FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 KNIN

Go down 
+100
dunja963
MiranS
Srle
Stari 2
Ajkula
Sakalaka
OZZY
romanoti
VBČ
Caki-SK
kemis
Majac
Drasko
Ćato prašinar 85
jurga
MKD 1969
ŠRO veza
jomujc 8603/5 1tpoab
januarac84
Đono
september
sladjankovacevic
Cobra
alexandar
LJubisa Bosanac
zuka
Srdjan Avramov
JovicaDudukovic
Milemrak
Marko Pirš
Sloba1
devit36
Calypso
mdbozic
zoran araskov
Zumba
slavonski brod
b91
milutins
Motalica
jethro
B Bogdanovic
Matori
Plavi144
bežigrad
013gonzo
Srdjan Radovanov
bratanac
Kuhar-Debar.
Jorga
Boško Škrbić
zvo72
BORIS
PORUCNIK
Matjaz
Gringo
Neki Tamo
vusobegood
puki
more6
jna1988/89
guster danijel
izoljubljana
podravac
M76
Matrix
pukovnik
saban
dinosaurus
robi
Knin danas
10.08.2013.
ZAGORAC
druga ceta
dpuric
Izvidjac 1988/1989
lacoš
bojnik
MUHO
čato
Petro
Delboy
Duca
Stazio
SveJug
Zeka
vladimir
maj90-91
Max Blitz
De Vill
8603
Kurke
Kaplar M
Slavko_Knuplez
mgalic2
Bedenik
Richy
inzenjerac
purger
dezurni pljuvac
104 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Next
AutorPoruka
Delboy
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 167
ČLAN OD: : 2013-03-14
DOB : 54
M(j)esto Uzice

KNIN - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   KNIN - Page 4 Icon_minitimeSat Dec 28, 2013 6:34 pm

Lepo je podsetiti se bar ovako preko slika gde si ostavio godinu dana zivota .Bilo je i lepog i ruznog ali ovako kad covek pogleda fotografije sa ove vremenske distance u prvi mah na pamet padaju samo lepe stvari .A one ruzne dolaze kasnije kada se dublje zaceprka u secanje .Zato drugu nacelniku bezbednosti ide + od mene .
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-29

KNIN - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   KNIN - Page 4 Icon_minitimeSat Dec 28, 2013 7:17 pm

Hvala Delboy!  Very Happy 
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-29

KNIN - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   KNIN - Page 4 Icon_minitimeSat Dec 28, 2013 10:05 pm

Razglednica iz vremena Yu:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Delboy
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 167
ČLAN OD: : 2013-03-14
DOB : 54
M(j)esto Uzice

KNIN - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   KNIN - Page 4 Icon_minitimeTue Jan 14, 2014 5:26 pm

Izvidjaci 88/89  srecno vam novo leto  cheers
Na vrh Go down
M76
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2014-01-14
DOB : 55
M(j)esto SLOVENIJA

KNIN - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   KNIN - Page 4 Icon_minitimeTue Jan 14, 2014 7:08 pm

Izvidjaci 88/89, 2 oddelenje, 2 vod, M76, bilo nas je mislim šestero, setim se Nikolića..ime mu više neznam..Setim se i Čantića, Jahaj Seidija, Guru Sokol-a (mislim da se tako zvao, jer sam ga kazneno trebao učiti azbuku:), sjetim se i onog što je pucao u ježa usred noči, baš kad smo se spremali na smjenu, a pa sjetim se Sulje i Muje (vozači) i onog samo neznam mu ime što smo ga zvali zbog velike glave"zombi" pa naravno i onog nesretnika što je ofarbao fasadu mislim  da kasarne, jer mu je bioobečan vanredni dopust, pa ga posle svejedno nije dobio, pa naravno sjetim se i svih oficira koje ste sami nabrojali i incidenta na putu na teren, gde je BRDM se zbog odrona kamenom gradjenog zida izpod puta zbog težine izvrnuo i pod sobom pokopao vodnika iz Like koji je preminuo...
Pozdrav svima


M76: komentar modifikovan dana: Tue Jan 14, 2014 7:36 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
http://snegolovi.si
M76
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2014-01-14
DOB : 55
M(j)esto SLOVENIJA

KNIN - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   KNIN - Page 4 Icon_minitimeTue Jan 14, 2014 7:17 pm

Delboy (citat):
Vidmar  je Slovenac , sa njim sam bio jos i najbolji u ceti jer nas je vezivala muzika.On je bio panker i imao je gomilu kaseta Pankrta , KUD Idijota i raznih grupa koje smo slusali uz pivo u popodnevnoj dokolici .Ostala mi je u secanju kombinacija ozujskog piva i nugat kocki u kantini . Posle vojske nisam nikad vise to ponovio ali u to vreme mi je to bilo ok.

Vidmar je došao iz Banja Luke ko vozač BRDM, ali nije nikada bio panker, nego metalac i živi nedaleko od mene, kazete koje si nabrojao moje su bile i ja sam jih doneo kao i walkmen što mi je bio kasnije oduzet i verovatno slupan kao prvi sa strane jednog oficira...zaboravio sam malo a sa tadašnjim poručnikom I.Š. ponekad izmjenimo pokoji mail, kontaktirao sam ga preko Srbskih online novina ..i odgovorio je. Srdačan pozdrav svima


M76: komentar modifikovan dana: Wed Jan 15, 2014 6:47 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
http://snegolovi.si
Delboy
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 167
ČLAN OD: : 2013-03-14
DOB : 54
M(j)esto Uzice

KNIN - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   KNIN - Page 4 Icon_minitimeTue Jan 14, 2014 7:26 pm

Dobrodosao ratni druze  cheers ,  Nikolica se i ja secam bio je snajperista kao i ti .On je iz Loznice i ako nekako bude video ove nase postove veliki pozdrav za njega  Very Happy .Zaboravio sam mu ime ipak je proslo cetvrt veka . Ko je bio komandir drugog voda Andelija,Muhovic ili Panic nesto mi memorija zakazala u ove sitne sate .Ja sam bio martovac 88/89 kod Zutog a verovatno i ti .Od marta sam ovde i nisam nasao nijednog klasica , ti si izgleda prvi .Nadam se da cemo se jos ovde vidjati da se podsetimo na neke dogodovstine od pre 25 godina .Veliki pozdrav za tebe i sve izvidjace  salutiranje
Na vrh Go down
M76
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2014-01-14
DOB : 55
M(j)esto SLOVENIJA

KNIN - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   KNIN - Page 4 Icon_minitimeTue Jan 14, 2014 7:42 pm

Hvala i tebi i svima u našoj generaciji puno pozdrava, baš sam tražio nešto na internetu i zapazio ovaj forum, čitao sam tvoje postove i zaključio, da si bio jedan od dviju mislim da vezista ako ne griješim?
I meni se izbledjelo ali sam vrlo radostan, kada vidim, da postoji još Kninska generacija 88/89 izvinjavam se na greškama, nisam več dugo vježbao vaš jezik:) eee palo mi na um, onaj što je pucao na straži bio je Đurić Neboljša..???
Na vrh Go down
http://snegolovi.si
Delboy
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 167
ČLAN OD: : 2013-03-14
DOB : 54
M(j)esto Uzice

KNIN - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   KNIN - Page 4 Icon_minitimeTue Jan 14, 2014 7:51 pm

Pa evo malo se ovde okupljamo i evociramo uspomene na vojnicke dane . Bilo nas je vise u otkomandi u vezi bar jedno 5-6 jer neki su bili teleprinteristi a neki obicni telefonisti kao ja . Nadam se da cemo se jos "cuti" ovim putem . Znam da je tadasnji porucnik a sada cinimi se podpukovnik Inajetovic u Kikindi u vojnom odseku zaduzen za regrutaciju , slucajno sam ga nasao na netu jer je dobio neko priznanje za dan grada
Na vrh Go down
M76
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2014-01-14
DOB : 55
M(j)esto SLOVENIJA

KNIN - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   KNIN - Page 4 Icon_minitimeTue Jan 14, 2014 7:55 pm

Znam, kontaktiramo se preko e-maila. Pošto sam nov na ovome forumu, ima možda neka prilika za personal post? želio bih da izmenimo mailove...
Na vrh Go down
http://snegolovi.si
Delboy
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 167
ČLAN OD: : 2013-03-14
DOB : 54
M(j)esto Uzice

KNIN - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   KNIN - Page 4 Icon_minitimeTue Jan 14, 2014 8:00 pm

Imas u donjem levom uglu opciju pm , sto znaci posalji privatnu poruku ako si na to mislio .I ako vidis Vidmara kazi mu da ga pozdravio jedan tadasnji drug od pre 25 godina  Very Happy
Na vrh Go down
Delboy
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 167
ČLAN OD: : 2013-03-14
DOB : 54
M(j)esto Uzice

KNIN - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   KNIN - Page 4 Icon_minitimeTue Jan 14, 2014 8:01 pm

Primio sam pm poruku sve u redu
Na vrh Go down
Izvidjac 1988/1989
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 22
ČLAN OD: : 2013-03-30

KNIN - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   KNIN - Page 4 Icon_minitimeWed Jan 15, 2014 10:51 pm

Pozdrav za Delboy-a i M76-cu.
Da, da sjecam se Djure ... bio je poprilicno komican.  Znao je da nam nesta dobacuje na nekom, meni tada licno nepoznatom jeziku.  Poslije saznajem da je on iz djela Srbije gdje mnogo ljudi pricaju nekim Vlaskim dijalektom.  Sokolj Guri, malo stariji od ostalih, uvijek nekako veseo i skoro uvijek zvizdukanje nekih albanskih izvornih pjesmica.  Poslije saznajem da je covjek sav svoj zivot proveo na planini cuvajuci ovce  Najstariji u ceti je bio lik sa Novog Beograda, neki Rom ime Refik Rasiti star 30g , neracunajuci starijeg vodnik Muhovic Seada.  Prica je bila da je navodno otisao u MUP da produzi licne dokumente.  Par dana poslije dolazi da ih podigne kad tamo licna karta, dva vojna policajca, jedna kampanjola i besplatna voznja do Knina.  Na polaganju svecane obaveze (zakletve) jad i cemer, mi svi gledamo gdje su nam starci, djevojka a tamo iz civilnog djela neki plac, neki klinci i zena placu zovu ga a on tokom citave zakletve place ko godina.  Mujo Ikanovic, jaran-zemo-legenda najbolji vozac u klasi.  Pitanje za Delboy-a, taj albanac sa kojim si imao probleme, da li se prezivao Elezi?  Sjecam se momka koji po onome sto si pisao bi mogao biti jako "slican" tebi.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
M76
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2014-01-14
DOB : 55
M(j)esto SLOVENIJA

KNIN - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   KNIN - Page 4 Icon_minitimeWed Jan 15, 2014 11:20 pm

Pa izgleda, da smo več trojica iz iste postrojbe Smile. Onog starijeg vodnika baš nisam lično volio, jer je mene i još neke imao na crnoj tački pa smo uvjek nadrljali hahaha kada je bio dežuran a za sebe znam i gdje sam se mu zamjerio Smile. onda na kraju mu nisam ni ruke htio pružiti kad smo završili u martu 89.
Sječam se i ovog Refika, pa i Elezija a Đuro je bio u jednoj riječi prava pravcata komedija, više smo puta zajedno davali stražu.
Ja sam bio u spavaoni desno od soška gdje smo držali naoružanje i ostalu opremu
Sječam se jednog detalja u početku naše obuke u učioni Smile, sa mnom u klupi je pored svih sedio kosovar Sejdi slušali smo nastavu na temu mina i pritom nešto morali i zapisovati, kat Inajetovič koji je tada držao nastavu direktuje i između riječi navede i "zarez", "tačka" itd..., ja gledam što ovaj Sejdi Jahaj se prezivao(neznam jer sam mu ime pravilno napisao) piše čovjek i piše duže nego bilo ko od nas, pa sam skužio kad sam pogledao, da on doslovce vse zapiše, izgleda, da tada baš i nije dobro znao jezik, pa je sve što se diktiralo doslovno zapisao hehehe, svakako sam se glasno nasmijao a Inajetović kaže, ajde diž se što je smiješno vojniče, da se svi smijemo...onda je obrazložio šta je zarez i što tačka hehehe..eto u tom trenutku baš mi je ta anekdota pala na pamet..

Na vrh Go down
http://snegolovi.si
Delboy
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 167
ČLAN OD: : 2013-03-14
DOB : 54
M(j)esto Uzice

KNIN - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   KNIN - Page 4 Icon_minitimeThu Jan 16, 2014 12:14 pm

Pozdrav za stare iavidjace iz Knina , inace albanac sa kojim sam se potukao ne secam se kako se zove .To je bilo u otkomandi u ceti veze u momentu kada smo se potukli  jedan desetar madjar je otrcao kod dezurnog oficira podporucnika Nikolica koji je iz Nisa i koji je bio kod nas komandir voda da nas prijavi .Ovaj je porucio po njemu da dodjemo kod njega , ja nisam hteo i Nikolic je onda poslao strazu da me uhapse i dovedu kod njega na kapiju .Secam se Guljas Gerharda desetara kasnije cini mi se iz Sente ,Stefanovic Sinise iz Krusevca , Cucuzovic Veljko bio je cata iz Lazarevca sa kojim sam bio konstantno na ratnoj nozi ,Trakic Elvedin desetar negde iz nekog bosanskog sela koji je bio tako sirov kao da je odrastao sa medvedima ,Cantic Mustafa selo Pecurice kod Bara ,Vernera iz Rume , snajperista Nikolic iz Loznice,Tanevski Bogoljub negde iz Makedonije ....
Na vrh Go down
Izvidjac 1988/1989
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 22
ČLAN OD: : 2013-03-30

KNIN - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   KNIN - Page 4 Icon_minitimeThu Jan 16, 2014 9:49 pm

Da, da bilo je jako komicnih-zabavnih situacija.  Dizanje zastave, svi u stavu mirno dezurni oficir kapetan iz top-haubicke zvani "ptica".  Ajde sto je covjek stvarno licio na nekog gavrana/vranu ali sam njegon nastup na pisti uz one komande "MIR**NOOOO" ... ma jedva da zadrzis prisebnost a uz to vojnik zaduzen za dizanje zastave, lik iz nase cete jako komican, prezime Cholaku.  Muzika pocinje, Cholaku dize zastavu ali ne tempira sve kako treba tako da se muzika zavrsava a zastava ostaje negdje na pola jarbola.  Mrtva tisina, muzika stala, kapetan ptica  zajedno sa nasom ceta, cetom vojne policije, top haubickom i tehnickom sluzbom ni rijec.  Cholaku brzo vrti rucicom, rucica skripi zastava se penje a mi hocemo da puknemo od smijeha ali ... nesmijes.  Sjecate li se Nerca?  Mi mladi vojnici-gusteri sjedimo i slusamo njegove frishke "lovacke" price sa odsustva.  Ujutro postrojavanje, ono standardno smotra prvo od komandira odjeljena pa komandira voda.  Komandir cete (Zule) dolazi i treba da odrzi politicki cas, ali prije toga Andelija mu predaje raport.  Zule komanduje i priprema se da nam kaze da ga okruzimo kako je on to volio da kaze u obliku slova "P" cirilicom kad odjednom Zule vristi ... "vojnice kakve to pizdarije pravis blablabla ... ti ces meni u pritvor".  Mi se svi okrecemo lijevo-desno neznamo ko je u pitanju.  Svi imamo iste uniforme (osim prvog voda), cizme (osim Zuleta koji je imao nekakve drugacije) i opremu, gledam lijevo-desno kad ono bbbuuummm ma tacno udara u oci.  Mi svi SMB rukavice a Nerac drzi remnik sa nekakvim bjelim rukavicama sa prstima koje mu je baba plela i poklonila za nedaj Boze.

Na vrh Go down
Delboy
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 167
ČLAN OD: : 2013-03-14
DOB : 54
M(j)esto Uzice

KNIN - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   KNIN - Page 4 Icon_minitimeFri Jan 17, 2014 12:10 pm

Uvek me fascinira kada se neko posle cetvrt veka seca tako nekih detalja.Meni je neko  pomenuo da je u kasarni u Kninu stajao tenk iz II svetskog rata .Ja sam ostao zatecen a prosao sam pored njega 200 puta ali sam zaboravio .Ko je Nerac  nesto mi poznato ali ne mogu da se setim ?Je li bio stari vojnik?Moji stari su inace uvek u posetu dolazili sa autom i posto nam je prijatelj dao kljuceve od kuce uvek smo isli u Sibenik , od kasarne pravo za Sibenik .U Sibeniku je mnogo lepse i prijatnije a i more je tu da se spere muka  Very Happy
Na vrh Go down
Izvidjac 1988/1989
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 22
ČLAN OD: : 2013-03-30

KNIN - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   KNIN - Page 4 Icon_minitimeFri Jan 17, 2014 6:37 pm

Nerac je tvoj klasic mart 1988/1989.  Ako se ne varam, on je bio negdje iz okoline Jajca (BiH).  Sto se tice tenkova, da to su bili americki tenkovi tipa Sherman, negdje 3-4, isto tako bila su 2-3 oklopna vozila (2 Sovjetske prozvodnje a jedan Americki iz II svjetskog rata).  Takodje, na samom ulazu na poligon (odmah blizu onih paviljona-vikendica) bio je je parkiran i jedan tenk Pershing.  Svi su bili u rashodovanom stanju i koristili su se prvenstveno za pokazne vjezbe tzv. protiv tenkovske borbe u urbanim naseljima i normalno kad te priroda natjera a nemas gdje (WC).  Inace, negdje jula mjeseca 1989 (par mjeseci posto ste se vi skinuli) imali smo pokaznu vjezbu za pitomce i njihove oficire sa vojne akademije (neznam tacno odakle su dosli samo se sjecam da su svi bili u mornarickim uniformama).  Vjezba je tekla otprilike ovako.  "Plavi" predvodjeni samohodkom Hellcat ulazilili su na poligon uz istovremeno simuliran upad i desant padobranaca (koji su bili izvedeni uz pomoc mino-bacaca od nekih pjesadinaca iz sjeverne kasarne).  Pedesetak metara iza samohodke isli su pitomci sa svojim oficirima a nas komandir cete Zule je stajao sa zastavicama na vrhu poligona (heliodrom).  Prvo zestoka pucnjava po onim malim padobrancicima koji su ovi izbacivali iz mino-bacaca-Zule zelena zastava izvidjaci. Prvi pokusaj zaustavljana samohodke izvrsavamo negdje na samom ulasku samohodke na poligon, ceka se prelaz samohodke preko otvora u betonu (shahtova) izlazi prva grupa dejstvuje po samohodci (manevarcima (???) i sa zoljama, normalno skolskim-igrackama zoljama)-Zule zelena zastava izvidjaci a ovi pitomci prave nesto kao ono aaaaaaaaaaa.  Samohodka ulazi u poligon (tik uz one nepomicne Shermane) nailazi na prvi rov prelazi preko njega, druga grupa sakrivena iza zaklona (onih vatrenih prepreka) izvlaci/povlaci protiv tenkovske mine na kanap bez izlazenja iz zaklona, samohodka nailazi i gazi na jednu od mina-Zule zelena zastava izvidjaci, crvena za samohodku.  Samohodka nastavlja sa kretanjem i nailazi na trecu grupu koja dejstvuje sa onim bijelim (skolskim) protiv tenkovskim tromblonima, dva je pogadjaju-Zule zelena zastava izvidjaci, crvena za samohodku.  I na kraju samohodka dolazi u onaj dio gdje su oni paviljoni-vikendice.  U momentu kada je bila najbliza paviljonu dvojica vojnika bacaju svezanj bombi oko njenog topa i skacu sa paviljona na samohodku.  Samohodka staje, Zule zelena zastava izvidjaci, sav likuje a ovi pitomci koji su citavo vrijeme pratili-isli u stroju iza samohodke aaaaaaaaa, pljesak.  Njihovi oficiri zele da vide sve vojnike.  Zule izdaje naredbu, mi stajemo u stroj a ovi oficiri pocese da nam pricaju "tako se brani bratstvo i jedinstvo ... tekovine NOB" itd, itd.  Mi svi ... ma ni neslusamo sta ovaj prica, vazno je da je Zule zadovoljan i da niko nije pao ispod samohodke.

Na vrh Go down
Delboy
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 167
ČLAN OD: : 2013-03-14
DOB : 54
M(j)esto Uzice

KNIN - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   KNIN - Page 4 Icon_minitimeFri Jan 17, 2014 6:50 pm

Ne secam se jebi ga , znas li Zucov ratni put od Knina do Kikinde gde je sada , da li je ucestvovao u ratu ? Znam da je Andelija prebegao kod Alije a za Muhovica ne znam . Bio je i onaj vodnik iz Uzica Panic.
Na vrh Go down
Izvidjac 1988/1989
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 22
ČLAN OD: : 2013-03-30

KNIN - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   KNIN - Page 4 Icon_minitimeFri Jan 17, 2014 10:50 pm

Za komandira Sekija sam slucajno nasao informaciju na net-u/TV da je u Kikindi. Ostalo u vezi njega nista neznam.  Medjutim, za Andeliju sam se iznenadio kada si pomenuo da je presao u Armiju BiH.  Naime, ja sam dobio informaciju (neznam koliko je tacna) od par momaka iz moga kraja koji su bili na odsluzenju vojnog roka 91 ili 92-ge u Kninu da je Andelija poginuo kao oficir JNA negdje na obezbjedjivanju nekih vojnih sredstava.  Tako da sam malo zbunjen i nisam zelio da te demantujem, ali kao sto rekoh moguce je da sam dezinformisan.  Za Panovica, Zelenovica i Muhovica neznam nista.  Postoji internet stranica gdje mozes pogledati stare slike od Muhovica kada je jos bio u srednjoj vojnoj skoli u Sarajevu, adresa je [You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
Delboy
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 167
ČLAN OD: : 2013-03-14
DOB : 54
M(j)esto Uzice

KNIN - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   KNIN - Page 4 Icon_minitimeSat Jan 18, 2014 9:49 am

Ja sam za Andeliju preneo informaciju koju mi je rekao jedan izvidjac iz mog grada koji je bio septembarac i koji je bio stari vojnik kada sam ja dosao u Knin.Povremeno se sa njim vidjam posto zivimo u istom gradu .Nisam ga pitao odakle njemu informacija ali takodje mi je rekao da je Zuti u Kikindi .Vrlo moguce da je tvoja informacija tacna jer je u ratu bilo mnogo dezinformacija .Inace od mlade vojske tvoje klase ja se ne secam nikoga ali kad bi me podsetio mozda se i setim .Setio sam se Seljami Osmanija negde iz Makedonije ali on je bio stari vojnik .
Na vrh Go down
Izvidjac 1988/1989
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 22
ČLAN OD: : 2013-03-30

KNIN - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   KNIN - Page 4 Icon_minitimeSat Jan 18, 2014 11:07 am

Da da sjecam se Osmanija i Dragomirova (junac) a i onoga sto je bio na VBS (vojna bolnica Split) da mu srede nos (mislim da se prezivao Mitrovic), pa je non-stop po povratku u cetu bio napadan od Zuleta da je dosao u JNA da sredi zube i uradi plasticnu operaciju.  U mojoj klasi neki od imena su: Radonjic, dva Rasitija, Zogaj, Suntic, Mitrovic, Grcar, Stepusin, Beljin, Vozila, Thaci, Salihu, Marinkovic, Krasnici, Ljatifi, Hlad, Trebec, Kovacevic, Ristoski, Iliev, Alesh, Prtinac, Bogoeski, Jovanovski itd, itd.  M76 je pomenuo vaseg klasica Djurica Nebojsu ja mislim da je njegovo ime u stvari bilo Djuric Nedeljko.  Sjecate li se vojnog orkestra.  Vokal Derlic Ramo, klarinet Redza Sukri, saksofon Ales, nesjecam se ko je svirao gitaru i bubnjeve.  Onaj Sukri je zavrsio neku muzicku akademiju i sjecam se da bi na klarinetu zapocinjao svirati albansku "Shotu" a zavrsavao bih je na samo pisku (vrh od klarineta).  Kako bi pjesma prolazila on bi svirao i polako rastavljao klarinet dok ne bi dosao do samo piska.
Na vrh Go down
Delboy
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 167
ČLAN OD: : 2013-03-14
DOB : 54
M(j)esto Uzice

KNIN - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   KNIN - Page 4 Icon_minitimeSun Jan 19, 2014 4:46 pm

Da secam se Mitrovica on je bio po nacionalnosti Rom a dosao je u JNA negde iz Nemacke mislim iz Frankfurta .Nosio je brkove sto je meni onda bilo smesno , ono mlad covek a nosi brkove mada je on bio stariji od nase generacije ..Djurica se ne secam  mada mi zvuci poznato .Ovih mladjih septembaraca se ne secam . Je li Zuco otisao u penziju ili jos smara po Kikindi  Very Happy ?
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-29

KNIN - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   KNIN - Page 4 Icon_minitimeThu Jan 23, 2014 10:34 am

Još malo sličica:
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Delboy
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 167
ČLAN OD: : 2013-03-14
DOB : 54
M(j)esto Uzice

KNIN - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   KNIN - Page 4 Icon_minitimeMon Jan 27, 2014 4:33 pm

Lepo je vratiti se i zato Maxu ide + naravno  salutiranje
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-29

KNIN - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   KNIN - Page 4 Icon_minitimeTue Feb 18, 2014 12:25 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

Bolnica


[You must be registered and logged in to see this image.]

Veleučilište 'Marko Marulić'


[You must be registered and logged in to see this image.]

Stara gradska jezgra podno tvrđave
Na vrh Go down
podravac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-03-09
DOB : 52
M(j)esto bjelovar

KNIN - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: knin   KNIN - Page 4 Icon_minitimeMon Mar 10, 2014 5:54 pm

pozdrav svima zahvaljujem za prijem u grupu. evo nadam se da ću na ovaj naćin naći svoje drugove pošto ih već dosta vremena tražim ..i ja sam bijo klasa 91.g. 3 mj. sjeverna kasarna.prva ćeta drugi vod pješadija.. kasnije sam prebaćen u drugu ćetu i završijo u selu mioćići te sam se rastavijo sa drugovima..koje nemogo dan danas zaboraviti a to samo oni znaju zašto.zovu se nikolić velibor i adam karolj ako netko nešto o njima zna molim vas da mi javite..pliz..
Na vrh Go down
Delboy
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 167
ČLAN OD: : 2013-03-14
DOB : 54
M(j)esto Uzice

KNIN - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   KNIN - Page 4 Icon_minitimeSat Mar 22, 2014 12:59 pm

Pozdrav za izvidjace mart 88/89  salutiranje
Na vrh Go down
izoljubljana
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2014-04-07
DOB : 53
M(j)esto Ljubljana

KNIN - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   KNIN - Page 4 Icon_minitimeMon Apr 07, 2014 2:45 pm

lol! pozdrav od  još jednog Slovenca Janeza kako ste nas zvali.
Bio sam u Kninu severna kasarna maj 88 1 četa 1 vod, sečam se smo desetara popoviča i avramov bio i neki vodnik miha iz kočevja pa kapetan zubac ili nešto tako.
O obuki nema šta da se priča svi znamo kde smo bili pozdravljam sve koje su bili tamo. Kasnije sam dobio prekomandu na Lastovo.
Na vrh Go down
Delboy
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 167
ČLAN OD: : 2013-03-14
DOB : 54
M(j)esto Uzice

KNIN - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   KNIN - Page 4 Icon_minitimeTue Apr 08, 2014 8:37 am

Pozzzz , samo nam nisi rekao koja ceta ? Predpostavljam pesadija vojničina  cim si dobio prekomandu kasnije , ali opet se pitam ako si pesadija otkud prekomanda na ostrvo ?
Na vrh Go down
izoljubljana
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2014-04-07
DOB : 53
M(j)esto Ljubljana

KNIN - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   KNIN - Page 4 Icon_minitimeTue Apr 08, 2014 11:58 am

Pa mozda nisam sve htio da radim sto su smislili ali nije mi zao 9 meseci mora i nista raditi. Tamo smo svi bili po kazni pa i oficri
Na vrh Go down
M76
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2014-01-14
DOB : 55
M(j)esto SLOVENIJA

KNIN - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   KNIN - Page 4 Icon_minitimeWed Apr 09, 2014 6:55 pm

//...ipak uspomene ostaju, nekomu prijatne a nekomu manje prijatne ali smo barem imali u što vjerovati, sad kad smo razdvojeni svi znamo, da ni u civilstvu nije bolje, čak zna biti i gore od onih dana u vojsci.
Pozdrav svima a posebno onima koji su uspostavili ovaj forum.
Vjerujem u riječi Balaševića koji kaže, ko je stekao najboljeg druga u vojsci, taj ti ostaje drug do kraja života.
Na vrh Go down
http://snegolovi.si
guster danijel
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 372
ČLAN OD: : 2014-04-05
DOB : 54
M(j)esto kostolac

KNIN - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: knin   KNIN - Page 4 Icon_minitimeFri Apr 11, 2014 1:14 pm

Slavko_Knuplez (citat):
dezurni pljuvac (citat):
evo, na ovom topiku mogu da se okupljaju "knindze"...znaci, svi koji su sluzbovali i u kasarni Slavko Rodic i u kasarni Bosko Zunic.

i ja sam služio u kasarni slavka rodiča-pozdrav svima

pozdrav !!! JA SAM 91.mart a ti? VP-COT

Na vrh Go down
guster danijel
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 372
ČLAN OD: : 2014-04-05
DOB : 54
M(j)esto kostolac

KNIN - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: knin   KNIN - Page 4 Icon_minitimeFri Apr 11, 2014 1:21 pm

M76 (citat):
//...ipak uspomene ostaju, nekomu prijatne a nekomu manje prijatne ali smo barem imali u što vjerovati, sad kad smo razdvojeni svi znamo, da ni u civilstvu nije bolje, čak zna biti i gore od onih dana u vojsci.
Pozdrav svima a posebno onima koji su uspostavili ovaj forum.
Vjerujem u riječi Balaševića koji kaže, ko je stekao najboljeg druga u vojsci, taj ti ostaje drug do kraja života.

TAKOJE DRUZE!UVEK OSTAJE TO U PAMCENJU:JA BIH VOLEO DA NADJEM DRUGA KOJI MI JE BIO KAO BRAT I ON SE ZOVE SAHUDIN IZ SAPNE:KLASA 91.mart KNIN

Na vrh Go down
guster danijel
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 372
ČLAN OD: : 2014-04-05
DOB : 54
M(j)esto kostolac

KNIN - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: knin   KNIN - Page 4 Icon_minitimeFri Apr 11, 2014 2:11 pm

druga ceta (citat):
maj90-91 (citat):
pozdrav. bio sam u sjevernoj kasarni 90-91,izmedu ostalog na dinari,kijevu,drnisu.komandir cete mi je bio Orce Petrusevski.a komadant kasarne potpukovnik DZukic

ija sam sluzio 1990-1991 u drugoj ceti!

JA SAM BIO 91-92 u vojnoj policiji-COT:VUJCIC I RADIC:POZDRAV

Na vrh Go down
guster danijel
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 372
ČLAN OD: : 2014-04-05
DOB : 54
M(j)esto kostolac

KNIN - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: knin   KNIN - Page 4 Icon_minitimeFri Apr 11, 2014 2:18 pm

Delboy (citat):
Pa da pilo se sa nogu onako nalaktis se na male stocice i loces .Popodne smo bili razbacani oko kantine a specijalitet nam je bio pivo i nugat kocke kao meze verovatno .Posle vojske nisam nikada vise probao tu suludu kombinaciju ali u to vreme taj miks nam je bio vrh uzivanja Cool 

E TOJE BILO I 91.mart pivo sok i nugat kocke.ma KNIN JE KNIN i pre i posle!!!!!!!!!!

Na vrh Go down
guster danijel
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 372
ČLAN OD: : 2014-04-05
DOB : 54
M(j)esto kostolac

KNIN - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: knin   KNIN - Page 4 Icon_minitimeFri Apr 11, 2014 2:22 pm

Max Blitz (citat):
Hvala Delboy!  Very Happy 

[You must be registered and logged in to see this image.]

HVALA TI ZA OVU SLIKU PONAJVISE!!!! E KOLIKO SAM PUTA TU PROSAO!


Max Blitz (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
M76
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2014-01-14
DOB : 55
M(j)esto SLOVENIJA

KNIN - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   KNIN - Page 4 Icon_minitimeFri Apr 11, 2014 9:00 pm

Evo najnovijih slika   <<< klikni ovdje


Na fotografijama je južna kasarna u kojoj sam proživio 12 mjeseci od 19 marta 88 do 19 marta 89


Ako kome pregled fotografija pravi probleme, neka mi se javi pa ču slat mailom.

Prijatno svima
Na vrh Go down
http://snegolovi.si
guster danijel
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 372
ČLAN OD: : 2014-04-05
DOB : 54
M(j)esto kostolac

KNIN - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   KNIN - Page 4 Icon_minitimeSat Apr 12, 2014 9:21 am

HVALA!A KAKO BIH VOLEO DA VIDIM SEVERNU KASARNU PA JA BIH SE SAV NAJEZIO!
Na vrh Go down
guster danijel
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 372
ČLAN OD: : 2014-04-05
DOB : 54
M(j)esto kostolac

KNIN - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   KNIN - Page 4 Icon_minitimeSat Apr 12, 2014 9:23 am

MOJ DRUG IZ MOG KRAJA JE BIO U TOJ JUZNOJ 91.mart
Na vrh Go down
guster danijel
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 372
ČLAN OD: : 2014-04-05
DOB : 54
M(j)esto kostolac

KNIN - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: knin   KNIN - Page 4 Icon_minitimeMon Apr 14, 2014 4:32 pm

podravac (citat):
pozdrav svima zahvaljujem za prijem u grupu. evo nadam se da ću na ovaj naćin naći svoje drugove pošto ih već dosta vremena tražim ..i ja sam bijo klasa 91.g. 3 mj. sjeverna kasarna.prva ćeta drugi vod pješadija.. kasnije sam prebaćen u drugu ćetu i završijo u selu mioćići te sam se rastavijo sa drugovima..koje nemogo dan danas zaboraviti a to samo oni znaju zašto.zovu se nikolić velibor i adam karolj ako netko nešto o njima zna molim vas da mi javite..pliz..

A  JA SAM BIO ISTO 91.mart ali vojna policija -cot-SECAM SE TOG DESAVANJA!VELIKI POZDRAV

Na vrh Go down
Delboy
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 167
ČLAN OD: : 2013-03-14
DOB : 54
M(j)esto Uzice

KNIN - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   KNIN - Page 4 Icon_minitimeSun Apr 20, 2014 7:04 am

Ja sam bio u obe kasarne u Kninu .Dosao sam u juznu pa su me poslali u severnu u otkomandu pet meseci pa su me vratili i mogu reci da me vise vezu secanja na juznu kasarnu  i izvidjacku cetu .Da li neko zna sta se desavalo sa staresinama iz izvidjacke cete u ratnom vihoru .Ja sam Knin napustio u martu 1989. i samo znam da je komandir cete tada porucnik Sevket Inajetovic ostao u sastavu JNA i da se sada nalazi u Kikindi kao komandir vojnog odseka u mislim ako se secam dobro cinu pukovnika ?
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-29

KNIN - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   KNIN - Page 4 Icon_minitimeWed Apr 23, 2014 10:57 pm

robi (citat):
hotel DINARA,,,i cewapi,,i onaj cudni kafic sa puno bilijar Razz stolowa

[You must be registered and logged in to see this image.]

2012.
Na vrh Go down
guster danijel
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 372
ČLAN OD: : 2014-04-05
DOB : 54
M(j)esto kostolac

KNIN - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   KNIN - Page 4 Icon_minitimeThu Apr 24, 2014 8:55 am

E ja bi jednom voleo sa porodicom da odemo u Knin da vide kako je tamo lepo i da vidim kasarnu.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-29

KNIN - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   KNIN - Page 4 Icon_minitimeThu Apr 24, 2014 9:21 am

guster danijel (citat):
E ja bi jednom voleo sa porodicom da odemo u Knin da vide kako je tamo lepo i da vidim kasarnu.

Odaberi prijevozno sredstvo koje ti odgovara, pa dođi.  Very Happy 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Photo: skyscrapercity.com

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-29

KNIN - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   KNIN - Page 4 Icon_minitimeThu Apr 24, 2014 9:59 am

Knin noću:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
guster danijel
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 372
ČLAN OD: : 2014-04-05
DOB : 54
M(j)esto kostolac

KNIN - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   KNIN - Page 4 Icon_minitimeThu Apr 24, 2014 11:00 am

Hvala na ovakvim lepim slikama.A dali si ti iz Knina ili okoline? Pa ako  si mogli bi da se dogovorimo da dodjem naleto, stvarno bih ti bio zahvalan .
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-29

KNIN - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   KNIN - Page 4 Icon_minitimeThu Apr 24, 2014 11:24 am

Knin - slike iz ex-Yu:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Željeznički kolodvor


[You must be registered and logged in to see this image.]

Robna kuća


[You must be registered and logged in to see this image.]

Gimnazija


[You must be registered and logged in to see this image.]

Doček Štafete mladosti


[You must be registered and logged in to see this image.]

Prodavaonica željezne robe


[You must be registered and logged in to see this image.]

Stara bolnica


[You must be registered and logged in to see this image.]

Nova bolnica

Pozdrav Danijel, ja sam iz Dalmacije, živim u Zagrebu već dugo, a dođem u Knin, imam tamo prijatelje.
Javi se za početak ako dolaziš u Zg.  Very Happy

Na vrh Go down
guster danijel
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 372
ČLAN OD: : 2014-04-05
DOB : 54
M(j)esto kostolac

KNIN - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   KNIN - Page 4 Icon_minitimeThu Apr 24, 2014 11:35 am

Hvala na pozivu. Da li imas neku sliku Severne kasarne jer bio bih ti zahvalan do neba jer tu su bili oni dani ne zaboravni.E video sam tamo neke tvoje forume u vezi odmora pa mislim ako volis pecanje, ja zivim pored Dunava pa mogo bi kod mene na pecanje.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-29

KNIN - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   KNIN - Page 4 Icon_minitimeThu Apr 24, 2014 11:52 am

guster danijel (citat):
Da li imas neku sliku Severne kasarne jer bio bih ti zahvalan do neba jer tu su bili oni dani ne zaboravni.

Nemam slika Sjeverne kasarne iz Yu (za sad).
Kasarna je aktivna, može se naći nešto na netu.

Evo jedan LINK

Za posjetiti kasarne odlični su Dani otvorenih vrata koji se organiziraju za građanstvo barem jednom godišnje.
Na vrh Go down
Sponsored content





KNIN - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   KNIN - Page 4 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
KNIN
Na vrh 
Stranica 4/12Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Next
 Similar topics
-
» Knin
» knin južna kasarna
» Da li neko zna nesto o general-potpukovnik Vladimiru Vukovicu 9. korpus JNA - Knin

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: