FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Vipava/Ajdovščina VP 1266 90/91

Go down 
+61
Josko Split
sekulic
Surogat
paganini
Amon72
bricoik'79
Kopić 89
Kosta K.
makedo22
KEQAJ
Kemo Specijalac
vojniks
djurap
igor s
golubcanin
ZAGORAC
Vrhovlje
Autonoman
Caslav
madar
dvomotorac
goran71
fant 79
nico1
milutins
Pero Majkić
alexandar
Bihać
outlaw
janeztrdi
Lemis
Vlad
BL-TZ
snajper--dom jna
sava
Djidji
spirkoski
mahi
Stazio
Bojan Dimitrijevic
dpuric
stevan
sasa staza
slobi
vipava86
Gordan
bosanac 1
POV 3 cete
purger
Vladimir Veselinovic
živčo
Kursula
peca22
TODOR71
samac
novak
Banacanin u sloveniji
mgalic2
jole1972
VBČ
struja
65 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3
AutorPoruka
Amon72
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2016-04-11

Vipava/Ajdovščina  VP 1266  90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vipava/Ajdovščina VP 1266 90/91   Vipava/Ajdovščina  VP 1266  90/91 - Page 3 Icon_minitime12.04.16 12:48

Pozdrav svima.

Ja sam decembarska klasa 90/91
Došao sam u kasarnu Srečko Kosovel  03/91 u komandu stana iz prekomande iz Petrinje.
Sečam se komandira Čeovića, čato je bio Lešnik Andrej i onaj bočar Novak. Ja i još jedan vojnik smo u prekomandu 3 dana zakasnili, a ujutro nam je onaj "namrgodeni" podpukovnik Lazić na smotri pred cijelom kasarnom jebo m....
Na vrh Go down
struja
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2010-08-12
DOB : 53

Vipava/Ajdovščina  VP 1266  90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vipava/Ajdovščina VP 1266 90/91   Vipava/Ajdovščina  VP 1266  90/91 - Page 3 Icon_minitime26.04.16 21:41

Pozdrav Amon72, NovakBojan i ja smo od prvoga dana zajedno od maja 90 mitraljesci iz juzne kasarne.Zajedno smo dosli u komandu stana kod Cejovica i Lesnik je bio nasa klasa..... cin imi se da se sjecam vas iz petrinje..... nismo dugo bili zajedno ja sam se skinuo  24.04.
Na vrh Go down
mahi
Gušter
Gušter
mahi


BROJ POSTOVA: : 68
ČLAN OD: : 2013-03-07
DOB : 63

Vipava/Ajdovščina  VP 1266  90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vipava/Ajdovščina VP 1266 90/91   Vipava/Ajdovščina  VP 1266  90/91 - Page 3 Icon_minitime02.05.16 12:14

POZDRAV  SVIMA   SLUZIO  JUZNA  KASARNA  MARTIN  GAJF  RUDI  GENERACIJA  SEPTEMBAR  79  PVA  CETA  PRVI  VOD   DRUGO  ODELENJE  PREKOMANDA  TOLMIN   KARAVLA   LIVEK  KOMANDIR  STRIC  JOZE   IMA  JOS  KOJIH  SO  SLUZILI  TAMO
vojničina vojničina
Na vrh Go down
mahi
Gušter
Gušter
mahi


BROJ POSTOVA: : 68
ČLAN OD: : 2013-03-07
DOB : 63

Vipava/Ajdovščina  VP 1266  90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vipava/Ajdovščina VP 1266 90/91   Vipava/Ajdovščina  VP 1266  90/91 - Page 3 Icon_minitime02.05.16 18:12

bounce bounce bounce bounce pozdrav  uspelo


mahi: komentar modifikovan dana: 02.05.16 18:33; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
mahi
Gušter
Gušter
mahi


BROJ POSTOVA: : 68
ČLAN OD: : 2013-03-07
DOB : 63

Vipava/Ajdovščina  VP 1266  90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vipava/Ajdovščina VP 1266 90/91   Vipava/Ajdovščina  VP 1266  90/91 - Page 3 Icon_minitime02.05.16 18:30

[You must be registered and logged in to see this image.]
dali  se  neko  prepoznava  generacija79  Vipava juzna  kasarna
Na vrh Go down
mahi
Gušter
Gušter
mahi


BROJ POSTOVA: : 68
ČLAN OD: : 2013-03-07
DOB : 63

Vipava/Ajdovščina  VP 1266  90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vipava/Ajdovščina VP 1266 90/91   Vipava/Ajdovščina  VP 1266  90/91 - Page 3 Icon_minitime02.05.16 18:50

[You must be registered and logged in to see this image.]JA   I  MOJ  NAJBOLJI  DRUG   TONE  VUGLEC  IZ  ZAGORJ
Na vrh Go down
Autonoman
Gušter
Gušter
Autonoman


BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2014-08-08
DOB : 58

Vipava/Ajdovščina  VP 1266  90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vipava/Ajdovščina VP 1266 90/91   Vipava/Ajdovščina  VP 1266  90/91 - Page 3 Icon_minitime06.08.16 13:38

stevan (citat):
Ja sam Stevan iz Smed.Palanke   i bio sam aprilska  klasa 1983/84 godine.
Prvo sam bio u Kasarni Pale na Hubelju - oko 2 meseca u artiljeriji a posle u Komadi stana i glavnoj kasarni u Ajdovščini (1266/10 mislim da je bila VP).
voleo bih da mi se javi neko od sapatnika ili staresina koji su bili u to vreme. ( Gorjanc, Tadija Petrovic, Kukić, Pupovac,....)

Čini mi se da je ovaj slovenac Gorjanc (nisam sto posto siguran) brojio "sitno" kad sam ja stigo u u Ajdovščinu, ABHAO VOD... Čini mi se da je iz Dravograda.. Ja sam bio NOVEMBARAC 1984., zadnja generacija ABHO voda u toj kasarni (vojarni)..
Na vrh Go down
paganini
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2016-11-15

Vipava/Ajdovščina  VP 1266  90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vipava/Ajdovščina VP 1266 90/91   Vipava/Ajdovščina  VP 1266  90/91 - Page 3 Icon_minitime16.11.16 9:40

Zanimljivo....pošto sam iz Vipave samo nekoliko informacija....severna kasarna je još uvek aktivna i u njoj nalazi se slovenačka vojska, južna kasarna postala je industrijska cona...a jedan dijo postao je stambeni objekt..u Ajdovščini nema više vojske...Pale postale su industrijska cona...a druga kasarna..tamo ima puno stvari od univerziteta dalje.. sve najbolje i dobrodošli u Vipavi uvek ste dobrodošli..svi..
Na vrh Go down
Surogat
Gušter
Gušter
Surogat


BROJ POSTOVA: : 64
ČLAN OD: : 2013-08-21
DOB : 52
M(j)esto Zagreb

Vipava/Ajdovščina  VP 1266  90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vipava/Ajdovščina VP 1266 90/91   Vipava/Ajdovščina  VP 1266  90/91 - Page 3 Icon_minitime22.02.17 12:53

Pozdrav svima koji su služili u Vipavi. Iako nisam služio vojni rok u Vipavi ipak me zapalo tjedan dana boravka u onoj kasarni iz koje se dobro vidjela vinarija (i još bolje osjetio miris vina... hih..)


Dakle po dolasku na karaulu iz Kranja (generacija septembar 90/91), mene kao snajperista brže bolje poslaše na nekakav 7-dnevni kurs u Vipavu. Došao ja tako sa ličnim naoružanjem i već sutradan testiranje da vide koliko tko vrijedi… došao red na mene da gađam grudnu metu na sto metara… mislim si ja pih ništa lakše…. Prvi metak ćorak ošo negdje desno, kaže komandir dobro polako drug… drugi ćorak u levo u božju mater, gleda mene komandir…. Treći metak u zrak preko mete…. Gleda on mene sada već mrko… peti metak ispod mete…. Vidi se na njegovom licu da kipi… oduzima mi oružje i pogledom govori gledaj i uči jer ili si glup ili me zajebavaš, a ako me zajebavaš najebao si večeras…. Legne on tako prvi metak fijuuuu levo, drugi metak fijuuuuu desno namješta on svaki put okular i sve one điđe gore na nišanu… treći metak levo, četvrti metak desno… uglavnom cijeli okvir sasuo, a ni jedan metak u metu…. Gleda on mene vraća oružje i polako odlazi vodeći mene do neke kućice usput govori ma tko ti ovo sranje od puške da sunce da mu jebem… uzmi novu pušku ovu baci na rashod i tako mi u oružarnici zamjeniše novom još po konzervansu smrdila Zastava M76… uglavnom gađao sam i pogađao sve što sam zaželio…. A na 800m sam greškom upucavao metu lijevo od sebe… skužio to komandir pa me zaustavio i kaže šaraj malo u desno uglavnom i lijevu i desnu sam napunio solidno… bili su to veseli dani… sve do jedne srijede taman na polovini kursa vratili se mi u kasarnu i lagano večerica, zajebacnija malo se gađali jastucima (vojska ko' vojska) kada uljeće dežurni of neki lik manje građe s brčićima skupi od svih nas samo mene i još jednog iz Beograda pa kod njega na ribanje…. a za kaznu nas poslao da utovarujemo smeće kod jednog kontejnera… došli nas dva tako s lopatama, a kada ono smeće ispada iz kontejnera… ništa rekao ja ovom bumo tu probali nešto skemijati… popeli se mi u kontejner napravili od nekakvih dasaka zid pa na posao trpamo mi tako i trpamo smeće sat, dva… već je počelo da ispada i da u stvari radiš sizifov posao jer kako ti šibaš s jedne strane s druge tako lijepo odlazi van… dolazi dežurni i gleda nas pa kaže i šta ste naučili, a ja kao iz puške pa to je Sizifov posao… gleda mene of lete upitnici, a ja krenuo da mu objašnjavam tko je bio Sizif i zašto me to podsjeća na njegov posao…. Vidim da kurca ne konta, al' odjednom kaže ti to mene educiraš znam ja tko je bio drug Sizif, sada marš na spavanje… uglavnom kada smo ušli u spavaonu ovaj drug iz Beograda i ja umirali smo od smjeha dok nismo zaspali onako smrdljivi od smeća…. Inače u Kranju mi je bio desetar Dževdet Pašanbegović (maj 90/91) koji je došao iz Vipave obučavati graničnu četu zajedno s još nekoliko njih Trifunović, Veroljub Miki Đurašević, 
Dževdet je ovaj lijevo dolje na slici...
[You must be registered and logged in to see this image.]
Veroljub Miki Đurašević je ovaj što sjedi, a iznad njega je Trifunović....
Na vrh Go down
Surogat
Gušter
Gušter
Surogat


BROJ POSTOVA: : 64
ČLAN OD: : 2013-08-21
DOB : 52
M(j)esto Zagreb

Vipava/Ajdovščina  VP 1266  90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vipava/Ajdovščina VP 1266 90/91   Vipava/Ajdovščina  VP 1266  90/91 - Page 3 Icon_minitime23.02.17 14:47

Zanima da li je istina ili je to više neki mit da su oficiri u Vipavu dolazili po "kazni"???
Na vrh Go down
mahi
Gušter
Gušter
mahi


BROJ POSTOVA: : 68
ČLAN OD: : 2013-03-07
DOB : 63

Vipava/Ajdovščina  VP 1266  90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vipava/Ajdovščina VP 1266 90/91   Vipava/Ajdovščina  VP 1266  90/91 - Page 3 Icon_minitime12.03.17 18:03

Surogat (citat):
Zanima da li je istina ili je to više neki mit da su oficiri u Vipavu dolazili po "kazni"???
DA  BILI  U  JUZNI  KASARNI--SECAM  SE  JEDNOG  KAPETANA  ZABORAVIL  KAKO  SE  ZOVE   SLUZIL  U  SRBIJI  A  TAMO  SILOVAO  DJEVOJKO  I  PREKOMANDA  VIPAVA

struja ne voli ovaj upis

Na vrh Go down
mahi
Gušter
Gušter
mahi


BROJ POSTOVA: : 68
ČLAN OD: : 2013-03-07
DOB : 63

Vipava/Ajdovščina  VP 1266  90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vipava/Ajdovščina VP 1266 90/91   Vipava/Ajdovščina  VP 1266  90/91 - Page 3 Icon_minitime12.03.17 18:07

živčo (citat):
Ja sam takođe bio kod kap. Zaima Imamovića, druga četa... e sad baš nisam siguran dal 2. ilii 3. vod, znam da je u startu kom. voda bio vodnik Stare Roman, samnom u vodu je bio pokojni Čoti Stipo, poznavao sam Popaja i družio se sa Stanojem, koji su takođe poginuli u ratnim sukobima, sećam se dosta vojnika iz našeg voda pa ako ima neko nek se javi putem privatne poruke ovde na forumu.
Isto bih voleo da vidim kako kasarna izgleda danas, posle 20 god., kako izgleda sama Vipava....eto bude mi se uspomene na stare vojničke dane. Smile
KOJE  GODINE  SI  SLUZIO
Na vrh Go down
Gordan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2012-05-28

Vipava/Ajdovščina  VP 1266  90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vipava/Ajdovščina VP 1266 90/91   Vipava/Ajdovščina  VP 1266  90/91 - Page 3 Icon_minitime12.03.17 19:56

Lemis (citat):
Ja sam sluzio u VP 1266/13 90/91 januaska klasa u Ajdovscini,kasarna Srecko Kosovel. Bio sam vod veze kod potporucnika Djordjiovski Zlatka. Secam se jos zastavnika Breski Slavka i zastavnika Stankovica. Inace posle obuke koju sam odradio u Delnicama radio sam u komandi na centrali. A jesmo se bojali potpukovnika Lazica i pukovnika Tripkovica koji je bio i komandant svim kasarnama 1266.
Sjecam se i ja. Lazic je bio totalni idiot. U Ajdovscini su ofociri bjezalimkroz prozor kad bi krenuo u obilazak. Imao sam oriliku da mu kao komandir straze predajem raport. Vazno je bilo samo glasno predati raport. A kapetan 1. Kl. KOstic. On je bio skroz zajeban. Sjeca li se itko njega.
Na vrh Go down
sekulic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2017-03-13

Vipava/Ajdovščina  VP 1266  90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vipava/Ajdovščina VP 1266 90/91   Vipava/Ajdovščina  VP 1266  90/91 - Page 3 Icon_minitime13.03.17 5:50

Ima li nekog iz septembarske klase 1986/87 Vipava   pesadija

Dejan Kamaljevic voli ovaj upis

Na vrh Go down
Josko Split
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2017-04-02

Vipava/Ajdovščina  VP 1266  90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vipava/Ajdovščina VP 1266 90/91   Vipava/Ajdovščina  VP 1266  90/91 - Page 3 Icon_minitime02.04.17 21:15

Pozzz svima
Ima netko da je bio u Vipavi od 12 mj 90 do 06.mj.91
Komandir cete Bukarica Stevo
Protuoklopna ceta
Na vrh Go down
racunac6a
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2017-12-26

Vipava/Ajdovščina  VP 1266  90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Oktobarska 81 VP 1266/6A   Vipava/Ajdovščina  VP 1266  90/91 - Page 3 Icon_minitime26.12.17 8:02

Oktobarska 81. Dosao sam autobusom u glavnu kasarnu u Ajdovscini. Nakon zaduzenja opreme su me odvezli u Vipavu u VP1266/6A sto je bila komandna baterija 253. MAD (Mesoviti Artiljerijski Divizion). Divizion se sastojao od komandne i tri vatrene baterije, dvije sa haubicama 105mm M2A2 i jedna sa bacacima 120mm M52. Haubicke baterije su imale kamione Tam T150 (6x6) dok je minobacaka baterija duzila Tamove T110 (4x4). Komandna je duzila Dajcove, i par Kampanjola . Postojala je jos jedna minobacacka baterija, ali ta je poslana komplet na Kosovo prije mog dolaska. Komandant diviziona je bio KIK Mijacevic Ivan iz mislim Sl. Broda. Zamjenik KIK Sajatovic. Komandir komandne baterije je bio Por. Slobodan Ilic. Racunaci su bili pod komandom St.Vod I kl. Zerjal Zorana iz Beograda, vezisti pod komandom St. Vod. Godec Zdravka , topografi  St. Vod. I kl. Marijana Cresnjovnjaka, zvanog Marijola. Izvidjacima je komandirao st. Vod. 1kl Kuncic. Godec, Cresnjovnjak i Kuncic su bili Slovenci i radili su u JNA po ugovoru.  Pred moj odlazak je stigao vodnik Hodzic, kojemu jos nisu nasli smestaj pa je zivio u kasarni.  Jedna haubicka baterija je bila pod komandom Kap. Ajdukovica (zamjenik Por.  Lukic), minobacackom je komandirao jedan porucnik, Makedonac. Nacelnik artiljerije u brigadi je bio Maj. Baltic. Kad sam stigao mi je receno da je boraviste u Vipavi privremeno  i da je nasa kasarna Pale u Ajdovscini, gdje je ostala jedna baterija sa samohodnim orudjima M36 i vod raketasa (Maljutke) i koja se obnavljala. U Pale smo otisli u Maju 82. Spavaonice su bile zavrsene, komandna zgrada ne. Za osnovnu streljacku obuku smo odlazili pjeske kroz Vipavu na Mlake. Kratko nakon dolaska su napravili izlozbu naoruzanja na Mlakama za sve nove vojnike. Bila je cudna mjesavina tehnike od prastarih tenkova T-34 pa do najnovijih laserskih daljinometara (Simrad, Norveska)  i prenosnih radarskih uredjaja za izvidjace (Thompson, Francuski). Bura je prasila za nevjerovati, to je bio moj prvi susret sa Vipavskom burom. Artiljerci su duzili PAP-ovke. Osim oficira koji su duzili AP i naravno pistolje.
U Martu 82 su me poslali tjedan dana na strazu na Fuzine. Tamo je bila prava sloboda, pod isprikom da setamo pse smo odlazili kod seljaka u obliznje selo po vino. U tih 7 dana su se izmjenila 4 godisnja doba ukljucujuci i 10cm snijega. Na Fuzinama su bila dva skladista, jedno je pripadalo TO i u njemu se nalazila jos jedna kompletna minobacacka baterija (T110+ orudja), a u drugoj zgradi preko koje su bili razapeti celicni kablovi za gromobransku zastitu su bili naslagani sanduci sa granatama. Na vratima je bila pukotina pa sam uspio to vidjeti. Strazarnica je bila mozda 6-7m pored tog magacina i bilo mi je jasno, da ako magacin odleti, da ce me atomizirati. Imali smo dva sarplaninca, jedan je bio star drugi mlad, i ja sam uzivao igrati se sa ovim  mladjim tokom nocne smjene. Jednom smo cak u usli u sam izvor Hubelja u pecine (koje  su bile pod vojnom zastitom, u zici) sa baterijskim lampama.
U Vipavskoj kasarni nekakvih posebnih zaduzenja, osim ciscenja kruga i pozarstva kod vozila nije bilo. Ciscenje kruga je bilo dosta tesko u jesen jer je bilo lisca na gomile. Sve dok jednom nije dosla bura i pomela svo lisce.
Pozarstvo nije bilo lako, ponoci i pod burom je bilo hladno. Neki su ulazili u kamione i palili Webasto grijanje, sto bi ispraznilo akumulator. Pa su poslije sve pecatili. Medjutim uvijek bi se nasao kamion bez pecata i biti u njemu u mraku dok bura ljulja kabinu je bio poseban dozivljaj, pogotovo kad si jos morao paziti da ne dodje dezurni oficir. Jednom smo otisli na manevre iznad Vipavske doline u Trnovski Gozd. Hladno i snijeg. Spavali smo u stalama i nedovrsenim kucama kod mjestana. Ali priroda Vipavske doline i Trnovskeg Gozda je nevjerojatna.
Nakon Vipavske kasarne u kojoj je vladala  dosta stroga disciplina, u Palama je bilo puno opustenije. Radio sam ko cato u komandi, sve dok me nisu naprasili jer jedno popodne je jedan vojnik prerezao vene na rukama (prezivio je, samo je htio kuci) pa su dosli oficiri, a kljuceve ureda sam imao ja, te u ured nisu mogli uci. Ja sam naravno uvijek nesto istrazivao pa sam bio u jednom malom  tunelu pored mosta preko Hubelja, trazio sam talijanska zrna iz vremena rata, kojih se dalo naci u zemlji. No tada sam vec bio stara kuka pa me nije brinulo.

Prvi put sam se vratio 2016 godine u taj kraj. Juzne kasarne vise nema, skladista su dana na koristenje prvatnim firmama, ostalo sruseno i napravljene nove zgrade za sa stanovima. Sjeverna kasarna je manje vise ista, osim sto je srusen niz jednokatnih zgrada paralelan sa glavnom zgradom. U toj zgradi su bili magacini i puskarske radionice. Na sjevernoj stani je nadogradjena jos jedna modernija zgrada, prema poljima. Sportski kompleks je isti. Mlake su sad uredjeno streliste do 500m. Glavna kasarna u Ajdovscini je isto aktivna, iako i u njoj nema vise od 100-tinjak vojnika, kao ni u Vipavskoj. Pale je postao hostel i djecji vrtic. Zgrade su renovirane i adaptirane da ih je tesko i prepoznati. Osim garaza za samohotke koje su ostale iste ko i nekad. Ukljucujuci kamenje na krovu sa spreci da bura odnese crep sa krova.
Fuzine, magacin TO je sada vodovodno poduzece i vjerojvatno je unutra postrojenje za kloriranje pitke vode. Strazarska kuca je propala i iz nje rastu stabla, zapravo se jedva vidi sa ceste. Do artiljerijskog magacina se moze samo doci po bijeloj cesti nesto nize od strazarske kuce, i taj je jos cijeli iako su vrata izbijena i zidovi su puni grafita. Inace su obe zgrade zapravo jos od vremena Italije sto se vidi po karakteristicnim sesterokutnim keramickim plocicama na podu, koje su talijani stavljali svugdje. Cesta do sela  do kojeg smo odlazili po vino je sada asfaltirana.

Barbera je ista ko nekad, ali cevapa ni doma JNA vise nema. Nema ni Kmetijskog Kombinata Vipava, ciji vocni jogurt nije nitko nadmasio.  Zanimljivo kad sam kupovao vino u Vinoteki u Vipavi, su mi rekli da su im bivsi pripadnici VP1266 medju glavnim turistima...


racunac6a: komentar modifikovan dana: 29.12.17 9:13; prepravljeno ukupno 2 puta

Zoran I voli ovaj upis

Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Vipava/Ajdovščina  VP 1266  90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vipava/Ajdovščina VP 1266 90/91   Vipava/Ajdovščina  VP 1266  90/91 - Page 3 Icon_minitime26.12.17 16:32

Dobro došao, racunac6a!
U jednom postu si dosta toga opisao što se moglo napisati i na više tema. Predlažem ti da ubuduće pišeš kraće postove.
Siguran sam da imaš dosta da nam kažeš i umiješ na lijep način da to uradiš. Pa pogledaj ostale teme i odluči u kojoj ćeš i šta pisati.
Uživaj na forumu!

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Vrhovlje
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2014-09-02
M(j)esto Sarajevo

Vipava/Ajdovščina  VP 1266  90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vipava/Ajdovščina VP 1266 90/91   Vipava/Ajdovščina  VP 1266  90/91 - Page 3 Icon_minitime27.01.18 0:45

TODOR71 (citat):
jole1972 (citat):
Pozdrav druže struja!!!!

Ja sam bio decembarska klasa!
Poslije graničarske obuke imao sam
sreču pa sam ostao radit u stolarskoj radionici
kod majstora Pižent Ivana iz mjesta Podnanos nedaleko od kasarne prema Postojni.
Kapetana Imamoviča sam zapamtio jer je bio jako strog!!
On je zamjenio kapetana Ilibašiča negdje u 5. mjesecu 1991,pošto je Ilibašić otišao u
prekomandu u moj grad Viroviticu!!

kap.Zaim Imamovic je poginuo u borbama oko Sarajeva,95.za Ilibasica sam cuo da je bio u Valjevu !!!

Možda je zanimljivo, ja sam bio u blizini mjesta pogibije Zaima Imamovića pod brdom Hum, podno Treskavice. Neposredno prije, prošao je pored moje grupe, ja i on smo se poznavali upravo zbog Vipave. Ubio ga je gelerčić minobacača u blizini srca.
Na vrh Go down
djurap
Gušter
Gušter
djurap


BROJ POSTOVA: : 44
ČLAN OD: : 2015-02-12

Vipava/Ajdovščina  VP 1266  90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vipava/Ajdovščina VP 1266 90/91   Vipava/Ajdovščina  VP 1266  90/91 - Page 3 Icon_minitime27.01.18 21:40

sekulic (citat):
Ima li nekog iz septembarske klase 1986/87 Vipava   pesadija
 ja sam bio. poz
Na vrh Go down
živčo
Gušter
Gušter
živčo


BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2011-11-09
DOB : 52
M(j)esto Kragujevac

Vipava/Ajdovščina  VP 1266  90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vipava/Ajdovščina VP 1266 90/91   Vipava/Ajdovščina  VP 1266  90/91 - Page 3 Icon_minitime27.02.18 23:40

mahi (citat):
živčo (citat):
Ja sam takođe bio kod kap. Zaima Imamovića, druga četa... e sad baš nisam siguran dal 2. ilii 3. vod, znam da je u startu kom. voda bio vodnik Stare Roman, samnom u vodu je bio pokojni Čoti Stipo, poznavao sam Popaja i družio se sa Stanojem, koji su takođe poginuli u ratnim sukobima, sećam se dosta vojnika iz našeg voda pa ako ima neko nek se javi putem privatne poruke ovde na forumu.
Isto bih voleo da vidim kako kasarna izgleda danas, posle 20 god., kako izgleda sama Vipava....eto bude mi se uspomene na stare vojničke dane. Smile
KOJE  GODINE  SI  SLUZIO
Znam da kasnim sa odgovorom al jbg ... stigao u Vipavu 25. decembra '90 i bio do juna '91, posle otišao kao desetar u Postojnu i tu se zadržao do oktobra '91 odakle smo brodom iz Kopra išli za luku Bar i posle na kraju završio u Raškoj kasarni (takođe kaznena) sve do "skidanja" 6. februara '92.
Na vrh Go down
Savo Zaric
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2019-09-29
M(j)esto Bijeljina/Ugljevik

Vipava/Ajdovščina  VP 1266  90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vipava/Ajdovščina VP 1266 90/91   Vipava/Ajdovščina  VP 1266  90/91 - Page 3 Icon_minitime29.09.19 21:24

Imali neko da je sluzijo u Vipavi pocetkom 1985 u ceti porucnika tada Ilibasic Radovana,komandir voda Husaric predrag.Ako neko zna da je neko bio tada ili sluzio neka se javi
Na vrh Go down
Dejan Kamaljevic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2021-07-29

Vipava/Ajdovščina  VP 1266  90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Ja sam bio ali Septembar 86.   Vipava/Ajdovščina  VP 1266  90/91 - Page 3 Icon_minitime29.07.21 7:55

Djidji (citat):
Pozdrav Momci

Ja sam sluzio vojni rok u Ambulanti u Ajdovscini Decembarska klasa 1986-1987

evo par imena kojih se jos secam

Kapetan- Kralj Stojan

Kapetan 1 klase Nikolic

vojnik i slikar  Timov Jovan iz strumice

imali jos nekog iz te klase ??


Pozdrav DjiDji

Na vrh Go down
Dejan Kamaljevic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2021-07-29

Vipava/Ajdovščina  VP 1266  90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Djordje Ljubotina :)   Vipava/Ajdovščina  VP 1266  90/91 - Page 3 Icon_minitime29.07.21 7:58

Bihać (citat):
ja sam oktobarska klasa 82,253. izviđački vod ABHO,VP 1266/14 Ajdovščina.Komandir voda je bio vodnik  prve klase Savić Slobodan.Ako ima neko  od moje klase neka se javi
Na vrh Go down
peca22
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2011-07-23

Vipava/Ajdovščina  VP 1266  90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vipava/Ajdovščina VP 1266 90/91   Vipava/Ajdovščina  VP 1266  90/91 - Page 3 Icon_minitime26.02.22 19:24

Pero Majkić (citat):
Ja sam aprilska klasa 83/84 VP 1266 Ajdovščina - kasarna Srećko Kosovel, LAD PVO - komandni vod, komandir Miladinovski. Ceo vojni rok sam služio u Ajdovščini. Voleo bih da čujem za neke vrlo dobre drugare iz kasarne: Bek Boris iz Kutjeva, Lakić Vid iz Vodica, Joška iz Dubrovnika, Prokić Slobodan iz Laktaša......Takođe bih voleo da znam šta je sa komandantom kasarne, tada majorom Koprivnikarom kojem sam bio sve vreme kurir. Jako me lepe uspomene vežu za služenje vojske i često kažem da bih i sada pristao da provedem meseca dana tamo. pod uslovom da bude kao nekad. Bila su to divna vremena neopterećena današnjim glupostima.

Pero Majkić, Novi Sad
Vjerojatno smo bili u istom Komandnom vodu 83.g. 1266/8A ( zgrada lijevo od piste kad se gledalo u povisenu kuhinju i svako jutarnje dizanje zastave...).
Starjesina je bio dusa od covjeka ( mislim da je bio Makedonac s brkovima, ne sjecam se cina ....stariji vodnik...). Uvijek nasmijan i dobre volje....

Sjecam se Desetara Djemotaja (visok mrsav) koji je trcao i vodio fiskulturu (mogao je do besvjesti trcati uz stepenice, niz stepenice prema kuhinji ).

U sjecanju mi je i Agbaba (veseljak ) da se nasali i na svoj i na tudji racun (Licanin iz Gracaca)..., tu je i Frljic Samir (iz Dervente) kojeg je bas volio da uzme u salu....

Mozda sam nesto pobrkao ali ovo Pero Majkic podsjeca me na Sajkas...., volio bih cuti i za Grandica (mislim da je bio Predrag) iz Tuzle....

Ajdovscina mi je ostala u sjecanju kao " raj " na zemlji naspram Postojne, bili smo nas petorica koja smo (kao po kazni) poslani u Postojnu..... i na rastanku cijeli Komandni vod je plakao i nas pet "osudjenika".....kad smo se rastajali (klinci......, kao da smo slutili u koji pakao Sibira - Postojne idemo.....). 

Bio je tu i veseljak Tibor ( Madjar iz Cantavira ) uvijek veseo i nasmijan, malen rastom, crn.....

Sjecam se i postrojavanja cijele kasarne u Ajdovscini radi nemilog dogadjaja kad se ubio vojnik.....Grmio je glavni komandant (cin potpukovnika ili pukovnik) na naseg iz kasarne major ili potpukovnik (ubio se u njegovoj kancelariji) i na nas vojnike kakvi smo to drugovi da ne vidimo koliko mu je tesko ( neki trivijalni razlog, ljubav, sto li....., tako se bar pricalo.....).

Pozdrav Pero, davno je bila 83.g.

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Sponsored content





Vipava/Ajdovščina  VP 1266  90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vipava/Ajdovščina VP 1266 90/91   Vipava/Ajdovščina  VP 1266  90/91 - Page 3 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Vipava/Ajdovščina VP 1266 90/91
Na vrh 
Stranica 3/3Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Ajdovščina VP 1266/2 1974.
» VIPAVA 1266/2C, januar 1990.
» Vipava VP 1266 85/86 juzna kasarna
» AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA
» KASARNA SRECKO KOSOVEL 1266 AJDOVSCINA GENERACIJA 1978-1979

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SLOVENIJA-
Idi na: