FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Vranje 84/85 Kasarna Južnomoravskih Brigada

Go down 
AutorPoruka
vranje 84/85
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2019-02-03
DOB : 58
M(j)esto Banja Luka

Vranje 84/85 Kasarna Južnomoravskih Brigada Empty
KomentarNaslov komentara: Vranje 84/85 Kasarna Južnomoravskih Brigada   Vranje 84/85 Kasarna Južnomoravskih Brigada Icon_minitime03.02.19 15:57

vranje 84/85
Zdravo svima...Zovem se Mićo Kovačević....avgustovska klasa 1984....slučajno sam naletio na ovaj forum, zanima me ima li ko ko je bio u mojoj klasi...pješadija, poručnik Zoran Filipović bio je komandir koga se sjećam, kapetan čete je bio jedan crnogorac, imena mu se ne mogu sjetiti...kasarna Južnomoravskih Brigada Vranje, pogranični bataljon treće Armije...Bonjuševac, Krivolak su mi vrlo jako urezani u sjećanje...sjećam se da smo vrlo često išli u Bonjuševac na zanimanje, a ne Krivolaku smo imali 85-te neku veliku vojnu vježbu na kojoj je učestvovala čitava Brigada, a gađalo se bojevom municijom, učestvovali su čak i tenkovi i avijacija...Sjećam se te zime 84/85 temperatura je padala i do - 27 gradi, trebalo je da se smjenjujemo svakih pola sata na straži, što smo mi odbijali, zato da bi mogli duže spavati...sjećam se mirisa sušenog duhana koga su seljaci volovskom zapregom provozili pored kasarne ...sjećam se jednoga Bože koji je noću tamanio u spavaonici svoje pakete sa slatkišima, jednog Mate iz Slavonskog Broda koji mi je upalio celofan od cigareta među prstima, mog najboljed druga Dragana Ivankovića ili Ivkovića iz Makedonije, sa kojim sam jedne sedmice u ljeto, dok su ostali vojnici spavali u šatorima u krugu kasarne,nabavili ključeve od vojnog zatvora i tamo spavali ko gospoda....inače, većina vojnika u odjeljenju je dolazila sa Kosova,Albanci...sjećam se rastanka, prvog gađanja sa bojevom municijom, bacanja ručne bombe...najboljeg pasulja kojeg sam jeo u životu, kvalitetne uniforme, kao i sveg ostalog što smo imali...tada je bila privilegija služiti u takvoj Armiji, imali smo samo ono najbolje...veliki pozdrav svima, nadam se da će neko već naletjeti na ovaj moj tekst i javiti se Smile

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
 
Vranje 84/85 Kasarna Južnomoravskih Brigada
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Vranje, maj '86. - Donja kasarna
» Vranje, septembar '89. - Gornja kasarna
» Vranje donja kasarna 88. godina
» Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak
» Vranje klasa '84.

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA-
Idi na: