FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Strumica 1988/1989

Go down 
+49
Predrag Bratic
kerA
GORANIKO
aleks
miha_u
dominko
Zeka BG
Marekbright
pinz710m
Boban Đurić
Ivan C.
humka83
East&West
Lala Basaid
Prasinar - KI
Max Blitz
Петар Бошњаковски
Svetislav Kostic
vezisti 1987/88
013gonzo
boban033
Bosper
dpuric
148 IČ
SveJug
saban
lacoš
Željko B
Senad
Edi S.
petar pan
KODRIČ
dojran
milutins
STRUMIKS
ZAGORAC
ado1
Valter 71
KasterS
josip
grale
vladica
gagi1970
Gringo
sego
purger
zarko
mgalic2
Slobodan K.
53 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AutorPoruka
Bosper
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 54
ČLAN OD: : 2014-09-03
M(j)esto Prevalje Slovenija

Strumica 1988/1989 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   Strumica 1988/1989 - Page 6 Icon_minitime16.09.14 12:44

Željko B (citat):
Bosper, jesi vidio slike na ovoj drugoj temi?
Gringo i Strumiks su stavili puno slika pa uživaj ako nisi vidio.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Željko vidio sam hvala. Ove fotke odmah prebude uspomene. Učine kao da sam opet u vojski. E da kažem ovom prilikom Željko sad je več 25 godina kad smo bili dole, a da znaš da se mi i nakon ovoliko godina još uvjek često sniva da trebam otič dole u Strumicu na dosluženje vojnog roka. Heheheh. Ne znam zašto, verovatno bih trebao pitati kojeg psihologa al stvarno mi se dešava ponekad češče ponekad malo manje ovi snovi. Al istinito.. kad mi se to sniva, ujutru kad se probudim uvjek sam veseo da so to ipak bili samo snovi.
Na vrh Go down
Željko B
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 145
ČLAN OD: : 2014-05-27
M(j)esto Zagreb

Strumica 1988/1989 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   Strumica 1988/1989 - Page 6 Icon_minitime16.09.14 13:02

Bosper (citat):
Željko B (citat):
Bosper, jesi vidio slike na ovoj drugoj temi?
Gringo i Strumiks su stavili puno slika pa uživaj ako nisi vidio.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Željko vidio sam hvala. Ove fotke odmah prebude uspomene. Učine kao da sam opet u vojski. E da kažem ovom prilikom Željko sad je več 25 godina kad smo bili dole, a da znaš da se mi i nakon ovoliko godina još uvjek često sniva da trebam otič dole u Strumicu na dosluženje vojnog roka. Heheheh. Ne znam zašto, verovatno bih trebao pitati kojeg psihologa al stvarno mi se dešava ponekad češče ponekad malo manje ovi snovi. Al istinito.. kad mi se to sniva, ujutru kad se probudim uvjek sam veseo da so to ipak bili samo snovi.
A čuj, mozak je vrlo malo istražen i tko zna s čim naši snovi imaju veze. Je, prošlo je 25 godina i bar što se mene tiče pamtim samo lijepe uspomene. One ružne a bilo ih je gurnuo sam od sebe.
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Strumica 1988/1989 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   Strumica 1988/1989 - Page 6 Icon_minitime16.09.14 16:47

Bosper (citat):
Željko B (citat):
Bosper, jesi vidio slike na ovoj drugoj temi?
Gringo i Strumiks su stavili puno slika pa uživaj ako nisi vidio.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Željko vidio sam hvala. Ove fotke odmah prebude uspomene. Učine kao da sam opet u vojski. E da kažem ovom prilikom Željko sad je več 25 godina kad smo bili dole, a da znaš da se mi i nakon ovoliko godina još uvjek često sniva da trebam otič dole u Strumicu na dosluženje vojnog roka. Heheheh. Ne znam zašto, verovatno bih trebao pitati kojeg psihologa al stvarno mi se dešava ponekad češče ponekad malo manje ovi snovi. Al istinito.. kad mi se to sniva, ujutru kad se probudim uvjek sam veseo da so to ipak bili samo snovi.
Ha ha i meni se to nekoliko puta dogodilo, samo to je olakšanje; za razliku od snova s kojima se borim, nažalost.....

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Željko B
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 145
ČLAN OD: : 2014-05-27
M(j)esto Zagreb

Strumica 1988/1989 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   Strumica 1988/1989 - Page 6 Icon_minitime17.09.14 13:21

Gledam ovu sliku i sjetih se da je u naše vrijeme u jednoj od ove dvije zgrade bilo i nekoliko svinja. Naravno, ja se ne sjećam u kojoj točno. Znam da smo taj dio zvali ekonomija i da se o tome brinuo naš klasić Mileta A. iz okolice Užica.

[img][You must be registered and logged in to see this image.][/img]
Na vrh Go down
Bosper
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 54
ČLAN OD: : 2014-09-03
M(j)esto Prevalje Slovenija

Strumica 1988/1989 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   Strumica 1988/1989 - Page 6 Icon_minitime17.09.14 15:04

Željko B (citat):
Gledam ovu sliku i sjetih se da je u naše vrijeme u jednoj od ove dvije zgrade bilo i nekoliko svinja. Naravno, ja se ne sjećam u kojoj točno. Znam da smo taj dio zvali ekonomija i da se o tome brinuo naš klasić Mileta A. iz okolice Užica.

[You must be registered and logged in to see this image.]" />

Željko sjećaš li se onih Romov koji su živjeli pored kasarne sa one strane žice blizu jednog smetišta (mislim da je bilo u pravcu Banjice) i onih mladih Romkinja, koje bih brača "prodavali" vojski za poneku košljo ili pantalone ili nešo drugo. Gdje na ovoj sliki bilo bi to smetište?
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Strumica 1988/1989 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   Strumica 1988/1989 - Page 6 Icon_minitime17.09.14 17:33

Ma daj kaj zbilja????
To je bilo odmah iza auto parka.....tamo se prelazila žica.......koja to skoro i nije bila.....gotovo i nije postojala....

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Željko B
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 145
ČLAN OD: : 2014-05-27
M(j)esto Zagreb

Strumica 1988/1989 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   Strumica 1988/1989 - Page 6 Icon_minitime17.09.14 18:42

Bosper (citat):
Željko B (citat):
Gledam ovu sliku i sjetih se da je u naše vrijeme u jednoj od ove dvije zgrade bilo i nekoliko svinja. Naravno, ja se ne sjećam u kojoj točno. Znam da smo taj dio zvali ekonomija i da se o tome brinuo naš klasić Mileta A. iz okolice Užica.

[You must be registered and logged in to see this image.]" />

Željko sjećaš li se onih Romov koji su živjeli pored kasarne sa one strane žice blizu jednog smetišta (mislim da je bilo u pravcu Banjice) i onih mladih Romkinja, koje bih brača "prodavali" vojski za poneku košljo ili pantalone ili nešo drugo. Gdje na ovoj sliki bilo bi to smetište?
To ti je bilo na lijevoj strani gdje ova crvena crta zavija. Tu negdje je bila i stražarska kućica i stražar. Par puta sam bio kad bi neka od Romkinja prišla do žice a nas nekoliko vojnika bi joj davali konzerve nareska i paštete. Za te poklone ona bi nam pokazivala sise a našoj sreći nije bilo kraja.
Na vrh Go down
STRUMIKS
Gušter
Gušter
STRUMIKS


BROJ POSTOVA: : 42
ČLAN OD: : 2013-12-15
M(j)esto Strumica

Strumica 1988/1989 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   Strumica 1988/1989 - Page 6 Icon_minitime18.09.14 9:59

Haha, e ovo je EPSKO Very Happy Very Happy Very Happy
Ne znam dali ste bili na strazu Banica, veliki prostor na kraju sela, magacini, i tamo svasta se radilo sa "ROMKINJAma"...
Znaci nije to straza UBOJNO pored groblje, na ulasku u selo, nego na kraju sela...

A stanovnici Banice su neki cudan i poseban narod, svi su pravoslavci i imaju nasa imena i prezimena, a su crni kao iz Afrike Very Happy
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Željko B
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 145
ČLAN OD: : 2014-05-27
M(j)esto Zagreb

Strumica 1988/1989 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   Strumica 1988/1989 - Page 6 Icon_minitime18.09.14 10:23

E moj Strumiks, vojska sve radi za klopu i žensku ali kad treba izabrati između te dvije stvari onda ipak ženske imaju prednost.
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Strumica 1988/1989 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   Strumica 1988/1989 - Page 6 Icon_minitime18.09.14 19:15

STRUMIKS (citat):
Haha, e ovo je EPSKO Very Happy Very Happy Very Happy
Ne znam dali ste bili na strazu Banica, veliki prostor na kraju sela, magacini, i tamo svasta se radilo sa "ROMKINJAma"...
Znaci nije to straza UBOJNO pored groblje, na ulasku u selo, nego na kraju sela...

A stanovnici Banice su neki cudan i poseban narod, svi su pravoslavci i imaju nasa imena i prezimena, a su crni kao iz Afrike Very Happy
[You must be registered and logged in to see this image.]
Ima i bijelih vjeruj mi Strumiks i bilo ih je dok sam ja tamo bio.....nisam odmah shvatio kako to onda mi je moj Mostarac objasnio da su to "vojnički" a kaj ćeš ja sam došao u JNA iz sredine gdje smo etnički 100% Zagorci pa i Hrvati gotovo da nije bilo drugih narodnosti.....barem jako malo gotovo ispod 1%  on je došao iz grada gdje je vojska bila dio sredine pa tako i djeca različitost multinacionalne sredine....., zato mu je to bilo jasno....
Nikako nisam mogao shvatiti, nije crn kaj cigo, no govori isto i ponaša se isto pljav je isto..........bez uvreda ali to je bila stvarnost....
Prošao sam tim selom ispod groblja jedno dva puta na putu do magacina i tamo se nalazila tvz kasarnska straža sasvim iz vojničkih razloga da provjerim stanje veze i dotrajalosti infrastrukturne, tj stupova i žice obzirom da je ta linija često bila u kvaru....a tamo su bili magacini s oružjem ili nečim u slučaju rata..... tamo su bila i polaj puna rajčica paprike krastavaca lubenicama.....ma čudo jedno....
Znam da mi je i to bilo čudno jer su na groblju - pojedinim grobovima bili ostaci hrane i pića onako složeni i lijepo prostrti, na nekom stoljnjaku ......nikad to nisam vidio pak mi je opet objašnjeno da je to običaj dijela pravoslavaca da blaguju s svojim pokojnicima u neke dane koji su njima važne...... ako sam dobro shvatio.....i to na grobu....i to je za mene kao mladića od dvadesetak godina doista bio šok ponavljam da sam došao iz jedno nacionalne sredine i kulture....Zagorci su ipak Hrvati.....ha ha ma kako to čudno zvučalo!!!
Nikad to do tada ni čuo nisam.....
Gledao sam sve to onaku u čudu, ali pokušao shvatiti kako smo različiti.....a jesmo doista.....
Ma da nisam bio u JNA to što sam bio vjerojatno kao i stotine tisuća drugih nikad ne bih znao isto kao i mnoge anegdote iz grada.....no to ćemo nekom drugom prilikom!!!!


Strumiks prosim još slika one zgrade gdje je foto i to s dvorišne strane oba ulaza....ajde sine moj!!!!! lol!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Strumica 1988/1989 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   Strumica 1988/1989 - Page 6 Icon_minitime18.09.14 19:16

Željko B (citat):
E moj Strumiks, vojska sve radi za klopu i žensku ali kad treba izabrati između te dvije stvari onda ipak ženske imaju prednost.
Vojska rijetko kad razmišlja, a kad razmišlja uvijek to radi pogrešnom glavom!!!!!! lol!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
KODRIČ
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 56
ČLAN OD: : 2013-12-06
DOB : 58
M(j)esto Makole-Slovenija

Strumica 1988/1989 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   Strumica 1988/1989 - Page 6 Icon_minitime19.09.14 7:04

Gringo (citat):
STRUMIKS (citat):
Haha, e ovo je EPSKO Very Happy Very Happy Very Happy
Ne znam dali ste bili na strazu Banica, veliki prostor na kraju sela, magacini, i tamo svasta se radilo sa "ROMKINJAma"...
Znaci nije to straza UBOJNO pored groblje, na ulasku u selo, nego na kraju sela...

A stanovnici Banice su neki cudan i poseban narod, svi su pravoslavci i imaju nasa imena i prezimena, a su crni kao iz Afrike Very Happy
[You must be registered and logged in to see this image.]
Ima i bijelih vjeruj mi Strumiks i bilo ih je dok sam ja tamo bio.....nisam odmah shvatio kako to onda mi je moj Mostarac objasnio da su to "vojnički" a kaj ćeš ja sam došao u JNA iz sredine gdje smo etnički 100% Zagorci pa i Hrvati gotovo da nije bilo drugih narodnosti.....barem jako malo gotovo ispod 1%  on je došao iz grada gdje je vojska bila dio sredine pa tako i djeca različitost multinacionalne sredine....., zato mu je to bilo jasno....
Nikako nisam mogao shvatiti, nije crn kaj cigo, no govori isto i ponaša se isto pljav je isto..........bez uvreda ali to je bila stvarnost....
Prošao sam tim selom ispod groblja jedno dva puta na putu do magacina i tamo se nalazila tvz kasarnska straža sasvim iz vojničkih razloga da provjerim stanje veze i dotrajalosti infrastrukturne, tj stupova i žice obzirom da je ta linija često bila u kvaru....a tamo su bili magacini s oružjem ili nečim u slučaju rata..... tamo su bila i polaj puna rajčica paprike krastavaca lubenicama.....ma čudo jedno....
Znam da mi je i to bilo čudno jer su na groblju - pojedinim grobovima bili ostaci hrane i pića onako složeni i lijepo prostrti, na nekom stoljnjaku ......nikad to nisam vidio pak mi je opet objašnjeno da je to običaj dijela pravoslavaca da blaguju s svojim pokojnicima u neke dane koji su njima važne...... ako sam dobro shvatio.....i to na grobu....i to je za mene kao mladića od dvadesetak godina doista bio šok ponavljam da sam došao iz jedno nacionalne sredine i kulture....Zagorci su ipak Hrvati.....ha ha ma kako to čudno zvučalo!!!
Nikad to do tada ni čuo nisam.....
Gledao sam sve to onaku u čudu, ali pokušao shvatiti kako smo različiti.....a jesmo doista.....
Ma da nisam bio u JNA to što sam bio vjerojatno kao i stotine tisuća drugih nikad ne bih znao isto kao i mnoge anegdote iz grada.....no to ćemo nekom drugom prilikom!!!!


Strumiks prosim još slika one zgrade gdje je foto i to s dvorišne strane oba ulaza....ajde sine moj!!!!! lol!

Stvarno, ljudi u Banjici su bili više manje crni, pa živjeli su tamo Romi, Gringo i jam sam vidio djecu koja nije skroz crna, pa može to biti od vojnika. Kroz Banjico smo izviđači prolazili više puta, u centru sela bila je i jedna trgovina, znali smo tamo kupit nešto na brzino ali sve na crno jer u selu se nikako nismo smeli zadržavati, jednom sam bio tamo i na straži. Točno Strumiks, magacini su bili još dalje od sela,da vam kažem, bila je jebena straža, oko tebe sve sama šuma, u noči sve crno, neznaš ili je tama ili su "cigoti" i još je bila u naše vreme mrtva straža, znači, da si mogao i pucat. Sječam se, kako su nam pričali, da su dvije godine prije nas tamo pobili skoro cjelu stražu, da su to bili Romi koji su se maščevali vojski, jer bi naj jedna straža u ono vreme posilila Romkinje, kako, da posiliš Romkinjo kad ti je ona dala za konzervu ili nešto malo dinarov. Nije mi bilo težko skoro ništa ali ova straža na Banjici hvala bogu, da je bila samo jednom. Znaš, da sam bio tamo na straži i neznam točno šta je bilo unutra, nama su rekli, da nije neko oružje nego, da je više intendantsko ali mislim, da je bio velik dio oružja a jedan magacin je bio i intendantski.
Gringo, izza groblja nalazilo se jedno vojničko vježbališče (mi smo uvjek rekli-idemo na groblje) a ti neznaš, što je to bilo sreče da smo natrefili baš na onu hranu. Neznam, je bilo to baš na koji praznik ali mi smo više puta ovako naletjeli, bilo je kobasic, kruha, keksa, rakije, vina, svega baš svega,to ti je bila najbolja marenda.
Na vrh Go down
Željko B
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 145
ČLAN OD: : 2014-05-27
M(j)esto Zagreb

Strumica 1988/1989 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   Strumica 1988/1989 - Page 6 Icon_minitime19.09.14 11:49

Moja iskustva iz sela Banjica su vrlo mala, možda smo dva tri puta imali marš do tamo i to je to. Što se tiče iskustva sa ljudima različitih nacionalnosti po terenima a i selima najviše me se dojmilo selo Konče. Negdje prije smo Bosper i ja komentirali boravak u tom selu. Sjećam se kad smo se priližili tom selu zapovjednik čete kapetan Jahir Huseini nas je postrojio i strogo upozorio na ponašanje u tom selu pošto su tamo živjeli Makedonci i Turci. Nama su namjenili da spavamo u nekakvom domu u samom centru sela. Od doma na jednoj strani žive Makedonci a na drugoj Turci. Taj kontrast među ljudima koji žive 20 metara jedni od drugih me je fascinirao do kraja života. Oba naroda izrazito lijepo su nas primili ali Makedonci onako otvoreni, odmah su glazbu na razglasu organizirali, došli su i mladi a naravno i cure. Kod Turaka sasvim suprotno, srdačni do boli ali jako rezervirani. Naravno, cura ni u tragovima samo mlađi dečki i djeca. Upravo djeca su nam donosila nekakve pogače što su im mame ispekle da počaste nas vojnike, orahe, sokove i kolače ali alkohola ni u tragovima. Vojska ko vojska hoće i cuge pa traže male Turke da im donesu rakije ali simpatični dječačići odgovaraju da toga nema kod njih. Bilo je i takvih vojnika koji nisu znali da Turci ne piju alkohol. Drugi dan smo imali nekakvu vježbu ispod sela (mislim da je bilo polje ispod sela) i bio sam stacioniran vrlo blizu turskih kuća. Kad bi naišao na neku curu odmah bi se povukle u kuću ili dvorište što je meni kao gradskom dečku bilo fascinantno. Pozitivno u svemu je što se nije primjećivala nikakva netrpeljivost jednih prema drugima. Nakon što smo napustili Konče, našli smo se u blizini jednog drugog sela za koje nam je neki oficir(ne sjećam se koji) rekao da je nastanjeno Egipćanima i da tu žive nekoliko stoljeća. Sjećam se kako mi je prošlo kroz glavu pa kako li tek te cure bježe od neznanih gostiju. Inače, uvijek mi je žao da u to selo nismo ulazili a još mi je žalije što ne znam ni kako se zove. Ako ima netko kome je to poznato pa neka nešto napiše o tome.
Na vrh Go down
Bosper
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 54
ČLAN OD: : 2014-09-03
M(j)esto Prevalje Slovenija

Strumica 1988/1989 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   Strumica 1988/1989 - Page 6 Icon_minitime19.09.14 13:49

U mom vodu bio mi je komandir odelenja Psarn Viktor. On se zapeo sa jednom djevojkom (mislim, da je bila iz grada), i navodno izgleda ji obečao da će je uzeti sa sobom, kad se skine. Tako proveo neko vreme....bilo fino. A kad se skidao čekali ga njena brača i otac, tako da je uskoro trebao skriveno pobeči kuči...)))))
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Strumica 1988/1989 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   Strumica 1988/1989 - Page 6 Icon_minitime19.09.14 18:54

KODRIČ (citat):
Gringo (citat):
Nikako nisam mogao shvatiti, nije crn kaj cigo, no govori isto i ponaša se isto pljav je isto..........bez uvreda ali to je bila stvarnost....
Prošao sam tim selom ispod groblja jedno dva puta na putu do magacina i tamo se nalazila tvz kasarnska straža sasvim iz vojničkih razloga da provjerim stanje veze i dotrajalosti infrastrukturne, tj stupova i žice obzirom da je ta linija često bila u kvaru....a tamo su bili magacini s oružjem ili nečim u slučaju rata..... tamo su bila i polaj puna rajčica paprike krastavaca lubenicama.....ma čudo jedno....
Znam da mi je i to bilo čudno jer su na groblju - pojedinim grobovima bili ostaci hrane i pića onako složeni i lijepo prostrti, na nekom stoljnjaku ......nikad to nisam vidio pak mi je opet objašnjeno da je to običaj dijela pravoslavaca da blaguju s svojim pokojnicima u neke dane koji su njima važne...... ako sam dobro shvatio.....i to na grobu....i to je za mene kao mladića od dvadesetak godina doista bio šok ponavljam da sam došao iz jedno nacionalne sredine i kulture....Zagorci su ipak Hrvati.....ha ha ma kako to čudno zvučalo!!!
Nikad to do tada ni čuo nisam.....
Gledao sam sve to onaku u čudu, ali pokušao shvatiti kako smo različiti.....a jesmo doista.....
Ma da nisam bio u JNA to što sam bio vjerojatno kao i stotine tisuća drugih nikad ne bih znao isto kao i mnoge anegdote iz grada.....no to ćemo nekom drugom prilikom!!!!


Strumiks prosim još slika one zgrade gdje je foto i to s dvorišne strane oba ulaza....ajde sine moj!!!!! lol!

Stvarno, ljudi u Banjici su bili više manje crni, pa živjeli su tamo Romi, Gringo i jam sam vidio djecu koja nije skroz crna, pa može to biti od vojnika. Kroz Banjico smo izviđači prolazili više puta, u centru sela bila je i jedna trgovina, znali smo tamo kupit nešto na brzino ali sve na crno jer u selu se nikako nismo smeli zadržavati, jednom sam bio tamo i na straži. Točno Strumiks, magacini su bili još dalje od sela,da vam kažem, bila je jebena straža, oko tebe sve sama šuma, u noči sve crno, neznaš ili je tama ili su "cigoti" i još je bila u naše vreme mrtva straža, znači, da si mogao i pucat. Sječam se, kako su nam pričali, da su dvije godine prije nas tamo pobili skoro cjelu stražu, da su to bili Romi koji su se maščevali vojski, jer bi naj jedna straža u ono vreme posilila Romkinje, kako, da posiliš Romkinjo kad ti je ona dala za konzervu ili nešto malo dinarov. Nije mi bilo težko skoro ništa ali ova straža na Banjici hvala bogu, da je bila samo jednom. Znaš, da sam bio tamo na straži i neznam točno šta je bilo unutra, nama su rekli, da nije neko oružje nego, da je više intendantsko ali mislim, da je bio velik dio oružja a jedan magacin je bio i intendantski.
Gringo, izza groblja nalazilo se jedno vojničko vježbališče (mi smo uvjek rekli-idemo na groblje) a ti neznaš, što je to bilo sreče da smo natrefili baš na onu hranu. Neznam, je bilo to baš na koji praznik ali mi smo više puta ovako naletjeli, bilo je kobasic, kruha, keksa, rakije, vina, svega baš svega,to ti je bila najbolja marenda.
Pozdrav tebi kolega..... Izviđaču.....salutiranje
A znači i ti si vidio isto ja sam tamo prošao  svega dva puta i to onako šetajuči s noge na nogu više u razgledavanju već iz obveze usput sam malo jeo voća i povrća.....
i moram priznati da je bilo odlične kvalitete bilo je to otprlike u kasno ljeto.....sječam se da sam si dio ponio onaku u kasarnu pa sam jeo uz nareske ili paštete, a lubenice su bile slatke ko med!!!!
Magacini ili kasarnska straža bili su puni oružja i sterljiva naravno i hrane jer su ih svake godine dopunjavali s novom i tako uzimali stare konzerve ali i streljivo znam da se tako radilo jer je komandant za pozadinu tada major Juzbašić izdavao zapovjed da se povlače konzerve s tim i tim datumom i bile su stare oko 10 ili 15  godina, isto je vrijedilo i za streljivo znam jer sam to čitao on je pisao to komandatu pa je onda slano u komndu 3 armije pa je teleprinterom vračena zapovjed kojoj se odobrava i onda je kuhinja ali i magazineri po VP povlačili SDO i tada su se dijelili i jeli a ostatak je prebacivan dolje u skladišta koja su sad srušena dolje gdje se i zaduživalo odore!!!
Tako se to radili jednom ili dva puta godišnje.....

A što se grobova tiče vidio sam isto što i ti i jednostavno nisam to mogao shvatiti, još me moj Mostarac pitao ako želim da mogu jesti jer je sve to čisto....naravno nije mi to bilo ni na kraj pameti...što iz pijeteta prema pokojnicima što iz vlastite averzije....!!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Strumica 1988/1989 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   Strumica 1988/1989 - Page 6 Icon_minitime19.09.14 18:59

Željko B (citat):
Moja iskustva iz sela Banjica su vrlo mala, možda smo dva tri puta imali marš do tamo i to je to. Što se tiče iskustva sa ljudima različitih nacionalnosti po terenima a i selima najviše me se dojmilo selo Konče. Negdje prije smo Bosper i ja komentirali boravak u tom selu. Sjećam se kad smo se priližili tom selu zapovjednik čete kapetan Jahir Huseini nas je postrojio i strogo upozorio na ponašanje u tom selu pošto su tamo živjeli Makedonci i Turci. Nama su namjenili da spavamo u nekakvom domu u samom centru sela. Od doma na jednoj strani žive Makedonci a na drugoj Turci. Taj kontrast među ljudima koji žive 20 metara jedni od drugih me je fascinirao do kraja života. Oba naroda izrazito lijepo su nas primili ali Makedonci onako otvoreni, odmah su glazbu na razglasu organizirali, došli su i mladi a naravno i cure. Kod Turaka sasvim suprotno, srdačni do boli ali jako rezervirani. Naravno, cura ni u tragovima samo mlađi dečki i djeca. Upravo djeca su nam donosila nekakve pogače što su im mame ispekle da počaste nas vojnike, orahe, sokove i kolače ali alkohola ni u tragovima. Vojska ko vojska hoće i cuge pa traže male Turke da im donesu rakije ali simpatični dječačići odgovaraju da toga nema kod njih. Bilo je i takvih vojnika koji nisu znali da Turci ne piju alkohol. Drugi dan smo imali nekakvu vježbu ispod sela (mislim da je bilo polje ispod sela) i bio sam stacioniran vrlo blizu turskih kuća. Kad bi naišao na neku curu odmah bi se povukle u kuću ili dvorište što je meni kao gradskom dečku bilo fascinantno. Pozitivno u svemu je što se nije primjećivala nikakva netrpeljivost jednih prema drugima. Nakon što smo napustili Konče, našli smo se u blizini jednog drugog sela za koje nam je neki oficir(ne sjećam se koji) rekao da je nastanjeno Egipćanima i da tu žive nekoliko stoljeća. Sjećam se kako mi je prošlo kroz glavu pa kako li tek te cure bježe od neznanih gostiju. Inače, uvijek mi je žao da u to selo nismo ulazili a još mi je žalije što ne znam ni kako se zove. Ako ima netko kome je to poznato pa neka nešto napiše o tome.
A vidiš kako je to nama bilo čudno kad smo živjeli u sasvim drugaćijim sredinama, poglavito ja kojem je takvo nešto bilo potpuna nepoznanica, lakše je bilo našim kolegama iz BiH koji su živjeli u suživotu s Srbima Hrvatima Muslimanima i tko zna kakvim sve ne nacijama......oni su shvačali te različitosti kao i običaje za mene nešto nepojmljivo kad živiš u takvoj jednonacionalnoj sredini....i svi se ponašaju isti slave isto zovu se slično.....selo moje malo!!!! lol!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Strumica 1988/1989 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   Strumica 1988/1989 - Page 6 Icon_minitime19.09.14 19:05

Bosper (citat):
U mom vodu bio mi je komandir odelenja Psarn Viktor. On se zapeo sa jednom djevojkom (mislim, da je bila iz grada), i navodno izgleda ji obečao da će je uzeti sa sobom, kad se skine. Tako proveo neko vreme....bilo fino. A kad se skidao čekali ga njena brača i otac, tako da je uskoro trebao skriveno pobeči kuči...)))))
A takvih je slučajeva bilo uvijek samo je dobro prošao ako je uspio zbrisati, ......ja sam čuo da se isto dogodilo jednom u Crnoj Gori no taj nije otišao bogme je imao i ženu....inaće ode glava.... lol!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
boban033
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2014-09-19
DOB : 53
M(j)esto PRIJEPOLJE

Strumica 1988/1989 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   Strumica 1988/1989 - Page 6 Icon_minitime19.09.14 21:28

Pozdrav svima slučajno natrčah na ovaj forum i slagao bih kada bih rekao da nisam osetio neku nostalgiju nekih lepih vremena u našim životima.Strumica septemar 88/89 četa/27 inžinjerijska, kapetan Jovica Antić vodnik mislim Mićo Kelečević čini mi se tako nemogu se setiti svih imena,došao u decembru 88 u Strumicu iz Karlovca HR rukovalac građevinskih mašina i vozač u četi.Neko je gore pomenuo Popčevo mi smo mislim ako se dobro sećam baš u leto 89 pravili vodovod za to selo  sa mašinama bili smo smešteni u nekim zgradama TO pored nekog jezera i brane nemogu se setiti imena ali nadam se da će neko iz te ekipe se javiti jer su to stvari kojih se seća svak.PS Jeste kapetan kuhinje bio Balaj ja sam vozio sledovanja hrane kad smo bili na terenu a on je uvek bio tu sećam ga se odlično,toliko za sada.
Na vrh Go down
013gonzo
Podporučnik
Podporučnik
013gonzo


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1958
ČLAN OD: : 2014-08-16
DOB : 73
M(j)esto Beograd

Strumica 1988/1989 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   Strumica 1988/1989 - Page 6 Icon_minitime19.09.14 21:48

Dobrodošao Bobane

_________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam 
Što se ostaloga tiče, smatram da Kartaginu treba razoriti
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Strumica 1988/1989 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   Strumica 1988/1989 - Page 6 Icon_minitime20.09.14 18:33

boban033 (citat):
Pozdrav svima slučajno natrčah na ovaj forum i slagao bih kada bih rekao da nisam osetio neku nostalgiju nekih lepih vremena u našim životima.Strumica septemar 88/89 četa/27 inžinjerijska, kapetan Jovica Antić vodnik mislim Mićo Kelečević čini mi se tako nemogu se setiti svih imena,došao u decembru 88 u Strumicu iz Karlovca HR rukovalac građevinskih mašina i vozač u četi.Neko je gore pomenuo Popčevo mi smo mislim ako se dobro sećam baš u leto 89 pravili vodovod za to selo  sa mašinama bili smo smešteni u nekim zgradama TO pored nekog jezera i brane nemogu se setiti imena ali nadam se da će neko iz te ekipe se javiti jer su to stvari kojih se seća svak.PS Jeste kapetan kuhinje bio Balaj ja sam vozio sledovanja hrane kad smo bili na terenu a on je uvek bio tu sećam ga se odlično,toliko za sada.
Pozdrav i dobrodošao!!!!
Znači ti su bio u ovoj zgradu gdje je sad Fotograf samo s prednje, dvorišne strane, znači da do vas više nisu bili vezisti.....tko je bio!!!
Eto sad si me sjetio da je kapetan u kuhinji bio Albanac i zvao se Balaj i bio je dobra čovjek onako specifičnog izgleda za Albanca....Ne znam mu ime ....???

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
boban033
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2014-09-19
DOB : 53
M(j)esto PRIJEPOLJE

Strumica 1988/1989 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   Strumica 1988/1989 - Page 6 Icon_minitime20.09.14 22:42

Ne znam ni ja kako mu je ime samo ga se sećam kao Balaj ,a u ovoj zgradi jesmo bili ali smo se na proleće 89 preselili u zgradu odmah iznad kantine sa druge strane piste i vezisti su bili iznad nas kao i protivpožarci,kažem malo sam vremena proveo u kasarni uglavnom smo bili po terenu na Krivolaku 2 meseca u Štipu 15tak dana na Popčevu mislim više od mesec dana i iskreno bilo je stvarno super odradiš ono svoje sa kamionom ili buldožerom ili čim više i niko te ne gleda jesi li obrijan obučen ,nekako smo bili opušteni ali zato kad se vratimo sa terena u kasarni  smo pravili sranja nenaviknuti odnosno odviknuti od svih pravila koja su bila.Znam jednom pobegli preko žice u grad neko sranje na Kosovu bilo dođe u kasarnu oko 23h bezbednjak mislim da se zvao Esad Jašarević tržio od dežurnih brojno stanje on morao da nas prijavi došla u Esperanto straža po nas petoricu i pravac pritvor na svu sreću morali smo da idemo na teren pošto smo svi bili vozači i rukovaoci pa nas je kapetan Jovica "izvukao" sutradan mada nam je to nabijao na nos kad god je imao priliku.Malo je taj kapetan bio onako ljigav i grebator niko ga nije nešto preterano cenio.Bio je kod nas stariji vodnik Mensur Kučević se zvao negde oko Novog Pazara je čini mi se često je išao kao pratnja sa mnom u kamionu bio je ok lik,sve u svemu mnogo je lepih uspomena ostalo iz tih dana.Voleo bih da se bar neko iz te naše ekipe javi,Elvir Smajlović iz Tuzle,Jagodić Zdravko mislim Banja luka,ĐŽevad LJajić iz Rožaja,Svirko iz Beograda zaboravio sam mu ime ali momak je razbijao harmoniku uvek nam je na terenu svirao,Damir Čugura mislim Sinj,Bambi iz Požarevca ,pokušaću da se setim još nekih imena.
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Strumica 1988/1989 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   Strumica 1988/1989 - Page 6 Icon_minitime21.09.14 18:30

a u kojoj ste to bili zgradi??

[You must be registered and logged in to see this image.]

Kad ste bili u Štipu gdje ste tamo spavali sješ li se možda koja zgrada koja VP???

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
boban033
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2014-09-19
DOB : 53
M(j)esto PRIJEPOLJE

Strumica 1988/1989 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   Strumica 1988/1989 - Page 6 Icon_minitime21.09.14 19:48

Au...ja sam tek ukapirao da sam pogrešno postavio godinu 89/90 je klasa a ne 88/89 kako sam greškom napisao.Zgrada je ova iznad kantine ako se sećam do auto parka,pretpostavljam da je ovaj parking sa vozilima bila nekad pista e sa leve strane piste ova bela poprečna.Štipa se nemogu setiti vojne pošte znam da je bila inžinjerijska četa spavaona je bila na drugom spratu odmah iznad piste prozori su bili iznad bine na pisti sećam se neki stariji vodnik čini mi se da se zvao Radiša ili  Radišić prezivao stalno je  nešto drečao i vikao, a mi smo došli u Štip kao ispomoć renovirao se neki vojni objekat preko puta kasarne mislim da se zvao pekara ili tako nešto,po priči navodno se tu ubio vojnik na straži pa kada je neki general došao tu  zbog toga naredio je da se to za neki veoma kratak period sredi jer je bilo zapušteno tako da je sve vrvilo od mašina i kamiona samo smo gasili sat oko ručka i do večere opet,mada mi Štip nije ostao u nekom lepom sećanju bila je neka bezveze atmosfera non stop neko drečanje,pametarenje,plus trista u kamionu zaustavlja te taj Radiša,ili kako već stavi kapu.zakopčaj se i sve neko proseravanje sreća nismo bili dugo 15 dana možda i manje .
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Strumica 1988/1989 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   Strumica 1988/1989 - Page 6 Icon_minitime21.09.14 20:12

To je znači bila ta zgrada!!!!


[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
boban033
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2014-09-19
DOB : 53
M(j)esto PRIJEPOLJE

Strumica 1988/1989 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   Strumica 1988/1989 - Page 6 Icon_minitime21.09.14 20:18

Ne nije ova ,zgrada je bila  u pravcu leđa ovih vojnika sa slike,znači poprečno od ove iza na kraju piste.
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Strumica 1988/1989 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   Strumica 1988/1989 - Page 6 Icon_minitime21.09.14 20:19

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Strumica 1988/1989 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   Strumica 1988/1989 - Page 6 Icon_minitime21.09.14 20:21

boban033 (citat):
Ne nije ova ,zgrada je bila  u pravcu leđa ovih vojnika sa slike,znači poprečno od ove iza na kraju piste.
To iza leđa vojnika bili su Vezisti VP 4447 i ja sam bio tamo 84
Je li to ova zgrada preko puta komande garnizona je bila!????

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
boban033
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2014-09-19
DOB : 53
M(j)esto PRIJEPOLJE

Strumica 1988/1989 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   Strumica 1988/1989 - Page 6 Icon_minitime21.09.14 20:23

Ako se dobro snalazim po slikama to ja ta zgrada blizu kantina i autopark.
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Strumica 1988/1989 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   Strumica 1988/1989 - Page 6 Icon_minitime21.09.14 20:25

boban033 (citat):
Au...ja sam tek ukapirao da sam pogrešno postavio godinu 89/90 je klasa a ne 88/89 kako sam greškom napisao.Zgrada je ova iznad kantine ako se sećam do auto parka,pretpostavljam da je ovaj parking sa vozilima bila nekad pista e sa leve strane piste ova bela poprečna.Štipa se nemogu setiti vojne pošte znam da je bila inžinjerijska četa spavaona je bila na drugom spratu odmah iznad piste prozori su bili iznad bine na pisti sećam se neki stariji vodnik čini mi se da se zvao Radiša ili  Radišić prezivao stalno je  nešto drečao i vikao, a mi smo došli u Štip kao ispomoć renovirao se neki vojni objekat preko puta kasarne mislim da se zvao pekara ili tako nešto,po priči navodno se tu ubio vojnik na straži pa kada je neki general došao tu  zbog toga naredio je da se to za neki veoma kratak period sredi jer je bilo zapušteno tako da je sve vrvilo od mašina i kamiona samo smo gasili sat oko ručka i do večere opet,mada mi Štip nije ostao u nekom lepom sećanju bila je neka bezveze atmosfera non stop neko drečanje,pametarenje,plus trista u kamionu zaustavlja te taj Radiša,ili kako već stavi kapu.zakopčaj se i sve neko proseravanje sreća nismo bili dugo 15 dana možda i manje .
Nije važno samo nastavi tu u toj temi ili tamo u kasarna Strumica jer tamo možemo objediniti sve klase gdje nema nikog ni ja ne pišem na svoju jer nikog nema, nažalost!!!!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
boban033
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2014-09-19
DOB : 53
M(j)esto PRIJEPOLJE

Strumica 1988/1989 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   Strumica 1988/1989 - Page 6 Icon_minitime21.09.14 20:25

I tačno bili su vezisti i tada tamo sad sam se setio.
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Strumica 1988/1989 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   Strumica 1988/1989 - Page 6 Icon_minitime21.09.14 20:31

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Strumica 1988/1989 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   Strumica 1988/1989 - Page 6 Icon_minitime21.09.14 20:32

Tu ti je nekad bio bataljun veze VP 4447 a kasnije 7036 isto tako!!!!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
KODRIČ
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 56
ČLAN OD: : 2013-12-06
DOB : 58
M(j)esto Makole-Slovenija

Strumica 1988/1989 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   Strumica 1988/1989 - Page 6 Icon_minitime22.09.14 7:40

Gringo (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Gringo, pa to ti je Strumica, ti ga pitaš za Štip.
Na vrh Go down
STRUMIKS
Gušter
Gušter
STRUMIKS


BROJ POSTOVA: : 42
ČLAN OD: : 2013-12-15
M(j)esto Strumica

Strumica 1988/1989 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   Strumica 1988/1989 - Page 6 Icon_minitime22.09.14 9:33

Zdravo Boban, slike koje si postavio nisu iz strumicke kasarne!!!

A bili ste smeshteni u obejktima pored vestackog jezera Vodoca, u blizini Popceva, to danas koristi Lovacki savez is Strumice...
Na vrh Go down
Željko B
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 145
ČLAN OD: : 2014-05-27
M(j)esto Zagreb

Strumica 1988/1989 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   Strumica 1988/1989 - Page 6 Icon_minitime22.09.14 10:00

Sad ste i mene podsjetili na kapetana Balaja. Dečko koji je bio u mom vodu zvao se Ramiz Balaj i kapetan mu je bio stric. Sjećam se prve večeri u JNA koja je većini i najgora. Kad smo zaduživali odjeću i obuću prisutan je bio i sve to vodio kapetan Balaj. Možda je bio dežurni ili slično ali on je dirigirao svim tim poslovima. Inače, sjećam se da je čovjek izrazito pratio nogomet, volio ga je igrati tako da je dosta puta sa vojskom haklao dolje na onom našem igralištu.
Na vrh Go down
boban033
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2014-09-19
DOB : 53
M(j)esto PRIJEPOLJE

Strumica 1988/1989 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   Strumica 1988/1989 - Page 6 Icon_minitime22.09.14 11:09

Gringova je slika,iskreno i ja sam se malo zbunio nisam se mogao orijentisati,tacno Vodoca je jezero ,hvala sto si me podsetio bas smo lepe trenutke tu proveli
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Strumica 1988/1989 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   Strumica 1988/1989 - Page 6 Icon_minitime22.09.14 16:41

KODRIČ (citat):
Gringo (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Gringo, pa to ti je Strumica, ti ga pitaš za Štip.
Pa pitao sam ga i za Strumicu i čekam da odgovori....kad mi nije jasno gdje su tad bili inženjerci i Vezisti i tko je onda bio u toj zgradi ...prvoj???

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Strumica 1988/1989 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   Strumica 1988/1989 - Page 6 Icon_minitime22.09.14 16:52

Gringo (citat):
KODRIČ (citat):
Gringo (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Gringo, pa to ti je Strumica, ti ga pitaš za Štip.
Pa pitao sam ga i za Strumicu i čekam da odgovori....kad mi nije jasno gdje su tad bili inženjerci i Vezisti i tko je onda bio u toj zgradi ...prvoj???

Ja!!!!!! Very Happy
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Strumica 1988/1989 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   Strumica 1988/1989 - Page 6 Icon_minitime22.09.14 16:53

Znam da ste bili vi tamo i prije mene......

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  


Gringo: komentar modifikovan dana: 22.09.14 16:55; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Strumica 1988/1989 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   Strumica 1988/1989 - Page 6 Icon_minitime22.09.14 16:54

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Strumica 1988/1989 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   Strumica 1988/1989 - Page 6 Icon_minitime22.09.14 16:57

Pa kaj nitko ne zna staviti strelicu u mapu???? ili natpis na zgradu??? slike!!!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
boban033
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2014-09-19
DOB : 53
M(j)esto PRIJEPOLJE

Strumica 1988/1989 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   Strumica 1988/1989 - Page 6 Icon_minitime22.09.14 20:07

Ako je ovo Štip a mislim da jeste onda smo bili baš u toj zgradi. A u Stumici je ta zgrada  bela što si obeležio strelicom na slici.
Na vrh Go down
boban033
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2014-09-19
DOB : 53
M(j)esto PRIJEPOLJE

Strumica 1988/1989 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   Strumica 1988/1989 - Page 6 Icon_minitime22.09.14 20:23

Ako je ovo Štip a mislim da jeste to je zgrada  gde smo bili[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
boban033
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2014-09-19
DOB : 53
M(j)esto PRIJEPOLJE

Strumica 1988/1989 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   Strumica 1988/1989 - Page 6 Icon_minitime22.09.14 20:32

[You must be registered and logged in to see this image.]
                      A ovo jeste zgrada u Strumici gde smo bili smešteni.Malo smo izgleda pomešali Štip i Strumicu.
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Strumica 1988/1989 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   Strumica 1988/1989 - Page 6 Icon_minitime22.09.14 20:56

Kasarna Štip!!


[You must be registered and logged in to see this image.]



Kasarna Strumica!


[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Bosper
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 54
ČLAN OD: : 2014-09-03
M(j)esto Prevalje Slovenija

Strumica 1988/1989 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   Strumica 1988/1989 - Page 6 Icon_minitime23.09.14 7:09

Sad kad sam gledao ove fotke sam se setio, kako smo vežbali strojevi korak, jer nam je trebao doću u posjeto jedan general iz Skopja. Cele dane smo vežbali i na kraju ja i još možda 20 drugih dečkov nismo bili "dovoljo dobri" zato smo se trebali u času smotre i svečane parasde sakriti nekdje pozadi zgrada , da ne bi pravili sramote svojim nadrejenima.
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Strumica 1988/1989 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   Strumica 1988/1989 - Page 6 Icon_minitime23.09.14 7:32

Strojak je bio valjda u povodu dana brigade, ako se ne varam to se radilo svake godine u 8 mjesecu!!
Gazili ste ga u podešalonu znaći 6 ljudi u redu????

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Bosper
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 54
ČLAN OD: : 2014-09-03
M(j)esto Prevalje Slovenija

Strumica 1988/1989 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   Strumica 1988/1989 - Page 6 Icon_minitime23.09.14 7:35

Gringo (citat):
Strojak je bio valjda u povodu dana brigade, ako se ne varam to se radilo svake godine u 8 mjesecu!!
Gazili ste ga u podešalonu znaći 6 ljudi u redu????
Mislim, da si u pravo. Sjećam se da su došli iz skopske armijske oblasti, sam komandant, a ko je to bio, to sam žao zaboravio. A za 8. mjesec nisam siguran, jer smo tada išli pješice na teren na Krivolak.
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Strumica 1988/1989 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   Strumica 1988/1989 - Page 6 Icon_minitime23.09.14 8:41

Stevan Mirković možda???

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Željko B
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 145
ČLAN OD: : 2014-05-27
M(j)esto Zagreb

Strumica 1988/1989 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   Strumica 1988/1989 - Page 6 Icon_minitime23.09.14 8:51

Komandant oblasti je bio Života Avramović. Ranih devedesetih je postao jako poznat.
Na vrh Go down
Sponsored content





Strumica 1988/1989 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   Strumica 1988/1989 - Page 6 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Strumica 1988/1989
Na vrh 
Stranica 6/9Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Izviđač Strumica 1989/90
» Strumica septembarska klasa 1989/1990, rod veze
» Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti
» LJUBLJANA 1988/1989
» Rogoznica, 1988/1989

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: