FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Špijunaža u JNA

Go down 
+48
Tuki
jozl52
Doktor Živago
Mladjo
Brkakougar
gungaba
GSZN
mat jaz
gerard ford
PORUCNIK
arcibald01
Četni evidentičar
Kaplar M
dražen
SveJug
Delboy
dinosaurus
Kemo Specijalac
Matrix
BORUTUS
pera84
milutins
pukovnik
lacoš
Colonelo54
BEOGRAD
dojran
Sekeres Dragan
Miroslav Jovanović
bojnik
Stazio
vladimir
Pero™
pozdravigasokoleejsokole
Atila
missar
Rodic Zeljko
East&West
dpuric
purger
Gargamel
Boske
VBČ
Max Blitz
zastavnik64
alexandar
Gringo
ajdedadanimaajdedanocima
52 posters
Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AutorPoruka
ajdedadanimaajdedanocima
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 29
ČLAN OD: : 2010-11-10
DOB : 59
M(j)esto USA

Špijunaža u JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA Icon_minitime25.11.12 2:31

Da li je neko radio spijunazu u vojsku?
Ja znam jednog koji jest.
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Špijunaža u JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA Icon_minitime25.11.12 15:14

Ma daj...??? ajde raspali!!!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Špijunaža u JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Re   Špijunaža u JNA Icon_minitime25.11.12 15:45

A jel' bilo i takvih.......?
Ja i ne znam sta je to ..... Shocked
Na vrh Go down
zastavnik64
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 14
ČLAN OD: : 2012-11-18

Špijunaža u JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA Icon_minitime25.11.12 16:16

Špijunaže je dabome bilo,kako između oficira tako i među vojskom.
Bilo je to vreme kada se za jednu reč mogao izgubiti čin ili završiti na vojnom sudu.Svetska bre sramota.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Špijunaža u JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA Icon_minitime25.11.12 16:27

Sa sigurnošću sam detektirao barem dvojicu takvih u ovoj kasarni.... Bezbednjaci su se malo opustili...
Na vrh Go down
zastavnik64
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 14
ČLAN OD: : 2012-11-18

Špijunaža u JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA Icon_minitime25.11.12 16:46

U Vranju je načelnik za bezbednost bio ordinarni alkos i peder po pričanju drugova oficira od kojih je želeo sexsualne usluge,poručnik Jovanović.Neki Albanci su završili na vojnom sudu zbog kontrarevolucije , samo zbog njega jer su mu uskratili sexualne usluge.

Doktor Živago and Dario vole ovaj upis

Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Špijunaža u JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA Icon_minitime25.11.12 17:01

zastavnik64 (citat):
U Vranju je načelnik za bezbednost bio ordinarni alkos i peder po pričanju drugova oficira od kojih je želeo sexsualne usluge,poručnik Jovanović.Neki Albanci su završili na vojnom sudu zbog kontrarevolucije , samo zbog njega jer su mu uskratili sexualne usluge.
Zar je to istina???

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
ajdedadanimaajdedanocima
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 29
ČLAN OD: : 2010-11-10
DOB : 59
M(j)esto USA

Špijunaža u JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA Icon_minitime25.11.12 17:04

Ja znam jednog koji je radio za bugare i sve dojavljivao sta ne valja po JNA, i hangari skriveni dje se nalaze i podzemni hangari za avione i bugari sve znali i placali mu u dolarima
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Špijunaža u JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA Icon_minitime25.11.12 17:07

Toga ja nisam nikada osjetio, mislim jednom je bila racija za dan neki kad se kod Albanaca nešto slavilo ??? i došli oficiri i razvalili svima kasete ništa našli i otišli, eto !!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
ajdedadanimaajdedanocima
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 29
ČLAN OD: : 2010-11-10
DOB : 59
M(j)esto USA

Špijunaža u JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA Icon_minitime25.11.12 17:13

i u svakom slucaju ovaj nije bio uvacen kako spijunira vec je podmetnuo drugoga a on pobjega u austriju sa dolarima
Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 13122
ČLAN OD: : 2009-05-01

Špijunaža u JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA Icon_minitime25.11.12 22:04

Nakon što je tema očišćena od nepotrebnih i zlobnih komentara - sa svih strana - ponovo je otvorena za normalnu diskusiju.
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
Boske
Zastavnik
Zastavnik



BROJ POSTOVA: : 879
ČLAN OD: : 2012-10-28
DOB : 60
M(j)esto Austrija

Špijunaža u JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA Icon_minitime25.11.12 23:01

Hm špijunaža...Naravno da je bilo nekakvih špijuniranja i prodavanja podataka nekim stranim obavještajnim službama a ova "otkucavanja" i podmetanja među oficirima spadaju u jednu drugu kategoriju. Nešto kao interna kontrola u cilju poboljšanja bezbjednosti iliti dok se jednome ne smrkne, drugome ne može svanuti Shocked

_________________
Živjeti znači boriti se
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Špijunaža u JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA Icon_minitime25.11.12 23:12

Mislim da je tema glupa ako se nešto neće ozbiljno reći tu. Ako su samo gola nagađanja i rekla-kazala, nema nikakvog smisla, jer bi sad mogli svi izmišljavat najnevjerojatnije priče. I teorije zavjere. Na ovoj temi nema kompetentnog sugovornika, a teško ga i može biti. Zato mislim da naslov teme treba promijeniti i 'Laži, zablude, nagađanja i izmišljotine o špijunaži u JNA'. Ne znam tko bi ovdje imao išta pametno i istinito za reći. Uz dužno poštovanje forumaša. Treba nam par 'bezbednjaka' za ozbiljno obrađivanje teme, ostalo su bajke. Boske, molim te ne nasjedaj na gluposti, pametan si.
Na vrh Go down
Gargamel
Gušter
Gušter
Gargamel


BROJ POSTOVA: : 81
ČLAN OD: : 2012-11-19

Špijunaža u JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA Icon_minitime25.11.12 23:24

Tema nije uopće glupa već jako zanimljiva
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik
Zastavnik



BROJ POSTOVA: : 879
ČLAN OD: : 2012-10-28
DOB : 60
M(j)esto Austrija

Špijunaža u JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA Icon_minitime25.11.12 23:29

Max Blitz (citat):
Mislim da je tema glupa ako se nešto neće ozbiljno reći tu. Ako su samo gola nagađanja i rekla-kazala, nema nikakvog smisla, jer bi sad mogli svi izmišljavat najnevjerojatnije priče. I teorije zavjere. Na ovoj temi nema kompetentnog sugovornika, a teško ga i može biti. Zato mislim da naslov teme treba promijeniti i 'Laži, zablude, nagađanja i izmišljotine o špijunaži u JNA'. Ne znam tko bi ovdje imao išta pametno i istinito za reći. Uz dužno poštovanje forumaša. Treba nam par 'bezbednjaka' za ozbiljno obrađivanje teme, ostalo su bajke. Boske, molim te ne nasjedaj na gluposti, pametan si.

Nije valjda da ti misliš da uopće nije bilo špijunaže u JNA? Normalno je da se sve vojske svijeta špijuniraju... na ovaj ili onaj način. Ne moraš po svaku cijenu biti "insider" da bi znao da je bilo špijunaže. Naravno, precizna saznanja imaju samo oni koji su na neki način bili akteri svega toga!

_________________
Živjeti znači boriti se
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Špijunaža u JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA Icon_minitime25.11.12 23:31

Gargamel (citat):
Tema nije uopće glupa već jako zanimljiva

Ajde ti reci nešto zanimljivo, baš sam se u uho pretvorio i napeto iščekujem.
Na vrh Go down
zastavnik64
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 14
ČLAN OD: : 2012-11-18

Špijunaža u JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA Icon_minitime25.11.12 23:33

JNA je preživela od špijunaže ,pa to je javna tajna pa kada je nestalo doušnika nestalo je i Armije.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Špijunaža u JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA Icon_minitime25.11.12 23:34

Boske (citat):
Max Blitz (citat):
Mislim da je tema glupa ako se nešto neće ozbiljno reći tu. Ako su samo gola nagađanja i rekla-kazala, nema nikakvog smisla, jer bi sad mogli svi izmišljavat najnevjerojatnije priče. I teorije zavjere. Na ovoj temi nema kompetentnog sugovornika, a teško ga i može biti. Zato mislim da naslov teme treba promijeniti i 'Laži, zablude, nagađanja i izmišljotine o špijunaži u JNA'. Ne znam tko bi ovdje imao išta pametno i istinito za reći. Uz dužno poštovanje forumaša. Treba nam par 'bezbednjaka' za ozbiljno obrađivanje teme, ostalo su bajke. Boske, molim te ne nasjedaj na gluposti, pametan si.

Nije valjda da ti misliš da uopće nije bilo špijunaže u JNA? Normalno je da se sve vojske svijeta špijuniraju... na ovaj ili onaj način. Ne moraš po svaku cijenu biti "insider" da bi znao da je bilo špijunaže. Naravno, precizna saznanja imaju samo oni koji su na neki način bili akteri svega toga!

Naravno Boske da mislim da je špijunaže bilo, ali tko od nas ovdje može o tome ozbiljno raspravljat, tko? Nek se jave onda. Shvati da ne želim ovdje čitat bajke. Ako ima ozbiljno, dajte...


Max Blitz: komentar modifikovan dana: 25.11.12 23:59; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Špijunaža u JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA Icon_minitime25.11.12 23:36

zastavnik64 (citat):
JNA je preživela od špijunaže ,pa to je javna tajna pa kada je nestalo doušnika nestalo je i Armije.

Očekujem od vas nekoliko ozbiljnih i istinitih postova!! Bez rekla-kazala, jer je i tema ozbiljna!
Na vrh Go down
Gargamel
Gušter
Gušter
Gargamel


BROJ POSTOVA: : 81
ČLAN OD: : 2012-11-19

Špijunaža u JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA Icon_minitime25.11.12 23:37

Max Blitz (citat):
Gargamel (citat):
Tema nije uopće glupa već jako zanimljiva

Ajde ti reci nešto zanimljivo, baš sam se u uho pretvorio i napeto iščekujem.

Slušaj, ja nisam rekao da ja nešto mnogo o tome znam, već da je tema zanimljiva, znači da bih želio saznati više.
A ti sa svojim takvim arogantnim stavom samo rušiš diskusije.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Špijunaža u JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA Icon_minitime25.11.12 23:42

Evo, puštam vas na miru, baš me zanima što će se reć u temi, izvolite.... ispričavam se ako sam sumnjičav...
Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 13122
ČLAN OD: : 2009-05-01

Špijunaža u JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA Icon_minitime26.11.12 13:38

Dio postova u vidu nove teme je prebačen na odgovarajući podforum:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Ova se tema čisti već drugi put, a teći put će onaj koji započne off topic ići na zasluženi "odmor".
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Špijunaža u JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA Icon_minitime26.11.12 18:23

zastavnik64 (citat):
JNA je preživela od špijunaže ,pa to je javna tajna pa kada je nestalo doušnika nestalo je i Armije.
Ima nešto u tome ali stvar je ipak bila malo kompleksnija.
Što se tiče špijunaže prvo češ nam ti reći za koga radiš Question No Question i zašto to radiš Question No Question koji su porivi Question No Question
U pitanju je podvojena ličnost Question sukob sa vlastitim alter egom?
Objasni nam jer cjeli forum gori od želje Twisted Evil

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
zastavnik64
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 14
ČLAN OD: : 2012-11-18

Špijunaža u JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA Icon_minitime26.11.12 21:16

purger (citat):
zastavnik64 (citat):
JNA je preživela od špijunaže ,pa to je javna tajna pa kada je nestalo doušnika nestalo je i Armije.
Ima nešto u tome ali stvar je ipak bila malo kompleksnija.
Što se tiče špijunaže prvo češ nam ti reći za koga radiš Question No Question i zašto to radiš Question No Question koji su porivi Question No Question
U pitanju je podvojena ličnost Question sukob sa vlastitim alter egom?
Objasni nam jer cjeli forum gori od želje Twisted Evil
Do 14 časova radim za Simu ciganina pa onda do 16 časova odmaram,i docnije sve do večeri prebirem kante za otpad, ja bivši zastavnik bišve JNA druže generale.
Da nastavim?

Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Špijunaža u JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA Icon_minitime26.11.12 21:27

Posljednje upozorenje pred BANIRANJE!!!!
7 dana ti ne gine bez obzira na sve,za BANIRANJE od mjesec dana češ se spasit kad se odlučiš koji nick od ova tri misliš koristit za stalno
nerona, hercog ili zastavnik64 Question

Ako imaš imalo poštenja mislim da članovi imaju pravo na ispriku.

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik
Zastavnik



BROJ POSTOVA: : 879
ČLAN OD: : 2012-10-28
DOB : 60
M(j)esto Austrija

Špijunaža u JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA Icon_minitime26.11.12 21:31

purger (citat):
Posljednje upozorenje pred BANIRANJE!!!!
7 dana ti ne gine bez obzira na sve,za BANIRANJE od mjesec dana češ se spasit kad se odlučiš koji nick od ova tri misliš koristit za stalno
nerona, hercog ili zastavnik64 Question

Ako imaš imalo poštenja mislim da članovi imaju pravo na ispriku.

Vražja ID-adresa Cool

_________________
Živjeti znači boriti se
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Špijunaža u JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA Icon_minitime26.11.12 21:42

Max Blitz (citat):


Naravno Boske da mislim da je špijunaže bilo, ali tko od nas ovdje može o tome ozbiljno raspravljat, tko? Nek se jave onda. Shvati da ne želim ovdje čitat bajke. Ako ima ozbiljno, dajte...


Tacno. Oni koji bi o tome mogli da raspravljaju su profesionalci. Ne zaboravite jednom spijun-uvek spijun -obavestajac. Iako JNA ne postoji odavno oni koji su se bavili spijunazom to i dalje cine (ako ne za iste onda za nove poslodavce) Mi bismo samo na ovu temu mogli da navodimo da smo nesto od nekog koji je opet cuo od nekog nesto saznali. Ili smo na tu temu nesto procitali pa sada ovde prepricavamo.

Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West


Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2557
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 68
M(j)esto BG

Špijunaža u JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA Icon_minitime26.11.12 21:48

Ima na netu još foruma gde se ponešto i može pročitati o špijunaži u JNA, čemu kvariti ovaj forum?

Ali zato priznanje "KOS" ovog foruma za raskrinkavanje ubačenih elemenata. Radi za 10+ Smile

_________________
Bata Nidža, zvani Đole, u slobodno vreme iskusni politički radnik


East&West: komentar modifikovan dana: 26.11.12 21:53; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Špijunaža u JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA Icon_minitime26.11.12 21:50

U JNA bio je samo jedan dio te službe oni s kojima smo se i mi susretali.
Klasični špijuni djelovali su van vojske živjeli u inozemstvu,kao civili.....
Čisti primjer i rad bilo je otkrivanje tkzv. Bugojanske grupe.
Tako da je Max u jednu ruku u pravu ali nije na odmet čuti nešto a ko zna možda i dođe koji lol!

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
Rodic Zeljko
Džomba
Džomba



Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 149
ČLAN OD: : 2009-05-30
DOB : 55
M(j)esto Kikinda

Špijunaža u JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA Icon_minitime26.11.12 21:54

Bolje ne,miniraće forum bom
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West


Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2557
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 68
M(j)esto BG

Špijunaža u JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA Icon_minitime26.11.12 22:04

Kao bivši starešina obezbeđujem literaturu na ovu temu. Neće biti propitivanja i ocenjivanja, a mislim da ne bi trebalo biti ni komentarisanja.

(Nije dozvoljeno reklamiranje drugih foruma)

Neće se ponoviti.

_________________
Bata Nidža, zvani Đole, u slobodno vreme iskusni politički radnik


East&West: komentar modifikovan dana: 26.11.12 22:15; prepravljeno ukupno 3 puta
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
missar


BROJ POSTOVA: : 735
ČLAN OD: : 2012-05-21
DOB : 70

Špijunaža u JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spijunaza u JNA   Špijunaža u JNA Icon_minitime26.11.12 22:06

Rodic Zeljko (citat):
Bolje ne,miniraće forum bom

Pa da se odjavimo i smanjimo "broj gubitaka u ljudstvu"....... Laughing

cheers


missar: komentar modifikovan dana: 26.11.12 22:31; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Špijunaža u JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA Icon_minitime26.11.12 22:11

East&West (citat):
Kao bivši starešina obezbeđujem literaturu na ovu temu. Neće biti propitivanja i ocenjivanja, a mislim da ne bi trebalo biti ni komentarisanja.

(Nije dozvoljeno reklamiranje drugih foruma)

Mislim da bi mogla kratka uputa nekog naslova, publikacije ili knjige, pa tko želi preko Google-a ili nekako. Question
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Špijunaža u JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA Icon_minitime26.11.12 22:15

Klasična priča na jednom klasičnom forumu.
U svakom slučaju E$W vrlo interesantno!
Meni je jednom baba pričala......ma neću sad Very Happy

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
Atila
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 19
ČLAN OD: : 2012-09-20

Špijunaža u JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA Icon_minitime26.11.12 22:18

Rodic Zeljko (citat):
Bolje ne,miniraće forum bom
Ma zar bi imali razloga pa ima na netu puno informacija, vrijedi čuti ponešto iz prve ruke!!!
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik
Zastavnik



BROJ POSTOVA: : 879
ČLAN OD: : 2012-10-28
DOB : 60
M(j)esto Austrija

Špijunaža u JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA Icon_minitime26.11.12 22:19

tadija (citat):
IP-adresa

Dardon; IP-adresa Very Happy

_________________
Živjeti znači boriti se
Na vrh Go down
Rodic Zeljko
Džomba
Džomba



Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 149
ČLAN OD: : 2009-05-30
DOB : 55
M(j)esto Kikinda

Špijunaža u JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA Icon_minitime26.11.12 22:21

Špijuni su špijuni...
Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Špijunaža u JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Re   Špijunaža u JNA Icon_minitime26.11.12 22:26

Ilija C. kaze-...."To im je bila taktika.Da ga se plašiš! Čim ga vidiš - znaš ko je.A ovi opet idu u drugu krajnost.Čim ga vidiš - ne znaš ko je"...... Wink

Dario voli ovaj upis

Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West


Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2557
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 68
M(j)esto BG

Špijunaža u JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA Icon_minitime26.11.12 22:29

Ja bih zaobišao ovu temu.

Kakvom vidu špijunaže su mogli biti izloženi vojnici i starešine do čina majora?

Eventualno osposobljenost, motivisanost i moral kao i ono što smo zvali međuljudski odnosi.

Tehničkoj špijunaži su svakako bili izloženi projekti novog oružja i oruđa ili iinovacije i usavršavanje postojećih. Ovo se nije radilo u JNA već u preduzećima namenske industrije.

U suštini se sve svodi na vic o cigi i težini sanduka sa municijom. Smile

_________________
Bata Nidža, zvani Đole, u slobodno vreme iskusni politički radnik

Dario voli ovaj upis

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Špijunaža u JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA Icon_minitime26.11.12 22:35

Atila (citat):
Ma zar bi imali razloga pa ima na netu puno informacija, vrijedi čuti ponešto iz prve ruke!!!

Zašto bi preporuka nekog naslova ili pojma preko tražilice bila loša. Imam taj običaj povremeno u postovima. Ako se tiče teme i ako je zanimljivo. Meni je ok da me netko tako uputi. Bolje neko lutati sam u bespućima internetskih informacija. cyclops

P.S. I to je iz prve ruke, zar ne. Također i osobna iskustva i saznanja, to se podrazumijeva.
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Špijunaža u JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA Icon_minitime26.11.12 22:38

Svi koji smo bili u SRO iz predmeta Obavestajno-bezbednoosni sistem ucili smo o metodama delovanja obavestajnih sluzbi a i usmeno smo instruirani sta sve moze da nam se desi od strane *agenata neke strane sile* Ne ulazeci u potrebu izucavanja odredjenih sadrzaja koji su bili upotrebljivi jednom staresini vojne jedinice u obavestajno-bezbednosnim poslovima sva ta instruiranja su , mislim, bila samo nacin da se nasa budnost odrzi na potrebnom nivou. Obavestajnim sluzbama bili su potrebni *jaki igraci* a ne boranija.
Na vrh Go down
pozdravigasokoleejsokole
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 45
ČLAN OD: : 2009-10-28

Špijunaža u JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA Icon_minitime26.11.12 22:55

Hljeb je to sa sedam kora
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Špijunaža u JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA Icon_minitime26.11.12 23:57

East&West (citat):
Ja bih zaobišao ovu temu.

Kakvom vidu špijunaže su mogli biti izloženi vojnici i starešine do čina majora?

Eventualno osposobljenost, motivisanost i moral kao i ono što smo zvali međuljudski odnosi.

Tehničkoj špijunaži su svakako bili izloženi projekti novog oružja i oruđa ili iinovacije i usavršavanje postojećih. Ovo se nije radilo u JNA već u preduzećima namenske industrije.

U suštini se sve svodi na vic o cigi i težini sanduka sa municijom. Smile


Ovog puta se ne slažemo. Baš motivisanost i međuljudski odnosi su najznačajniji podatak o snagi neke vojske. Ako vojska nije spremna da izvršava zadatke, đaba. Ako se herojski brani, opet neče niko da je lako pobedi.



Pero™: komentar modifikovan dana: 27.11.12 3:37; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Špijunaža u JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA Icon_minitime27.11.12 2:30

East&West (citat):
Kao bivši starešina obezbeđujem literaturu na ovu temu. Neće biti propitivanja i ocenjivanja, a mislim da ne bi trebalo biti ni komentarisanja.

(Nije dozvoljeno reklamiranje drugih foruma)

Neće se ponoviti.

Tko sad umire od znatiželje što je tu bilo, evo, reći ću. Tu su dijelovi iz knjige: Marko Lopušina: "Ubij bližnjeg svog", tekst 'Uspomene agenta 270'. Ne znamo je li sve baš sasvim vjerodostojno, ali zanimljivo štivo. Takva i slična literatura nam treba za razvoj ove teme. Cool
Na vrh Go down
pozdravigasokoleejsokole
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 45
ČLAN OD: : 2009-10-28

Špijunaža u JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA Icon_minitime28.11.12 17:24

Ovo je osjetljiva tema
Na vrh Go down
Gargamel
Gušter
Gušter
Gargamel


BROJ POSTOVA: : 81
ČLAN OD: : 2012-11-19

Špijunaža u JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA Icon_minitime28.11.12 18:01

A da ti nemas iskustva?
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Špijunaža u JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA Icon_minitime28.11.12 18:03

Nakon što su neki forumaši opet morali biti upozoreni da se drže teme u konstuktivnim okvirima, možemo nastaviti, samo naprijed drugovi. Predložite nam još neku liiteraturu kojom ćemo potkrijepiti teorijsko znanje o ovoj temi. I možemo je proučavati u pauzi između postova. Tema je škakljiva, to je neosporno... i stoga odudara od ostalih. Ništa manje zanimljiva zato. Cool


Max Blitz: komentar modifikovan dana: 29.11.12 10:18; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Gargamel
Gušter
Gušter
Gargamel


BROJ POSTOVA: : 81
ČLAN OD: : 2012-11-19

Špijunaža u JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA Icon_minitime28.11.12 18:25

Nije mi jasno
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6180
ČLAN OD: : 2011-01-25

Špijunaža u JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA Icon_minitime29.11.12 9:08

sta reci za oficira JNA koji govori 5 stranih jezika. rumunski,madjarski,nemacki,francuski i italijanski.
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Špijunaža u JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA Icon_minitime29.11.12 9:45

vladimir (citat):
sta reci za oficira JNA koji govori 5 stranih jezika. rumunski,madjarski,nemacki,francuski i italijanski.

Da je talent za jezike.

Doktor Živago and Dario vole ovaj upis

Na vrh Go down
Sponsored content





Špijunaža u JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Špijunaža u JNA
Na vrh 
Stranica 1/9Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: VOJNA PLATFORMA :: Осматрачница-
Idi na: