FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Kasarna ŠTIP

Go down 
+64
Simon69
goran9030
Emilio
Vladan Živković
Vozač 7036
VBČ
damir07
zdravko vogrinec
gohome40
Egon P.
sevic69
Brajko
pluton
pukovnik
lacoš
caki
PetarC
Bestrzajac
Zoran Račić
Despot
dubrovnik
dalmatinac-007
OBELIX
Dundo Maroje
SveJug
dexirius
aca radosavljevic
dojran
zvonko georgiev
cifrovoj
Valter 71
dpuric
robniks
dragan57
veliki z
ado1
Savo
Milivoje Ilić
Max Blitz
MLADJI VODNIK
dr-fight
andrej.1984
Atila
Boske
RTG
ja i opet ja
missar
kosirnik
montoya
Kemo Specijalac
ZAGORAC
Sizif54
nenadkarlo
gugi
abehajac4444
alexandar
dugopoljac
pelister1
purger
Gringo
skiman
bojan60
Slaviša Makso
Kaplar M
68 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AutorPoruka
Slaviša Makso
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

Kasarna ŠTIP - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 6 Icon_minitime22.11.12 22:26

andrej.1984 (citat):
U Štipu bili smo oko 30 dana u otkomandi. Nešto se desilo u kuhinji i tamo u početku 1985 mi smo preuzeli kuhinju Smile . A u gradu sječam se samo jednog hotela i bara, koji se zvao Viktoria. I sjetio se tog bara, jer se bar sa istim imenom nalazi u Ljubljani i išao sam tamo na kavu.

Kažeš Viktoria,da je mene netko pitao kako se zove hotel ja bih iz prve rekao Astibo,hehehe,
jel bio u to vrijeme u kuhinji vodnik Đokić,ako se sjećaš.

_________________
4446/pvo/štip/mart 86
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kasarna ŠTIP - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 6 Icon_minitime23.11.12 8:00

andrej.1984 (citat):
U Štipu bili smo oko 30 dana u otkomandi. Nešto se desilo u kuhinji i tamo u početku 1985 mi smo preuzeli kuhinju Smile . A u gradu sječam se samo jednog hotela i bara, koji se zvao Viktoria. I sjetio se tog bara, jer se bar sa istim imenom nalazi u Ljubljani i išao sam tamo na kavu.
Desilo se trovanje hranom, stacionar je bio mali da primi sve obolele vojnike pa su smesteni u I i II pesadijskom bataljonu... Od paviljona napravili privremenu bolnicu. Secam se toga.
Na vrh Go down
andrej.1984
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2012-11-22

Kasarna ŠTIP - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 6 Icon_minitime23.11.12 13:11

Slaviša Makso (citat):
andrej.1984 (citat):
U Štipu bili smo oko 30 dana u otkomandi. Nešto se desilo u kuhinji i tamo u početku 1985 mi smo preuzeli kuhinju  Smile . A u gradu sječam se samo jednog hotela i bara, koji se zvao Viktoria. I sjetio se tog bara, jer se bar sa istim imenom nalazi u Ljubljani i išao sam tamo na kavu.

Kažeš Viktoria,da je mene netko pitao kako se zove hotel ja bih iz prve rekao Astibo,hehehe,
jel bio u to vrijeme u kuhinji vodnik Đokić,ako se sjećaš.
 
Ma bar se zvao Viktoria  Cool . Kako se zvao hotel, ne sječam se, možda i Astibo. U kasarni bili smo samo mjesec dana in Đokića se ne sjećam.

Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

Kasarna ŠTIP - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 6 Icon_minitime23.11.12 15:49

andrej.1984 (citat):

Ma bar se zvao Viktoria Cool . Kako se zvao hotel, ne sječam se, možda i Astibo. U kasarni bili smo samo mjesec dana in Đokića se ne sjećam.

Aha,viš viš sad si mi dao misliti gdje je bila Viktoria,možda se neko od kolega sjeti,
šteta što ne znaš Đokića a već sam mislio da ćemo se zajedno dobro nasmijati,bio je zajeban i smiješan istovremeno.

_________________
4446/pvo/štip/mart 86
Na vrh Go down
andrej.1984
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2012-11-22

Kasarna ŠTIP - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 6 Icon_minitime23.11.12 15:55

Slaviša Makso (citat):
andrej.1984 (citat):

Ma bar se zvao Viktoria  Cool . Kako se zvao hotel, ne sječam se, možda i Astibo. U kasarni bili smo samo mjesec dana in Đokića se ne sjećam.

Aha,viš viš sad si mi dao misliti gdje je bila Viktoria,možda se neko od kolega sjeti,
šteta što ne znaš Đokića a već sam mislio da ćemo se zajedno dobro nasmijati,bio je zajeban i smiješan istovremeno.
 
Ne, ali se sječam, da je tamo u kasarni bio neki strašan oficir, kojeg su se svi bojali, mislim da je bio komandant kasarne. I kad je došao u kuhinju, naš je poručnik pobjegao  Razz , a ja sam (kao desetar) sasvim normalno pričao sa njim o budućem školovanju i o drugim stvarima. I kad je taj oficir otišao, pojavio se poručnik (zvali smo ga Prcko) i nešto mumljao kako je morao negde da ode  Smile . Toliko o hrabrosti oficira.

Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

Kasarna ŠTIP - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 6 Icon_minitime23.11.12 16:05

andrej.1984 (citat):


Ne, ali se sječam, da je tamo u kasarni bio neki strašan oficir, kojeg su se svi bojali, mislim da je bio komandant kasarne. I kad je došao u kuhinju, naš je poručnik pobjegao Razz , a ja sam (kao desetar) sasvim normalno pričao sa njim o budućem školovanju i o drugim stvarima. I kad je taj oficir otišao, pojavio se poručnik (zvali smo ga Prcko) i nešto mumljao kako je morao negde da ode Smile . Toliko o hrabrosti oficira.

hehehe,baš si me nasmijao ovo sa bežanijom Very Happy
a ovaj "strašan" je možda bio Pazdrijan a možda i nije,i moj kapetan je bježao od majora kao da su ga zmije ugrizle,hehehe

_________________
4446/pvo/štip/mart 86
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Kasarna ŠTIP - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 6 Icon_minitime23.11.12 17:16

Od Pakoja su bježali svi ko vrag od tamjana, to je bilo poznato, jedini Hotel tada je bio Astibo i on je imao najbolji vočni kup, i danas postoji !!!
Za trovanje hranom sam čuo od svojih kolega koji su tamo ostali, no moram napomenuti da je Štip ima najlošiju kuhinju i hrana je bila odvratna, kad se sjetim samo kuhanje ovčetine s mahunama povračalo mi se od tog mirisa u jutro je bila neka proljevasta juha s rižom odurno, zvali smo ju drnč, i uglavnom mazalice, Strumica je bio prema Štipu hotel!!!!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
andrej.1984
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2012-11-22

Kasarna ŠTIP - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 6 Icon_minitime23.11.12 19:08

Gringo (citat):
Od Pakoja su bježali svi ko vrag od tamjana, to je bilo poznato, jedini Hotel tada je bio Astibo i on je imao najbolji vočni kup, i danas postoji !!!
Za trovanje hranom sam čuo od svojih kolega koji su tamo ostali, no moram napomenuti da je Štip ima najlošiju kuhinju i hrana je bila odvratna, kad se sjetim samo kuhanje ovčetine s mahunama povračalo mi se od tog mirisa u jutro je bila neka proljevasta juha s rižom odurno, zvali smo ju drnč, i uglavnom mazalice, Strumica je bio prema Štipu hotel!!!!
 
Nadam se, da smo barem mi kuhali malo bolje  Smile . A da napomenem, kao kuhari morali smo pripremiti ono, što su nam rekli. I namirnice, koje su došle, ponekad nisu bile najbolje, tako da... A siguran sam, da su neka jela ipak bila dobra, recimo pasulj.

Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
missar


BROJ POSTOVA: : 735
ČLAN OD: : 2012-05-21
DOB : 70

Kasarna ŠTIP - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP    Kasarna ŠTIP - Page 6 Icon_minitime23.11.12 19:24

andrej.1984 (citat):
Gringo (citat):
Od Pakoja su bježali svi ko vrag od tamjana, to je bilo poznato, jedini Hotel tada je bio Astibo i on je imao najbolji vočni kup, i danas postoji !!!
Za trovanje hranom sam čuo od svojih kolega koji su tamo ostali, no moram napomenuti da je Štip ima najlošiju kuhinju i hrana je bila odvratna, kad se sjetim samo kuhanje ovčetine s mahunama povračalo mi se od tog mirisa u jutro je bila neka proljevasta juha s rižom odurno, zvali smo ju drnč, i uglavnom mazalice, Strumica je bio prema Štipu hotel!!!!

Nadam se, da smo barem mi kuhali malo bolje Smile . A da napomenem, kao kuhari morali smo pripremiti ono, što su nam rekli. I namirnice, koje su došle, ponekad nisu bile najbolje, tako da... A siguran sam, da su neka jela ipak bila dobra, recimo pasulj.

Andrej, izvuče se ti na pasulj (vojnička slabost ), inače.... Laughing Vidim snalaziš se. Vi ste jeli isto što i vojska ili ...?
Pozdrav cheers
Na vrh Go down
andrej.1984
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2012-11-22

Kasarna ŠTIP - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 6 Icon_minitime23.11.12 19:48

missar (citat):
andrej.1984 (citat):
Gringo (citat):
Od Pakoja su bježali svi ko vrag od tamjana, to je bilo poznato, jedini Hotel tada je bio Astibo i on je imao najbolji vočni kup, i danas postoji !!!
Za trovanje hranom sam čuo od svojih kolega koji su tamo ostali, no moram napomenuti da je Štip ima najlošiju kuhinju i hrana je bila odvratna, kad se sjetim samo kuhanje ovčetine s mahunama povračalo mi se od tog mirisa u jutro je bila neka proljevasta juha s rižom odurno, zvali smo ju drnč, i uglavnom mazalice, Strumica je bio prema Štipu hotel!!!!

Nadam se, da smo barem mi kuhali malo bolje  Smile . A da napomenem, kao kuhari morali smo pripremiti ono, što su nam rekli. I namirnice, koje su došle, ponekad nisu bile najbolje, tako da... A siguran sam, da su neka jela ipak bila dobra, recimo pasulj.

Andrej, izvuče se ti na pasulj (vojnička slabost ), inače....  Laughing  Vidim snalaziš se. Vi ste jeli isto što i vojska ili ...?
Pozdrav cheers
 
Embarassed . Ali ako misliš, da smo mi kuhali nešto specijalno za sebe, varaš se. Bilo je puno kontrola, a isto tako nije bilo frižidera (kao kod kuće) punih namirnica. Tako da smo jeli više manje isto kao ostala vojska. I isto kao druga vojska išli smo u grad (ja sam bio osim meseca u Štipu celo vreme u Skopju) i tamo tražili nešto njami za klopu.

Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
missar


BROJ POSTOVA: : 735
ČLAN OD: : 2012-05-21
DOB : 70

Kasarna ŠTIP - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 6 Icon_minitime23.11.12 20:17

andrej.1984 (citat):
missar (citat):

Andrej, izvuče se ti na pasulj (vojnička slabost ), inače.... Laughing Vidim snalaziš se. Vi ste jeli isto što i vojska ili ...?
Pozdrav cheers

Embarassed . Ali ako misliš, da smo mi kuhali nešto specijalno za sebe, varaš se. Bilo je puno kontrola, a isto tako nije bilo frižidera (kao kod kuće) punih namirnica. Tako da smo jeli više manje isto kao ostala vojska. I isto kao druga vojska išli smo u grad (ja sam bio osim meseca u Štipu celo vreme u Skopju) i tamo tražili nešto njami za klopu.

Verujem ti Andrej, malo šale nije na odmet. Služio sam u Bijeljini '79 g. hrana je bila fenomenalna. Restoran je tri godine za redom bio
proglašen za najbolji u Sarajevskoj armijskoj oblasti. Inače, moj drug je radio u kuhinji, retko kad su sebi nešto posebno spremali.
Jedva su čekali da izađu iz kuhinje..... Laughing
pozdrav cheers
Na vrh Go down
dr-fight
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2012-04-10

Kasarna ŠTIP - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 6 Icon_minitime26.11.12 16:17

Slaviša Makso (citat):
andrej.1984 (citat):
U Štipu bili smo oko 30 dana u otkomandi. Nešto se desilo u kuhinji i tamo u početku 1985 mi smo preuzeli kuhinju  Smile . A u gradu sječam se samo jednog hotela i bara, koji se zvao Viktoria. I sjetio se tog bara, jer se bar sa istim imenom nalazi u Ljubljani i išao sam tamo na kavu.

Kažeš Viktoria,da je mene netko pitao kako se zove hotel ja bih iz prve rekao Astibo,hehehe,
jel bio u to vrijeme u kuhinji vodnik Đokić,ako se sjećaš.
 
Da da bila je to Viktorija i u njoj se sječam napis :deneske vino a utre seriozni raboti,ili  tako nekako.A bio je to vrlo dobar bar za tada i ja sam više puta zalazio tamo- 1983- 84 godine.

Na vrh Go down
RTG
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 49
ČLAN OD: : 2012-11-19

Kasarna ŠTIP - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 6 Icon_minitime30.11.12 10:41

Decki, kako se zvase onaj spomenik iznad grada Štipa, odakle je prekrasna panorama na grad s dominantnom građevinom hotela "Astibo". Čini mi se da Makedonci to zovu "Mogila" ili je to neki univerzalni naziv za spomenike i sl. To je je jedan plato sa dosta kamenih skulptura, čini mi se novijeg datuma, tj.poslije 1945. da je građen.
Na vrh Go down
RTG
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 49
ČLAN OD: : 2012-11-19

Kasarna ŠTIP - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 6 Icon_minitime12.12.12 15:00

izgleda ovaj forum samo ja ponekad izvrsim smotru.
Gdje je vojska, gdje je komanda foruma.
Dajte trubni znak za postrojavanje.Nema nikog, treba komandovati voljno, odoh ja.
Na vrh Go down
montoya
Razvodnik
Razvodnik
montoya


BROJ POSTOVA: : 232
ČLAN OD: : 2010-12-01
M(j)esto Belgrade

Kasarna ŠTIP - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 6 Icon_minitime12.12.12 17:46



lol!

_________________
Uvek je jeftinije posao dobro obaviti prvi put.
Na vrh Go down
RTG
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 49
ČLAN OD: : 2012-11-19

Kasarna ŠTIP - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 6 Icon_minitime14.12.12 19:24

vrlo dobro druze desetare.
realan odgovor bio bio SLUZIMO CASTI,POSTENJU I MLADALACKIM USPOMENAMA.
Na vrh Go down
MLADJI VODNIK
Gušter
Gušter
MLADJI VODNIK


BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2012-12-26
DOB : 60
M(j)esto SENJ

Kasarna ŠTIP - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 6 Icon_minitime29.12.12 16:56

Pozdrav svima!
Javljam se prvi put ,a ponukalo me je to sto sam se prepoznao na fotkama koje je postavio GRINGO.
Vojni rok sam sluzio 1983-84, u bat.veze, I četa ,Radio vod. Dobro se sjećam svih nasih oficira:Kom. bat. major Stevčevski Trajko ( Šmrk),njegov zamj.kap.Bojčić Miroslav,komandir I čete -duša od čovjeka i pravi intelektualac por.Marković Dragan ,te vodnici: Marković Dragan ( Guja ), Jevtović Dobrica (Specko) , i Savić Slavoljub.
Takodjer ,ne smijem izostaviti niti st.vod I kl. Maksimović Dragana koji je radio u maloj kancelariji ,i znam da se je moralo javiti kod njega da bi dobio novac kada se islo doma na redovno ili se skidalo iz vojske.On je bio uljudan i miran covjek ,a strogoća mu i nije trebala jer tada nije radio direktno u trupi.
 
Moram vam prijatelji ispričati kako mi je najgori dan u vojsci bio kada sam kao dežurni bat .veza navečer u 22 sata dežurnom oficiru predao lažno brojno stanje vojske ,pošto se  trojica vojnika iz II čete nisu na vrijeme vratili iz grada ,njih je uhapsila vojna policija i 10-ak minuta poslije mojega izvještaja dežurnom oficiru , meni zvoni tel. i zove me dežurni kasarne . Meni su se noge odsjekle , ja dođem , a on baci vojne knjižice na stol ispred mene i povede me u pritvor da vidim kako mi izgledaju vojnici.
Oni mrtvi pijani ,razbili neki ćumez u gradu , a pošto su bili pijani nisu uspjeli pobjeći ,a inače su bili stručnjaci za ući u kasarnu preko žice.
Poslije sam u stavu mirno slušao "hebenu " prodiku čitavih 20 minuta, gdje mi je prijetio da će predložiti da mi pukovnik Perić da 30 dana zatvora.
Tada sam se zaista uplašio , ali nisam imao nikakvih sankcija ,već kod raporta majoru Stevčevskom , on mi je samo blago u kancelariji rekao : " Nemoj da se ponovi"!
 
Toliko za danas ,želim svima sretne blagdane i  Novu godinu !

Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kasarna ŠTIP - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 6 Icon_minitime29.12.12 22:17

Znam taj osecaj straha... nesto slicno sam ja imao upravo u Stipu kada sma zakasnio sa redovnog odsustva jedan dan. Voz kasnio sa dolaskom u Skoplje i ja zakasnim na sinobus do Stipa. Pa umesto do 24,00 dodjem tek ujutru. Naravno, sve bi bilo u redu da sam uzeo potvrdu od zeleznice da voz kasni. Ali, ja nisam ni znao da takva potvrda postoji uopste, pogotovo da je zeleznica izdaje vojnicima. Major Zivkovic me je tako izribao da nisam znao kud cu sa sobom... "Ti kao desetar treba da dajes vojsci primer, a gospodin prvi zakasnio... Sram da te bude!!!" - Toliko je vikao u kancelariji da sam mislio da ce mu glas puci.

Danas, nakon ovoliko godina mislim da je u nekim stvarima bilo malo i preterivanja. Da su hteli, mogli su da provere da li je voz zakasnio i ja bi izbegao kritiku. Ali, trebalo je i ovakvih primera da bi se vojska drzala disciplinovano, bez obzira sto sam ja nadrljao na pravdi Boga.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Kasarna ŠTIP - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 6 Icon_minitime29.12.12 22:23

Kaplar M (citat):

Danas, nakon ovoliko godina mislim da je u nekim stvarima bilo malo i preterivanja. Da su hteli, mogli su da provere da li je voz zakasnio i ja bi izbegao kritiku.

Ne sumnjam da si rekao istinu, ali ipak mi je malo čudno, zar ti nije dao da dođeš do riječi i da objasniš?
Bilo je opravdanih kašnjenja kod mene u kumborskoj kasarni, nije se dizala velika galama. Zakasnio vlak, autobus, šta sad..... nije smak svijeta. Very Happy
Oficir je mogao znati u par minuta je li blefiraš.....da je to htio saznati.
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kasarna ŠTIP - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 6 Icon_minitime29.12.12 22:30

Dozvolio je da mu objasnim razlog kasnjenja, ali se uhvatio za tu potvrdu kao pijan za banderu. Ovog dogadjaja se seca jos jedan clan Foruma pod imenom Ja i opet ja... Kada smo napravili kontakt posle 27 godina, prvo cega se setio je taj slucaj, jer smo bili u istoj ceti. Neverovatno je i njemu nakon svih ovih godina da se to desilo, jednako kao i sada tebi sto ne mozes poverovati..
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Kasarna ŠTIP - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 6 Icon_minitime29.12.12 22:40

Kaplar M (citat):
Dozvolio je da mu objasnim razlog kasnjenja, ali se uhvatio za tu potvrdu kao pijan za banderu. Ovog dogadjaja se seca jos jedan clan Foruma pod imenom Ja i opet ja... Kada smo napravili kontakt posle 27 godina, prvo cega se setio je taj slucaj, jer smo bili u istoj ceti. Neverovatno je i njemu nakon svih ovih godina da se to desilo, jednako kao i sada tebi sto ne mozes poverovati..

Naravno da ti vjerujem, ali je oficir tebi kao desetaru trebao vjerovati na riječ.
Taj oficir ti inače nije bio direktno nadređeni u službi? Teško bi bilo raditi s takvima....
Major kažeš, da, majori su znali bit posebno zeznuti, jer takvi pucaju na puno više u karijeri....
S pukovnicima je puno lakše bilo. Imao sam takvu dužnost u JRM da sam dolazio češće u kontakt s višim oficirima, pa imam neka iskustva. Kažem, majori najzaguljeniji.... Rolling Eyes
Na vrh Go down
MLADJI VODNIK
Gušter
Gušter
MLADJI VODNIK


BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2012-12-26
DOB : 60
M(j)esto SENJ

Kasarna ŠTIP - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 6 Icon_minitime30.12.12 16:29

Ma ljudi ,valjda vam je jasno da svi ljudi nisu isti ,pa tako nisu bili isti ni oficiri onda.Ovisi kakav je tko karakter,koliko je ambiciozan ,šta želi od svoje karijere itd.
Sjećam se jednom ,bili smo na tzv."kopanju "(za tt kabel) kod Kočana ,netko je nabavio litru mastike,odnekud se pojavio neki potpukovnik-znam samo da je pio tu mastiku zajedno sa nama vojskom ,i gotovo svakoga ponaosob pitao je li umoran.
Ili mozda se netko sjeća ,cekamo postrojeni na pisti za ulazak u trpezariju na večeru,slijeva do vešeraja uvijek je bio oklopni bat. ,zatim moj bat.veze ,i onda vojna policija.
Pamtim samo da kada bi bio dežurni por.Kolarić ,nije se smjela čuti ni riječ ,a postroj u dvojnim redovima morao je biti kao da smo pitomci vojne akademije.

Takav je bio ,i gotovo .Naravno da veliku ulogu igra i to koji je čin ,koliko je star ,itd.
Da ne spominjem npr.majora Pazdrijana ,znam da su od njega bježali svi kao "ovca od noža".
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kasarna ŠTIP - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 6 Icon_minitime03.01.13 15:29

Jednom sam vec ovde napisao da se majora Pazdrijana nisi trebao plasiti ako si "licio" na vojnika i uredno bio podsisan, sa kapom na glavi i cistom obucom. Onda je on bio samo major Pazdrijan. Ali, ako si kojim slucajem isao kroz kasarnu kao kauboj... E, onda je bilo bolje da te udari Renault 4 nego on da te sretne.
Na vrh Go down
Milivoje Ilić
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-02-03

Kasarna ŠTIP - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 6 Icon_minitime03.02.13 16:45

Služio sam JNA u Štipu 1988/89, septembarac. VP 7036/2, izviđači. Ako ima nekoga iz moje klase neka mi se javi. Question
Na vrh Go down
Savo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-02-15

Kasarna ŠTIP - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 6 Icon_minitime15.02.13 22:01

Septembar 1986-1987 STIP
pozdrav svima i ja se po prvi put javljam na ovom forumu,
ima li iko iz VP 2724 tenkisti da se javi..
Pozdrav, Savo iz Teslica..
Na vrh Go down
ado1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 19
ČLAN OD: : 2013-02-27

Kasarna ŠTIP - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 6 Icon_minitime27.02.13 20:23

Ima li koga iz haubickog diviziona, septembar 90-91
Na vrh Go down
veliki z
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2013-03-18

Kasarna ŠTIP - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 6 Icon_minitime21.03.13 7:39

dali ima neko iz vp 6381 septembar 87-88 pozdrav
Na vrh Go down
dragan57
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2013-03-21

Kasarna ŠTIP - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 6 Icon_minitime21.03.13 13:34

Pozdrav svim "Štipljanima"!
Evo da se i ja prijavim. VP 4444 Bataljon veze -RTG, klasa julska 83/84.
Na slici koju je neko postavio prepoznajem Kolarića, mislim da pored njega nije Dundović, on je bio niži pa je verovatno bio negde iza. Vodnika Savića i Specka lepo prepoznajem Smile
Nisam siguran, ali mislim da sam ja iza Kolarića.

Ni sa kim u poslednje vreme od mojih klasića nemam kontakt, osim sa P. Čabom iz Padeja povremeno.
Na vrh Go down
dragan57
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2013-03-21

Kasarna ŠTIP - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 6 Icon_minitime21.03.13 14:24

Prepoznajem i Slovenca, koji je plakao jer je mislio da nikad neće položiti za III RTG klasu, tu je i Doležal - brat Sanje Doležal.
Ajde, ako se još neko prepoznao nek se javi na PP, da se podsetimo starih vremena.
Na vrh Go down
MLADJI VODNIK
Gušter
Gušter
MLADJI VODNIK


BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2012-12-26
DOB : 60
M(j)esto SENJ

Kasarna ŠTIP - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 6 Icon_minitime24.03.13 15:29

Pozzz., narocito veliki pozdrav mome dobrom drugu,"draganu 57",jer znam sigurno da je to on .
Samo neka se sjeti tuluma u gradu sa djevojkama, cini mi se medicinske skole ,na koji smo isli sa kap.Bojcic Miroslavom. Tebe sam prijatelju bio svojevremeno nasao na nekom drustv.profilu (nije facebook),Ali, posto ja nemam svoj profil ,nisam uspio uspostaviti kontakt.
Jos nesto, mi nismo bili V.P. 4444nego 4447/2, a na fotki ,u pravu si vidim se malo iza vod.Jevtovica ,sa kojim takodjer imam kontakt putem e -maila.
Takodjer ,des.Ivica Dolezal iz II cete bat.veze nema nikakvu rodbinsku vezu sa Sanjom Dolezal.
Jos uvijek imam tvoju razglednicu sa Popove Sapke.
Dragane P., molim te pozdravi nasega Madjara Pintera ,VELIKI POZDRAV svima iz Hrvatske od Dundovic Zelimira.
Na vrh Go down
dragan57
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2013-03-21

Kasarna ŠTIP - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 6 Icon_minitime24.03.13 20:05

E Dundo moj, tako je, ja sam. Nisam skoro ni sa kim imao kontakt, osim s Čabom, pa sam dosta toga pozaboravljao, čak i broj VP Embarassed
Jel znaš ko je okaćio fotku, jel to neko od naših? S kim si ti u kontaktu?
Ko se ne bi sećao "sestara" i svirke Vlatka Stefanovskog! Što se tiće Doležala, mislim da mi je on rekao da je rodjak, brat od tetke, strica Sanji, a mošda sam nešto pobrkao Laughing
Inače, nisam bio u Štipu uopšte.
Stvarno mi je puno drago da smo se našli posle toliko godina, puno te pozdravljam!
Na vrh Go down
MLADJI VODNIK
Gušter
Gušter
MLADJI VODNIK


BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2012-12-26
DOB : 60
M(j)esto SENJ

Kasarna ŠTIP - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 6 Icon_minitime25.03.13 14:40

Kao prvo veliki pozz. svim forumasima ,a onda posebno svim pripadnicima julske klase 1983 godine ,a posebno onima koje ovdje pronadjem ,a osobno ih poznajem.
Naime ,ovdje posebno zelim reci da mislim da je osoba "dragan 57", moj prijatelj ,glavom i bradom D. P. iz Bg. Dakle ,na jucerasnjem komentaru sam upravo mislio na njega. Ako su moje tvrdnje tocne zelim potvrdu od doticnoga ,a ako sam slucajno fulao ,a tu se netko drugi prepoznao ,takodjer i njega pozdravljam ,pa neka mi kaze tko je .?
Takodjer ,mislim da ono 57 znaci godiste rodjenja ,posto znam da je moj prijatelj bio stariji od mene,zreo i fini Beogradski momak.
Pozdrav svima ,i molim Vas ,nemojte mi zamjeriti na tome sto zloupotrebljavam ovaj forum da bih uspostavio kontakt sa svojim klasicem.


MLADJI VODNIK: komentar modifikovan dana: 27.03.13 16:19; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Kasarna ŠTIP - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 6 Icon_minitime25.03.13 16:51

Citat :
Pozdrav svima ,i molim Vas ,nemojte mi zamjeriti na tome sto zloupotrebljavam ovaj forum da bih uspostavio kontakt sa svojim klasicem.
Mlađi vodniće pa ovo je jedan od razloga postojanja foruma.

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
dragan57
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2013-03-21

Kasarna ŠTIP - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 6 Icon_minitime28.03.13 11:41

Dundo, potvrdjujem, ja sam Dragan Pešić iz Beograda. Ko bi te drugi oslovio ovako, osim mene.! Uostalom, ja sam ti i dao taj nadimak.
Sve pretpostavke koje si naveo u tvojim postovima su tačne, čak i one za medicinarke, iako se tada nismo omrsili Smile (bar ja).
Na vrh Go down
MLADJI VODNIK
Gušter
Gušter
MLADJI VODNIK


BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2012-12-26
DOB : 60
M(j)esto SENJ

Kasarna ŠTIP - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 6 Icon_minitime28.03.13 17:13

Pozz. svima!
Ipak si to ti ,stara džombo,zapravo u meni je ipak postojala mrvica sumnje ,ali skuzio sam po nadimku da bi to mogao biti ti.
Veoma mi je drago ,a volio bih znati sto je sa ostalima koje sam poznavao,a bio sam dobar sa njima(L.Đ., G.P.i M.M. iz Umke).
Nazalost ,a volio bih da nije istina ,o nasemu klasicu? , B.C.procitah da je imao nesrecu i poginuo.Volio bih Drago da mi kazes sta znas o tome!
Inace ,omrsio se nisam ni ja ,ali sam se jos dugo poslije vojske dopisivao sa "mojom" curom.
Na vrh Go down
dragan57
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2013-03-21

Kasarna ŠTIP - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 6 Icon_minitime29.03.13 0:25

Da, nazalost, on je poginuo na Zlatiboru. Poginuo je zbog svoje "lude" glave, a potpuno u svom stilu. Iskoćio je iz turistićkog vozića u pokretu i na nesreću udario u banderu, stub. Da li je na mestu poginuo ili kasnije ne znam. Vest me je vrlo potresla. On i ja smo se dosta družili i zbližili na skijanju, na Popovoj Šapki. Bio je dobar momak.
Momćila sam jednom sreo baš ispred zgrade u kojoj radim, pre par godina. Neverovatno kako se nije promenio, osim što je nabacio par kila. Advokat je i još je u Umci. Uvek kad promenim mobilni, izgubim po neki kontakt, pa tako da nemam više njegov broj telefona.
Za ostale ljude koje si naveo nemam vesti. Ustvari, sve vreme dok ti ovo pišem imam problem, jer brkam ljude iz bataljova i iz izviđaća. Vidim da se ti bolje sećaš, pa ako ti nije teško, napiši imena onako kako smo sedeli u kabinetu. Ne znam da li ugrožavamo nećiju privatnost javnim iznošenjem imena, pa ako i ti tako misliš, ili je to pravilo Foruma, može i na PP.
Pozdrav tebi i svim Štipljanima

Na vrh Go down
MLADJI VODNIK
Gušter
Gušter
MLADJI VODNIK


BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2012-12-26
DOB : 60
M(j)esto SENJ

Kasarna ŠTIP - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 6 Icon_minitime29.03.13 14:50

POŠTOVANI PRIJATELJU!
Nemas pojma koliko sam sretan sto sam te sreo na ovome forumu.Naime ,tebe sam bio nasao na nekoj drustv. mrezi ,ali to nije bio facebook ,a ja niti nemam svoj profil ,ali bila je tvoja fotka i odmah sam te prepoznao. Takodjer ,surfajuci po net-u procitao sam za pokojnog Cveleta ,i odmah sam znao da je to on jer su mi se poklapale godine njegove starosti. Navodno ,da je iskocio za loptom koja je ispala njegovom djetetu-strasno.

P.S. ja sam ozenjen ,kci 25 god. ,sin 20 god . ,i oboje su jos sa nama u kuci ,nitko se i ne trudi da ode nekamo .Radim u sumarstvu kao sum. teh .spec.u drzavnoj firmi ,i nije lose kao drugdje.
Pozz.-
Na vrh Go down
robniks
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2012-12-18

Kasarna ŠTIP - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 6 Icon_minitime01.04.13 16:16

Pozdrav svima na forumu!
Bio sam generacija septembar 1989/90, bestrzajni vod u POČ-u, 7036/16.
Ima li netko iz te generacije na forumu?
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Kasarna ŠTIP - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 6 Icon_minitime01.04.13 18:13

robniks dobrodosao na forum!
Na vrh Go down
ado1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 19
ČLAN OD: : 2013-02-27

Kasarna ŠTIP - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 6 Icon_minitime13.07.13 19:04

Valter 71 (citat):
Lepi pozdrav ado1 !možda sam zabrljao-dali je bio kod naših raketaša ili kod vas u HAD-u(godine su napravile štetu i na memoriji)Strumičanci smo došli u Štip krajem septembra 90, a podporučnik Bidon i ostale starešine iz Strumice su došli oktobra.Podporučnik zvani Bidon-krupan,srednje rasti i ličio je na boksera-mislim,da je prije trenirao boks.I još nešto:znao je popit mnogo pive!!! Zar nije bio kod vas onaj kapeten "SIKI"komandant HAD-a.Visok i mršav?Koliko sa sečam vi ste imali ulaz baš sa druge strane nego mi MPOAD,a naši raketaši su imali isti ulaz kao vi.Koja klasa si bio i dali si bio celu godinu u ŠTIP-u.Napiši još koju informaciju-dobro došla-možda sečanja z kasarne,voda dovezena sa cisternama,zimi da odkine zube......Pozdrav Valter 71.
 
Ja sam dosao u Stip 18-tog Septembra 1990 i bio sam tamo sve negdje do polovice Jula ili pocetka Augusta 1991 (nemogu se tacno sjetiti) kada sam dobio prekomandu na Krivolak....Bas u to vrijeme kad sam ja dosao u Stip u HAD-u je bila nekakva smjena oficira, jedni su dolazili a drugi odlazili....Prvi puta sam vidio Bidona kad sam bio kurir kod pomocnika dezurnog kasarne (bio je potporucnik iz naseg diviziona, ali mislim da je ubrzo poslije toga otisao negdje u prekomandu). Sve se ovo desavalo u prvih mjesec-dva mog sluzenja tako da te oficire koji su otisli bas i ne pamtim...Da on je stvarno mogao puno piva popiti Very Happy  (mi smo ga u sali zvali Superhik, normalno da on ne cuje)....
 
Siki, mislim da se zvao Silvio Kolaric, je bio komandir izvidjacko-racunarske baterije (mislim da se tako zvala), i bio je onako bas strog oficir....
Ja sam bio u drugoj bateriji, i Bidon mi je bio komandir voda a komandir baterije je bio kapetan Cipric  (i on je cini mi se dosao tako nekad u Oktobru 1990)....
Sjecam se i cisterni sa vodom (posto se voda iz vodovoda nije mogla piti), i ciscenja lisca a poslije i snijega.....
 
Nas paviljon je cini mi se bio sa lijeve strane piste, odmah do paviljona gdje su bili izvidjaci.....

Na vrh Go down
Valter 71
Gušter
Gušter
Valter 71


BROJ POSTOVA: : 37
ČLAN OD: : 2013-07-12
DOB : 52
M(j)esto Ljubljana

Kasarna ŠTIP - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 6 Icon_minitime13.07.13 20:58

Sečam se zime 90/91.Sečaš sa koliko snjega je palo u februaru.Oko 20 februara otišli  na Krivolak-bili tamo oko 20 dana.kad smo došli bilo pola metara snjega,kad smo otišli 20santimetara prašine,negde na pola terena pala temperatura na -20 stupnjeva (tako su pričali oni koji su imali tranzistore ,čuli na radio Skopje)????Dali si i ti bio na tome zimskom logorovanju pored vardara?Mislim da smo gledali bojevo gađanje haubica? A Siki-nije baš voleo tenkiste  uvjek jih rasturao kad je bio dežurdi kasarne.Pravi artiljerac-možda nas je zbog toga ostavio na miru.Izvinjavam se na rijčima-več dugo nisam pisao na Jugoslovenski jezik.Dali se sečaš kojeg vojnika iz tvoje klase koji su bili u MPOAD-u?Pozdrav svima!
Na vrh Go down
ado1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 19
ČLAN OD: : 2013-02-27

Kasarna ŠTIP - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 6 Icon_minitime14.07.13 18:56

Nazalost jako malo ljudi se sjecam iz drugih jedinica, iz MPOAD-a se ne sjecam nikoga....samo onako kroz maglu sjecam se price o nekom raketasu koji je na bojevom gadjanju pogodio sve i dobio dosta dana nagradnog odsustva, cini mi se da je bio iz Hrvatske (mozda se i varam).....
 
Da bio sam na Krivolaku, na zimskom logorovanju i bojevom gadjanju.... mi smo prvo gadjali iz topova Zis-ova a potom iz haubica 122mm....bili smo tako 20-tak dana na Krivolaku, sjecam se kad za rucak podijelle kupus nema sanse oprati porciju, spavanje u satoru....za tih 20 dana provedenih na Krivolaku cini mi se da su nam jedanput odveli na kupanje u onu malu kasarnu koja je bila u blizini....
 
Par dana po povratku sa logorovanja u kasarnu je dosla neka inspekcija, dali su nam uzbunu i pravac ponovo na Krivolak jos tri-cetiri dana logorovanja, ponovo bojevo gadjanje (cini mi se da je u pitanju bila neka vjezba jer su osim nas bile i jedinice iz drugih kasarni)....tada sam prvi put vidio VBR, u Stipu ih nije bilo.....

Na vrh Go down
cifrovoj
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2013-08-06

Kasarna ŠTIP - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 6 Icon_minitime06.08.13 14:34

Sutite trpite i patite Wink za lijepim proslim vremenima u kasarni "4 juli". Ja sam bio klasa septembar 88 7036/12 treci vod. Komandir cete kapetan Burgic Zoran ....
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Kasarna ŠTIP - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 6 Icon_minitime06.08.13 14:57

cifrovoj, dobrodosao na forum!
Na vrh Go down
zvonko georgiev
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2013-08-16

Kasarna ŠTIP - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 6 Icon_minitime17.08.13 21:45

pozdrav svima ja sluzio inzinjeriju 1988 1989 komandir mi je bio boris holik i skender bastrakaj pa bih voleo znati dali neko nesto zna o njima, unapred hvala
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kasarna ŠTIP - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 6 Icon_minitime22.08.13 22:36

zvonko georgiev (citat):
pozdrav svima ja sluzio inzinjeriju 1988 1989 komandir mi je bio boris holik i skender bastrakaj pa bih voleo znati dali neko nesto zna o njima, unapred hvala
Boris Holik je kasnije (povlacenjem JNA) presao u Vranje i otisao u penziju kao pukovnik. Pre par godina sam razgovarao sa jednim momkom koji je sluzio u Bujamovcu i on mi je upravo to rekao. Za starijeg vodnika Radusu Milosavljevica sam cuo da je u Kraljevu a Bastrakaja ne znam... Ja sam bio u inzinjeriji 1984/85 a on je verovatno kasnije dosao.
Na vrh Go down
zvonko georgiev
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2013-08-16

Kasarna ŠTIP - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 6 Icon_minitime08.09.13 22:07

pronasao sam i borisa holika i stopu jovana , bas mi je milo
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Kasarna ŠTIP - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 6 Icon_minitime09.09.13 21:30

cifrovoj (citat):
Sutite trpite i patite ;)za lijepim proslim vremenima u kasarni "4 juli". Ja sam bio klasa septembar 88 7036/12 treci vod. Komandir cete kapetan Burgic Zoran ....
Ako je to isti Burgić,bio kod mene u Strumici '82.....poručnik.Vrlo zajeban tip,nizak,nabijen lagani brčići.
Podmetnuli nekom Albancu nekoliko bojevih metaka i tako ga izmaltretirali da je svima bilo neugodno.Među glavnim nosiocima tog postupka je bio upravo on......optužiše čovjeka za kontrarevoluciju,gdje je završio ne znam....uglavnom čovjek je bio svjetsko "g...o",nitko ga nije mogao vidjeti.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Kasarna ŠTIP - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 6 Icon_minitime10.09.13 1:38

dojran (citat):
Ako je to isti Burgić,bio kod mene u Strumici '82.....poručnik. Vrlo zajeban tip, nizak, nabijen lagani brčići.
...gdje je završio ne znam....uglavnom čovjek je bio svjetsko "g...o", nitko ga nije mogao vidjeti.
 
Čemu se ti čudiš Dojran, ovo boldano gore je svemu krivo, nije lako živjeti s tim, neki ne uspiju to prihvatiti. Twisted Evil
Na vrh Go down
aca radosavljevic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2013-10-05
DOB : 55
M(j)esto Bg- wien Austrija

Kasarna ŠTIP - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 6 Icon_minitime05.10.13 18:51

Pozzzz za sve stiplije (suti trpi i pati) generacija87-88 martovci u ceti kod Bandica javite se i vi iz beograda i ti iz arandjelovca i iz ostalih krajeva ex yu ja sam nazalost posle askare dosao odmah u bec i ostao do dan danas i izgubio kontakt sa svim drugarima zalosno al se nadam da cemo se opet spojiti pozzzz:cheers: vojničina 
Na vrh Go down
Sponsored content





Kasarna ŠTIP - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 6 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Kasarna ŠTIP
Na vrh 
Stranica 6/9Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Kasarna Štip 87/88 tenkisti
» Štip generacija 89/90
» Stip. pesadija 87,88
» Štip VP 7036/12
» Štip 7036, 81/82 - pešadija

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: