FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Vranje, maj '86. - Donja kasarna

Go down 
+4
netopir
pelister1
13libero
roker
8 posters
AutorPoruka
roker
Gušter
Gušter



Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 62
ČLAN OD: : 2009-06-09
DOB : 56
M(j)esto St.Gallen/CH, Modrica/BiH (RS)

Vranje, maj '86. - Donja kasarna Empty
KomentarNaslov komentara: Vranje, maj '86. - Donja kasarna   Vranje, maj '86. - Donja kasarna Icon_minitime09.06.09 14:30

Ima li koga da je bio u "donjoj kasarni"
Ja sam bio u drugoj ceti POV kod porucnika Filipovica komandir voda je bio podporucnik, zaboravio sam mu ime, zvali smo ga "facko" a desetar je bio Nenad Boskovic iz Kraljeva jedan jako intiligentan i dobar covjek kakvi se rijetko srecu, bio nam je vishe drug i prijatelj nego desetar...
 
Ako ima koga
Na vrh Go down
13libero
Gušter
Gušter
13libero


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 26
ČLAN OD: : 2009-05-19
DOB : 58
M(j)esto Cetinje - Budva

Vranje, maj '86. - Donja kasarna Empty
KomentarNaslov komentara: 13libero   Vranje, maj '86. - Donja kasarna Icon_minitime09.06.09 15:21

Samo da ti poželim sreću da nađeš nekoga!!!
Na vrh Go down
roker
Gušter
Gušter



Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 62
ČLAN OD: : 2009-06-09
DOB : 56
M(j)esto St.Gallen/CH, Modrica/BiH (RS)

Vranje, maj '86. - Donja kasarna Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vranje, maj '86. - Donja kasarna   Vranje, maj '86. - Donja kasarna Icon_minitime09.06.09 15:31

e druze hvala ti za ovaj link, oduzit cu ti se nekako...
Na vrh Go down
pelister1
Džomba
Džomba
pelister1


BROJ POSTOVA: : 101
ČLAN OD: : 2011-08-02

Vranje, maj '86. - Donja kasarna Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vranje, maj '86. - Donja kasarna   Vranje, maj '86. - Donja kasarna Icon_minitime03.08.11 13:18

Ja sam sluzio godinu dana kasnije, isto kod porucnika Zorana Filipovica , septemvriska klasa . Pricalo se je imao visi cin , ali su ga opet vratili u porucnika jer mu se dogodio peh.Naime jednom na vezbi , grom je udario u vojnika i vojnik je poginuo . Degradirali su ga zato sto nije preduzeo "preventivne mere " , tj bio je zrtveno jagnje !
Zamenik cete bio je jedan podporucnik , vise glup nego pametan , visok , krupan , oko 40-tak godina . Komandir voda bio nam je jedan profesor odbrane i zastite iz Valjeva a tu je bio na staziranje, a desetar Milicevic - malo punacak sa cvikerima .
A inace moj vod je bio vod protivpozaraca , imali smo i druga dva staresina zaduzene za PP obuku , pa smo dosta otsusvovali sa osnovne pesadiske obuke, sto se nije mnogo dopadalo porucniku Filipovica. Cesto bi nam sa cinizmom govorio :" Gde sta vi pepejci sto vas nema na obuku" , kao da on nezna gde smo bili . Jednom kad je trebalo da idemo za Krivolak , ja sam izvadio uverenje da sam bolestan , vracao me dva puta u ambulantu , kao nije upisan datum , i dijagnoza nije citka . I rekao mi je da major ovo nece dopustiti , i da se spremam za teren ali ipak sam bio postedzen terena .Posle toga jos vise me je uzeo pod oka, ali dzaba - 14 dana kasnije otisli smo u prekomandu.Inace kasarna se zvala Juzno Moravska brigada
Dali se secas poligona Bonjusevac ? Prokleti Bonjusevac , dusu nam je vadio ...


pelister1: komentar modifikovan dana: 14.02.12 20:05; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
netopir
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2012-02-03

Vranje, maj '86. - Donja kasarna Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vranje, maj '86. - Donja kasarna   Vranje, maj '86. - Donja kasarna Icon_minitime14.02.12 16:21

pozdrav svima,
pošto sam našao samo dve ili tri teme u vezi Vranja želeo bi da napišem nešto na komentar pelistera1. ja sam služio 89` septembarska klasa u donjoj kasarni. komandant čete bio mi je Kapetan Zoran Filipović, a komandant bataljona bio je major Boris Popovski. e sad mi je jasno zašto je Filipović bio uvek toliko mrk i ozbiljan. 89 bio je tu i stari vodnik Inić (zvali su ga Inke) velik i krupan čovek koji je imao neku nesreću jer mu je jedna noga bila kraća od druge i oko mu je bilo sjebano. volio je da popije i uvek je imao kod mene u kamionu bocu rakije ili nešto slićno. drago mi je da barem s nekim mogu malo da popričam o tom prokletom Bonjuševcu i kako se beše zvalo strelište do kojeg smo uvek išli pešice tamo nekde oko 10 tak kilometara. želeo bih nekog dana da odem tamo, da pogledam dali još uvek postoji mala prodavnica iza ograde preko koje smo švercovali piće i slične stvari :-), dali još uvek postoji Hotel, i bilijard klub,......bilo je to neko lepo vreme drugarstva i zajebancije....ali šta čovek (dete) sa 18 godina zna?...to je već druga prića.....
pozdrav svima i ako neko slučajno zna nekog koji je služio 89 - septembar neka mi se javi....

zdravo!

Na vrh Go down
pelister1
Džomba
Džomba
pelister1


BROJ POSTOVA: : 101
ČLAN OD: : 2011-08-02

Vranje, maj '86. - Donja kasarna Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vranje, maj '86. - Donja kasarna   Vranje, maj '86. - Donja kasarna Icon_minitime14.02.12 21:09

Znaci porucnik Filipovic je bio unapredzen. cheers
Inace koliko se ja secam,u mojoj ceti je bilo tri voda,jedan vod - protivpozarci i dva pesadiska voda.I jos od pocetka porucnik nas protivpozarce nije mnogo simpatisao ,valjda zato sto smo imali jos dvojica staresina koji su nam drzali pp obuku i kod kojih smo polagali i koji su odrezivali ko ce gde u prekomandu. Glavni ves nam je bio protivpozarac a pomocni pesadinac.Jos od prvog dana nam je bilo receno da cemo posle tromesecne obuke ,svi otici u prekomandu u Makedoniji ,pa zato smo vise bili koncetrisani na PP obuku ,a u pogledu pesadiske obuke kod Filipovica ,vecinom smo prilicno zabusavali. Laughing
Za razliku od namcorastog porucnika,major Boris je bio dosta korektan i duhovit.
A malo mi je bilo neobicno sto nasa kasarna je pripadala Skopskom garnizonu , o ona druga gornja kasarna u gradu - Niskom garnizonu,pa iz nase kasarne se islo u prekomandu u Makedoniji a iz druge u Srbiji...
Na vrh Go down
Barba 1100/6
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2013-12-25

Vranje, maj '86. - Donja kasarna Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vranje, maj '86. - Donja kasarna   Vranje, maj '86. - Donja kasarna Icon_minitime25.12.13 22:17

Jedan sam od nas koji smo služili JNA od 15.03 86 do 15.03.87
VP 1100/6 Gornja kasarna Sima Pogačarević
Marjan a zvali su me Barba  Very Happy 
Sjećam se vrlo dobro ekipe s kojom sam se tad družio čak s nekima i uspostavio i kontakt.(Čop,I.Grmek,B.Zidar)
Sa zastavnikom Šegovićem bio sam u kontaktu tj posjećivao me do ljeta 90.
Bili smo uspostavili jako dobre i prijateljske odnose.
Telefonom sam se čuo sa njegovom ženom prije 4-5godina ,tada mi je rekla da je jako lošeg zdravlja (srce) Šegović je živio u Vranju i više neznam što je s njim.
Tomo Milovanović poručnik , bio komandir .
Atanasov Spase stariji vodnik prve klase mu  bio zamjenik.
Od ostalih sjećam se
Z.Bolesnikov        Vršac
S.Gabor          vojvodina ali neznam točno odakle.
I.Vanđija          Kloštar Podravski.
J.Afrim              Priština  
M.Čekić         
S.Šabić
J.Bostanđić
M.Čopčić         vinkovci
I.Grmek          
B.Zidar           LJubljana
A.Emini (bio u drugom divizionu kod zastavnika Pavlova)   navodno živi u LJubljani.

Bili smo dosta dobra ekipa.
Ne virujem da je ikog od gore nabrojanih pokvarilo vrime koje je iza nas.Svi bili zajebanti.
Znali smo bježat  priko žice u grad  (još čuvam propusnicu koju smo lažirali Sarvaš i ja )
Ako se ko prepozna ili je služio u isto vrime neka se javi na privatne poruke.
Ili ako moderator vidi da se tko javio u temu ,može mi poslati poruku na mail kojeg sam ostavio u profilu.
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

Vranje, maj '86. - Donja kasarna Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vranje, maj '86. - Donja kasarna   Vranje, maj '86. - Donja kasarna Icon_minitime25.12.13 23:05

Dobro došao Barba.

 cheers
Na vrh Go down
mikan65
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2014-03-24
DOB : 58
M(j)esto Beograd

Vranje, maj '86. - Donja kasarna Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vranje, maj '86. - Donja kasarna   Vranje, maj '86. - Donja kasarna Icon_minitime24.03.14 18:39

Donja kasarna 8448/8, od 08.85. do 12.85. pa pekomandovani za Skoplje. Kapetan Mladenovic bio komandir cete
Na vrh Go down
mikan65
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2014-03-24
DOB : 58
M(j)esto Beograd

Vranje, maj '86. - Donja kasarna Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vranje, maj '86. - Donja kasarna   Vranje, maj '86. - Donja kasarna Icon_minitime24.03.14 18:41

Naziv strelista do koga smo isli peske je Vrtogos, 17 km od Vranja
Na vrh Go down
vranje 84/85
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2019-02-03
DOB : 58
M(j)esto Banja Luka

Vranje, maj '86. - Donja kasarna Empty
KomentarNaslov komentara: Vranje avgust84-avgust85   Vranje, maj '86. - Donja kasarna Icon_minitime03.02.19 15:27

Zdravo svima...slučajno sam naletio na ovaj forum, zanima me ima li ko ko je bio u mojoj klasi...pješadija, poručnik Zoran Filipović bio je komandir koga se sjećam, kapetan čete je bio jedan crnogorac, imena mu se ne mogu sjetiti...kasarna Južnomoravskih Brigada Vranje, pogranični bataljon treće Armije...Bonjuševac, Krivolak su mi vrlo jako urezani u sjećanje...sjećam se da smo vrlo često išli u Bonjuševac na zanimanje, a ne Krivolaku smo imali 85-te neku veliku vojnu vježbu na kojoj je učestvovala čitava Brigada, a gađalo se bojevom municijom, učestvovali su čak i tenkovi i avijacija...Sjećam se te zime 84/85 temperatura je padala i do - 27 gradi, trebalo je da se smjenjujemo svakih pola sata na straži, što smo mi odbijali, zato da bi mogli duže spavati...sjećam se mirisa sušenog duhana koga su seljaci volovskom zapregom provozili pored kasarne ...sjećam se jednoga Bože koji je noću tamanio u spavaonici svoje pakete sa slatkišima, jednog Mate iz Slavonskog Broda koji mi je upalio celofan od cigareta među prstima, mog najboljed druga Dragana Ivankovića ili Ivkovića iz Makedonije, sa kojim sam jedne sedmice u ljeto, dok su ostali vojnici spavali u šatorima u krugu kasarne,nabavili ključeve od vojnog zatvora i tamo spavali ko gospoda....sjećam se rastanka, prvog gađanja sa bojevom municijom, bacanja ručne bombe...najboljeg pasulja kojeg sam jeo u životu, kvalitetne uniforme, kao i sveg ostalog što smo imali...tada je bila privilegija služiti u takvoj Armiji, imali smo samo ono najbolje...veliki pozdrav svima, nadam se da će neko već naletjeti na ovaj moj tekst i javiti se Smile
Na vrh Go down
Sponsored content





Vranje, maj '86. - Donja kasarna Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vranje, maj '86. - Donja kasarna   Vranje, maj '86. - Donja kasarna Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Vranje, maj '86. - Donja kasarna
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Vranje donja kasarna 88. godina
» Vranje, septembar '89. - Gornja kasarna
» Vranje 84/85 Kasarna Južnomoravskih Brigada
» Vranje klasa '84.
» Vranje 81/82 V.P. 1100

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA-
Idi na: