FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.

Go down 
+46
dpuric
Lala Basaid
semsudin
East&West
more6
PORUCNIK
Kuhar-Debar.
brinio
viki693
lacoš
kloso
oficir s ruzom
avijacijaMKD
SveJug
ZAGORAC
pukovnik
Max Blitz
BUCKO
andrej.1984
Mostarac
euphoria
pixi
borut70
Safet pekar
alexandar
sasa selic-kruscic
jelen pivo
Gringo
Kurke
Jegulja
Kimov Zoran
kurir boca
purger
runba
saban
tadotovic
cibalia
ivanovic era puh
Matrix
panon
malena
Jugosloven
sego
mgalic2
miha
kukulje
50 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 20  Next
AutorPoruka
kurir boca
Gušter
Gušter
kurir boca


BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2011-06-29
DOB : 51

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Icon_minitime17.07.11 22:29

saban (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Ovaj momak u sredini je iz Loznice, ako se ne varam....

Na vrh Go down
kurir boca
Gušter
Gušter
kurir boca


BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2011-06-29
DOB : 51

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Icon_minitime17.07.11 22:32

saban (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Prvi koji se vidi sa leve strane je momak iz Kruscica kod Kule u Vojvodini, mislim da se zove Aleksandar, a mozda i gresim, i po liku se secam i momka u sredini dole, ali ne znam kako se zove ni odakle je... Davno je bilo!

Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik
saban


BROJ POSTOVA: : 431
ČLAN OD: : 2011-06-15

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Icon_minitime18.07.11 10:43

k
Na vrh Go down
Kimov Zoran
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2011-07-28
DOB : 52
M(j)esto Kavadarci-Makedonija

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Icon_minitime30.07.11 22:17

Pozdrav svima.
Vec sam napisao na drugi forum pa napisacu i ovde.
I jas sam bio u kasarni Djordje Petrov klase Septembar 90/91 v.p. 3615/3.
Secam se malo posto sam bio samo 40 dana pa onda prekomanda Kumanovo.
Ako neko se seti mene nek mi se javi.Hvala...
Pozdrav svima.... Very Happy
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Icon_minitime30.07.11 23:53

kurir boca (citat):
saban (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Prvi koji se vidi sa leve strane je momak iz Kruscica kod Kule u Vojvodini, mislim da se zove Aleksandar, a mozda i gresim, i po liku se secam i momka u sredini dole, ali ne znam kako se zove ni odakle je... Davno je bilo!
 
Zorane sjetiću se jer su ovi dečki bili prvo kod mene i na obuci i čak ih imaš na onoj slici koju sam stavio gdje smo ja i Horvatek  Wink

Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Icon_minitime31.07.11 0:03

Evo to je ta slika i tu sam izmislio ono Francusko lupanje desnom nogom pri trčanju na koje je pi*dio Mikanović a još dvije klase i razdužen svih aktivnosti od strane Prcka i uhvatio se boce i žice drunken  na ovoj slici su dečki koji se mogu prepoznati-netko će se pronaći pa nek se javi,pozz
 
Ovu sliku mislim da bi trebao prepoznati kukulje a sad kad vidim koje su nam klince slali i još im mi bili desetari,sjećam se svih ovih dečkiju pa neka se jave ako se prepoznaju.
 
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Kimov Zoran
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2011-07-28
DOB : 52
M(j)esto Kavadarci-Makedonija

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Icon_minitime31.07.11 1:41

Malo se setih.Blagojević Predrag- Pega (tako su ga zvali), si bio je desetar, mislam da je od Pale blizu Zagreba a Tomić je bio desetar ko stena,ima je crn pojas karate bar mislim.
Od vojnika sekam se na jedan Milan (jadan) nikad nije naucio marsirati, bio je najgori pa smo smislili jednu pesnu znam samo kraja (Samo nas Milnan kvari) tako je islo.
A ono lupanje sa desnom nogu ispred zgrade dezurnog, radili smo e te kako smo radili svako jutro.Sad se setih, udario sam nogu i nisam mogao hodati.Bio sam nedelju dana u krevat, ali sam isao u radionicu.Nosio me na grb jedan plavi decak (ne sekam se imena a bas bi voleo)od padigliona do radionici i nazad.Jos jedanput mu kazem puno hvala.Bilo smo i nedelju dana u krivolak.Copali smo travu oko mreze, ono meter od jedne i druge strane zice zbog pozara.Bili smo blizu reke Vardar i spavali smo u hangar.Lepo smo se proveli....
Izvinete zbog pisanje jas sam Makedonac malo sam zaboravio pisati srpso-hrvatski.Pozdrav....


Kimov Zoran: komentar modifikovan dana: 31.07.11 2:25; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Kimov Zoran
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2011-07-28
DOB : 52
M(j)esto Kavadarci-Makedonija

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Icon_minitime31.07.11 1:48

Matrix (citat):
kurir boca (citat):
Prvi koji se vidi sa leve strane je momak iz Kruscica kod Kule u Vojvodini, mislim da se zove Aleksandar, a mozda i gresim, i po liku se secam i momka u sredini dole, ali ne znam kako se zove ni odakle je... Davno je bilo!

Zorane sjetiću se jer su ovi dečki bili prvo kod mene i na obuci i čak ih imaš na onoj slici koju sam stavio gdje smo ja i Horvatek  Wink
 
Mislim da onaj prvi sa desno sto stoi zove se Gabric Alen od Crne Gore ne sekam iz kog mesta.Bio je i samnom u Kumanovo (mozda gresim).. bohhh

Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Icon_minitime31.07.11 21:15

pozdrav za Kimov Zorana od Mihe iz Mladenovca. iste smo klase, ja sam bio u prvom vodu kod Marosa. Tomica desetara se secam, Blagojevica takodje , bio je desetar Marjanovic pa Jovanovic itd... Ja sam ostao u Skoplju na kursu pa sam se posle vratio kod Prcka. Jako se dobro secam tvog imena i prezimena jedino jos ne mogu lika da se setim. Mi smo se zapravo nakon obuke rasturili, tako da je mali broj iz klase ostao zajedno. POstavi neku sliku, ja sam vec neke postavio na ovom forumu
Na vrh Go down
Kimov Zoran
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2011-07-28
DOB : 52
M(j)esto Kavadarci-Makedonija

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Icon_minitime31.07.11 21:59

miha (citat):
pozdrav za Kimov Zorana od Mihe iz Mladenovca. iste smo klase, ja sam bio u prvom vodu kod Marosa. Tomica desetara se secam, Blagojevica takodje , bio je desetar Marjanovic pa Jovanovic itd...  Ja sam ostao u Skoplju na kursu pa sam se posle vratio kod Prcka. Jako se dobro secam tvog imena i prezimena jedino jos ne mogu lika da se setim. Mi smo se zapravo nakon obuke rasturili, tako da je mali broj iz klase ostao zajedno. POstavi neku sliku, ja sam vec neke postavio na ovom forumu
 
Zdravo Mihe.Izvini jas ne mogu da se setim tebi ali mi e drago sto ti se meni seti.Slike treba da nadjem.Nemam mnogo a i nisan u Makedonija.Zivim i radim u Svajcarsku.Napravicu nekako da mi salju pa cu staviti. Vise se siecam kad sam bio u Kumanovo pa naravno bio sam 10 meseci tamo.
Miha mozes da mi kazes koga se secas od nase generacije, bio bi ti puno zahvalan...Sekam se zakletve u Marsalci, radionica,isto kad smo bili u dom JNA davali su neki dokumentarac pa skoro svi smo zaspali, ali imena malo-amnezia.
Da znate kad pisem ovde suze mi teku.Kad bi samo za trenutak vrati vreme.Ljudi ne mogu da verujem da sam neko nasao.
Pozdravvvvvvvvv.......

Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Icon_minitime01.08.11 8:29

Imas na ovom forumu slike koje sam postavio gde su neki momci koje ce ces mozda prepoznati. Ne znam u kojem si vodu racno bio ali se jako dobro secam tvog imena i prezimena. Da li se secas Dabac Dubravka iz Zagreba, Stojanovic Sinise iz Leskovca, Kustric Damira iz Sremske Mitrovice, Raickovic Djuro, Svrzic Sasa, Vuckovic Georg, Stojanovic Ljuba, Kovac Ante, itd... Ja sam sve vreme proveo u 3615/3 kod Prcka. Napisi koji si vod bio i postavi neku sliku.
Na vrh Go down
Kimov Zoran
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2011-07-28
DOB : 52
M(j)esto Kavadarci-Makedonija

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Icon_minitime01.08.11 14:59

Neki imena kao da mi su poznati.Gledao sam slike sto si stavio ali nemogu se setiti.Mislim da Raickovic Djuro e ostao u Skopje i trebalo je da bide cato ako se ne varam.Kog voda sam bio bohhh.Mislam da sam bio u spavaonici odma kad udjes prva desna.Desetar mi je bio Blagoevic.Pomozimi da se setim koj sam vod bio..
Slike nemam ovde.
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Icon_minitime02.08.11 7:31

Koliko se ja secam Djuro nije bio  cata, a mislim da je i on otisao u prekomandu, sada da li zajedno kada ste svi grupno otisli ili kasnije to ne znam. Ako si bio u prvoj spavaonici kada se udje u hodnik onda si bio u prvom vodu kod Maros Fabijana. Blagojevic jeste bio desetar, Jovanovic i jedan momak kojeg se secam po liku ali ne mogu da se setim imena. Na slici koju sam postavio 23 aprila se nalaze mahom septembarci iz nase klase. Neki od njih su bili u Leskovcu pa su se vratili u Skiplju. Tu se nalazi prvi sleva stoji momak iz hrvatske on je bio mislim u drugom vodu, pa do njega Vukovic on je takodje bio u nasoj ceti i mislim u trecem vodu, on je posle bio vozac u pekarskom vodu, pa Rizvanovic Denis on je bio pekar, pa Sabic Moris takodje pekar, pa Dabac Dubravko on je bio u prvom vodu , Sinisa Stojanovic on je bio u drugom vodu, pa Nurkovic njega se Veravatno secas bio je nasjtariji medju nama, prvi momak u donjem redu sa trakom na ruci je takodje bio u nasoj ceti on je iz hrvatske i ako se secas on je bio mediscinski tehnicar i davao nam je one vakcine, pa do njega je momak koji je sigurno bio u nasoj ceti ali se nesecam imena mislim da je engde iz bosne, pored njega sam ja, ovaj momak do mene je bio u Leskovcu i ova dva momka su takodje bila u nasoj ceti. Mislim nisi proveo dosta vremena u Skoplju pa se tako jako brzo neki ljudi zaborave.
Postavicu ovih dana jednu veliku sliku gde se nalazimo svi mi iz prvog voda onako u coji na pisti.

Na vrh Go down
Kimov Zoran
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2011-07-28
DOB : 52
M(j)esto Kavadarci-Makedonija

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Icon_minitime02.08.11 16:18

Hvala ti Miha.Mozda za Djuro gresim, davno je bilo Very Happy .Sigurno sam bio u prvoj spavaonici a Nurkovica se dosta dobro secam,da bio je najstari medju nama.Ostali su mi kao magla.Bas se radujem sto eto na neki nacin,hvala tebi, dozivljavam one trenutke sto sam mislio da sam zaboravio.Polako polako setim se neki stvari.
Kad dobijem moje slike stavicu odma.
Dali imas koja slika dok smo svi bili tamo? Dai kad stavis onu veliku sliku mozda jos neko prepoznam.

Hvala ti jos jedanput Miha. Pozdrav
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Icon_minitime02.08.11 21:23

evo upravo gledam sliku prvog voda i sa zadnje strane imam potpis Cimov Zoran. To si verovatno ti, a i znam tacno o kome se radi. Sutra postavljam sliku na kojoj je ceo taj prvi vod.
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Icon_minitime03.08.11 2:14

miha (citat):
evo upravo gledam sliku prvog voda i sa zadnje strane imam potpis Cimov Zoran. To si verovatno ti, a i znam tacno o kome se radi. Sutra postavljam sliku na kojoj je ceo taj prvi vod.
Miha jesi li bio u Skoplju scratch
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Icon_minitime03.08.11 7:09

jesam bio sam oko 18 juna, ali nazalost nisam mogao da odem do kasarne. Tacnije prosao sam pored Skoplja jer sam isao u Tetovo. Prosao sam onom obilaznicom oko Skoplja i imao sam nameru da sa te obilaznice skrenem ka kasarni, ali sam mnogo vremena izgubio u Tetovu i nisam nikako mogao da se organizujem da svratim.
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Icon_minitime03.08.11 7:24

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Icon_minitime03.08.11 7:34

evo postavljam sliku I voda 3615/3 septembar 90
Na njoj su koliko se ja secam sledeci momci>
Kustric Damir - cuci cetvrti sa leve strane
Stankovic Nebojsa - cuci drugi sa desne strane
Jandrokovic Zeljko - ne mogu da se setim tacno lika
Petrovic Dejan - ne mogu da se setim tacno lika
Kimov Zoran - mislim da cucis peti sa desne strane
Fudo Nihalic - ne mogu da se setim tacno lika
Mladenovic Jovan Coce - ne mogu da se setim tacno lika
Grubesic Ranko - ne mogu da se setim tacno lika
Andric Dragan - ne mogu da se setim tacno lika
Raickovic Djuro - Cuci sedmi sa leve strane
Vlado Saja - ne mogu da se setim tacno lika
Popvovi Aleksandar Dzunglas - mislim da stoji peti sa desne strane
Dabac Dubravko - stoji sesti sa desne strane
Vuckovic Georg - stoji cetvrti sa leve strane
Goran Tr... - ne mogu da se setim tacno lika
Stojanovic Goran - ne mogu da se setim tacno lika
Blovic Srdjan - mislim sa cuci drugi sa leve strane
Kovac Ante - cuci treci sa desne strane


miha: komentar modifikovan dana: 03.08.11 7:51; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Icon_minitime03.08.11 7:36

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Kimov Zoran
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2011-07-28
DOB : 52
M(j)esto Kavadarci-Makedonija

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Icon_minitime03.08.11 21:12

miha (citat):
evo postavljam sliku I voda 3615/3 septembar 90
Na njoj su koliko se ja secam sledeci momci>
Kustric Damir - cuci cetvrti sa leve strane
Stankovic Nebojsa - cuci drugi sa desne strane
Jandrokovic Zeljko - ne mogu da se setim tacno lika
Petrovic Dejan - ne mogu da se setim tacno lika
Kimov Zoran - mislim da cucis peti sa desne strane
Fudo Nihalic - ne mogu da se setim tacno lika
Mladenovic Jovan Coce - ne mogu da se setim tacno lika
Grubesic Ranko - ne mogu da se setim tacno lika
Andric Dragan -  ne mogu da se setim tacno lika
Raickovic Djuro - Cuci sedmi sa leve strane
Vlado  Saja - ne mogu da se setim tacno lika
Popvovi Aleksandar Dzunglas - mislim da stoji peti sa desne strane
Dabac Dubravko - stoji sesti sa desne strane
Vuckovic Georg - stoji cetvrti sa leve strane
Goran Tr... - ne mogu da se setim tacno lika
Stojanovic Goran - ne mogu da se setim tacno lika
Blovic Srdjan - mislim sa cuci drugi sa leve strane
Kovac Ante - cuci treci sa desne strane
 
Zdravo Miha.Odma da ti kazem ja sam taj... Very Happy Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy
Koj je taj osecaj. :DNekih imena i lika vrte mi se u glavu. Grubesic Ranko, stoji drugi sa desne njega se sekam, polako polako seticu se i ostalih.Nemogu da se setim kada smo se slikali.Dali si u kontaktu jos sa nekin drugi?
 
Ja do pred 17 godina ziveo sam u Makedoniu.Grad se zove Kavadarci, 100 km od Skopje,ali nikad nisam se vratio u kasrnu da vidim kako je sada.Bio sam u mesec juli kuci i tada sam slucajno nasao slike kad sam bio vojnika.Kad sam dosao ovde u Svajcarsku rekoh cekaj da probam da nagem nekoga dog sam bio vojnika.Slucajno sam uleteo na ovoj sajt i evo me tu. Very Happy Very Happy  Very Happy
Hvala Miha....
P.S. Ako imas jos slike stavi molimte... Pozdrav

Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Icon_minitime03.08.11 23:13

ostale slike su iz perioda kada si ti vec otisao u prekomandu. Ova slika je iz oktobra meseca 1990 godine. Ovo je ceo prvi vod u kojem smo zajedno bili. Nazalosti nisam sa nijednim od momaka sa ove slike u kontaktu. Dabac Dubravko je momak koji je proveo samnom sve vreme vojske svih 12meseci i njega godinama pokusavam da nadjem na netu ili preko drugih ljudi ali bezuspesno. Sa Kustric Damirom (momak pored mene cuci cetvrti saleve strane) sam iamo dogovor da se obavezno nadjemo posle vojske ali eto nismo se culi do danasnjeg dana. ON je iz Sremske Mitrovice.Vuckovic Georg je momakiz Dubrovnika sa kojim sa se takodje dosta druzio iz tog perioda ali ni sa njim nemam nikakav kontakt. Da li se ti secas mene iz tog perioda. Ja sam recimo bio 80% siguran da si ti na ovoj slici i bio sam u pravu. Drago mi je eto da sam uspeo nekoga da pronadjem iz tog perioda. Bio sam pre par godina u Skoplju i otisao sam do kasarne,sve je isto samo sto su iskopani rovovi uz pojas pored zice. Ako se setis jos koga sa ove slike napisi ime,voleo bih sto vise ljudi da se stim. Ako imas bilo kakvih mogucnosti ili saznanja o Dabac Dubravku molim te posalji mi, stvarno bih voleo tog momka da cujem.

Na vrh Go down
Kimov Zoran
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2011-07-28
DOB : 52
M(j)esto Kavadarci-Makedonija

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Icon_minitime04.08.11 17:57

Zdravo Miha.Da slikali smo pred da podjemo u prekomandu.Setio sam na tebe i meni je drago da sam neko nasao kad smo bili u Skopju.Ja svaki dan trazim ,mozda jedan dan nadjemo nekoga.Zapisao sam sve imena ako bude nesto novo posaljicu ti odma.Vrti mi se u glavu imena i likove samo treba da sve to slozim Very Happy
Pozdrav...

Na vrh Go down
Jegulja
Džomba
Džomba
Jegulja


BROJ POSTOVA: : 158
ČLAN OD: : 2011-09-08
M(j)esto Sumadija

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: bilo nekada   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Icon_minitime08.09.11 23:23

Evo i ja da se uclanim u ovu grupu. Bio sam u Djorce Petrovu klasa septembar 91. bio sam u 3615/1 kod Kurbegovic Ermina, kod mene u klasi su bili Zaric iz Uzica, Golubovic Ivan iz Vranja, Morton Tivadar Skorenovac, svi smo kasnije presli kod Mike Betona u 3615/9. Bio neki desetar Jovanovic, kasnije valjda umro, lik bio iz Beograda. Zvali su me Paja. Po zavrsetku kursa ostao sam u VKKO, i sa njiam i presao u Leskovac, gde sam bio i cata. Lepo je setiti se starih dana i procitati sve ove komentare. Bilo je extra drustvo, jbg sa greskama ali sta da se radi. Secam se da smo patrolirali Skopljem , i da sam medju zadnjima izasao iz Djorce Petrov snimale nas i kamere. Jel se seca neko kada su nam palili svece oko kasarne i kada smo bili celu noc na strzi. Eh, bilo nekada
Na vrh Go down
Jegulja
Džomba
Džomba
Jegulja


BROJ POSTOVA: : 158
ČLAN OD: : 2011-09-08
M(j)esto Sumadija

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Icon_minitime08.09.11 23:41


Ovaj decko iz Kruscica zove se Selic Aleksandar, kasnije je bio na kursu
ovaj dole u sredini je lik koji se zvao Zelimir ili tako nekako iz Srbobrana, mislim da je imao neku sodadzijsku radnju ako ne gresim
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Icon_minitime09.09.11 6:41

Jegulja (citat):
Evo i ja da se uclanim u ovu grupu. Bio sam u Djorce Petrovu klasa septembar 91. bio sam u 3615/1 kod Kurbegovic Ermina, kod mene u klasi su bili Zaric iz Uzica, Golubovic Ivan iz Vranja, Morton Tivadar Skorenovac, svi smo kasnije presli kod Mike Betona u 3615/9. Bio neki desetar Jovanovic, kasnije valjda umro, lik bio iz Beograda. Zvali su me Paja. Po zavrsetku kursa ostao sam u VKKO, i sa njiam i presao u Leskovac, gde sam bio i cata. Lepo je setiti se starih dana i procitati sve ove komentare. Bilo je extra drustvo, jbg sa greskama ali sta da se radi. Secam se da smo patrolirali Skopljem , i da sam medju zadnjima izasao iz Djorce Petrov snimale nas i kamere. Jel se seca neko kada su nam palili svece oko kasarne i kada smo bili celu noc na strzi. Eh, bilo nekada

Jegulja, da li ti je poznato ime Mikić Dejan, bio sa mnom u 3615/2, 86/87?
I molio bih da mi netko objasni, što se na kraju desilo i kada sa našom kasarnom, jer vidim dosta vas je prešlo u Leskovac...
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Icon_minitime09.09.11 7:47

pozdrav druze, ja sam bio u klasa septembar 90. Poznajem Kurbegovica jer smo izvesno vreme proveli zajedno u kasarni, pa me zanima kako je on dospeo u 3615/1 kada znam da je sigurno bio u 3615/3 kod Prcka i to u prvom vodu. Za desetara Jovanovica sam cuo da je umro mada ne mogu da se setim lika, a sobzirom da sam bio sve vreme u toj kasarni morao bih coveka da znam. Imas li neku sliku da postavis gde je taj momak
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba
kukulje


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 132
ČLAN OD: : 2011-02-14
DOB : 51
M(j)esto Svedska

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Icon_minitime09.09.11 15:08

Evo da se i ja ukljucim. Koja je klasa bio taj desetar sto je umro i u kojem je vodu bio. Ja kao sto sam na pocetku rekao bio sam klasa jul 91 kod Prcka. Nisam bio kod Kurbegovica aliga se bas dobro sjecam bio je dobar momak.
Na vrh Go down
Jegulja
Džomba
Džomba
Jegulja


BROJ POSTOVA: : 158
ČLAN OD: : 2011-09-08
M(j)esto Sumadija

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Miha   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Icon_minitime09.09.11 16:39

Tebe se MIha secam i to dobro, bilo smo extra. Mene se secas sigurno, zvali su me Paja, ime mi je Goran. A sad da ti objasnim kako se Kurbegovic nasao u 3615/3 prvi vod, ja sam pogresio, mislio sam na prvi vod, sorry man, i isterao je celu obuku sa nama. Posle toga sam trebao da idem u prekomandu, i oni mi smestise VKKO kod Betona. NA kursu su bili jedan Cacanin izrazito visok crn decko neznam vise ime i taj Jovanovic iz Beograda. Oni su bili desetari na VKKO. Najbolji prijatelij iz tog vremena Zaric Zelimir iz Uzica, Prgomet Dragan iz Dervente i Morton Tivadar iz Skorenovca, i Goran Kantar iz Backe Palanke (radi sad tamo kao konobar u nekom hotelu), mnogo sam bre ljudi pozaboravljao. Boca je naj lik kod komadanta, od njega sam sve naucio, mnogo nam je pomagao, uvek cu mu biti zahvalan na svemu.Ti Miha si extra lik bio, i o tebi znam samo najbolje, jedan si od najboljih sa obuke, sto mogu i drugi reci o tom periodu. Posle toga sam ostao na VKKO, i bio do kraja u Djorce Petrov.Posle smo presli u Leskovac. E tu je bila tuga. Pozdravljas sve od razvodnika pa na dalje. Tri puta sam zaglavio corku zbog ne pozdravljanja, lol. Mika Beton posle 1994 zavrsava u Krusevcu, u kasarni pored Trajala, i posle toga vise neznam nista o njemu.
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba
kukulje


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 132
ČLAN OD: : 2011-02-14
DOB : 51
M(j)esto Svedska

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Icon_minitime09.09.11 22:12

Ja sam takode pri kraju vojnog roka sluzio u Leskovcu Sinkovci, ali tu mi se nimalo nije dopalo, ali moze se i razumeti prosli su toliki mjeseci onih sukoba pa i vojska vise nije bila vojska, poceo javni nacionalizam tako vidjelo se je da je kraj onom nekadasnjem sistemu sluzenja vojnog roka.
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Icon_minitime11.09.11 10:46

Gorane daj mi malo blize informacije. Koja si klasa bio, i da li smo bili zajedno na kursu kod Mikanovica. Verovatno se secas Martinovic Milosava iz Ivanjice, Stojanovic Sinise izLeskovca, Dabac Dubravka iz Zagreba, oni su svi bili na kursu. Koliko se secam Kantar Djordje je bio u pekarskom vodu. Postavi neku sliku, ja nazalost nema nijednu sliku sa obuke. Pozdrav
Na vrh Go down
Jegulja
Džomba
Džomba
Jegulja


BROJ POSTOVA: : 158
ČLAN OD: : 2011-09-08
M(j)esto Sumadija

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Icon_minitime11.09.11 11:33

Miha pomesao si neke stvari, nije Kantar Djordje vec Kantar Goran. To su razliciti likovi, ovaj je bio u 3615/3, a Djordje u pekarskom vodu. Ti si bio razvodnik, ja sam klasa septembar 91. Postavicu slike, i znaces ko smo svi.


Jegulja: komentar modifikovan dana: 11.09.11 22:55; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Icon_minitime11.09.11 16:47

ja sam bio septembara 90, tako da mi je malo cudno da sam ti bio razvodnik ako si to dosao u septembru 91
Na vrh Go down
Jegulja
Džomba
Džomba
Jegulja


BROJ POSTOVA: : 158
ČLAN OD: : 2011-09-08
M(j)esto Sumadija

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Miha   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Icon_minitime11.09.11 19:51

Ovo prerasta u cudnost. Miha da ti objasnim, ti si bio razvodnik, a ne ja tebi. Nisi bio licno meni, vec se znamo. Neznam sta nije sad u redu. Ne mogu da postavim slike, jer moram imati 7 dana prisustva na forumu. Mnogo ga brate zakomplikova. Bio si razvodnik kada sam ja dosao, ili desetar, vise mi i nije vazno, rekao sam ti da si bio extra lik, i da si bio dasa. Ja sam kasnije bio razvodnik kada sam dosao na VKKO. Jel sad ok.
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Icon_minitime11.09.11 22:11

I ti Jegulja i ti Miha, vi ste pijani oba dva drunken , pa daj dogovorite se! Exclamation Question
Jeste li uopće bili u istoj četi!?
Na vrh Go down
Jegulja
Džomba
Džomba
Jegulja


BROJ POSTOVA: : 158
ČLAN OD: : 2011-09-08
M(j)esto Sumadija

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Icon_minitime11.09.11 22:40

ma Miha dosao 1 godinu pre mene, nego nismo se razumeli bre, sve ok sego, sorry
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Icon_minitime12.09.11 0:31

ok, sad je jasna stvar, svakako je dosta ljudi u to vreme bilo u kasarrni, treba se dosta toga prisetiti, a prilicno je vremena proslo
Na vrh Go down
Jegulja
Džomba
Džomba
Jegulja


BROJ POSTOVA: : 158
ČLAN OD: : 2011-09-08
M(j)esto Sumadija

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Icon_minitime19.09.11 21:04

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Ova slika je iz 1991 godine, tacnije od 7. decembra a na njoj su
razvodnik Televski Drage, razvodnik Golubovic Ivan
Vuksanovic Branko, Avramovic Miljan, Mladenovic Veljko, por. Mikanovic Milomir, Morton Tivadar, Petrovic Petar, Vasiljevic Milorad, Marinkovic Nenad, Ivanovic Sinisa
donji red Goran Paja, Prgomet Dragan, Andjelkovic Aleksandar, Miladinov Dejan, Kantar Goran, Stankovic Milutin, Stojanovic Goran, Mitricevic Milan

Yugoslavia forever voli ovaj upis

Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba
kukulje


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 132
ČLAN OD: : 2011-02-14
DOB : 51
M(j)esto Svedska

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Icon_minitime19.09.11 21:42

Ovaj sto stoji sa lijeve strane gledajuci prema slici, cinimi se da je bio moja klasa jul 91 nesjecam mu se imena ali po liku mislim da smo bili klasa.
Na vrh Go down
Jegulja
Džomba
Džomba
Jegulja


BROJ POSTOVA: : 158
ČLAN OD: : 2011-09-08
M(j)esto Sumadija

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Icon_minitime19.09.11 23:27

To je Talevski Drage iz Makedonije klasare nase, e sad dali je jun ili jul nemam pojam, inace razvodnik nam je bio
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Icon_minitime20.09.11 7:29

ova dva momka (razvodnika) se secam. Neverovatno ali dosta momaka sa ove slike mi je poznato. Naravno i ovog kretena Mikanovica se secam.
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba
kukulje


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 132
ČLAN OD: : 2011-02-14
DOB : 51
M(j)esto Svedska

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Icon_minitime20.09.11 14:45

Ne ja sam mislio na ovog drugog po redu sa lijeve strane, mislim da se preziva Golubovic ali nisam siguran, cak sam ubijeden da smo bili u istoj spavaoni. Onako bio je mrsav rijetko nasmijan.
Na vrh Go down
Jegulja
Džomba
Džomba
Jegulja


BROJ POSTOVA: : 158
ČLAN OD: : 2011-09-08
M(j)esto Sumadija

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Icon_minitime20.09.11 15:37

Zove se Golubovic Ivan iz Vranja je i isto je letnja klasa 91.
Na vrh Go down
ivanovic era puh
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2011-05-08
DOB : 51
M(j)esto uzice-beograd

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Icon_minitime27.09.11 22:51

bravo za sliku,sa ove slike se secam par likova.stojanovic goran je sa kursa dosao kod nas u pekarski vod.na kursu u to vreme je bio i stamenkovic zoran -cale iz nisa,vozac je bio mikica jevtovic-pajper:).ja sam normalno bio jedini vozac u pekarskom vodu,verovatno i najbolji Smile)).desetar djordjevic koga pominjete je iz raske,takodje je bio u pekarima.da i ja sam septembarska klasa 91,kasnije predislocirana u leskovac ,,juzni logor,, da bas je i izgledala tako:)))
Na vrh Go down
ivanovic era puh
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2011-05-08
DOB : 51
M(j)esto uzice-beograd

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Icon_minitime27.09.11 22:53

hahahha u pozadini se vidi deo pekarske cete.ledjima okrenut desetar dzejmen sadat,naspram njega desetar djordjevic(djole od milja:)) ) i cinimise nurkovic atif .
Na vrh Go down
Kurke
Gušter
Gušter
Kurke


BROJ POSTOVA: : 73
ČLAN OD: : 2011-09-30

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Icon_minitime30.09.11 22:40

Matrix (citat):
miha prije nego što budeš išao u Skoplje javit ćeš mi pa ću ti srediti da uđeš bez problema u kasarnu,da sjećam se Dabca,Kurbegovića i ostale ekipe a što se tiče javljanja,ja sam odmah ostao dobar sa većinom a neke sam kasnije našao,čujemo se nađemo a pošto ja dosta lutam zadnjih par godinauvijek nađem nekog nekad i sasvim slučajno,sad sam se sjetio odlaska u civilki ispred ambulante preko puta pekare kod onog dobrog majora i prvih vikanja jednog desetara koji nas je vodio a taj tip je bio itekako dobar ali kad sam ga prvi put vidio činio mi se da je stariji od nas i da ima neki veliki čin-to je bio martovac Grubor Mladen iz Prijedora,volio je cugati do bola i nosio je one čizme koje su bile jako popularne sa kopčom,zaboravih sad nadimak.
Jeli se netko sjeća odlaska na ekonomiju,sego jesi li ti koji put otišao po papriku ?

Cizme se popularno zovu PJESADINKE! Pozdrav od Kurbegovica!
Na vrh Go down
Kurke
Gušter
Gušter
Kurke


BROJ POSTOVA: : 73
ČLAN OD: : 2011-09-30

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Icon_minitime30.09.11 22:52

kukulje (citat):
Evo da se i ja ukljucim. Koja je klasa bio taj desetar sto je umro i u kojem je vodu bio. Ja kao sto sam na pocetku rekao bio sam klasa jul 91 kod Prcka. Nisam bio kod Kurbegovica aliga se bas dobro sjecam bio je dobar momak.
Hvala kukulje!!


Kurke: komentar modifikovan dana: 01.10.11 8:25; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Kurke
Gušter
Gušter
Kurke


BROJ POSTOVA: : 73
ČLAN OD: : 2011-09-30

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Pozdrav za sve !   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Icon_minitime30.09.11 23:23

Prvo da vas sve pozdravim! Drugo, drago mi je da me se sjecate a vidim ima i likova kojih se ne sjecate. Desetar iz Loznice ,mislim isto Mihajlovic, dosao je sa mladjim bratom u kasarnu. Imali su jaku vezu pa su obojica otisli na kurs. Ovaj mladji je posle kursa ostao da kuva kafe kod komandanta.
Desetar Brasnjo Tibor, extra lik moja klasa ali se nije mnogo mjesao u svoj posao pa ga valjda zato i ne pamtite.
Ovog se Bosanca u pjesadinkama dobro sjecam,mislim da sam ga ja i poslao na kurs.
Miha,tebe i Dabca se odlicno sjecam prvi vod je uvijek imao najbolje komandire sta drugo reci. Ja da sam se izdrkavao na gustere mozda bih bolje prosao. Kasnije su me oni martovci koji su trebali ici za Knin trazili da idem sa njima i tako odoh na ratiste. Ne zamjeram im ,bili su prestravljeni i znacilo im je da podjem i ja al' oni nisu kapirali da tamo necemo biti zajedno i da im necu moci pomoci.
Miha pomozi mi da se sjetim treceg desetara iz naseg voda koga sam ja zamjenio kad sam dosao sa kursa? Njega se ne sjecam.
Bio je i onaj "decko za sve" rodom iz Hrvatske, sjeca lise neko njegovog imena?
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
mgalic2


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 695
ČLAN OD: : 2009-08-02

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Icon_minitime01.10.11 7:14

Kurke, dobro nam došao!
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Icon_minitime01.10.11 21:42

Matrix (citat):
Sad kad se vratim sa terena postavljam slike i još nekih iznenađenja,kukulje mislim da te znam ali već u tvojoj klasi sam se slabo družio sa Sarićem jer ista stvar kao što je napisao miha da se on prevario za Lekića a sad se sjetih još jednog smiješnog nazovi oficira ali potporučnik Kamčev Jovan ne znam kako ali je kao završio u kasarni zbog toga što je bio u ŠRO ali je bio plitak kao čep od Skopske pive i da desetar Horvatek Miljenko - Novembarac i danas sam s njim u kontaktu njemu je Maros dao čin mlađeg vodnika a meni ga skinuo jer je imalo neku poantu Wink pozz i kad se vratim malo ću se potruditi....
Odakle je Horvatek po prezimenu Zagorac iz Zaboka...? možda??
Na vrh Go down
Sponsored content





GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 4 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.
Na vrh 
Stranica 4/20Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 20  Next
 Similar topics
-
» Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.
» GJORČE PETROV SKOPLJE VP 3615 klasa septembar 1991.
» Skopje Gjorče Petrov 1986. VP 3615/4 kuhari
» Kasarna Gjorče Petrov Skopje, klasa 1969 februarska
»  GJORČE PETROV SKOPJE VP 1228/6 ABHO dekontaminatori klasa 86/87

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: