FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Kasarna u Pirotu

Go down 
2 posters
AutorPoruka
Istoricar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2016-11-29
DOB : 35
M(j)esto Pirot

Kasarna u Pirotu Empty
KomentarNaslov komentara: Kasarna u Pirotu   Kasarna u Pirotu Icon_minitime29.11.16 12:09

Poštovanje,

Po struci sam istoričar, iz Pirota.

Imam zadatak da prikupim (dokumentujem) što više informacija o vojnoj istoriji pirotskog kraja. Jedan od zadataka je da prikupim podatke o vojnim građevinama na teritoriji Pirota.

Interesuje me da li neko ima bilo kakav podatak o gradnji kasarne u Pirotu. Kasarna baštini tradiciju 3. pešadijskog puka (postojao od 1889. do 1941. godine), a kasnije je ponela ime "Radoje Vujošević Risto". Interesuje me koja se jedinica nalazila u kasarni, pod čiju nadležnost je potpadala (eventualno: korpus, divizija, armija, armijska oblast). Da li se obeležavao dan kasarne/grada/jedinice itd? Ukoliko jeste, kada je to bilo?

Kasarna je zasigurno nastala pre 1912. godine s tim što je ona naknadno dograđivana (po podacima koje imam to je negde sredinom osamdesetih XX veka). Takođe, ukoliko neko ima bilo kakav podatak o zgradi komande (koja je verovatno nastala dvadesetih godina XX veka) bio bih zahvalan da napiše. U Knjaževcu postoji zgrada komande koja je identična sa ovom u Pirotu te navodi na zaključak da je u pitanju tipska građevina koja je izgrađena u istoj deceniji, a možda i u istoj godini. Ukoliko ima neko bilo kakav podatak, bio bih zahvalan ako postavi ovde.
Ovog leta (leto 2016), privatni vlasnik uništio je podzemno skladište u objektu "Nišavska dolina" (u blizini Poljske Ržane) te nije sačuvan bilo kakav opis objekata (za koji postoji osnovana sumnja da je iz perioda Drugog svetskog rata, izgrađen od strane Nemaca).

Od značaja za dokumentaciju bio bi bilo kakav opis vojnih objekata (Kozarica, Barji Čiflik, Nišavska dolina, Božurato itd.) oko Pirota.

Ukoliko neko ima fotografiju na kojoj se vidi fasada kasarne ili bilo koji objekat, bio bih zahvalan ukoliko postavi ovde.

Unapred hvala,
istoričar iz Pirot(a) Smile
Na vrh Go down
posavljak
Vodnik I klase
Vodnik I klase



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 553
ČLAN OD: : 2013-04-08
DOB : 61
M(j)esto Derventa, Republika Srpska, BiH

Kasarna u Pirotu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna u Pirotu   Kasarna u Pirotu Icon_minitime13.01.17 12:29

Potraži nekog od oficira u penziji koji su služili u toj kasarmi
Na vrh Go down
 
Kasarna u Pirotu
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Pirot VP 8297 1987/88 2mtb
» Kasarna u Baru septembar 1986.
» Nikšić VP 6523 izviđači
» Kasarna Pantelej 88-89 maj
» Kasarna ŠTIP

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA-
Idi na: