FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Karaula Janković

Go down 
+20
dojran23
brcko
Lala Basaid
željko hr
stari FAZAN
Mirso
djani
Surogat
dojran
humka83
Pero™
SveJug
ZAGORAC
semsudin
lacoš
Matrix
alexandar
Kemo Specijalac
GRANIČAR DOJRAN
milutins
24 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3
AutorPoruka
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Janković - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Janković   Karaula Janković - Page 3 Icon_minitime05.01.14 18:55

[You must be registered and logged in to see this image.]




Je li i ovo Janković?
Na vrh Go down
Mirso
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-02-23

Karaula Janković - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: STARI DOJRAN 1989/90, KOMANDA STANA, JAKOVIĆ, NIKOLIĆ, DOJRAN, DUB I BOGDANCI   Karaula Janković - Page 3 Icon_minitime23.02.14 19:30

Bio sam na svim Karaulama Stari Dojran, Nikolić, Janković, Dub i Bogdanci. Došao sam u prkomandu iz Vranja septembar 1989 do maj 1990. Radi sam kao brico, osim toga sam davao dežurstvo na prijavnici, poćnik dežunrnog u komandi stana. Jedanput mjesečno, morao sam obići sve karule da ošišam vojsku nekada pincgaver kada vozi sledovanje, ponekad od patrole do druge gdje su me preuzimale na spoju. Bilo je jedno lijepo iskustvo, upoznao sam dosta ljudi na karaulma u komandi stana bila su dva mornara, veza, pozadina, šoferi i granični vod. Stariješine su bili uglavnom dobri na karaulama osim na karauli Bogdanci, u komandi stana među boljim su bili posebno moram spomenuti vodnika druge klase Simunovića za šofere je bio zadužen, ime sam zaboravio, zatim komadanta Lukić Miladin.
 Moram spomenuti i one koji su bili loši, zamjenik komadanta major Alčev Naum, vodnik prve klase Dragan  Stojković za granični vod. Bilo je jedno iskustvo, nešto drugačije iz čega smo se svi nešto naučili.
Pozdrav za Stari Dojran generacija 1989/90
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Janković - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Janković   Karaula Janković - Page 3 Icon_minitime23.02.14 20:21

Mirso (citat):
Bio sam na svim Karaulama Stari Dojran, Nikolić, Janković, Dub i Bogdanci. Došao sam u prkomandu iz Vranja septembar 1989 do maj 1990. Radi sam kao brico, osim toga sam davao dežurstvo na prijavnici, poćnik dežunrnog u komandi stana. Jedanput mjesečno, morao sam obići sve karule da ošišam vojsku nekada pincgaver kada vozi sledovanje, ponekad od patrole do druge gdje su me preuzimale na spoju. Bilo je jedno lijepo iskustvo, upoznao sam dosta ljudi na karaulma u komandi stana bila su dva mornara, veza, pozadina, šoferi i granični vod. Stariješine su bili uglavnom dobri na karaulama osim na karauli Bogdanci, u komandi stana među boljim su bili posebno moram spomenuti vodnika druge klase Simunovića za šofere je bio zadužen, ime sam zaboravio, zatim komadanta Lukić Miladin.
 Moram spomenuti i one koji su bili loši, zamjenik komadanta major Alčev Naum, vodnik prve klase Dragan  Stojković za granični vod. Bilo je jedno iskustvo, nešto drugačije iz čega smo se svi nešto naučili.
Pozdrav za Stari Dojran generacija 1989/90

Vidiš,takve kao ti (brice) uspješno sam izbjegavao devet mjeseci  Laughing  Laughing ,osim jedan put .
Na vrh Go down
djani
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-12-27

Karaula Janković - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Janković   Karaula Janković - Page 3 Icon_minitime09.03.14 22:50

[You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
stari FAZAN
Vodnik I klase
Vodnik I klase
stari FAZAN


BROJ POSTOVA: : 556
ČLAN OD: : 2013-12-11
M(j)esto JUZNA AUSTRALIA, ADELAIDE

Karaula Janković - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Janković   Karaula Janković - Page 3 Icon_minitime10.03.14 3:21

[You must be registered and logged in to see this image.]
pozdrav Djani !!! koja dobra slika !!! svaka cast !!! 
/
prebacio sam sa tvog servera na moj Laptop 
pa sam ju smanjio na 800x600
i digao ju na moju adresu na server tako smanjenu 
i evo je sad ovdje ! dok ti se ne upali zeleno svijetlo za postavljanje slika
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

Karaula Janković - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Janković   Karaula Janković - Page 3 Icon_minitime10.03.14 21:18

da prelijepa slika a proslo je dosta godina
Na vrh Go down
željko hr
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 58
ČLAN OD: : 2012-02-26
DOB : 55
M(j)esto Orebić

Karaula Janković - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Janković   Karaula Janković - Page 3 Icon_minitime16.03.14 8:26

Pozz!
pitanje za djani-ja
možeš li se sjetit imena vojnika- stoji drugi lijevo
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Janković - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Janković   Karaula Janković - Page 3 Icon_minitime02.06.14 20:47

Slika je dobra djani koja je to klasa vidim da je slikano 87 isti fotograf je i nas slikao ja sam bio na nikolic od maja 87 dolazio sam do vas nesto ste mi poznati dali ste bili sa mojom klasom Januarska 87 pozdrav
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Janković - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Janković   Karaula Janković - Page 3 Icon_minitime26.09.15 11:12

Neka se neko javi sa KARAULE JANKOVIC slika je majska klasa 1987 poznajem sve posto sam dolazio na nihovoj karauli dotle mi je bio reon i morali smo da se javimo TEL.na nasu KARAULU NIKOLIC.Znao sam samo da su imali reon do tromedja GRCKA,BUGARSKA,JUGOSLAVIJA na belasici to je bila letnja KARULA sali su isli redovno ili 1 mesecno neznam neka se javi djani on ce objasniti bolje.

Jovan0 voli ovaj upis

Na vrh Go down
brcko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-04-13

Karaula Janković - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Janković   Karaula Janković - Page 3 Icon_minitime13.04.16 9:32

bio sam desetar januar 89-te ! Gevgelija-Dorjansko J.- Karaula .  Nazalost gotov sve su mi slike sjebane u usranom ratu Sad    ako neko ima slika tih godina ... molim da ih postavi !!! 
Hvala
PS: Evo slike pa mozda me neko prepozna!!

[You must be registered and logged in to see this image.]


brcko: komentar modifikovan dana: 13.04.16 9:57; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
brcko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-04-13

Karaula Janković - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Janković   Karaula Janković - Page 3 Icon_minitime13.04.16 9:55

[You must be registered and logged in to see this image.]  [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan



Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3650
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

Karaula Janković - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Janković   Karaula Janković - Page 3 Icon_minitime13.04.16 13:06

Nekih 8 godina prije tebe rejoni su nam se dodirivali.
Bio sam na karauli iznad jezera "St Dojran",udaljenoj otprilike 800 m od tvoje karaule.Na tvojoj karauli sam bio 2 ×, sjecam se da je KK bio oficir, tada porucnik po cinu, zvao se Branko.Bio je makedonac.Imali ste camac sa lijeve strane karaule gledano prema sjeveru, tj jezeru.Posto je moja karaula duzila "pinca"prilikom odlaska po sledovanje hrane u Strumicu dovozili smo hranu i za vas.
Kada se vracas iz St Dojrana na karaulu pre odmaralista Mrdaja odvajao se put desno prema mojoj karauli-pozdrav

_________________
ko istinu gudi,gudalom ga po prstima biju
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Janković - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Janković   Karaula Janković - Page 3 Icon_minitime13.04.16 15:04

brcko pozdrav bio si na KARAULI DOJRANSKO JEZERO ja sam bio na Karauli NIKOLIC znas gde je bio sam od maja 1987 do januara 1988 pisi da se ispricamo dali je jos MAJOR LUKIC bio komandir itd.
Na vrh Go down
dojran23
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2016-06-20

Karaula Janković - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Janković   Karaula Janković - Page 3 Icon_minitime21.06.16 14:03

evo ija da nesto napisem bio sam klasa mart 89 vp 3615/2 gjorge petrov skopje poslije star dojran komanda-kodst.vodnika milićevića .poslije toga otkomanda karaula dub i2 mjeseca karaula stari dojran ako je netko iz te generacije neka se javi sječam se nekih divnih ljudi
inače sam bio kuhar .sječamse stariješina stojković miličević alčev itd
Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan



Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3650
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

Karaula Janković - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Janković   Karaula Janković - Page 3 Icon_minitime21.06.16 14:16

Napisi nesto o karauli Stari Dojran, po mogucnosti na temi " Karaula Stari Dojran".Ko je bio KK u tvoje vrijeme, da li je granicarski pas Fantom jos uvijek bio , nesto o rejonu........

_________________
ko istinu gudi,gudalom ga po prstima biju
Na vrh Go down
joska
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2016-08-10
DOB : 59
M(j)esto subotica

Karaula Janković - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Janković   Karaula Janković - Page 3 Icon_minitime13.08.16 20:22

Pozdrav svima, bivsim vojnicima i granicarima.
Nov sam i nemojte mi zamerit ako slucajno nesto pogresno napisem.Bio sam 9 lepih meseci na karauli Jankovic od 1983decembar do 1984 august (inace julska 1983 prekomanda iz Stip-a).Komandir karaule je bio Niko Krnjic, mislim Vodnik. Zvali su me Madjar , rodom iz Subotice/Palic , sad zivim u Svedkoj.
Secam se puno stvari, drugarstva, reone,kobilu, vucjaka itd.itd. Narocito vikendom kad Vodnik nije dosao onda smo bili kao raspustena banda. Evo  ovoliko od mene za prvi put. pozdrav svima
Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan



Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3650
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

Karaula Janković - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Janković   Karaula Janković - Page 3 Icon_minitime13.08.16 23:05

Eto ja sam saznao da je KK Jankovic kasnije bio KK na mojoj karauli Stari Dojran.Ko zna mozda i saznam gdje je posla St Dojrana nastavio sluzbu u JNA moj KK Salevic

_________________
ko istinu gudi,gudalom ga po prstima biju
Na vrh Go down
kosic drago
Gušter
Gušter
kosic drago


BROJ POSTOVA: : 50
ČLAN OD: : 2018-02-20
DOB : 73
M(j)esto Sarajevo

Karaula Janković - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: sa karaule Selemli do Gevgelije   Karaula Janković - Page 3 Icon_minitime04.07.18 17:27

Ja sam malo starija generacija, josš dok je bila komanda u Starom Dojranu, koja je pokrivala 5 karaula, od Janković, Nikolić, pa Jezero, tada nije bilo karaule Stari Dojran sto sada vidim da je pominju, bila je DUb i iza  sela STOJAKOVA do Gevgelije jos jedna karaula, e bas na toj karaulise zbio događaj koji cu opisati.
Naime ja sam bio vozac tadasnjeg Komandanta 5 gr. odsjeka u Starom Dojranu majora Petra Šimleše, 1972 GODINE I VRLO ČESTO SMO OBILAZILI SVE POMENUTE KARAULE KAKO POP DANU, A ZNALI SMO I IZA POLA NOĆI ICI U KONTROLE.
Jednog julskog dana 1972 godine krenemo na tu karaulu (iza sela Stojakovo) imala je neki naziv ali sam zaboravio ime, obično nasa veza upozori na nas dolazak, ali kako ni ja nisam znao kuda cemo dok ne izađemo na glavni put, tako da veza nikom nista nije javila.
Nasim dolaskom pred karaulu, prvo sto sam uočio nema vani strazara, sve pusto.Stanem sa kampanjolom, otvorim vrata da major izađe dok sam u isto vrijeme očima pretrazivao okolo gdjer su vojnici. Tada je karaula brojala cca 18 vojnika..nigdje nikog.
Uđem u zgradu karaule uhodniku je poslagano kpl naoruzanje sa municijom, pregledam sve prostorije, sve prazno. Izađem van i vidim da je lice majora Šimleše pocrvenilo od ljutine.Pita me dali ima straze na granici, a ja trk iza karaule nekih 50 metara do kanala koji je bio granica i tamo u hladu samo u gaćicama nađem jednog graničara da spava dubokim snom.Šutnem ga nogom, on skoči i razrogačeno gleda u mene, jer je znao da sam ja vozač komandanta i bilo mu je sve jasno.Pitam ga gdje je ostala vojska, a on kaze otišli u selo Selemli, nedaleko od karaule, navodno pogodili sa mjestaninom da mu izliju ploču - temelj za kuću. Ja da bih malo izvadio stvar ušem u karaulu i izbacim mu uniformu i oružje sa druge strane da major ne primijeti on se nabrzinu obuce i kao bio na strazi pozdravi komandanta, koji ga je poslao po vojsku.
Kada su stigli, trčećim korakom svi su se postrojili goli do pojasa, od cimenta i pijeska  i gledali ispred sebe.Komandant nije rekao nista osim da će sutra doći mu smotru sa odlukom sta ce sa njima. Oni su se već pomirili sa vojnim zatvorom...nastaviće se....
Na vrh Go down
kosic drago
Gušter
Gušter
kosic drago


BROJ POSTOVA: : 50
ČLAN OD: : 2018-02-20
DOB : 73
M(j)esto Sarajevo

Karaula Janković - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: pitanje   Karaula Janković - Page 3 Icon_minitime09.07.18 9:43

SveJug (citat):
milutins (citat):
Jako mi je drago sto se Granicar Dojran ukljucio.Red je da malo ozivimo diskusiju sa Dojranskog Jezera.Rijeshicemo nedoumice oko rejona dojranskih karaula.
Veceras cu posle obaveza pokusati da dodam par interesantnih detalja,slika nemam,ostale u starom kraju,nisu nasle mjesto u mojoj zavicajnoj torbi po iseljenju.
Ja sam nesto poneo odmah posle povratka iz JNA  a ostalo sam doneo sada. Nesto od matrijala cu skenirati i postaviti posle kada dodju duge i mracni  dani ovde na severu.

Pozdrav i drago mi je pratiti vase dozivljaje
Ako sam dobro shvatio postavljaju se slike koje ja uopste ne vidim, pa me zanima u cemu je problem...
Na vrh Go down
kosic drago
Gušter
Gušter
kosic drago


BROJ POSTOVA: : 50
ČLAN OD: : 2018-02-20
DOB : 73
M(j)esto Sarajevo

Karaula Janković - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: pitanje   Karaula Janković - Page 3 Icon_minitime09.07.18 9:44

humka83 (citat):
da prelijepa slika a proslo je dosta godina

Jel ovo sa karaule Jankovic
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula Janković - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Janković   Karaula Janković - Page 3 Icon_minitime09.07.18 12:14

joska (citat):
Pozdrav svima, bivsim vojnicima i granicarima.
Nov sam i nemojte mi zamerit ako slucajno nesto pogresno napisem.Bio sam 9 lepih meseci na karauli Jankovic od 1983decembar do 1984 august (inace julska 1983 prekomanda iz Stip-a).Komandir karaule je bio Niko Krnjic, mislim Vodnik.
Zvali su me Madjar , rodom iz Subotice/Palic , sad zivim u Svedkoj.
Secam se puno stvari, drugarstva, reone,kobilu, vucjaka itd.itd.
Narocito vikendom kad Vodnik nije dosao onda smo bili kao raspustena banda.
Evo  ovoliko od mene za prvi put. pozdrav svima

Ha ha ha ha....Very Happy
Tako je bilo na svakoj karauli.
A naročito na onima karaulama koji su bile daleko od komande graničnog odsjeka jer su rijetko dolazile kontrole oficira i podoficira a
i daleko od mjesta gdje je živio komandir karaule. Very Happy
Moj komandir karaule je živio od karaule u kojoj sam ja bio jedno 1 kilometar udaljenosti.
Tako je znao često doći do nas i po danu i po noći imao nas je "na oku" skoro uvijek.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Janković - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Janković   Karaula Janković - Page 3 Icon_minitime09.07.18 12:16

Nevidim sliku ovako KARULA JANKOVIC je izgradjena nova ima slikana na MAPS gde je bila stara neznam samo znam da na pola reona izmedju KARAULA NIKOLIC I JANKOVIC ima napustena karaula i gore od JANKOVICA prema tromedji ima napustena karaula.Posle odlaska JNA makedonci su dali ime BELASICA
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula Janković - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Janković   Karaula Janković - Page 3 Icon_minitime09.07.18 12:22

brcko (citat):
Bio sam desetar januar 89-te ! Gevgelija-Dorjansko J.- Karaula .
Nazalost gotov sve su mi slike sjebane u usranom ratu Sad    ako neko ima slika tih godina ... molim da ih postavi !!! 
Hvala
PS: Evo slike pa mozda me neko prepozna!!

[You must be registered and logged in to see this image.]


Brcko.
Daj mi objasni ovu sliku koju si postavio.
Kažeš da si bio desetar a i vidi se po činovima a i po uniformi se vidi da si kopnena vojska.
Ali me buni ova JNA kapa.!? Shocked
Jesi li se ovo slika samo radi neke fore ili ...........!?
Ovako nešto prvi put vidim na ovome JNA forumu.!?

(Ovu sliku gdje pušiš cigaretu, smanji na dozvoljenu veličinu)
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula Janković - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Janković   Karaula Janković - Page 3 Icon_minitime09.07.18 12:32

kosic drago (citat):
Ja sam malo starija generacija, josš dok je bila komanda u Starom Dojranu, koja je pokrivala 5 karaula, od Janković, Nikolić, pa Jezero, tada nije bilo karaule Stari Dojran sto sada vidim da je pominju, bila je DUb i iza  sela STOJAKOVA do Gevgelije jos jedna karaula, e bas na toj karaulise zbio događaj koji cu opisati.
Naime ja sam bio vozac tadasnjeg Komandanta 5 gr. odsjeka u Starom Dojranu majora Petra Šimleše, 1972 GODINE I VRLO ČESTO SMO OBILAZILI SVE POMENUTE KARAULE KAKO POP DANU, A ZNALI SMO I IZA POLA NOĆI ICI U KONTROLE.
Jednog julskog dana 1972 godine krenemo na tu karaulu (iza sela Stojakovo) imala je neki naziv ali sam zaboravio ime, obično nasa veza upozori na nas dolazak, ali kako ni ja nisam znao kuda cemo dok ne izađemo na glavni put, tako da veza nikom nista nije javila.
Nasim dolaskom pred karaulu, prvo sto sam uočio nema vani strazara, sve pusto.
Stanem sa kampanjolom, otvorim vrata da major izađe dok sam u isto vrijeme očima pretrazivao okolo gdjer su vojnici.
Tada je karaula brojala cca 18 vojnika..nigdje nikog.
Uđem u zgradu karaule uhodniku je poslagano kpl naoruzanje sa municijom, pregledam sve prostorije, sve prazno.
Izađem van i vidim da je lice majora Šimleše pocrvenilo od ljutine.
Pita me dali ima straze na granici, a ja trk iza karaule nekih 50 metara do kanala koji je bio granica i tamo u hladu samo u gaćicama nađem jednog graničara da spava dubokim snom.
Šutnem ga nogom, on skoči i razrogačeno gleda u mene, jer je znao da sam ja vozač komandanta i bilo mu je sve jasno.
Pitam ga gdje je ostala vojska, a on kaze otišli u selo Selemli, nedaleko od karaule, navodno pogodili sa mjestaninom da mu izliju ploču - temelj za kuću.
Ja da bih malo izvadio stvar ušem u karaulu i izbacim mu uniformu i oružje sa druge strane da major ne primijeti on se nabrzinu obuce i kao bio na strazi pozdravi komandanta, koji ga je poslao po vojsku.
Kada su stigli, trčećim korakom svi su se postrojili goli do pojasa, od cimenta i pijeska  i gledali ispred sebe.
Komandant nije rekao nista osim da će sutra doći mu smotru sa odlukom sta ce sa njima.
Oni su se već pomirili sa vojnim zatvorom...nastaviće se....

Koja je bila "pogodba" tj. što su trebali dobiti od civila za nagradu.!? Suspect
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula Janković - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Janković   Karaula Janković - Page 3 Icon_minitime09.07.18 12:38

kosic drago (citat):
Ako sam dobro shvatio postavljaju se slike koje ja uopste ne vidim, pa me zanima u cemu je problem...

Koliko sam ja shvatio, naišao si na objave sa kojih su slike nestale.
To se dogodilo i na mojoj karauli.
Radi se o tome da je neki server gdje se slike postavljaju jednostavno ugasio, ili negdje je trebalo platiti da postaviš slike a kad ne platiš oni to obrišu..... uglavnom nema toga ja ne vidim oni vide....
Tako i ove slike koje sada postaviš jednog dana će vjerojatno nestati jer sve što je besplatno je kratka vijeka.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
kosic drago
Gušter
Gušter
kosic drago


BROJ POSTOVA: : 50
ČLAN OD: : 2018-02-20
DOB : 73
M(j)esto Sarajevo

Karaula Janković - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: re   Karaula Janković - Page 3 Icon_minitime09.07.18 12:48

Vojnik Graničar (citat):
joska (citat):
Pozdrav svima, bivsim vojnicima i granicarima.
Nov sam i nemojte mi zamerit ako slucajno nesto pogresno napisem.Bio sam 9 lepih meseci na karauli Jankovic od 1983decembar do 1984 august (inace julska 1983 prekomanda iz Stip-a).Komandir karaule je bio Niko Krnjic, mislim Vodnik.
Zvali su me Madjar , rodom iz Subotice/Palic , sad zivim u Svedkoj.
Secam se puno stvari, drugarstva, reone,kobilu, vucjaka itd.itd.
Narocito vikendom kad Vodnik nije dosao onda smo bili kao raspustena banda.
Evo  ovoliko od mene za prvi put. pozdrav svima

Ha ha ha ha....Very Happy
Tako je bilo na svakoj karauli.
A naročito na onima karaulama koji su bile daleko od komande graničnog odsjeka jer su rijetko dolazile kontrole oficira i podoficira a
i daleko od mjesta gdje je živio komandir karaule. Very Happy
Moj komandir karaule je živio od karaule u kojoj sam ja bio jedno 1 kilometar udaljenosti.
Tako je znao često doći do nas i po danu i po noći imao nas je "na oku" skoro uvijek.  
Jesi li bio u novoj ili staroj zgradi karaule..u moje vrijeme 1973 bila je stara karaula skroz gore na nekom platou, neposredno kraj nje je bio granicni kamen i zvali smo je TROMEĐA -JANKOVIĆ..
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula Janković - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Janković   Karaula Janković - Page 3 Icon_minitime09.07.18 13:46

Vojnik Graničar (citat):
joska (citat):
Pozdrav svima, bivsim vojnicima i granicarima.
Nov sam i nemojte mi zamerit ako slucajno nesto pogresno napisem.Bio sam 9 lepih meseci na karauli Jankovic od 1983decembar do 1984 august (inace julska 1983 prekomanda iz Stip-a).Komandir karaule je bio Niko Krnjic, mislim Vodnik.
Zvali su me Madjar , rodom iz Subotice/Palic , sad zivim u Svedkoj.
Secam se puno stvari, drugarstva, reone,kobilu, vucjaka itd.itd.
Narocito vikendom kad Vodnik nije dosao onda smo bili kao raspustena banda.
Evo  ovoliko od mene za prvi put. pozdrav svima

Ha ha ha ha....Very Happy
Tako je bilo na svakoj karauli.
A naročito na onima karaulama koji su bile daleko od komande graničnog odsjeka jer su rijetko dolazile kontrole oficira i podoficira a
i daleko od mjesta gdje je živio komandir karaule. Very Happy
Moj komandir karaule je živio od karaule u kojoj sam ja bio jedno 1 kilometar udaljenosti.
Tako je znao često doći do nas i po danu i po noći imao nas je "na oku" skoro uvijek.  
kosic drago (citat):
Jesi li bio u novoj ili staroj zgradi karaule..u moje vrijeme 1973 bila je stara karaula skroz gore na nekom platou, neposredno kraj nje je bio granicni kamen i zvali smo je TROMEĐA -JANKOVIĆ..


Drago ovdje moraš paziti koga citiraš.
Jer sad ovdje ja kao "Vojnik Graničar" i "Joska"  moramo se misliti koga si želio pitati mene ili Joska.!?
Naj bolje bi bilo da onoga koga ne pitaš da ga izbaciš iz citata jer ovako zbunjuje.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Karaula Janković - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Janković   Karaula Janković - Page 3 Icon_minitime09.07.18 14:34

Vojnik Graničar (citat):
Vojnik Graničar (citat):
joska (citat):
Pozdrav svima, bivsim vojnicima i granicarima.
Nov sam i nemojte mi zamerit ako slucajno nesto pogresno napisem.Bio sam 9 lepih meseci na karauli Jankovic od 1983decembar do 1984 august (inace julska 1983 prekomanda iz Stip-a).Komandir karaule je bio Niko Krnjic, mislim Vodnik.
Zvali su me Madjar , rodom iz Subotice/Palic , sad zivim u Svedkoj.
Secam se puno stvari, drugarstva, reone,kobilu, vucjaka itd.itd.
Narocito vikendom kad Vodnik nije dosao onda smo bili kao raspustena banda.
Evo  ovoliko od mene za prvi put. pozdrav svima

Ha ha ha ha....Very Happy
Tako je bilo na svakoj karauli.
A naročito na onima karaulama koji su bile daleko od komande graničnog odsjeka jer su rijetko dolazile kontrole oficira i podoficira a
i daleko od mjesta gdje je živio komandir karaule. Very Happy
Moj komandir karaule je živio od karaule u kojoj sam ja bio jedno 1 kilometar udaljenosti.
Tako je znao često doći do nas i po danu i po noći imao nas je "na oku" skoro uvijek.  
kosic drago (citat):
Jesi li bio u novoj ili staroj zgradi karaule..u moje vrijeme 1973 bila je stara karaula skroz gore na nekom platou, neposredno kraj nje je bio granicni kamen i zvali smo je TROMEĐA -JANKOVIĆ..


Drago ovdje moraš paziti koga citiraš.
Jer sad ovdje ja kao "Vojnik Graničar" i "Joska"  moramo se misliti koga si želio pitati mene ili Joska.!?
Naj bolje bi bilo da onoga koga ne pitaš da ga izbaciš iz citata jer ovako zbunjuje.
Nije škoda ako mu obojica odgovorite... study

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
joska
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2016-08-10
DOB : 59
M(j)esto subotica

Karaula Janković - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Janković   Karaula Janković - Page 3 Icon_minitime02.09.18 19:52

Pozdrav svima. 
@kosic drago. 1983 je jos bila stara zgrada, u jednom planu. Iza karaule je bio kao neki fudbalski teren , a Preko puta karaule, stala sa nekim magacinom. Neznam za ime, ali cuvena desetka ( Kamen broj 10) se nalazilo 10 km uzbrdo od karaule. Patrola je morala mahati vodniku sa 10-e , a vodnik je gledao dvogledom patrolu  u dato vreme.
Zgrada je bila malo uzvisena(par stepenica), odmah desno prva vrata mali magacin, posle druga desno vodnikova kancelarija. Sa leve prva jedna velika soba, spavaca za sve nas( 20-25 osoba), sami smo lozili sa drvima. Posle u zadnjem delu je bila ucionica/kantina a pored kupatilo. Kuhijna je imala poseban ulaz i samo mali otvor za izdavanje hrane u delu za vojnike.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Janković - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Janković   Karaula Janković - Page 3 Icon_minitime02.09.18 23:09

joska (citat):
Pozdrav svima. 
@kosic drago. 1983 je jos bila stara zgrada, u jednom planu. Iza karaule je bio kao neki fudbalski teren , a Preko puta karaule, stala sa nekim magacinom. Neznam za ime, ali cuvena desetka ( Kamen broj 10) se nalazilo 10 km uzbrdo od karaule. Patrola je morala mahati vodniku sa 10-e , a vodnik je gledao dvogledom patrolu  u dato vreme.
Zgrada je bila malo uzvisena(par stepenica), odmah desno prva vrata mali magacin, posle druga desno vodnikova kancelarija. Sa leve prva jedna velika soba, spavaca za sve nas( 20-25 osoba), sami smo lozili sa drvima. Posle u zadnjem delu je bila ucionica/kantina a pored kupatilo. Kuhijna je imala poseban ulaz i samo mali otvor za izdavanje hrane u delu za vojnike.
joska dali si ti bio na karaulu Jankovic i koje godine kada je napravljena nova karaula ja sam bio na karauli nikolic redovno sam dolazio na Jankovic jer nam je to bio reon tojest patrola 2 ja sam bio 1987
Na vrh Go down
kosic drago
Gušter
Gušter
kosic drago


BROJ POSTOVA: : 50
ČLAN OD: : 2018-02-20
DOB : 73
M(j)esto Sarajevo

Karaula Janković - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Janković   Karaula Janković - Page 3 Icon_minitime04.09.18 14:00

Lala Basaid (citat):
joska (citat):
Pozdrav svima. 
@kosic drago. 1983 je jos bila stara zgrada, u jednom planu. Iza karaule je bio kao neki fudbalski teren , a Preko puta karaule, stala sa nekim magacinom. Neznam za ime, ali cuvena desetka ( Kamen broj 10) se nalazilo 10 km uzbrdo od karaule. Patrola je morala mahati vodniku sa 10-e , a vodnik je gledao dvogledom patrolu  u dato vreme.
Zgrada je bila malo uzvisena(par stepenica), odmah desno prva vrata mali magacin, posle druga desno vodnikova kancelarija. Sa leve prva jedna velika soba, spavaca za sve nas( 20-25 osoba), sami smo lozili sa drvima. Posle u zadnjem delu je bila ucionica/kantina a pored kupatilo. Kuhijna je imala poseban ulaz i samo mali otvor za izdavanje hrane u delu za vojnike.
joska dali si ti bio na karaulu Jankovic i koje godine kada je napravljena nova karaula ja sam bio na karauli nikolic redovno sam dolazio na Jankovic jer nam je to bio reon tojest patrola 2 ja sam bio 1987

A JA SAM BIO 1973....
Na vrh Go down
GRANIČAR DOJRAN
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 19
ČLAN OD: : 2013-08-07

Karaula Janković - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Janković   Karaula Janković - Page 3 Icon_minitime12.08.19 13:21

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
GRANIČAR DOJRAN
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 19
ČLAN OD: : 2013-08-07

Karaula Janković - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Janković   Karaula Janković - Page 3 Icon_minitime12.08.19 13:37

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
GRANIČAR DOJRAN
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 19
ČLAN OD: : 2013-08-07

Karaula Janković - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Janković   Karaula Janković - Page 3 Icon_minitime12.08.19 13:38

Septembarska generacija 89/90
Na vrh Go down
GRANIČAR DOJRAN
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 19
ČLAN OD: : 2013-08-07

Karaula Janković - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Janković   Karaula Janković - Page 3 Icon_minitime12.08.19 13:42

Neki smo došli januar 1990, a neki mart 1989
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Janković - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Janković   Karaula Janković - Page 3 Icon_minitime12.08.19 23:03

GRANICAR DOJRAN pozdrav ja sam dolazio na karaulu Jankovic redovno ja sam bio na karauli Nikolic od maja 1987 do januara 1988 dali ti je komandir bio niko zupanc slike su dobre da se malo prisetim
Na vrh Go down
joska
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2016-08-10
DOB : 59
M(j)esto subotica

Karaula Janković - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Janković   Karaula Janković - Page 3 Icon_minitime08.02.20 21:43

@ Lala Basaid Bio sam julska 1983 . Tako da sam dosao sa prekomande iz Stipa na Jankovic u decembru ”83 do augusta ”84. Tada jos je karaula bila u jednom planu i kad su renovirali ne bih znao reci.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Janković - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Janković   Karaula Janković - Page 3 Icon_minitime09.02.20 17:58

joska poz ja sam bio na Nikolic karaulu 1987 onda je karaula Jankovic vec bila u novom izdanju kada su je izgradili neznam dali ti je komandir bio Niko Zupanc nasa patrola 2 je morala da dodje do vas na karauli
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula Janković - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Janković   Karaula Janković - Page 3 Icon_minitime11.02.20 13:22

GRANIČAR DOJRAN (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
Kod tebe je u karauli bilo veselo.!!! lol!
Šteta što slike nisi postavio veće. Suspect
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Sponsored content





Karaula Janković - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Janković   Karaula Janković - Page 3 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Karaula Janković
Na vrh 
Stranica 3/3Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Graničari Gevgelija '83.
» Karaula Nikolić Dojransko jezero
» Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
» Karaula DUB

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: