FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Bijeljina VP

Go down 
+2
fenix
Dejan_Stojičić
6 posters
AutorPoruka
Dejan_Stojičić
Gušter
Gušter
Dejan_Stojičić


BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2014-10-16
DOB : 54
M(j)esto Beograd, Srbija

Bijeljina VP Empty
KomentarNaslov komentara: Bijeljina VP   Bijeljina VP Icon_minitime17.10.14 12:41

Bjeljina VP
1989 - maj - septembar (3 rezerva Plavih šlemova za Namibiju) VP čim se dočepam VK
ne znam da li je iko otišao u tom pravcu (prvi tim pa prva rezerva pa druga pa mi tj treca)
najlepše šljive na parkingu i vežbalištu)
prizemlje zgrade 1 anegdota... (ostavimo otvorene prozore pa poletimo sa piste i zamaknemo ostalima i vratimo se u spavaonu dok ostatak sveta vezba na poligonu...)
Na vrh Go down
http://www.vespaclubsrbija.rs/
fenix
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2014-10-26

Bijeljina VP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bijeljina VP   Bijeljina VP Icon_minitime28.10.14 15:03

ja sam uveliko cekao juni da se rijesim uniforme... neki od nas su se isto bili prijavili za odlazak u Namibiju, ali mislim da niko nije otisao. Ne sjecam se novih koji su stigli 1989... davno je bilo.
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Bijeljina VP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bijeljina VP   Bijeljina VP Icon_minitime29.10.14 8:27

Fenix, ti si se kao običan vojnik prijavio za misiju u Namibiji?

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
fenix
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2014-10-26

Bijeljina VP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bijeljina VP   Bijeljina VP Icon_minitime29.10.14 12:29

Ne, nisam ja , nego neki iz moje generacije... obicni vojnici da. Ali koliko znam , niko nije otisao.
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Bijeljina VP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bijeljina VP   Bijeljina VP Icon_minitime29.10.14 12:35

fenix (citat):
Ne, nisam ja , nego neki iz moje generacije... obicni vojnici da. Ali koliko znam , niko nije otisao.
Došao je neko i pitao vas ko želi iči u UN misiju?

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
fenix
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2014-10-26

Bijeljina VP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bijeljina VP   Bijeljina VP Icon_minitime29.10.14 13:00

Ne znam kako je tacno bilo. Znam samo da se, recimo ,jedan sarajlija prijavio koga sam poznavao i da je trebalo da ide. Da li je neko pitao ili ne, ne znam... nas nije... ali mozda u drugim jedinicama jeste. Kazem samo da se sjecam toga i da je bilo pred sam kraj mog vojnog roka, i da su mnogi raspravljali na tu temu, i znam pouzdano da su se neki porijavili da hoce ici.
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Bijeljina VP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bijeljina VP   Bijeljina VP Icon_minitime29.10.14 13:06

Nisam siguran da bi baš slali običnne ročnike u međunarodne misije scratch .
Uključit če se neko od oficira, koji sigurno nešto znaju o tome ,pa čemo biti pametniji.

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
fenix
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2014-10-26

Bijeljina VP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bijeljina VP   Bijeljina VP Icon_minitime29.10.14 14:04

ma nije ni vazno...htio sam se vise podsjetiti na taj period i ovo me asociralo. Mislio sam da se mozda javio neko koga slucajno poznajem.Rado se sjetim Bijeljine, eto.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Bijeljina VP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bijeljina VP   Bijeljina VP Icon_minitime29.10.14 15:04

lacoš (citat):
Nisam siguran da bi baš slali običnne ročnike u međunarodne misije scratch .

Na Sinaj i u Jemen su svakako išli obični ročnici i to ne u malom broju.

Ovdje je misije dobro obradio s podacima Zemunac u par postova:

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

I tu je par riječi:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Ovdje nešto više:

Učešće pripadnika JNA u mirovnim operacijama

Na vrh Go down
Dejan_Stojičić
Gušter
Gušter
Dejan_Stojičić


BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2014-10-16
DOB : 54
M(j)esto Beograd, Srbija

Bijeljina VP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bijeljina VP   Bijeljina VP Icon_minitime31.10.14 9:31

Dejan_Stojičić (citat):
Bjeljina VP
1989 - maj - septembar (3 rezerva Plavih šlemova za Namibiju) VP2917/SO (dočepao se VK)
ne znam da li je iko otišao u tom pravcu (prvi tim pa prva rezerva pa druga pa mi tj treca)
najlepše šljive na parkingu i vežbalištu)
prizemlje zgrade 1 anegdota... (ostavimo otvorene prozore pa poletimo sa piste i zamaknemo ostalima i vratimo se u spavaonu dok ostatak sveta vezba na poligonu...)
Bjeljina VP
1989 - maj - septembar (3 rezerva Plavih šlemova za Namibiju) VP2917/SO (dočepao se VK)
ne znam da li je iko otišao u tom pravcu (prvi tim pa prva rezerva pa druga pa mi tj treca)
najlepše šljive na parkingu i vežbalištu)
prizemlje zgrade 1 anegdota... (ostavimo otvorene prozore pa poletimo sa piste i zamaknemo ostalima i vratimo se u spavaonu dok ostatak sveta vezba na poligonu...)

_________________
suv drum
Na vrh Go down
http://www.vespaclubsrbija.rs/
BN28081984
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2018-04-30
DOB : 62
M(j)esto Beograd

Bijeljina VP Empty
KomentarNaslov komentara: Pripreme za mirovnz misiju u Namibiji   Bijeljina VP Icon_minitime07.05.18 12:36

fenix (citat):
Ne znam kako je tacno bilo. Znam samo da se, recimo ,jedan sarajlija prijavio koga sam poznavao i da je trebalo da ide. Da li je neko pitao ili ne, ne znam... nas nije... ali mozda u drugim jedinicama jeste. Kazem samo da se sjecam toga i da je bilo pred sam kraj mog vojnog roka, i da su mnogi raspravljali na tu temu, i znam pouzdano da su se neki porijavili da hoce ici.
Pozdrav svim bivšim pripadnicima JNA, ma gde bili.

Kako sam od nedavno član ove grupe tek sam danas pročitao vaše objave, pa velim da uzmem malo učešća, jer sam i sam bio deo odreda koji se spremao za odlazak u Namibiju. U jedinici veze, koja je bila deo odreda, bilo je koliko se sećam 5-6 starešina i četrdesetak vojnika. Za vreme dok je jedinica bila na pripremama u garnizonu Tuzla bio sam komandir te jedinice, i taj period pamtim kao vrlo lepu i dragu uspomenu. Odmah da kažem da u Namibiju nije otišao niko od pripadnika odreda koji se za to pripremao (jer se sklopljeno primirje izmedju zaraćenih strana), već je otišla nekolicina starešina, kao posmatrači UN.

Svi pripadnici jedinice, bilo da su vojnici na odsluženju vojnog roka ili starešine, javljali su se dobrovoljno, odnosno niko ih nije na to prisiljavao. Bilo je malo lutanja i nedoumica na početku koliko će trajati smene u Namibiji, posebno za vojnike na odsluženju vojnog roka, ali je i to brzo razrešeno. Ono što sigurno znam je to da niko od vojnika koji su se prijavili za misiju (za vreme boravka u Tuzli) nije odustao. Bilo je i roditelja koji su dolazili u Tuzlu da ubedjuju svoje sinove (vojnike) da odustanu od misije i odlaska u Namibiju. I pored toga niko nije odustao, a ja lično sam bio pitan od majke jednog od vojnika: "Šta ste im to uradili, pa neće da odustanu"? 

Još jednom da ponovim da mi je to vrlo lepa i draga uspomena. Ako imate još pitanja u vezi sa tom misijom ili sa službovanjem u VP 2917 Bijeljina, stojim vam na raspolaganju i daću odgovore ukoliko oh znam.
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Bijeljina VP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bijeljina VP   Bijeljina VP Icon_minitime08.05.18 6:57

Dobro došao na forum, [You must be registered and logged in to see this link.]!
Dobro će nam doći tvoje sjećanja i razmišljanja o toj misiji na temi:


[You must be registered and logged in to see this link.]

a svakako i sjećanja iz perioda školovanja na temama o starješinama, vojnim školama i VA.
Svakako i na temama gdje si najviše službovao - o Bijeljini.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Sponsored content





Bijeljina VP Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bijeljina VP   Bijeljina VP Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Bijeljina VP
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR BOSNA I HERCEGOVINA-
Idi na: