FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.

Go down 
+46
dpuric
Lala Basaid
semsudin
East&West
more6
PORUCNIK
Kuhar-Debar.
brinio
viki693
lacoš
kloso
oficir s ruzom
avijacijaMKD
SveJug
ZAGORAC
pukovnik
Max Blitz
BUCKO
andrej.1984
Mostarac
euphoria
pixi
borut70
Safet pekar
alexandar
sasa selic-kruscic
jelen pivo
Gringo
Kurke
Jegulja
Kimov Zoran
kurir boca
purger
runba
saban
tadotovic
cibalia
ivanovic era puh
Matrix
panon
malena
Jugosloven
sego
mgalic2
miha
kukulje
50 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 11 ... 20  Next
AutorPoruka
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Icon_minitime23.04.11 19:55

tako je momci koji se nalaze na slici su vecinom septemnbarci 1990.

Tu su jos Sinisa iz Leskovac, Dabac iz Zagreba, Miha iz Mladenovca (ja)
koja si ti kalsa bio, koliko dugo si bio u Skopju kad poznajes ove momke

pozdrav
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Icon_minitime23.04.11 21:05

miha (citat):
tako je momci koji se nalaze na slici su vecinom septemnbarci 1990.

Tu su jos Sinisa iz Leskovac, Dabac iz Zagreba, Miha iz Mladenovca (ja)
koja si ti kalsa bio, koliko dugo si bio u Skopju kad poznajes ove momke

pozdrav

            Uf,miha koliko pitanja odjedanput,sa ovim momcima sam proveo zadnje dane jedne vojske koja je nakon toga nestala ali ti trenutci su mi ostali velika uspomena a što je najvažnije sa većinom sam u odličnim odnosima,n.p.r. prije 6 godina se jedan tip u jednom kafiću raspitiva dali me netko
poznaje i dali sam živ,dobije pozitivan odgovor,nazove me i ja onako sav zbunjen mu kažem gdje mi jekuća i nakon par minuta  Shocked  scena za film,
prvo pogled pa suze i nakon toga par dana ludiranja,drago mi je da je večina ostala živa,koliko-toliko zdrava i da smo stalno u kontaktu bez obzira na republiku u kojoj tko živi,bio sam međuklasa "Novembarac" '90.
Pozdrav i tebi,nekako si mi poznat pa bar natukni u kojem si vodu bio a sad sam pregledavao slike i stvarno svega a osim toga krajem 8. mjeseca idem ponovo u Skoplje i uslikaću kasarnu (imam mogućnost ulaza) i unutrašnjost,sve je ostalo isto sad su trenutno unutra Makedonske snage nešto kao Rangeri ili granične jedinice koje su se vratile nakon odlaska Kfora ili Sfora ili Unprofora - sve isti racku dok jedan dio kasarne treba da bude prenamjenjen u civilne svrhe kao i većina sačuvanih a to znači knjižnice,srednje obrtničke škole i.t.d. dok jedna struja želi da ipak sama kasarna ostane u funkciji ali to je neizvedivo jer pored "Maršalke" Skoplju ne treba više kasarni većeg tipa dok ova opcija sa Rangerima traje i dok ih plaćaju jednim djelom NATO i ostale osovine ne vjerujem da će biti promjene jer ima savršene uvjete za takve namjene.

Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Icon_minitime23.04.11 21:44

miha (citat):
septembar 1990 prvi vod
kapetan Vjekoslav Arandjelovic =Prcko
komandir I voda porucnik Maros Fabijan
komandir II voda porucnik Gulin Mate
komandir II voda nesecam se imena

pozdrav druze

koji si vod bio


Sad se ponovo vratio i vidim da si mi poznat,Dejan iz Mladenovca ili se varam ali mi nije jasno da se ne sjećaš legende-flegme poručnika Voloder
Mirsada (3615/8 ) Rolling Eyes a Prcko je bio totalni fanatik,nikad me nije nazvao prezimenom ili imenom nego samo " Mali" i Desetaru a obuku za desetare ili
komandire odjeljenja je vodio poručnik "Mika Beton" ili Mikanović Milomir(3615/10) još mi je danas pred očima affraid
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Icon_minitime24.04.11 11:58

Matrix, ako si u mogućnosti uslikati nam naš "dom" tijekom tih godinu dana, budući da ideš dolje često, svi bismo ti bili jako zahvalni. Pošta, gdje smo stajali u redu i po sat vremena radi minute razgovora sa svojima, jer iza tebe su već nestrpljivo čekali završetak razgovora, pa onda ulaz sa recepcijom, moj paviljon odmah do kuhinje...
Pozz...
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Icon_minitime24.04.11 20:01

ja sam ustvari u Skopje dosao septembra 90godine. Bio sam kod Prcka u ceti tacnije kod Maros Fabijana. Nakon toga sam bio na kursu za desetara kod Mikanovica i nakon toga sam se vratio kod Prcka gde sam bio sve vreme do skidanja.
Bio sam u prvom vodu, sa desetarom Dabac Dubravkom i Kurbegovic Erminom.
Od ljudi koje poznajem iz novembarske klase je desetar Djuric iz Arandjelovca on je bio u trecem vodu.
Mene se mahom zvali Miha, a najvise sam bio u drustvu DabcaDubravka iz Zagreba i Sinise Stojanovica iz Leskovca koji je bio u drugom vodu kod Porucnika Gulin Matea.
Evo vec godina pokusavamda stuppim u kontakt sa Dabcem i nikako mi neide,nemam nikakvu informaciju i nikako ne mogu da mu stupim u trag.
Inace pre par godina sam bio u Skopju,i bio sam do kasarne gde sam proveo vojni rok.Sada u junu idem ponovo,kod prijatelja pa cu verovatno opet i do kasarne,stim sto nisam znao da moze da seudje u nju.
Porucnika Voloder Mirsada se jako dobar secam jako dobar lik,nisam bio u kontaktu sa tim covekom ali ovako kao pojava je bio ok. Mikanovic je bio smrad, dok je Prcko bio grebator,ali sta je tu je vojska je to bila.
Pomogao si mi da se sa one slike setim imena nekih ljudi,Denisa ne zaboravljam ali simi pomogao da se setim Drazena i Milosa,
Daj mi blize informacije o tebi,u kojem vodu si bio,i ako imas postavi neku sliku

Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Icon_minitime24.04.11 21:25

Miha, ako ti mi iz Zagreba možemo pomoći u vezi Dabca, reci, ipak smo tu bliže.
Možda postoji kakva adresa, "connect" ili nešto slično...
Pozz..
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Icon_minitime25.04.11 9:16

Dabac je sa Sesveta, bar je bio, mismo se culi par telefona par dana posto smo seskinuli, a od tada nikakav kontakt nemamo.POkusavao sam preko nekih ljudi da dodjem do neke informacije ali bezuspesno. Ono sto ja znam da je ziveo na Sesvetama ul Ozaljska 17 i broj telefona je bio 200-185. PO internetu sam trazio ko zivi na ovoj adresi i po tom zapisu su sasvim drugi ljudi. Trebalo bi da je broj na toj adresi sada 2000-185. Dabac je inace samnom bio sve vreme vojnog roka, od prvih dana pa preko kursa pa posle cete i n akraju smo s eskinuliistog dana.
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Icon_minitime25.04.11 9:52

miha prije nego što budeš išao u Skoplje javit ćeš mi pa ću ti srediti da uđeš bez problema u kasarnu,da sjećam se Dabca,Kurbegovića i ostale ekipe a što se tiče javljanja,ja sam odmah ostao dobar sa većinom a neke sam kasnije našao,čujemo se nađemo a pošto ja dosta lutam zadnjih par godinauvijek nađem nekog nekad i sasvim slučajno,sad sam se sjetio odlaska u civilki ispred ambulante preko puta pekare kod onog dobrog majora i prvih vikanja jednog desetara koji nas je vodio a taj tip je bio itekako dobar ali kad sam ga prvi put vidio činio mi se da je stariji od nas i da ima neki veliki čin-to je bio martovac Grubor Mladen iz Prijedora,volio je cugati do bola i nosio je one čizme koje su bile jako popularne sa kopčom,zaboravih sad nadimak.
Jeli se netko sjeća odlaska na ekonomiju,sego jesi li ti koji put otišao po papriku ?
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Icon_minitime25.04.11 12:06

naravno da se svega secam, ja sam na toj ekonimiji bio dosta puta. nakon povlacenja vojske iz Skopja ta ekonimija je predata drazavi i tu su napravljene zgrade.
Eto podesetimena Grubora, ja se iskreno dosta ljudi secam al sam eto imanazaboravio.
Ja idem u Skopje 18 juna, pa cu ti se javiti.
U kom si vodu bio,
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Icon_minitime25.04.11 14:12

ma sjećanje me još služi i predobro,nekad se moja generacija zapita "na čemu sam" No ali bar mi je ta memorija zasad dobro dolazila,sa desetarom Gruborom koji je u Švici jer su njegovi tamo radili tamo je i otišao bio je i razvodnik koji se onako ukrpavao kao da je faca za ženske pomalo glumeći Grubora ali nije uspijevao a zvao se Antonić Mario iz Banja Luke i da bio sam u Pekarskom vodu 3615/8 Poručnik Voloder Mirsad i legenda Zastavnik Velkov Ilčo koji kad je išao u penziju tako smo se ubili od alkohola Skenderbeg većinom u kombinaciji sa Skopskom pivom da je i Prcka i Mikanovića zajedno sa Pukovnikom (njegov klasić) poslao u p.m. i to je za nas bilo onda vrhunac jer tu priču bi stvarno trebalo ispričati u onom pravom izdanju,vidjeću kad mi proradi volja jer možda otvorim par novih tema tek-toliko da se malo digne stupanj borbene gotovosti Wink
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Icon_minitime25.04.11 15:18

Na akonomiju nismo išli, jer sam bio prvih tri mjeseca cijelo vrijeme u kuhinji na predavanjima, a nakon što se generacija razbježala po Makedoniji, ja sam ostao za "magacinera", i ona slika je snimljena u istoj toj "kancelariji" na drugom katu paviljona tik do piste,
3615/2.
Eh, ti dani se ne zaboravljaju...
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Icon_minitime25.04.11 18:28

koliko se secam taj zastavnik je duzio biblioteku, pa sam ja dok sM BIO NA KURSU jurio knjige po kasarni. Mislim da je to taj razvodnik, debeli smesni. Inace i dalje ne mogu da pohvatam konce sa kim se dopisujem, imali tebe na onoj slici koju sam postavio. Daj mi neki blizi opis.
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Icon_minitime25.04.11 22:39

miha (citat):
koliko se secam taj zastavnik je duzio biblioteku, pa sam ja dok sM BIO NA KURSU jurio knjige po kasarni. Mislim da je to taj razvodnik, debeli smesni. Inace i dalje ne mogu da pohvatam konce sa kim se dopisujem, imali tebe na onoj slici koju sam postavio. Daj mi neki blizi opis.

Mmiha ne sekiraj se samo da stavim slike prepoznaćeš me,tek sam ih sa printera prebacio a vidjećeš još ekipe,da Ilćo je došao jer je bio otkačen u pozitivnom smislu,donesi mu bocu brlje ujutro na stol prije nego dođe i kancelarija je naša sa pratećim sadržajem - popularni mini-rešo i ključ zbog sakrivanja naših zaliha a i bjeg od dežurnih oficira kad bi radili tulum,čini mi se da bi i kukolja vjerovatno prepoznao jer sam tada možda i njemu bio desetar kad vidim Sarića na jednoj slici,njemu sam pomogao da bude desetar jer je jedva izdržao obuku a htio je za razliku od mene biti desetarčina dok sam ja završio na kursu zbog preživosti lol!
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Icon_minitime26.04.11 7:04

pa da i Saric je bio novembarac. On je bio u drugom vodu kog porucnika Gulin Matea. Naravno sigurno se secas Martinovic Milosava koji je bio kod Mikanovica, pa stazistu Bacvanskog Dragana iz Novod Sada. Sa njima sam u kontaktu, bar sam bio, sa Sinisom sam takodje u kontaktu itd.
E da st se tice Volodera imam neproverenu informaciju da su ga ubili kada se vratio u Bosnu. Tacnije nakon izbijanja rata on se nije odmah vratio, i onda kada se pojavio i ona ga ubiju. Nije sto posto proverena informacija ali eto kruzi prica pa sad koliko je tacna.
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Icon_minitime26.04.11 16:39

miha (citat):
pa da i Saric je bio novembarac. On je bio u drugom vodu kog porucnika Gulin Matea. Naravno sigurno se secas Martinovic Milosava koji je bio kod Mikanovica, pa stazistu Bacvanskog Dragana iz Novod Sada. Sa njima sam u kontaktu, bar sam bio, sa Sinisom sam takodje u kontaktu itd.
E da st se tice Volodera imam neproverenu informaciju da su ga ubili kada se vratio u Bosnu. Tacnije nakon izbijanja rata on se nije odmah vratio, i onda kada se pojavio i ona ga ubiju. Nije sto posto proverena informacija ali eto kruzi prica pa sad koliko je tacna.
Ma sjećam se svih eto volio bih se čuti i sa Sarićem jer vrijeme ide,starimo i tko zna kad ćeš više nekog sresti ili čuti jer znam da sam se
jedanput davno razočarao kad sam nazvao jednog prijatelja nakon više godina i njegova majka mi kaže da je poginuo '93 taj dan mi je
ostao nekako gorak i težak iako sam imao i svojih problema ali jednostavno izgubiš volju da nekog zoveš i dali se netko nakon svih ovih
godina promijenio ali to me najmanje muči -"ako ćeš se javiti-javi se ako ne ne seri mi sa politikom" tako da sad kad si ovo napisao za
Volodera,nekako mi je previše žao jer taj je čovjek zaslužan što sam danas gdje jesam kao i dosta vojnika te lude godine a samo znam da
nas je pozvao u kancelariju i rekao na onaj svoj flegmatični način da nije dobro ni njemu a ni nama i da misli ići preko granice jer nije išao u
školu da bi ratovao protiv svog naroda a tako je i nama rekao i sve te dane su ga gadno stiskali dok ga nisu prebacili u "Maršalku",nakon
toga sa njim mi se gubi sav trag,e sad si me baš rastužio.
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Icon_minitime26.04.11 17:21

vid ita informacija nije proverena,ja sam je dobio od nekih momaka koji su eto bili sa nama u vojsci tih dana.
valjda je prica ta da se on nije odmah odazvao vojsci u Bosni nakon pocetka rata a znali su jako dobro da je on vojno lice. On je valjda bio neko izvesno vreme u jna i kada je napustio jna i vratio se u Bosnu oni su ga ubili eto kao izdajnika. Milslim ovaj rat je dosta toga negativnog,u svakom smilsu. Ja sam se eto u Skoplju najvise druzio sa momcima iz Hrvatske,i svi oni osim par njih su mi jako dragi i voleo bih kad tad da se vidim sa njima.Provedes neko vreme sa nekim ukapiras da je super lik,nadjes dosta toga zjednickog i onda ti prosto ti ljudi zafale.

Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba
kukulje


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 132
ČLAN OD: : 2011-02-14
DOB : 51
M(j)esto Svedska

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Icon_minitime27.04.11 0:48

Da se i ja opet ukljucim, Vi ste vidim svi bili starija generacija od mene i bili ste dzombe kad je moja lulska klasa dosla. Saric Dejan mi je bio desetar, nazalost nemogu ga pohvaliti, sjecam se bio je jedan madar desetar ali sam mu ime zaboravio, izuzetno dobar covek, zatim desetar u drugom vodu Kurbegovic i tako slicno momak iz Pljevalja veoma dobar, sjecam se kada se je jednom potukao sa jednim desetarom mada sam i tome ime zaboravio, znam bio je veliki folirant volio je cijepati dzepove gusterima kada smo cekali red za kupanje. Mate Gulin porucnik, Prcko kojeg nikad necu zaboraviti, teska baraba i nacionalista jos tada je bio, znam licno mi je nacionalisticko pitanje postavio. To je vrijeme ko je se nemoze zaboraviti. Nema niko od moih klasica da se javi a mozda neko i naleti. To je moj vod slika koja je postavljena na 2 ili 3 stranici, vidi se Saric na cosku i Sinisa iz Leskovca, zatim onaj sitni razvodnik ime mu neznam.Ljudi drago mi je citati ove komentare onda se covjek malo podmladi kada se prisjeti tih mladih dana.Svako dobro svima
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba
kukulje


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 132
ČLAN OD: : 2011-02-14
DOB : 51
M(j)esto Svedska

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Icon_minitime27.04.11 0:52

mgalic2 (citat):
Ukratko postavljanje slika: nakon što se postavi slika na neku od stranica u te svrhe (npr. imageshack) link se kopira između oznaka [img][/img] i to je to.
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Icon_minitime27.04.11 7:11

da bio si u drugom vodu, gde su bili Sinisa i Saric i Kurdegovic. Vidi Prcko je ustvari klasican komandir koji je jurio cinove. Secam se kada sam ja dosao u Skoplje 1990 god. Prcko i Maros Fabijan su bili u nekoj svadji, iz razloga sto je ta ceta ustvari bila Maros Fabijana  a Parcko je preuzeo cetu jer je bio jaci sa cinovma.
Maros Fabijan je bio sjajan lik bez o bzira sta ko o njemu mislio. Ja sam bio u prvom vodu, i verovatno se secas desetara Dabca, desetara Mihajlovica i ostalih. U vreme kada si ti dosao u vojsku bili su ti desetari koji su tek dosli sa kursa, pa su bili zeLjni izivljavanja. Bio je jedan desetar u prvom vodu Lekic, koji je generalno zalutao kao desetar ka i o Saric. Ono sto je generalno bio jedan od promasaja te vojske je ta selekcija komandira.

Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba
kukulje


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 132
ČLAN OD: : 2011-02-14
DOB : 51
M(j)esto Svedska

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Icon_minitime27.04.11 14:52

Sigurno ih znam svija samo sam imena zaboravio, Dabac to se dobro sjecam a ovaj Lekic sto si rekao to je ta folirant ako se ne varam a ubijeden sam da je to taj. Jeste imas pravo oni su tad tek nabili desetarske cinove tako da su bili zeljni izivljavanja. Posebno mi je ostao u sjecanju saric onako mali nikakav zubima bih ga pojeo ali se je volio isticati, nikad nisam bio u dobrim odnosima sa njim, dok sa ostalima se je moglo pristojno zivjeti. Sinisa miran i veoma pametan je bio. Znali neko nesto o onim oficirima gdjesu, jesuli zivi. Kuda su otisli tokom izbijanja sukoba u bivsoj Jugoslaviji.
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba
kukulje


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 132
ČLAN OD: : 2011-02-14
DOB : 51
M(j)esto Svedska

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Icon_minitime27.04.11 14:56

nastavak prdhodnog teksta. Mihailovica znam a ima tu i slika njegova koju je bas on postavio, i bas preko ovog foruma smo razmijenili nekoliko recenica. Secam se njega dobro takode je bio pristojan.
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Icon_minitime27.04.11 15:56

Prcko je valjda u penziji, Gulin Mate je valjda ostao u Skoplju pri makedonskoj vojsci, Marosa sam nasao na netu,negde je u Hrvatskoj, dok onog porucnika iz treceg voda se ne secam , tacnije on je bio potporucnik. Toliko znam o ovimoficirima.
Sto se tice pomenutih desetara tu si upravu. Saric je totalno zalutao kao desetar,a sto se tice Lekica on je posebna prica. Zao mi je sto sam mu pomogao da ostane u Skoplju samo iz razloga sto mi je zemljak, tu sam mnogo pogresio. Cuo sam od mnogih ljudi da se dosta lose ponasao prema ostalima, a iskreno nisam ocekicao. On je bio kod mene u prvom vodu, i tek kada se vratio sa kursa sam uvideo kakav je.

Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Icon_minitime28.04.11 0:16

Sad kad se vratim sa terena postavljam slike i još nekih iznenađenja,kukulje mislim da te znam ali već u tvojoj klasi sam se slabo družio sa Sarićem jer ista stvar kao što je napisao miha da se on prevario za Lekića a sad se sjetih još jednog smiješnog nazovi oficira ali potporučnik Kamčev Jovan ne znam kako ali je kao završio u kasarni zbog toga što je bio u ŠRO ali je bio plitak kao čep od Skopske pive i da desetar Horvatek Miljenko - Novembarac i danas sam s njim u kontaktu njemu je Maros dao čin mlađeg vodnika a meni ga skinuo jer je imalo neku poantu Wink pozz i kad se vratim malo ću se potruditi....
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Icon_minitime28.04.11 17:43

e da secam se tog potporucnika Kamcova,mada sam ja bio ubedjen da je on bio zastavnik.Ja nisam imao kontakta za snjim ali se jako dobro secam tog lika. Bio je tu i neki vodnik Blagojevic, pa pukovnik Gojko Momcilovic.Neznam da li se secas tog mrsavog matorog lika,bio je ko flis papir.
Sabic Moris je bio u pekarskom vodu,koliko se ja secam, on je septembarac, mislim da je negde sa primorja ali nezanm tacnu lokaciju.
Moze li neko da mii proveri nesto vezano za Dabca, mnogo bi mi znacilo da dodjem do bilo kakve informacije.
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Icon_minitime28.04.11 20:08

miha (citat):
e da secam se tog potporucnika Kamcova,mada sam ja bio ubedjen da je on bio zastavnik.Ja nisam imao kontakta za snjim ali se jako dobro secam tog lika. Bio je tu i neki vodnik Blagojevic, pa pukovnik Gojko Momcilovic.Neznam da li se secas tog mrsavog matorog lika,bio je ko flis papir.
Sabic Moris je bio u pekarskom vodu,koliko se ja secam, on je septembarac, mislim da je negde sa primorja ali nezanm tacnu lokaciju.
Moze li neko da mii proveri nesto vezano za Dabca, mnogo bi mi znacilo da dodjem do bilo kakve informacije.


Ima neki Dubravko Dabac, na Cresu, mislim da ima apartmane: tel. xxx xxx, daj probaj, možda je taj.
pozz...sretno


mgalic2: komentar modifikovan dana: 28.04.11 22:07; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : Privatne podatke izmjenjujte putem PM-a.)
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Icon_minitime28.04.11 22:34

ne verujem, ovaj momak je ziveo u Zagrebu,a imao je kuca mislim da je Novi Vinodol ili tako nesto slicno. Covek se bavio kinologijom. Tog Dabca sam i ja nasao na netu,ali mi se nekako ne uklapa,mislim da je ovo neka starija osoba. Ma ja sam u dilemi da se taj covek nije negde odselio iz Hrvatske, jer na onoj adresi koju mi je dao sada zivi neko drugi,bar tako pise na netu.
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Icon_minitime04.05.11 22:45

miha (citat):
e da secam se tog potporucnika Kamcova,mada sam ja bio ubedjen da je on bio zastavnik.Ja nisam imao kontakta za snjim ali se jako dobro secam tog lika. Bio je tu i neki vodnik Blagojevic, pa pukovnik Gojko Momcilovic.Neznam da li se secas tog mrsavog matorog lika,bio je ko flis papir.
Sabic Moris je bio u pekarskom vodu,koliko se ja secam, on je septembarac, mislim da je negde sa primorja ali nezanm tacnu lokaciju.
Moze li neko da mii proveri nesto vezano za Dabca, mnogo bi mi znacilo da dodjem do bilo kakve informacije.

Da sjećam ha,ha zvali smo ga "Jezdimir Uskoković" stvarno je bio mršav da mu je uniforma stajala kao plahta na metli.
Sabić Moris je iz Sinja živ je i zdrav,da bio je septembarac.
Na vrh Go down
ivanovic era puh
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2011-05-08
DOB : 51
M(j)esto uzice-beograd

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Icon_minitime08.05.11 11:12

bio sam klasa semptembar 91,kasarna djorce petrov ,vod ,,pvs,,(pekarski vod smrti,hahaha).ovim putem pozdravljam sve koji sluzili u to vreme,nekih imena se i secam,bar sto se tice pekara.djole(raska),atlija(biograd),dzejmen(stip),mitreski(---),nurkovic(rozaje)...,to je klasa koju sam zatekao .pre mene u pekarima vozac je bio basic.92-e smo presli u leskovac ,kasarna ,,juzni logor,,.pa ko se seca nek se javlja.pozdrav svima
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Icon_minitime08.05.11 11:18

tu je takodje bio i Bekavac Hrvoje, Vucko Mate, Hrustanovic Edin,
Na vrh Go down
ivanovic era puh
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2011-05-08
DOB : 51
M(j)esto uzice-beograd

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Icon_minitime08.05.11 11:25

da,porucnik,kamcev,zastavnik ilco,pukovnik momcilovic.kod kursadzija porucnik mikanovic(zvali su ga cinimise mika beton).
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Icon_minitime08.05.11 21:59

tako je to je ta ekipa, svi ti likovi su bili i tih 90-ih kada sam ja dosao u Skoplje.
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Icon_minitime09.05.11 0:13

ivanovic era puh (citat):
bio sam klasa semptembar 91,kasarna djorce petrov ,vod ,,pvs,,(pekarski vod smrti,hahaha).ovim putem pozdravljam sve koji sluzili u to vreme,nekih imena se i secam,bar sto se tice pekara.djole(raska),atlija(biograd),dzejmen(stip),mitreski(---),nurkovic(rozaje)...,to je klasa koju sam zatekao .pre mene u pekarima vozac je bio basic.92-e smo presli u leskovac ,kasarna ,,juzni logor,,.pa ko se seca nek se javlja.pozdrav svima


Pozdav prijatelju,drago mi je da si svratio u prošlost-sad si i mene podsjetio na neke ljude kojima sam zaboravio imena ali se sad sjećam a najviše mi je ostao u sjećanju Nurković Atif,najstariji čovjek koji je tada došao u kasarnu sa 26 godina i sedam mjeseci,nekako sam ga spasio da ostane u našem vodu a on onako crn izgledao je kao da je oficir,davao sam mu poštede na početku dok je bio gušter jer mu je kičma bila nikakva,da bio sam mu desetar i zadnji put smo se vidili u onoj kafani u koju smo išli preko žice koju su držali ona dobra žena i kćer,nikako da se sjetim imena ali tu smo se zadnji put napili ja,on i Zastavnik Ilčo i do zore.Sa Djejmenom sam se i potukao zbog Nurkovića ali na kraju je sve dobro završilo a Bašić ne znam dali misliš na onog visokog sa bijelim pramenom u onoj crnoj kosi-zvao se Alen,Ivanoviću ako se sjetiš još koga napiši
Pozz
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Icon_minitime09.05.11 0:18

miha (citat):
tu je takodje bio i Bekavac Hrvoje, Vucko Mate, Hrustanovic Edin,

Da miha Edvin i Hrvoje a Vučko Mate je bio smješan lik,Edvin dobričina i jbga svi.....

Nego dali se itko sjeća onih famoznih "Berbera" sad me Ivanović malo sa imenom Bašića vozaća povezao sa "Berberom" Alenom Bašićem iz Gračanice koji je prije dvije godine došao kod mene sa familijom pih ali smo se zgazili drunken

Miha čini mi se da bi se trebao sječati Zorana Ercega iz Ključa,bio je vozač a tako je i izgledao Wink
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Icon_minitime09.05.11 7:24

hvalla ljudi, eto sve sam ih se setio. Ima jedna slika koju sam postavio na kojoj je i Nurkovic. Ma i Basis se secam, a o pekarima, to je bila skroz luda ekipa. Tii ljudi su skoro svi bili vezisti, tacnije imali su nekoga pri vojsci pa m je pekarski vod bio privilegija. Momci su bili ludi, i skroz okej. Vucko Mate je bio u mojoj ceti, onako nedefinisan lik, a Edina bih iskreno voleo da vidim i cujem. Jos jedna molba u vezi Dabca, imali ko bilo kakvu informaciju. Pozdrav
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Icon_minitime09.05.11 18:59

miha (citat):
hvalla ljudi, eto sve sam ih se setio. Ima jedna slika koju sam postavio na kojoj je i Nurkovic. Ma i Basis se secam, a o pekarima, to je bila skroz luda ekipa. Tii ljudi su skoro svi bili vezisti, tacnije imali su nekoga pri vojsci pa m je pekarski vod bio privilegija. Momci su bili ludi, i skroz okej. Vucko Mate je bio u mojoj ceti, onako nedefinisan lik, a Edina bih iskreno voleo da vidim i cujem. Jos jedna molba u  vezi Dabca, imali ko bilo kakvu informaciju. Pozdrav

 
miha jedino te tu moram ispraviti a druge nisam ni pitao kako su došli a svatko od nas pa i ja još na regrutaciji na pitanje koja bi jedinica volio biti mislim da su svi pisali Auto-jedinica ali to je već bilo za prave "veziste" jer ja nisam došao preko veze niti sam koga imao uopče da je bio dobar s nekim pri vojsci a čak mi nitko nije bio ni na zakletvi jer sam ionako bio u pripizdini a došao sam (već napisah u drugoj temi) baš u Skoplje zbog mog uživanja u dobrom civilnom životu i odbijanja poziva '89 godine za Ljubljanu i drugi put za Banja Luku (ne iz političkih razloga)ali ionako mi nije žao i usput javi porukom ili mi ostavi svoj broj telefona ili moba. prije nego kreneš u Skoplje.Ako me sječanje ne vara Vučko Mate je bio malo udaren u glavu pa je vječito nešto radio,čistio čučavce to jest odštopavao ih jer je imao neki film u glavi i što bi mu rekli to je radio i mislim da se ranije skinuo zbog tih nazovimo vrijednih djela dobio je neku nagradu i otpušten je ranije,nadam se uskoro slikama ali bih ih najradije stavio u temu o našoj kasarni jer ipak smo u njoj proveli te dane a ako netko i otvori forum kao i ja prvi put odmah sam otvorio Makedoniju i iza toga kasarna gjorče petrov a da smo bili ludi i okej mislim da smo svi skupa bili takvi.Pozdrav

Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Icon_minitime09.05.11 20:49

Vjerujem da ovaj naš forum prati i određen broj ljudi iz Makedonije,tj. Skopja, te me malo "čudi" hladnokrvnost prema onome što mi ovdje pišemo, pogotovo tema kao što su naša kasarna, grad Skopje, Makedonija...
Mislim da nitko od nas nije ništa napisao, a da nije bilo izraženo u superlativima, od samog grada, pa i kasarne.
Napominjem još jednom da su i sami ljudi bili izrazito gostoljubivi prema nama i to se nikada ne zaboravlja, pogotovo kad znaš koliko si kilometara bio udaljen od svoga doma.
Ipak, siguran sam da imamo podršku od samih ljudi koji su možda i bili dolje kad i mi, prolazeći pored njih u grad, na stražarsko mjesto, u dućan, po cigarete u obližnju trafiku kad je kod nas nestalo...
Ma sigurno će se netko javiti, ja bih sigurno.
Pozz from Zg.
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Icon_minitime09.05.11 22:29

sego (citat):
Vjerujem da ovaj naš forum prati i određen broj ljudi iz Makedonije,tj. Skopja, te me malo "čudi" hladnokrvnost prema onome što mi ovdje pišemo, pogotovo tema kao što su naša kasarna, grad Skopje, Makedonija...
Mislim da nitko od nas nije ništa napisao, a da nije bilo izraženo u superlativima, od samog grada, pa i kasarne.
Napominjem još jednom da su i sami ljudi bili izrazito gostoljubivi prema nama i to se nikada ne zaboravlja, pogotovo kad znaš koliko si kilometara bio udaljen od svoga doma.
Ipak, siguran sam da imamo podršku od samih ljudi koji su možda i bili dolje kad i mi, prolazeći pored njih u grad, na stražarsko mjesto, u dućan, po cigarete u obližnju trafiku kad je kod nas nestalo...
Ma sigurno će se netko javiti, ja bih sigurno.
Pozz from Zg.

sego mislim da hoće i sam si jednom rekao naići će netko,danas sam se čuo sa prijateljima iz Makedonije rekao im za forum-neki su znali ali uvijek je največa kočnica Facebook jer svi nekog traže preko njega a meni je to već nekako teško razvodnjeno kao najgora bevanda,Skopjlanci i ostali Makedonci će vrlo brzo doći na forum jer i oni su služili vojsku po cijeloj bivšoj državi pa će i oni podijeliti neku novost s nama,pomalo što se mene tiče meni je ovo kao što je Purger negdje napisao kao mali kafić u koji obavezno svratim na kavu..

Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Icon_minitime11.05.11 8:31

ok u Skoplje bi trebao da idem 18 juna, ali cu da ti potvrdim par dana pred odlazak. Inace moj komentar za pekarski vod se odnosio na cinjenicu da su ti momci bili skroz otkaceni a nisu se goovo nikoga plasili. Secate li seone situacije kada su iz zezanja van kasarne otavarli kola, pa su ih nekako nahvatali. Tu naravno nastupa bezbednjak onaj mrsavi ako ga se secate, i svi su mislili tu ce sada haos da ispadne a ono nista, malo price itd. Na takve stvari sam mislio. Pa bio je jedan lik onako mali koji je svaki put na pistti bacao pusku na beton, pa onda podizanje zastave posto je oborio vetar i tome sluicno. M ameni su oni bili skroz okej, ali sam misljenja da su imali nekoga ko ima je cuvao ledja. Ja sam eto sasvim slucajno prcku u lice rekao da je prcko i sutra sam vec trebao u prekomandu (spasao me Fabijan Maros).

Sto se tice Vucko Matea tu si potpuno u pravu. Takvog lika do tada jos nisam upoznao. Ali sta da se radi ima nas razlicitih.

Dajte ljudi neku sliku, jos uvek nemam predstavu skim sam na forumu
pozdrav

Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Icon_minitime11.05.11 16:01

miha (citat):
ok u Skoplje bi trebao da idem 18 juna, ali cu da ti potvrdim par dana pred odlazak.  Inace moj komentar za pekarski vod se odnosio na cinjenicu da su ti momci bili skroz otkaceni a nisu se goovo nikoga plasili. Secate li seone situacije kada su iz zezanja van kasarne otavarli kola, pa su ih nekako nahvatali. Tu naravno nastupa bezbednjak onaj mrsavi ako ga se secate, i svi su mislili tu ce sada haos da ispadne a ono nista, malo price itd. Na takve stvari sam mislio. Pa bio je jedan lik onako mali koji je svaki put na pistti bacao pusku na beton, pa onda podizanje zastave posto je oborio vetar i tome sluicno. M ameni su oni bili skroz okej, ali sam misljenja da su imali nekoga ko ima je cuvao ledja. Ja sam eto sasvim slucajno prcku  u lice rekao da je prcko i sutra sam vec trebao u prekomandu (spasao me Fabijan Maros).

Sto se tice Vucko Matea tu si potpuno u pravu. Takvog lika do tada jos nisam upoznao. Ali sta da se radi ima nas razlicitih.

Dajte ljudi neku sliku, jos uvek nemam predstavu skim sam na forumu
pozdrav
 
Miha, slike su ti na ovom drugom postu "kasarna G.Petrov, postavio ti ih je Matrix i još očekujemo tvoju reakciju na nekoliko naših pitanja!
Pozz

Na vrh Go down
cibalia
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2011-05-08
DOB : 54
M(j)esto Regensburg/Vinkovci

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Imena   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Icon_minitime11.05.11 17:17

Miha jeli znas kako su ti se Desetari zvali?
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Icon_minitime12.05.11 0:29

to je to, video sam slike i skoro sve ljude sa ovih fotograsfija znam. Svaka cast druze za ovu poslednju gde je i Voloder, Miloš je tu, ova dva momka sa leve strane Volodera se jako dobro secam, kao i ove dvojice sa desne strane. Ma svi su mi ljudi poznati, jedino im se nesecam imena, ali su mi u glavi. IPak sam ja bio u kod Prcka u kuvarima pa smo se skoro vidjali samo na pisti, na smotri i tome slicno. E necete da verujete da mi je u glavi onaj matori sto je trcao po pisti i slikao nas, pa tako imamo ove fotke.

Ja sam imao tu srecu (nesrecu) da dodjem medju prvima septemra 90-ih. Cinimi se da je par nas doslo tog 15-og septembra u kasarnu i mislim da je bio petak ili subota. Neoyete da yamislite kakva je to tortura bila od desetara martovaca. Uzas. Tu je bilo dosta desetara, bio je neki Jovanović, Marjanovič, Blagojević, Tomić, ćini mi se Erceg, itd. Ti su mi ljudi sada u glavi, mozda se još nekoga setrim. Ma šta znam osim tih prvih dana vojske sve ostalo je bilo tu i tamo ok. Posle obuke i rasturanja po kasarnama svela se prica na odredjeni broj ljudi. Mislim da je Miloš bio samnom na obuci i da je posle prebačen u pekarski vod.

Ja se iskreno malo ljudi secam koji su bili iz Makedonije. Bio je neki momak Nikolovski njega se secam, a ostalih ne. Kasnije su diolazili momci u neke druge klase ali oni budu i posle u prekomandu pa je malo vremena bilo z aneki bliži kontakt.

Vreme koje sam proveo u Skoplju je bilo više nego ok. Ja sam eto hteo da strudiram u Skoplju, čak sam i sve papire spremio, ali je posle cele priče to ipak bilo nerealno. MNogo sam se vezao za Skoplje, bilo mi je stvarno ok u tom gradu, počev od ljudi, grada, ma svega. Bilo mi je jako teško kada sam pre par godina došao u Skioplje i naravno do kasarne. U ti 15 minuta mi se sve vartilo u glavi. Ma jako čudan osećaj, neznam kako da ga opišem.

Nešto sam ipak propustio, čim Vam nisam odgovorio na pitanja. Daj mi molim te ta pitanja još jednom da se ne vraćam u nazad.

Na vrh Go down
ivanovic era puh
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2011-05-08
DOB : 51
M(j)esto uzice-beograd

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Icon_minitime12.05.11 19:52

imam ja nekih slika ,pokusacu da ih izbunarim i u nedelju ako budem imao vremena da ih ubacim.meni je skoplje ostalo u extra secanju.secam se da me je ovaj desetar iz biograda stalno slao preko zice da mu kupujem pice.hahahah.neznam kako vi ali ja sa mojim nekim klasicima imam neki kontakt.pre par godina sam naleteo na djordjevica,desetar je bio cinimi se,iz raske je.sa caletom iz nisa (on je sa kursa) redovno se cujem,u kontaktu sam i sa kurirom pukovnika(pokojnog)momcilovica,boca zoran iz kljajiceva kod sombora.mitreski branko(razvodnik) je cinimise na ohridu ima neki biznis sa kozama.neznam dali se matrix seca da je pekarska ceta jedno jutro radila sklekove uz zastavu,nemogu da se setim kako se zvao kapetan koji nas je sa utokom isterao napolje,hahahah
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Icon_minitime12.05.11 21:26

ivanovic era puh (citat):
imam ja nekih slika ,pokusacu da ih izbunarim i u nedelju ako budem imao vremena da ih ubacim.meni je skoplje ostalo u extra secanju.secam se da me je ovaj desetar iz biograda stalno slao preko zice da mu kupujem pice.hahahah.neznam kako vi ali ja sa mojim nekim klasicima imam neki kontakt.pre par godina sam naleteo na djordjevica,desetar je bio cinimi se,iz raske je.sa caletom iz nisa (on je sa kursa) redovno se cujem,u kontaktu sam i sa kurirom pukovnika(pokojnog)momcilovica,boca zoran iz kljajiceva kod sombora.mitreski branko(razvodnik) je cinimise na ohridu ima neki biznis sa kozama.neznam dali se matrix seca da je pekarska ceta jedno jutro radila sklekove uz zastavu,nemogu da se setim kako se zvao kapetan koji nas je sa utokom isterao napolje,hahahah


Pa da slao sam i tebe i druge a što da radimo,sječaš se svi nikakvi i udri po onome što prvo dođe pod ruku bila piva ili brlja ali u to vrijeme smo već tukli brlju,Đorđevića se isto sjećam a kurira od pok.pukovnika "Jezdimira Uskokovića se sjećam jer je bio isto kod mene pa sam ga ostavio za ćatu a kako je bio stvarno pismen(tipkao je po onoj mašini ko formula) a odmah iza toga je na preporuku poslan kod Momčilovića,Mitreskog također a te sklekove smo radili zbog toga jer se u trećoj spavaonici koja je onda korištena kao neka vrsta polumagacina spavalo kad god se stiglo e tad nas je uhvatio kapetan koji je tek došao Sladojević imena se ne sjećam ali prezime pamtim jer se tako prezivao i Splićo koji je bio desetar na kursu haha koja komedija sklekove uz dizanje zastave,bravo Ivanoviću vidi se kako si napredovao uz ovakvog desetara Wink
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Icon_minitime12.05.11 21:29

cibalia (citat):
Miha jeli znas kako su ti se Desetari zvali?

Samo reci koji te period zanima neke smo već nabrojali - radi mi mozak kao Rolex Arrow
Na vrh Go down
ivanovic era puh
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2011-05-08
DOB : 51
M(j)esto uzice-beograd

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Icon_minitime12.05.11 21:30

[You must be registered and logged in to see this link.]

 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
ivanovic era puh
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2011-05-08
DOB : 51
M(j)esto uzice-beograd

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Icon_minitime12.05.11 21:31

neka mi neko objasni kako se ovde dodaju slike Smile
Na vrh Go down
ivanovic era puh
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2011-05-08
DOB : 51
M(j)esto uzice-beograd

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Icon_minitime12.05.11 21:35

bravo sladojevic,ti si se u to vreme skidao ,cinimi se u novembru,znam i da si bio u velikoj dilemi.
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Icon_minitime12.05.11 21:45

ivanovic era puh (citat):
neka mi neko objasni kako se ovde dodaju slike Smile
 
ma samo stavljaj moderatori će to urediti kad se vrate sa večere a Nurkovića i Džejmena već prepoznajem Laughing
da bilo mi je jebeno i još jedanput ponavljam da nije bilo Makedonaca jer je to stvarno genijalno fenomenalan narod tko zna kako bih se uopće vratio kući ali o tome ću otvoriti jednu "nepolitičnu temu" kad me uhvati pozitivna inspiracija.
Na vrh Go down
ivanovic era puh
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2011-05-08
DOB : 51
M(j)esto uzice-beograd

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Icon_minitime12.05.11 23:13

haha.u svakom slucaju dragomije da je sve proslo ok.
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Icon_minitime17.05.11 22:03

ivanovic era puh (citat):
neka mi neko objasni kako se ovde dodaju slike Smile


Sunce ti ja sam svoje slikao ponovo sa aparatom jer me kopirka zaje*avala pa ih prebacio i to još preko imagebam a ovaj način(to ti malena najbolje objasni) je još lakši,slabo je vojska djelovala na tebe a još nisi ni druge stavio,pih da se vratim u ono vrijeme u našu kasarnu letio bi kao fazan zbog ovog  lol!
Na vrh Go down
Sponsored content





GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.
Na vrh 
Stranica 2/20Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 11 ... 20  Next
 Similar topics
-
» Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.
» GJORČE PETROV SKOPLJE VP 3615 klasa septembar 1991.
» Skopje Gjorče Petrov 1986. VP 3615/4 kuhari
»  GJORČE PETROV SKOPJE VP 1228/6 ABHO dekontaminatori klasa 86/87
» Kasarna Gjorče Petrov Skopje, klasa 1969 februarska

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: