uspevao da prođem sa dva brijanja nedeljno, ali samo u toku zime. Čim je puklo proleće, nije bilo šanse. Trčao sam i ja par puta do kupatila sa smotre.

Sećam se kada su nam na pisti posle smotre,objašnjavali da nokte na nogama moramo seći ravno
da kasnije ne bi imali probleme...
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime19.07.14 21:37

Djida (citat):
Noćna mora što se tiče brijanja u kasarni beše vodnik Aleksić iz Lad pvo koji me je redovno sa smotre vraćao i davao ostav za brijanje.

Jel to bio stariji vodnik Aleksić ili možda slučajnost.
I kod mene je bio st.vodnik Aleksić,računać u kom.bat.


_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime19.07.14 21:37

Mister Havana (citat):
Lavor, stolica, ogledalo?
Kakav luksuz!!!
 lol!

 Very Happy Karaula je imala poljsku klonju,a voda u kupatilu je bila zaledjena,sipao sam vodu iz bidona i pitao
da li mogu da je ugrejem na peć u sobi..
Ne...reče,da bolje upamtiš Laughing

Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime19.07.14 21:40

Takozvana Kupatila  u mom paviljonu me i dan danas podsećaju na pojila za stoku zbog onih betonskih velikih korita i uvek samo hladne vode.....
KO JE JOŠ MARIO ZA NAŠE LICE I IRITACIJU KOŽE Embarassed  Embarassed  Embarassed 
Tu je uvek bio univerzalni BRION koji je sve to neutralisao,SEĆATE LI SE Idea
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime19.07.14 21:44

Djida (citat):
Takozvana Kupatila  u mom paviljonu me i dan danas podsećaju na pojila za stoku zbog onih betonskih velikih korita i uvek samo hladne vode.....
KO JE JOŠ MARIO ZA NAŠE LICE I IRITACIJU KOŽE Embarassed  Embarassed  Embarassed 
Tu je uvek bio univerzalni BRION koji je sve to neutralisao,SEĆATE LI SE Idea

NE SEĆAMO Very Happy 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime19.07.14 21:45

lacoš (citat):
Djida (citat):
Noćna mora što se tiče brijanja u kasarni beše vodnik Aleksić iz Lad pvo koji me je redovno sa smotre vraćao i davao ostav za brijanje.

Jel to bio stariji vodnik Aleksić ili možda slučajnost.
I kod mene je bio st.vodnik Aleksić,računać u kom.bat.

LACOŠE,ovaj gospodin je bio samo vodnik izgledao kao čiviluk,izuzetno zaostao u razvoju fizičkom,da ne pričam o onom drugom.

Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime19.07.14 21:48

dinosaurus (citat):
NE SEĆAMO Very Happy 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ih kako sam se slatko nasmejao i obradovao affraid  affraid  affraid  affraid  affraid  affraid  affraid 
ŽIVEO DINOSAURUSE ŠAMPIONE Exclamation

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime19.07.14 21:51

Djida (citat):
Ih kako sam se slatko nasmejao i obradovao affraid  affraid  affraid  affraid  affraid  affraid  affraid 
ŽIVEO DINOSAURUSE ŠAMPIONE Exclamation

ŽIVEO TI DJIDA I NAŠI PRIZRENCI lol!  lol!  lol!  lol!

Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime19.07.14 22:17

dinosaurus (citat):
ŽIVEO TI DJIDA I NAŠI PRIZRENCI lol!  lol!  lol!  lol!

Hvala u moje i u ime uspavalih ali aktivnih Prizrenaca.
Aktivnih u svakodnevnom posećivanju ali ne i oglašavanju.
Ajde bre živnite malo drugovi Exclamation 
Pozdravljam vas Exclamation 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime19.07.14 22:32

Mister Havana (citat):
Lavor, stolica, ogledalo?
Kakav luksuz!!!
 lol!

E druže Havana takav luksuz nigde nema.
Takav život ne može svako priuštiti sebi.
Mi smo bili privilegovani i odabrani za takav luksuz,to nas nije ubilo samo nas ojačalo.
Zato je danas Prizrenska brigada jaka i ovoliko masovna i aktivna.

[You must be registered and logged in to see this image.]

POGLED NA KASARNU NAŠU  Exclamation 

Na vrh Go down
vargas
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 374
ČLAN OD: : 2013-05-29
DOB : 55
M(j)esto Ludbreg

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime19.07.14 22:36

Djida, imaš li još u glavi sliku sanitarnog čvora u našem paviljonu? Lijeva vrata, kenjare, čučavci, pet ili šest u redu, prvo moraš udarati po vratima da istjeraš štakore. Druga vrata, kao što si napisao, s desne strane kraj prozora veliko betonsko korito, normalno, samo sa hladnom vodom. Na lijevom zidu ogledala, valjda još od Turaka, mutna, jedva se vidiš. Ispod njih lavaboi, voda hladna. Osobno sam imao tu sreću da sam bio na dužnosti u samoj Komandi GO, tako da sam osobnu higijenu obavljao tamo jer je bila topla voda. Plus toga bila je i tuš kabina, u ono vrijeme za mene vrednija od cijelog Jadrana.
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime19.07.14 23:01

vargas (citat):
Djida, imaš li još u glavi sliku sanitarnog čvora u našem paviljonu? Lijeva vrata, kenjare, čučavci, pet ili šest u redu, prvo moraš udarati po vratima da istjeraš štakore. Druga vrata, kao što si napisao, s desne strane kraj prozora veliko betonsko korito, normalno, samo sa hladnom vodom. Na lijevom zidu ogledala, valjda još od Turaka, mutna, jedva se vidiš. Ispod njih lavaboi, voda hladna. Osobno sam imao tu sreću da sam bio na dužnosti u samoj Komandi GO, tako da sam osobnu higijenu obavljao tamo jer je bila topla voda. Plus toga bila je i tuš kabina, u ono vrijeme za mene vrednija od cijelog Jadrana.

E Vargase kako ne bi pamtio taj luksuz u prizemlju paviljona i nesnosan smrad koji se širio....bože moj.
Ogledala su bila skoro neupotrebljiva pa je svako imao svoje malo ogledalce sa obaveznom nekom slikom oskudno odevene dame otpozadi.
Tuš kabina mi je veruj nepoznata i sad prvi put čujem da je takvo čudo postojalo u našem paviljonu.Kad se samo setim te hladne Prizrenske vode i sad me prođe jeza.

Na vrh Go down
sarentica
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 81
ČLAN OD: : 2013-12-25
DOB : 54
M(j)esto Bugojno

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime19.07.14 23:10

[You must be registered and logged in to see this image.]

Pitralon je bio za nijansu bolji jer kako kažu imao je više alkohola u sebi.Veliki pozdrav za sjajnu ekipu iz Prizrena....

Na vrh Go down
brkanovac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2013-12-09
DOB : 61
M(j)esto Nova Gradiška

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime19.07.14 23:17

dinosaurus (citat):
Very Happy Karaula je imala poljsku klonju,a voda u kupatilu je bila zaledjena,sipao sam vodu iz bidona i pitao
da li mogu da je ugrejem na peć u sobi..
Ne...reče,da bolje upamtiš Laughing

to što je karaula imala poljski wc je sasvim u redu ali da ti pojasnim ostalo a to je ovako: Na Stojanoviću struje nije bilo po mjesec i pol dana a voda je funkcionirala ovako. Iznad karaule je bio ukopan bazen u koje se moralo nabacati snijega da se otopi i onda siđeš dole i naliješ u valov oko 50 - 60 ampera vode od otopljenog snijega a onda budući je bazen iznad karaule oko 20 metara slobodnim padom imaš vode u karauli i ako ima struje imaš tople vode a ako ne na šporet i grij i peri se. Dnevnom zapovješću bilo je dvojica koji su bili zaduženi za vodu a to je bilo na konje stavi nekoliko karnistera i do bunara po vodu koja je trebala za kuhanje hrane i ostale potrebe. Šta znači kupati se pod tušem i to toplom vodom to je bilo 22 stoljeće i naučna fantastika.

Na vrh Go down
Sponsored content





Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)
Na vrh 
Stranica 12/20Idi na stranicu : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 16 ... 20  Next
 Similar topics
-
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 90/91

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA :: SAP KOSOVO-
Idi na: