FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Malo nostalgije

Go down 
+21
Seavo
Drug desatar
VP 2033
jozl52
šole
dojran
VBČ
Doktor Živago
goran9030
Brkakougar
vladimir
arcibald01
croato
Sloba1
mirko bratuš
pera84
PORUCNIK
zokika
SveJug
madamov
Marduk
25 posters
Idi na stranicu : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Next
AutorPoruka
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

Malo nostalgije - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Malo nostalgije   Malo nostalgije - Page 11 Icon_minitime20.12.22 14:37

Gre moško žepno uro neznane znamke, verjetno tudi generik.


Ura je po moji oceni iz niklja, neznanega izdelovalca, izdelana okoli leta 1900, vendar nikakor po letu 1920. Mehanizem ure je značilen za nižji srednji razred tistega časa. Gre namreč za to, da so ure s tem sistemom premikanja kazalcev (levo od kronice ima prepreko, ki jo potisnemo proti notranjosti ure in tako premikamo kazalce), izdelovali množično do prve svetovne vojne, kasneje pa skoraj ne več.
Ura na sliki je danes zelo redka in zelo iskana ura. Ura je cilindrična.
Ura deluje brezhibno, do minute natančno, v enem dnevu praktično ne prehiteva niti zaostaja. Nima zamenjanih delov, kazalci so originalni, prav tako številčnica, ki je zelo dobro ohranjena.
Sem pa jo nabavil v nedeljo na sejmu.

SveJug and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

Malo nostalgije - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Malo nostalgije   Malo nostalgije - Page 11 Icon_minitime20.12.22 14:41

V nedeljo sem kupil tudi zanimive manšetne gumbe.

[You must be registered and logged in to see this image.]

SveJug and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

Malo nostalgije - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Malo nostalgije   Malo nostalgije - Page 11 Icon_minitime20.12.22 14:42

[You must be registered and logged in to see this image.]

SveJug and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

Malo nostalgije - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Malo nostalgije   Malo nostalgije - Page 11 Icon_minitime20.12.22 14:42

[You must be registered and logged in to see this image.]

SveJug voli ovaj upis

Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

Malo nostalgije - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Malo nostalgije   Malo nostalgije - Page 11 Icon_minitime20.12.22 14:45

Na gornjih slikah so zanimivi manšetni gumbi iz časa SFRJ, točneje iz časa JLA in Vojnega letalstva JLA. Na gumbu je lovsko letalo, kar piše tudi pod emblemom letala na gumbu.
Lovsko letalo Orel je bilo skupni jugoslovansko-romunski projekt. Projekt je bil poimenovan YUROM, končni produkt, visoko krilno dvomotorno jurišno letalo kovinske konstrukcije, je v Jugoslaviji dobilo naziv Soko J – 22 Orel, v Romuniji pa IAR 93 Vultur (Orel).
Projekt se je zgledoval po britansko – francoskem letalu Sepecat Jaguar, ki je bil dokončan nekaj let pred Orlom. Orel je bil projektiran v letalskih inštitutih v Žarkovu in Bukarešti, proizvodnja pa je potekala v Mostarju (Soko), Pančevu (Utva) in v Craiovi (I.R.Av.). Romunski in jugoslovanski prototip sta poletela na isti dan, 31. oktobra 1974. V drugi polovici sedemdesetih let so bile izvedene nekatere izboljšave in začelo se je s serijsko proizvodnjo. V Jugoslaviji je bila izdelana tudi izvidniška verzija. V različnih verzijah je bilo v obeh državah izdelanih več kot 200 primerkov letala.
Manšetni gumbi pa so zelo verjetno del svečane uniforme pilota Vojnega letalstva JLA. Danes zelo redki in iskani gumbi. So pa v originalni škatlici.

SveJug, goran9030 and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
Doktor Živago
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 57
M(j)esto Vinkovci

Malo nostalgije - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Malo nostalgije   Malo nostalgije - Page 11 Icon_minitime22.12.22 22:45

[You must be registered and logged in to see this image.]
Sjeća li se tko jos ovih petrolejskih lampi koje su nekada osvjetljavale prostor u kojima se živjelo i radilo?
Ja sam pod njima učio kad je znalo nestajati struje a bile su i neke testrikcije.

SveJug and Dario vole ovaj upis

Na vrh Go down
Doktor Živago
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 57
M(j)esto Vinkovci

Malo nostalgije - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Malo nostalgije   Malo nostalgije - Page 11 Icon_minitime22.12.22 22:47

[You must be registered and logged in to see this image.]
Skoro su slične, ali svima nešto nedostaje. Što?

SveJug and arcibald01 vole ovaj upis

Na vrh Go down
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Malo nostalgije - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Malo nostalgije   Malo nostalgije - Page 11 Icon_minitime22.12.22 22:49

Imam sličnu dolje u ostavi. Samo nemam taj gornji poklopac ili što je to već?
Na mojoj je sa suprotne strane ogledalo, tako da je davala više svjetla

_________________
In medias (t)res...

Doktor Živago voli ovaj upis

Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Malo nostalgije - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Malo nostalgije   Malo nostalgije - Page 11 Icon_minitime22.12.22 22:52

Doktor Živago (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
Skoro su slične, ali svima nešto nedostaje. Što?
Ove nisu zidne, pa nemaju ogledalce i pribor za vješanje. 
Ne znam što im nedostaje, ali ako imaju fitilj i "fitriol", samo kresni šibicu i imaš starinski ugođaj. 
I dalje mi nije jasno čime si ih to poklopio?

_________________
In medias (t)res...
Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
Doktor Živago
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 57
M(j)esto Vinkovci

Malo nostalgije - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Malo nostalgije   Malo nostalgije - Page 11 Icon_minitime22.12.22 23:22

Nemaju ogledalo,to si krasno primjetio a na njih sam stavio gumene čepove da ne upada prasina.

SveJug and goran9030 vole ovaj upis

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Malo nostalgije - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Malo nostalgije   Malo nostalgije - Page 11 Icon_minitime22.12.22 23:34

Doktor Živago (citat):
Nemaju ogledalo,to si krasno primjetio a na njih sam stavio gumene čepove da ne upada prasina.

Da, ogledalo da reflektira svetlost. Sosin primer.

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!

goran9030 and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
Dario
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1616
ČLAN OD: : 2022-02-27

Malo nostalgije - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Malo nostalgije   Malo nostalgije - Page 11 Icon_minitime23.12.22 1:02

SveJug (citat):
Doktor Živago (citat):
Nemaju ogledalo,to si krasno primjetio a na njih sam stavio gumene čepove da ne upada prasina.

Da, ogledalo da reflektira svetlost. Sosin primer.

[You must be registered and logged in to see this image.]

U 3D bi nazvali "first bounce of rays" [You must be registered and logged in to see this image.]

SveJug voli ovaj upis

Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

Malo nostalgije - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Malo nostalgije   Malo nostalgije - Page 11 Icon_minitime23.12.22 17:07

Pa da še jaz prikažem svojo petrolejko. Eno izmed mnogih. Niti ne vem koliko jih imam niti kje vse jih imam. Še to na sliki sem komaj našel. Sicer pa ni kaj dodati. Slika je slika.

[You must be registered and logged in to see this image.]

SveJug and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

Malo nostalgije - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Malo nostalgije   Malo nostalgije - Page 11 Icon_minitime23.12.22 17:12

Malo bolj zanimiva je svetilka na spodnjih slikah. Verjetno bo Stanko lahko dopolnil tekst. Gre za železničarsko svetilko iz časa KuK (Avsto Ogrske). Zanimivo je, da originalna svetilka ni imela sveče temveč gorilnik na repičino olje. Ker pa je ceneje in bolj enostavno vstaviti svečo, je nekdo odstranil gorilnik in pritrdil nastavek za svečo. In sedaj je svetilk takšna kot je. Ima pa originalno steklo, kar je pri tako stari svetilki redkost. In sedaj slika:

[You must be registered and logged in to see this image.]

SveJug and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

Malo nostalgije - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Malo nostalgije   Malo nostalgije - Page 11 Icon_minitime23.12.22 17:16

Ker imam nekje doma podobno svetilko (gre za popolnoma neuporabljeno svetilko vojske kraljevine Jugoslavije) kjer je še gorilnik bom (ko jo najdem) poslikal in prilepil na forum da vidite kako izgleda takšen gorilnik. In sedaj še gornja svetilka iz drugega kota:

[You must be registered and logged in to see this image.]

pera84, SveJug and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
Doktor Živago
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 57
M(j)esto Vinkovci

Malo nostalgije - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Malo nostalgije   Malo nostalgije - Page 11 Icon_minitime23.12.22 17:56

Prekrasno očuvane svjetiljke Arčie!

Jučer sam bio kod kolege koji je u mirovini( bio je upravitelj suda) u njegovoj kući u kojoj sam živi.

Za mene kao da se vrijeme zaustavilo.
Zidovi viši od 3 metra. Štukature na zidovima stare preko 100 godina. Na zidovima stare uljane slike i uokvireni staribski gobleni.
Barokni lakirani namještaj počev id baroknog stolića od mahagonija u hodniku, u dnevnom boravku mnoštvo knjiga, stari sekreter i stolna lampa starija od mene.
Mnoštvo knjiga i starih rukopisa i na policama i na podu.
Nevjerojatno.

pera84 and arcibald01 vole ovaj upis

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Malo nostalgije - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Malo nostalgije   Malo nostalgije - Page 11 Icon_minitime23.12.22 18:18

Doktor Živago (citat):
Prekrasno očuvane svjetiljke Arčie!

Jučer sam bio kod kolege koji je u mirovini( bio je upravitelj suda) u njegovoj kući u kojoj sam živi.

Za mene kao da se vrijeme zaustavilo.
Zidovi viši od 3 metra. Štukature na zidovima stare preko 100 godina. Na zidovima stare uljane slike i uokvireni staribski gobleni.
Barokni lakirani namještaj počev id baroknog stolića od mahagonija u hodniku, u dnevnom boravku mnoštvo knjiga, stari sekreter i stolna lampa starija od mene.
Mnoštvo knjiga i starih rukopisa i na policama i na podu.
Nevjerojatno.

I to ce neki novopeceni bogatas da odkupi i da "renovira" u modernom stilu.

_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!

Dario voli ovaj upis

Na vrh Go down
pera84
Podpukovnik
Podpukovnik
pera84


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 6178
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

Malo nostalgije - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Malo nostalgije   Malo nostalgije - Page 11 Icon_minitime23.12.22 18:24

Citat :
Za mene kao da se vrijeme zaustavilo.

E moj Doktore, navikli smo se na govna koja nam gura IKEA, pa kad se sretnemo sa nekom starinom trljamo oci u nevjerici. 
Nekad su stvari nadzivljavale vlasnika, danas si sretan ako prezive dok ih raspakujes.

PORUCNIK, Doktor Živago and Dario vole ovaj upis

Na vrh Go down
Doktor Živago
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 57
M(j)esto Vinkovci

Malo nostalgije - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Malo nostalgije   Malo nostalgije - Page 11 Icon_minitime23.12.22 18:35

E moj Pero, ja obožavam starine, nešto što je puno toga preživjelo, i nosi u sebi neispričanu povijest.

Moj prijatelj se nikad nije ženio. Sin je advokata, dakle potječe iz imućne obitelji a sam je kolekcionar.
Da Arčie dođe kod njega u kuću, mjesecima ne bi izlazio. Sve stvari u kući su kao iz muzeja.
Ima starih kovanica i papirnatog novca, slika, knjiga, rukopisa, posuđa.

Takav pod kao kod njega sam vidio kod nas u muzeju.

Tepisi perzijski.

Pličice u kupatilu stare preko 90 godina. Kuća je jos starija.

Okućnica je isto posebna. Vrt ekstra..sve drveće za mene čista egzotika.
Vrtna sjenica sa klupama iz Austro Ugarske monarhije.

Tih pola sata sam se odmorio kao da sam bio u sanatoriju.

Predivan osjećaj.
Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

Malo nostalgije - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Malo nostalgije   Malo nostalgije - Page 11 Icon_minitime23.12.22 20:18

Doktor Živago (citat):
Prekrasno očuvane svjetiljke Arčie!

Jučer sam bio kod kolege koji je u mirovini( bio je upravitelj suda) u njegovoj kući u kojoj sam živi.

Za mene kao da se vrijeme zaustavilo.
Zidovi viši od 3 metra. Štukature na zidovima stare preko 100 godina. Na zidovima stare uljane slike i uokvireni staribski gobleni.
Barokni lakirani namještaj počev id baroknog stolića od mahagonija u hodniku, u dnevnom boravku mnoštvo knjiga, stari sekreter i stolna lampa starija od mene.
Mnoštvo knjiga i starih rukopisa i na policama i na podu.
Nevjerojatno.
Meni zelo znano. Imel sem dobrega prijatelja, bil je sodnik na takratnem Občinskem sodišču. Že njegov oče pa je bil državni uslužbenec v času Kraljevine in še prej. Kot moj stari oče. Bil je razvezan in je živel sam. Imel je hčerko, ki je poznala vse najnovejše firme oblek, čevljev, ličil. Starine pa jo niso zanimale. Tudi ta moj prijatelj je živel v starem stanovanju, zidovi visoki preko 3 metrov. Pohištvo staro več kot 100 let. Vse hrastov les. Zbiral je kovance, znamke. Imel je kompletne serije znamk takratnih kolonij. Vrednost za dva dobra avtomobila. Potem pa je ostarel in je moral v dom za ostarele. Vse je dobila hčerka, ki je praktično za nekaj dražjih oblek vse prodala. jaz bi rekel zaradi neznanja in neumnosti poklonila. vse ostalo pa je odpeljala na odpad. Kup družinskih albumov s slikami iz konca 40 in 50 let. Potem sem imel srečo pa sem od enega Roma, da ne rečem cigana, ki je te albume nekje našel (beri ukradel na odpadu) nekaj slik odkupil.

Bile so zanimive slike. na slikah so bili sodniki in sodniško osebje, ki je službovalo v času ko je bil moj prijatelj še aktiven. Veliko sem jih osebno poznal, nekaj pa po imenu. prijatelj je namreč na vsako sliko napisal kje je bilo slikano in kdo je na sliki.  

Starejši sin je imel sošolko, ki je sedaj šef pokrajinskega arhiva. Z doktoratom znanosti. Slučajno smo se srečali, saj smo se nekoč družili, ko so bili otroci še manjši. Ko sem ji povedal kaj imam (namreč te slike) jih je bila takoj pripravljena odkupiti za arhiv. seveda jih nisem prodal, jih pa je kopirala tako da so kopije slik v arhivu.

In to je bil samo en album. Koliko pa jih je bilo uničenih niti nočem pomisliti. In koliko stvari se zaradi neznanja in neumnosti uniči. pa saj ne vem, tudi mojih otrok starine ne zanimajo.
In ko me ne bo več bodo vse odpeljali in, kot pravi Pero, pohištvo nabavili v Ikei. Ker tam je vse res lepo.

pera84, Doktor Živago and Dario vole ovaj upis

Na vrh Go down
Doktor Živago
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 57
M(j)esto Vinkovci

Malo nostalgije - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Malo nostalgije   Malo nostalgije - Page 11 Icon_minitime23.12.22 22:42

Sve je jasno Arčie.
Ja sam uvijek volio umjetnost, i starine.

Nismo to kupovali i skupljali da bi ot toga imali neke koristi nego isključivo da u tome uživamo.
Moja bolja polovica je u tom dijelu ista kao i ja.

Moj prijatelj je u danasnje vrijeme pravo osvježenje.

Dario voli ovaj upis

Na vrh Go down
Dario
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1616
ČLAN OD: : 2022-02-27

Malo nostalgije - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Malo nostalgije   Malo nostalgije - Page 11 Icon_minitime24.12.22 0:01

Doktor Živago (citat):
E moj Pero, ja obožavam starine, nešto što je puno toga preživjelo, i nosi u sebi neispričanu povijest.

Moj prijatelj se nikad nije ženio.

Ključ uspjeha 😂 🤣

Doktor Živago voli ovaj upis

Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

Malo nostalgije - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Malo nostalgije   Malo nostalgije - Page 11 Icon_minitime24.12.22 11:13

Doktor Živago (citat):
Sve je jasno Arčie.
Ja sam uvijek volio umjetnost, i starine.

Nismo to kupovali i skupljali da bi ot toga imali neke koristi nego isključivo da u tome uživamo.
Moja bolja polovica je u tom dijelu ista kao i ja.

Moj prijatelj je u danasnje vrijeme pravo osvježenje.
Točno tako, doktore. Pravi zbiratelj ne išče korist, osebno lahko povem, da z zbiranjem starin ne obogatiš. Imaš sicer neko vrednost, In če nisi prekupčevalec, je ta vrednost mrtev kapital, kot se reče. Imaš pa nekaj bistveno več, osebno zadovoljstvo, ker ti je uspelo ohraniti nekaj zgodovinskih predmetov, ki bi sicer bili uničeni. In to osebno zadovoljstvo odtehta vsako materialno bogastvo. Vsaj zame. lahko bi veliko prodal. In kaj bi dosegel? Kupil avto? pa saj ga imam. Pravzaprav imam vse kar si želim. In to je dovolj.

Poznam pa kar nekaj preprodajalcev. Ne moreš si misliti kako dobro živijo. danes imaš novodobne kapitaliste, ki imajo veliko denarja in hočejo s nakupom dragih starin pokazati kako so bogati. O starinah pa tako nimajo pojma.  Ali pa nekateri z nakupom starin perejo denar. Dokler ni bilo vojne v Ukrajini je bilo pri nas ogromno Rusov. Ti so kupili vse kar si jim ponudil, samo da je bilo drago. Niso se pogajali. Bili so zelo dobri kupci. Doktore moraš pa vedeti, da so recimo kakšna nacistična odlikovanja ali priznanja dosegala ceno več kot 10 000 EUR. Moraš pa pri takšnih odlikovanjih biti zelo previden. Kitajci so strokovnjaki. Znajo tako dobro ponarediti predmet, da ga lahko samo z analizo v kakšnem dobrem laboratoriju prepoznaš kot ponaredek. 

nekatere predmete pa lahko tudi jaz prepoznam kot ponaredek. Kot n. pr. email na AO medaljah, takšnega ne znajo narediti niti Kitajci. V tem emailju je bil svinec, ki ga kasneje niso smeli več vstavljati v material. Pa tudi emajlirane medalje IKOMA, pa delno tudi AURE Celje. To je bila kvaliteta kakršne danes ne zna narediti nihče več. So pa, kot rečeno, ponaredki zelo blizu originalom.

Pred kratkim so pri nas prodajali ponaredke narodnega heroja in spominske medalje španskih borcev. pa se je kar hitro ugotovilo, da gre za ponaredke. Pri heroju, si ga dal na vago pa je ni bila prava teža, čeprav je bil iz zlata. Še prej pa si prepoznal "špance". Originali so kovani, ponaredki pa odliti, čeprav zelo dobro. Pa se vseeno vidi.  Dobro pa o tem mogoče kdaj drugič v kakšni drugi temi.

SveJug and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Malo nostalgije - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Malo nostalgije   Malo nostalgije - Page 11 Icon_minitime24.12.22 14:08

U Svedsku ima jedan TV program sto se zove "ANTIKRUNDAN". Experti idu od grada do grada gde narodu oni to ocenjuju. 
Bilo stvari za vrednosti u milijunima Svedske krune. Isto tako raje koja se razocarala sa svojom kupovinom. 

[You must be registered and logged in to see this link.]

N primer Faberge jnakit

[You must be registered and logged in to see this image.]


_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!

Doktor Živago voli ovaj upis

Na vrh Go down
Doktor Živago
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 57
M(j)esto Vinkovci

Malo nostalgije - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Malo nostalgije   Malo nostalgije - Page 11 Icon_minitime26.12.22 17:28

[You must be registered and logged in to see this image.]

pera84, SveJug and Dario vole ovaj upis

Na vrh Go down
Doktor Živago
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 57
M(j)esto Vinkovci

Malo nostalgije - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Malo nostalgije   Malo nostalgije - Page 11 Icon_minitime29.12.22 23:40

[You must be registered and logged in to see this image.]

SveJug and Dario vole ovaj upis

Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6449
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Malo nostalgije - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Malo nostalgije   Malo nostalgije - Page 11 Icon_minitime08.01.23 9:54

Televizor proizveden u Jugoslaviji 1959. godine, nazvan je "Tesla 59 TV". Imao je ekran dijagonale 43 centimetra i bio težak celih 20 kilograma. Imao je i 12 kanala, ali se slika videla samo na jednom.


[You must be registered and logged in to see this image.]

goran9030, Doktor Živago and Dario vole ovaj upis

Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6449
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Malo nostalgije - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Malo nostalgije   Malo nostalgije - Page 11 Icon_minitime12.01.23 18:33

Bile su zime, bilo snega, bilo nam je lepo...[You must be registered and logged in to see this image.]

oficir s ruzom and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6449
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Malo nostalgije - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Malo nostalgije   Malo nostalgije - Page 11 Icon_minitime12.01.23 21:15

Kako je ovo bilo dobro, jos onaj preliven cokoladom...


[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Doktor Živago
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 57
M(j)esto Vinkovci

Malo nostalgije - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Malo nostalgije   Malo nostalgije - Page 11 Icon_minitime13.01.23 18:26

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Malo nostalgije - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Malo nostalgije   Malo nostalgije - Page 11 Icon_minitime13.01.23 18:51

No koments.  Neutral
[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!
Na vrh Go down
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Malo nostalgije - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Malo nostalgije   Malo nostalgije - Page 11 Icon_minitime13.01.23 23:30

Još su nam svježi utisci od zadnjeg dočeka nove godine. Zapravo, već godinama nismo na TV vidjeli ništa novo i ništa zanimljivo. 
Evo malo nostalgije dok gledamo dio programa za doček od prije 40 i kusur godina. 
Gledajući ovo, moram priznati da mi je žao što nam ne prikazuju ovakve reprize, umjesto "Sam u kući" već (valjda) 15-u godinu za redom.  

_________________
In medias (t)res...

Zoran I and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
pera84
Podpukovnik
Podpukovnik
pera84


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 6178
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

Malo nostalgije - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Malo nostalgije   Malo nostalgije - Page 11 Icon_minitime13.01.23 23:53

Citat :
Gledajući ovo, moram priznati da mi je žao što nam ne prikazuju ovakve reprize,

Ne mogu bas da se slozim sa gornjom izjavom (al' se slazem, "Home alone" mi se odavno popeo na ....)
Skoro je supruga nasla nesto slicno na YouTube, ne mogu se tacno sjetiti koja Nova godina.
U prvom trenutku se obradovala a posle desetak minuta je pritisnula off.
Veselije su bili prenosi sahrana visokih nam drzavnih i partijskih funkcionera (Bog da im dusu prosti).
Na vrh Go down
Doktor Živago
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 57
M(j)esto Vinkovci

Malo nostalgije - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Malo nostalgije   Malo nostalgije - Page 11 Icon_minitime14.01.23 0:03

Svatko ima svoje mišljenje. Ja ih već godinama ne pratim. Dosadni su mi..i ponavljajući..
Na vrh Go down
pera84
Podpukovnik
Podpukovnik
pera84


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 6178
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

Malo nostalgije - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Malo nostalgije   Malo nostalgije - Page 11 Icon_minitime15.01.23 7:47

Natrcah danas u (kako bi rekao nas Doktor) "speceraju".

Posle legendarne "tetke", najcesce sluzbeno oruzije milicionera, AVL, portira, nocnih cuvara...

[You must be registered and logged in to see this image.]

oficir s ruzom and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
Doktor Živago
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 57
M(j)esto Vinkovci

Malo nostalgije - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Malo nostalgije   Malo nostalgije - Page 11 Icon_minitime15.01.23 9:55

Jesi li ga bezecirao?

Ja bas nisam  volio Crvenu zastavu kada sam bio aktivni natjecatelj.

Imali su mk puške ali u toj kategoriji malog kalibra je najbolja bila Brno 2 puška.

Za pistolje danas koji jesu siguran sam da su vremenom popravljene njihove perfomanse pa da su uz bok renomiranijim proizvođačima ili ne zaostaju za njima.

Popularna "tetka ili tetejac" je bio službeno JNA kratko oružje.

Iz njega sam pucao i jos ih ima kid nas na tržištu. Dobar pistolj za svoje vrijeme.
Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

Malo nostalgije - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Malo nostalgije   Malo nostalgije - Page 11 Icon_minitime15.01.23 16:10

Epolete pilot - podporočnik med leti 1946 do 1955. Zelo redke epolete.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Zoran I, goran9030 and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

Malo nostalgije - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Malo nostalgije   Malo nostalgije - Page 11 Icon_minitime15.01.23 16:11

In neverjetno dobro ohranjene.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Zoran I, goran9030 and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

Malo nostalgije - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Malo nostalgije   Malo nostalgije - Page 11 Icon_minitime15.01.23 16:14

Še ena malo starejša epoleta. Vojaški uslužbenec IV razreda (rang kapeta 1. razreda) med leti 1955 do 1975

[You must be registered and logged in to see this image.]

PORUCNIK, Zoran I, goran9030 and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 62
M(j)esto Bijelo Polje

Malo nostalgije - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Malo nostalgije   Malo nostalgije - Page 11 Icon_minitime15.01.23 16:27

arcibald01 (citat):
Še ena malo starejša epoleta. Vojaški uslužbenec IV razreda (rang kapeta 1. razreda) med leti 1955 do 1975

[You must be registered and logged in to see this image.]
Mislim da je bila do uvođenja zvjezdica za mlađe odicire, valjda 1980. godine.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

Malo nostalgije - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Malo nostalgije   Malo nostalgije - Page 11 Icon_minitime15.01.23 17:12

PORUCNIK (citat):


Mislim da je bila do uvođenja zvjezdica za mlađe odicire, valjda 1980. godine.

Saj sam nisem prepričan katerega leta so spremenili epolete. namreč te zvezdice (vojaški uslužbenci) so se uporabljale vse do razpada SFRJ in JLA. proti koncu države so jih uporabljali samo še pripadniki vojaškega orkestra.

Gre za to, da epoleta ni obrobljena. Tu pa mislim, da so se oznake spremenile verjetno leta 1975 ali tudi 1980. Prikazana epoleta ni pod oficir, je rang kapetan 1 klase. Novejša je bila identična, samo belo obrobljena, enkrat. Isto kot ostali oficirji JLA, samo da so ti imeli rumeno obrobljeno epoleto (eno, ali dve rumeni obrobi, uslužbenci pa so imeli eno ali dve beli obrobi. Ti boš verjetno bolj vedel kdaj so pričele veljati nove oznake epolet. Čini so tako ostali isti.

PORUCNIK and goran9030 vole ovaj upis

Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

Malo nostalgije - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Malo nostalgije   Malo nostalgije - Page 11 Icon_minitime15.01.23 17:15

Na spodnji sliki je identična epoleta, vojaškega uslužbenca, v rangu kapetana 1 klase, samo to je že nova epoleta. Mislim da so leta 1975 (lahko pa tudi 1980) vsem aktivnim oficirjem zamenjali epolete in so vsi nosili zvezdice (zlate ali srebrne kot na sliki)

[You must be registered and logged in to see this image.]

PORUCNIK, goran9030 and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

Malo nostalgije - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Malo nostalgije   Malo nostalgije - Page 11 Icon_minitime15.01.23 17:20

na spodnji sliki je več epolet vojaških uslužbence, vse so novejše. Epoleta mlašega oficirja je tista čisto spodaj. Saj pravim, uslužbenci in ostali oficirji so imeli identične epolete, samo eni so imeli zlate zvezdice in zlato obrobo drugi pa srebrno. Ostalo pa je bilo vse enako.

Edino česat pa dejansko ni bilo, vojaški uslužbenci so končali s činom polkovnik (vojaški uslužbenec 1. razreda), ni pa mogel napredovati v čin generala, ker tega čina med uslužbenci ni bilo.

[You must be registered and logged in to see this image.]

PORUCNIK, Zoran I and goran9030 vole ovaj upis

Na vrh Go down
Doktor Živago
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 57
M(j)esto Vinkovci

Malo nostalgije - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Malo nostalgije   Malo nostalgije - Page 11 Icon_minitime15.01.23 17:22

Pa dobro Arčie, ti imas epoleta toliko da bi svim članovima( barem ovim aktivnima) mogao podijeliti pripadajuće činove. Laughing

Zoran I voli ovaj upis

Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

Malo nostalgije - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Malo nostalgije   Malo nostalgije - Page 11 Icon_minitime15.01.23 17:27

Doktor Živago (citat):
Pa dobro Arčie, ti imas epoleta toliko da bi svim članovima( barem ovim aktivnima) mogao podijeliti pripadajuće činove. Laughing
samo izberi čin in obdobje, pa se bomo dogovorili. Doktore je pa res, sploh ne vem kje imam kaj in koliko imam česa. Bom pogledal, če nisem že objavil, pred kratkim sem nabavil nove čine general podpolkovnika svečana uniforma. Najprej bom pogledal na forum, če sem jih že prilepil, potem pa se lotim iskanja, kam se jih dal.

Doktor Živago voli ovaj upis

Na vrh Go down
Doktor Živago
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 57
M(j)esto Vinkovci

Malo nostalgije - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Malo nostalgije   Malo nostalgije - Page 11 Icon_minitime15.01.23 17:48

Dogovoreno Arčie!

Svaka čast!
Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

Malo nostalgije - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Malo nostalgije   Malo nostalgije - Page 11 Icon_minitime15.01.23 19:47

Za začetek čini general podpolkovnika, svečana uniforma. Čini so popolnoma novi, še tovarniško prišiti skupaj. Te čine so potem dali v svečano uniformo. 

Sedaj pa se dogaja, da se s svečanih uniform nižjih činov, te so seveda cenejše, odrežejo čini in se všijejo čini generala. Potem pa se takšna uniforma proda kot generalska. seveda dražje. Pa takoj vidiš, da nekaj ne štima. Na takšne uniforme nalepijo nadomestne trakce, običajno z uniforme mogoče kakšnega vodnika. Seveda so odlikovanja tako nizko, da jih noben general ne dobil. Ti so prejemali dosti višja odlikovanja. 

Pa še nekaj. Na svečanih uniformah nikoli niso bili nadomestni trakci temveč miniaturne medalje. Te pa je že težje dobiti. Pa dobro, pustimo sedaj to. 

Tu so ti čini:

[You must be registered and logged in to see this image.]

SveJug, goran9030 and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

Malo nostalgije - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Malo nostalgije   Malo nostalgije - Page 11 Icon_minitime15.01.23 19:50

Pa še nekaj sem našel, ko sem iskal generalske epolete. Žlico za obuvanje čevljev Bata. Vemo, da je Bata zelo staro podjetje. Žlica je seveda novejša, je pa zanimiva, potovalna, za zložiti v žep.

[You must be registered and logged in to see this image.]

goran9030 and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

Malo nostalgije - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Malo nostalgije   Malo nostalgije - Page 11 Icon_minitime15.01.23 19:51

[You must be registered and logged in to see this image.]

SveJug, goran9030 and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

Malo nostalgije - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Malo nostalgije   Malo nostalgije - Page 11 Icon_minitime15.01.23 19:52

[You must be registered and logged in to see this image.]

goran9030 and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
Sponsored content





Malo nostalgije - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Malo nostalgije   Malo nostalgije - Page 11 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Malo nostalgije
Na vrh 
Stranica 11/15Idi na stranicu : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Next
 Similar topics
-
» Kasarna ŠTIP
» Informatika i elektronika na Balkanu
» VP 5380/3b1 15.-19. maj 1991. prekomanda 6. jul
» Malo drukčiji pogled na rat u Ukrajini
» Malo Vojvođanske ravnice ...

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: 
OTVORENA CIVILNA PLATFORMA
 :: RAZNO
-
Idi na: