FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91

Go down 
+70
Kolšek
VID GUDALOVIC
rever
sajkas
Zoran I
1478/2
Cuka
vojniks
JankoZGB
Sloba1
Petkomiodrag
Vladan Markovic 24
pero
ahmo90
maraton1962
urosg3
Dpboj
MAKI DAMA
ČIČA iz 1 baterije
Hasic Senad
kafedzija sept.88
PORUCNIK
Alex
Žoga
zg puskar
Shimun
vojnik st
BIGFOOTMAMA
bara1
Jasmin K
NebojsaB
jozl52
civid
Danko
BezzzO
Lazo30/2
MajorL
dg 4653
giulio1970
Stanislav Katic
dpuric
arcibald01
gg 1478/1l
krstevski
VBČ
Borna
francek11
ZenNom
poplas 87/88
miro81
Verko
1980/81
Četni evidentičar
013gonzo
mirko bratuš
Rade Aksentic
mongolac
Desko
Riki Š
igor klančnik
picek
BEOGRAD
vladimir kostić beograd
subasic admir 89-90
East&West
dragan perovic beograd
Max Blitz
mgalic2
avram
vojnik s
74 posters
Idi na stranicu : 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Next
AutorPoruka
vojnik s
Gušter
Gušter



Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2009-08-05

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Icon_minitime05.08.09 17:19

ako netko ima iz te generacije neka se javi
Na vrh Go down
avram
Gušter
Gušter
avram


BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2010-08-17
DOB : 55
M(j)esto Modran

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Icon_minitime17.08.10 12:37

Je li u pitanju kasarna na Novim Jaršama?Ja sam bio u generaciji 88'-89' kao radio mehaničar.Bila su još uvjek srećna vremena.Prije par dana a posle toliko godina putovao sam u Sloveniju i bio sam na Novim Jaršama koje pripadaju opštini Ljubljana Moste.Ništa od toga više nema,kasarna Brastvo i Enontnost više ne postoji tu su sada brojni trgovački lanci i šoping centri.
Na vrh Go down
http://www.fac2game.com
mgalic2
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
mgalic2


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 695
ČLAN OD: : 2009-08-02

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Icon_minitime17.08.10 15:36

Avrame, dobro nam došao! Smile
Na vrh Go down
avram
Gušter
Gušter
avram


BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2010-08-17
DOB : 55
M(j)esto Modran

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Icon_minitime17.08.10 22:05

Hvala.Forum je odlična zamisao i moglo bi se od ovoga dobra stvar napraviti,samo šteta što je free hosting ali ok-pozdrav uredništvu iz ravne Semberije.
Na vrh Go down
http://www.fac2game.com
vojnik s
Gušter
Gušter



Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2009-08-05

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Icon_minitime19.01.11 15:31

avram (citat):
Je li u pitanju kasarna na Novim Jaršama?Ja sam bio u generaciji 88'-89' kao radio mehaničar.Bila su još uvjek srećna vremena.Prije par dana a posle toliko godina putovao sam u Sloveniju i bio sam na Novim Jaršama koje pripadaju opštini Ljubljana Moste.Ništa od toga više nema,kasarna Brastvo i Enontnost više ne postoji tu su sada brojni trgovački lanci i šoping centri.

Ko kaže da ne postoji, postoji, tamo je profesionalna brigada slo vojske, pogledaj malo bolje google earth. To šta si ti vidija je emporium.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Icon_minitime03.01.14 3:11

vojnik s (citat):
avram (citat):
Ništa od toga više nema, kasarna Bratstvo in Enotnost više ne postoji tu su sada brojni trgovački lanci i šoping centri.

Ko kaže da ne postoji, postoji, tamo je profesionalna brigada slo vojske, pogledaj malo bolje google earth. To šta si ti vidija je emporium.
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Vojašnica 'Franc Rozman - Stane' (za vrijeme JNA 'Bratstvo in enotnost') je 2012. preimenovana u Vojašnicu Edvarda Peperka
Na vrh Go down
dragan perovic beograd
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2014-01-29

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Icon_minitime29.01.14 1:07

Pozdrav svima

Sluzio sam vojni rok u kasarni "Bratstvo-Jedinstvo",generacija 1987-1988 godine.
Sve vreme vojnog roka sam bio u LJubljani.Bio sam plavac,arj i pvo.Komandir voda
stariji vodnik Miskovic Dragan.Septembarska klasa.Fotografija kasarne je u meni 
probudila sve uspomene na to nekadasnje vreme.Poslednji put sam tu kapiju video
te davne 1988 godine.Ulaz je potpuno isti kao i tada.Ovo levo je bila ambulanta a desna zgrada je bila za strazu i pritvor.U njoj je bila i kancelarija dezurnog oficira.
Voleo bih da pronadjem nekoga ko je samnom sluzio.
Hvala na ovom forumu i na ovoj fotografiji.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Icon_minitime29.01.14 1:10

dragan perovic beograd (citat):
Pozdrav svima

Voleo bih da pronadjem nekoga ko je samnom sluzio.
Hvala na ovom forumu i na ovoj fotografiji.
 
 
Dragane, dobrodošao na forum!  Very Happy 
 
Ako i ne pronađeš odmah klasiće, a nekad na njih treba pričekati, pridruži nam se i na ostalim temama po izboru.
Na vrh Go down
dragan perovic beograd
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2014-01-29

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Icon_minitime29.01.14 1:11

Hocu,hvala na dobrodoslici
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Icon_minitime29.01.14 2:18

Max Blitz (citat):
Vojašnica 'Franc Rozman - Stane' (za vrijeme JNA 'Bratstvo in enotnost') je 2012. preimenovana u Vojašnicu Edvarda Peperka.

[You must be registered and logged in to see this image.]

 
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Icon_minitime08.07.14 19:09


[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West


Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2557
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 68
M(j)esto BG

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Icon_minitime10.07.14 16:53

Ova linija i ispred nje znak STOP postojala je i u vreme JNA.
U toj kasarni na službi je bio moj kolega, klasić i dobar prijatelj, inače zemljak od našeg generala A.O. Od uvek je voleo dobre automobile, a kad čovek ima želju, nađe način i da je ostvari. I tako je on kupio novi tamno plavi FIAT 132, osamdesetih više nego dobar auto, pravi generalski.

Sa tom 132-kom je pravio čuda ne samo po kasarnama, nego po celoj Ljubljani.
Najveći štos je bio kad na ovoj kapiji, pred znakom STOP naglo prikoči da gume zaškripe. Nastajala je neviđena frka na liniji prijavnica-vojna policija-dežurni oficir-komandant. Svi su mislili da je došao u kontrolu nekakav general. Smile

_________________
Bata Nidža, zvani Đole, u slobodno vreme iskusni politički radnik
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Icon_minitime10.07.14 17:07

Je li na ovim donjim slikama i na onoj gornjoj kad se kasarna zvala 'Franc Rozman Stane' sve isti ulaz?
Čini se da je, pa je napravljena nadstrešnica.
Nje u JNA nije bilo?


East&West (citat):
Najveći štos je bio kad na ovoj kapiji, pred znakom STOP naglo prikoči da gume zaškripe.

Stavljena je dvostruka rampa i smanjeno ograničenje brzine na 10 km/h.
Sjećanje na vašeg kolegu je još živo.  Smile
Na vrh Go down
subasic admir 89-90
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-07-15
DOB : 52
M(j)esto gracanica BiH

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Icon_minitime15.07.14 23:37

Pozdrav svima,ovdje sam proveo vise od god.lijepog Zivota 89-90 pa ako me neko pozna molio bi da se javi.

 cheers
Na vrh Go down
vladimir kostić beograd
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2014-07-16

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Icon_minitime16.07.14 14:31

87/88,septembarac,1478/2,20/3A4,kapetan Vojislav Cigulajkić,vodnik I klase Koštić,aktivni desetar Mahmudbegović Mevludin! Skoro sam bio u Ljubljani kasarna je dogradjena! Najači utisak na mene
je ostavio zastavnik Dobić koji je komandovao kuvarima! Kad je on bio dežurni od njegovog glasa se 
treslo celo Polje!
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik
BEOGRAD


Prim(j)eran Vojnik PV
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 1648
ČLAN OD: : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Icon_minitime16.07.14 18:12

Vladimire dobrodosao na forum.
Na vrh Go down
vladimir kostić beograd
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2014-07-16

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Icon_minitime17.07.14 10:17

Jun 88

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
vladimir kostić beograd
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2014-07-16

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Icon_minitime17.07.14 10:26

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
picek
Gušter
Gušter
picek


BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-09-14
DOB : 59
M(j)esto Varaždin

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Icon_minitime14.09.14 16:21

Pozdrav svima, služio sam 84/85 kasarna "Bratstvo i jedinstvo" auto četa, od 3 mj. 84, zastavnik je bio Miloš Badrljica.
Ima li netko tko je služio u tom periodu.
Na vrh Go down
vojniks
Džomba
Džomba



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 190
ČLAN OD: : 2012-05-20

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Icon_minitime15.10.14 19:49

vladimir kostić beograd (citat):
87/88,septembarac,1478/2,20/3A4,kapetan Vojislav Cigulajkić,vodnik I klase Koštić,aktivni desetar Mahmudbegović Mevludin! Skoro sam bio u Ljubljani kasarna je dogradjena! Najači utisak na mene
je ostavio zastavnik Dobić koji je komandovao kuvarima! Kad je on bio dežurni od njegovog glasa se 
treslo celo Polje!
Dobić je meni bio nadređeni, živo me interesira je li živ , nikako da dođem do podataka šta je bilo sa tim ljudima poslije marta 91, uključio sam se u raspravu na forumu ju leksikon , tamo je bilo nešto pisano i taman kad se počelo opširnije pisat o zgodama i nezgodama iz kasarne forum ugašen, šteta,jedino na netu šta sam našao je ondašnji kapetan Šefkija Kevrič, sadašnji penzionisani major ABIH koji se spominje u sklopu ratnih događaja . Kevrič je dolazio u kasarnu u sklopu inspekcije intendantske službe, nije baš bio omiljen
Na vrh Go down
igor klančnik
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2014-11-23

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Icon_minitime24.11.14 0:22

Pozdravljeni svi, ja sam bio u bratstvo i jedinstvo od marta 1988 do 1989 vp 1478 nastavna baterija, a onda na razglasu. ako me se neko seča javi se molim. Bilo nezaboravno vreme, nezaboravna godina.. Vladimire i ja se sečam zastavnika Dobića iz kuhinje i njgovih velikih komada mesa, da smo jih jedva videli..

Na vrh Go down
Riki Š
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-12-30

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Icon_minitime30.12.14 0:36

Diverzantski odred??? Ima li ko?
Na vrh Go down
Desko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2014-12-30

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: odg   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Icon_minitime30.12.14 19:50

vladimir kostić beograd (citat):
87/88,septembarac,1478/2,20/3A4,kapetan Vojislav Cigulajkić,vodnik I klase Koštić,aktivni desetar Mahmudbegović Mevludin! Skoro sam bio u Ljubljani kasarna je dogradjena! Najači utisak na mene
je ostavio zastavnik Dobić koji je komandovao kuvarima! Kad je on bio dežurni od njegovog glasa se
treslo celo Polje!
i ja sam proveo od septembra 1990 do marta 1991 godine u brastvu i jedinstvu jedini desetar u 105 vojnika glavni kuvar i mene je dobic bio zastavnik pa ga dobro poznajem jednom prilikom ja na liniju usuo zemljaku cufte pun tanjir taman to uradio ulazi on pa kad je to vidio mislio sam pucace u mene onda je dokopao tacnu i pozvao me ja dodjem a on iskolacio ocima pita me sto je ovo ja mu odgovorim cúfte aon iz ljutine baci izmedju nas dvojice onu tacnu tako da i moja bijela i njegova uniforma bijahu nagrdjene posle toga stvarno sam mislio ubice me.onaj saft od cufta rasprsio mu se po uniformi.ja sam samo cutao ocu da se smijem u sebe pucam ali suzdrzao sam se. Na raport u kancelariju sam samo cutao i gledao ga u oci tako da mu je bilo dosadno da me galami.imam ja tih anegdota koliko oces vjeruj mi da mi kaze neko da idem u vojsku ponovo bice mi isto kao sto je bilo odmah bi potpisao.a dobic je super covjek bio bez obzira sto je galamio ljudina.niksic roganovic miomir mijo
Na vrh Go down
vojniks
Džomba
Džomba



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 190
ČLAN OD: : 2012-05-20

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Icon_minitime31.12.14 11:42

Desko (citat):
vladimir kostić beograd (citat):
87/88,septembarac,1478/2,20/3A4,kapetan Vojislav Cigulajkić,vodnik I klase Koštić,aktivni desetar Mahmudbegović Mevludin! Skoro sam bio u Ljubljani kasarna je dogradjena! Najači utisak na mene
je ostavio zastavnik Dobić koji je komandovao kuvarima! Kad je on bio dežurni od njegovog glasa se
treslo celo Polje!
i ja sam proveo od septembra 1990 do marta 1991 godine u brastvu i jedinstvu jedini desetar u 105 vojnika glavni kuvar i mene je dobic bio zastavnik pa ga dobro poznajem  jednom prilikom ja na liniju usuo zemljaku cufte pun tanjir taman to uradio ulazi on pa kad je to vidio mislio sam pucace u mene onda je dokopao tacnu i pozvao me ja dodjem a on iskolacio ocima pita me sto je ovo ja mu odgovorim cúfte aon iz ljutine  baci izmedju nas dvojice onu tacnu tako da i moja bijela i njegova uniforma bijahu nagrdjene posle toga stvarno sam mislio ubice me.onaj saft od cufta rasprsio mu se po uniformi.ja sam samo cutao ocu da se smijem u sebe pucam ali suzdrzao sam se. Na raport u kancelariju sam samo cutao i gledao ga u oci tako da mu je bilo dosadno da me galami.imam ja tih anegdota koliko oces vjeruj mi da mi kaze neko da idem  u vojsku ponovo bice mi isto kao sto je bilo odmah bi potpisao.a dobic je super covjek bio  bez obzira sto je galamio ljudina.niksic roganovic miomir mijoj
Ja i ti smo bili skupa , pa ja sam ti davao robu u servisu, je li se sjećaš? Bilo nas je 4 u servisu , krojač, jedan sa stolarom , jedan na tuširanju i ja. Ja sam odslužio u martu , taman dan poslije problema u Pakracu , a ja i jedan iz Pakraca smo se skinuli , on je isto u kuhinji radio. I mene je Dobić vikao kad sam iz baterije prebačen u pozadinu , ali je ostalo samo tada na viki ,poslije sam ja njim  i dobru bio,razlog vike tko je tebe zemljače prebacio u pozadinu Question
Na vrh Go down
Desko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2014-12-30

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Icon_minitime31.12.14 12:07

sad da se sjetim ne mogu onda znao sam svakoga ali evo 24 godine je proslo od tada znam sa slika sjetim se faca ali imena vise tesko znam da su mi ko danas dali nagradno 15 dana pred čitavim pukom na postrojavanju odem uvece u savsko naselje sa drustvom napijemo se i puzeci smo prosli rampu na prijemnici a kapetan lazic bio dezurni a ja toboz bio desetar pa sjutra ponovo citanje oduzima mi se nagradno e onda sam brate pocinuo i dobic je bio pocinuo od mene.znas li ti mene ono kao lika sjecas li se da sam potkosulje kosulje i ves uzimao samo nove a pantalone sam imao ko civilne cipele sam nosio ko civilne a kad sa se razduzivao onaj vodnik sta li je pita me dje mi je uniforma ja samo donio onu slozenu sto jđ stojala u kasetu i satorsko i bacim mu pod noge.zamalo me budala ne vrati.lijepo je ono vrijeme bilo.poz.niksic
Na vrh Go down
vojniks
Džomba
Džomba



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 190
ČLAN OD: : 2012-05-20

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Icon_minitime31.12.14 12:31

Ja sam kuharima davao i primao odijela nova i za pranje, ako misliš na vodnika u staroj zgradi(magacin robe) iza komande znam tko je jer smo bili u kontaktu radi robe , ako misiš na nekog drugog   da  to nije bio Galunić iz Koprivnice koji je sa nama radio u servisu, sa  menom je prije dolaska u indendantski vod  u bateriji kod kap Krajoskog bio jedan iz Nikšića Rakočević.A kuhara GREGA vjerojatno se sjećaš?
Na vrh Go down
Desko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2014-12-30

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Icon_minitime31.12.14 19:01

kako te se ne sjecam moj dobri gene povezao sam neke kockice a rakocevica gledam i u niksicu mico mu je ime pa on je tada bio na liniju kad je dobic naletio i bacio tacnu.a znas li za ovo 22decembra kad je bila totalna zabrana izlaska u grad i svijetla samo ratna pobjegnem ja u grad bio sam nasao neku ribu i vracao se oko 1posle ponoci koliko je bilo mracno promasim tamo dje je bila niska ograda nego odem dje je bila visoka 3m.najmanje popnem se i taman kad sa htio da prebacim drugu nogu. Iz mraka cujem stoj pucacu ja se iz straha bacim dolje neznam ni dje ni kako uglavnom prodjem odlicno i taman se spremao da ustanem nesto mi pod vrat dovati ledno.kad sam jos cuo glas i shvatim da je kosovar i mîslim ubi me ovaj i jos ce dobit 15dana nagradnog.pola sata nikad duzih u zivotu ja mu kazem da me vodi dez.ali nece sve sam mislio gotov sam i na posletku me pustio ali dok nijesam prisao prvoj zgradi bojao sam se pucace mi u ledja.odakle si ono ti cime se bavis jesi zenjen i familiju jesi li formira.srěcni ti nastupajuci praznici tebe i tvojima.
Na vrh Go down
vojniks
Džomba
Džomba



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 190
ČLAN OD: : 2012-05-20

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Icon_minitime31.12.14 20:08

A tek doček nove godine 90`91, vojnici iz auto jedinice totalno pijani ,dežurni bio Vrabič potpukovnik komandant kasarne danas u penziji slo vojske, izdao naređenje svi van u pidžamama  na čišćenje stakla , ne znam kolika je temp. bila ispod nule, nije bilo ugodno. santa Ako si u kontaktu sa Rakočevićem pitaj ga za neke detalje, je li se sjeća tko je sa njim bio u bateriji?
Na vrh Go down
mongolac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 71
ČLAN OD: : 2015-01-17

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Icon_minitime17.01.15 17:55

Ja sam otisao od Cigulajkica 88! Dobic i kuvari su bili sprat ispod! Nista nije lepse videti kako kuvari gaze strojevi korak  oko dva sata i ovaj se dere KURCINA ZEMLJACE! Ko je bio komanadant baterije iznad vas  90/91 i kako ste zavrsili sa povlacanjem! Vidim da je Slovenac u moje vreme bezbednjak major bio komadant kasarne, zna li neko kako se to zavrsilo! Prosao sam par puta skoro ,kasarna je tip top! Pitam ljude koji su bili od 88 do91! Pozdrav svima,najiskreniji!
Na vrh Go down
vojniks
Džomba
Džomba



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 190
ČLAN OD: : 2012-05-20

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Icon_minitime17.01.15 18:24

Kad sam ja  bio  ,potpukovnik Vrabič  je bio komanadant, poslije sam na tv vidio kad je rat počimao da je komandirao jedan varaždinac , on je Vrabiču bio zamjenik, šta je bilo poslije ne znam , znam iz čitanja nekih foruma da je od te vojske nešto išlo u Bosnu, mislim  da je poviše bila vp 1478/2, ja sam do prekomande kod Dobića bio1478/3 hodnik nasuprot prije navedene(1kat) , bile su na tom katu 2 baterije trocjevnih topova ,poviše(2 kat) je bila jedinica kojom je zapovjedao jedan slovenac a to su bile strijele, 91 je dolazilo do nekih premještaja bile su pripreme za vojsku koja je trebala iz Vrhnike doć, diverzanti Mrkića su premješteni krajem 90 tih godina ,o  njima se  ništa nije znalo jedino se  po uniformi moglo zaključit da nije jedinica za pvo jer je kasarna i bila pvo i bio je raketni sistem neva instaliran(ovo je za one koji ne znaju za šta je kasarna bila namjenjena)
Na vrh Go down
Rade Aksentic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2015-02-01
DOB : 56
M(j)esto sabac,srbija

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Icon_minitime01.02.15 23:15

ima li neko od diverzanata mart 1988/1989?
Na vrh Go down
Rade Aksentic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2015-02-01
DOB : 56
M(j)esto sabac,srbija

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Icon_minitime02.02.15 20:30

vp/4653mart 88/89..komandir 2.diverzantskog voda marko mrkic porucnik po cinu
Na vrh Go down
Rade Aksentic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2015-02-01
DOB : 56
M(j)esto sabac,srbija

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Icon_minitime03.02.15 20:35

2. diverzanski vod leto 1988
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Rade Aksentic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2015-02-01
DOB : 56
M(j)esto sabac,srbija

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Icon_minitime03.02.15 20:37

diverzanski odred 1988
[You must be registered and logged in to see this image.]


alexandar: komentar modifikovan dana: 08.02.15 17:03; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : resize)
Na vrh Go down
Rade Aksentic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2015-02-01
DOB : 56
M(j)esto sabac,srbija

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Icon_minitime03.02.15 20:48

2. diverzanski vod leto 1988
[You must be registered and logged in to see this image.]


alexandar: komentar modifikovan dana: 08.02.15 17:04; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : resize)
Na vrh Go down
mongolac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 71
ČLAN OD: : 2015-01-17

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Icon_minitime07.02.15 10:13

87/88 u 1478/3 komadant je bio jedan nervozni brka,Makedonac,dok je Strelama komandovao jedan smesni Jagodinac( poznat po izjavi koju je stalno ponavljao Daj,cuj,vidi,resavaj).Po postovima zakljucujem da ga je nasledio Drago Dobrovc,jedan zajebani Slovenac,poznat da nas je terao da na -25 radimo jutanju fiskulturu napolju,naravno,goli do pojasa! Meni u 1478/2 je komandovao Vojislav Cigulajkic,pa me zanima da li je ostao 90/91?
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Icon_minitime07.02.15 10:54

mongolac (citat):
87/88 u 1478/3 komadant je bio jedan nervozni brka,Makedonac,dok je Strelama komandovao jedan smesni Jagodinac( poznat po izjavi koju je stalno ponavljao Daj,cuj,vidi,resavaj).Po postovima zakljucujem da ga je nasledio Drago Dobrovc,jedan zajebani Slovenac,poznat da nas je terao da na -25 radimo jutanju fiskulturu napolju,naravno,goli do pojasa! Meni u 1478/2 je komandovao Vojislav Cigulajkic,pa me zanima da li je ostao 90/91?

Kolikor se spominjam tega leta v Sloveniji ni bilo tako nizkih temperature. Zelo je bila hladna zima 84-85.
Na vrh Go down
mongolac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 71
ČLAN OD: : 2015-01-17

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Icon_minitime07.02.15 11:17

Nije bilo snega,ali je bilo hladno, posebno par dana,dobro se secam! Samo jednom je pao sneg!
Na vrh Go down
vojniks
Džomba
Džomba



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 190
ČLAN OD: : 2012-05-20

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Icon_minitime07.02.15 11:29

mongolac (citat):
87/88 u 1478/3 komadant je bio jedan nervozni brka,Makedonac,dok je Strelama komandovao jedan smesni Jagodinac( poznat po izjavi koju je stalno ponavljao Daj,cuj,vidi,resavaj).Po postovima zakljucujem da ga je nasledio Drago Dobrovc,jedan zajebani Slovenac,poznat da nas je terao da na -25 radimo jutanju fiskulturu napolju,naravno,goli do pojasa! Meni u 1478/2 je komandovao Vojislav Cigulajkic,pa me zanima da li je ostao 90/91?
1478/3 kap Krajoski,točno Dobrovc je bio u pitanju(umro je 2009nakon teške bolesti),a i Cigulajkić je bio u kasarni , znam te sve likove jer sam skinut 15.03.91
Na vrh Go down
mongolac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 71
ČLAN OD: : 2015-01-17

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Icon_minitime08.02.15 8:13

Rade Aksentic (citat):
vp/4653mart 88/89..komandir 2.diverzantskog voda marko mrkic porucnik po cinu
 Ako se dobro secam tebi je cata bio jedan visoki,mrsavi Beogradjanin!
Na vrh Go down
mongolac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 71
ČLAN OD: : 2015-01-17

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Icon_minitime08.02.15 10:20

vojniks (citat):
mongolac (citat):
87/88 u 1478/3 komadant je bio jedan nervozni brka,Makedonac,dok je Strelama komandovao jedan smesni Jagodinac( poznat po izjavi koju je stalno ponavljao Daj,cuj,vidi,resavaj).Po postovima zakljucujem da ga je nasledio Drago Dobrovc,jedan zajebani Slovenac,poznat da nas je terao da na -25 radimo jutanju fiskulturu napolju,naravno,goli do pojasa! Meni u 1478/2 je komandovao Vojislav Cigulajkic,pa me zanima da li je ostao 90/91?
1478/3 kap Krajoski,točno Dobrovc je bio u pitanju(umro je 2009nakon teške bolesti),a i Cigulajkić je bio u kasarni , znam te sve likove jer sam skinut 15.03.91
Ali Dobic je bio nezaboravan,samo da znam da li je ziv! Jednom sam bio dezurni u bateriji a on kasarne! Jedino su on i zastavnik Zlatibor Markovic od nizih cinova bili dezurnii kasarne! Dolazi on u bateriju,vidi vire par cizama iz soske,pita,koji je ono k.....c zemljace! Ja mu kazem da ne mogu da udju jer su 56! Dizi tog sa nogama 56,pojavljuje se moj gene Zlicic Slobodan 213cm! Gleda ga Dobic i onda komentar,pa koliki ti je k.....c zemljace! uvek je bio cirkus sa njim! Osim jednog puta kada sam ga video uplasenog!Incident u kantini!
Na vrh Go down
mongolac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 71
ČLAN OD: : 2015-01-17

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Icon_minitime08.02.15 14:58

mongolac (citat):
Rade Aksentic (citat):
vp/4653mart 88/89..komandir 2.diverzantskog voda marko mrkic porucnik po cinu
 Ako se dobro secam tebi je cata bio jedan visoki,mrsavi Beogradjanin!
I bio je jedan moj Beogradjanin,nabijen,kockasta faca,87 i drugi rumen snajperista!
Na vrh Go down
mongolac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 71
ČLAN OD: : 2015-01-17

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Icon_minitime08.02.15 15:16

I najbolje gadjane na Rtu Kamenjaku i Straza u Skosljici!
Na vrh Go down
vojniks
Džomba
Džomba



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 190
ČLAN OD: : 2012-05-20

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Icon_minitime08.02.15 15:34

mongolac (citat):
I najbolje gadjane na Rtu Kamenjaku i Straza u Skosljic
I mi smo imali na kamenjaku gađanje, to je bilo predratno doba,tada je na vježbi bio čitav pvo 5 vojne oblasti jer je 6 flota bila u blizini, imali smo mi česta i noćna gađanja na črnom vrhu streljani koja je i danas u funkciji.
Na vrh Go down
Rade Aksentic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2015-02-01
DOB : 56
M(j)esto sabac,srbija

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: KOJI JE OVO ROD VOJSKE   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Icon_minitime10.02.15 13:57

vladimir kostić beograd (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Rade Aksentic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2015-02-01
DOB : 56
M(j)esto sabac,srbija

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: KOJI JE OVO ROD VOJSKE?   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Icon_minitime10.02.15 13:59

vladimir kostić beograd (citat):
Jun 88

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Rade Aksentic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2015-02-01
DOB : 56
M(j)esto sabac,srbija

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: JESTE BIO JE SEPTEMBARAC 87 MNOGO DOBAR COVEK   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Icon_minitime10.02.15 14:02

mongolac (citat):
Rade Aksentic (citat):
vp/4653mart 88/89..komandir 2.diverzantskog voda marko mrkic porucnik po cinu
 Ako se dobro secam tebi je cata bio jedan visoki,mrsavi Beogradjanin!
Na vrh Go down
vojniks
Džomba
Džomba



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 190
ČLAN OD: : 2012-05-20

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Icon_minitime10.02.15 21:03

Rade Aksentic (citat):
vladimir kostić beograd (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Za one koji ne znaju metalni stup u pozadini iza leđa vojnika je služio za praćenje aviona, točnije bio je još jedan između kojih se sajla pomicala, topovima su se pratili avioni na toj žici (sajli)
Na vrh Go down
mongolac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 71
ČLAN OD: : 2015-01-17

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Icon_minitime11.02.15 18:18

Rade Aksentic (citat):
vladimir kostić beograd (citat):
Jun 88

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovo smo septembarci 87 iz VP1478/2,inace bili smo na trocevcima,iza je zgrada gde ste bili vi(diverzanti),auto ceta,tehnicka sluzba i u uglu zgrade cvor veze plavaca! Slika je nastala negde krajem juna 88,znam da sam bio pomocnik dezurnog puka jer sam u cizmama! Na drugoj slici su i ljudi iz tehnicke sluzbe koji su sa nama bili u bateriji prvih 6 meseci! Kod njih smo se kupali u radionici kada smo hteli jer su nam davali kljuceve! Da,u pozadini druge slike se vidi legendarni toranj za pracenje meta! Pozdrav!
Na vrh Go down
Rade Aksentic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2015-02-01
DOB : 56
M(j)esto sabac,srbija

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: hvala u pravu si ovde smo mi bili a u prizemlju je abh vod,mozda jos nesto sto ti kazes veza,samo znam da je disciplina bila na visokom nivou i kasarna je bila kao nova,pozdrav   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Icon_minitime11.02.15 18:55

mongolac (citat):
Rade Aksentic (citat):
vladimir kostić beograd (citat):
Jun 88

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovo smo septembarci 87 iz VP1478/2,inace bili smo na trocevcima,iza je zgrada gde ste bili vi(diverzanti),auto ceta,tehnicka sluzba i u uglu zgrade cvor veze plavaca! Slika je nastala negde krajem juna 88,znam da sam bio pomocnik dezurnog puka jer sam u cizmama! Na drugoj slici su i ljudi iz tehnicke sluzbe koji su sa nama bili u bateriji prvih 6 meseci! Kod njih smo se kupali u radionici kada smo hteli jer su nam davali kljuceve! Da,u pozadini druge slike se vidi legendarni toranj za pracenje meta! Pozdrav!
Na vrh Go down
Sponsored content





Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91
Na vrh 
Stranica 1/14Idi na stranicu : 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Next
 Similar topics
-
» Kasarna Bratstvo Jedinstvo Ljubljana Polje VP 1478/8 1984-1985
» Kasarrna Bratstvo i jedinstvo-Ljubljana polje Generacija Avgust 1985-Diverzanti
» kasarna brastvo jedinstvo ljubljana polje
» Ljubljana Polje - kasarna bratstva i jedinstva
» LJUBLJANA POLJE - 85/86 - VP 1478/3

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SLOVENIJA-
Idi na: