FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.

Go down 
+46
dpuric
Lala Basaid
semsudin
East&West
more6
PORUCNIK
Kuhar-Debar.
brinio
viki693
lacoš
kloso
oficir s ruzom
avijacijaMKD
SveJug
ZAGORAC
pukovnik
Max Blitz
BUCKO
andrej.1984
Mostarac
euphoria
pixi
borut70
Safet pekar
alexandar
sasa selic-kruscic
jelen pivo
Gringo
Kurke
Jegulja
Kimov Zoran
kurir boca
purger
runba
saban
tadotovic
cibalia
ivanovic era puh
Matrix
panon
malena
Jugosloven
sego
mgalic2
miha
kukulje
50 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 20  Next
AutorPoruka
tadotovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2011-05-24
M(j)esto Zagreb

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitime24.05.11 12:38

mgalic2 (citat):
Miha, dobro nam došao!

Čini se da se je nakon mog odlaska situacija promijenila? Meni je komandir čete bio Maros Fabijan!
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitime25.05.11 7:07

maros Fabijam je bio komandir prvog voda, a Prcko je bio komandir cete. Inace je ceta 3615/3 bila ustvari ceta Marosova ali je 90-tih tu cetiu preuzeo Prcko. Ja nemam informaciju da je posle septembra 91 ceta opet pripala Marosu
Na vrh Go down
tadotovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2011-05-24
M(j)esto Zagreb

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitime25.05.11 15:09

miha (citat):
maros Fabijam je bio komandir prvog voda,  a Prcko je bio komandir cete. Inace je ceta 3615/3 bila ustvari ceta Marosova ali je 90-tih tu cetiu preuzeo Prcko.  Ja nemam informaciju da je posle septembra 91 ceta opet pripala Marosu
 
Ja sam mislio na 1989. godinu. Ja sam bio martovska klasa i komandir mi je bio Maros Fabijan. Inače on kasnije bio časnik HVO-a, zapovjednik jedne bojne u Travničkoj brigadi i umirovljen je u činu satnika. Danas živi u Novom Travniku i direktor je jedne firme (auto dijelovi, benzinska....)

Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitime26.05.11 0:22

pa da ja sam 9o u septembru dosao u Skopje i tada je Prcko bio kmandir cete. Inace ja sam bio kod Marosa u ceti i ostavio je utisak pravog oficira, za razliku recimo od Prcka i ostalih. Uz to je bio jako korektan prema nama.
Na vrh Go down
tadotovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2011-05-24
M(j)esto Zagreb

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitime26.05.11 10:15

Zanima me zna li netko gdje je danas poručnik Mate Gulin? On je koliko se sjećam Hrvat. Ja sam osobno očekivao da ću ga sresti u HV, ali nije bio. Pretraživao sam malo internet, ali nema zapisa o njemu. Za mene osobno on je bio dobar.
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitime26.05.11 14:55

imam informaciju da je ostao u Skoplju pri makedonskoj vojsci.
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
mgalic2


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 695
ČLAN OD: : 2009-08-02

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitime26.05.11 16:32

Tadotovic, dvije poruke s istim pitanjem kao ovdje su izbrisane, nema potrebe isto pitanje postavljati na više mjesta.
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitime31.05.11 1:09

Maros Fabijan je bio prema meni Kelvinova nula ili je glumio kada je zamijenio Volodera ali čin mlađeg vodnika mi nije htio dati iako me nije bilo briga nego se moralo dva desetara promaknuti u čin mlađeg vodnika,prijatelj s kojim sam i danas u kontaktu je dobio a mene je otkantao i još jedna stvar koja me već duže vremena muči (mgalicu2 nemoj ovo brisati). Kad sam ja otišao znam da su ostali i Maros i Gulin i Voloder ne znam otkud podatci da je Maros u Travniku nastavio karijeru u već ludim godinama a Voloder nestao ili ubijen u Mostaru,treba ako želimo znati gdje su završili nekadašnji oficiri to potkrijepiti činjenicama ( već sam pisao da većina sa Željave želi ostati i dočekati starost van medija ) a za jednog koji je nestao iz naše kasarne i Prcko je ludio zbog njega je bio Čićak koji je nastavio karijeru i kojeg sam kasnije vidio i poslao u tri pi*ke materine jer kad smo jednom pokušali "otići" pucao je u zrak i vraćeni smo nazad ali sve je ipak zataškano,zato mislim da bi bilo fer prema svim tim ljudima pokazati jedan respekt vidjeti i iznijeti činjenice gdje su a bezveze nabadati nema potrebe jer većina njih je prošla je*en put kao i dosta nas pa neki čak koji su bili itekako vrhunski kadar završili su na lopati jer se nisu htjeli dati guziti kao većina - toliko.
Na vrh Go down
tadotovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2011-05-24
M(j)esto Zagreb

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitime06.06.11 10:37

Matrix (citat):
Maros Fabijan je bio prema meni Kelvinova nula ili je glumio kada je zamijenio Volodera ali čin mlađeg vodnika mi nije htio dati iako me nije bilo briga nego se moralo dva desetara promaknuti u čin mlađeg vodnika,prijatelj s kojim sam i danas u kontaktu je dobio a mene je otkantao i još jedna stvar koja me već duže vremena muči (mgalicu2 nemoj ovo brisati). Kad sam ja otišao znam da su ostali i Maros i Gulin i Voloder ne znam otkud podatci da je Maros u Travniku nastavio karijeru u već ludim godinama a Voloder nestao ili ubijen u Mostaru,treba ako želimo znati gdje su završili nekadašnji oficiri to potkrijepiti činjenicama ( već sam pisao da većina sa Željave želi ostati i dočekati starost van medija ) a za jednog koji je nestao iz naše kasarne i Prcko je ludio zbog njega je bio Čićak koji je nastavio karijeru i kojeg sam kasnije vidio i poslao u tri pi*ke materine jer kad smo jednom pokušali "otići" pucao je u zrak i vraćeni smo nazad ali sve je ipak zataškano,zato mislim da bi bilo fer prema svim tim ljudima pokazati jedan respekt vidjeti i iznijeti činjenice gdje su a bezveze nabadati nema potrebe jer većina njih je prošla je*en put kao i dosta nas pa neki čak koji su bili itekako vrhunski kadar završili su na lopati jer se nisu htjeli dati guziti kao većina - toliko.
 
Maros Fabijan je danas kao što sam napisao direktor jedne privatne tvrtke autodijelovima, benzinska, plin....živi u Novom Travniku. Izvor podatka sam ja osobno. Ja sam također umirovljeni časnik HV i u to vrijeme sam bio na određenim dužnostima u GS HVO-a u Grudama. Moj je kolega bio zamjenik zapovjednika brigade "Eugen Kvaternik" OZ srednja Bosna i zna ga osobno iz tog vremena.  Maros je danas umirovljeni časnik HVO-a i sreo sam njegovo ime na nekim dokumentima najranije 1993. godine Operativne zone srednja Bosna. Za mene je to bila interesantna situacija jer sam bio natporučnik tada kao i on. Znam da nije imao baš sreće u HVO-u jer bivše JNA oficire voljeli nisu. Nisam sto posto siguran da li je bio u brigadi "Stjepan Tomašević" - Novi Travnik ili brigadi Frankopan. U mirovinu je otišao u činu satnika, a zapovijedao je rangom bojne.
 
evidencijski broj
1300. Maros Fabijan (1961), dužnost zapovjednika, satnik, B
Kazalo
A – pravo po osnovu odličja
B – pravo po osnovu obavljanja zapovjedne dužnosti, od ranga bojne i više
C – general-brigadir
Bez pojašnjenja – osobe aktivni pripadnici OS BiH i državni službenici i namještenici MO BiH, ratni vojni invalidi, aktivni pripadnici OS BiH koji su svrstani u II. kategoriju ograničeno-radno sposobnih i aktivni pripadnici OS BiH, ženskog spola, koji se zbog racionalizacije i smanjenja brojnog stanja otpuštaju se iz vojne službe ili državne službe u sklopu reforme obrane.

Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitime06.06.11 14:19

Tadotoviću podatke mi pošalji na p.p. jer se ovako gubi smisao svega.
Pozz


Matrix: komentar modifikovan dana: 06.06.11 14:25; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitime06.06.11 14:20

tadotovic (citat):
Matrix (citat):
Maros Fabijan je bio prema meni Kelvinova nula ili je glumio kada je zamijenio Volodera ali čin mlađeg vodnika mi nije htio dati iako me nije bilo briga nego se moralo dva desetara promaknuti u čin mlađeg vodnika,prijatelj s kojim sam i danas u kontaktu je dobio a mene je otkantao i još jedna stvar koja me već duže vremena muči (mgalicu2 nemoj ovo brisati). Kad sam ja otišao znam da su ostali i Maros i Gulin i Voloder ne znam otkud podatci da je Maros u Travniku nastavio karijeru u već ludim godinama a Voloder nestao ili ubijen u Mostaru,treba ako želimo znati gdje su završili nekadašnji oficiri to potkrijepiti činjenicama ( već sam pisao da većina sa Željave želi ostati i dočekati starost van medija ) a za jednog koji je nestao iz naše kasarne i Prcko je ludio zbog njega je bio Čićak koji je nastavio karijeru i kojeg sam kasnije vidio i poslao u tri pi*ke materine jer kad smo jednom pokušali "otići" pucao je u zrak i vraćeni smo nazad ali sve je ipak zataškano,zato mislim da bi bilo fer prema svim tim ljudima pokazati jedan respekt vidjeti i iznijeti činjenice gdje su a bezveze nabadati nema potrebe jer većina njih je prošla je*en put kao i dosta nas pa neki čak koji su bili itekako vrhunski kadar završili su na lopati jer se nisu htjeli dati guziti kao većina - toliko.

Maros Fabijan je danas kao što sam napisao direktor jedne privatne tvrtke autodijelovima, benzinska, plin....živi u Novom Travniku. Izvor podatka sam ja osobno. Ja sam također umirovljeni časnik HV i u to vrijeme sam bio na određenim dužnostima u GS HVO-a u Grudama. Moj je kolega bio zamjenik zapovjednika brigade "Eugen Kvaternik" OZ srednja Bosna i zna ga osobno iz tog vremena.  Maros je danas umirovljeni časnik HVO-a i sreo sam njegovo ime na nekim dokumentima najranije 1993. godine Operativne zone srednja Bosna. Za mene je to bila interesantna situacija jer sam bio natporučnik tada kao i on. Znam da nije imao baš sreće u HVO-u jer bivše JNA oficire voljeli nisu. Nisam sto posto siguran da li je bio u brigadi "Stjepan Tomašević" - Novi Travnik ili brigadi Frankopan. U mirovinu je otišao u činu satnika, a zapovijedao je rangom bojne.

evidencijski broj
1300. Maros Fabijan (1961), dužnost zapovjednika, satnik, B
Kazalo
A – pravo po osnovu odličja
B – pravo po osnovu obavljanja zapovjedne dužnosti, od ranga bojne i više
C – general-brigadir
Bez pojašnjenja – osobe aktivni pripadnici OS BiH i državni službenici i namještenici MO BiH, ratni vojni invalidi, aktivni pripadnici OS BiH koji su svrstani u II. kategoriju ograničeno-radno sposobnih i aktivni pripadnici OS BiH, ženskog spola, koji se zbog racionalizacije i smanjenja brojnog stanja otpuštaju se iz vojne službe ili državne službe u sklopu reforme obrane.

I ja i mislim da je to nevažno jer su pravila foruma ipak pravila.
 
Mislim da je ovo nebitno jer idemo van okvira forumskih pravila i o tome možemo na p.p. drago mi je da su živi i zdravi oni koji se nisu okrvavili ma na kojoj strani završili. Cool

Mgaliću i Purgeru uredite malo ovo stanje.

Na vrh Go down
mgalic2
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
mgalic2


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 695
ČLAN OD: : 2009-08-02

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitime06.06.11 15:53

Tadotovic, držite se teme i pravila ovoga foruma, lijepo molim. Matrix, citirajte poruke kako treba. Svoje komentare ne dodajite u ono što citirate. Hvala svima.
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitime07.06.11 1:59

mgalic2 (citat):
Tadotovic, držite se teme i pravila ovoga foruma, lijepo molim. Matrix, citirajte poruke kako treba. Svoje komentare ne dodajite u ono što citirate. Hvala svima.

Nisam mogao brisati-ne znam zašto ne mogu ni sad ali što se mene tiče moje obriši jer ono što sam mislio još u prvom postu u objašnjenju o današnjem životu bivših oficira moglo se odmah shvatiti da nastavak vojne karijere tu ne ulazi jer dolazimo do kompromitirajućih nesuglasica ničim izazvanim.
Hvala.
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
mgalic2


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 695
ČLAN OD: : 2009-08-02

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitime07.06.11 6:37

Vidiš da se može citirati kako treba. Wink
Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik
saban


BROJ POSTOVA: : 431
ČLAN OD: : 2011-06-15

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitime16.06.11 10:14

miha (citat):
naravno da se svega secam, ja sam na toj ekonimiji bio dosta puta. nakon povlacenja vojske iz Skopja ta ekonimija je predata drazavi i tu su napravljene zgrade.
Eto podesetimena Grubora, ja se iskreno dosta ljudi secam al sam eto imanazaboravio.
Ja idem u Skopje 18 juna, pa cu ti se javiti.
U kom si vodu bio,
seca te li se kad je na ekonomiji nadjena ne


saban: komentar modifikovan dana: 21.07.11 14:49; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitime16.06.11 11:05

Bravo Šabane znači ti si bio jedan od posljednjih mohikanaca u Djordje Petrov....
Na ekonomiji je isto ostao jedan desetar Bogojević malo pogrbljen,višlji a vidiš u toj kampanjoli sam se ja navozao sa zastavnikom Velkov Ilčom ali po kafanama dok je Puch bio za pukovnika Momčilovića pa sad ne znam što je bilo sa Puchom jer je bio nov a kampanjola je po meni obišla svijet (po kilometraži) Pozdrav i ako se još nečeg sjetiš napiši a ni koja fotografija nebi bila loša ako ih imaš Very Happy
Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik
saban


BROJ POSTOVA: : 431
ČLAN OD: : 2011-06-15

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitime16.06.11 11:41

Matrix (citat):
Bravo Šabane znači ti si bio jedan od posljednjih mohikanaca u Djordje Petrov....
Na ekonomiji je isto ostao jedan desetar Bogojević malo pogrbljen,višlji a vidiš u toj kampanjoli sam se ja navozao sa zastavnikom Velkov Ilčom ali po kafanama dok je Puch bio za pukovnika Momčilovića pa sad ne znam što je bilo sa Puchom jer je bio nov a kampanjola je po meni obišla svijet (po kilometraži) Pozdrav i ako se još nečeg sjetiš napiši a ni koja fotografija nebi bila loša ako ih imaš  Very Happy
secate se momci kad


saban: komentar modifikovan dana: 21.07.11 14:43; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba
kukulje


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 132
ČLAN OD: : 2011-02-14
DOB : 51
M(j)esto Svedska

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitime16.06.11 19:37

Sabane ja se dobro sjecam kada je iz Bihaca dosla velika kolicina robe i to se je danima i danima razvrstavalo na pisti, mi koji smo tada bili gusteri na obuci puno smo dana tu proveli, sjecam se nalazili smo robu koja nam odgovara i druge stvarcice i to smo nekako krijuci uzimali za sebe. To je odprilike bilo avgust ili septembar 1991 g.
Na vrh Go down
runba
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2011-06-17

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitime17.06.11 17:52

3218/6 Inžinjerija pontonirska. Septembar '87.
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
mgalic2


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 695
ČLAN OD: : 2009-08-02

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitime17.06.11 21:36

Runba, dobro nam došao.
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 56
M(j)esto Bački Petrovac

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitime17.06.11 22:49

runba (citat):
3218/6 Inžinjerija pontonirska. Septembar '87.

Drugar dobro dosao natrag u kasarnu,ja sam bio mart 87 ABHO izvidjac,pa u to vreme smo zajedno setali pistom,kasarnom.
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitime17.06.11 23:18

Runba pozdrav cheers

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik
saban


BROJ POSTOVA: : 431
ČLAN OD: : 2011-06-15

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitime18.06.11 17:10

Matrix (citat):
Bravo Šabane znači ti si bio jedan od posljednjih mohikanaca u Djordje Petrov....
Na ekonomiji je isto ostao jedan desetar Bogojević malo pogrbljen,višlji a vidiš u toj kampanjoli sam se ja navozao sa zastavnikom Velkov Ilčom ali po kafanama dok je Puch bio za pukovnika Momčilovića pa sad ne znam što je bilo sa Puchom jer je bio nov a kampanjola je po meni obišla svijet (po kilometraži) Pozdrav i ako se još nečeg sjetiš napiši a ni koja fotografija nebi bila loša ako ih imaš  Very Happy

posle 20 godina

Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitime19.06.11 17:10

saban (citat):
Matrix (citat):
miha (citat):
e da secam se tog potporucnika Kamcova,mada sam ja bio ubedjen da je on bio zastavnik.Ja nisam imao kontakta za snjim ali se jako dobro secam tog lika. Bio je tu i neki vodnik Blagojevic, pa pukovnik Gojko Momcilovic.Neznam da li se secas tog mrsavog matorog lika,bio je ko flis papir. Sabic Moris je bio u pekarskom vodu,koliko se ja secam, on je septembarac, mislim da je negde sa primorja ali nezanm tacnu lokaciju.
Moze li neko da mii proveri nesto vezano za Dabca, mnogo bi mi znacilo da dodjem do bilo kakve informacije.
Da sjećam ha,ha zvali smo ga "Jezdimir Uskoković" stvarno je bio mršav da mu je uniforma stajala kao plahta na metli.
Sabić Moris je iz Sinja živ je i zdrav,da bio je septembarac.
secam se da je tacno iz splita bio ja mislim da se zvao mario sladojevic septembarac 1990 mladji vodnik u mojoj ceti
 
Već sam napisao za Šabić Morisa a Sladojević Mario je bio moja klasa - novembarac '90 iz Splita i da ostao je na kursu kod Mike dok nije otišao - danas radi gdje je i prije radio u hotelu "Lav" u Splitu a Sabane bio je još jedan Kapetan istog prezimena samo ne znam gdje je završio - zbog njega smo radili one sklekove na dizanju zastave što je već Ivanović napisao,Pozz.

Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitime19.06.11 17:17

kukulje (citat):
Sabane ja se dobro sjecam kada je iz Bihaca dosla velika kolicina robe i to se je danima i danima razvrstavalo na pisti, mi koji smo tada bili gusteri na obuci puno smo dana tu proveli, sjecam se nalazili smo robu koja nam odgovara i druge stvarcice i to smo nekako krijuci uzimali za sebe. To je odprilike bilo avgust ili septembar 1991 g.

.....slabo se sjećam jer sam danima bio pijan kao letva u magacinu gdje su ležale nove uniforme koje je (da nije bilo onog što je bilo) trebala zadužiti septembarska klasa '89 godine.......
kukulje to je bio onaj mjesec kad je prikazano na tv-u kako junska klasa dobija po sebi od jakih slovenskih trupa
lol!
Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik
saban


BROJ POSTOVA: : 431
ČLAN OD: : 2011-06-15

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitime20.06.11 12:28

losa slika
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitime20.06.11 16:53

Sabane kada postaš slike stavi ih na 800*600 Wink

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik
saban


BROJ POSTOVA: : 431
ČLAN OD: : 2011-06-15

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitime21.06.11 15:43

ivanovic era puh (citat):
imam ja nekih slika ,pokusacu da ih izbunarim i u nedelju ako budem imao vremena da ih ubacim.meni je skoplje ostalo u extra secanju.secam se da me je ovaj desetar iz biograda stalno slao preko zice da mu kupujem pice.hahahah.neznam kako vi ali ja sa mojim nekim klasicima imam neki kontakt.pre par godina sam naleteo na djordjevica,desetar je bio cinimi se,iz raske je.sa caletom iz nisa (on je sa kursa) redovno se cujem,u kontaktu sam i sa kurirom pukovnika(pokojnog)momcilovica,boca zoran iz kljajiceva kod sombora.mitreski branko(razvodnik) je cinimise na ohridu ima neki biznis sa kozama.neznam dali se matrix seca da je pekarska ceta jedno jutro radila sklekove uz zastavu,nemogu da se setim kako se zvao kapetan koji nas je sa utokom isterao napolje,hahahah
U tv


saban: komentar modifikovan dana: 21.07.11 14:45; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitime23.06.11 7:23

Lekic Ivan i Vidovic Branko su bili martovci i posle obuke za desetara su se vratili kod Prcka u prvi vod kod Marosa. Druze podsetio si me na Branka koga se jako dobro secam ali nisam mogao imena da se setim. Inace Lekic Ivan radi pri vojsci u Mladenovcu.
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitime23.06.11 11:42

Ja sam takodje bio u prvom vodu, podseti Branka za Mihu iz Mladenovac verovatno ce se setiti. Ja sam bio zamenik komandira prvog voda, ja Dabac i njih dvojica smo bili u tom vodu. Bracu Mihailovic takodje znam, jedan je cinimi se bio kurir kod pukovnika Momcilocica, a drugi je bio kod pekara ili Mikanovica ne secam se tacno. Daj mi nadimak Darka Layarevica i vreme kada je bio u Skoplju, posto dosta momaka znam koji su bili u Skoplju ali ih ili znam po nadimku ili ih samo po izgledu. Poznajem par likova koje zovu Sone iz Mladenovca daj mi neku blize informaciju da povezem o kom se coveku radi.
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitime23.06.11 12:19

Darko mi je da kazem nepoznat, mada se skoro svi medjusibno znaju u Mladenovcu, tako da ga iz vidjenja verovatno znam, a sto se tice Soneta mislim da znam o kome se radi, ali ja tog decka nisam jako dugo video, cak sam bio misljenja da je negde u inostranstvu.
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba
kukulje


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 132
ČLAN OD: : 2011-02-14
DOB : 51
M(j)esto Svedska

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitime23.06.11 14:46

Jeli Miha govoris o Lekicu desetaru da je i dalje aktivan u vojsci. Dobro ga se secam kao sto sam i prije rekao veoma negativnu osobu. On meni nije bio desetar vec Saric Dejan isto dzukela i Sinisa mislim iz Leskovca veoma prijatan covjek. Dali se mozda sjecate dva brata koji su ziveli u Americi a dosli da sluze vojsku u Jugoslaviju, zvali smo ih amerikanci, oni su bili moja klasa Jul 1991. Takode dali se sjecate Najkic Predraga on je bio na kursu i imao je kurs razvodnika kada smo dobili prekomandu u Tetovo, strasno mi je bio antipatican ali smo kasnije postali najbolji drugovi.
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitime23.06.11 14:57

U pravu si Lekic je ostao mojom zaslugom u Skoplju, eto zemljaci smo pa da mu ucinim. Razocarao sam se onog trenutka kada sam video kako se ophodi prema vojsci. Dok sam ja bio u prvom vodu nisam mu dozvolio da maltretira ljude, a mogu da zamislim kako se ponasao nakon mog odlaska. Inace Lekic i Branko su bili dobri drugari , kasnije su se nesto posvadjali i mislim da nisu u nikakvom kontaktu. Sinisa je moj klasic septembarac 90 i u principu je bio ok lik, on je trenutno negde u Austriji i u kontaktu smo. Saric je definitifo zalutao u toj prici komandira, i on je bi novembarac 90. Ime najkic Predrag mi je jako poznato, ali ne mogu lika da se setim. Kda bi postavio neku sliku setrio bih se.

Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik
saban


BROJ POSTOVA: : 431
ČLAN OD: : 2011-06-15

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitime23.06.11 15:19

kukulje (citat):
Jeli Miha govoris o Lekicu desetaru da je i dalje aktivan u vojsci. Dobro ga se secam kao sto sam i prije rekao veoma negativnu osobu. On meni nije bio desetar vec Saric Dejan isto dzukela i Sinisa mislim iz Leskovca veoma prijatan covjek. Dali se mozda sjecate dva brata koji su ziveli u Americi a dosli da sluze vojsku u Jugoslaviju, zvali smo ih amerikanci, oni su bili moja klasa Jul 1991. Takode dali se sjecate Najkic Predraga on je bio na kursu i imao je kurs razvodnika kada smo dobili prekomandu u Tetovo, strasno mi je bio antipatican ali smo kasnije postali najbolji drugovi.


saban: komentar modifikovan dana: 21.07.11 14:40; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba
kukulje


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 132
ČLAN OD: : 2011-02-14
DOB : 51
M(j)esto Svedska

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitime27.06.11 11:52

Postavicu slike Sabane kad budem u mogucnosti, ne ja nisam bio na kursu
Na vrh Go down
kurir boca
Gušter
Gušter
kurir boca


BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2011-06-29
DOB : 51

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Pozdrav svima 3615    GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitime29.06.11 0:35

Pozdrav braćo!
O ovom forumu me je obavestio Goran Era iz Užica i hvala mu! Mnogo sam se obradovao, ovo je prava stvar, a proslo je 20 godina i žao mi je sto se sigurno necu svih setiti...
Ja sam Zoran Boca, guster 16. jula 1991, stigao prvo u kuvarsku cetu, pa su me jos istog jutra prebacili u pekare Smile. Posle sam zahvaljujuci septembarcima 1990 (Rizvanović, Atlija, Mihel i Ljuba Stanković) završio kod komandanta kao kurir kako smo ga yvali kod limenog (puk.Gojko Momčilović, koji je bio divan čovek!, umro od raka na mozgu, sahranjen u Nišu).
Skoplje i Djorče Petrov iliti kako je bio zvaničan naziv kasarne Kuzman Josifovski PiTu pamtim samo po lepom.
Pokusacu da napisem ovde svega cega se setim, a ima mnogo lepih uspomena, potrazicu i fotografije , pa čujemo se!
Kapetan Maros Fabijan je tad bio komandir pekarske čete, a moj prvi desetar je bio Horvatek Miljenko koji je zbrisao na odsustvo negde u septembru-oktobru, i ja sam mu pozajmio texsas jaknu koju više nisam video kao ni Miljenka Smile
Čuvenog Atlije Mladena se uvek setim kad čuje R.E.M. i pesmu Losing my religion jer je tu pesmu pustao dnevno barem 100 puta i hvala mu jer sam je  i ja voleo. Ako se dobro secam na spratu gde su bili pekari bio je i yastavnik Velkovski Ilčo koji je uvek jeo onu čuvenu konzervu "9" ili tako nekako , kila cistog junceg mesa... Kad je Kapetan Maros otisao ako se dobro sećam zamenio ga je kapetan Zlatko Nedelkovski (brko, flegma i imao je cudan potpis).
Rizvanović Denisa se uglavnom svi sećaju, on je bio car, ljudina, na postedi zbog ispucalih peta u onim odvratnim papučama gumenim... Često u pritvoru zbog Mikanovića koji ga nije bas voleo. Kapetan Sladojević se zvao Velimir, rodom iz Kosjerića. Pored nabrojanih oficira sećam se i Predraga Jovićevića porucnika debeljukastog brke, koji je bio protivpožarac, kasnije presao u Crnu Goru u Valdanos. Secam se zastavnika Juzbašića i majora Antića. Zatim iz inžinjerije sećam se poručnika Gipssssssa, ali sam zaboravio ime (bio je malo lud sličan Mikanoviću), i onog zastavnika kod kog smo primali pakete koji je preturao po kutijama da nadje rakiju ili konjak Smile
A secate li se kapetana Mumovića iz ambulante?
Niko nije pomenuo Stevu Davčarevića iz Novog Sada, on je bio berberin, i sad ne mogu da se setim prezimana ali ime je Alben negde sa severa Crne Gore, isto berberin. I kako li se beše zvao vodnik koji je bio komandir berberske sile?
Uh, samo mi naviru sećanja.... Čujemo se uskoro!
Pozdrav svima!

Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik
saban


BROJ POSTOVA: : 431
ČLAN OD: : 2011-06-15

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitime29.06.11 8:44

Boca kako se zvao onaj debeli kurir pre tebe kod pukovnika i jos me inter


saban: komentar modifikovan dana: 21.07.11 14:40; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitime29.06.11 9:41

taj kurir je valjda bio Ljuba Stojanovic iz Smederevske Palanke
Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik
saban


BROJ POSTOVA: : 431
ČLAN OD: : 2011-06-15

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitime29.06.11 14:36

Boca ovog dogadjaja iz spavaone sigurno se secas.Znas kad su KO


saban: komentar modifikovan dana: 21.07.11 14:41; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
kurir boca
Gušter
Gušter
kurir boca


BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2011-06-29
DOB : 51

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitime29.06.11 23:03

saban (citat):
Boca kako se zvao onaj debeli kurir pre tebe kod pukovnika i jos me interesuje da li je vojnik ili desetar Badrljica Lazar bio samnom kod Mikanovica ili u pozadini,ako je bio kod Mikanovica secas li ga se
 
Miha je ispod napisao, Ljubomir Stankovic zvani Ljuba Trešer (jer je slušao neki garažni rok) i jeste iz Smederevske Palanke. Znam da je jedno vreme bio u Nemačkoj, radio, viđali smo se nakon vojske.
Badrljice Lazara iz Mokrina se naravno sećam, bio je razvodnik, oniži momak, ali ništa drugo ne znam o njemu...
 
A što se tiče slučaja Kovačević skoro da sam zaboravio ali sad si me podsetio... Prvo Željko je jako voleo flašu i tad se bio kontuzovao, a ovog Mihailovića (ako se ne varam iz Loznice) sam skoro zaboravio... Dečko je bio totalni histerik i kuvao je katastrofa kafu Smile
 
E super mi je što se ovde skupila neka ekipa, da se malo setimo starog vremena... Bilo je nama tamo super.
 
Pre tri godine sam bio u Skoplju pa sam otišao do naselja , ali ne i do kasarne. Prosao Dusanov most, Bit pazar, i naravno pojeo picu u piceriji Del fufo, ako se sećate bio je događaj kad je bila otvorena (u centru).
Ali ne mogu da se setim imena picerije u koju smo bezali preko zice, u naselju ?
 
Volim da mislim da sve pamtim, ali tek sad vidim koliko sam zapravo zaboravio... Ovo je prilika da se prisetim!

Na vrh Go down
kurir boca
Gušter
Gušter
kurir boca


BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2011-06-29
DOB : 51

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitime01.07.11 23:44

Sjajno! Bravo za tebe, nisi vljda ovo sacuvao sve ove godine! Fascinian sam!
Nikad nisam imao zivaca a ni znanja da napravim kruzice....
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba
kukulje


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 132
ČLAN OD: : 2011-02-14
DOB : 51
M(j)esto Svedska

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitime06.07.11 1:03

Evo Sabane trazio si sliku Najkic Predraga toje ovaj sa cinovima razvodnika

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ne ide nesto nezna staje pomozite kako da postavim sliku, prije sam postavljao ali sam zaboravijo


kukulje: komentar modifikovan dana: 06.07.11 1:22; prepravljeno ukupno 5 puta
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba
kukulje


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 132
ČLAN OD: : 2011-02-14
DOB : 51
M(j)esto Svedska

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitime06.07.11 1:11

[You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba
kukulje


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 132
ČLAN OD: : 2011-02-14
DOB : 51
M(j)esto Svedska

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitime06.07.11 1:25

kukulje (citat):
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
ivanovic era puh
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2011-05-08
DOB : 51
M(j)esto uzice-beograd

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitime13.07.11 22:57

saban (citat):
Seca li se ko one gluposti kad je strazar upuco vojnika na ulazu u spavaonu to je bilo pred kraj 91.strasno

da,secam se.zalosno.stavili su mladu vojsku na strazu i nalozili ih da niko nesme da predje.jurio ga je do paviljona i tu je pucao na njega.

Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitime14.07.11 17:12

saban (citat):
Seca li se ko one gluposti kad je strazar upuco vojnika na ulazu u spavaonu to je bilo pred kraj 91.strasno
Ajde podjeli to s nama,opiši nam taj događaj.
Strašno.

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba
kukulje


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 132
ČLAN OD: : 2011-02-14
DOB : 51
M(j)esto Svedska

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitime14.07.11 19:20

Gdje si ti Sabane na ovoj slici/slaikama
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitime15.07.11 21:52

Tvoja odluka.Nisi trebao onda ni spominjat.

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitime16.07.11 11:36

koliko secam na onj slici su Lekic Ivan i Vidovic Branko. Bili su cinimi se martovska klasa 1991 i zajeno su bili kod Mikanovica na kursu a posle toga kod Prcka u ceti u prvom vodu gde je bio Maros Fabijan
Na vrh Go down
kurir boca
Gušter
Gušter
kurir boca


BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2011-06-29
DOB : 51

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitime17.07.11 22:28

saban (citat):
purger (citat):
saban (citat):
Seca li se ko one gluposti kad je strazar upuco vojnika na ulazu u spavaonu to je bilo pred kraj 91.strasno
Ajde podjeli to s nama,opiši nam taj događaj.
Strašno.
sta da pisem o gluposti,mozda neko od tog vojnika procita pa da se dzabe potresa
 
Pokojni momak je  iz Bg, ako se dobro secam prezivao se Ostojic ili slicno ... U to vreme je bila tzv.mrtva straza... Strazar cije ime sam zaboravio , a mislim da je iz okoline Krusevca, jurio je Ostojica od rupe na ziici kod ambulante pa skroz do 3 paviljona i upucao ga na drugom spratu, kreten. I sto je najgore metak je u toj situaciji usao odozdo i izazvao teska ostecenja unutrasnjih organa. Na zalost Ostojic je umro... Secam se da je to bilo oko 22.00 casa , te da je oko 01.00 pored vecine oficira dosao i generalpotpukovnik Nikola Uzelac, koji je tada bio komandant 3 armijske oblasti. To je bio uzasn dogadjaj. A ako se secate pokojnika, bio je svetle kose i ceto je imao po licu crvene fleke od neke tecnosti protiv infekcija, imao je verovatno osetljivu kozu. Mislim da je u vreme kad se to dogodilo imao mozda 3-4 nedelje do skidanja.

Na vrh Go down
Sponsored content





GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.
Na vrh 
Stranica 3/20Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 20  Next
 Similar topics
-
» Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.
» GJORČE PETROV SKOPLJE VP 3615 klasa septembar 1991.
» Skopje Gjorče Petrov 1986. VP 3615/4 kuhari
» Kasarna Gjorče Petrov Skopje, klasa 1969 februarska
»  GJORČE PETROV SKOPJE VP 1228/6 ABHO dekontaminatori klasa 86/87

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: