FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA

Go down 
+5
Gringo
Max Blitz
pera84
East&West
Autonoman
9 posters
AutorPoruka
Autonoman
Gušter
Gušter
Autonoman


BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2014-08-08
DOB : 58

AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA Empty
KomentarNaslov komentara: AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA   AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA Icon_minitime08.08.14 2:28

Evo i ja sam bio "Izviđački vod ABHO" VP 1266/14 Ajdovščina 1984/85. i tada je osim vodnika Savića bio i potporučnik Tomaž Strgar, fizički jako sposoban, a možda i pameta.. Nisam tada ja bio pretjerano pametan pa da procjenjujem nećiji IQ [You must be registered and logged in to see this image.] 
Moja generacija je bila posljednja, mi smo završili obuku od 5 mjeseci i nešto dana i to je bio kraj. Ja sam jedini ostao u toj kasarni, ostali svi su premješteni u tu drugu kasarnu u Ajdovščini i u Vipavu.
Znaći, novembarska 1984. godine, novembarac... Sa izviđačima sam preko zime bio na kursu skijanja u Velike Bloke, na kraju obuke sudjelovali smo na Bloškim tekama... Po raspustu Izviđačkog voda ABHO poslali su nas u FAŽANU, u vojno odmaralište, prije sezone, tamo smo uređivali odmaralište, auto kamp sa inžinjerijom iz Postojne. Kasnije smo gradili bungalove koji su tamo još i sad. Po povratku u kasarnu Srećko Kosovel sljedio je raspust, ja sam prekomandovan u sobu nasuprot moje bivše, u Komandni vod i sa njima sam proveo do kraja vojnog roka.. Petak 13. prosinca 1985. godine sam se skinuo. Dolaskom u Varaždin, u kinu je igrao hororr PETAK 13 koji sam pogledao.
Pa drugovi i gospodo ako ovo pročita neko iz te klase neka se javi, večinu pamtim, a imam i slike iz tog vremena... Sa jednim iz Bosne sam u kontakti, i tada smo bili "dobri drugovi"
Evo nas na polaganju zakletve, mi fazani sa potvrdama u rukama, potporučnik i stare kuke.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Sa ljeva na desno stoje: potporučnik Tomaž Strgar, njegov čato Matej Oblak (Ljubljana), do njega stari vojnik iz Južne Srbije, ne sjećam se imena, iza njega slovenac iz Kočevja ili Novog mesta Eduard Kočevar, sljedeći je albanac Meha Skender (radio u cirkusu), albanac Jetula Selmani, ja, do mene osoba sa kojom se i danas čujem je iz Tešnja Mahmutović Omer, jedan od naših desetara Ljubiša Stanimirović iz Loznice (vodnika Savića zemljak), stari vojnik albanac Fetah Statovci...
Čuče: Velievsko Nevrus iz Resena, Makedonija, do njega je Srećko Živojinović iz Požarevca (veterinar), sljedeći je Jukić Ante iz Sarajeva (84. godine Arena ga je izabrala za junaka godine jer je iz neke hladne bosanske rijeke spasio par putnika iz potonulog auta), posljedni je srbin Đokić Dejan iz Beograda, Petlovo brdo, trenirao nogomet u Crvenoj zvezdi.  Bilo je još par starih vojnika, desetar iz Nevesinja, Rom iz Niša i jedan albanac, boksač....


Autonoman: komentar modifikovan dana: 11.08.14 13:16; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
Autonoman
Gušter
Gušter
Autonoman


BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2014-08-08
DOB : 58

AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA Empty
KomentarNaslov komentara: Gdje su sad potporučnik slovenac Jože Strgar i vodnik Slobodan Savić???   AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA Icon_minitime08.08.14 11:10

Jel netko zna nešto o oficirima koji su bili zapovjednici u izviđačkom vodu ABHO, vodniku Slobodanu Saviću iz Loznice i potporučniku Tomaž Strgar... Koja je njihova sudbina nakon 1985. godine????
Ovo je Jože Strgar 1984. godine

[You must be registered and logged in to see this image.]


Autonoman: komentar modifikovan dana: 10.08.14 0:41; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West


Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2557
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 68
M(j)esto BG

AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA   AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA Icon_minitime09.08.14 18:00

Autonoman (citat):
Jel netko zna nešto o oficirima koji su bili zapovjednici u izviđačkom vodu ABHO, vodniku Slobodanu Saviću iz Loznice i potporučniku Jože Strgar... Koja je njihova sudbina nakon 1985. godine????
Ovo je Jože Strgar 1984. godine

Na slici je Tomaž Strgar, sada pukovnik slovenačke vojske i vojni izaslanik RSlovenije u Ruskoj Federaciji.

_________________
Bata Nidža, zvani Đole, u slobodno vreme iskusni politički radnik
Na vrh Go down
Autonoman
Gušter
Gušter
Autonoman


BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2014-08-08
DOB : 58

AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA   AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA Icon_minitime10.08.14 0:46

East&West (citat):
Na slici je Tomaž Strgar, sada pukovnik slovenačke vojske i vojni izaslanik RSlovenije u Ruskoj Federaciji.

Hvala druže, ja ga prekrstio u Jože... Tomaž je taj Strgar... Već onda se vidjelo da je budučnost pred njim, nadam se da je svijetla Smile
E baš mi je drago da sam saznao nešto o njemu... Moja generacija mu je bila prva koju je nakon akademije zadužio Wink ali sve pozitivno mogu reči za njega.. Bio je ok za vojnika...
Još ako neko zna šta je sa vodnikom Savićem, on je snama bio u Fažani, na terenu.. Jebač malo veći.. Tad je bila hit pjesma Suada, a bila jedna plava Suada među čistačicama... A zna se, neće ona dati vojniku dok je podoficir tu...

Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West


Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2557
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 68
M(j)esto BG

AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA   AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA Icon_minitime10.08.14 12:24

Autonoman (citat):
East&West (citat):
Na slici je Tomaž Strgar, sada pukovnik slovenačke vojske i vojni izaslanik RSlovenije u Ruskoj Federaciji.

Hvala druže, ja ga prekrstio u Jože... Tomaž je taj Strgar... Već onda se vidjelo da je budučnost pred njim, nadam se da je svijetla Smile
E baš mi je drago da sam saznao nešto o njemu... Moja generacija mu je bila prva koju je nakon akademije zadužio Wink ali sve pozitivno mogu reči za njega.. Bio je ok za vojnika...
Još ako neko zna šta je sa vodnikom Savićem, on je snama bio u Fažani, na terenu.. Jebač malo veći.. Tad je bila hit pjesma Suada, a bila jedna plava Suada među čistačicama... A zna se, neće ona dati vojniku dok je podoficir tu...

Znaš druže,
U principu sam protiv javnog pisanja o kasnijim sudbinama naših starešina ( i kolega) iz JNA, ali eto kad si tako lepo zamolio učinio sam izuzetak.  Wink

_________________
Bata Nidža, zvani Đole, u slobodno vreme iskusni politički radnik
Na vrh Go down
pera84
Podpukovnik
Podpukovnik
pera84


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 6178
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA   AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA Icon_minitime10.08.14 14:27

East&West (citat):
Znaš druže,
U principu sam protiv javnog pisanja o kasnijim sudbinama naših starešina ( i kolega) iz JNA, ali eto kad si tako lepo zamolio učinio sam izuzetak.  Wink

Nidzo, za JNA dio se slazem, al'nadam se da nemas nista protiv da cujemo sta se "desilo" sa Suadom?
Mislim, znamo sta, samo da vidimo kako. lol! 

Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West


Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2557
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 68
M(j)esto BG

AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA   AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA Icon_minitime10.08.14 15:17

Kažu kad čoveka napusti duh onda je ugasio, a ti Perice imaš i viška-za društvo. Zato još jedan +.
Eto i ovaj naš kolega Autonoman  pametno zaključio o davanju, mogli bi podoficiri i njemu neki plusić.

A Suada ......... moguće da je na osnovu njenih sećanja nastalo ovo ili je samo potvrdila opštepoznatu teoremu:


_________________
Bata Nidža, zvani Đole, u slobodno vreme iskusni politički radnik
Na vrh Go down
Autonoman
Gušter
Gušter
Autonoman


BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2014-08-08
DOB : 58

AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA   AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA Icon_minitime10.08.14 21:37



Slušajte pažljivo pjesmu  kako bi saznali sudbinu Suade Wink

Znaći nemože se raspitivat za svoje bivše oficire i drugare????

Na vrh Go down
Autonoman
Gušter
Gušter
Autonoman


BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2014-08-08
DOB : 58

AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA   AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA Icon_minitime10.08.14 22:01

East&West (citat):
U principu sam protiv javnog pisanja o kasnijim sudbinama naših starešina ( i kolega) iz JNA, ali eto kad si tako lepo zamolio učinio sam izuzetak.  Wink

A kako onda da se dogodi ovo: Glavni cilj ovoga foruma jeste uspostavljanje kontakta između nekadašnjih vojnika, a ne promocija jedne bivše vojske.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA   AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA Icon_minitime10.08.14 22:02

Autonoman (citat):
Znaći nemože se raspitivat za svoje bivše oficire i drugare????

Može.
Ali ako je nešto krenulo kasnije jako naopako s nekim, trebalo bi znat stat s raspitivanjem.  Wink

Pomoću opcije privatne poruke, sugovornici sami odlučuju na koji način i o čemu razgovaraju, tu nema ograničenja, ali mora biti obostrana usaglašenost za nivo komunikacije.
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA   AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA Icon_minitime11.08.14 7:26

Ma vjerujem da forum postoji da se i dozna o oficirima i vojnicima, s kojima smo imali prilike služiti,...gdje su sad i jesu li živi, što rade i jesu li još aktivni...ne vidim razloga za skrivanje jer na ovim prostorima skoro smo svi ratovali protiv svih....ali to je dio prošlosti i povijesti i nju nećemo moći promijeniti, ma kako to željeli!!!
Nismo mi krivi za događanja mada je velika večina sudjelovala u istim, kao pripadnici vojske republika u kojima smo boravili, osim izuzetaka!!!
Ako je nešto doista teško ili mučno onda naravno prekidamo diskusiju kako ne bismo previše dirali stare rane, ali za ostalo što da ne saznamo, pa to je i osnova druženja tu!!!
Neće zato neki bivši oficir biti manje vrijedan ako ga se spomene da je u mirovini ili da je u dipomaciji, ili da je nažalost poginuo!!!
To je moje mišljenje, dozvoljavam i drukčije naravno!!! a sad vi odlučite dokle se smije u takvoj diskusiji ići tj koliko odvojiti u privatni dio!!!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West


Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2557
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 68
M(j)esto BG

AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA   AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA Icon_minitime11.08.14 8:10

Gringo (citat):
Ma vjerujem da forum postoji da se i dozna o oficirima i vojnicima, s kojima smo imali prilike služiti,...gdje su sad i jesu li živi, što rade i jesu li još aktivni...ne vidim razloga za skrivanje jer na ovim prostorima skoro smo svi ratovali protiv svih....ali to je dio prošlosti i povijesti i nju nećemo moći promijeniti, ma kako to željeli!!!
Nismo mi krivi za događanja mada je velika večina sudjelovala u istim, kao pripadnici vojske republika u kojima smo boravili, osim izuzetaka!!!
Ako je nešto doista teško ili mučno onda naravno prekidamo diskusiju kako ne bismo previše dirali stare rane, ali za ostalo što da ne saznamo, pa to je i osnova druženja tu!!!
Neće zato neki bivši oficir biti manje vrijedan ako ga se spomene da je u mirovini ili da je u dipomaciji, ili da je nažalost poginuo!!!
To je moje mišljenje, dozvoljavam i drukčije naravno!!! a sad vi odlučite dokle se smije u takvoj diskusiji ići tj koliko odvojiti u privatni dio!!!

Slažem se u potpunosti sa ovim što si napisao. Bio sam protiv i sada sam protiv da se otvori posebna tema Sudbina naših bivših starešina ... gde se iz naslova vidi čime bi se bavila i o čemu bi se razgovaralo. Stazio je posle dao korektno i razumljivo objašnjenje zašto ne kao posebna tema. A to da neko u svojoj priči o mestu služenja, svojoj obuci itd, pomene svog starešinu, neke njegove osobine, kasniji domet i sadašnji status neka ostane u okvirima korektnosti, baš kako kažeš: Neće zato neki bivši oficir biti manje vrijedan ako ga se spomene da je u mirovini ili da je u dipomaciji, ili da je nažalost poginuo!!!



_________________
Bata Nidža, zvani Đole, u slobodno vreme iskusni politički radnik
Na vrh Go down
Vrhovlje
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2014-09-02
M(j)esto Sarajevo

AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA   AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA Icon_minitime04.09.14 0:53

East&West (citat):

Znaš druže,
U principu sam protiv javnog pisanja o kasnijim sudbinama naših starešina ( i kolega) iz JNA, ali eto kad si tako lepo zamolio učinio sam izuzetak.  Wink


Zar danas uopšte ima tajni iz neke od vojnih oblasti, pa čak i među nama - običnim smrtnicima, a posebno još ako se radi o javnim vojnim osobama?


Nije mi jasno zašto bi neko tajio nečiju ili svoju vojnu poziciju, izuzev ako nije prekršio pravila službe i zakone... Neutral
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA   AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA Icon_minitime04.09.14 16:17

Nema tajni možeš slobodno iznijeti saznanja o oficirima gdje je ako znaš ili zatražiti informaciji, ne otvaramo samo novu temu ali pod svim temama  ovo ostaje javno ukoliko se poštuju pravila!!!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
golubcanin
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2015-01-10
M(j)esto golubac

AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA   AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA Icon_minitime10.01.15 16:54

slucajno sam naisao na ovaj forum,veoma mije drago sto mogu dase rapitam o moj drugarima iz bivse jna.naime ja sam bio generacija januarska 78-79 u ajdovscini u drugoj ceti porucnika PETKOVICA SRBOLJUBA a koliko se secam komandant kasarne nam je bio LEKA MARSENIC a njegov zamenik kapetan VINCIC ime mu se nesecam a MPV nam je bio BOSKO PEULIC koliko se secam.secam se da nam je bio komandant u momandi stana cin sam zaboravio LIEPOLD ROZANC 253 BRIGADE,secam se jos da na prvom spratu je bila 1 pesadijska ceta KAPETANA MALINOVICA,spomenuo bih nekoliko imena moji saboraca. DRAGAN KABLAR bg,desetara DJORDJIC MILOSA, MILOSAVLJEVIC JOVICA iz okoline NISA VODNIK stazista nam je bio ZVONKO UTROSA iz celja pa desetara SLIPIC SENADA IZ ZAVIDOVICA ako sa foruma zna nesto ili procita neka se slobodno javi u komentare bio bih veom seran kad bi bio sa njima u kontaktu veliki pozdrav za ADMINA sto se setio da napravi ovaj forum pozdrav...
Na vrh Go down
golubcanin
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2015-01-10
M(j)esto golubac

AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA   AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA Icon_minitime10.01.15 16:59

nespomenuh dase kasarna zvala SRECKO KOSOVEL secam se jos da su izvidjaci abhao bili preko puta piste u zgradi na drugom spratu..
Na vrh Go down
titovveles
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2015-02-11

AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA   AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA Icon_minitime17.02.15 0:15

I ja sam imao obuku u toj kasarni ARJ PVO   komandni vod  / Sep 87 do januara 88
 posle to  prekomanda u Sezani u komandi
Na vrh Go down
posavljak
Vodnik I klase
Vodnik I klase



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 553
ČLAN OD: : 2013-04-08
DOB : 61
M(j)esto Derventa, Republika Srpska, BiH

AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA   AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA Icon_minitime02.05.16 10:09

"golubčanin" Koliko znam Boško Peulić živi na području opštine Prnjavor. Ukucaj Boško Peulić na pretraživaču interneta dobićeš više informacija.
Na vrh Go down
Sponsored content





AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA   AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA Icon_minitime

Na vrh Go down
 
AJDOVŠČINA 1266 IZVIĐAČKI VOD ABHO 1984/85 NOVEMBARSKA
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Vipava/Ajdovščina VP 1266 90/91
» Ajdovščina VP 1266/2 1974.
» KASARNA SRECKO KOSOVEL 1266 AJDOVSCINA GENERACIJA 1978-1979
» Vezista Ajdovscina 1981
» AJDOVŠČINA April 1981

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SLOVENIJA-
Idi na: