FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)

Go down 
+23
Berbo
Mister Havana
glamoć m
Okapi
brkanovac
Kemo Specijalac
East&West
SveJug
DejanDjergovic
Crni Orao
ZAGORAC
missar
alexandar
sarentica
Max Blitz
vargas
lacoš
Gringo
dinosaurus
ercov54
MikiJovanovic
Slobodan.
Djida
27 posters
Idi na stranicu : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20  Next
AutorPoruka
vargas
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 374
ČLAN OD: : 2013-05-29
DOB : 55
M(j)esto Ludbreg

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Icon_minitime31.07.14 9:35

Brkanovac, ako je ovo komentar na moje pisanje, molim te da pažljivije pročitaš što sam napisao. Napisao sam da je Vlahović NOVI model karaule, a stare su bile takve kakve su bile, neke u boljem stanju, neke u gorem, što je mnogo zavisilo i od samog ljudstva na karauli i zapovjednika osobno.
Na vrh Go down
brkanovac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2013-12-09
DOB : 61
M(j)esto Nova Gradiška

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Icon_minitime31.07.14 13:42

nije nikakav komentar već konstatacija da je Stojanović bio obična šupa pogotovo 81/82. ne znam da li je šta kasnije rađeno na njemu ali inače tuga i jad. Gotovo nikakva razlika između karaule i štale koju smo imali za konje. Zanima me Vargas jesi li bio kad na Stojanoviću ?
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Icon_minitime31.07.14 14:07

Je li ovo put do karaule Stojanović?

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Icon_minitime31.07.14 18:30

[You must be registered and logged in to see this image.]

Batlavsko jezero...ako se pojavi neko od klasića...setiće se ovoga mesta... Very Happy
Plivanja,veslanja,pravljenja splavova....zadnje večeri logorovanja kada se uz vodu roštiljalo...
bolje rečeno pokušalo,jer nas je zahebalo nevreme,pa smo sa roštiljem u rukama i pivom
u dzepu pantalona,morali držati šator da ne odleti...

Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Icon_minitime31.07.14 21:35

dinosaurus (citat):
Batlavsko jezero...ako se pojavi neko od klasića...setiće se ovoga mesta... Very Happy
Plivanja,veslanja,pravljenja splavova....zadnje večeri logorovanja kada se uz vodu roštiljalo...
bolje rečeno pokušalo,jer nas je zahebalo nevreme,pa smo sa roštiljem u rukama i pivom
u dzepu pantalona,morali držati šator da ne odleti...

pivom u dzepu........Tako  je druže može da odleti ceo logor ali pivo kao nezaobilazni faktor bezbednosti nikako.
Još ako je bilo pećko Exclamation 

Pozdrav za sve a poziv drugu Vargasu da postavi još koju odličnu sliku.

Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Icon_minitime31.07.14 21:40

[You must be registered and logged in to see this image.]

Vargase bela zgrada u pozadini je tačno na mestu našeg paviljona cheers  cheers  cheers

Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Icon_minitime31.07.14 21:46

[You must be registered and logged in to see this image.]

Za GRANIČARE PRIZRENA...........JEDNA FOTOGRAFIJA NOVIJA SA KARAULE KOŠARE Wink 

Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Icon_minitime31.07.14 22:04

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ispred kasarne Vašar,mada JE trenutno I U KASARNI VAŠAR affraid

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Icon_minitime01.08.14 18:58

Djida (citat):
pivom u dzepu........Tako  je druže može da odleti ceo logor ali pivo kao nezaobilazni faktor bezbednosti nikako.

Uopšte nije bilo naivno.Dozvolili su nam da u selu Orlane kupimo nešto mesa i piva,i uz roštilj i malo druženja
obeležimo završetak tzv.obuke u plivanju.
Medjutim,naišlo je takvo nevreme,da smo samo uspeli da uzmemo po komad roštilja i flašu piva,
i po naredjenju kapetana utrčimo u šator,i držimo šipke šatora da ne bi sve odletelo..
Paralelno sa našim šatorom na udaljenosti od jedva 2m,bio je i šator Vojne policije iz Prištine
samo im je ulaz bio okrenut na drugu stranu od našeg..
Svi smo bili u šatorima za vreme oluje,držeći jednom rukom šipke šatora a drugom roštiljske kobasice,
pivo je bilo do pola u dzepu pantalona...(nismo stigli ni da ih otvorimo)
Uglavnom kada se oluja stišala i kada smo izašli napolje,zatekli smo oboreno drvo topole sa sve korenom
izmedju naša dva šatora.Krošnja je pala ka ulazu Vojne policije,zahvaljujući visini stabla,deo koji se račva pao
je van ulaza za par metara i niko nije nastradao..Neverovatna sreća za sve nas

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Icon_minitime01.08.14 19:02

Djida (citat):
.JEDNA FOTOGRAFIJA NOVIJA SA KARAULE KOŠARE Wink 

Za Košare uvek + cheers 
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Icon_minitime01.08.14 19:18

Po mapi se nalazi na Paštriku??.....prepoznaje li neko...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Icon_minitime01.08.14 19:20

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3578
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Icon_minitime01.08.14 19:21

Molim da budete konstruktivni,tema je kvalitetna,zapravo izvrsna.
Molim da ne pišete "između redova".
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Icon_minitime01.08.14 19:23

Vrh KORITNIKA

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Icon_minitime01.08.14 19:31

ZAGORAC (citat):
Molim da budete konstruktivni,tema je kvalitetna,zapravo izvrsna.
Molim da ne pišete "između redova".

Ko čita izmedju redova?
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3578
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Icon_minitime01.08.14 19:38

dinosaurus (citat):
ZAGORAC (citat):
Molim da budete konstruktivni,tema je kvalitetna,zapravo izvrsna.
Molim da ne pišete "između redova".

Ko čita izmedju redova?

Nije problem čitanje,problem je pisanje "između redova".
Od mene jasno i korektno,uz uvažavanje svih.
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Icon_minitime01.08.14 19:40

Unutrašnji deo Koritnika

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Icon_minitime01.08.14 19:43

Brkanovac druže,da li prepoznaješ nešto od slika?
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Icon_minitime01.08.14 20:17

Djida (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ispred kasarne Vašar,mada JE trenutno I U KASARNI VAŠAR affraid

Vašar i GOLO JAJE... Very Happy ...dao bi plus ali nemam,dao sam na sliku KOŠARE

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Icon_minitime01.08.14 21:16

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Icon_minitime01.08.14 21:26

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Icon_minitime01.08.14 21:32

Manastir Sveti Arhangeli...izgradjen 1352 godine

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Icon_minitime01.08.14 22:37

ZAGORAC (citat):
Nije problem čitanje,problem je pisanje "između redova".
Od mene jasno i korektno,uz uvažavanje svih.

Ništa sumnjivo,tema korektna
Na vrh Go down
vargas
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 374
ČLAN OD: : 2013-05-29
DOB : 55
M(j)esto Ludbreg

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Icon_minitime01.08.14 23:35

Djida, u krivu si u vezi s zgradom za koju misliš da je na mjestu našeg paviljona. Na tom mjestu je bila Komanda Garnizona. Mi smo bili malo niže od te zgrade. Ako ideš od stare piste i srušenog paviljona po glavnoj ulici, s lijeve strane je bio vešeraj i kupatilo, onda je isto s lijeva bila kuhinja i restoran i pravo dolaziš na naš ulaz u paviljon, između graničnih kamenova D5 i D23. Ako ideš od nogometnog igrališta, dolaziš do novog paviljona sa crvenim krovom, anda je bio onaj kontejnerski restoran, i dolaziš do našeg paviljona. Na tom mjestu su sada zgrada sa plavim krovom i ona bijela koja stoji poprijeko u odnosu na zgradu koju ti pokazuješ. Crveno naš paviljon, žuto ulica, plavo stari srušeni paviljon kod glavne piste.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Mister Havana
Vodnik
Vodnik
Mister Havana


BROJ POSTOVA: : 446
ČLAN OD: : 2014-07-11

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Icon_minitime02.08.14 0:52

vargas (citat):
Djida, u krivu si u vezi s zgradom za koju misliš da je na mjestu našeg paviljona. Na tom mjestu je bila Komanda Garnizona. Mi smo bili malo niže od te zgrade. Ako ideš od stare piste i srušenog paviljona po glavnoj ulici, s lijeve strane je bio vešeraj i kupatilo, onda je isto s lijeva bila kuhinja i restoran i pravo dolaziš na naš ulaz u paviljon, između graničnih kamenova D5 i D23. Ako ideš od nogometnog igrališta, dolaziš do novog paviljona sa crvenim krovom, anda je bio onaj kontejnerski restoran, i dolaziš do našeg paviljona. Na tom mjestu su sada zgrada sa plavim krovom i ona bijela koja stoji poprijeko u odnosu na zgradu koju ti pokazuješ. Crveno naš paviljon, žuto ulica, plavo stari srušeni paviljon kod glavne piste.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Plus za fenomenalnu fotografiju. Šteta što nema ovakve, samo starije. Nisam u toku sa pričom, ali mislim da govorite o paviljonu Graničnog bataljona. Samo, vargas u ovom tvom opisu puta fali jedan jako bitan detalj, jedna institucija. Kantina! Izmešu kupatila i kuhinje.

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Icon_minitime02.08.14 20:53

[You must be registered and logged in to see this image.]

Prizren sa Koritnika

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Icon_minitime02.08.14 20:55

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Icon_minitime02.08.14 23:15

vargas (citat):
Djida, u krivu si u vezi s zgradom za koju misliš da je na mjestu našeg paviljona. Na tom mjestu je bila Komanda Garnizona. Mi smo bili malo niže od te zgrade. Ako ideš od stare piste i srušenog paviljona po glavnoj ulici, s lijeve strane je bio vešeraj i kupatilo, onda je isto s lijeva bila kuhinja i restoran i pravo dolaziš na naš ulaz u paviljon, između graničnih kamenova D5 i D23. Ako ideš od nogometnog igrališta, dolaziš do novog paviljona sa crvenim krovom, anda je bio onaj kontejnerski restoran, i dolaziš do našeg paviljona. Na tom mjestu su sada zgrada sa plavim krovom i ona bijela koja stoji poprijeko u odnosu na zgradu koju ti pokazuješ. Crveno naš paviljon, žuto ulica, plavo stari srušeni paviljon kod glavne piste.

[You must be registered and logged in to see this image.]

DRUŽE VARGASE U PRAVU SI     IMAŠ I OD MENE PLUS ZA ANALIZU.
Niže smo mi bili od komande,svaka ti čast,ja sam bio ubeđen da sam u pravu......ali tvoje nepogrešivo graničarsko oko je dobro zapazilo neke stvari koje sam ja smetnuo sa pameti.
Zbunio me položaj one nove bele zgrade u Našoj kasarni Ramiz Sadiku.
Pozdrav DRUŽE Exclamation 


Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Icon_minitime02.08.14 23:46

ZAGORAC (citat):
Molim da budete konstruktivni,tema je kvalitetna,zapravo izvrsna.
Molim da ne pišete "između redova".

Druže ZAGORAC,hvala na pohvali teme i ja kao i ostali bi se složili da je tema najkvalitetnija i najmasovnija na forumu sigurno.
Ni jedan garnizon kao Prizrenski nije ovako sistematski i fino obrađen,a obrađivaćemo ga i dalje na ovako sličan način jer očekujemo svi omasovljavanje i priključivanje novih Prizrenaca.
Razumeo sam ja sad šta ti podrazumevaš pod pisanje između redova.
Nije tako uveravam te iako tako izgleda gledano nekim drugim očima.
Shvati ako možeš nas vojnike Prizrenske kasarne koji gaje nadu da jednog dana možda prođu makar i pored onog mesta gde je nekad bila Naša Kasarna,a sada upoređujemo i imamo dilemu gde se šta nalazilo.
Sada u ovim okolnostima je to nemoguća misija,ali jednog dana možda se i to desi,ja se iskreno nadam Very Happy 
Vidiš i sam da se međusobno dopunjujemo izuzetno bez i jedne zamerke i uvažavamo mišljenje drugih koji se bolje sećaju tih nezaboravnih dana u Jna.
Možda u nekoliko navrata bez namere da nekog uvredimo onako šaljivo ali poprilično  ljubomorno komentarišemo sva sadašnja dešavanja u ipak Našoj kasarni pogotovo infrastrukturu i sadašnje stanovnike kasarne.
Drugarski i srdačni pozdrav u ime svih vojnika iz kasarne Ramiz Sadiku   salutiranje

Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Icon_minitime03.08.14 0:22

dinosaurus (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Prizren sa Koritnika

Ova ti je opasna Exclamation  salutiranje  salutiranje  salutiranje  salutiranje  salutiranje

Na vrh Go down
brkanovac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2013-12-09
DOB : 61
M(j)esto Nova Gradiška

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Icon_minitime03.08.14 8:35

Max Blitz (citat):
Je li ovo put do karaule Stojanović?

[You must be registered and logged in to see this image.]

koliko sam kilometara po ovakvim stazama prošao. ni jednog koraka mi nije žao

Na vrh Go down
vargas
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 374
ČLAN OD: : 2013-05-29
DOB : 55
M(j)esto Ludbreg

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Icon_minitime03.08.14 9:39

Evo meni najdraže slike iz Prizrena. Tko nije dobar, graničari ga stave u kavez na preodgoj. Mala šala, boksovi su prazni jer su Gilan i Tik na terenu s ekipom, a ako budete dobri, stavit ću stvarno jednu od možda naj ljepših slika graničara sa psima.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Icon_minitime03.08.14 9:48

Zanimljivo!!! da i to vidimo!!!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
vargas
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 374
ČLAN OD: : 2013-05-29
DOB : 55
M(j)esto Ludbreg

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Icon_minitime03.08.14 10:17

Slika sa karaule Planeja, cca ožujak 1989,na slici s lijeva na desno Mudri Miroslav-Arnold, Gilan ili Tik, sa AP se ne sjećam imena, Tasovac Božo iz Priboja kod Lipara

[You must be registered and logged in to see this image.]

sa snajperom sjedi Bošković Goran ili Dragan, nisam više siguran za ime.

Na vrh Go down
vargas
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 374
ČLAN OD: : 2013-05-29
DOB : 55
M(j)esto Ludbreg

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Icon_minitime03.08.14 11:34

Jedan od mojih boljih drugova iz Prizrena, s kojim sam svašta pregrmio preko leđa Tasovac Božo, uvijek spreman na šalu i zajebanciju bez loših primisli i kalkuliranja. Uz njega pesek, Gilan ili Tik, i najopasnije oruđe JNA, motorna pila Tomos-Huskvarna. Svi su htjeli nešto piliti s njom, bez obzira da li su u životu ikad ranije imali motornu pilu u rukama.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Icon_minitime03.08.14 12:30

vargas (citat):
Evo meni najdraže slike iz Prizrena. Tko nije dobar, graničari ga stave u kavez na preodgoj. Mala šala, boksovi su prazni jer su Gilan i Tik na terenu s ekipom, a ako budete dobri, stavit ću stvarno jednu od možda naj ljepših slika graničara sa psima.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Druže Vargase,šta reći posle ovakve slike.
Samo me interesuje al su ovi boksovi bili ispod paviljona.
Sutra imaš veliki plus a i to je malo za ovu fotografiju.

Na vrh Go down
vargas
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 374
ČLAN OD: : 2013-05-29
DOB : 55
M(j)esto Ludbreg

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Icon_minitime03.08.14 13:50

Da bili su ispod paviljona uz rub naše piste, ako malo bolje pogledaš iza mene se vidi staza za obuku pasa, odmah uz drvo se vidi ona malena ograda koju su psi preskakali, uz desna vrata boksa se vidi daska po kojoj su se penjali i koja se spušta kraj moje desne noge. Pored te "pseće" staze išla je stražarska staza i lijepo se vide stupovi ograde. Uz vanjski rub ograde se spuštala duboka jaruga, i s druge strane jaruge je bila palanačka kosa gdje je vojska imala obuku.
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Icon_minitime03.08.14 15:48

vargas (citat):
Jedan od mojih boljih drugova iz Prizrena, s kojim sam svašta pregrmio preko leđa Tasovac Božo, uvijek spreman na šalu i zajebanciju bez loših primisli i kalkuliranja. Uz njega pesek, Gilan ili Tik, i najopasnije oruđe JNA, motorna pila Tomos-Huskvarna. Svi su htjeli nešto piliti s njom, bez obzira da li su u životu ikad ranije imali motornu pilu u rukama.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Vargas slike Planeje su za +
Koliko se sećam ovo bi trebalo biti slikano iza zgrade karaule...Davno je sve to bilo ali se sećam
da je isti ovakav drvored bio sa leve strane ulaza u zgradu karaule..tu je bila i kapija,na kojoj
su meštani čekali u redu da ih pustimo kod doktorice koja je imala jednu prostoriju u karauli..

Na vrh Go down
vargas
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 374
ČLAN OD: : 2013-05-29
DOB : 55
M(j)esto Ludbreg

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Icon_minitime03.08.14 20:19

Da , ta doktorica je bila u to doba "dio vojničkih snova" iako nas pravo nije ni gledala, bila je onako, pristojno uljudna. Jedini pravi kontakt sa njom imao je naš poručnik Nešković, ali on se izgleda znao sa svima po cijeloj granici, barem sam ja imao takav utisak. Evo još jedne gdje se vidi dio zgrade karaule Planeja. Stoje sa snajperom Vuković Joso i Giacobi Antun, leže, Bošković, Alibabić Dedo iz Bihaća i Tasovac Božo. Pas je ili Gilan ili Tik. Inače Alibabić Dedo je bio kerovođa, malo čudan tip, ali sve u svemu dobar.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Icon_minitime03.08.14 20:23

vargas (citat):
Da bili su ispod paviljona uz rub naše piste, ako malo bolje pogledaš iza mene se vidi staza za obuku pasa, odmah uz drvo se vidi ona malena ograda koju su psi preskakali, uz desna vrata boksa se vidi daska po kojoj su se penjali i koja se spušta kraj moje desne noge. Pored te "pseće" staze išla je stražarska staza i lijepo se vide stupovi ograde. Uz vanjski rub ograde se spuštala duboka jaruga, i s druge strane jaruge je bila palanačka kosa gdje je vojska imala obuku.

Jasno ko dan,hvala na objašnjenju druže Vargas Exclamation

Na vrh Go down
MikiJovanovic
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 196
ČLAN OD: : 2013-12-01
DOB : 49
M(j)esto jug srbije

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: ramiz sadiku   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Icon_minitime03.08.14 21:06

Dinosaurus,ja jesam bio na planeji,seh mahala oko 70 dana ali mi nije jasno gde se nekad nalazila karaula,ovi bdrvoredi mi uopste nisu poznati daj malo objasnjenja za karaulu dali je bila u podnozju ka belom drimu.
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Icon_minitime03.08.14 21:14

vargas (citat):
Da , ta doktorica je bila u to doba "dio vojničkih snova" iako nas pravo nije ni gledala, bila je onako, pristojno uljudna. Jedini pravi kontakt sa njom imao je naš poručnik Nešković, ali on se izgleda znao sa svima po cijeloj granici, barem sam ja imao takav utisak. Evo još jedne gdje se vidi dio zgrade karaule Planeja. Stoje sa snajperom Vuković Joso i Giacobi Antun, leže, Bošković, Alibabić Dedo iz Bihaća i Tasovac Božo. Pas je ili Gilan ili Tik. Inače Alibabić Dedo je bio kerovođa, malo čudan tip, ali sve u svemu dobar.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Prelepe slike Vargas,zaista je lepo videti mesta gde smo nekada bili...
Planeja u u moje vreme se povremeno zaposedala,mi smo je zaposeli
u vreme održavanja univerzijade u Zagrebu '87
Proveli smo 20-ak dana,uglavnom valjanje po toj travi,uz jednu noćnu uzbunu
koja se otegla do svitanja...
Da doktorica uglavnom nije imala komunikaciju sa nama,ali su i nas pre dolaska
na Planeju upozorili da nikakva komunikacija sa meštanima a pogotuvu meštankama
nije dozvoljena..

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Icon_minitime03.08.14 21:19

MikiJovanovic (citat):
Dinosaurus,ja jesam bio na planeji,seh mahala oko 70 dana ali mi nije jasno gde se nekad nalazila karaula,ovi bdrvoredi mi uopste nisu poznati daj malo objasnjenja za karaulu dali je bila u podnozju ka belom drimu.

Miki,prodje se Šeh Mahala,pa uzbrdo do sela Planeja,po selu je i dobila ime..
E sada,ne bi mogao tačno locirati karaulu u odnosu na selo,jer je davno bilo
a i mi smo samo 20-at dana proveli tu...
Koliko se sećam bila je iznad sela,uz brdo,ali je selo bilo u neposrednoj blizini...negde na polovini Paštrika

Na vrh Go down
MikiJovanovic
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 196
ČLAN OD: : 2013-12-01
DOB : 49
M(j)esto jug srbije

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: ramiz sadiku   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Icon_minitime03.08.14 22:03

Okej dinosaurus jasno mi je gde se nalazila karaula ,ja sam bio na planeji od ulaska u selo skroz levo ka belom drimu, a ispred nas je bila karaula Gorozup,pozdrav za sve granicare vojne poste 6899 a i za 4445 i ostale PRIZRENCE tenk
Na vrh Go down
DejanDjergovic
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik Značka PV
BROJ POSTOVA: : 49
ČLAN OD: : 2013-01-31
DOB : 53
M(j)esto Smed. Palanka

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Icon_minitime03.08.14 22:08

Hvala Miki.Cestitam unapred 15 8.dan granicara!Takodje,pozdrav za 6899!
Na vrh Go down
vargas
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 374
ČLAN OD: : 2013-05-29
DOB : 55
M(j)esto Ludbreg

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Icon_minitime03.08.14 22:27

Miki, u podnožju kod Belog Drima je bila karaula Gorožup sa stalnom posadom. Planeja je bila u statusu ljetne karaule kao i Orčuša, a služile su prvenstveno za potrebe obuke graničnog voda i izviđača, a u slučaju "nečega" za smještaj graničnog voda. Karaula Planeja bila je na samom kraju sela udaljena od prvih kuća 200-300 metara u pravcu Paštrka. Pogledaj na karti, puno toga će ti biti jasnije. Drug Missar ima bolje karte od mene, ranije je stavljao ulomke od njih, gdje su točno bile označene i karaule i granični kamenovi.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Icon_minitime03.08.14 22:43

Pogled sa Koritnika ka Šari

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Icon_minitime03.08.14 22:45

Ka vrhu Koritnika

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Icon_minitime03.08.14 23:02

[You must be registered and logged in to see this image.]

Beli Drim

Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Icon_minitime03.08.14 23:13

dinosaurus (citat):
Ka vrhu Koritnika

[You must be registered and logged in to see this image.]

E ovo ti vredi mnogo vise od +,sta reci,osim sjajniste,najboljiste,svakim danom sve vas vise.Postaliste uzor i primer dobra saradnje izmedju vas samih.Kapa dole uz duzno postovanje salutiranje

Na vrh Go down
Sponsored content





Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme) - Page 15 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)
Na vrh 
Stranica 15/20Idi na stranicu : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20  Next
 Similar topics
-
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 90/91

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA :: SAP KOSOVO-
Idi na: