FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Garnizonska ambulanta VP9527 Mungosi 24 sanitetski bataljon

Go down 
AutorPoruka
Colega
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2016-03-22

Garnizonska ambulanta VP9527 Mungosi 24 sanitetski bataljon Empty
KomentarNaslov komentara: Garnizonska ambulanta VP9527 Mungosi 24 sanitetski bataljon   Garnizonska ambulanta VP9527 Mungosi 24 sanitetski bataljon Icon_minitime22.03.16 19:19

Decembarska klasa 88/89, iz Bele crkve dosao u prekomandu u cetu Vojne policije VP 2831, kao vozac, prvo jutro uzbuna. Dvije sedmice bio u istoj izasao par puta u patrolu , bijeli opasac i uprtaci, Zastava 101 super,fantastican osjecaj. Jednu noc privedemo kapetana Racu iz GA ,pravio frku u hotelu Dubrovnik, i odvezemo kuci a sutradan poziv kapetana Milosavljevica, zvali smo ga Mek, te mi saopstava da zbog mojih dobrih karakteristika (ja bio cata u Beloj crkvi i sam ih sebi pisao) idem u prekomandu u GA  VP 9527 . Komanant 24 sanitetskog bataljona Pod.pukovnik  Franjo Dreksler, kapetan I kl Mijo ... ne sjecam se tacno ali znam da je bio iz Drnisa i zastavnik I kl Maksimovic-Maxa Od vojnika  u VP sjecam se Sasa iz Smederevske palanke, Aziz Govori-Pec i Zenel Duraku-Istok, bili do maja a poslije toga ostao jedini vojnik u toj VP ostalo sve rezervisti, izmedju ostalih i Radisa Urosevic.
U GA bilo nas 17 vojnika a cetri VP. Kompletan vojni rok, kad bi zavrsio obaveze u svojoj VP, najcesce provodio dobrovoljno dezurajuci i ambulanti sa kapetanom Racom, major po cinu ne sjecam se imena, ppukovnik zena stomatolog i dan danas nosim njene plombe u zubima. 
Vojnici medicinari:Ismet Bajrami, desetar Lakic, sanitetlije Bogucanin Sead-Novi pazar, Halilovic Sead-Sjenica, HEA stanica Perezanovic ili nesto tako, vozaci Cvjetinovic Veselko-Zvornik, Bisanovic Vejsil-Bijeljina,kuhinja, Todorovic Milan-Koceljeva, Ferencak-Zagreb. 
Volio bi znati  gdje su i sta rade ljudi iz tog perioda.
Kazu da je ta vojska puno kostala drzavu, sto ne sumnjam, ali meni je bila jedna lijepa epizoda u sazrijevanju i upoznavanju drugog i drugacijeg te ostvarivanju prijateljstava od kojih neka i dan danas traju.
Na vrh Go down
 
Garnizonska ambulanta VP9527 Mungosi 24 sanitetski bataljon
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Kumanovo- garnizonska ambulanta, 89/90god
» GARNIZONSKA AMBULANTA STACIONAR KARLOVAC
» GARNIZONSKA AMBULANTA VARAŽDIN 1979
» Trebinje, septembarci 1989 - VP 7077 (Sanitetski nastavni centar)
» Vipava/Ajdovščina VP 1266 90/91

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA-
Idi na: