FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90

Go down 
+12
Gorica 660
pera84
Simple man
OFK.BGD
kiselasaso
Gringo
stari FAZAN
Max Blitz
Puky
miler
Maribor
zoran stojilkovic
16 posters
Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4  Next
AutorPoruka
zoran stojilkovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2010-03-12
DOB : 53
M(j)esto zemun

Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90   Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Icon_minitime21.03.10 21:55

e zadnja tri meseca provedoh u karlovcu pravo ludilo i nezaboravno druzenje jocolor
Na vrh Go down
Maribor
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2011-11-25
DOB : 53
M(j)esto Maribor

Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Karlovac kasarna Luščić 89/90   Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Icon_minitime25.11.11 21:13

Zdravo momci
Najprije svaka čast onome, koji je ustvario ovaj forum. Nadam se, da če neko od mojih kolega, koji smo bili u kasarni Luščić 7940-3 isto pronači ovaj forum, pa, da obnovimo čitavu godinu Very Happy
Na vrh Go down
miler
Desetar
Desetar



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 252
ČLAN OD: : 2012-03-06
DOB : 58
M(j)esto Pirot

Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Karlovac, kasarna Luščić   Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Icon_minitime10.04.12 18:41

Veliki pozdrav,
ja sam pre tebe 1985godine bio u istoj kasarni u autočeti, ulaz sleve strane zgrade gledano od ulaza u kasarnu ili gledano sa piste.Da li si bio u ČTO ( četa tehničkog održavanja ). I još jedno pitanje da li je u tvoje vreme bio izgrađen dom JNA, preko puta glavnog ulaza u kasarnu? Samnom na Luščiću je služio Mesarić Zdravko koji je bio iz okoline Maribora.
Na vrh Go down
Maribor
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2011-11-25
DOB : 53
M(j)esto Maribor

Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90   Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Icon_minitime11.04.12 8:45

miler (citat):
Veliki pozdrav,
ja sam pre tebe 1985godine bio u istoj kasarni u autočeti, ulaz sleve strane zgrade gledano od ulaza u kasarnu ili gledano sa piste.Da li si bio u ČTO ( četa tehničkog održavanja ). I još jedno pitanje da li je u tvoje vreme bio izgrađen dom JNA, preko puta glavnog ulaza u kasarnu? Samnom na Luščiću je služio Mesarić Zdravko koji je bio iz okoline Maribora.
Pozdrav
Da, bio sam u ČTO Very Happy
Dom JNA več je bio izgrađen, ali nisam ni jednom bio unutra. Ne znam, da li je za vreme rata bio porušen i šta je sada unutra. Prošle godine sam prošao kroz Karlovac prvi put poslje rata. Sa motorom krenuo sam prema BIH, naprije do Velike Kladuše, pa Drvara, Mostara, Sarajeva i nazad kuči. Nije mi bilo lako kod srca. Strašno, šta se tamo desilo. Trebali smo ostati prijatelji, kakvi smo bili prije.
Zbog toga sam odlučio, da preko ovog foruma potražim svoje prijatelje koji smo zajedno "najeb..ali" u Luščiću Very Happy
Zdravkota ne poznajem ali sam vidio, da ako je pravi,nije baš iz Maribora. Ima jedan iz Majšperka kod Maribora, bavi se sa bravarijom i prijevozom. Ako ti nešto znači ima ovdje njegov e-mail pa ga kontaktiraj [You must be registered and logged in to see this link.] ..
Veliki pozdrav iz Maribora

Na vrh Go down
miler
Desetar
Desetar



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 252
ČLAN OD: : 2012-03-06
DOB : 58
M(j)esto Pirot

Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Karlovac, kasarna Luščić   Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Icon_minitime12.04.12 12:41

Pozdrav "Maribor" ,
u beleškama koje sam vodio u vojsci pronašao sam da je Mesarić Zdravko iz Lešja - Majšperk, a da se to mesto nalazi između Maribora i Ptuja.Pošro se ovo poklapa sa tvojim saznanjem mislim da se radi o istoj osobi.S toga ti se zahvaljujem na pomoći.Bili smo zaista dobri drugari ( iako sam ja sa sasvim drugog kraja bivše države tačnije iz okoline Pirota sam).
I još jedno pitanje, pošto si prolazio kroz Karlovac, šta je sada sa našom bivšom kasarnom, da li još uvek postoji?Koliko se ja sećam Luščić je bio noviji deo Karlovca.Sam grad i okolina su mi ostali u veoma lepom sećanju jer sam kao vozač imao prilike da ga pređem uzduž i popreko, međutim do danas nisam imao prilike da posetim taj kraj.

Na vrh Go down
Puky
Gušter
Gušter
Puky


BROJ POSTOVA: : 29
ČLAN OD: : 2012-08-15

Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90   Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Icon_minitime17.08.12 23:12

E dragi moji momci, u kasarni "Luščić" više nema vojnika, polako zarasta u korov. MORH se odrekao tog objekta u korist grada. I taman kad je grad smišljao što će s tim silnim objektima i prostorom, pojavili su se vlasnici kojima je JNA otela zemlju i izgradila kasarnu, zabili kolce i rekli "to je naše" Smile Smile.
I sad se vodi pravna bitka, tko kome i zašto, a kasarnu polako prekrivanju polja ambrozije Smile Smile !
Dom JNA (HV) i dalje stoji, restoran korsiti "Pleter" (Inačica rerstorana "Crvena Zvezda") Smile. Kino dvoranu koristi gradsko kazalište "Zorin dom", a ostale prostorije uglavnom civilne invalidske udruge i mladi. U produžetku Doma, prema tržnici je izgrađena nova crkva i pastoralni centar (to je bila crkva koja je srušena kad se gradila kasarna "Luščić").

_________________
Ja ne postojim! Ja sam bivši!
Na vrh Go down
miler
Desetar
Desetar



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 252
ČLAN OD: : 2012-03-06
DOB : 58
M(j)esto Pirot

Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90   Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Icon_minitime01.12.12 22:33

Pozdrav ''Puky'',
da li je konačno srušena kasarna na Luščiću ili je možda ipak sačuvana.
Možeš li mi odgovoriti ukoliko naravno znaš šta je bilo sa autočetom i oficirima koji su bili u toj jedinici.
Na vrh Go down
zoran stojilkovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2010-03-12
DOB : 53
M(j)esto zemun

Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90   Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Icon_minitime03.01.14 20:55

Maribor (citat):
Zdravo momci
Najprije svaka čast onome, koji je ustvario ovaj forum. Nadam se, da če neko od mojih kolega, koji smo bili u kasarni Luščić 7940-3 isto pronači ovaj forum, pa, da obnovimo čitavu godinu  Very Happy

luscic 89/90 vp 3229/18
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90   Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Icon_minitime05.02.14 16:40

miler (citat):
...da li je konačno srušena kasarna na Luščiću ili je možda ipak sačuvana.
 
[You must be registered and logged in to see this link.]
 
[You must be registered and logged in to see this link.]
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90   Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Icon_minitime05.02.14 16:59

Od ranije, kasarna 'Robert Domani' Luščić:

 
[You must be registered and logged in to see this image.]

 
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
stari FAZAN
Vodnik I klase
Vodnik I klase
stari FAZAN


BROJ POSTOVA: : 556
ČLAN OD: : 2013-12-11
M(j)esto JUZNA AUSTRALIA, ADELAIDE

Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90   Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Icon_minitime17.03.14 21:14

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
stari FAZAN
Vodnik I klase
Vodnik I klase
stari FAZAN


BROJ POSTOVA: : 556
ČLAN OD: : 2013-12-11
M(j)esto JUZNA AUSTRALIA, ADELAIDE

Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90   Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Icon_minitime17.03.14 21:41

[You must be registered and logged in to see this image.]


POGLED NA DESNI (SPOREDNI) ulaz ! pa postepeno ka GLAVNOM ULAZU:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
stari FAZAN
Vodnik I klase
Vodnik I klase
stari FAZAN


BROJ POSTOVA: : 556
ČLAN OD: : 2013-12-11
M(j)esto JUZNA AUSTRALIA, ADELAIDE

Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90   Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Icon_minitime17.03.14 21:49

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
stari FAZAN
Vodnik I klase
Vodnik I klase
stari FAZAN


BROJ POSTOVA: : 556
ČLAN OD: : 2013-12-11
M(j)esto JUZNA AUSTRALIA, ADELAIDE

Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90   Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Icon_minitime17.03.14 22:07

[You must be registered and logged in to see this image.]


mala analiza gdje je ovaj dio...kasarne na slici ...
OTKRIO...
Snimljeno je sa 1 ili 2 sprata te zgrade ka srednom ulazu.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
stari FAZAN
Vodnik I klase
Vodnik I klase
stari FAZAN


BROJ POSTOVA: : 556
ČLAN OD: : 2013-12-11
M(j)esto JUZNA AUSTRALIA, ADELAIDE

Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90   Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Icon_minitime17.03.14 22:32

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
miler
Desetar
Desetar



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 252
ČLAN OD: : 2012-03-06
DOB : 58
M(j)esto Pirot

Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Karlovac, kasarna na Luščiću   Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Icon_minitime18.03.14 15:09

stari FAZAN (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Pozdrav svima na forumu a poseban pozdrav ''Starom fazanu'',

koji neumorno radi i uvek je na visini zadatka.Pre svega hvala na slikama kasarne ''Robert Domani'' na Luščiću, u koju sam se na trenutak zahvaljujući modernoj tehnologiji vratio posle 29 godina, na mestu gde sam proveo jedno izvesno vreme.Bez obzira što sam tada bio na odsluženje vojnog roka (koji je svima pa i meni tada teško padao), ostale su uspomene koje se pamte do kraja života.Gledajući slike pomalo sam se vratio u to vreme i mogu reći da su sećanja počela da naviru i počeo sam da se prisećam događaja koji su pozitivno uticali na mene.

Kao što se može videti sama kasarna se nalazila u novom delu grada, na veoma lepom mestu.
Sama kasarna po prostranstvu a i ljudsvu nije pripadala velikim kasarnama (poput Mekušja, Kamenskog, Logorišta...), ali je bila veoma značajna za garnizon Karlovac, s obzirom da su tu bile smeštene jedinice (autočeta, četa tehničkog održavanja, intedanska četa) koje su obsluživale ceo garnizon.
Glavni ulaz u kasarnu sa prijavnicom bio je ispred ulaza koji se vidi na slikama ''starog fazana'', može se malo videti na prvoj slici ''max blitza'' i nalazi se ispred parkiranog autobusa.Ulaz označen na slikama ''starog fazana'' je ulaz za vozila ili KPS (kao vozač kroz taj ulaz sam prošao nebrojano puta).
Kanal koji se vidi na desnoj strani (kada se uđe od KPS-a) je služio za pranje vozila (najčešće onih koja su se vraćala sa terena) i pranje tenkova koji su dolazili na popravku.Inače mi iz auto čete smo imali perionicu (koja je imala i toplo pranje) a nalazila se u našem auto parku.
Na poslednjoj slici ''stari fazan'' je označio pojedine objekte, a ja bih pokušao da se setim koji su to objekti:
-1- kuhinja koja je bila ogromna i tamo se spremala hrana za samu kasarnu i većinu ostalih kasarni (osim kasarne Mekušje koja  je imala kuhinju i snabdevala i Kamensko),
-2- restoran koji je takođe bio ogroman i gde se gotovo nije čekalo u red za obrok (ulaz je imao dve linije i veliki broj kuvara koji su očas posla servirali i posluživali vojnike, jer se na liniji uvek nalazilo po pet do šest jela),
-3-vešeraj gde se prao i sušio veš za nekoliko kasarni (omiljena tura za nas vozače, prvo uvek imaš čist veš uključujući i čarape, a drugo teret nije bogzna šta i iz svake kasarne je bio pratioc koji je predavao prljav veš a preuzimao čist veš),
-4 i 5 - magacini intedanske opreme
-6- zgrada gde su bili paviljoni za vojsku (osim intedanske čete)
-7 i 8 - zgrade intedanske čete (zbog prirode posla tj.radnog vremena pekara i kuvara - njima je spavanje bilo dozvoljeno danju imali su izdvojene prostorije).
U predzadnjem postu na prvoj slici (pogrešno si označio da je to sporedni ulaz) je glavni ulaz za vozila tj.KPS.Na toj slici se vidi:
- 1 i 2 -ovi objekti su pripadali intedanskoj četi i tu se nalazila vojna pekara gde se pekao hleb za ceo garnizon Karlovac i razvozio po ostalim kasarnama uključujući i Mekušje sa Kamenskim,
-3- ovde nisam najsigurniji ali mislim da je kantina (iz ovog ugla se vidi najbolje),
- 4- betonski kanal za pranje vozila,
- 5 - izdvojeni objekat gdev je bio  zastavnik i jedan vojnik, koji su obsluživali benzinsku pumpu koja se ne vidi na slici (u ograđenom delu desno od KPS-a su se nalazile ukopane cisterne sa gorivom).
Na vrh Go down
stari FAZAN
Vodnik I klase
Vodnik I klase
stari FAZAN


BROJ POSTOVA: : 556
ČLAN OD: : 2013-12-11
M(j)esto JUZNA AUSTRALIA, ADELAIDE

Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90   Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Icon_minitime18.03.14 20:09

e MILERU BAS TI HVALA !
Zivio sam u Krlovcu ali u Kasarnu nisam ulazio. 
Cak mi je i taj dio grada u tom uglu iza Doma JNA izmakao. 
Ja juce meredevine , cekic i exere, pa kao onaj Milan u "Lepa sela lepo gore" udri zakucavaj..
 Zakuco brojeve kako sam umeo... ali po nesreci malo mi tabla ispala ukrivo.
Al nek je ukrivo...vala... 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Provodo si me po kasarni bas kako pravi DOMACIN !  
HVALA na pojasnjenjima !
a nakon setnje krugom valja nam likvidirat TU PIVU sto smo ponijeli u Kampanjoli...
idemo iza magacina-dok niko ne gleda... da ne bude ko prosli puta: 
"ZABRANA IZKLASKA 2 NEDELJE ZBOG KONZUMIRANJA ALKOHOLNIH PICA U KRUGU KASARNE".

vrucina pa se i ozednilo !!! 

POZDRAV


stari FAZAN: komentar modifikovan dana: 20.03.14 0:58; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
stari FAZAN
Vodnik I klase
Vodnik I klase
stari FAZAN


BROJ POSTOVA: : 556
ČLAN OD: : 2013-12-11
M(j)esto JUZNA AUSTRALIA, ADELAIDE

Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90   Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Icon_minitime20.03.14 0:50

pozdav Miler !!!
hvala na pojasnjenjima. 
Dakle ono (*desno na prednjoj strani kasarne) je ULAZ ZA *KPS (? sta je ovo), 
a ovo (*lijevo na prednjoj strani kasarene)
je,...smatram ...GLAVNI ULAZ u KASARNU. 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
stari FAZAN
Vodnik I klase
Vodnik I klase
stari FAZAN


BROJ POSTOVA: : 556
ČLAN OD: : 2013-12-11
M(j)esto JUZNA AUSTRALIA, ADELAIDE

Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90   Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Icon_minitime20.03.14 1:07

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
miler
Desetar
Desetar



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 252
ČLAN OD: : 2012-03-06
DOB : 58
M(j)esto Pirot

Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90   Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Icon_minitime20.03.14 20:11

Pozdrav Stari fazanu,
bila ti je dobra ideja za pivo, nekako sam bio ožedneo i dobro mi je došlo jedno ''karlovačko''.Kada se sada setim bilo je sasvim solidno pivo.
Na gornjim slikama je glavni ulaz u kasarnu na Luščiću, desno je prijavnica a levo (zelena zgrada) stražara, tu je ulazila i izlazila vojska i vojna lica a od vozila je jedino ulazilo vozilo komandanta kasarne.
Tu je i bilo stražarsko mesto br.1 (vidi se betonska stražarska kućica), naravno straža se na tom mestu davala posle radnog vremena i noću.
Hangari koje si označio spojenim upitnicima (???) su pripadali raznim jedinicama iz same kasarne a u pojedinim je bila ratna rezerva nekih jedinica a među njima su bile i radionice u kojima su radili vojnici iz čete tehničkog održavanja.
Mesto označeno razmaknutim upitnicima (? ? ? ) je pripadalo nama iz auto čete.Tu nam je bio auto park (naša vozila su bila odvojena od ostalih), tu smo imali perionicu za hladno i toplo pranje, priručnu radionicu (nešto što smo sami popravljali) i mini kafe klub.
Na vrh Go down
stari FAZAN
Vodnik I klase
Vodnik I klase
stari FAZAN


BROJ POSTOVA: : 556
ČLAN OD: : 2013-12-11
M(j)esto JUZNA AUSTRALIA, ADELAIDE

Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90   Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Icon_minitime21.03.14 13:26

e Miler ... evo ga bas te tvoje 3 zgrade na samom kraju Kasarne...

[You must be registered and logged in to see this image.]

skoro kao da su ukopane malo u brdu...tako izgleda. ...  kao da smo sada tamo...i onako uz PIVU setamo kao nekli nazovi VETERANI OKICENI ORDENJEM IZ onih starih vremena... a stanovnici grada i kasarne, gledaju nas kao da smo dosli sa druge PLANETE ili IZ DRUGOG VREMENA. 
Pa bi tu Max i drugari da bolje docaramo ugodjaj,  povjesali one nase AZASTAVE, 
a na Razglas bi pustili kakvu koracnicu ili prikladnu pjesmu iz ONOG Repertoara.
/
Bilo bi to kao neki VREMEPLOV: "POSJETA MJESTIMA NASE I VASE MLADOSTI".
Naravno... lokalne bi vlasti na vrijeme preko sredstava mas-komunikacija, obavajestile gradjane da je to sve samo Turisticka ATRAKCIJA... 
ZAMISLI KOLIKO BI kARLOVAC ZARADIO KAD BI SADA organizovao Posjete vojnika i pitomaca svojim maticnim objektima - i kad bi ljudi koji su tu sluzili poceli da dolaze...a bilo ih je desetine i desetine i desetine hiljada ... kao neka ljetna atrakcija...
!!! i jos kad bi te objekte napravili kao neke Muzeje ONOG VREMENA... hehehe...
zidne novine, namjestaj, muzika, slike predsjednika, PAROLE... dokumenti , uniforme MTS,...
 razglas, i zastave... 

(*Eeeeee .... DOSTA MASTE ...neki bi me sigurno OBJESILI  na gradskom trgu za ovakve inicijative,,..   hehe... zato sam ja na sigurnoj udaljenosti. )

Na vrh Go down
miler
Desetar
Desetar



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 252
ČLAN OD: : 2012-03-06
DOB : 58
M(j)esto Pirot

Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90   Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Icon_minitime21.03.14 19:33

Da ne ispadne da sam neki veliki jugonostalgičar i da žalim za prošlim vremenima, ali bio sam u mnogo boljoj finansijskoj situaciji tada nego danas.S obzirom da sam radio u ugostiteljstvu (imali smo jednu kafanu u blizini kasarne u Pirotu), vikendom je pazar bio i po nekoliko puta uvećan,pa  svaki dolazak i odlazak vojnika je nama išao u prilog a o zakletvi da i ne pričamo.Mislim da se sadašnje strukture vlasti ne bi odrekle takvog prihoda.Ali to susamo nagađanja...
Ali idemo u kasarnu na Luščiću.Lepo si primetio na mestu gde su objekti 1,2,3 se nalazi uzvišenje i oni jesu delimično ukopani, šta je u njima bilo zaista neznam (nisam nikada video da ih je neko otvarao). Iznad njih se nalazilo stražarsko mesto a sa strane stražarska staza.Na tom stražarskom mestu se sredinom januara 1985godine dogodio jedan incident koji je mogao da ima kobne posledice, ali zahvaljujući mojoj prisebnosti i kolege iz auto čete sve se ipak dobro završilo.Trojica civila stanovnika obližnjeg naselja Jamadol su bili u pijanom stanju pa su nasrnuli na žičanu ogradu kasarne a stražara gađali nekim ciglama a on se uplašio i pobegao u naš autopark i sakrio se među vozilima.Pošto smo se ja i jedan kolega vraćali sa vožnje, parkirali se i izašli napolje sa namerom da se vratimo u četu. Međutim kako je ovaj stražar ugledao nas on se ohrabrio i napunio pušku s namerom da puca na onu trojicu.Srećom smo ga nekako smirili a zatim je došla vojna civilna policija i uhapsila onu trojicu.
Objekat br.4 je pripadao nama iz autočete, tamo smo imali kafe klub, perionicu i manju radionicu tu smo se obično skrivali tobože radeći nešto oko vozila a sve u nameri da bi izbegli jutarnje postrojavanje i jutarnju fiskulturu.Pošto je ova slika iz skorašnjeg vremena ne poznaju se parkng mesta gde smo parkirali vozila.
Na vrh Go down
stari FAZAN
Vodnik I klase
Vodnik I klase
stari FAZAN


BROJ POSTOVA: : 556
ČLAN OD: : 2013-12-11
M(j)esto JUZNA AUSTRALIA, ADELAIDE

Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90   Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Icon_minitime22.03.14 21:20

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
stari FAZAN
Vodnik I klase
Vodnik I klase
stari FAZAN


BROJ POSTOVA: : 556
ČLAN OD: : 2013-12-11
M(j)esto JUZNA AUSTRALIA, ADELAIDE

Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90   Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Icon_minitime05.04.14 7:31

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90   Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Icon_minitime27.05.14 2:39

miler (citat):
Na poslednjoj slici ''stari fazan'' je označio pojedine objekte, a ja bih pokušao da se setim koji su to objekti:
-1- kuhinja koja je bila ogromna i tamo se spremala hrana za samu kasarnu i većinu ostalih kasarni (osim kasarne Mekušje koja  je imala kuhinju i snabdevala i Kamensko)

Kuhari i pekari, Karlovac 1951.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
miler
Desetar
Desetar



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 252
ČLAN OD: : 2012-03-06
DOB : 58
M(j)esto Pirot

Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90   Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Icon_minitime28.05.14 22:55

Max, da li se radi o kasarni na Luščiću ? 
Mada koliko je meni bilo poznato kasarna na Luščiću je od osnivanja bila predviđena kao pozadinska kasarna koja je snabdevala ostale kasarne i vojne objekte kojih je oduve bilo podosta u Karlovcu i okolini.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90   Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Icon_minitime28.05.14 23:04

miler (citat):
Max, da li se radi o kasarni na Luščiću ?

Nisam 100% siguran (nemam taj podatak) jesu li kuhari na starim slikama iz Luščića, nego sam pretpostavio na osnovu prethodnih priča.
Fotografije su na aukcijskoj stranici Delcampe i samo je podatak kako sam naveo: Karlovac, 1951.
Može li se prema objektima koji se djelomično vide što zaključiti?
Na vrh Go down
miler
Desetar
Desetar



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 252
ČLAN OD: : 2012-03-06
DOB : 58
M(j)esto Pirot

Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90   Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Icon_minitime29.05.14 7:28

Objekat na prvoj slici je od čvrstog materijala (cigli) i nekako me asocira na   objekt gde je i kasnije bila pekara, to je zgrada levo od KPS-a.
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90   Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Icon_minitime29.05.14 15:59

Nisam siguran, mada smo tu vojarnu koristili i mi za vrijem ovog rata.....i bio sam često u njoj...ne mogu se doista orijentirati.....no slika je je slika i vrijedi tisuće riječi, pa nek ostane tako!!!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90   Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Icon_minitime30.05.14 1:35

Za ovu ne znam ni je li u Karlovcu, ali kad smo već kod kuhara...  Smile 

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
stari FAZAN
Vodnik I klase
Vodnik I klase
stari FAZAN


BROJ POSTOVA: : 556
ČLAN OD: : 2013-12-11
M(j)esto JUZNA AUSTRALIA, ADELAIDE

Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90   Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Icon_minitime30.05.14 14:55

DA SAM PEKAR tekst

Da sam pekar, mala moja 
ne znam bi l' me htjela 
kad bi nocu bila sam 
zemicke bi jela 

Imam dragu, al' je zlo 
al' je zlo 
nismo nikad zajedno 
zajedno, zajedno 

Kad sam sa njom citav dan 
citav dan, citav dan 
ona hoce dan i noc 
dan i noc 

Za jedan dan 
za jednu noc 
za jednu noc il' dvije 
dala bi sve 

Imam dragu, nisam kriv 
nisam kriv 
svak je na svoj nacin ziv 
nacin ziv, nacin ziv 
kad je ljubim citav dan 
citav dan, citav dan 
ona hoce dan i noc 
dan i noc, dan i noc 

Da sam, da sam, da sam pekar 
koji nocu radi 
da sam, da sam, da sam pekar 
sta bi da 

Hej, da sam, da sam, da sam pekar 
da li bi me htjela 
janje moje bijelo 
da li bi mi i tad rekla 
(stoj)


Na vrh Go down
kiselasaso
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2014-12-04

Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90   Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Icon_minitime04.12.14 9:33

e to je ta kasarna...Luščič...majku mu...mi Izvidjaći smo došli 88 u tu kasarnu...prije smo bili u Petrovoj Gori...jebena selitva...baš me zanima, da li če se pojaviti ovdje na ovim forumima koji iz moje generacije 88/89 mart ili možda 88/89 septembar ili 87/88 septembar...puno njih sam zaboravio a puno njih imam u glavi sliku face ali ne znam imena...zaboravio...jbg...od starijih sečam se Kekovića, Babahmetovića, Hansa (neznam tačnog imena) ; od mojih sećam se svih ali ne po imenu...samo mi je slika ostala u glavi...i sječam se nekih onih, koji su došli kasnije...Munćan i još koji...bili smo takodje jako dobri sa Vojnom Policijom iz Petrove Gore...a naš komandir bio je Veselinović Dušan...najpre stariji vodnik I klase a kasnije Kapetan...a ja sam več prvi dan dobio pohvalu od tadašnjeg Ćate (znate valda ko je bio Ćato u vodu ili četi) jer sam na vreću od krompira napisao tehničkim slovima svoju adresu i kad je Ćato to vidio, rekao je: "E ti češ bit Ćato posle mene." A ja pojma nisam imao tada šta je to Ćato...ja mislio evo več sam najebao...hahaha...puno puno puno ljepih stvari pamtim i možda poneku malo ružniju...ali nikad mi nije bilo žao i jako sam ponosan i sretan, da sam bio dio JNA i te vojarne i tih ljudi...gene moj...
Na vrh Go down
zoran stojilkovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2010-03-12
DOB : 53
M(j)esto zemun

Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90   Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Icon_minitime15.02.15 13:11

e malo se podsetih tih dana
Na vrh Go down
miler
Desetar
Desetar



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 252
ČLAN OD: : 2012-03-06
DOB : 58
M(j)esto Pirot

Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90   Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Icon_minitime31.08.15 19:45

Na jučerašnji dan tačnije 30.08.1985godine, završio služenje vojnog roka ( vp.6610/1 )  i  izašao poslednji put na kapiji kasarne '' Robert Domani '' na Luščiću.
Prošlo je trideset godina a kao da je juče bilo.
Srdačan pozdrav svima koji prate ovaj forum od Mileta iz Pirota.
Na vrh Go down
OFK.BGD
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2016-01-07

Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90   Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Icon_minitime07.01.16 13:05

Prvo bih pozdravio sve na ovom forumu i super je sto nesto ovog tipa postoji. U kasarnu sam dosao u novembru1984 u V.P.1392/5 Raketna baterija , komandir je bio kapetan Vujanovic Milan njegov zamenik vodnik kome se nazalost nesecam imena i prezimena znam da je bio iz Smedereva i zastavnik Zorica Marko koji nam je vodio obuku na trenazeru.Nakon obuke sledila je prekomanda na streliste Jamadol u V.P.1492/s gde sam ostao do 6 decembra 1985 , voleo bih ako ovaj forum prati neko ko je u to vreme bio u ovom lepom gradu. Pozdrav iz Beograda.
Na vrh Go down
miler
Desetar
Desetar



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 252
ČLAN OD: : 2012-03-06
DOB : 58
M(j)esto Pirot

Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90   Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Icon_minitime08.01.16 10:12

Pozdrav OFK.BGD,
u to vreme sam i ja bio u Karlovcu i to istoj kasarni, doduše ja sam došao na Luščić iz Slavonske požege 26.12.1984 i tamo ostao do 30.08.1985godine. Bio sam u autočeti i kao vozač i nekoliko puta sam prevozio municiju sa ''vojne rampe'' (sa železničke stanice) na Jamadol.Najčešće smo istovarali pored onih magacina koji su čuvali vezani psi šarplaninci.
Na Luščiću u to vreme (novembarska klasa)  u raketnoj bateriji bio je moj školski drug Milanović Dušan iz Pirota. Ako sde sećaš možeš li mi reće ko je iz avgustovske klase bio vozač u tvojoj jedinici.
Na vrh Go down
OFK.BGD
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2016-01-07

Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90   Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Icon_minitime08.01.16 19:38

Pozdrav i tebi druze ,secam se pirketa odlicno , vislji rastom malko bucmast sa cudnim brkovima , kod nas su dva novembarca isli u Sl. Pozegu na obuku iz nase baterije Kasap Radovan iz Rijeke i Dedic iz kule zaboravio sam mu ime.Ti si municiju vozio u skladiste na Jamadolu a ja sam bio na strelistu, to nisu isti objekti.Nama je hrana dovozena sa Luscica , vozac je bio Milosevic Dragan iz Herceg Novog desetar iz tvoje cete.
Na vrh Go down
miler
Desetar
Desetar



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 252
ČLAN OD: : 2012-03-06
DOB : 58
M(j)esto Pirot

Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90   Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Icon_minitime09.01.16 10:56

Dušan je bio višlji rastom i imao je nekoliko kilograma viška, tako da se radi o istoj osobi. Možeš li me podsetiti gde se tačno nalazilo strelište Jamadol. Što se tiče prevoza hrane, tačno je da smo je mi iz autočete prevozili, ali neznam da li ti je poznato da je kuhinja iz kasarne Luščić snabdevala hranom skoro sve kasarne u Karlovcu ( osim Mekušja i Kamenskog ), tako da su svakodnevno četiri vozača prevozila hranu. Prošlo je trideset godina ali ne mogu se setiti Milošević Dragana iz Herceg novog, koliko se ja sećam jedan od vozača hrane bio je Milošević Dejan iz Kruševca ( avgustovska klasa).
Na vrh Go down
OFK.BGD
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2016-01-07

Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90   Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Icon_minitime09.01.16 15:49

Kada izades na KPS 2 krenes levo prema Dubovcu i na prvom raskrscu levo i taj put te vodi u Jamadol, kada dodjes do poslednje kuce u naselju desno su ti skladista gde si vozio municiju a streliste je pravo ispred u prizemlju magacini sa metama radionica u kojoj sam ja radio i kantina  a na spratu steljana
Na vrh Go down
Simple man
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2014-03-26

Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90   Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Icon_minitime27.05.16 11:25

Pozdrav,

nakon dugo vremena da se i ja javim...da obavijestim forumaše koji su na ovoj temi da ću danas dobiti par slika od prijatelja sa kojim sam bio zajedno na obuci u Požegi pa smo obojica otišli u Karlovac u prekomandu, ja u Petrovu Goru u VP a on u Luščić "Robert Domani" u ATČ (auto-transportna četa), pa ću ih skenirati i postovati.

Riječ je o generaciji decembar 89/90.

Prijatno generacija :-) !!

_________________
Omnea mea meacum porte...
Na vrh Go down
Simple man
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2014-03-26

Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90   Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Icon_minitime27.05.16 13:14

Evo slika kao što sam i obećao...

slikano tokom 1990. godine u auto parku-voznom parku kasarne Luščić, koliko se mogu sjetiti jer bio sam tamo dosta puta jer smo im često vršili pratnju-obezbjeđenje kolone da se auto park nalazi negdje skroz na kraju kasarne iza velikih metalnih hangara u kojoj su bila smještena konzervirana vozila a bilo je i naših garaža tu sa vozilima...

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Omnea mea meacum porte...
Na vrh Go down
miler
Desetar
Desetar



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 252
ČLAN OD: : 2012-03-06
DOB : 58
M(j)esto Pirot

Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90   Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Icon_minitime07.06.16 18:51

 Citat ''....u auto parku-voznom parku kasarne Luščić, koliko se mogu sjetiti jer bio sam tamo dosta puta jer smo im često vršili pratnju-obezbjeđenje kolone da se auto park nalazi negdje skroz na kraju kasarne iza velikih metalnih hangara u kojoj su bila smještena konzervirana vozila a bilo je i naših garaža tu sa vozilima...''
Pozdrav Simple man,
auto park auto čete (u moje vreme 1985g. nije bilo ''transportne''), se nalazio na kraju kasarne ''Robert Domani'' ili popularnije kasarne Luščić. Drago mi je da posle toliko vremena vidim (ja nažalost nemam nijednu sličnu sliku) deo auto parka u kome sam proveo jedno izvesno vreme.
Pozdrav i za tvog druga i ako ti može reći u kom je vodu bio i ko je u njegovo vreme bio od starešina.
Na vrh Go down
Simple man
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2014-03-26

Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90   Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Icon_minitime08.06.16 10:40

Pročitao sam sinoć tekst, s obzirom da smo nekih 20-25 km udaljenosti često smo u kontaktu, maloprije mi je poslao podatke (kojih se sjeća) :

-vojna pošta 6610/? -ovog kroz koliko se ne sjeća
-1990. godina, privremeni komandir je bio Mile-Milan Zgela zastavnik, pa onda isto zastavnik Stefanović-imena se ne sjeća i pred kraj njegovog služenja je stigao neki kapetan Abramović ili Avramović 

Ja se također kroz maglu mogu sjetiti ovog zastavnika Zgele ili Žgele (ne znam 100 % koje je slovo jer preko vibera se čujemo pa nema kvačica na slovima) često kad smo išli zajedno smominjao je da je i on bio jedno vrijeme oficir u policiji, malo rasijano je djelovao, u svakom slučaju simpatičan "lik" bio kako bi se danas reklo :-)

To je sve što sam od podataka dobio, s obzirom da je prošlo 25 i kusur godina :-)

P.S. : Rekao mi je da ima još par nekih slika pa da će mi ih proslijediti ili će i on doći na forum pa ih staviti.

Ja sam također u svom prvom ili drugom javljanju postovao slike svoje sa obuke iz Požege a onda i iz Petrove gore samo ne znam gdje su odnosno u kojoj temi jer sam ih davno stavljao a nisam bio aktivan mjesecima. Znam da jedna slika koju sam postavio je ispred hangara (na motoru) u kasarni Luščić našeg gdje su bila naša vozila kao ratna rezerva ili slično a ostalih nekoliko slika je ispred naše zgrade u Petrovoj gori.

_________________
Omnea mea meacum porte...
Na vrh Go down
pera84
Podpukovnik
Podpukovnik
pera84


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 6178
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90   Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Icon_minitime08.06.16 16:12

Simple man (citat):
Ja sam također u svom prvom ili drugom javljanju postovao slike svoje sa obuke iz Požege a onda i iz Petrove gore samo ne znam gdje su odnosno u kojoj temi jer sam ih davno stavljao a nisam bio aktivan mjesecima

Tema: Slavonska Pozega 1989

salutiranje
Na vrh Go down
Simple man
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2014-03-26

Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90   Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Icon_minitime10.06.16 10:29

Da, u pravu ste, pogledao sam...

Šta drugo reći nego :

Excellent job, General Pera 84  salutiranje   Very Happy

_________________
Omnea mea meacum porte...
Na vrh Go down
miler
Desetar
Desetar



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 252
ČLAN OD: : 2012-03-06
DOB : 58
M(j)esto Pirot

Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90   Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Icon_minitime22.06.16 6:58

Citat ''-vojna pošta 6610/? -ovog kroz koliko se ne sjeća
-1990. godina, privremeni komandir je bio Mile-Milan Zgela zastavnik...''
Autočeta je u moje vreme imala tri voda i dve vojne pošte. Prvi i treći vod su bili vp.1497/3 i bili su deo pozadine garnizona Karlovac, drugi vod (u kome sam i ja bio) je imao vp6610/1 i bio je sastavni deo autobataljona iz kasarne ''Borongaj'' iz Zagreba.
Zastavnik Mile Žgela je došao u autočetu avgusta 1985godine kao  dispečer jedne desetine vozača (i ja sam pripadao toj grupi)  koja je bila u otkomandu na poligonu Slunj ( vp7250/RK). Koliko se sećam iz njegove priče (skinuo sam se 30.08.) bio je u vojnoj policiji u Zagrebu a rodom iz okoline Slunja, inače ga pamtim kao veoma korektnog podoficira i čoveka.
Na vrh Go down
Gorica 660
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Gorica 660


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 989
ČLAN OD: : 2016-06-20
DOB : 52
M(j)esto Brčko dc, BiH

Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90   Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Icon_minitime22.06.16 10:55

Pozdrav svima, služio sam vojni rok od decembra 1989 godine do decembra 1990 godine. Obuka za vozača JNA u Sl. Požegi onda prekomanda u Zagreb u ATB-Auto transportni bataljon, čim smo došli u Borongaj nas 30 tak decembaraca rečeno nam je da 20 od nas ostaje u 2 čete u Zagrebu a ostalih 10 da ide u treću-isturenu četu u Karlovac, ja sam bio među ovih 10 koji su otišli u Karlovac u VP 6610 u kasarnu Lušćić "Robert Domani". Sjećam se zastavnika Mile Žgela, zastavnik Stefanović koji je pred kraj mog vojnog roka postao potporučnik zatim kapetana Avramovića koji je došao u drugoj polovini 1990 godine na mjesto komandanta auto transportne čete, takođe se sjećam određenog broja vojnika iz svoje klase-generacije ali ne bih spominjao imena bar za sada s obzirom da vidim da nema nikoga od njih ovdje na forumu tako se neko ne bi možda naljutio iz bilo kog razloga.

Bili smo u prizemlju zgrade koja je bila na lijevoj strani piste gledajući sa piste na zastavu, opuštena atmosfera je bila, vozili smo hranu i ostale potrepštine za vojsku po svim kasarnama u Karlovcu i okolici, u drugoj polovini vojnog roka smo išli vozilima po okolnim selima i mjestima i razduživali tadašnje pripadnike rezervnog sastava TO-a.

Koliko se mogu sjetiti u lijevi ulaz u prizemlje (mi smo bili u desnom ulazu) bio je Auto vod ili Auto transportni vod nisam siguran kako se tačno zvalo i oni su obavljali slične dužnosti kao i mi ali tu im je bila matična komanda a ne kao nama u Zg, komandir tog voda je bio neki vodnik, mislim stariji vodnik 1. klase sa brčićima, mal, debeljuškast i stalno je šapku nakrivo nosio, ne znam mu ime, a na drugom spratu su bili izviđači, nosili su maskirne uniforme i davali su stražu između ostalog u kasarni, takođe se sjećam da u drugoj polovini vojnog roka u zgradu je stigao neki bataljon ili četa artiljerije, oni su takođe bili smješteni u našoj zgradi i znali bismo se često smijati vojnicima pošto su imali nezgodne oficire u smislu discipline, a iz izviđača se sjećam nekog njihovog mladog podoficira vodnika kojeg su zvali čini mi se Pirke ili nešto tako, navodno je se zvao Samir, pričalo se da mu je majka Slovenka ako je to uopšte bitno i bio je jako nezgodan po pitanju discipline, nas je često onako opuštene pozadince kada sretne znao peglati :-)

Zatavnik Mile Žgela je meni lično ostao u najboljem sjećanju, izuzetno dobar oficir i častan oficir sa kojim sam imao jako dobar odnos, kada je JNA izašla iz Karlovca 1991 godine javio mi se telefonom iz Sarajeva i rekao da su trenutno tu stacionirani, nakon toga izgubio sam svaki kontakt sa njim, pokušao sam nešto preko interneta ali nisam ništa konkretno uspio tako da ne znam sudbinu ni jedinice niti oficira koji su bili u njoj, pretpostavljam da je na kraju završila u Srbiji.

Imao bih mnogo toga još za napisati ali mnogo toga sam i zaboravio pa se u nastavku vjerovatno sjetim, tek sam se učlanio :-) pa neka ostane nešto i za kasnije, ako neko ko je u ovom periodu služio vojni rok sa mnom neka se javi drago bi mi bilo.

Pozdrav iz Bosne i Hercegovine !
Na vrh Go down
Gorica 660
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Gorica 660


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 989
ČLAN OD: : 2016-06-20
DOB : 52
M(j)esto Brčko dc, BiH

Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90   Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Icon_minitime22.06.16 11:01

Zaboravio sam, pozdrav mom prijatelju Simple manu koji mi je pomogao da se učlanim na forum, zajedno smo proveli vojni rok i u Požegi i u Karlovcu. Slike koje je objavio su moje vlasništvo i uz moje odobrenje ih je postavio. Imam još nekoliko slika pa ću ih ako budem znao :-) postaviti ja a ako ne uspijem iz bilo kog razloga proslijediti ću ih njemu pa neka ih on postavi.
Na vrh Go down
miler
Desetar
Desetar



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 252
ČLAN OD: : 2012-03-06
DOB : 58
M(j)esto Pirot

Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90   Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Icon_minitime28.06.16 13:59

Gorica 660 (citat):


Koliko se mogu sjetiti u lijevi ulaz u prizemlje (mi smo bili u desnom ulazu) bio je Auto vod ili Auto transportni vod nisam siguran kako se tačno zvalo i oni su obavljali slične dužnosti kao i mi ali tu im je bila matična komanda a ne kao nama u Zg, komandir tog voda je bio neki vodnik, mislim stariji vodnik 1. klase sa brčićima, mal, debeljuškast i stalno je šapku nakrivo nosio, ne znam mu ime, 
Prvi i treći vod su bili vp.1497/3 i bili su u istoj spavaoni, dok smo mi iz drugog voda (vp.6610/1) imali drugu spavaonu.Što se tiče ostalih prostorija (sanitarni čvor, hodnik, učiona...) bile su zajedničke. Prema opisu komandir ovih vodova je bio isti i to stari vodnik I-e klase Strižić Milenko. Moj komandir voda je bio zastavnik Zoran Savić a komandir čete kapetan Miloš Arsić. Pored njih bilo je i trojice stažista kao i dispečer zastavnik Vlade Dimitrovski.
Na vrh Go down
Gorica 660
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Gorica 660


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 989
ČLAN OD: : 2016-06-20
DOB : 52
M(j)esto Brčko dc, BiH

Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90   Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Icon_minitime29.06.16 11:32

Što se tiče ovog broja pošte 1497/3 pretpostavljam da je bilo tako ali stvarno se ne mogu sjetiti niti jednog drugog broja VP osim svoja dva broja i to 6223 iz S.Požege i 6610 iz Karlovca. Kasarna je inače bila kao pozadinska kasarna, u njoj je bila ogromna kuhinja u kojoj je se hrana pravila za ostale kasarne, ne znam da li baš za sve kasarne ali u svakom slučaju smo razvozili hranu koliko se sjećam u Petrovu Goru, Logorište a ostalih imena se ne mogu sjetiti, znam da je negdje izvan grada bila i velika kasarna gdje su se obučavali čini mi se staže za artiljeriju, da li je Mekušje ili nešto tako ne mogu garantovati, mi smo u desnom prizemlju imali jednu spavaonicu gdje nas je bilo cca 30 tak a možda i nešto više, tu je bila i jedna ili dvije kancelarije sa tzv. dispečerskom službom gdje se određivao raspored vožnje i vozača za svaki radni dan odnosno dnevni zadaci, u tom periodu kada sam ja služio bio je neki mlađi vodnik iz Srbije, martovska klasa znači pred samo skidanje kada sam ja došao i njega su se svi bojali, nakon njega je neko iz juske klase preuzeo pa septembarske i dok nije došla na red i moja klasa-generacija kad su se svi ovi prethodni skinuli. U kancelariji je bio u to vrijeme i jedan računar što je tada bilo ipak nešto i sa njim je radio koliko se sjećam uvjek neki vojnik koji je imao neko da nazovemo iskustvo iz informatike, koliko je to veliko bilo iskustvo za 1990 godinu stvarno ne znam :-) a bio je i telefon, spojen naravno na vojnu centralu i mene a i ostale vojnike nakon što odu oficiri kući X puta su zvali roditelji, koliko se mogu sjetiti dobije se centrala u Petrovoj Gori pa se onda traži određeni broj lokala ili kućni kako ga neko zove i dobije se naša dispečerska služba. Sama činjenica da nas je bilo tu nekih 30 do 40 max vojnika govori da nismo mogli biti četa jer 30 do 40 vojnika spada formacijski u vod (ako griješim neka me neko ispravi) tako da je onda sigurno da i ovi vozači iz lijevog ulaza su spadali u tu našu četu. Ime tog starijeg vodnika nisam zapamtio iz Auto voda, što znam to je da je valjda kod kuće honorarno imao neku auto-radionicu i da je kada je se JNA povlačila iz Karlovca on ostao tada u ZNG-u odnosno HV-u. Ako se dobro sjećam komandant kasarne je bio neki potpukovnik ili pukovnik Veličković ali opet ne garantujem tačnost podatka, tu je bilo priličan broj tzv. građanskih lica u JNA koji su radili kao auto-mehaničari u radionicama koje su bile u onom redu hangara prije auto-parka, takođe i određen broj žena zaposlenih u vešeraju koji je ako sam dobro zapamtio prao ne samo za nas nego i za ostale kasarne, u vešeraju je siguran sam radila i supruga od zastavnika Žgele te 1990 godine. Sjećam se da smo davali osim klasičnog dežurstva i tzv. požarstvo u auto-parku koje je trajalo mislim od 22 sata naveče pa do jutarnjih sati a možda i cijela 24 sata, sjećam se takođe da to požarstvo nismo odrađivali sa nikakvim naoružanjem nego samo sa opasačem i uprtačima koji su bili znak da smo tu na dužnosti. U par navrata u kontrolu nam je dolazio major koji je bio komandant našeg bataljona i zadrži se koji sat i vrati se nazad u Zagreb odnosno u kasarnu Borongaj. Grad sam viđao skoro svaki dan, iz kamiona naravno a i moglo se relativno često ići i poslije podne, sjećam se i detalja da gotovo svi ugostiteljski objekti koji su se obično trebali zvati "kafići" u Karlovcu su se zvali "pivnice", navodno zbog nekakvog manjeg poreza ili nešto slično bar je takva bila priča među vojnicima. U gradu me kada sam izlazio kao i svi ostali vojnici nijednom nije zaustavila niti legitimasala vojna policija dok za vrijeme vožnje pogotovo kada smo išli u kasarnu Logorište pa kod nekog mosta sjećam se uvjek su tu bili saobraćajci i obavezno zaustavljanje i kotrola vozačke dozvole, radnog putnog lista i ostalih nekih detalja kojih se ne mogu sjetiti. Nisam nikada zaradio niti jednu prijavu dok je bilo pojedinaca koji su znali po nekoliko ih dobiti pa onda zastavnik Žgela podivlja na tog vojnika ali brzo se ohladi i bude kao da se ništa nije ni dogodilo. Dnevnik u 19 i 30 sati nije nam bio obavezan s obzirom da je se te godine desilo demokratsko preuzimanje vlasti tako da su vjerovatno iz više komande htjeli da nas poštede kojekakvih komentara novih tv uredništava koji su već tada počeli sve i svašta govoriti na tv-u. U umivaonici se moglo i tuširati i to na način da se od kuće donese tuš crijevo i baterija koja se koristila u kadi i samo se zavrne na pipu i naravno kada naveče nema oficira tuširaš se bez ikakvih problema koliko god hoćeš, veliki problem su bile čiste čarape, s obzirom da smo ih sami morali prati, operemo ih naravno i obično su stavljale na limove od prozora da se brže osuše a s obzirom da smo bili u prizemlju često je se znalo da kada neko ispod prozora prođe čarape jednostavno "nestanu" :-).

Imena ovih oficira Zoran Savić, Vlade Dimitrovski se ne sjećam i siguran sam 100% da ih tada nije bilo u jedinici kao ni tog kapetana Arsića ali za njega mogu potvrditi da je spominjam u razgovorima a postoji i mogućnost da je je dolazio povremeno u četu na "čašicu razgovora" sa Žgelom i Stefanovićem, takođe je prilično često dolazio i neki oficir, mislim kapetan a ako ne i major iz organa bezbjednosti, tzv "bezbednjak" koji je koliko sam mogao primjetiti bio u prilično dobrim odnosima sa pogotovo sa zastavnikom Žgelom.

Toliko za sada od mene, do idućeg puta se sigurno sjetim još nekih detalja :-)
Na vrh Go down
Sponsored content





Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90   Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90
Na vrh 
Stranica 1/4Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 1984/85
» Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić - VP 1392 1983/84
»  Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić - VP 1392/3 1987/88
» IZVIĐAĆI - KARLOVAC - Kasarna Petrova Gora i Luščić 87/88/89
» KARLOVAC -KASARNA IVO LOLA RIBAR-ŠRO

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: