FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Skopski Petrovac VP 4036/8 , 1985 godine

Go down 
AutorPoruka
solinar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2014-09-17

Skopski Petrovac VP 4036/8  , 1985 godine Empty
KomentarNaslov komentara: Skopski Petrovac VP 4036/8 , 1985 godine   Skopski Petrovac VP 4036/8  , 1985 godine Icon_minitime22.09.14 8:51

JNA sam služio u S.Petrovcu (tajna šifra – Snežnica )VP 4036/8 od januara do decembra 1985, komandir ppor.Bižić.
Četa veze iznad stacionara,na katu pored nas i jedinica vojne policije-plavaca...moj zastavnik je bio Petar Ilić...inače sam bio vezista-telefonista koji je skoro svakodnevno avtobusom išao u podzemno radno mjesto na neko brdo(ne sječam se,da li se taj bunker zvao Čojlije-možda neki od forumaša tačno zna o kojem je riječ). Preko nas telefonista su išli svi telefonski razgovori u kasarni.Direktnu telefonsku liniju sa "vanjskim svijetom" su imali samo komandant aerodroma i glavni oficir obezbeđenja, a svi ostali bili su ovisni od nas.I civili su mogli zvat vojnike u čete.
Sječam se nekih dečki poput Rabasović, Kleut ( s njima sam na vezi preko FBja), Sušnik, Novak, Resnik,Saša Stevanović, Franjul, Kozlović, Sinković, Brzić Filip, Cuparić,Šeki Radončić, Vasić,Kunovac, Žuvela,Petković i još dosta meni dragih osoba iz tog perioda, al sam na žalost zaboravio neka imena...Ako je možda netko bio u tom periodu na tom aerodromu, a posebice netko ko je bio sa mnom u četi, bio bih sretan ,da mi se javi.


Pozdrav iz Slovenije

roro281267 voli ovaj upis

Na vrh Go down
 
Skopski Petrovac VP 4036/8 , 1985 godine
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Skopski Petrovac, VP 8215/4, 1988/89
» crveni krst vezista v6595-5
» ŠRO ARJ/PVO Zadar/Šepurine
» Kasarna Petrovac na Mlavi
» Pula - Katarina, mornarička pešadija

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: