FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 VIS - KOMIŽA

Go down 
+57
Goran Hibler
Zoran I
Srecko Eka
smokovac85
bojičić
trabakul
Marić Goran
rkv
prvi nisandzija
WilliamV
Gandi21-2
Sloba1
Luka Medić
mirko bratuš
Gojakovic
vojniks
svejk
013gonzo
Zlaja.ferari
shaljivac
Jaso
flexi
bojnik
East&West
PINJIĆ KEMAL
Gringo
semsudin
lacoš
PINJIC AMILA
PORUCNIK
M.No
Blagoje
Gvozden
Damjo
more6
Vojnik Graničar
Vis 86-87
miki venom
svedok
Mmatrix
Jozo Trklja
saban
taz
Uča
dpuric
bugmenot2013
purger
SveJug
Max Blitz
Stazio
zzzoran
masterkasap
Matrix
Kaplar M
Rodic Zeljko
alexandar
mgalic2
61 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutorPoruka
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

VIS - KOMIŽA  - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 4 Icon_minitime07.09.14 8:03

Gringo (citat):
Ma on bi htel biti Zagorec kaj i Joža pak zato mu je gemištek bliži.......a možda je on u prošlom životu i bil Joža, pak je tad prdnul na rosu, vidiš kak se raspala JNA čim je on zbrisal tak i kaj i Juga poslije Jože!!!
cheers Laughing Basketball jocolor geek flower lol! vojničina uživam podmornica
Mozes ti i bolje bounce

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

VIS - KOMIŽA  - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 4 Icon_minitime07.09.14 8:26

CISCENE OBUCE

Nisam bas cesto imao prilike na Visu isprljati cizme. Desavalo se tek da prasina padne po njima.
Jednog jutra, videvsi da su prasnjave, rekao sam nonsalantno desetaru, cati:

- Ocisti mi cizme.
- Necu! - kratko je odgovorio.

Iznenadjeno sam se okrenuo prema njemu. Prvi put sam cuo tako nesto od nekog potcinjenog.

- To je ponizenje za mene - objasnio je. - Mogu da dam nekom vojniku da ih ocisti, ali ja da ih cistim necu.

Ups, to bi mogao da bude problem.

- Vidi, decko - pokusao sam da mu objasnim. - Ti si cata i obavljas administrativne poslove za komandira. Obavljas i druge poslove za komandira. Medju tim drugim poslovima k-dira je ciscenje  i odrzavanje opreme i naoruzanja. Dakle i tu mu nekad pomognes. Nisam htio da te ponizavam, samo sam zatrazio da mi pomognes. Ako mislis da je to ponizenje, donesi mi svoje cizme i ja cu ti ih ocistiti.
- Ne, ne treba. Naci cu vojnika da ocisti vase.
- Ne, ne treba - rekao sam ja njemu. - Potporucnikove cizme vise nikad niko drugi nece cistiti.

Dobra lekcija i drzao sam se toga do kraja.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

VIS - KOMIŽA  - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 4 Icon_minitime07.09.14 9:57

PORUCNIK (citat):
CISCENE OBUCE

Nisam bas cesto imao prilike na Visu isprljati cizme. Desavalo se tek da prasina padne po njima.
Jednog jutra, videvsi da su prasnjave, rekao sam nonsalantno desetaru, cati:

- Ocisti mi cizme.
- Necu! - kratko je odgovorio.

Iznenadjeno sam se okrenuo prema njemu. Prvi put sam cuo tako nesto od nekog potcinjenog.

- To je ponizenje za mene - objasnio je. - Mogu da dam nekom vojniku da ih ocisti, ali ja da ih cistim necu.

Ups, to bi mogao da bude problem.

- Vidi, decko - pokusao sam da mu objasnim. - Ti si cata i obavljas administrativne poslove za komandira. Obavljas i druge poslove za komandira. Medju tim drugim poslovima k-dira je ciscenje  i odrzavanje opreme i naoruzanja. Dakle i tu mu nekad pomognes. Nisam htio da te ponizavam, samo sam zatrazio da mi pomognes. Ako mislis da je to ponizenje, donesi mi svoje cizme i ja cu ti ih ocistiti.
- Ne, ne treba. Naci cu vojnika da ocisti vase.
- Ne, ne treba - rekao sam ja njemu. - Potporucnikove cizme vise nikad niko drugi nece cistiti.

Dobra lekcija i drzao sam se toga do kraja.
Da ste rekli vojniku,molim te očisti mi čizme,vjerojatno nebi odbio Wink .
Ali vi tu riječ niste učili u gimnaziji i akademiji Laughing lol!

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

VIS - KOMIŽA  - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 4 Icon_minitime07.09.14 10:14

U vojsci ta rijec nije puno rabljena. Sigurno da ne bi. Tu rijec sam i inace rijetko koristio do penzije. Jbg!

Sjecam se jednog staze na VA. Stazirao je kao asistent zubaru (inace - ppuk) u ambulanti. Uvijek mu je bilo smijesno kad bi mu ppuk rekao: "Molim te, dodaj mi klijesta". Very Happy

Ko je bezgrjesan, nek prvi potegne kamen na mene Smile

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

VIS - KOMIŽA  - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 4 Icon_minitime07.09.14 10:20

PORUCNIK (citat):
U vojsci ta rijec nije puno rabljena. Sigurno da ne bi. Tu rijec sam i inace rijetko koristio do penzije. Jbg!

Sjecam se jednog staze na VA. Stazirao je kao asistent zubaru (inace - ppuk) u ambulanti. Uvijek mu je bilo smijesno kad bi mu ppuk rekao: "Molim te, dodaj mi klijesta". Very Happy

Ko je bezgrjesan, nek prvi potegne kamen na mene Smile
Pa kako ste onda funkcionirali kao civil,mislim kad niste bili na dužnosti,službi?
Kako se ophodilo sa šinjorinama,sa ili bez molim Laughing .
Naprimjer,skini mudante ili molim te skini mudante Laughing Rolling Eyes

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

VIS - KOMIŽA  - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 4 Icon_minitime07.09.14 10:27

Sinjorine nikad nizasta nisam molio tada :/

Rijec 'volim', nekoj osobi, sam prvi put izgovorio kao penzos i to u tel razgovoru. Pricao sam sa necakom.
 
Covjece, kako sam se dobro osjecao poslije toga!!! Srce mi je pritiskalo grudi, mislio sam da ce eksplodirati od miline.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West


Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2557
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 67
M(j)esto BG

VIS - KOMIŽA  - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 4 Icon_minitime07.09.14 10:30

I anegdota na tu temu ČIŠĆENE OBUĆE , a možda je i istina?

Jedan oficir nije znao ćati ni da naredi da mu očisti čizme niti je znao da ga zamoli, već je jednostavno rekao: Čato, neću više ovde da vidim  ove prljave čizme! Čata ( neki mangup) uhvati i baci ih u smeće. Posle izvesnog vremena oficir  pita ćatu gde su mu čizme. Ovaj mrtav ladan: Ja bacio, jel ste rekli da više nećete da ih gledate onako prljave! Laughing

I na kraju, sećam se jednog mog čate kojim rečima je preparirao vojsku i svog naslednika za čišćenje mojih čizama:
" Znaš, kapetan ti nikada neće narediti da mu očistiš čizme, ali biće mu jako drago kad vidi da su čiste"

EDIT: Auuuuuu, tek sad vidim naslov teme, a zalažem se za što manje OFF-a na forumu. Diskusija nekada zanese čoveka lol!

_________________
Bata Nidža, zvani Đole, u slobodno vreme iskusni politički radnik


East&West: komentar modifikovan dana: 07.09.14 10:34; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

VIS - KOMIŽA  - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 4 Icon_minitime07.09.14 10:33

PORUCNIK (citat):
Sinjorine nikad nizasta nisam molio tada :/

Rijec 'volim', nekoj osobi, sam prvi put izgovorio kao penzos i to u tel razgovoru. Pricao sam sa necakom.
 
Covjece, kako sam se dobro osjecao poslije toga!!! Srce mi je pritiskalo grudi, mislio sam da ce eksplodirati od miline.
Tu ste me iznenadili odgovorom Suspect
Lijepo je voljeti,po bilo kojoj osnovi,neda se opisati I love you
Malo smo otišli u off.Bolje da Vis ostane vojsci, nego nama djeci cvijeća Very Happy flower .

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

VIS - KOMIŽA  - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 4 Icon_minitime07.09.14 10:56

East&West (citat):
I anegdota na tu temu ČIŠĆENE OBUĆE , a možda je i istina?

Jedan oficir nije znao ćati ni da naredi da mu očisti čizme niti je znao da ga zamoli, već je jednostavno rekao: Čato, neću više ovde da vidim  ove prljave čizme! Čata ( neki mangup) uhvati i baci ih u smeće. Posle izvesnog vremena oficir  pita ćatu gde su mu čizme. Ovaj mrtav ladan: Ja bacio, jel ste rekli da više nećete da ih gledate onako prljave! Laughing

I na kraju, sećam se jednog mog čate kojim rečima je preparirao vojsku i svog naslednika za čišćenje mojih čizama:
" Znaš, kapetan ti nikada neće narediti da mu očistiš čizme, ali biće mu jako drago kad vidi da su čiste"

EDIT: Auuuuuu, tek sad vidim naslov teme, a zalažem se za što manje OFF-a na forumu. Diskusija nekada zanese čoveka lol!  
Na svakoj temi ide malo off, ali je, cesto i to 'off' stimulativno.
Ni ja nisam naredio, u ovom slucaju, samo rekao nonsalantno (kao sto bih mladjem bratu, tada - 'daj mi casu vode' , bez "molim te").

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

VIS - KOMIŽA  - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 4 Icon_minitime07.09.14 11:02

lacoš (citat):
PORUCNIK (citat):
Sinjorine nikad nizasta nisam molio tada :/

Rijec 'volim', nekoj osobi, sam prvi put izgovorio kao penzos i to u tel razgovoru. Pricao sam sa necakom.
 
Covjece, kako sam se dobro osjecao poslije toga!!! Srce mi je pritiskalo grudi, mislio sam da ce eksplodirati od miline.
Tu ste me iznenadili odgovorom Suspect
Lijepo je voljeti,po bilo kojoj osnovi,neda se opisati I love you
Malo smo otišli u off.Bolje da Vis ostane vojsci, nego nama djeci cvijeća Very Happy flower .
Da. Nije da nisam volio, ali to nikad nisam izrazavao rijecima. Moji roditelji to nikad nisu culi od mene. Mislim da nije ni brat jos uvijek. Sestri napisem ili kazem na kraju razgovora: "Ajd', ljubim vas!".

Usput, druze lacos, posljednja opomena: ako me jos jednom budes persirao - zveknucu ti minus, da se sve pusi!!!

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

VIS - KOMIŽA  - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 4 Icon_minitime07.09.14 11:23

Pored vojničkog pristupa koristeći se PS-om, u JNA sam teško doživio da je netko od oficira imao i onaj ljudski/pedagoški pristup, i opet tu moram da spomenem svoga k-dira k. Momira Garunovića-Garija, to je bio starješina i čovjek, u svim prilaikama oficir i dželtemen.

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

VIS - KOMIŽA  - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 4 Icon_minitime07.09.14 12:04

bojnik (citat):
Pored vojničkog pristupa koristeći se PS-om, u JNA sam teško doživio da je netko od oficira imao i onaj ljudski/pedagoški pristup, i opet tu moram da spomenem svoga k-dira k. Momira Garunovića-Garija, to je bio starješina i čovjek, u svim prilaikama oficir i dželtemen.
Nije za ovu temu.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

VIS - KOMIŽA  - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 4 Icon_minitime07.09.14 12:12

normalno da nije, no pogledajte vašu prepisku ni ona nije za ovu temu, ili vam možda smeta konstatacija drugovi oficiri. vojnik

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

VIS - KOMIŽA  - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 4 Icon_minitime07.09.14 12:16

bojnik (citat):
normalno da nije, no pogledajte vašu prepisku ni ona nije za ovu temu, ili vam možda smeta konstatacija drugovi oficiri. vojnik
Ne, kolega, ne smeta, nego bih da to razradimo na temi 'oficiri u JNA' i to detaljnije. Ovdje bi se samo razvuklo. A nasa 'prepiska' je skoro u startu zakocena. salutiranje

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

VIS - KOMIŽA  - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 4 Icon_minitime07.09.14 12:20

nešto vam se drugovi oficiri odužio start scratch

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

VIS - KOMIŽA  - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 4 Icon_minitime07.09.14 12:44

bojnik (citat):
nešto vam se drugovi oficiri odužio start scratch
Desava se, kao i na drugim temama, ali ovu u koju ti zalazis, mislio sam detaljnije razraditi na ovoj, koju sam predlozio.
No, ako zelis, ti nastavi ovdje, moderatori mogu premjestiti postove, kao i cesto puta do sada, ako zakljuce da nije mjesto.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

VIS - KOMIŽA  - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 4 Icon_minitime07.09.14 21:01

Nikako druže poručniće, neka se zacrtana tema nastavi, valjda će se netko novi pojaviti koji je služio na Visu bio to vojnik ili oficir, čak dapaće oficiri su dobrodošli pa se možda još monogočega da naslušati. lol!

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
bugmenot2013
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 59
ČLAN OD: : 2013-08-14
M(j)esto Split

VIS - KOMIŽA  - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 4 Icon_minitime08.09.14 15:03

bojnik (citat):
Pored vojničkog pristupa koristeći se PS-om, u JNA sam teško doživio da je netko od oficira imao i onaj ljudski/pedagoški pristup, i opet tu moram da spomenem svoga k-dira k. Momira Garunovića-Garija, to je bio starješina i čovjek, u svim prilaikama oficir i dželtemen.

Upravo na Visu u tehničkoj službi kod kap. Martinčevića i kap. Avramovića mogao se u potpunosti sagledati i ljudski i pedagoški (andragoški) ali i zafrkantski pristup. Od njih se moglo i jako mnogo naučiti, što mi je kasnije koristilo u svakndnevnom radu nakon skidanja iz vojske. Radne navike kap. M. s kojim sam neposredno radio bile su takve da nikad nisi imao osjećaj bilo kakvog pritiska, a sve se stiglo ležerno napraviti ma koliko puno posla bilo. Jednostavno, savršeno organiziran, vrijedan i ažuran. Što se ljudskih kvaliteta tiče, ni danas ne mogu zamisliti situaciju u kojoj bi se on naljutio ili na nekoga povisio glas, pa taman da je taj upravo spalio aleksandrijsku biblioteku i stoji s bakljom u ruci. 

Sjećam se kad je st. vod. H. izgubio - mitraljez! Ni manje ni više. Na stanju mu fali puškomitraljez, kom. jedan. E sad, netko drugi bi tu urlajući spominjao vojni sud, zatvor, gubitak čina, nabijanje na kolac, ... Kap. M. mu kaže bez imalo uzbuđenja: "Čuj H. očigledno si ti negdje zagubio mitraljez. Sad ima da ga tražiš, ima da ga nađeš, i ima da ga ima.". Nakon nekoliko dana potrage je st. vod. H pronašao zametnuti mitraljez u dubini jednoga od svojih skladišta u Samogoru na Visu. Kad je to prijavio kap. M-u, ovaj mu kaže: "Ok, vratio se mitraljez, nemoj da opet pobjegne", opet bez nekog posebnog doživljaja.
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

VIS - KOMIŽA  - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 4 Icon_minitime08.09.14 19:26

Kap M. je zaista bio izuzetan covjek, kojeg su postovali svi koji su imali kontakt sa njim. Kap J.A. je bio zafrkant i sve je okretao na smejuriju, ali posao je isao. Razlika izmedju njihovih akademija i moje je neuporediva. kod njih je disciplina bila kao u studentskom domu, u odnosu na nasu. A ipak su bili i dobre starjesine i veliki strucnjaci.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
svedok
Gušter
Gušter
svedok


BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-01-27
DOB : 57
M(j)esto Smederevo

VIS - KOMIŽA  - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 4 Icon_minitime14.09.14 3:10

bugmenot2013 (citat):
PINJIC AMILA (citat):


VIS JE TADA BIO POD NAZIVOM BRUNEC SARAJEVO MALINA  BEOGRAD RUDNIK A  TUZLA VAJS TAJNU KOJU SAM ČUVAO 30 GODINA I SVE OSTALO JER SMO BILO POD ZAKLETVOM I POSEBNIM UGOVOROM KADA SMO STUPALI U OBJEKAT I NA PROVJERI VOJNOJ UH UH 

Evo još po sjećanju nekih telefonskih kodnih naziva: 

Vis - Brunec
Lastovo - Ohridsko
Split (a ne Beograd) - Rudnik
Šibenik - Divac
Zadar - Španija
Zagreb - Herceg
Ljubljana - Miroč
Beograd - Bosut
Divulje - Istok
Ovo su sifre koje sui se koristile, kad sam i ja bio.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VIS - KOMIŽA  - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 4 Icon_minitime08.10.14 22:17

Hitan prijevoz bolesnog vojnika (slijepo crijevo) sa Visa u Split...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VIS - KOMIŽA  - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 4 Icon_minitime27.10.14 4:30



[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VIS - KOMIŽA  - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 4 Icon_minitime03.11.14 12:21


Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 668
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

VIS - KOMIŽA  - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 4 Icon_minitime20.11.14 10:45

[You must be registered and logged in to see this image.]

Entrance to the underground torpedo storage and maintenance bay. — у Otok Vis
Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 668
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

VIS - KOMIŽA  - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 4 Icon_minitime20.11.14 10:47

[You must be registered and logged in to see this image.]


Biggest coastal battery.... 105mm gun stations.
Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 668
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

VIS - KOMIŽA  - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 4 Icon_minitime20.11.14 10:50

[You must be registered and logged in to see this image.]



vela glava Entrance to ARK, Vela Glava. The underground command center of the island and the secondary command center or the peoples navy of Yugoslavia. #1
Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 668
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

VIS - KOMIŽA  - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 4 Icon_minitime20.11.14 23:25

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 668
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

VIS - KOMIŽA  - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 4 Icon_minitime20.11.14 23:26

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 668
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

VIS - KOMIŽA  - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 4 Icon_minitime20.11.14 23:27

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Jaso
Gušter
Gušter
Jaso


BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-01-11
DOB : 54
M(j)esto Vlasenica

VIS - KOMIŽA  - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 4 Icon_minitime11.01.15 12:28

Lijep pozdrav svima
Lutajuci po nettu  naodzo na meni jako i lijep sajt odmah me podsjetilo na dana,dane naj ljepse mog zivota
Sliuzio sam vojni rok u Komizi 1988/89 kasarna Rogaci
Bio sam prvi nisandzija na Puskomitraljezu m53,obavio sam jedan dio obuke i ondah sam otisao na do obuku za vozaca u Capljinu.(kasnije Vise)
Moj Komandir je bio Kapetan Markovic Zoran prvih mislim nisam sigurandva mjeseca,Kasbije je dosao podporucnik Maricic Zvonko.
Kasnije ceu vise o svemu.
Ako ima tko od ove generacije nek se javi.
Na vrh Go down
shaljivac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-01-13

VIS - KOMIŽA  - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 4 Icon_minitime13.01.15 16:30

pozdrav dečkima, nov sam tu i nisam se ni rodio za vrijeme ''Juge'', ali stari me redovito upilava sa svojim ''ponosnim'' danima dok je služio rok u armiji.. pa ako ima tu netko od starije ekipe, a da je bio na visu ili u splitu 73/74, bio bih vrlo zahvalan ukoliko bi mogao podijeliti neku od slika ili podataka ako ih ima..
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

VIS - KOMIŽA  - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 4 Icon_minitime14.01.15 0:37

shaljivac (citat):
pozdrav dečkima, nov sam tu i nisam se ni rodio za vrijeme ''Juge'', ali stari me redovito upilava sa svojim ''ponosnim'' danima dok je služio rok u armiji.. pa ako ima tu netko od starije ekipe, a da je bio na visu ili u splitu 73/74, bio bih vrlo zahvalan ukoliko bi mogao podijeliti neku od slika ili podataka ako ih ima..
dobrodosao, mladi druze shaljivac!

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VIS - KOMIŽA  - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 4 Icon_minitime07.02.15 2:23

Članak iz 2013.
Čija je vojarna Vela Glava?

[You must be registered and logged in to see this image.]

Članak:
[You must be registered and logged in to see this link.]


[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Zlaja.ferari
Gušter
Gušter
Zlaja.ferari


BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2015-02-24
M(j)esto Petrovac na Mlavi

VIS - KOMIŽA  - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 4 Icon_minitime24.02.15 15:17

Dragi prijatelji,upravo sam naisao na ovaj sajt i nisam mogao a da se ne registrujem jer sam video dosta toga sto je interesantno pogotovu sa ostrva Vis tamo sam sluzio vojsku klasa decembar 88/89 u kasarni Samobor ceta veze 8022/9. Jedino mogu da kazem da je bilo nezaboravno sluziti vojsku na tako lepom mestu,naravno nije sve bilo lako ali kada vratim film unazad tad je bilo super znalo se ko kosi a ko vodu nosi. Posle toliko godina jos uvek imam neke kontakte sa oficirima koji su ostali tamo a i koji su otisli sa Visa na primer: Martinovic,Osmancevic i Djebric.  Od klasica takodje sam nasao par njih na fejsu a neke kontaktiram i telefonom. Bilo bi mi izuzetno drago ako postoji mogucnost da neko postavi slike sa Radinog brda , tamo sam proveo oko 150 dana. Hvala svima i pozdrav za administratore.. 
salutiranje
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

VIS - KOMIŽA  - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 4 Icon_minitime24.02.15 16:18

[You must be registered and logged in to see this link.], dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
Zlaja.ferari
Gušter
Gušter
Zlaja.ferari


BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2015-02-24
M(j)esto Petrovac na Mlavi

VIS - KOMIŽA  - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 4 Icon_minitime27.02.15 22:17

Pozdrav svima,ne znam dali sam ja zakasnio sa registracijom na ovom forumu ili o cemu se radi ali vidim da kao da je sve stalo , procitao sam sve komentare i mislim da svi koji su ucestvovali sa nekom pricom imaju volju da se na neki nacin ponovo prisete vojnickih dana posebno Visa , naravno i ja sam jedan od tih ali posle dobrodoslice od strane administratora nema nikog vise.. Pozdrav svima..
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

VIS - KOMIŽA  - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 4 Icon_minitime28.02.15 0:42

Zlaja.ferari (citat):
Pozdrav svima,ne znam dali sam ja zakasnio sa registracijom na ovom forumu ili o cemu se radi ali vidim da kao da je sve stalo , procitao sam sve komentare i mislim da svi koji su ucestvovali sa nekom pricom imaju volju da se na neki nacin ponovo prisete vojnickih dana posebno Visa , naravno i ja sam jedan od tih ali posle dobrodoslice od strane administratora nema nikog vise.. Pozdrav svima..
Dobrodosao ti nama!
Napisi ti neki komentar, neko sjecanje,pa ces vidjeti reakcije...

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
013gonzo
Podporučnik
Podporučnik
013gonzo


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1958
ČLAN OD: : 2014-08-16
DOB : 73
M(j)esto Beograd

VIS - KOMIŽA  - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 4 Icon_minitime28.02.15 7:24

Zlaja.ferari (citat):
Pozdrav svima,ne znam dali sam ja zakasnio sa registracijom na ovom forumu ili o cemu se radi ali vidim da kao da je sve stalo , procitao sam sve komentare i mislim da svi koji su ucestvovali sa nekom pricom imaju volju da se na neki nacin ponovo prisete vojnickih dana posebno Visa , naravno i ja sam jedan od tih ali posle dobrodoslice od strane administratora nema nikog vise.. Pozdrav svima..
Obraduj kolege forumaše koji su bili u Petrovcu na Mlavi sa slikama kasarne / stražara / omiljenih / zabranjenih kafana ...  bounce
Ima tema vezana za Petrovac na Mlavi pa stavi te slike tamo...

_________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam 
Što se ostaloga tiče, smatram da Kartaginu treba razoriti
Na vrh Go down
Zlaja.ferari
Gušter
Gušter
Zlaja.ferari


BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2015-02-24
M(j)esto Petrovac na Mlavi

VIS - KOMIŽA  - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 4 Icon_minitime28.02.15 15:33

013gonzo (citat):
Zlaja.ferari (citat):
Pozdrav svima,ne znam dali sam ja zakasnio sa registracijom na ovom forumu ili o cemu se radi ali vidim da kao da je sve stalo , procitao sam sve komentare i mislim da svi koji su ucestvovali sa nekom pricom imaju volju da se na neki nacin ponovo prisete vojnickih dana posebno Visa , naravno i ja sam jedan od tih ali posle dobrodoslice od strane administratora nema nikog vise.. Pozdrav svima..
Obraduj kolege forumaše koji su bili u Petrovcu na Mlavi sa slikama kasarne / stražara / omiljenih / zabranjenih kafana ...  bounce
Ima tema vezana za Petrovac na Mlavi pa stavi te slike tamo...
  Poz.. 013gonzo mislim da sam video da je neko postavio par slika od onoga sta je ostalo od kasarne u Petrovcu na Mlavi doduse nisam uspeo da procitam sve da bih znao sta koga zanima u vezi te kasarne jer sam ovde detaljno procitao sve komentare u nadi da pronadjem nekoga ko je bio samnom u ceti veze u Samoboru i na Radinom brdu. U svakom slucaju hvala na podrsci i veliki pozdrav..
Na vrh Go down
Zlaja.ferari
Gušter
Gušter
Zlaja.ferari


BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2015-02-24
M(j)esto Petrovac na Mlavi

VIS - KOMIŽA  - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 4 Icon_minitime28.02.15 15:41

PORUCNIK (citat):
Zlaja.ferari (citat):
Pozdrav svima,ne znam dali sam ja zakasnio sa registracijom na ovom forumu ili o cemu se radi ali vidim da kao da je sve stalo , procitao sam sve komentare i mislim da svi koji su ucestvovali sa nekom pricom imaju volju da se na neki nacin ponovo prisete vojnickih dana posebno Visa , naravno i ja sam jedan od tih ali posle dobrodoslice od strane administratora nema nikog vise.. Pozdrav svima..
Dobrodosao ti nama!
Napisi ti neki komentar, neko sjecanje,pa ces vidjeti reakcije...
  Pozdrav PORUCNIK , ne znam odakle da pocnem,skoro da se secam svakog provedenog dana u vojsci na Visu toliko toga mi je ostalo u secanju da bih mogao roman da napisem. Probacu da napravim jednu pricu o dozivljaju  mozda ce nekome da bude zanimljiva pa ce se nadovezati na istu... Hvala i pozdrav..
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

VIS - KOMIŽA  - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 4 Icon_minitime28.02.15 16:34

Zlaja.ferari (citat):
PORUCNIK (citat):
.
Dobrodosao ti nama!
Napisi ti neki komentar, neko sjecanje,pa ces vidjeti reakcije...
  Pozdrav PORUCNIK , ne znam odakle da pocnem,skoro da se secam svakog provedenog dana u vojsci na Visu toliko toga mi je ostalo u secanju da bih mogao roman da napisem. Probacu da napravim jednu pricu o dozivljaju  mozda ce nekome da bude zanimljiva pa ce se nadovezati na istu... Hvala i pozdrav..
Iz iskustva znam da se dugacki postovi ne citaju  detaljno.I ja sam zelio u dahu ispricati sve, ali sam shvatio da to ljude gusi... Pokusavao sam da doziram i ne znam koliko sam interesantan, ali mi je  lijepo to ponovno prezivljavanje svega, dok o tom pisem. Na forumu ima puno tema.
Na temi "prvi dan u vojsci" mozes opisati dolazak i sjecanja u vezi s tim... Pa na temi "prva vojnicka frizura" mozes postaviti prvu fotku, koja je i na vojnickoj knjizici... Pa onda dalje. Nemoras sva iskustva samo na ovoj temi.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Zlaja.ferari
Gušter
Gušter
Zlaja.ferari


BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2015-02-24
M(j)esto Petrovac na Mlavi

VIS - KOMIŽA  - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 4 Icon_minitime28.02.15 18:50

Pa da pocnem: U  septembru punim 18 godina i posle mesec dana evo meni poziva za vojsku...(verovatno je neko jedva cekao da me se otarasi),nisam nikada bio prestupnik zakona ali iz nekog razloga je to tako bilo,kada sam otisao po novac za put u bivsem Domu JNA u Petrovcu tada meni nepoznat cin (oficir) dade koverat a medju zadnjima me je prozvao i kaze u sali *e blago meni koliko je debeo koverat verovatno ces negde daleko* i stvarno tako i bese ali da zlo bude veca,znao sam za ostrvo Vis,video sam ga na karti ali sta sad; KAKO DA STIGNEM DO NJEGA???? u to vreme niko ziv nije znao da mi kaze kako od kopna do ostrva?. Cak ni agencije nisu znale koja je veza iz Splita do Visa,dali (brod) ili nesto drugo ali ipak sam morao da krenem.. JBG. Kada sam posle 24 sata putovanja napokon stigao,mislio sam da cu da umrem i da sa tog ostrva necu ziv da se vratim kuci,medjutim sve je drugacije bilo (posle mesec dana) no bilo kako bilo da ne smaram vise,naravno nastavak postoji ali mozda ovo nije zanimljivo pa ako ima potrebe nastavicu ili samo neke detalje sve zavisi dali za to ima potrebe, ja sam tu a prica mi je u glavi pa idemo dalje...  Veliki pozdrav za sve...
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

VIS - KOMIŽA  - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 4 Icon_minitime01.03.15 1:55

Zlaja.ferari (citat):
Pa da pocnem: U  septembru punim 18 godina i posle mesec dana evo meni poziva za vojsku...(verovatno je neko jedva cekao da me se otarasi),nisam nikada bio prestupnik zakona ali iz nekog razloga je to tako bilo,kada sam otisao po novac za put u bivsem Domu JNA u Petrovcu tada meni nepoznat cin (oficir) dade koverat a medju zadnjima me je prozvao i kaze u sali *e blago meni koliko je debeo koverat verovatno ces negde daleko* i stvarno tako i bese ali da zlo bude veca,znao sam za ostrvo Vis,video sam ga na karti ali sta sad; KAKO DA STIGNEM DO NJEGA???? u to vreme niko ziv nije znao da mi kaze kako od kopna do ostrva?. Cak ni agencije nisu znale koja je veza iz Splita do Visa,dali (brod) ili nesto drugo ali ipak sam morao da krenem.. JBG. Kada sam posle 24 sata putovanja napokon stigao,mislio sam da cu da umrem i da sa tog ostrva necu ziv da se vratim kuci,medjutim sve je drugacije bilo (posle mesec dana) no bilo kako bilo da ne smaram vise,naravno nastavak postoji ali mozda ovo nije zanimljivo pa ako ima potrebe nastavicu ili samo neke detalje sve zavisi dali za to ima potrebe, ja sam tu a prica mi je u glavi pa idemo dalje...  Veliki pozdrav za sve...
Ha-ha, skoro isti pocetak, kad sam i ja dobio pare za put.
Nastavi...

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Zlaja.ferari
Gušter
Gušter
Zlaja.ferari


BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2015-02-24
M(j)esto Petrovac na Mlavi

VIS - KOMIŽA  - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 4 Icon_minitime10.03.15 19:01

Ne znam dali je nekome bilo zanimljivo to sto sam napisao vezano za sam polazak u JNA ali mogu reci da bih voleo da ponovo odem tamo. Vezu me neke lepe uspomene za to ostrvo,drustvo,izlasci u grad obilazak nekih objekata koji su u to vreme bili zabranjeni za civile itd..Pozdrav..
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

VIS - KOMIŽA  - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 4 Icon_minitime11.03.15 4:46

Zlaja.ferari (citat):
Ne znam dali je nekome bilo zanimljivo to sto sam napisao vezano za sam polazak u JNA ali mogu reci da bih voleo da ponovo odem tamo. Vezu me neke lepe uspomene za to ostrvo,drustvo,izlasci u grad obilazak nekih objekata koji su u to vreme bili zabranjeni za civile itd..Pozdrav..
I ja bih rado prosetao od "Isse" do Kuta.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness


PORUCNIK: komentar modifikovan dana: 15.03.15 18:34; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VIS - KOMIŽA  - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 4 Icon_minitime15.03.15 17:04

Plovio je i na Vis...

[You must be registered and logged in to see this image.]


[You must be registered and logged in to see this link.]

Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

VIS - KOMIŽA  - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 4 Icon_minitime29.03.15 3:52

Max Blitz (citat):
Plovio je i na Vis...

[You must be registered and logged in to see this image.]


[You must be registered and logged in to see this link.]

na zalost, nije plovio u vrijeme moje sluzbe...

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Zlaja.ferari
Gušter
Gušter
Zlaja.ferari


BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2015-02-24
M(j)esto Petrovac na Mlavi

VIS - KOMIŽA  - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 4 Icon_minitime01.04.15 23:27

U vremenu kada sam ja bio plovila je ** PARTIZANKA ** a posle **Sv.STEFAN ** koji je bio brzi, stiglo se brze do kopna i obratno..
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

VIS - KOMIŽA  - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 4 Icon_minitime01.04.15 23:35

Dobrodosao, Zlajo!

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VIS - KOMIŽA  - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 4 Icon_minitime19.05.15 12:47

Joga odmor u Art & Adventure Yoga Retreat wellness utočištu u srcu otoka Visa, na pola puta između grada Visa i mjesta Komiže....

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Sponsored content





VIS - KOMIŽA  - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 4 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
VIS - KOMIŽA
Na vrh 
Stranica 4/7Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: