FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

  Objekat 181 - Mornaričko tehnička raketna baza

Go down 
2 posters
AutorPoruka
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

 Objekat 181 -  Mornaričko tehnička raketna baza Empty
KomentarNaslov komentara: Objekat 181 - Mornaričko tehnička raketna baza    Objekat 181 -  Mornaričko tehnička raketna baza Icon_minitime09.02.18 14:10

Kako je točan naziv tog bivšeg JNA objekta ne znam.
Ovdje na Forumu vidim da nitko nije otvorio tu temu , pa sam odlučio da ga ja otvorim.
Znam da smo ga mi zvali baš Raketna baza Žrnovnica.
Ukoliko naziv nije točan a javi se netko od bivših pripadnika JNA koji su tu bili u vojsci neka administratori promjene ime ove teme u naziv kako se objekata zvao za vrijeme bivše JNA.

Neki dan sam lutao Žrnovnicom i iz daljine vidim taj objekt kojeg je koristila JNA.
I eto slikao sam je a to izgleda ovako.
On se nalazi ovdje.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Lutajući internetom naišao sam na ovu sliku koja je slikana prošle godine kada je okolicu Splita poharao požar kakvog Hrvatska nikada nije vidjela.
U ovome objektu sam bio samo jednom u životu.
Ovo je zapadni ulaz u Raketnu raketnu bazu Žrnovnica.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Opet zapadni ulaz u Raketnu bazu u Žrnovnici.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ove slike požara sam pronašao ovdje.


Vojnik Graničar: komentar modifikovan dana: 14.02.18 11:16; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 668
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

 Objekat 181 -  Mornaričko tehnička raketna baza Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Objekat 181 - Mornaričko tehnička raketna baza    Objekat 181 -  Mornaričko tehnička raketna baza Icon_minitime14.02.18 10:29

Bila su dva objekta Jna   jedan je jos uvek aktivan to je   objekat 181 Mornaricko tehnicka raketna baza   i objeat 182 zvan Rupa   , to je Operativni  centar Komande VPO  taj objekat napusten i devastiran  bio sam samo jednom u tom objektu 1991 u leto  ali samo spolja inace taj objekat su opsluzivali vojnivi sa Dracevca  , vojna policija obezbedjenje objekta , Obalska sluzba osmatranja i javljanja (OSOJ ) i ceta veze
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

 Objekat 181 -  Mornaričko tehnička raketna baza Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Objekat 181 - Mornaričko tehnička raketna baza    Objekat 181 -  Mornaričko tehnička raketna baza Icon_minitime14.02.18 11:14

flexi (citat):

Bila su dva objekta Jna   jedan je jos uvek aktivan to je   objekat 181 Mornaricko tehnicka raketna baza   i objeat 182 zvan Rupa   , to je Operativni  centar Komande VPO  taj objekat napusten i devastiran  bio sam samo jednom u tom objektu 1991 u leto  ali samo spolja inace taj objekat su opsluzivali vojnivi sa Dracevca  , vojna policija obezbedjenje objekta , Obalska sluzba osmatranja i javljanja (OSOJ ) i ceta veze
To je ovaj objekat.
Njega sada drži pod kontrolom Hrvatska vojska.
Taj drugi je zapušten i područje oko njega se upravo ovih dana razminira.
Prije 3-4 dana sam se mimiošao sa ljudima koji razminiraju to područje.  Suspect
Eto Flexi preimenovat ću naziv teme po ovim tvojim podacima.!  Very Happy
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Sponsored content





 Objekat 181 -  Mornaričko tehnička raketna baza Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Objekat 181 - Mornaričko tehnička raketna baza    Objekat 181 -  Mornaričko tehnička raketna baza Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Objekat 181 - Mornaričko tehnička raketna baza
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Split - Dračevac 1990/91
» Mornaričko desantna pešadija
» Strumica septembarska klasa 1989/1990, rod veze
» objekat Furka 88/89
» Skoplje, kasarna Goce Delčev, pozadina odnosno "baza", one barake...

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: