FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Zvezdara-Pocasna ceta

Go down 
5 posters
AutorPoruka
123456
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-05-15

Zvezdara-Pocasna ceta Empty
KomentarNaslov komentara: Zvezdara-Pocasna ceta   Zvezdara-Pocasna ceta Icon_minitime15.05.14 17:02

Pozdrav.Vidim ima tema za Zvezdaru al vezisti.No tu su bili smjesteni i vojnici Pocasne cete.Ta ceta je bila zaduzena za odavanje pocasti vojnim licima prilikom sahrane.

Ja sam tu dosao u Januaru 87 sa Banjice.I proveo sve vrijeme do Septembra 87.Ako me sjecanje dobro sluzi bio sam 3.vod.Nedavno sam isao u Beograd al nisam imao vremena da svratim do kasarne.Nisam siguran jel to jos kasarna ili ne.Ako je neko sluzio tu neka se javi da se prisjetimo stari dobri dana.

Mislim da sam imao oko 110-115 pocasti za vrijeme sluzenja u Pocasnoj.Poznajem sva groblja po Beogradu i okolini  Very Happy
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Zvezdara-Pocasna ceta Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zvezdara-Pocasna ceta   Zvezdara-Pocasna ceta Icon_minitime26.08.14 9:10

Pozdrav, počasni pucać u zrak,123456 i dobrodošao na forum stražar

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
Radosavljevic Zoran
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-10-06

Zvezdara-Pocasna ceta Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zvezdara-Pocasna ceta   Zvezdara-Pocasna ceta Icon_minitime07.10.14 0:20

Mart 1989 do Februara 1990 godine
Komandant bataljona kapetan Kosta Borojevic, komandiri ceta Raznatovic Zoran Roki i Kovacevic Petar. Komandiri voda su Antic Boban, Strunjes Ognjen, Stojkov Zoran, Curcic Dragan koji je 1992 napustio JNA i presao u Hrvatsku vojsku i kssnije dobio cin generala. Lepa uspomena Samit nesvrstanih u Beogradu i pcasti na Surcinskom aerodtomu.
Na vrh Go down
123456
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-05-15

Zvezdara-Pocasna ceta Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zvezdara-Pocasna ceta   Zvezdara-Pocasna ceta Icon_minitime16.10.14 10:01

Ma dva puta na aerodrumu sam davao pocast i oba puta najebao.Prvi put jer je bilo minus 20 a drugi put jer je bilo plus 35.Kada je bilo minus malo je falilo da mi puska ispadne kod pocasti jer prste nisam osjecao a kod plusa i gace mi bile mokre od znoja.
Na vrh Go down
ZdravkoK
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2017-08-07
M(j)esto titovo velenje

Zvezdara-Pocasna ceta Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zvezdara-Pocasna ceta   Zvezdara-Pocasna ceta Icon_minitime08.08.17 13:01

123456 (citat):
Pozdrav.Vidim ima tema za Zvezdaru al vezisti.No tu su bili smjesteni i vojnici Pocasne cete.Ta ceta je bila zaduzena za odavanje pocasti vojnim licima prilikom sahrane.

Ja sam tu dosao u Januaru 87 sa Banjice.I proveo sve vrijeme do Septembra 87.Ako me sjecanje dobro sluzi bio sam 3.vod.Nedavno sam isao u Beograd al nisam imao vremena da svratim do kasarne.Nisam siguran jel to jos kasarna ili ne.Ako je neko sluzio tu neka se javi da se prisjetimo stari dobri dana.

Mislim da sam imao oko 110-115 pocasti za vrijeme sluzenja u Pocasnoj.Poznajem sva groblja po Beogradu i okolini  Very Happy
Pozdrav i tebi, služio sam u počasnoj četi ako i ti ali sam iz banjice tu prešao negdje u jun ili jul 1984. zadužio sam i vojnički klub dole ispod piste..tamo napravio light-show...smestio bend...i stavljao ploče za muziku na pisti ujutru za budenje in uveče za spavanje...išao sam i u počast kod sahrane a i na aerodrom nekoliko puta prilikom poste nsvrstanih....vežbali smo na "stadionu" odmah gore iznad zgrade. "bežali" u grad kod rupe u mreži gore kod tenka...i tako. prilikom posteje grada beograda odprilike pre 10tak godina bio sam tu i sve je bilo porušeno. Svake godine sam u beogradu posetio sam banjicu sve je tu a Zvezdare više nisam posječivao tako da nebih znao.
Puno pozdrava. Zdravko Titovo velenje
Na vrh Go down
miki66
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2018-08-14

Zvezdara-Pocasna ceta Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zvezdara-Pocasna ceta   Zvezdara-Pocasna ceta Icon_minitime15.08.18 14:42

Pocasna ceta februar '86 - septembar '86. 
4. vod , komandir Raznatovic Zoran

...
pozdrav
Na vrh Go down
Sponsored content





Zvezdara-Pocasna ceta Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zvezdara-Pocasna ceta   Zvezdara-Pocasna ceta Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Zvezdara-Pocasna ceta
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» 228. samostalna četa veze, VP 9807, Zvezdara, Beograd
» KNIN
» VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd
» Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'
» Kasarna Pirot VP 8297...septembar 1989/90

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA-
Idi na: