FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91

Go down 
+70
Kolšek
VID GUDALOVIC
rever
sajkas
Zoran I
1478/2
Cuka
vojniks
JankoZGB
Sloba1
Petkomiodrag
Vladan Markovic 24
pero
ahmo90
maraton1962
urosg3
Dpboj
MAKI DAMA
ČIČA iz 1 baterije
Hasic Senad
kafedzija sept.88
PORUCNIK
Alex
Žoga
zg puskar
Shimun
vojnik st
BIGFOOTMAMA
bara1
Jasmin K
NebojsaB
jozl52
civid
Danko
BezzzO
Lazo30/2
MajorL
dg 4653
giulio1970
Stanislav Katic
dpuric
arcibald01
gg 1478/1l
krstevski
VBČ
Borna
francek11
ZenNom
poplas 87/88
miro81
Verko
1980/81
Četni evidentičar
013gonzo
mirko bratuš
Rade Aksentic
mongolac
Desko
Riki Š
igor klančnik
picek
BEOGRAD
vladimir kostić beograd
subasic admir 89-90
East&West
dragan perovic beograd
Max Blitz
mgalic2
avram
vojnik s
74 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9 ... 14  Next
AutorPoruka
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Icon_minitime15.01.16 15:18

[You must be registered and logged in to see this link.],dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
dg 4653
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2016-01-15

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Icon_minitime16.01.16 8:31

Stigao sam u Ljubljanu u januaru 83, tamo nas je cekala julaska klasa koja je dosla iz Zagreba, dosta likova i imena sam vec zaboravio, jedino sam u kontaktu sa Makitan Tihomirom koji je tada bio st. vodnik, sada je u penziji i zivi u Pancevu, pa bi voleo da vidim sta se sve izdesavalo sa momcinama koji su zajedno sa mnom tada bili u DIVERZANTSKOM ODREDU, tada fizicki najspremnijoj grupi u devetoj Armiji.
Na vrh Go down
Rade Aksentic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2015-02-01
DOB : 56
M(j)esto sabac,srbija

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Icon_minitime16.01.16 20:14

dg 4653 (citat):
Stigao sam u Ljubljanu u januaru 83, tamo nas je cekala julaska klasa koja je dosla iz Zagreba, dosta likova i imena sam vec zaboravio, jedino sam u kontaktu sa Makitan Tihomirom koji je tada bio st. vodnik, sada je u penziji i zivi u Pancevu, pa bi voleo da vidim sta se sve izdesavalo sa momcinama koji su zajedno sa mnom tada bili u DIVERZANTSKOM ODREDU, tada fizicki najspremnijoj grupi u devetoj Armiji.
Pozdrav za diverzanta ali bili su tu jos i protiv teroristi i vojna policija a pt u moje vreme su bili momci za svako postovanje ,.
Imali smo jedno logorovanje od 4 aprila do 14 .1988 na vipavi glavom su otvarali vrata bunkera i gadjali jedni druge gumenim metkovima za svaku pohvalu a bili smo i mi diverzanti dobri ali oni su tad bili iznad nas za klasu i sa vipave uz planinu nanos  do postojne smo marsirali padala vojska... Sa 300met nadmorske visine na 800 m gde je postojna a od postojne do ljubljane vozilima,sve vreme sa nama Mrkic
Na vrh Go down
MajorL
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2016-01-18

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Icon_minitime18.01.16 0:54

Pozdrav za sve momke koji su sluzili u VP 1478/7 Ljubljana ;-)
Na vrh Go down
dg 4653
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2016-01-15

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Icon_minitime18.01.16 8:47

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovo je slika moga odreda posle jedne akcije, slikano je pored reke Save, sa nama je bio Zoran Todorovic iz Topole, odlican staresina, dobar covek i prijatelj. Inace struktura odreda je bila uglavnom iz sporta svih vrsta. Zoran je bio vrsni odbojkas, a ostali koliko se secam, bacaci kugle, fudbaleri, rvaci, karatisti, bokserii bodi bilderi. odlicna forma i fizicka sprema je bila glavna odlika celokupnog ODREDA te januarske klase, koju smo mi preneli na julsku klasu. Ako se neko prepozna, neka se javi. Pozdravljam sve koji su na forumu, koji je ODLICAN
Na vrh Go down
Rade Aksentic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2015-02-01
DOB : 56
M(j)esto sabac,srbija

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Icon_minitime18.01.16 18:34

ovo bi trebao biti samo 1 vod a odred je imao 3 voda oko 70 ljudim,tako je bilo u moje vreme
Na vrh Go down
Rade Aksentic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2015-02-01
DOB : 56
M(j)esto sabac,srbija

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Icon_minitime18.01.16 18:39

Rade Aksentic (citat):
diverzanski odred 1988
[You must be registered and logged in to see this image.]
ovde je ceo diverzantski odred mislim da smo bili na letnjoj alpinistici u Bohinskoj beloj,ovde su septembarci 1987 i martovci 1988
Na vrh Go down
dg 4653
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2016-01-15

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Icon_minitime19.01.16 8:13

Jeste Rade u potpunom si pravu, tri voda i 70 do 80 ljudi, pozaboravljo sam te formacijske jedinice skroz, trideset i kusur godina je proslo. pozdrav i hvala na ispravci.
Na vrh Go down
dg 4653
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2016-01-15

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Icon_minitime19.01.16 8:39

[You must be registered and logged in to see this image.]

Prvi vod ODREDA 4653 na svecanom postrojavanju povodom dana JNA, 22. decembra, sa komandantom majorom Bogunovicem u kasarni BRATSVO I JEDINSVO. U to vreme 83/84 god ko god je poznavao cuvenog majora Bogunovica, govorio je za njega da je oficircina i vojnicki uzor mnogim staresinama. Zaista je bilo tako, mnogo je ucinio za ugled celog ODREDA i bio je nama vojnicima i oslonac i podrska.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Slikano u Bohinjskoj Beli, kasarna se zvala mislim ANDREJ ZVAN BORIS, sa obuke veranja i planinskih prepreka. Preko ovoga poligona smo prelazili nebrojeno puta dnevno, dok nismo uvezbali da ga zmureci predjemo. E mladosti i lepa vremena!
Na vrh Go down
Rade Aksentic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2015-02-01
DOB : 56
M(j)esto sabac,srbija

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Icon_minitime19.01.16 9:56

Pozdrav iza tebe i mi smo imali ove prepreke pa smo posle se verali na stenama bila su 3 pravca po 40 metara visine a taj Todorovic da li je on bio vodnik po cinu  jer je on bio kada sam ja sluzio stari vodnik po cinu
Na vrh Go down
dg 4653
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2016-01-15

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Icon_minitime19.01.16 10:24

Rade Aksentic (citat):
Pozdrav iza tebe i mi smo imali ove prepreke pa smo posle se verali na stenama bila su 3 pravca po 40 metara visine a taj Todorovic da li je on bio vodnik po cinu  jer je on bio kada sam ja sluzio stari vodnik po cinu

Zoran Todorovic zvani ZENSO, iz Topole, inace profesor fizickog dosao je iz Bilece iz SRO, a sada da li je ostao pri vojsci ili ne to ne znam. Verali smo se i mi isto, sa nama je bio bas jedan verac slovenac, vodio nas je i na neku stenu 70 metara. secam se da smo stavljali kape i krpe ispod dupeta prilikom spustanja dilfer skokovima niz stenu od onoga prusik kanapa, jer smo pravili *gace* sa kanapom, a onaj gore sto te obezbedjuje upire nogama od korenje ili kamen. Prvi put nije svejedno, posle je lakse..
Na vrh Go down
giulio1970
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2016-01-06
M(j)esto Bečej

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Icon_minitime19.01.16 13:10

mongolac (citat):
giulio1970 (citat):
Stanislav Katic (citat):
Nismo bili genići, dobri moj Djulijano, ali smo to nadoknadili posle, jel'da? A pričao sam ti, ne znam da li se sećaš, da sam video tvoje ime urezano u jedno drvo na straži kad sam bio u Škofljici.
Nismo bili genići ali može da se kaže da jesmo ,jer nakon vojske a za vreme bombardovanja smo se bogami družili koliko smo mogli ,i mogu da se pohvalim da sam našao dobrog druga .
 Pa bogami odstražario sam u Škofljici oko 40-tak dan i u kasarni nedelju dana ,a posle pravac Postojna .Bolje je bilo u Ljubljani u Postojni zima bila čak i u junu 89 morali u bluzama da se postrojavamo ujutro .
 Kako ste mi vi sada ,jel izlaziš na kraj sa Aboridžinima .Jesi li našao neke gene iz tvoje klase do sada?


Dragi prijatelji ja sam zbog Skofljice umalo nadrljo! Menjali smo Nastavnu bateriju koja je bila da li na Rtu Kamenjaku ili na nekoj vezbi! I sami znate kakav je rezim bio u Skofljici.Moralii su da se najave iz Ljubljane ko dolazi! Ja sam bio razvodnik straze pa sam danju uglavnom spavao i sto je najbolje nisam se uopste brijao! Jednog dana budi me moj genic,kaze dosli su po nas idemo u kasarnu.Ja sa 16-dnevnom bradom u 110-tku,vozac je priterao uz sam ulaz u zgradu samo da otrcim na prvi sprat,kad za inat naletim na Vrabica koji je tada bio major i bezbednjak!Nije mogao ocima da veruje!Drao se kao lud!Pozvao me na raport preko kapetana,sva sreca tada se u kasarni dogodila neka tuca i to bas kod nas u bateriji pa je zaboravio.Pozdrav svima od 87/88!
Ma Škofljica je bio zakon za nas iz Nastavne ,jedva smo čekali da odemo ,mir, tišina, nema starešina ,noću jedna straža (mislim trebalo je biti tri )ali ova dva su bila u trpezariji na toplom jer je nas septembarce hvatala zimska straža.Niko ne dolazi noću ,kažem milina .Jeste da su nas na početku poplašili sa onim diverzantskim upadom tu oko 70-tih(već se i ne sećam svega)ali čim postaneš džomba i vidiš da tu ne mrda ništa osim ježa nije bilo problema .Čak smo jednom pred novu godinu otišli i u disko lokalni ,i šta se desilo ,pa naravno tuča ,šta vojnika može da zadesi ?,mi se udvarali devojkama a slovenci nas počeli provocirati a imali smo blizance iz bosne martovce kojima nije trebalo puno (tri piva)i da vidiš kako lete batine,odmah se zvala policija ,ali smo mi zbrisali na vrema nazad do kasarne ,a sutradan se najavila poseta Vrabića sa našim LJupčetom.I propitivanje a mi složni nismo mi bili .E od tog dana su nas posećivali redovno čak i noću tako da me taj period straže i ne podseća na neški lep doživljaj(kada imaš svaki dan kontrolu),Ali bilo mesec dana i gotovo bilo .Kasnije su neki naši martovci pred kraj pogledali šta se nalazi u magacinima sa oružjem koje smo čuvali ,da vidiš pretresa u kasarni ,cela kasarna prevrnuta naopačke.Bilo je doživljaja tamo i lepih i manje lepih ali kada sada pogledamo unazad sve je to jedan lep doživljaj i uspomena.
Na vrh Go down
mongolac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 71
ČLAN OD: : 2015-01-17

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Icon_minitime21.01.16 10:29

giulio1970 (citat):
mongolac (citat):
giulio1970 (citat):
Stanislav Katic (citat):
Nismo bili genići, dobri moj Djulijano, ali smo to nadoknadili posle, jel'da? A pričao sam ti, ne znam da li se sećaš, da sam video tvoje ime urezano u jedno drvo na straži kad sam bio u Škofljici.
Nismo bili genići ali može da se kaže da jesmo ,jer nakon vojske a za vreme bombardovanja smo se bogami družili koliko smo mogli ,i mogu da se pohvalim da sam našao dobrog druga .
 Pa bogami odstražario sam u Škofljici oko 40-tak dan i u kasarni nedelju dana ,a posle pravac Postojna .Bolje je bilo u Ljubljani u Postojni zima bila čak i u junu 89 morali u bluzama da se postrojavamo ujutro .
 Kako ste mi vi sada ,jel izlaziš na kraj sa Aboridžinima .Jesi li našao neke gene iz tvoje klase do sada?


Dragi prijatelji ja sam zbog Skofljice umalo nadrljo! Menjali smo Nastavnu bateriju koja je bila da li na Rtu Kamenjaku ili na nekoj vezbi! I sami znate kakav je rezim bio u Skofljici.Moralii su da se najave iz Ljubljane ko dolazi! Ja sam bio razvodnik straze pa sam danju uglavnom spavao i sto je najbolje nisam se uopste brijao! Jednog dana budi me moj genic,kaze dosli su po nas idemo u kasarnu.Ja sa 16-dnevnom bradom u 110-tku,vozac je priterao uz sam ulaz u zgradu samo da otrcim na prvi sprat,kad za inat naletim na Vrabica koji je tada bio major i bezbednjak!Nije mogao ocima da veruje!Drao se kao lud!Pozvao me na raport preko kapetana,sva sreca tada se u kasarni dogodila neka tuca i to bas kod nas u bateriji pa je zaboravio.Pozdrav svima od 87/88!
Ma Škofljica je bio zakon za nas iz Nastavne ,jedva smo čekali da odemo ,mir, tišina, nema starešina ,noću jedna straža (mislim trebalo je biti tri )ali ova dva su bila u trpezariji na toplom jer je nas septembarce hvatala zimska straža.Niko ne dolazi noću ,kažem milina .Jeste da su nas na početku poplašili sa onim diverzantskim upadom tu oko 70-tih(već se i ne sećam svega)ali čim postaneš džomba i vidiš da tu ne mrda ništa osim ježa nije bilo problema .Čak smo jednom pred novu godinu otišli i u disko lokalni ,i šta se desilo ,pa naravno tuča ,šta vojnika može da zadesi ?,mi se udvarali devojkama a slovenci nas počeli provocirati a imali smo blizance iz bosne martovce kojima nije trebalo puno (tri piva)i da vidiš kako lete batine,odmah se zvala policija ,ali smo mi zbrisali na vrema nazad do kasarne ,a sutradan se najavila poseta Vrabića sa našim LJupčetom.I propitivanje a mi složni nismo mi bili .E od tog dana su nas posećivali redovno čak i noću tako da me taj period straže i ne podseća na neški lep doživljaj(kada imaš svaki dan kontrolu),Ali bilo mesec dana i gotovo bilo .Kasnije su neki naši martovci pred kraj pogledali šta se nalazi u magacinima sa oružjem koje smo čuvali ,da vidiš pretresa u kasarni ,cela kasarna prevrnuta naopačke.Bilo je doživljaja tamo i lepih i manje lepih ali kada sada pogledamo unazad sve je to jedan lep doživljaj i uspomena.

Samo da te ispravim bila su dva strazarska mesta,jedno na kapiji a drugo na brdu iznad magacina! U selo smo i mi isli u nabavku Very Happy!
Gde je otisla VP1478 posle dogadjaja u Sloveniji?
Na vrh Go down
giulio1970
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2016-01-06
M(j)esto Bečej

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Icon_minitime23.01.16 0:22

mongolac (citat):
giulio1970 (citat):
mongolac (citat):
giulio1970 (citat):
Stanislav Katic (citat):
Nismo bili genići, dobri moj Djulijano, ali smo to nadoknadili posle, jel'da? A pričao sam ti, ne znam da li se sećaš, da sam video tvoje ime urezano u jedno drvo na straži kad sam bio u Škofljici.
Nismo bili genići ali može da se kaže da jesmo ,jer nakon vojske a za vreme bombardovanja smo se bogami družili koliko smo mogli ,i mogu da se pohvalim da sam našao dobrog druga .
 Pa bogami odstražario sam u Škofljici oko 40-tak dan i u kasarni nedelju dana ,a posle pravac Postojna .Bolje je bilo u Ljubljani u Postojni zima bila čak i u junu 89 morali u bluzama da se postrojavamo ujutro .
 Kako ste mi vi sada ,jel izlaziš na kraj sa Aboridžinima .Jesi li našao neke gene iz tvoje klase do sada?


Dragi prijatelji ja sam zbog Skofljice umalo nadrljo! Menjali smo Nastavnu bateriju koja je bila da li na Rtu Kamenjaku ili na nekoj vezbi! I sami znate kakav je rezim bio u Skofljici.Moralii su da se najave iz Ljubljane ko dolazi! Ja sam bio razvodnik straze pa sam danju uglavnom spavao i sto je najbolje nisam se uopste brijao! Jednog dana budi me moj genic,kaze dosli su po nas idemo u kasarnu.Ja sa 16-dnevnom bradom u 110-tku,vozac je priterao uz sam ulaz u zgradu samo da otrcim na prvi sprat,kad za inat naletim na Vrabica koji je tada bio major i bezbednjak!Nije mogao ocima da veruje!Drao se kao lud!Pozvao me na raport preko kapetana,sva sreca tada se u kasarni dogodila neka tuca i to bas kod nas u bateriji pa je zaboravio.Pozdrav svima od 87/88!
Ma Škofljica je bio zakon za nas iz Nastavne ,jedva smo čekali da odemo ,mir, tišina, nema starešina ,noću jedna straža (mislim trebalo je biti tri )ali ova dva su bila u trpezariji na toplom jer je nas septembarce hvatala zimska straža.Niko ne dolazi noću ,kažem milina .Jeste da su nas na početku poplašili sa onim diverzantskim upadom tu oko 70-tih(već se i ne sećam svega)ali čim postaneš džomba i vidiš da tu ne mrda ništa osim ježa nije bilo problema .Čak smo jednom pred novu godinu otišli i u disko lokalni ,i šta se desilo ,pa naravno tuča ,šta vojnika može da zadesi ?,mi se udvarali devojkama a slovenci nas počeli provocirati a imali smo blizance iz bosne martovce kojima nije trebalo puno (tri piva)i da vidiš kako lete batine,odmah se zvala policija ,ali smo mi zbrisali na vrema nazad do kasarne ,a sutradan se najavila poseta Vrabića sa našim LJupčetom.I propitivanje a mi složni nismo mi bili .E od tog dana su nas posećivali redovno čak i noću tako da me taj period straže i ne podseća na neški lep doživljaj(kada imaš svaki dan kontrolu),Ali bilo mesec dana i gotovo bilo .Kasnije su neki naši martovci pred kraj pogledali šta se nalazi u magacinima sa oružjem koje smo čuvali ,da vidiš pretresa u kasarni ,cela kasarna prevrnuta naopačke.Bilo je doživljaja tamo i lepih i manje lepih ali kada sada pogledamo unazad sve je to jedan lep doživljaj i uspomena.

Samo da te ispravim bila su dva strazarska mesta,jedno na kapiji a drugo na brdu iznad magacina! U selo smo i mi isli u nabavku Very Happy!
Gde je otisla VP1478 posle dogadjaja u Sloveniji?
Ne znam gde je otišla ,ja sam 1989 u martu otišao u postojnu u prekomandu sa dvojicom drugova i nisam se čuo ni sa kim od te generacije osim sa jednim koji je nakon vojske otišao u oficirsku školu i posle sam ga video u Nosom Sadu u kasarni na vežbi kada sam bio.A gde je prebačena ta 1478 zaista ne znam ,ni Katić mi nije rekao da li zna nešto o tome.
Na vrh Go down
Lazo30/2
Desetar
Desetar
Lazo30/2


BROJ POSTOVA: : 282
ČLAN OD: : 2016-01-18

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Icon_minitime23.01.16 23:15

Pozdrav, VP 1478 je posle dogadjaja u Sloveniji dislocirana u Banja Luku.
Na vrh Go down
Lazo30/2
Desetar
Desetar
Lazo30/2


BROJ POSTOVA: : 282
ČLAN OD: : 2016-01-18

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Icon_minitime09.02.16 17:54

Lazo30/2 (citat):
Pozdrav, VP 1478 je posle dogadjaja u Sloveniji dislocirana u Banja Luku.
Dolaskom u Banja Luku, izvrseno je spajanje sa VP 5803 iz BL i od tada(12.08.1991) prestaje da postoji VP 1478 LJ.
Na vrh Go down
mongolac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 71
ČLAN OD: : 2015-01-17

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Icon_minitime12.02.16 12:45

Da li znas kako su izasli iz kasarne,nadam se bez gubitaka?
Na vrh Go down
Lazo30/2
Desetar
Desetar
Lazo30/2


BROJ POSTOVA: : 282
ČLAN OD: : 2016-01-18

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Icon_minitime16.02.16 1:00

Da, naravno bez gubitaka, ali ne u kompletnom sastavu. Neki su otisli pre, neku su ostali taj dan u Ljubljani, a veci deo je bezbedno stigao na odrediste.
Na vrh Go down
Rade Aksentic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2015-02-01
DOB : 56
M(j)esto sabac,srbija

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Icon_minitime16.02.16 18:40

Plavci super ste ali gde su ostali maslinasto zeleni
Na vrh Go down
Borna
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 29
ČLAN OD: : 2015-06-22

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Icon_minitime25.02.16 14:53

Di završiše moji ćuftari??!!ima li koga??
Ima li tko Dobićevu sliku.,što je snjim?
Na vrh Go down
BezzzO
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2015-07-11
M(j)esto Zagreb

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Icon_minitime25.02.16 19:26

cheers
Rade Aksentic (citat):
Plavci super ste ali gde su ostali maslinasto zeleni
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Icon_minitime25.02.16 19:41

[You must be registered and logged in to see this link.],  dobro dosao na forum! Imas li tehnickih problema kod postavljanja postova ili ti samo radi tipka za smajlice?
Na vrh Go down
krstevski
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2015-12-08
DOB : 52
M(j)esto DELCEVO RM

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Icon_minitime07.03.16 23:52

Riki Š (citat):
Diverzantski odred??? Ima li ko?
ako si ti Rikardo Skoric i ako si ti i jos neki zadnji  otisli za Zagreb u Marsal Tito a tamo su bili nasi diverzanti. poz.
Na vrh Go down
Danko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-10-20

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Budalina   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Icon_minitime20.10.16 18:25

vladimir kostić beograd (citat):
87/88,septembarac,1478/2,20/3A4,kapetan Vojislav Cigulajkić,vodnik I klase Koštić,aktivni desetar Mahmudbegović Mevludin! Skoro sam bio u Ljubljani kasarna je dogradjena! Najači utisak na mene
je ostavio zastavnik Dobić koji je komandovao kuvarima! Kad je on bio dežurni od njegovog glasa se 
treslo celo Polje!


Drao se ko nenormalan.
Na vrh Go down
Danko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-10-20

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Icon_minitime20.10.16 19:36

giulio1970 (citat):
igor klančnik (citat):
Pozdravljeni svi, ja sam bio u bratstvo i jedinstvo od marta 1988 do 1989 vp 1478 nastavna baterija, a onda na razglasu. ako me se neko seča javi se molim. Bilo nezaboravno vreme, nezaboravna godina..  Vladimire i ja se sečam zastavnika Dobića iz kuhinje i njgovih velikih komada mesa, da smo jih jedva videli..

Pozdravljam te Igore ja sam bio septembarska 88/89 u nastavnoj ,naravno fazan kada si ti već bio tamo ali te se nešto ne sećam 
 sećam se neke braće Bikić desetar je bio jedan a bio je i jedan mađar samo mu ne znam ime .Inače ja sam otišao sa još dva druga u prekomandu u Postojnu u martu 89.Drago mi je da sam eto nabasao na tebe na ovom forumu zaista je billa nezaboravna godina u nastavnoj ta 88/89.
Đulijano Kolompar??
Ja sam Danko iz Sarajeva. Sada živim u NS
Sjetićeš bili smo na straži u Škofljici, Mislim da sam te jednom prilikom isprepadao kada si došao na smjenu.
Na vrh Go down
civid
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2016-11-21

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Icon_minitime21.11.16 15:30

Septembar 1986, 1478/2, Kap. Cigulajkić i vodnik Jasmin Koštić.
Druga polovina vojnog roka provedena u vešeraju, preferans Very Happy Very Happy Very Happy
Mesec dana granica, Univerzijada u Zagrebu. 
Vaterpolisti Sever Saša, Stražmešterov iz Bečeja, Mandić iz Kotora.
Mihailo Lazović, Petar Debeljak BG...
Strugar gitarista iz Obrenovca, redovno smo zbog njega dobijali ostav na poligonu.
Niko ne pominje PS-a
Na vrh Go down
mongolac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 71
ČLAN OD: : 2015-01-17

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Icon_minitime23.11.16 18:16

Ti se skinuo,ja došao kod Cigulajkića! Very Happy
Na vrh Go down
civid
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2016-11-21

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Icon_minitime24.11.16 7:27

Da. Ja sam se malo ranije skinuo. Dao krv dva puta.
Podseti me likova iz martovske klase. Ne sećam se nijednog.
Na vrh Go down
mongolac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 71
ČLAN OD: : 2015-01-17

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Icon_minitime24.11.16 8:23

Bio je tu jedan plavi dečko iz Zagreba,jedan iz Karlovaca,neki blentavi iz Banjaluke,jedan junac vozač iz Kraljeva,jedan Slovenac koga nije niko razumeo,iz Konjica dečko.....zaboravio sam imena! Tu je bio i aktivni desetar Mahmutbegović Mevludin ali je otišao pre nego što sam se skinuo!
Pozdrav!
Na vrh Go down
civid
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2016-11-21

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Icon_minitime24.11.16 8:36

Kako si ti prošao posle obuke? 
Baterija ili džuboks?
Na vrh Go down
mongolac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 71
ČLAN OD: : 2015-01-17

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Icon_minitime24.11.16 8:48

Baterija,bio sam desetar,sve nas iz Beograda su ostavili u bateriji!Dva meseca smo menjali Nastavnu u Škofljici(to je bio odmor),ceo maj smo bili na Rtu Kamenjaku na gađanju! Inače kada sam bio u kasarni bio sam pomoćnik zastavniku Markoviću kada je bio dežurni puka,sutradan slobodan! Skinuo sam se 14 dana ranije,dao 2 puta krv i 10 dana nagradnog za gađanje!
Na vrh Go down
civid
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2016-11-21

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Icon_minitime24.11.16 9:26

Ja sam se ispalio za nagradno jer me je vodnik na granici nahvatao kako eskiviram pešadijsku obuku. Puzanje i ostala s...a. Svi koji su se dobrovoljno javili da idu na granicu dobili su neko nagradno. Ja tu izvisim. Još me Cigulajkić nahvata bez kape  2 dana pritvora, Dobić me nahvata posle ustajanja u krevetu, dobijem pet dana. Smilovao se komandant kasarne da zbirno ne pređe 7 dana. Poslednjih sedam dana vojnog roka odradim pritvor, prespavam u bateriji i sutradan kući. 
Jbg pamtim samo sretne dane što bi rekao A. Dedić.
Bilo je i ružnih. Srećom zaboravilo se.
Na vrh Go down
mongolac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 71
ČLAN OD: : 2015-01-17

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Icon_minitime24.11.16 9:47

Ma mi smo najebali u oktobru jer smo bili na vežbi 24 dana! Ni sa mesec dana vojske nas oteraju
na vežbu! Svo vreme je padala ona sitna kiša! Uhvatio sam sebe da se pitam kada ćemo kući misleći na kasarnu! Vidiš od nas septembaraca su samo dvojica otišla kod Dobića,čak osmoro je otišlo u Karlovac na obuku za vozača i vratilo se u bateriju(jedan je vozio komadanta kasarne).Trojica su otišla u tehničku službu! Zadnjih mesec dana su nam proredili izlaske u grad i zabranili da gledamo dnevnik koji je ako se sećaš bio obavezan! Od tada sam nosio pištolj kada sa bio pomoćnik dež. puka!
Na vrh Go down
civid
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2016-11-21

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Icon_minitime24.11.16 9:53

Da da Kamenjak. Kiša, vetar. Zahebana je to kasarna bila.
Na vrh Go down
mongolac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 71
ČLAN OD: : 2015-01-17

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Icon_minitime24.11.16 10:33

Škofljica je bila genijalno mesto! Niko ne može da dođe dok ga ne najave iz Ljubljane,oficira nema,nisam se brijao 12 dana.A blizu selo......
Na vrh Go down
jozl52
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
jozl52


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 788
ČLAN OD: : 2016-09-07
DOB : 72
M(j)esto kočevje

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Icon_minitime24.11.16 15:33

"poljanci": gde je bio taj "magacin" u Škofljici koji ste "čuvali i sačuvali", pa to je zadatak straže, ču idem tamo pa napravim koju fotku...

bodite dobro
Na vrh Go down
mongolac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 71
ČLAN OD: : 2015-01-17

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Icon_minitime24.11.16 18:18

Levo od starog puta za Zagreb (prema Zagrebu),prođeš poštu koja je u to vreme bila u centru,levo skrećeš,
nailaziš na poljanu koja je opkoljena brdima! Magacin Škofljica!

Veliki pozdrav!

P.S. Straža,to su bili vojnici iz vojašnice Bratstva in enotnosti JLA! Very Happy
Na vrh Go down
NebojsaB
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 45
ČLAN OD: : 2016-10-26
DOB : 55
M(j)esto Doboj

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Icon_minitime24.11.16 19:38

Ја сам био у Кидричу пјешадија, наши су једно вријеме давали стражу на неком складишту, командир страже, разводник и 3 стражара који су се сами смјењивали. Бања.

Srsec voli ovaj upis

Na vrh Go down
mongolac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 71
ČLAN OD: : 2015-01-17

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Icon_minitime25.11.16 8:14

To je Škofljica! Samo je u moje vreme bilo 8 stražara! Još veća banja! Very Happy
Na vrh Go down
mongolac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 71
ČLAN OD: : 2015-01-17

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Icon_minitime28.11.16 11:00

Da li vam je poznato gde su neke sekvence spota snimane? Very Happy

[You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
mongolac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 71
ČLAN OD: : 2015-01-17

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Icon_minitime02.12.16 20:16

Jozl52,gde su slike iz Škofljice?
Na vrh Go down
Jasmin K
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-12-13

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: VP 1478 Period 84-91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Icon_minitime13.12.16 23:16

Pozdrav svima! Slučajno sam naletio na vašu stranicu. Jako zanimljiva! Ako mogu što pomoći, odnosno dati informaciju za VP 1478, period 84-91 (naravno ono što znam)
Na vrh Go down
mongolac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 71
ČLAN OD: : 2015-01-17

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Icon_minitime14.12.16 13:19

Jasmin K (citat):
Pozdrav svima! Slučajno sam naletio na vašu stranicu. Jako zanimljiva! Ako mogu što pomoći, odnosno dati informaciju za VP 1478, period 84-91 (naravno ono što znam)
Zdravo vodniče,i drago mi je da te čujem! Nadam se da si se snašao,i želim ti sve najbolje! Porodica ,posao.....?
Pozdrav! Kostić septembar 87-88


mongolac: komentar modifikovan dana: 14.12.16 19:29; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
mongolac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 71
ČLAN OD: : 2015-01-17

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Icon_minitime14.12.16 13:27

mongolac (citat):
Jasmin K (citat):
Pozdrav svima! Slučajno sam naletio na vašu stranicu. Jako zanimljiva! Ako mogu što pomoći, odnosno dati informaciju za VP 1478, period 84-91 (naravno ono što znam)
Zdravo vodniče,i drago mi je da te čujem! Nadam se da si se snašao,i želim ti sve najbolje! Porodica ,posao.....?
Pozdrav! Kostić septembar 87-88! To može da bude samo legendarni vodnik prve klase Jasmin Koštić!
Na vrh Go down
Jasmin K
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-12-13

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Icon_minitime25.12.16 20:21

mongolac (citat):
mongolac (citat):
Jasmin K (citat):
Pozdrav svima! Slučajno sam naletio na vašu stranicu. Jako zanimljiva! Ako mogu što pomoći, odnosno dati informaciju za VP 1478, period 84-91 (naravno ono što znam)
Zdravo vodniče,i drago mi je da te čujem! Nadam se da si se snašao,i želim ti sve najbolje! Porodica ,posao.....?
Pozdrav! Kostić septembar 87-88! To može da bude samo legendarni vodnik prve klase Jasmin Koštić!

Zdravo, poslso sam ti pp! lp
Na vrh Go down
bara1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 42
ČLAN OD: : 2017-01-07

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Icon_minitime07.01.17 15:54

pozdrav svim dečkima iz ljubljana polje posebno mojoj klasi rujan/septembar 1990/1991 vidim da je gospodin jasmin k aktivan živ i zdrav kao igospodin iz gračanice admir oni su bili kao i ja kod kapetana cigulajkića  zanima me što je bilo sa potporučnikom blagojevićem iz naše baterije pozdrav i borni zanima me samo iz kojeg je mjesta i koja je klasa imena ču se onda sjetiti pozz
Na vrh Go down
bara1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 42
ČLAN OD: : 2017-01-07

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Icon_minitime07.01.17 17:15

Svi ste se uspavali vp 1478 ja se sjetio straže u siječnju -januaru 1991 dva tjedna bilo je vrlo hladno pa mi to pade sada napamet jer je i sada slično hladno pucali smo stražu tada na čelu sa Rakočevićem desetarem i ostalom ekipom dva sata spavanje dva straža i dva sata dosadna pripravnost...
Na vrh Go down
Rade Aksentic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2015-02-01
DOB : 56
M(j)esto sabac,srbija

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Icon_minitime07.01.17 20:29

mir bozji Hristos se rodi/
Na vrh Go down
Rade Aksentic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2015-02-01
DOB : 56
M(j)esto sabac,srbija

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Icon_minitime08.01.17 16:39

baloni
od 5 do 12 januara 1989 diverzantski 2.vod davao strazu isto zima a mrka u pola cetiri u obilazak
Na vrh Go down
bara1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 42
ČLAN OD: : 2017-01-07

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Icon_minitime08.01.17 17:20

Rade ti si bio diverzant znači i vi ste pucali stražu u kasarni jer kad sam ja došao uskoro poslije toga diverzanti su otišli u prekomandu pa smo mi ostali pucali kasarnsku stražu prva straža stražarsko mjesto 6 tamo negdje iza kuhinje negdje 1o mjesec 1990 sedam dana
Na vrh Go down
Sponsored content





Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 5 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91
Na vrh 
Stranica 5/14Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9 ... 14  Next
 Similar topics
-
» Kasarna Bratstvo Jedinstvo Ljubljana Polje VP 1478/8 1984-1985
» Kasarrna Bratstvo i jedinstvo-Ljubljana polje Generacija Avgust 1985-Diverzanti
» kasarna brastvo jedinstvo ljubljana polje
» Ljubljana Polje - kasarna bratstva i jedinstva
» LJUBLJANA POLJE - 85/86 - VP 1478/3

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SLOVENIJA-
Idi na: