FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Vranje, septembar '89. - Gornja kasarna

Go down 
+16
Saša Adamović
B_Herc
Barba 1100/6
dpuric
kvadugaja1
sinke
alexandar
Yugosvabo
KRILE
purger
dream36
mad-max
mgalic2
MFerizovic
VBČ
hercule.poirot
20 posters
AutorPoruka
Saša Adamović
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2016-01-06
DOB : 54

Vranje, septembar '89. - Gornja kasarna - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vranje, septembar '89. - Gornja kasarna   Vranje, septembar '89. - Gornja kasarna - Page 2 Icon_minitime06.01.16 11:53

pozdrav nadam se da nisam zakasnio sa forumom pošto vidim da je poslednji put pisano 2013 godine.
Sluzio sam septembra 89/90 u toj kasarni 7600/3 kod porucnika Pece Ristevskog.
Inace ja sam vas budio poslednjih 6 meseci služenja u JNA, to jest bio sam u vojnickom klubu i puštao sam muziku.
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Vranje, septembar '89. - Gornja kasarna - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vranje, septembar '89. - Gornja kasarna   Vranje, septembar '89. - Gornja kasarna - Page 2 Icon_minitime06.01.16 12:09

[You must be registered and logged in to see this link.], dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
Barba 1100/6
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2013-12-25

Vranje, septembar '89. - Gornja kasarna - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vranje, septembar '89. - Gornja kasarna   Vranje, septembar '89. - Gornja kasarna - Page 2 Icon_minitime06.01.16 12:36

Evo još 3 miseca i 30 godina od prvog dana u Vranju.
Martovska klasa 1986
Ovo lito našao me jedan bivši kolega slovenac Bojan.Z ,prvi koji je zadužio pucha i njime vozio tadašnjeg komandanta kasarne.I njega pere nostalgija. Veli,sad kad su djeca odrasla i samostalna ajde da posjetim Vranje i bivšu mi kasarnu.Bio pred Simu Pogačarevića i vidi tog svog Pucha .
Još u voznom stanju.Molio vojnika na kapiji da mu dozove dežurnog oficira ,i oficir mu dozvoli pogledati auto.(ako laže on lažem ija)I tako napričasmo se mi taj dan ovoga ljeta ,sjetivši se starih kolega .
Bivši mi vozač na amfibiji Martin.Č iz Vinkovaca  takođe ovog ljeta postao mi vjenčani kum.
Bilo nam je dobro jer smo bili dobra ekipa . Smile

Možda neko od te ekipe i nabasa na ovaj forum ,sreća kad se objavi post administrator pošalje poruku na mail.  Do tad Sve najbolje u novoj godini  svim forumašima.
Na vrh Go down
frac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2013-01-23
DOB : 56
M(j)esto POZEGA

Vranje, septembar '89. - Gornja kasarna - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vranje, septembar '89. - Gornja kasarna   Vranje, septembar '89. - Gornja kasarna - Page 2 Icon_minitime09.01.16 16:59

Sluzi sam u donjoj kasarni kod kap Nikolica Nebojse.Cuo sam da je otisao u gornu kasarnu da li se zna sto je s njm dobar oficir i covjek.Pozdrav svima!
Na vrh Go down
dontpanicdesign
Gušter
Gušter
dontpanicdesign


BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2016-11-06

Vranje, septembar '89. - Gornja kasarna - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vranje, septembar '89. - Gornja kasarna   Vranje, septembar '89. - Gornja kasarna - Page 2 Icon_minitime06.11.16 12:33

Pozdrav svima!
Tek sad sam, sasvim slučajno naleteo na ovaj forum. Je sam Nemanja Smičiklas. Sećam se dosta ljudi iz naše generacije, ali nemogu da se setim svih imena. Lica su mi ostala u sećanju veoma živo. Poručnik koji je došao po prekomandi je por. Tomislav Burić iz Crne Gore inače poznat kao Cecin kum Smile Nekom prilikom me je vozio kući na odsustvo i morali smo da svratio kod kume u Žitorađe Smile Mlađi plavi, pegava poručnik je bio zaluđeni za maketa aviona, ali njegovo ime sam zaboravio. Mislim da jeste bio Milenko, ali prezimena se ne sećam. Sećam se Antića, Kragulja, moja dva omiljena desetara Hasnić Midhada i Husanović Ahmeta, ili kako su sami sebe prozvali HU i HA kojima je mlada vojska dok radi morala da peva "To mi radi HU, to mi radi HA!" Very Happy Mog velikog prijatelja sa kojim sam nažalost izgubio kontakt Kotlaju Zorana, našeg desetara Šalju Ljuka koji je stalno ponavljao "Gabor, gabor, ljudska!", blizanaca kojima se nesrećama imena, a prepoznavali smo ih tako što jedan nije imao zub.... Sećam se podosta toga i mnogo mi je drago da ste napravili ovaj forum. Nadam se da nisam zakasnio. Pozdrav klasi!
Na vrh Go down
gorankorg
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2016-11-20

Vranje, septembar '89. - Gornja kasarna - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vranje, septembar '89. - Gornja kasarna   Vranje, septembar '89. - Gornja kasarna - Page 2 Icon_minitime21.11.16 1:08

Veliki pozdrav svima.
Sluzio sam u gornjoj kasarni septembarska klasa 88/89.Komandir voda nam je bio drug potporucnik Mulaga Ajanovic.
Komandant kasarne potpukovnik Zivota Vranic. itd... ne mogu sve da se setim,davno je to bilo.
inace svirao sam i harmoniku u vojnickom klubu, imali vojni orkestar.
harmonika - Goran Tomic t.e.ja - Kumanovo
sintisajzer - Miroslav Madacki - Novi Sad
bas gitara - iz Bosne,ne mogu da se setim imena
bubnjevi - Goran Zelenikovski -Skoplje 
pevaci - Jasmin -iz Bosne ( zaboravio sam mu prezime ) i Stojan Siljanovski

Jos jednom pozdrav svima

rdobrin546 voli ovaj upis

Na vrh Go down
rdobrin546
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2020-08-21

Vranje, septembar '89. - Gornja kasarna - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vranje, septembar '89. - Gornja kasarna   Vranje, septembar '89. - Gornja kasarna - Page 2 Icon_minitime08.09.21 11:13

hercule.poirot (citat):
Ajde da vidimo tko se još sjeća...Sep '89, VP7600/8, kapetan Jovica Novaković
Pozdrav svima,

Roman iz Ljubljane, septembar 88/89, porucnik Branko Kovacevic, kapetan Gruborovic...

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Sponsored content





Vranje, septembar '89. - Gornja kasarna - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vranje, septembar '89. - Gornja kasarna   Vranje, septembar '89. - Gornja kasarna - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Vranje, septembar '89. - Gornja kasarna
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Vranje, maj '86. - Donja kasarna
» Vranje donja kasarna 88. godina
» Vranje 84/85 Kasarna Južnomoravskih Brigada
» KASARNA SINKOVCI LESKOVAC KLASA SEPTEMBAR 1986.
» Nikšić septembar 1988/89

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA-
Idi na: