FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Kasarna Petrovac na Mlavi

Go down 
+42
Nenad1969
Šiško81
1985 dare
PORUCNIK
Lena88
brodnasavi
Gorica 660
gavric
illyan
francturk
bojan nenovic
boro
fsoba
gari68
BojanN
013gonzo
mariofilo
titec
Fricko
Andrej960
lacoš
Dubrovčanin
wwatapi
marko15
LUPE44
Tanasić Dobro
darkoss
damjan1988
brico 87
heka
Djida
Petek
1983
6550/33 avgust 84
Kemo Specijalac
dpuric
Dok
sasa x
missar
Max Blitz
darkos
janeztrdi
46 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutorPoruka
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Icon_minitime09.04.13 16:09

janeztrdi (citat):
Dok, radujem se da sam ti pomogao da se vratiš malo u vojničke dane, isto i meni nekad kad pomislim kako je bilo u ono vrijeme kad smo služili narodu, i šta smo sve radili u toj kasarni, a vidi sad kako izgleda.

Odlične slike Janez! Wink Very Happy
Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase
janeztrdi


BROJ POSTOVA: : 547
ČLAN OD: : 2012-12-29
DOB : 54
M(j)esto Ljubljana

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Icon_minitime09.04.13 18:46

Max Blitz (citat):
janeztrdi (citat):
Dok, radujem se da sam ti pomogao da se vratiš malo u vojničke dane, isto i meni nekad kad pomislim kako je bilo u ono vrijeme kad smo služili narodu, i šta smo sve radili u toj kasarni, a vidi sad kako izgleda.

Odlične slike Janez! Wink Very Happy

Hvala ti Max,trudiču se i dalje!
Pozdrav
Na vrh Go down
1983
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2013-05-05

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: 1983   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Icon_minitime05.05.13 18:38

Evo mene stari vojnik na forumu Very Happy
 
I ja sam bio gušter v kasarrni petrovac na mlavi, bio sam aprilska klasa 1983 - minobacacki vod. Fotke koje ste slali me sečaju na one davne dane u vojsci.
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Icon_minitime05.05.13 19:05

1983, dobrodosao na forum!
Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase
janeztrdi


BROJ POSTOVA: : 547
ČLAN OD: : 2012-12-29
DOB : 54
M(j)esto Ljubljana

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Icon_minitime05.05.13 20:17

Dobrodošao 1983,

radujem se da su te fotke malo vratile u one dane kad si služio JNA.Ako se sječaš koje priče, dejeli je sa svima nama.

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase
janeztrdi


BROJ POSTOVA: : 547
ČLAN OD: : 2012-12-29
DOB : 54
M(j)esto Ljubljana

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Icon_minitime10.05.13 20:27

Pozdrav svima

samo da vam kažem da sam dobio nešto novih fotki kasarne , koje ču da objavim odmah kad stignem.Fotke je snimio moj prijatelj Drago, kad je pre par godina posjetio Petrovac na Mlavi, koji je isto tako kao ja služio vojsku u bivšoj kasarnii(septembarska klasa 1988 godine).

Izvinjavam se svima i popravljam informaciju-fotke su bile snimljene 3.maja ove godine,fotkao je moj prijatelj Drago koji je služio u Petrovcu na Mlavi, septembarska klasa 87 godine a ne 88 godin kao što sam prije napisao!

Puno vas pozdravlja Janez


janeztrdi: komentar modifikovan dana: 12.05.13 16:24; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase
janeztrdi


BROJ POSTOVA: : 547
ČLAN OD: : 2012-12-29
DOB : 54
M(j)esto Ljubljana

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Icon_minitime10.05.13 20:45

evo prve

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase
janeztrdi


BROJ POSTOVA: : 547
ČLAN OD: : 2012-12-29
DOB : 54
M(j)esto Ljubljana

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Icon_minitime10.05.13 20:47

još jedna

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase
janeztrdi


BROJ POSTOVA: : 547
ČLAN OD: : 2012-12-29
DOB : 54
M(j)esto Ljubljana

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Icon_minitime10.05.13 20:48

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase
janeztrdi


BROJ POSTOVA: : 547
ČLAN OD: : 2012-12-29
DOB : 54
M(j)esto Ljubljana

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Icon_minitime10.05.13 20:49

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase
janeztrdi


BROJ POSTOVA: : 547
ČLAN OD: : 2012-12-29
DOB : 54
M(j)esto Ljubljana

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Icon_minitime10.05.13 20:50

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase
janeztrdi


BROJ POSTOVA: : 547
ČLAN OD: : 2012-12-29
DOB : 54
M(j)esto Ljubljana

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Icon_minitime10.05.13 20:51

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase
janeztrdi


BROJ POSTOVA: : 547
ČLAN OD: : 2012-12-29
DOB : 54
M(j)esto Ljubljana

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Icon_minitime12.05.13 11:48

Evo još jednu fotku koja još nije bila objavljena.Ovo je bio ulaz u zgradu komande u kasarni Petrovac na Mlavi-tu unutra sam ja radio!

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase
janeztrdi


BROJ POSTOVA: : 547
ČLAN OD: : 2012-12-29
DOB : 54
M(j)esto Ljubljana

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Icon_minitime12.05.13 11:49

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase
janeztrdi


BROJ POSTOVA: : 547
ČLAN OD: : 2012-12-29
DOB : 54
M(j)esto Ljubljana

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Icon_minitime12.05.13 11:50

još jedna fotka bivše kasarne

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase
janeztrdi


BROJ POSTOVA: : 547
ČLAN OD: : 2012-12-29
DOB : 54
M(j)esto Ljubljana

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Icon_minitime12.05.13 11:53

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase
janeztrdi


BROJ POSTOVA: : 547
ČLAN OD: : 2012-12-29
DOB : 54
M(j)esto Ljubljana

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Icon_minitime12.05.13 11:54

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase
janeztrdi


BROJ POSTOVA: : 547
ČLAN OD: : 2012-12-29
DOB : 54
M(j)esto Ljubljana

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Icon_minitime13.05.13 11:26

sasa x (citat):
Pozdrav Janez, ova trojica su tvoji klasici, vozaci bvp/a, ne znam dal ih se secas, ako ne, nije strasno, ja sam dosta njih zaboravio. Inace.nedugo po vasem skidanju, i ja sam zavrsio u komandi, u kafedzinici preko puta tvoje centrale,umesto nekog makedonca, kojeg bi ti morao znati. Ujedno sam bio i kurir komadanta, ime sam mu zaboravio, vozio je zutog ficu i niko ga nije volio,bio je po cinu kap prve klase, to je sve sto mi je ostalo od njega. Stojanovic je i meni bio glavni, ali sam ja imao incident sa komadantom, pa sam pocetkom maja imao taj peh da su me bacili u prekomandu u daleki Prizren. Ipak i pored svega, Petrovac mi je ostao u lepom secanju. Na prvoj slici od one tri gore, vidi se ceo kompleks kasarne, na uglu ove poprecne ulice pri vrhu slike. Slika ispod je spavaonica verovatno prve ili trece cete, dok je na trecoj vidljiv samo prozor od kupatila, secas ga se verovatno, u kakvom je stanju bio. Imao sam preko sto dana straze, sto u kasarni, sto na Zabrdju, tako da dobro poznajem svaki objekat. U trcoj ceti, dok sam bio kod Radakovica, imali smo catu martovca, iz Postojne, ne mogu se setit imena, pretpostavljam da ga znas, on mi je takodje ostao u lepom secanju, kao guster kod njega sam imao poseban tretman. Malo sam te dane potisnuo iz secanja, ali lepo se setiti tih vremena, nacicemo i koju sliku iz tih dana, pozdrav

Zdravo sasa x,reci mi ako se sječaš kako je bilo ime vodniku Stojanoviču,ne mogu nikako da se sjetim?
hvala i pozdrav od Janeza
Na vrh Go down
sasa x
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 80
ČLAN OD: : 2013-01-05
DOB : 54
M(j)esto Sremska Mitrovica

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Icon_minitime13.05.13 22:25

Prvo, hvala ti za sve ove slike, mada mi je zao sto sam ih video, mnogo sam se razocarao koliko je sve propalo. Imam i ja zelju da sve to obidjem, nadam se da ce se ukazati prilika kad tad. Nazalost, imena Stojanovicu se ne secam, proslo je 25 godina, evo sad razmisljam, mogu se setiti imena svega par oficira, Lakic Dragan porucnik, Miroslav Radakovic kapetan, Mihal Majtan kapetan, Sipos Stjepan vodník, znam jos par prezimena, nadimaka i to je sve, nazalost. Pozdrav i izvini sto sam malo zapostavio ovaj forum, malo je vremena za sve
Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase
janeztrdi


BROJ POSTOVA: : 547
ČLAN OD: : 2012-12-29
DOB : 54
M(j)esto Ljubljana

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Icon_minitime14.05.13 7:31

Pozdrav i tebi sasa x,
puno je vremena prošlo pa se svega naravno ne možemo sječati.Možda se sjetimo naknadno?Teško je vidjeti kako sve propada ali bar znamo što se dešava sa našam bivšom kasarnom.Ako hočemo vidjeti bar nešto od kasarne moramo požuriti pre nego se sve sruši.Zamolio bi te još za ove oficire koje se sječaš,da li znaš o kojoj četi ili kdje su radili pa ako može mi napiši kad stigneš.
Puno pozdrava od Janeza
Na vrh Go down
Petek
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2013-05-06
DOB : 56
M(j)esto Ptuj

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Icon_minitime15.05.13 22:14

Prva četa: kap 1.klase Živko Kolunđija, vodnik 1. klase Cipiripi
Druga četa : Poručnik Miroslav Radakovič, mlađi poručnik Dragan Lakić
Treča četa: Kapetan Mihalj Majtan, Vodnik 1. klase Šipoš
Stacionar : vodnik Janković
Komandant kasarne-bataljona Major Mile Plavšić, njegov namestnik kap. 1. klase Jovič

Tako je bilo u semptembru 88.
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Icon_minitime15.05.13 22:29

Petek, dobrodosao na forum!
Na vrh Go down
sasa x
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 80
ČLAN OD: : 2013-01-05
DOB : 54
M(j)esto Sremska Mitrovica

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Icon_minitime15.05.13 23:22

Tako je druže, ja sam stigao u septembru 88, Plavšića nije bilo, Jović je bio komadant kasarne, a u komandi su još bili st vodnik Stojanović, major Ljubić kojeg je vojska zvala Tata Ljuba, te još jedan major kojem se ne sjećam imena, znam samo da je bio makedonac. Ja sam do prekomande u Prizren u maju 89, radio kao kurir Joviću i kao kafedžija, i sa mnom su u prekomandu otišli kapetan Radaković, vodnik Janjić, vodnik Dukić Siniša iz Majtanove čete, kao i poručnik Destanović Sabahudin, koji je u Petrovcu bio svega mesec,dva.

Iz kafedžinice se posebno sećam dvojice, prvi je bio vodnik čini mi se da se zvao Bartolović Zdravko iz pozadine, pio je nenormalno zaslađenu kafu. Drugi je iz lmb (laka minobacačka baterija) vodnik Fuad, nesećam se prezimena, zvali smo ga Fudo. On je pio duplu kafu iz šolje za čaj, smatrali smo ga za ludaka, a evo sad svi piju iz tih velikih šolja.

Dok sam bio u drugoj četi, komandir voda nam je bio neki potporučnik, gušter, zvali smo ga Her Flik, zato se i ne sećam kako se zove, bio je pljunuti lik iz serije. Šipoš je takođe bio komandir voda, a mislim da je razglas i obuka za operatere u bvp bio njegov reon.

Žao mi je što se ne mogu setiti imena oficira koji je držao pozadinu, odnosno kuhinju, jednom smo zbrisali u restoran Žarac preko puta, na muziku, i ne da nas trojicu nije prijavio i vratio nazad, nego nas je častio pićem i bogami smo se dobro proveli tu noć. Mislim da je po činu bio zastavnik, al nisam siguran, zaključak izvodim na osnovu njegovog stomaka, kojeg je imao popriličnog.

Taj Živko Kolundžija, mi baš nije ostao u prijatnom sećanju, pamtim ga kao iskompleksiranog malog ... koji je koristio svaku priliku da se iživljava na vojsci. Pričalo se da ima visoko pozicioniranog tatu, dal je bio general il tako nešto, koji mu je čuvao leđa. Bilo kako bilo, bio je ubedljivo najneomiljeniji.

Poručnik Lakić je takođe bio lik kog su se svi bojali, al njega smo i poštovali, on je u suštini bio ideal pravog vojnika.

Eto, dotle zasad moje sećanje može da dobaci, ako se setite imena il prezimena još kojeg oficira, napišite, ja mislim da ih nije još mnogo ostalo, veliki pozdrav svim petrovačkim vojnicima

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase
janeztrdi


BROJ POSTOVA: : 547
ČLAN OD: : 2012-12-29
DOB : 54
M(j)esto Ljubljana

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Icon_minitime16.05.13 10:38

Petek (citat):
Prva četa: kap 1.klase Živko Kolunđija, vodnik 1. klase Cipiripi
Druga četa : Poručnik Miroslav Radakovič, mlađi poručnik Dragan Lakić
Treča četa: Kapetan Mihalj Majtan, Vodnik 1. klase Šipoš
Stacionar : vodnik Janković
Komandant kasarne-bataljona Major Mile Plavšić, njegov namestnik kap. 1. klase Jovič

Tako je bilo u semptembru 88.

Dobrodošao Petek,radujem se da te nađem tu gore.Da iskreno kažem samo sam čekao kad češ da se uključiš u forum.Za one koji neznaju,ja i gospodin Petek se več znamo i smo več kontaktirali.On je ta osoba koji mi je poslao slike,da možemo vidjeti kako naša bivša kasarna danas izgleda.(bio u posjeti grada pre nekoliko dana)
Vjerujem da če nam odsad dalje sam najbolje ispričati što god se sjeti,možda još pronađe koju fotku i je stavi da je možemo svi vidjeti?
Kad si napisao ko je bio kap.1.čete,odmah sam se ga sjetio,Živko Kolunđija-kad sam stigao u kasarnu sam bio neko vrijeme kod njega u četi,tek sam onda otišao u komandu. Možda se sječaš kako se zvao kap. 1.klase Jovič?

Puna pozdrava od Janeza
Na vrh Go down
sasa x
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 80
ČLAN OD: : 2013-01-05
DOB : 54
M(j)esto Sremska Mitrovica

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Icon_minitime16.05.13 19:54

Jović Radenko.
Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase
janeztrdi


BROJ POSTOVA: : 547
ČLAN OD: : 2012-12-29
DOB : 54
M(j)esto Ljubljana

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Icon_minitime16.05.13 20:37

E tako je,puno ti hvala sasa x,možda se sječaš imena vodnika Stojanoviča?

Lp
Na vrh Go down
sasa x
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 80
ČLAN OD: : 2013-01-05
DOB : 54
M(j)esto Sremska Mitrovica

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Icon_minitime16.05.13 22:15

na vrh mi je jezika, al trenutno se ne mogu setiti. Ako imaš vojnu knjižicu, možda ima njegov potpis, on je bio glavni za komandu? Ili ćemo ići da ga potražimo?
Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase
janeztrdi


BROJ POSTOVA: : 547
ČLAN OD: : 2012-12-29
DOB : 54
M(j)esto Ljubljana

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Icon_minitime17.05.13 7:46

imam vojnu knjižicu,i pogledao sam ali mi se podpisao samo sa prezimenom tako da još uvijek neznam?pokušao sam nešto da googlam ali nikako da dobijem neku važnu informaciju.baš me zanima šta je sa njima i kdje su danas ti ljudi?
sasa x ako imaš neku ideju kako da dobijemo koju informacijo,bilo bi super
Pozdrav
Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase
janeztrdi


BROJ POSTOVA: : 547
ČLAN OD: : 2012-12-29
DOB : 54
M(j)esto Ljubljana

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Icon_minitime18.05.13 8:19

još jedna fotka bivše kasarne,snimljena izpred ulaza u kasarnu

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Dok
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 30
ČLAN OD: : 2013-03-23

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Icon_minitime21.05.13 22:00

Hvala za fotke,sve mi je to nekako nestvarno prošlo je puno godina sjećanja izblijedila i sve si mislim neka tako i ostane definitivno sam odustao od puta za Petrovac!
Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase
janeztrdi


BROJ POSTOVA: : 547
ČLAN OD: : 2012-12-29
DOB : 54
M(j)esto Ljubljana

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Icon_minitime22.05.13 7:58

Zdravo Dok,izgleda da su ti fotke stvarno pripomogle da odustaneš od posjete gradu Petrovac na Mlavi, ali ipak neka bivša kasarna propada ili se sruši do kraja ,ja svejedno imam jako lijepe uspomene na te dane(naravno ima i nešto ružnih uspomena) tako da ču u prvi priliki kad stignem posjetiti grad.
Možda i tebe neki dan put sasvim slučajno ponese prema Petrovcu na Mlavi,nikad se nezna?
Budi mi dobro Dok i sve najbolje
lp
Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase
janeztrdi


BROJ POSTOVA: : 547
ČLAN OD: : 2012-12-29
DOB : 54
M(j)esto Ljubljana

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Icon_minitime02.06.13 20:50

još jedna fotka snimljena izvana bivše kasarne

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Icon_minitime03.06.13 21:44

sasa x (citat):
Tako je druže, ja sam stigao u septembru 88, Plavšića nije bilo, Jović je bio komadant kasarne, a u komandi su još bili st vodnik Stojanović, major Ljubić kojeg je vojska zvala Tata Ljuba, te još jedan major kojem se ne sjećam imena, znam samo da je bio makedonac. Ja sam do prekomande u Prizren u maju 89, radio kao kurir Joviću i kao kafedžija, i sa mnom su u prekomandu otišli kapetan Radaković, vodnik Janjić, vodnik Dukić Siniša iz Majtanove čete, kao i poručnik Destanović Sabahudin, koji je u Petrovcu bio svega mesec,dva.

Iz kafedžinice se posebno sećam dvojice, prvi je bio vodnik čini mi se da se zvao Bartolović Zdravko iz pozadine, pio je nenormalno zaslađenu kafu. Drugi je iz lmb (laka minobacačka baterija) vodnik Fuad, nesećam se prezimena, zvali smo ga Fudo. On je pio duplu kafu iz šolje za čaj, smatrali smo ga za ludaka, a evo sad svi piju iz tih velikih šolja.

Dok sam bio u drugoj četi, komandir voda nam je bio neki potporučnik, gušter, zvali smo ga Her Flik, zato se i ne sećam kako se zove, bio je pljunuti lik iz serije. Šipoš je takođe bio komandir voda, a mislim da je razglas i obuka za operatere u bvp bio njegov reon.

Žao mi je što se ne mogu setiti imena oficira koji je držao pozadinu, odnosno kuhinju, jednom smo zbrisali u restoran Žarac preko puta, na muziku, i ne da nas trojicu nije prijavio i vratio nazad, nego nas je častio pićem i bogami smo se dobro proveli tu noć. Mislim da je po činu bio zastavnik, al nisam siguran, zaključak izvodim na osnovu njegovog stomaka, kojeg je imao popriličnog.

Taj Živko Kolundžija, mi baš nije ostao u prijatnom sećanju, pamtim ga kao iskompleksiranog malog ... koji je koristio svaku priliku da se iživljava na vojsci. Pričalo se da ima visoko pozicioniranog tatu, dal je bio general il tako nešto, koji mu je čuvao leđa. Bilo kako bilo, bio je ubedljivo najneomiljeniji.

Poručnik Lakić je takođe bio lik kog su se svi bojali, al njega smo i poštovali, on je u suštini bio ideal pravog vojnika.

Eto, dotle zasad moje sećanje može da dobaci, ako se setite imena il prezimena još kojeg oficira, napišite, ja mislim da ih nije još mnogo ostalo, veliki pozdrav svim petrovačkim vojnicima

Druze,
Slucajno sam naleteo na tvoje pisanje i vidim da si prekomandovan u Prizren 89 u maju.Ja sam sluzio u Prizrenu i secam se da je velika grupa vojnika,podoficira i oficira u to vreme stigla u Prizren.
Ako se setis nekih dogadjaja iz Prizrena-nabaci nesto.Nadji Ramiz Sadiku 88/89 pa da evociramo uspomene sa Kosova.
Pozdrav iz Krusevca......

Na vrh Go down
heka
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2013-06-04
M(j)esto petrovac na mlavi

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Icon_minitime04.06.13 22:23

darkos (citat):
Kasarna u Petrovcu na Mlavi više ne postoji, sada je to smeštaj za izbegle kosovare
pozz.ja sam upravo uskocio u tim.bio sam komandir u petrovcu od 85.godine,taj sam koji je pio duple kafe iz velike solje,za sada toliko .samo da pozdravim sve vas koji ste sluzbovali u petrovcu

1985 dare voli ovaj upis

Na vrh Go down
heka
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2013-06-04
M(j)esto petrovac na mlavi

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Icon_minitime04.06.13 22:25

darkos (citat):
Kasarna u Petrovcu na Mlavi više ne postoji, sada je to smeštaj za izbegle kosovare

vodnik Stojanovic Damjan odavno van vojske

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase
janeztrdi


BROJ POSTOVA: : 547
ČLAN OD: : 2012-12-29
DOB : 54
M(j)esto Ljubljana

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Icon_minitime05.06.13 20:48

Dobrodošao heka,nek ti je prijatno na forumu!
Lepo da si nam rekao za vodnika Damjana Stojanoviča,možda nam možeš reči kad je napustio JNA?
Znaš nešto od kapetana Živko Kolunđija,kod njega u prvoj četi sam bio 2 mjeseca.kako su tvoja sječanja na bivšu kasarnu u Petrovcu?
Lijep pozdrav od Janeza
Na vrh Go down
heka
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2013-06-04
M(j)esto petrovac na mlavi

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Icon_minitime06.06.13 21:34

janeztrdi (citat):
Dobrodošao heka,nek ti je prijatno na forumu!
Lepo da si nam rekao za vodnika Damjana Stojanoviča,možda nam možeš reči kad je napustio JNA?
Znaš nešto od kapetana Živko Kolunđija,kod njega u prvoj četi sam bio 2 mjeseca.kako su tvoja sječanja na bivšu kasarnu u Petrovcu?
Lijep pozdrav od Janeza

vece,drago mi je da postoji ovakav forum gde mozemo evocirati uspomene na neka sretnija vremena,nekadasnja kasarna danas podseca na gradsku deponiju i to je najneugledniji deo Petrovca,ruglo



Stazio: komentar modifikovan dana: 06.06.13 21:48; prepravljeno ukupno 3 puta
Na vrh Go down
sasa x
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 80
ČLAN OD: : 2013-01-05
DOB : 54
M(j)esto Sremska Mitrovica

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Icon_minitime07.06.13 18:49

Veliki pozdrav vodniče Hekiću, ne primam obaveštenja sa ovog foruma ( ne znam zašto), pa sam onako ovde naletio čisto da vidim šta ima, baš sam se oduševio. Ja već 15, 20 godina pričam ljudima ko je izmislio ispijanje kafe iz velike šolje, eto kako čovek može ući u legendu. Radio sam par meseci u kafedžinici, dok me Jović nije šutnuo u Prizren, u onoj maloj sobici sam vas većinu dobro upoznao, i, evo iskreno, ti si mi bio najsimpatičniji lik među oficirima.

Da, dobro se sećam kad smo bili na pisti, mislim da si bio dežurni oficir, neki vojnik ti je nešto nešto valjda u strahu tiho odgovorio, pa si dreknuo na njega; jebo te kru',jes doručkovo?, to smo posle i u Prizrenu prepričavali i citirali te Very Happy

Zanima me, gde si, radiš li još? Imaš li kakvu informaciju o Lakiću, Radaku, Šipošu...
Ma sve me zanima, pozdrav svima

Na vrh Go down
sasa x
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 80
ČLAN OD: : 2013-01-05
DOB : 54
M(j)esto Sremska Mitrovica

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Icon_minitime07.06.13 18:54

Da, zamolio bi moderatore da gospodina Heku vanredno unaprede u najmanje čin koji je nekad imao, stvarno nema smisla da aj što sam ja gušter, al da bude i on. Hvala.
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Icon_minitime07.06.13 19:32

sasa x (citat):
Da, zamolio bi moderatore da gospodina Heku vanredno unaprede u najmanje čin koji je nekad imao, stvarno nema smisla da aj što sam ja gušter, al da bude i on. Hvala.

nazalost, na ovom forumu nema "prepisivanja" cinova iz Jna Smile

Na forumu kao clanove imamo bivse aktivne staresine ( najveci cin za kog ja znam na forumu, a da ga je stekao u periodu JNA, je potpukovnik), koji takodje pocinju staz na forumu u rangu gustera.

Cin se stice u skladu sa pravilima Foruma .
Na vrh Go down
heka
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2013-06-04
M(j)esto petrovac na mlavi

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Icon_minitime07.06.13 19:39

sasa x (citat):
Da, zamolio bi moderatore da gospodina Heku vanredno unaprede u najmanje čin koji je nekad imao, stvarno nema smisla da aj što sam ja gušter, al da bude i on. Hvala.

pozz.Sasa X drago mi je da se tako dobro secas detalja iz onih dobrih vremena kada smo svi bili mladi i puni elana,ja sam u Petrovcu i danas a sve kolege koje nabrajas su ili u penziji ili otisli iz vojske.Secam se i ja mnogo detalja i likova iz tog vremena i smatram da su mi to najlep[e godine koje sam proziveo.Budi mi pozdravljen kao i svi sa ovog foruma a posebno svi vi koji me se setite

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase
janeztrdi


BROJ POSTOVA: : 547
ČLAN OD: : 2012-12-29
DOB : 54
M(j)esto Ljubljana

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Icon_minitime07.06.13 19:46

Heka,stvarno je tužno koko je završila bivša kasarna.Ipak smo tamo preživjeli dosta lepih dana,(bar ja)ljepo se malo prisjetiti na stara vremena.Reci mi ako znaš kako je je g.Jovič,šta radi? Bilo koju informaciju od bivših orficira u kasarni?

Pozdrav
Na vrh Go down
heka
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2013-06-04
M(j)esto petrovac na mlavi

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Icon_minitime07.06.13 19:55

Pozdrav za Janeza.Jovic je bio u penziji i koliko sam cuo umro je pre dve godine ali nisam siguran jer sam samo cuo tu informaciu negde u prolazu,uglavnom su sve kolege iz tog perioda u penziji odavno a dosta njih je i umrlo,pozz
Na vrh Go down
sasa x
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 80
ČLAN OD: : 2013-01-05
DOB : 54
M(j)esto Sremska Mitrovica

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Icon_minitime07.06.13 20:12

Eto, džaba moje urgiranje, al nema veze, nadam se da ćeš imati šta da nam ispričaš kad budeš raspoložen, pa će doći i činovi..

To i jesu bile najlepše godine, a sad i kad gledam sa ove distance, uopšte mi nije žao vremena provedenog tamo. Veliki pozdrav, i obavezno napiši koju rečenicu...
Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase
janeztrdi


BROJ POSTOVA: : 547
ČLAN OD: : 2012-12-29
DOB : 54
M(j)esto Ljubljana

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Icon_minitime07.06.13 20:21

Hvala ti na informaciji Heka,ipak je prošlo puno godina tako da nije ni čudo(penzija,neki i umrli....)tako je to u životu.Imam jedno pitanje,poslaču ti privatnu poruku!

Lp
Na vrh Go down
heka
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2013-06-04
M(j)esto petrovac na mlavi

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Icon_minitime08.06.13 18:53

pozz.ajmo gospodo bivsi vojnici u Petrovcu malo se razbudite,neaktivni smo a ovo je ipak odlican forum.budi nostalgiju i u trenutcima odmora ulepsava nam slobodno vreme
Na vrh Go down
sasa x
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 80
ČLAN OD: : 2013-01-05
DOB : 54
M(j)esto Sremska Mitrovica

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Icon_minitime08.06.13 20:47

vikend je, dobili smo izlazak u grad, u Žarac...
Tu smo, evo sad dobijam i obaveštenja, jedino što poštu ne otvaram redovno, pa kad pročitam, evo me.

Pa da priupitam, kad je kasarna prestala sa radom? Šta je bilo sa vama oficirima, prekomanda, ili?

Ostao si u Petrovcu, pa mi je zato malo nejasno, dal si izašao iz vojske ili je nešto drugo u pitanju, pozdrav
Na vrh Go down
heka
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2013-06-04
M(j)esto petrovac na mlavi

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Icon_minitime08.06.13 21:34

pozz.druze jos je tu i Kosuta,to je onaj restoran u parku pored Mlave,hotel Central je ruina u centru Petrovca ne radi odavno a iz tog vremena je bila i basta Kazino u centru kad ides iz kasarne u grad pa cim predjes most sa leve strane odma uz Mlavu,kazem bila jer je srusena pre dvadesetak godina i tu je sad trzni centar kod piace,eto tu smo piancili dok smo bili mladi i ludi
Na vrh Go down
heka
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2013-06-04
M(j)esto petrovac na mlavi

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Icon_minitime08.06.13 21:37

Nisam izasao,ostao sam a u Petrovcu zivim i danas,svi smo se u to vreme razisli po prekomandama a izselili smo u Pozarevac svi zajedno
Na vrh Go down
sasa x
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 80
ČLAN OD: : 2013-01-05
DOB : 54
M(j)esto Sremska Mitrovica

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Icon_minitime08.06.13 21:39

kako se zvala ona kafana malo niže od hotela, prema jugu čini mi se, e tu sam te jednom vidio malo veselijeg, da ne preteram
Na vrh Go down
Sponsored content





Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 3 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Kasarna Petrovac na Mlavi
Na vrh 
Stranica 3/8Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Skopski Petrovac, VP 8215/4, 1988/89
» Skopski Petrovac VP 4036/8 , 1985 godine
» Kasarna u Baru septembar 1986.
» Kasarna u Pirotu
» Kasarna Pantelej 88-89 maj

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA-
Idi na: