FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Kasarna ŠTIP

Go down 
+65
Tomica Knežević
Simon69
goran9030
Emilio
Vladan Živković
Vozač 7036
VBČ
damir07
zdravko vogrinec
gohome40
Egon P.
sevic69
Brajko
pluton
pukovnik
lacoš
caki
PetarC
Bestrzajac
Zoran Račić
Despot
dubrovnik
dalmatinac-007
OBELIX
Dundo Maroje
SveJug
dexirius
aca radosavljevic
dojran
zvonko georgiev
cifrovoj
Valter 71
dpuric
robniks
dragan57
veliki z
ado1
Savo
Milivoje Ilić
Max Blitz
MLADJI VODNIK
dr-fight
andrej.1984
Atila
Boske
RTG
ja i opet ja
missar
kosirnik
montoya
Kemo Specijalac
ZAGORAC
Sizif54
nenadkarlo
gugi
abehajac4444
alexandar
dugopoljac
pelister1
purger
Gringo
skiman
bojan60
Slaviša Makso
Kaplar M
69 posters
Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AutorPoruka
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kasarna ŠTIP Empty
KomentarNaslov komentara: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP Icon_minitime09.08.11 16:43

Mnogo toga je na ovom forumu rečeno o kasarni u Štipu, ali ću ja ovom prilikom pokušati u najkraćim crtama i zapažanjima da je predstavim u postu, pa da bude na jednom mestu. Postoje priče kako je ovaj ili onaj grad bio "vojnički" jer je na jednog civila dolazio jedan vojnik, negde i više... Kako u ovom ili onom gradu ima bezbroj kasarni i tome slično. Ne znam to, ja sam bio u Karlovcu pa dobio prekomandu u ŠTIP!
 
A Štip...
Ogromna kasarna sa pistom koja dimenzijama prosto zadivljuje (po mojoj proceni tri puta veća od piste u kasarni Kamensko iz koje sam došao) Komanda brigade, komanda divizije i najbliža glavnom ulazu komanda garnizona. VP 7036, deo VP 2724 (tenkisti iz Strumice) VP 4443, VP 4444, VP 4447, VP 6111, zgrada ambulante sa suterenom, prvim i drugim spratom (laboratorija, stomatologija, opšta medicina sa stacionarnim delom, apoteka...) Kuhinja sa dva dva ulaza (gotovo svuda je bilo tako ali...) ...ali smo znali biti na primer, dvadeset treći na redu za večeru!!!
 
A da ne spominjem da smo imali kantinu, samoposlugu i kiosk za štampu, plus veliki restoran sa ogromnom salom na samom ulazu u kasarnu. Tu je bilo sigurno preko stotinu mesta za sedenje. Pravi mali grad u kojem smo pored ovoga što sam naveo, imali pozornicu i letnji bioskop, veliku biblioteku.
 
Potvrda ove moje priče da je kasarna u Štipu stvarno velika je i to što je svaki drugi post na ovom biltenu (Tema MAKEDONIJA) upravo vezan za Štip. Danas je armija Makedonije od jednog kompleksa napravila dve kasarne ("Jane Sandanski" i "Ilinden")!
I na kraju, skoro da zaboravim... U krugu kasarne poseban prostor za sletanje helikoptera) Pogledati Google Maps, sve se jasno vidi.
To je bio Štip, ogromna prostor u kojem nekada zaboraviš da si u kasarni... Od restorana do fudbalskog terena (stvarnih dimenzija i golova) ima po merama sa pomenutog Google Mapsa nešto preko jednog kilometra!!!

Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

Kasarna ŠTIP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP Icon_minitime10.08.11 1:53

Svaka čast Kaplar M na trudu da imamo na jednom mjestu temu koja nas veže sve koji smo bili vo Štip,dok čekamo "svoje" mogli bi i dočekat penziju,hehe.

Što se tiče kasarne kad sam došao prvi puta na vojni položaj nas protuavionaca(ono brdo iznad amfiteatra)mislio sam da sam na Marsu,hahaha,

na tom brdu smo bili takoreć non-stop,radno vrijeme+požarstva+dežurna jedinica,brrrrrr,

jedino smo bili happy kad bi pješadija prolazila kraj nas na one njihove kilometarske vježbe a mi bi fino sjedeći "učili" nastavu PVO.



Na vrh Go down
bojan60
Gušter
Gušter
bojan60


BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2010-11-02
DOB : 64
M(j)esto Beograd

Kasarna ŠTIP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP Icon_minitime11.08.11 20:52

A ulazak u kasarnu na KPS? Kada kasnis i kada dodjes autobusom iz Skoplja u 6:30.
Na vrh Go down
skiman
Gušter
Gušter
skiman


Forumska Spomenica 2009 Spomenica 2009
BROJ POSTOVA: : 25
ČLAN OD: : 2009-08-13
DOB : 58
M(j)esto Ruše/SLO

Kasarna ŠTIP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP Icon_minitime12.08.11 7:56

Kaplar M (citat):
Mnogo toga je na ovom forumu rečeno o kasarni u Štipu, ali ću ja ovom prilikom pokušati u najkraćim crtama i zapažanjima da je predstavim u postu, pa da bude na jednom mestu. Postoje priče kako je ovaj ili onaj grad bio "vojnički" jer je na jednog civila dolazio jedan vojnik, negde i više... Kako u ovom ili onom gradu ima bezbroj kasarni i tome slično. Ne znam to, ja sam bio u Karlovcu pa dobio prekomandu u ŠTIP!

A Štip...
Ogromna kasarna sa pistom koja dimenzijama prosto zadivljuje (po mojoj proceni tri puta veća od piste u kasarni Kamensko iz koje sam došao) Komanda brigade, komanda divizije i najbliža glavnom ulazu komanda garnizona. VP 7036, deo VP 2724 (tenkisti iz Strumice) VP 4443, VP 4444, VP 4447, VP 6111, zgrada ambulante sa suterenom, prvim i drugim spratom (laboratorija, stomatologija, opšta medicina sa stacionarnim delom, apoteka...) Kuhinja sa dva dva ulaza (gotovo svuda je bilo tako ali...) ...ali smo znali biti na primer, dvadeset treći na redu za večeru!!!

A da ne spominjem da smo imali kantinu, samoposlugu i kiosk za štampu, plus veliki restoran sa ogromnom salom na samom ulazu u kasarnu. Tu je bilo sigurno preko stotinu mesta za sedenje. Pravi mali grad u kojem smo pored ovoga što sam naveo, imali pozornicu i letnji bioskop, veliku biblioteku.

Potvrda ove moje priče da je kasarna u Štipu stvarno velika je i to što je svaki drugi post na ovom biltenu (Tema MAKEDONIJA) upravo vezan za Štip. Danas je armija Makedonije od jednog kompleksa napravila dve kasarne ("Jane Sandanski" i "Ilinden")!
I na kraju, skoro da zaboravim... U krugu kasarne poseban prostor za sletanje helikoptera) Pogledati Google Maps, sve se jasno vidi.
To je bio Štip, ogromna prostor u kojem nekada zaboraviš da si u kasarni... Od restorana do fudbalskog terena (stvarnih dimenzija i golova) ima po merama sa pomenutog Google Mapsa nešto preko jednog kilometra!!!
 
Evo stavio sam neke fotke koje sam našao, a i neke koje sam snimio prošle godine na mom proputovanju sa autodomom po bivšoj Jugi (posetio i Makedoniju i tako Štipsku kasarnu u koju nisam ušao)...tek toliko da se podsetite... Laughing https://jna-sfrj.forumbo.net/t43p15-stip-vp7036-generacija-septembar-1986-87

Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kasarna ŠTIP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP Icon_minitime12.08.11 13:08

bojan60 (citat):
A ulazak u kasarnu na KPS? Kada kasnis i kada dodjes autobusom iz Skoplja u 6:30.

Mogao si i preko Bregalnice (kod vodovoda) pa preko poligona i uzbrdo! (Naravno, pod uslovom da te niko ne vidi) cyclops
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kasarna ŠTIP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP Icon_minitime12.08.11 13:16

skiman (citat):
Kaplar M (citat):
Mnogo toga je na ovom forumu rečeno o kasarni u Štipu, ali ću ja ovom prilikom pokušati u najkraćim crtama i zapažanjima da je predstavim u postu, pa da bude na jednom mestu. Postoje priče kako je ovaj ili onaj grad bio "vojnički" jer je na jednog civila dolazio jedan vojnik, negde i više... Kako u ovom ili onom gradu ima bezbroj kasarni i tome slično. Ne znam to, ja sam bio u Karlovcu pa dobio prekomandu u ŠTIP!

A Štip...
Ogromna kasarna sa pistom koja dimenzijama prosto zadivljuje (po mojoj proceni tri puta veća od piste u kasarni Kamensko iz koje sam došao) Komanda brigade, komanda divizije i najbliža glavnom ulazu komanda garnizona. VP 7036, deo VP 2724 (tenkisti iz Strumice) VP 4443, VP 4444, VP 4447, VP 6111, zgrada ambulante sa suterenom, prvim i drugim spratom (laboratorija, stomatologija, opšta medicina sa stacionarnim delom, apoteka...) Kuhinja sa dva dva ulaza (gotovo svuda je bilo tako ali...) ...ali smo znali biti na primer, dvadeset treći na redu za večeru!!!

A da ne spominjem da smo imali kantinu, samoposlugu i kiosk za štampu, plus veliki restoran sa ogromnom salom na samom ulazu u kasarnu. Tu je bilo sigurno preko stotinu mesta za sedenje. Pravi mali grad u kojem smo pored ovoga što sam naveo, imali pozornicu i letnji bioskop, veliku biblioteku.

Potvrda ove moje priče da je kasarna u Štipu stvarno velika je i to što je svaki drugi post na ovom biltenu (Tema MAKEDONIJA) upravo vezan za Štip. Danas je armija Makedonije od jednog kompleksa napravila dve kasarne ("Jane Sandanski" i "Ilinden")!
I na kraju, skoro da zaboravim... U krugu kasarne poseban prostor za sletanje helikoptera) Pogledati Google Maps, sve se jasno vidi.
To je bio Štip, ogromna prostor u kojem nekada zaboraviš da si u kasarni... Od restorana do fudbalskog terena (stvarnih dimenzija i golova) ima po merama sa pomenutog Google Mapsa nešto preko jednog kilometra!!!

Evo stavio sam neke fotke koje sam našao, a i neke koje sam snimio prošle godine na mom proputovanju sa autodomom po bivšoj Jugi (posetio i Makedoniju i tako Štipsku kasarnu u koju nisam ušao)...tek toliko da se podsetite... Laughing https://jna-sfrj.forumbo.net/t43p15-stip-vp7036-generacija-septembar-1986-87
 
Skiman, hvala na fotografijama, podsetiće sve nas na mesto gde smo proveli jedan deo naše mladosti. Trebao bih na jesen da idem za Makedoniju, pa ako budem imao vremena, svratiću i do Štipa.

Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

Kasarna ŠTIP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP Icon_minitime25.08.11 3:00

Kaplar M (citat):
Trebao bih na jesen da idem za Makedoniju, pa ako budem imao vremena, svratiću i do Štipa.

Jedva čekam tvoj izvještaj od posjete Štipu,sviđa mi se kako pišeš,nadam se nekim slikama, ako uspiješ štogod sliknuti od položaja iznad amfiiteatra ali pazi da te ne uhapse,hehehe,

Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kasarna ŠTIP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP Icon_minitime28.08.11 8:56

Slaviša Makso (citat):
Kaplar M (citat):
Trebao bih na jesen da idem za Makedoniju, pa ako budem imao vremena, svratiću i do Štipa.

Jedva čekam tvoj izvještaj od posjete Štipu,sviđa mi se kako pišeš,nadam se nekim slikama, ako uspiješ štogod sliknuti od položaja iznad amfiiteatra ali pazi da te ne uhapse,hehehe,

Staviću plavi šlem i napisati velikim slovima UN... Very Happy Very Happy Very Happy
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kasarna ŠTIP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP Icon_minitime31.08.11 8:39

U velikom amfiteatru smo gledali filmove "Dan posle" o onome šta nas čeka ako bude nuklearnog rata i film o diktatoru Idi Aminu! Baš lep izbor na repertoaru!!! Very Happy Very Happy Very Happy
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kasarna ŠTIP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP Icon_minitime08.09.11 11:52

Pamti li neko restoran "Braća Zafirovski" kod mosta na Bregalnici? Dobri ćevapi i jeftino pivo... a prvi restoran na samom ulazu u grad.
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kasarna ŠTIP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP Icon_minitime21.09.11 11:51

Kaplar M (citat):
Mnogo toga je na ovom forumu rečeno o kasarni u Štipu, ali ću ja ovom prilikom pokušati u najkraćim crtama i zapažanjima da je predstavim u postu, pa da bude na jednom mestu. Postoje priče kako je ovaj ili onaj grad bio "vojnički" jer je na jednog civila dolazio jedan vojnik, negde i više... Kako u ovom ili onom gradu ima bezbroj kasarni i tome slično. Ne znam to, ja sam bio u Karlovcu pa dobio prekomandu u ŠTIP!

A Štip...
Ogromna kasarna sa pistom koja dimenzijama prosto zadivljuje (po mojoj proceni tri puta veća od piste u kasarni Kamensko iz koje sam došao) Komanda brigade, komanda divizije i najbliža glavnom ulazu komanda garnizona. VP 7036, deo VP 2724 (tenkisti iz Strumice) VP 4443, VP 4444, VP 4447, VP 6111, zgrada ambulante sa suterenom, prvim i drugim spratom (laboratorija, stomatologija, opšta medicina sa stacionarnim delom, apoteka...) Kuhinja sa dva dva ulaza (gotovo svuda je bilo tako ali...) ...ali smo znali biti na primer, dvadeset treći na redu za večeru!!!

A da ne spominjem da smo imali kantinu, samoposlugu i kiosk za štampu, plus veliki restoran sa ogromnom salom na samom ulazu u kasarnu. Tu je bilo sigurno preko stotinu mesta za sedenje. Pravi mali grad u kojem smo pored ovoga što sam naveo, imali pozornicu i letnji bioskop, veliku biblioteku.

Potvrda ove moje priče da je kasarna u Štipu stvarno velika je i to što je svaki drugi post na ovom biltenu (Tema MAKEDONIJA) upravo vezan za Štip. Danas je armija Makedonije od jednog kompleksa napravila dve kasarne ("Jane Sandanski" i "Ilinden")!
I na kraju, skoro da zaboravim... U krugu kasarne poseban prostor za sletanje helikoptera) Pogledati Google Maps, sve se jasno vidi.
To je bio Štip, ogromna prostor u kojem nekada zaboraviš da si u kasarni... Od restorana do fudbalskog terena (stvarnih dimenzija i golova) ima po merama sa pomenutog Google Mapsa nešto preko jednog kilometra!!!
 
Skoro zaboravih... Imam i danas dosta prijatelja i kolega koji su služili u Štipu... neko pre mene a neko posle. Uvek se prisećamo tog malog grada kada "bacimo noge pod astal" uz neko pivo.

Na vrh Go down
skiman
Gušter
Gušter
skiman


Forumska Spomenica 2009 Spomenica 2009
BROJ POSTOVA: : 25
ČLAN OD: : 2009-08-13
DOB : 58
M(j)esto Ruše/SLO

Kasarna ŠTIP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP Icon_minitime21.09.11 14:27

Iz moje čete smo u međusobnom kontaktu nas šestorica...čak smo i Paunovića pronašli u Švedskoj - Stockholmu.... Basketball Internet i stare adrese koje smo si pisali na neke hartije, sveske, propustnice za izlazak u grad čine ćuda....tako sam ih barem ja pronašao....sada imamo sve: telefone, e-maile, fotografije, kučne adrese, telefone na poslu.... cheers
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kasarna ŠTIP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP Icon_minitime21.09.11 17:39

skiman (citat):
Iz moje čete smo u međusobnom kontaktu nas šestorica...čak smo i Paunovića pronašli u Švedskoj - Stockholmu.... Basketball Internet i stare adrese koje smo si pisali na neke hartije, sveske, propustnice za izlazak u grad čine ćuda....tako sam ih barem ja pronašao....sada imamo sve: telefone, e-maile, fotografije, kučne adrese, telefone na poslu.... cheers

Imam drugara sa radne akcije koji je bio u Štipu... Ja u 7036/24 a on 7036/12... Delio nas je samo jedan sprat. Međutim, kada sam ja došao u prekomandu iz Karlovca, on je već otišao u Kičevo pa se nismo videli. Posle vojske smo imali milion zajedničkih tema za razgovor, a obzirom da ima bolju memoriju od mene, podsetio me je na neke stvari koje sam počeo zaboravljati.
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Kasarna ŠTIP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP Icon_minitime01.10.11 6:34

Kaplar M (citat):
bojan60 (citat):
A ulazak u kasarnu na KPS? Kada kasnis i kada dodjes autobusom iz Skoplja u 6:30.

Mogao si i preko Bregalnice (kod vodovoda) pa preko poligona i uzbrdo! (Naravno, pod uslovom da te niko ne vidi) cyclops
Pa skoro svi smo to i radili, ako nismo imali dozvolu za produženi boravak...a i toga se nabavilo imali smo bianko potpisane izlaznice do ponoći ali i to nam je bilo prekratko, kad je u gradu svirala muzika i bio disko tamo negdje oko Hotela Astibo, naravno osjetiti malo civilnog zraka vrijedilo je riskirati...?
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Kasarna ŠTIP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP Icon_minitime01.10.11 6:37

Kaplar M (citat):
Pamti li neko restoran "Braća Zafirovski" kod mosta na Bregalnici? Dobri ćevapi i jeftino pivo... a prvi restoran na samom ulazu u grad.
Pamtimo naravno, on nam je uvijek bio posljednja stanica na povratku u Kasarnu....i uvijek pun do daske ??
Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

Kasarna ŠTIP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP Icon_minitime02.10.11 0:03

Gringo (citat):
Pamtimo naravno, on nam je uvijek bio posljednja stanica na povratku u Kasarnu....i uvijek pun do daske ??
 
Gringo,vidim tebi još mozak dobro radi,jel se sjećaš kapetana Maksimovića kod PVO,obzirom da su nam divizioni bili preko puta a i na pisti smo bili blizu,
imao je cvikere i smiješan hod.

Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Kasarna ŠTIP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP Icon_minitime02.10.11 6:36

Nisam siguran ali sam se sjetio nekog vodnika ili zastavnika... koji je ujutro dočekivao svoj Vod i 100 metara pred kraj onog kruga jutranje tjelovježbe i trčanja oko poligona, viknuo tko me ulovi ima 7 dana nagradnog.... navodno je bio odličan sprinter i dok sam ja tamo bio nitko ga nije uhvatio a doista su se trudili čak i spremali!
Gdje je točno bio MAD na strani gdje je bila Bregalnica gdje su bili policajci.....? jesmo li tom stranom dolazili preko žice iz grada?
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kasarna ŠTIP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP Icon_minitime02.10.11 7:34

Gringo (citat):
Nisam siguran ali sam se sjetio nekog vodnika ili zastavnika... koji je ujutro dočekivao svoj Vod i 100 metara pred kraj onog kruga jutranje tjelovježbe i trčanja oko poligona, viknuo tko me ulovi ima 7 dana nagradnog.... navodno je bio odličan sprinter i dok sam ja tamo bio nitko ga nije uhvatio a doista su se trudili čak i spremali!
Gdje je točno bio MAD na strani gdje je bila Bregalnica gdje su bili policajci.....? jesmo li tom stranom dolazili preko žice iz grada?

Znaš kako, moram biti iskren.... Ni jednom nisam išao preko žice. Inače, mnogi su prelazili preko Bregalnice dole kod vodovoda, tu je bio nekakav mali most i jedino se tu moglo preko reke (čitaj- velikog potoka), pa onda uzbrdo preko poligona. MAD i vojna policija su bili na suprotnoj strani piste od koje smo mi bili, a to je opet na drugoj strani od ove koju opisuješ. S jedne strane su bili pešadinci (oba bataljona), inžinjerija, četa veze, izviđači, tenkisti (prvi paviljon do bine na pisti)... A na drugoj strani VP 4444 (ABHO, vojna policija...) pa bočno od piste bataljon veze koji nije bio VP 7036 već neka druga pošta, zaboravio sam koja. E, MAD je bio pored njih, tj. kada kreneš sa piste ka kantini i dole ka auto-parku.

U nekim postovima sam video da je kasnije vojna policija prešla iz 4444 u 7036... Ali, to je bilo posle 03.06.1985 kada sam se ja skinuo.
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Kasarna ŠTIP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP Icon_minitime02.10.11 7:44

Ja sam bio u bataljonu veze i to je bila vp 4447/2 i 4447/1 znači da su MAD-bili u istoj zgradi gdje i mi jer naša zgrada nije imala katove, bilo je samo prizemlje,.... ma ne mogu postaviti onu sliku iz gogle zbog korisničkih opcija,...pa ti nacrtam gdje je što bilo ali možeš ti ako znaš
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kasarna ŠTIP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP Icon_minitime02.10.11 8:22

Mislim da znam.... to je ona stara zgrada u kojoj je bila biblioteka sa strane.
Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

Kasarna ŠTIP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP Icon_minitime02.10.11 15:54

[You must be registered and logged in to see this link.]

ovdje gdje sam načrčkao sa crvenim strelicama smo bili 4446 PVO

Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

Kasarna ŠTIP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP Icon_minitime02.10.11 16:25

[You must be registered and logged in to see this link.]
 
koliko se sjećam ovim putem smo pijani izbjegnuli kapiju i probleme,
 
kod jednog pijanog povratka iz grada desetar Siki se je usput pokenjao po unutrašnjem dijelu vjetrovke i dolaskom u spavaonu fino spakirao vjetrovku sa govnom u kasetu,hehehe,
 
danas je Siki političar u uzlaznoj putanji koliko vidim kod nas u medijima,svaka čast Siki

Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Kasarna ŠTIP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP Icon_minitime02.10.11 16:34

Kaplar M (citat):
Mislim da znam.... to je ona stara zgrada u kojoj je bila biblioteka sa strane.
Sad sam se sjetio da je postojala i četa veze ali ne u sastavu našega bataljona jer ona V.P. pripadala jedinicama Brigade dok smo mi bili tvz prištabske jedinice,ili obrnuto nisam siguran... iz nje se obučavalo i punile druge jedince formacijski s vezistima tj vojnicima osposobljeni za rad samo s RUP-om, eventualno osposobljeni za morzezovu abecede dok smo mi imali druge VES-ove i radili smo u komandama i na relejnim stanicama, kao i teleprinteristi i telegrafisti, znači u glavnim centrima veze!!
To me čak zbunilo na početku kad sam čitao četa veze pa neki nepoznati časnici, pa prosto nevjerojatno da se kroz godinu dana izmjene baš svi, a sad je malo sjelo, jer se ujedno mučim i sa Strumicom gdje sam nastavio služiti do skidanja!!
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Kasarna ŠTIP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP Icon_minitime02.10.11 16:41

Slaviša Makso (citat):


ovdje gdje sam načrčkao sa crvenim strelicama smo bili 4446 PVO

Do vas bila je prva četa sastavljena od telefonaca i telegrafista ja sam bio u drugom dijelu te zgrade ako vidite one stepenice glavnog ulaza, znači tamo desnije gledajući iz pravca kuhinje, preko tog glavnog ulaza išlo se do komande ulaz. pa je bila naša TV sala, pa sanitarni čvorovi i onda smo bili smješteni redom releci do nas teleprinteristi, do njih telegafisti i preko puta njih telefonci, i kancelarije zapovjedništva čete!!
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Kasarna ŠTIP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP Icon_minitime02.10.11 16:43

I zaboravih tu se kroz naš hodnik moglo izaći stepeništem prema auto-parku, ispod nas još su bile nek prostorije skladišta i magacina i naravno učionice i kabineti za nastavu!!
Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

Kasarna ŠTIP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP Icon_minitime02.10.11 17:00

Gringo (citat):
ispod nas još su bile nek prostorije skladišta i magacina !
 
 
Sad si me podsjetio da smo jednom morali ići u neka skladišta u toj zgradi pomoći pretovariti novu opremu,uniforme,čarape,neznam više šta sve ne,
 
između ostaloga i mesne nareske,hehehe,cijelo vrijeme je uz nas stajao neki zastavnik da ne bi nešto zdipili,
 
ja uhvatim jedan narezak i stavim u džep,reko boli me kita,zastavnik odmah počeo vikati ko lud i potjerao me da se javim svom kapetanu zbog krađe,
 
moj kapetan ništa mi nije rekao,hehehe

Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kasarna ŠTIP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP Icon_minitime02.10.11 19:54

Slaviša Makso (citat):
[You must be registered and logged in to see this link.]

ovdje gdje sam načrčkao sa crvenim strelicama smo bili 4446 PVO


E, lepo si objasnio... prvi objekt sa desne strane je kuhinja, pa vojna policija pa onda vi... A do vas s leve strane je ta stara zgrada za koju Gringo kaže da je bataljon veze...
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kasarna ŠTIP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP Icon_minitime02.10.11 19:59

Gringo (citat):
Kaplar M (citat):
Mislim da znam.... to je ona stara zgrada u kojoj je bila biblioteka sa strane.
Sad sam se sjetio da je postojala i četa veze ali ne u sastavu našega bataljona jer ona V.P. pripadala jedinicama Brigade dok smo mi bili tvz prištabske jedinice,ili obrnuto nisam siguran... iz nje se obučavalo i punile druge jedince formacijski s vezistima tj vojnicima osposobljeni za rad samo s RUP-om, eventualno osposobljeni za morzezovu abecede dok smo mi imali druge VES-ove i radili smo u komandama i na relejnim stanicama, kao i teleprinteristi i telegrafisti, znači u glavnim centrima veze!!
To me čak zbunilo na početku kad sam čitao četa veze pa neki nepoznati časnici, pa prosto nevjerojatno da se kroz godinu dana izmjene baš svi, a sad je malo sjelo, jer se ujedno mučim i sa Strumicom gdje sam nastavio služiti do skidanja!!

Da, ta četa veze je VP 7036 i pripadala je brigadi.
Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

Kasarna ŠTIP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP Icon_minitime02.10.11 23:49

Kaplar M (citat):


E, lepo si objasnio... prvi objekt sa desne strane je kuhinja, pa vojna policija pa onda vi... A do vas s leve strane je ta stara zgrada za koju Gringo kaže da je bataljon veze...  
 
Da,sve je točno,samo između nas PVO i vojne policije bili su još u ta dva paviljona i abehajci i artiljerci,
 
čitav taj red od kuhinje do vezista bili smo takozvane prištabske jedinice,
 
tako smo i zajedno išli na isti ulaz u kuhinju i davali trpezarce(vona policija koliko znam jedina nije davala trpezarce,hehe,policija je policija),ja sam radio u trpezariji i sjećam se prave ekipe,Sead abehajac-Rijeka,Petek tenkist-Zagreb(u vidi vraga, tenkisti su bili paviljon sa sjeverne strane piste a bili na našem ulazu u kuhinju)jedan Leskovčan artiljerac kojem sam nažalost zaboravio ime kao i nekim drugim dobrim ljudima,na kraju jedan kojega nemožeš zaboraviti i da hoćeš:Milovan Cimeša Ciki(Mramorak-Pančevo,legendo,javi se)

Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Kasarna ŠTIP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP Icon_minitime03.10.11 7:12

Trpezariju nije davao ni bataljon veze i to sam siguran, a koliko vidim kasarna je i danas podijeljena po istoj osnovi!!
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kasarna ŠTIP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP Icon_minitime03.10.11 7:53

Gringo (citat):
Trpezariju nije davao ni bataljon veze i to sam siguran, a koliko vidim kasarna je i danas podijeljena po istoj osnovi!!

Ni brigada nije davala trpezarce koliko se meni čini...

Makso, zar nisu ABH-ajci i policija bili u istom paviljonu, onom prvom do kuhinje?
Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

Kasarna ŠTIP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP Icon_minitime03.10.11 10:58

Gringo (citat):
Trpezariju nije davao ni bataljon veze i to sam siguran, a koliko vidim kasarna je i danas podijeljena  po istoj osnovi!!
 
1986.godine su bili trpezarci vezisti,iz prvog ulaza njihove zgrade(ti si bio drugi ulaz),u mojoj ekipi su bili dvojica,sad sam se sjetio jedan se zvao Gashi,dobro se sjećam jer zbog njih smo ja i Ciki završili na crnom posuđu,hehehe
 
@KaplarM  da,abehajci sa vojnom policijom paviljon,artiljerci sa PVO,svako je imao sa svoje strane svoj ulaz u ta dva paviljona,
nego šta ima kod tebe,će da bidne uskoro poseta Štipu, cheers

Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kasarna ŠTIP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP Icon_minitime03.10.11 18:14


Za sada ništa od obilaska Štipa. Imao sam u planu da odem do Skoplja pa usput "skoknem" u Štip ali... Uvek neko "ali" pokvari planove. Biće dana za putovanja pa eto i fotografija.
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kasarna ŠTIP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP Icon_minitime03.10.11 18:27

Slaviša Makso (citat):
[You must be registered and logged in to see this link.]

koliko se sjećam ovim putem smo pijani izbjegnuli kapiju i probleme,

kod jednog pijanog povratka iz grada desetar Siki se je usput pokenjao po unutrašnjem dijelu vjetrovke i dolaskom u spavaonu fino spakirao vjetrovku sa govnom u kasetu,hehehe,

danas je Siki političar u uzlaznoj putanji koliko vidim kod nas u medijima,svaka čast Siki

E, ali ovo nije put preko Bregalnice, ovo ste vi išli desno od prijavnice pa izlazili kod kuhinje... Tačnije, ti si išao odmah u tvoj paviljon koji je najbliži žici.
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Kasarna ŠTIP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP Icon_minitime03.10.11 19:25

Pa ni ja nisam išao preko rijeke malo prije kapije skrenuli smo desno gdje je cesta bila u razini žice i preskočili istu, koja baš i nije bila previsoka i odmah smo bili u krugu kasarne i samo malo par 100 metara uzbrdo i izašli smo ispred svoje spavaonice tj između PVO i nas!!
Jer ispred prozora moje spavaonice bilo je parkiralište za više oficire koji su ulazili u krug kasarne ostali su ionako parkali izvan pred restoranom,pa nismo ulazili na taj ulaz već sporedni, mala vrata ako se sjećate da su ista postojala.... !!
Mada nas veziste uglavnom nitko nije posebno dirao zato što su preko naših centrala i preko vojnih naziva putem releja dobivali lokalne pozive po svojim gradovima, a mnogi puta smo im dali i izlaz preko nule, ma koliko su mojih zapovjedi samo prekršili vojnici, i meni je to bilo normalno mada sam se mnogi puta onako postavio strogo svi su znali da nostalgija za domom nema barijere koja se ne može srušiti,....nikad nikog zato nisam ni opomeno a kamoli kaznio ili smijenio, a itekao sam mogao, ma eto vam primjer i nas sada poslije toliko vremena, čak i rata, ostaje nešto što je dio povijesti i prošlosti i kako vrijeme prolazi ta vremena sve su nam bliža, i ne osjećamo ništa drugo što bi normalni ljudi i trebali osjećati a to je samo istinski ponos bez mržnje i naravno sjeta za minulim vremenima kao i godinama koje su nam prohujale....onako s vihorom!!!
Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

Kasarna ŠTIP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP Icon_minitime03.10.11 19:34

Kaplar M (citat):

Za sada ništa od obilaska Štipa. Imao sam u planu da odem do Skoplja pa usput "skoknem" u Štip ali... Uvek neko "ali" pokvari planove. Biće dana za putovanja pa eto i fotografija.

Da,ima vremena,tko zna - možda i ja jednog dana se vratim na mjesto zločina,hehehe,bilo bi najbolje kad bi mogao biciklom ali preko hiljadu kilometara mi je malo previše s obzirom da vozim samo rekreativno.
Da,ovaj put preko žice nema veze sa prelaskom Bregalnice.

_________________
4446/pvo/štip/mart 86
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kasarna ŠTIP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP Icon_minitime07.10.11 15:17

Slaviša Makso (citat):
Gringo (citat):
ispod nas još su bile nek prostorije skladišta i magacina !


Sad si me podsjetio da smo jednom morali ići u neka skladišta u toj zgradi pomoći pretovariti novu opremu,uniforme,čarape,neznam više šta sve ne,

između ostaloga i mesne nareske,hehehe,cijelo vrijeme je uz nas stajao neki zastavnik da ne bi nešto zdipili,

ja uhvatim jedan narezak i stavim u džep,reko boli me kita,zastavnik odmah počeo vikati ko lud i potjerao me da se javim svom kapetanu zbog krađe,

moj kapetan ništa mi nije rekao,hehehe
 
Ako je bio MESNI narezak, valjalo je reskirati... prečesto je to ipak bio MASNI narezak. Međutim, hronična glad u vojsci nije imala vremena za gurmanske ocene i mišljenja. Bitno je da je konzerva, pa šta god da je u njoj.

Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Kasarna ŠTIP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP Icon_minitime07.10.11 18:50

Slaviša Makso (citat):
Kaplar M (citat):

Za sada ništa od obilaska Štipa. Imao sam u planu da odem do Skoplja pa usput "skoknem" u Štip ali... Uvek neko "ali" pokvari planove. Biće dana za putovanja pa eto i fotografija.

Da,ima vremena,tko zna - možda i ja jednog dana se vratim na mjesto zločina,hehehe,bilo bi najbolje kad bi mogao biciklom ali preko hiljadu kilometara mi je malo previše s obzirom da vozim samo rekreativno.
Da,ovaj put preko žice nema veze sa prelaskom Bregalnice.
Samo se požuri jer vrijeme nam više nažalost nije saveznik!!!!!
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kasarna ŠTIP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP Icon_minitime07.10.11 20:17

Gringo (citat):
Slaviša Makso (citat):
Kaplar M (citat):

Za sada ništa od obilaska Štipa. Imao sam u planu da odem do Skoplja pa usput "skoknem" u Štip ali... Uvek neko "ali" pokvari planove. Biće dana za putovanja pa eto i fotografija.

Da,ima vremena,tko zna - možda i ja jednog dana se vratim na mjesto zločina,hehehe,bilo bi najbolje kad bi mogao biciklom ali preko hiljadu kilometara mi je malo previše s obzirom da vozim samo rekreativno.
Da,ovaj put preko žice nema veze sa prelaskom Bregalnice.
Samo se požuri jer vrijeme nam više nažalost nije saveznik!!!!!
Maa ne treba se predavati godinama... Ja uvek kažem kako imam 18 godina i 28 godina životnog iskustva.
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Kasarna ŠTIP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP Icon_minitime07.10.11 20:27

Kaplar M (citat):

Maa ne treba se predavati godinama... Ja uvek kažem kako imam 18 godina i 28 godina životnog iskustva.
Ma to ti je samo utjeha,....stvarnost nažalost bilježi nešto sasvim suprotno!!!
Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

Kasarna ŠTIP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP Icon_minitime08.10.11 0:44

Kaplar M (citat):

Ako je bio MESNI narezak, valjalo je reskirati... prečesto je to ipak bio MASNI narezak. Međutim, hronična glad u vojsci nije imala vremena za gurmanske ocene i mišljenja. Bitno je da je konzerva, pa šta god da je u njoj.
 
 
Da,imao sam tamo veliki apetit i udebljao sam se 15 kg,pogotovo kad sam radio u trpezariji imao sam uvijek narezaka u vlastitom magacinu,hahaha,
 
moji favoriti su bili naresci od Gavrilovića i Čoke,danas pojedem narezak samo ako nemam ništa drugo.

Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kasarna ŠTIP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP Icon_minitime08.10.11 9:34

Tačno, mesni naresci Gavrilović i Čoka, ali si zaboravio PIK Vrbovec i Carnex.
Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

Kasarna ŠTIP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP Icon_minitime08.10.11 20:44

Kaplar M (citat):
Tačno, mesni naresci Gavrilović i Čoka, ali si zaboravio PIK Vrbovec i Carnex.
 
Meni je inače klopa u kasarni Štip bila čisto okej,jedino je ubitačan bio nekakav masni gulaš za doručak,hehe,pazi ono gulaš za doručak,
 
kasnije su to izbacili iz menija,
 
za marendu je znala biti čokolada,neki čudan oblik,ne mogu se sjetiti proizvođača,bila je superiška.

Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kasarna ŠTIP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP Icon_minitime08.10.11 21:12

Slaviša Makso (citat):
Kaplar M (citat):
Tačno, mesni naresci Gavrilović i Čoka, ali si zaboravio PIK Vrbovec i Carnex.

Meni je inače klopa u kasarni Štip bila čisto okej,jedino je ubitačan bio nekakav masni gulaš za doručak,hehe,pazi ono gulaš za doručak,

kasnije su to izbacili iz menija,

za marendu je znala biti čokolada,neki čudan oblik,ne mogu se sjetiti proizvođača,bila je superiška.

To je bio Kremipan, a proizvodio je Agrokomerc iz Velike Kladuše... neuspeo pokušaj da leči na Toblerone. A imali smo i bombone Dekstroza koje su bile u SDO...
Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

Kasarna ŠTIP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP Icon_minitime08.10.11 21:28

Kaplar M (citat):
Slaviša Makso (citat):

za marendu je znala biti čokolada,neki čudan oblik,ne mogu se sjetiti proizvođača,bila je superiška.

To je bio Kremipan, a proizvodio je Agrokomerc iz Velike Kladuše... neuspeo pokušaj da leči na Toblerone. A imali smo i bombone Dekstroza koje su bile u SDO...

Bravo,sad sam se sjetio,onako malo valoviti oblik i naravno bonboni za konje,hehehe

Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kasarna ŠTIP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP Icon_minitime08.10.11 21:32

A za marendu su još bili Fructalovi sokovi u staklenim falašicama od 0,2 l.
Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

Kasarna ŠTIP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP Icon_minitime08.10.11 21:38

Kaplar M (citat):
A za marendu su još bili Fructalovi sokovi u staklenim falašicama od 0,2 l.

Stvarno imaš dobro pamćenje,meni je to onako u magli,

a kada si za večeru morao narezak podijeliti popola,hehe a najrađe bi pojeo cijeloga.
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kasarna ŠTIP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP Icon_minitime08.10.11 21:42

Slaviša Makso (citat):
Kaplar M (citat):
A za marendu su još bili Fructalovi sokovi u staklenim falašicama od 0,2 l.

Stvarno imaš dobro pamćenje,meni je to onako u magli,

a kada si za večeru morao narezak podijeliti popola,hehe a najrađe bi pojeo cijeloga.

A sećaš li se kada za večeru bude "Drnč"... Riža i neki preliv koji liči na ragu, ali "samo liči"... Very Happy Very Happy Very Happy
Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

Kasarna ŠTIP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP Icon_minitime08.10.11 21:49

Kaplar M (citat):

A sećaš li se kada za večeru bude "Drnč"... Riža i neki preliv koji liči na ragu, ali "samo liči"...  Very Happy  Very Happy  Very Happy
 
Riža mi je ostala u sjećanju ona iz septičke jame dok sam radio u trpezariji kad je trebalo odštopati govnaru,hehehe,
pisao sam već o tome,da se ne ponavljam,
često je za ručak znalo biti pire krompir,grašak i komad neke govedine,onako dosta bi time napunio torbak i bio sit.

Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kasarna ŠTIP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP Icon_minitime08.10.11 21:53

A sećađš li se zastavnika Čubriča iz intendantske čete, onog što je ličio na Super Hika (Alan Ford)... Non-stop je visio u kantini i pio neku rakiju sa onim prodavcem.
Na vrh Go down
Sponsored content





Kasarna ŠTIP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Kasarna ŠTIP
Na vrh 
Stranica 1/9Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Kasarna Štip 87/88 tenkisti
» Štip generacija 89/90
» Stip. pesadija 87,88
» Štip VP 7036/12
» Štip 7036, 81/82 - pešadija

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: 
SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA
 :: SR MAKEDONIJA
-
Idi na: