FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 VIS - KOMIŽA

Go down 
+57
Goran Hibler
Zoran I
Srecko Eka
smokovac85
bojičić
trabakul
Marić Goran
rkv
prvi nisandzija
WilliamV
Gandi21-2
Sloba1
Luka Medić
mirko bratuš
Gojakovic
vojniks
svejk
013gonzo
Zlaja.ferari
shaljivac
Jaso
flexi
bojnik
East&West
PINJIĆ KEMAL
Gringo
semsudin
lacoš
PINJIC AMILA
PORUCNIK
M.No
Blagoje
Gvozden
Damjo
more6
Vojnik Graničar
Vis 86-87
miki venom
svedok
Mmatrix
Jozo Trklja
saban
taz
Uča
dpuric
bugmenot2013
purger
SveJug
Max Blitz
Stazio
zzzoran
masterkasap
Matrix
Kaplar M
Rodic Zeljko
alexandar
mgalic2
61 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutorPoruka
semsudin
Podporučnik
Podporučnik
semsudin


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1435
ČLAN OD: : 2013-03-11
DOB : 56
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

VIS - KOMIŽA  - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 3 Icon_minitime16.08.14 20:28

Druže poručniče imali ste bezrazožan strah da se tvoj dio jedinice na defileu prilikom svečanog polaganja zakletve neće proslaviti.Tehničari,intedanti su imali za vrijeme obuke sve one radnje kao i ostala vojska.
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

VIS - KOMIŽA  - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 3 Icon_minitime16.08.14 20:55

semsudin (citat):
Druže poručniče imali ste bezrazožan strah da se tvoj dio jedinice na defileu prilikom svečanog polaganja zakletve neće proslaviti.Tehničari,intedanti su imali za vrijeme obuke sve one radnje kao i ostala vojska.
To sam znao. Ali, kad bih ih vidio na krugu, ponekad su djelovali kao 'zedni dzukci na ulici u potrazi za hladovinom'. Tako su se tromo vukli. Ipak su to sjajni momci!
Na vrh Go down
bugmenot2013
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 59
ČLAN OD: : 2013-08-14
M(j)esto Split

VIS - KOMIŽA  - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 3 Icon_minitime27.08.14 17:03

PINJIC AMILA (citat):


VIS JE TADA BIO POD NAZIVOM BRUNEC SARAJEVO MALINA  BEOGRAD RUDNIK A  TUZLA VAJS TAJNU KOJU SAM ČUVAO 30 GODINA I SVE OSTALO JER SMO BILO POD ZAKLETVOM I POSEBNIM UGOVOROM KADA SMO STUPALI U OBJEKAT I NA PROVJERI VOJNOJ UH UH 

Evo još po sjećanju nekih telefonskih kodnih naziva: 

Vis - Brunec
Lastovo - Ohridsko
Split (a ne Beograd) - Rudnik
Šibenik - Divac
Zadar - Španija
Zagreb - Herceg
Ljubljana - Miroč
Beograd - Bosut
Divulje - Istok
Na vrh Go down
PINJIĆ KEMAL
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2014-08-13
M(j)esto Tuzla Bosna i Hercegovina

VIS - KOMIŽA  - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Vis Brunec Split Rudnik   VIS - KOMIŽA  - Page 3 Icon_minitime29.08.14 11:41

Hvala na kodove "šifre gradova u Yugi ", ,svako je želo saznati svoje mjesto ,,pa se na razne načine dolazilo do informacija i do spajanja na civilne brojeve i do lijepih i dugih razgovora...tako da smo i mi kao relejni kodni centar Brunec spajali u oba pravca i sa Višanima Komižanima koji su odnekle zvali putem vojnih kanala  i bilo je  spajanja sa Visa i putem relejnih veza i šifrovanih telefonskih brojeva i ulaska u civilne pošte i tako besplatno odraditi veze.
Split jest bio Rudnik  kodni naziv relejni, hvala na ispravci .neko ko to zna svaka čast i pozzdrav.
Na vrh Go down
bugmenot2013
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 59
ČLAN OD: : 2013-08-14
M(j)esto Split

VIS - KOMIŽA  - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 3 Icon_minitime29.08.14 20:42

Kemale, točno kako si rekao. Da bi nazvao curu doma (za neupućene: nije bilo signala na mobitelima Surprised) centrala se javljala: "21, izvolite". Trebao si kazati: "Brunec, daj mi Rudnik civilni 42362 na 28." Onda bi on uspostavio vezu.
Signal slobodne linije bila su tri kratka tona.
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

VIS - KOMIŽA  - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 3 Icon_minitime29.08.14 20:46

bugmenot2013 (citat):
Kemale, točno kako si rekao. Da bi nazvao curu doma (za neupućene: nije bilo signala na mobitelima Surprised) centrala se javljala: "21, izvolite". Trebao si kazati: "Brunec, daj mi Rudnik civilni 42362 na 28." Onda bi on uspostavio vezu.
Signal slobodne linije bila su tri kratka tona.
Jedno vrijeme su se tazgovori s civilnim brojevima snimali, bilo da su dolazni ili izlazni pozivi.
Ne znam da li su i dok sam ja sluzbovao, ali je uvijek postojala mogucnost prisluskivanja.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
bugmenot2013
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 59
ČLAN OD: : 2013-08-14
M(j)esto Split

VIS - KOMIŽA  - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 3 Icon_minitime30.08.14 0:00

PORUCNIK (citat):

Ne znam da li su i dok sam ja sluzbovao, ali je uvijek postojala mogucnost prisluskivanja.

Nije se baš nitko uzbuđivao prisluškuju li se razgovori ili ne. 
Da ih je netko snimao, pa napisao roman, bilo bi to puno više erotsko, nego špijunsko štivo.
Na vrh Go down
bugmenot2013
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 59
ČLAN OD: : 2013-08-14
M(j)esto Split

VIS - KOMIŽA  - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 3 Icon_minitime30.08.14 0:08

Vis - Samogor - Tehnički vod - proljeće 1986

Dolaze vojnicima paketi. Kap. J. A. i st. vod. Z. M. ih pregledavaju, a unutra nikakve hrane, samo svi mogući začini, dodaci jelima i sl.
Kap. : "Ovo nema nigdje. Normalnoj vojsci šalju od kuće hranu, a ovim našim borcima origano, bosiljak, cimet, đumbir, ... ?!"
St. vod. "Kako ne razumiješ? Sve nabave ovdje od intendanata (zavare im koš, poprave nešto što im je puklo, ...), oni im daju hranu po želji, fale im samo začini. Peć za picu su sami napravili, roštilj odavno imaju. Nitko ne ide na ručak i večeru u "trpezariju", pripremaju sami što ih volja."

trabakul voli ovaj upis

Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

VIS - KOMIŽA  - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 3 Icon_minitime30.08.14 0:32

bugmenot2013 (citat):
Vis - Samogor - Tehnički vod - proljeće 1986

Dolaze vojnicima paketi. Kap. J. A. i st. vod. Z. M. ih pregledavaju, a unutra nikakve hrane, samo svi mogući začini, dodaci jelima i sl.
Kap. : "Ovo nema nigdje. Normalnoj vojsci šalju od kuće hranu, a ovim našim borcima origano, bosiljak, cimet, đumbir, ... ?!"
St. vod. "Kako ne razumiješ? Sve nabave ovdje od intendanata (zavare im koš, poprave nešto što im je puklo, ...), oni im daju hranu po želji, fale im samo začini. Peć za picu su sami napravili, roštilj odavno imaju. Nitko ne ide na ručak i večeru u "trpezariju", pripremaju sami što ih volja."
Meho - legenda!
Je li pec bila u pekari ili teh radionici?

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
bugmenot2013
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 59
ČLAN OD: : 2013-08-14
M(j)esto Split

VIS - KOMIŽA  - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 3 Icon_minitime31.08.14 15:05

Peć je, naravno, bila pažljivo zamaskirana u tehničkoj radionici. Radila je popodnevnu i večernju smjenu  Very Happy
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

VIS - KOMIŽA  - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 3 Icon_minitime02.09.14 6:02

bugmenot2013 (citat):
Peć je, naravno, bila pažljivo zamaskirana u tehničkoj radionici. Radila je popodnevnu i večernju smjenu  Very Happy

Vjerovatno se ne sjecas k-dira int voda, a sjecas li se bar vojnika, bili ste u istoj zgradi?

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
PINJIĆ KEMAL
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2014-08-13
M(j)esto Tuzla Bosna i Hercegovina

VIS - KOMIŽA  - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 3 Icon_minitime02.09.14 11:16

Želim nešto napisati vezano za telefonske razgovore. Puno toga je bilo i smiješnog i  žalosnog i veselog i ozbiljnog ma bilo je tako neslanih šala da se moglo ružno završiti ma svega tokom rada centrale relejnih poziva diretnih a i šifrovanih "" dešifrovanih" poruka.
Ipak ono vojno ozbiljno se uvijek radilo .tako da su veze radile uvijek .relejne su morale uvijek biti u funkciji sa trostukim uređajima prenosa a preko njih i sve ostale. Imali smo "rusku vezu" u veljoj glavi naizgled ružni uređaji al sigurni osim jednog kvara koji smo imali non stop je radila.ostale francuske i englenske veze naizgled močne lijepe imele su zastoja al su imale i puno rezervnih dijelova .kasete koje su se samo izvlačile i mjenjale dok ruske su gurale uvijek kako tako.
Vezano za prisluškivanje i snimanje toga je bilo uvijek pračenja kanala itd.
U samoj relejnoj centrali bili su snimači svih veza koji su dolazle na Brunec i sa Bruneca direktne veze su snimane.
U kasanrni samogor kod bezbjednjaka moglo se putem direktnog voda kanala isto po želji snimati i prisluškivati.
Malo o tome da pojasnim mada ima tu puno toga i skrivenoga.
Sada malo o veselim i šaljivim scenama.
U posebnoj prostoriji je bio kontrolni telefon do koga sam ja mogao službeno doći koristiti ga i provjeravati ispravnost "snimača" birati sve lokale i tako iz prve ruke puno toga saznati.
A sad malo nekih događaja zanimljivih. Da ne zaboravim svako imenovanje u veći čin .nagradu ili kaznu prekomandu itd znalo se kojim vezom dolazi koja parica .posebno se pratila  pa se javljao .muštuluk bosanski izraz ..ako je što dobro.
A tek informacije o vježbama po jedinicama to je bio merak saznati i javiti ...dobrim straješinama i kaplarima da vojsku pripreme u tačno vrijeme  minutu.
Bilo je i razgovora predhonik je jedan to lijepo napisao naročito u noćnim satima .ljubovanja ..od mladih vojnika kojima smo davali vezu a  oni desetarima u kantini pive i meze.zauzvrat .mladih podofirčića a bogami i večih činova osim zastavnika kojima smo upo dana i noći davali vezu gdje su željeli u yugi.
Normalno  smo i mi koristili zvoje usluge kad budemo u kasarni ..kantina pa udri ..po pivama ..hrane konzervi .svečnih odijela po mjeri itd
Bilo je i starješina gdje smo postupali po "ps" bili su to obično grebaroši za činove od razvodnika pa do pukovnika.

Jedna od mnogih i smiješnih i žalosnih ..je kad sam straješini jedne jedinice dojavi tačno u sekundu kad če biti vježba ..bio je drugarčina  za vojsku a u  jedinici je ima nadređenoga oficira teškog ko olovo.
A da bude veći problem dežurni kasarne je bio pravi titov oficir sve obilazi zaviruje pregleda provjerava itd. nije bio loša osoba ali je vojsku svačao preozbiljno.
Tako da naš drug pripremio vojsku prije par minuta :obučena komplet u spavaoni na krevetima se sjedi  i u želji da bude najbrži sa četom svojom čak i puške iz rafova podijeli. puna ratna sprema.
Da bude baksuz naš drug .dežurni oficir kasarne je prolazio kraj zgrade i rutinska kontrola uoči da nema naoružanja podigne uzbunu (indukovanim telefonom dao znak ) i nastupi pravi haos vojska iskače ko  marinci a naš drug ...na dobro peglanje u komandu i kod svog teškog nadređenog.
Bilo je i puno uspiješnih javljanja i nagrađivanja ....i nakon toga u gradu izlaz 24 sata pa se slavilo.
veliki pozzzzzzzz
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

VIS - KOMIŽA  - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 3 Icon_minitime02.09.14 15:02

Very Happy    zanimljivo štivo!!!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

VIS - KOMIŽA  - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 3 Icon_minitime02.09.14 23:31

PORUCNIK (citat):
bugmenot2013 (citat):
Kemale, točno kako si rekao. Da bi nazvao curu doma (za neupućene: nije bilo signala na mobitelima Surprised) centrala se javljala: "21, izvolite". Trebao si kazati: "Brunec, daj mi Rudnik civilni 42362 na 28." Onda bi on uspostavio vezu.
Signal slobodne linije bila su tri kratka tona.
Jedno vrijeme su se tazgovori s civilnim brojevima snimali, bilo da su dolazni ili izlazni pozivi.
Ne znam da li su i dok sam ja sluzbovao, ali je uvijek postojala mogucnost prisluskivanja.
sigurno je tadašnji porucnik Kecman Mile stalno tražio spajanje sa "Španijom",
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

VIS - KOMIŽA  - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 3 Icon_minitime03.09.14 9:32

Ako sam dobro povezao ime i lik, Kecman je 1986 bio kapetan ili kIk. Imao je stan i, mislim, bio ozenjen. Mislim na jednu, vrlo krupnu ljudinu. Radio je na Stoncici ili nekom drugom izdvojenom objektu.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

VIS - KOMIŽA  - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 3 Icon_minitime03.09.14 9:41

krivo sam upisao čin, da bio je kapetan 87/88 u Stončici u MAD-u kod majora Bančevića, kasnije je dobio prekomandu u Benkovac.

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

VIS - KOMIŽA  - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 3 Icon_minitime03.09.14 9:46

bojnik (citat):
krivo sam upisao čin, da bio je kapetan 87/88 u Stončici u MAD-u kod majora Bančevića, kasnije je dobio prekomandu u Benkovac.
Major Bancevic je bio nacelnik staba VPU Vis, dok sam sluzbovao tamo.
Komandant je bio pukovnik, popularni Cica, koga su voljeli svi, od vojnika u kasarni do najstarijeg Visanina. Moguce da su po njegovom liku djelimicno radili lik komandanta Cace, u filmu "Najbolji".

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

VIS - KOMIŽA  - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 3 Icon_minitime03.09.14 9:51

PORUCNIK (citat):
bojnik (citat):
krivo sam upisao čin, da bio je kapetan 87/88 u Stončici u MAD-u kod majora Bančevića, kasnije je dobio prekomandu u Benkovac.
Major Bancevic je bio nacelnik staba VPU Vis, dok sam sluzbovao tamo.
Komandant je bio pukovnik, popularni Cica, koga su voljeli svi, od vojnika u kasarni do najstarijeg Visanina. Moguce da su po njegovom liku djelimicno radili lik komandanta Cace, u filmu "Najbolji".
tako je 84/85 je Bančević bio komandant MAD, a kasnije Cvetković koji je kasnije prešao u komandu uporišta, no ti bolje znaš o tome bio si puno više dolje, ja samo paušalno, davno je bilo.
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

VIS - KOMIŽA  - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 3 Icon_minitime03.09.14 10:01

bojnik (citat):

tako je 84/85 je Bančević bio komandant MAD, a kasnije Cvetković koji je kasnije prešao u komandu uporišta, no ti bolje znaš o tome bio si puno više dolje, ja samo paušalno, davno je bilo.
Cvetkovica se dobro sjecam. Onako punasan, bio je vrlo duhovit. Ali i dalje se ne mogu sjetiti imena i likova svih s kojima sam saradjivao i sretao se, ili povezati ime i lik.
On je, mislim, nosio morbaricku uniformu.
Kecman je jednom za malo stradao, kad mu je u stanu eksplodirala plinska boca. Srecom, njegovi nisu bili tu.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

VIS - KOMIŽA  - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 3 Icon_minitime03.09.14 10:02

Normalna pojava, protok vremena i ljudi, a i godina proizvodnje čine svoje.

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
bugmenot2013
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 59
ČLAN OD: : 2013-08-14
M(j)esto Split

VIS - KOMIŽA  - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 3 Icon_minitime03.09.14 12:26

PORUCNIK (citat):
bugmenot2013 (citat):
Peć je, naravno, bila pažljivo zamaskirana u tehničkoj radionici. Radila je popodnevnu i večernju smjenu  Very Happy

Vjerovatno se ne sjecas k-dira int voda, a sjecas li se bar vojnika, bili ste u istoj zgradi?

Evo čega se sjećam u vezi intendantske službe, Vis Samogor 1986: 

   načelnik InSl, kap. I kl. Dragan Pešić

   k-dir intendantskog voda: ppor. Ime Prezime ("poručnik Ness") 

   referent u InSl, por. Braco Vasić

   rukovalac u InSl, st. vod. Ljubiša Stanković 

   rukovalac u InSl, vod. Petar Ćirić

Sve korektni momci. K-dir intendantskog voda bio je pravi oficir, akademac, ali previše vojnik za ukus mojih kolega iz tehničkog voda. Ipak, nikakvih razmirica nije bilo. 

S Ćirom smo se odlično družili. Kad sam se skidao, pola mi je opreme falilo: nitko nije ukrao, jednostavno nisam znao gdje je, jer smo dodatne kasete držali svugdje po radionici. Ćiro je za čas sve sredio da se bez problema razdužim.
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

VIS - KOMIŽA  - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 3 Icon_minitime03.09.14 12:39

bugmenot2013 (citat):
PORUCNIK (citat):
bugmenot2013 (citat):
Peć je, naravno, bila pažljivo zamaskirana u tehničkoj radionici. Radila je popodnevnu i večernju smjenu  Very Happy

Vjerovatno se ne sjecas k-dira int voda, a sjecas li se bar vojnika, bili ste u istoj zgradi?

Evo čega se sjećam u vezi intendantske službe, Vis Samogor 1986: 

   načelnik InSl, kap. I kl. Dragan Pešić

   k-dir intendantskog voda: ppor. Ime Prezime ("poručnik Ness") 

   referent u InSl, por. Braco Vasić

   rukovalac u InSl, st. vod. Ljubiša Stanković 

   rukovalac u InSl, vod. Petar Ćirić

Sve korektni momci. K-dir intendantskog voda bio je pravi oficir, akademac, ali previše vojnik za ukus mojih kolega iz tehničkog voda. Ipak, nikakvih razmirica nije bilo. 

S Ćirom smo se odlično družili. Kad sam se skidao, pola mi je opreme falilo: nitko nije ukrao, jednostavno nisam znao gdje je, jer smo dodatne kasete držali svugdje po radionici. Ćiro je za čas sve sredio da se bez problema razdužim.
e, jbg naveo si sve osim nessa
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

VIS - KOMIŽA  - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 3 Icon_minitime03.09.14 12:40

bugmenot2013 (citat):


Evo čega se sjećam u vezi intendantske službe, Vis Samogor 1986: 

   načelnik InSl, kap. I kl. Dragan Pešić

   k-dir intendantskog voda: ppor. Ime Prezime ("poručnik Ness") 

   referent u InSl, por. Braco Vasić

   rukovalac u InSl, st. vod. Ljubiša Stanković 

   rukovalac u InSl, vod. Petar Ćirić

Sve korektni momci. K-dir intendantskog voda bio je pravi oficir, akademac, ali previše vojnik za ukus mojih kolega iz tehničkog voda. Ipak, nikakvih razmirica nije bilo. 

S Ćirom smo se odlično družili. Kad sam se skidao, pola mi je opreme falilo: nitko nije ukrao, jednostavno nisam znao gdje je, jer smo dodatne kasete držali svugdje po radionici. Ćiro je za čas sve sredio da se bez problema razdužim.
Rukovalac skladista opreme je bio svIk Bruza, a Ciric je bio k-dir kuvarima.

Pricao mi je Braco: "Stizem na posao, penjem se prema nasoj zgradi, vojnik tehnicar me gleda u oci. Kad pridjem, umjesto da pozdravi, on okrene glavu. Pitam ga sto ne pozdravlja, a on kaze - nisam vas vidio" granata

Ja sam znao da zastanem i cekam, a onda skinem sapku i naklonim se:
- Dobro jutro, gospodo!

Jednom mi se pozalio kap Jovica da ga neki intendant nije pozdravio. Kad sam mu ispricao kako vi pozdravljate mene, umro je od smijeha.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
bugmenot2013
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 59
ČLAN OD: : 2013-08-14
M(j)esto Split

VIS - KOMIŽA  - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 3 Icon_minitime03.09.14 12:45

Baš mi je žao, kako sam ispustio st. vod. I kl. Zdenka Bružu. Onako ogromna ljudina. Uvijek bih ga iz zezanja pozdravio onako ukočeno, ŠRO-ovski, po PS-u, a on meni: "Zdravo druže kapetane korvete" ili "Zdravo druže admirale".
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

VIS - KOMIŽA  - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 3 Icon_minitime03.09.14 12:52

bugmenot2013 (citat):
Baš mi je žao, kako sam ispustio st. vod. I kl. Zdenka Bružu. Onako ogromna ljudina. Uvijek bih ga iz zezanja pozdravio onako ukočeno, ŠRO-ovski, po PS-u, a on meni: "Zdravo druže kapetane korvete" ili "Zdravo druže admirale".
Znao je da si buduci oficir, makar i rezervni, a nije bas volio oficire.
On, Ljubisa i Fadil su mi mazili vojsku, sto je bolo oci mojim strogim shvatanjima. Imao sam i problema zbog toga. Imalo je i dobrih strana, na primjer, ono sto sam pisao na temi "Nova godina u JNA".

Sjecas li se obuke u plivanju i odlazaka na plazu? Ona uvala gdje su bili oni 'zarobljeni' italijanski brodovi, ispred onog izdvojenog objekta?

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
bugmenot2013
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 59
ČLAN OD: : 2013-08-14
M(j)esto Split

VIS - KOMIŽA  - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 3 Icon_minitime03.09.14 13:00

Pričali mi moji u Tehničkom vodu događaj par mjeseci prije nego što sam ja došao. 

Bilo premalo vojske u Samogoru. Stara klasa se skinula, nova još nije došla. K-dant puk. Nikola Marić odluči staviti na stražu i vojnike Tehničkog voda, da se malo raspodijeli opterećenje. 

Tehnički vod na straži, a u kontrolu u stražarnicu dolazi kap. L. (kvalitetan artiljerijski oficir iz Lab PVO, pokoj mu duši). 

kap. L: "Gdje je k-dir straže?"
vojnik A: "Ja sam k-dir straže."

kap. L: "Dobro, a gdje je razvodnik straže?"
vojnik A: "Zapravo, ja sam razvodnik straže."

Kap. L. ide dalje, u prostoriju gdje bi morala biti smjena u pripremi (jedna na straži, druga u pripremi, treća spava). Nigdje nikoga, a na stolu svinjac od ostataka hrane, pepeljara, opušaka, dijelova odjeće i slično. 

Otvori vrata spavaonice, a ona dupkom puna. Svi hrču uglas. Razdere se: "Jbtebog, šta je ovo?"

Netko iz mraka, koji nije vidio da je to starješina odgovori: "Straža, al ne vidiš, šta se tu dereš.". 

Sutra je došlo naređenje da Tehnički vod više ne daje stražu. Sigurno je komanda procijenila da će bez straže Samogor biti ipak manje ugrožen nego s takvim stražarima.

trabakul voli ovaj upis

Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

VIS - KOMIŽA  - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 3 Icon_minitime03.09.14 13:06

bugmenot2013 (citat):


Tehnički vod na straži, a u kontrolu u stražarnicu dolazi kap. L. (kvalitetan artiljerijski oficir iz Lab PVO, pokoj mu duši). 
Nisam znao da je kap L. pok. Zao mi je.
On je detektovao radioaktivnost na Visu, poslije havarije u Cernobilu.

Sjecas li se desetara Belog iz mog voda? Bio je cata.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
bugmenot2013
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 59
ČLAN OD: : 2013-08-14
M(j)esto Split

VIS - KOMIŽA  - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 3 Icon_minitime03.09.14 13:10

Obuka u plivanju?! Obuka?!

Dolaze mi moji vojnici: "Stažo, vruće je, vodi nas popodne na kupanje." Kažem: "Nema problema, idemo preko onog brda iza pp voda (ionako ograde nije bilo), pa na onu uvalu (ne znam više je li Stonac ili Rukavac). Znaju li svi plivat?". Oni: "Naravno da svi znaju plivat, samo bi bolje da ne moramo pješice do tamo.". Kažem: "Ok, uzet ćemo putara, vozač i nas 5 u kabinu, ostali u koš.". Na prijavnici zaustavlja dežurni: "Kamo ćete?". Kažem: "Druže st. vod. idemo u (?) Stonac popravljati ogradu." On: "Pa koliko vas je to?": Ja: "Pa, velika je ograda". 

E kad smo došli tamo, nikad kasnije nisam vidio takav urnebes u moru. Svi se prskaju, hrvaju, kacavaju, viču, skaču, dodaju i napucavaju balunom. Kao u priči Ivane Brlić Mažuranić o bjesovima.

Ne znam više kako smo se uopće vratili, a pogotovo zašto smo se odlučili vratiti.
Na vrh Go down
bugmenot2013
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 59
ČLAN OD: : 2013-08-14
M(j)esto Split

VIS - KOMIŽA  - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 3 Icon_minitime03.09.14 13:18

PORUCNIK (citat):
bugmenot2013 (citat):


Tehnički vod na straži, a u kontrolu u stražarnicu dolazi kap. L. (kvalitetan artiljerijski oficir iz Lab PVO, pokoj mu duši). 
Nisam znao da je kap L. pok. Zao mi je.
On je detektovao radioaktivnost na Visu, poslije havarije u Cernobilu.

Sjecas li se desetara Belog iz mog voda? Bio je cata.

Kap. L: nastradao je nesretnim slučajem u Pločama 1991. na početku rata u RH.

Desetar Beli: dobro se družio sa mnom i mojim kolegom Sašom, vojnikom iz Slovenije (nas dvojica smo bili službeno u uredu kod načelnika tehn. službe, kap. J. M. inače Zagorca). 

Od kap. J. M. se doista moglo puno toga naučiti kako treba raditi. Imao je vrlo ležeran pristup poslu, u kojemu nema nikakve žurbe ni pritisaka, ali se sve na vrijeme napravi i ništa se ne zaboravi ili propusti. Ne sjećam se da je ikad na nekoga podigao glas, a bio je stručni i ljudski autoritet u svakom pogledu (3 god. stariji od mene).
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

VIS - KOMIŽA  - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 3 Icon_minitime03.09.14 13:19

Po pravilu, obuka je trebala biti jednom nedeljno. Ja sam sa svojima sredio da idu skoro svaki dan.  U pratnji starjesine, naravno. Pokusavao sam dogovoriti sa Jovicom, da idete zajedno, onda bi bilo svakodnevno, jer nas je u int vodu bilo samo petorica. Vasim starjesinama se nije dalo. Mislim da si ti jednom vodio oba voda (umjesto aktivnog starjesine iz teh voda). Njima se nije dalo.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
bugmenot2013
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 59
ČLAN OD: : 2013-08-14
M(j)esto Split

VIS - KOMIŽA  - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 3 Icon_minitime03.09.14 13:21

Tako je, sjećam se da su i intendanti išli, ali njih nismo mogli ukrcati u putara-nije bilo mjesta. 
Nije im bilo krivo, pogotovo nakon ludovanja na plaži.
Na vrh Go down
bugmenot2013
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 59
ČLAN OD: : 2013-08-14
M(j)esto Split

VIS - KOMIŽA  - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 3 Icon_minitime03.09.14 13:37

Bilo mi je i drugih teško shvatljivih stvari kad sam došao u tehnički vod. 

Ćato (inače Jugošvabo) mi govori jedne večeri: "Stažo, pazi, danas je Popaj dežurni oficir. Treba se čuvati da nam ne dođe u tehničku radionicu. Vidi ga nekako spriječiti."

Kažem: "Popaj? Što je s njim, zar je tako opasan?"

Ćato: "Nije u tome stvar, nego će nam sve popit.". 

Iste večeri je to i praktično potvrđeno. Jedva smo ga uspjeli poslati natrag u dežuranu.
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

VIS - KOMIŽA  - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 3 Icon_minitime03.09.14 13:42

bugmenot2013 (citat):
Tako je, sjećam se da su i intendanti išli, ali njih nismo mogli ukrcati u putara-nije bilo mjesta. 
Nije im bilo krivo, pogotovo nakon ludovanja na plaži.
Nisam kontrolisao svoje starjesine jesu li vodili tj bili s vojnicima na plazi. Znam da sam pravio raspored da budu. Kad je red bio na mene, isao sam u kasarnu i vodio ih pored ppo i preko kote, pjeske do 'plaze'..Za nekoliko dana svi su znali da plivaju.

Beli je sredio i drzao vod, bolje nego ja. Bar onaj 'vojnicki' dio, sredjivanje prostorija i kruga. Radna mjesta nisu bila u njegovoj nadleznosti (kuhinja, pekara, periona, skladista...). Ali zato nijedan njegov prijedlog nije bio odbijen, ma o cemu se radilo.
Nije dobio znacku, i to mi je zamjerio, ali je dobio dva puta po 7 dana, sto je bolje, sa putem to je vise odsustva.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
bugmenot2013
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 59
ČLAN OD: : 2013-08-14
M(j)esto Split

VIS - KOMIŽA  - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 3 Icon_minitime03.09.14 18:21

Koliko pamtim, Beli je bio vrlo zadovoljan sa svojim nadređenim ppor. Nije se nikad tužio, za razliku od jednog vojnika koji je bio u kancelariji kod maj. Jalovog. Tome je sve smetalo što bi maj. Jalovi zatražio, a najviše što je svakoga jutra onaj okvirić koji pokazuje datum na kalendaru trebao biti postavljen na ispravan datum. Podsjetio sam ga da je tu u komandu došao iz komiške pješadije, gdje je trebalo premještati nešto teže stvari (BsT) od toga okvirića.

Nakon ŠRO RM meni je rad u Tehničkom vodu i kod kap. J. M. bilo kao 5-mjesečni (nažalost slabo plaćeni, iako je pun pansion bio besplatan Laughing ) godišnji odmor. Jedino sam morao paziti da se previše ne udebljam. Zato se moja vojska nije mogla načuditi što svako jutro trčim jutarnju fiskulturu i radim poznatih devet vježbi. Nisu mogli povezati, jer se nisam imao za što grebati, a nisam nikad propuštao vježbe. Oni iz moje klase, džombe, obično su se lijeno vukli jedan po jedan na jutarnju smotru na pisti, noseći odjeću i naoružanje preko neke stvari, zaboravljajući da gimnastika uopće postoji.

Doista nas je bilo raznovrsnih. Sto ljudi-sto ćudi.
Na vrh Go down
bugmenot2013
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 59
ČLAN OD: : 2013-08-14
M(j)esto Split

VIS - KOMIŽA  - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 3 Icon_minitime03.09.14 18:39

bojnik (citat)
e, jbg naveo si sve osim nessa 

Druže prvoklasni kapetane (kako su ono zvali: zastavnik de luks), očigledno mu znam ime, ali je na forumima nepisano pravilo štititi identitet sudionika ako je nekome poznat, te ako ga sam ne objavi. Ima na Web-u svakakvih zlonamjernika koji bi stvarni identitet mogli iskoristiti na nepoželjan način. 

Web je pun svega i svačega. Na Webu ima puno prištavih tinejdžerskih momčića i curica koji glume nekakve ultra ekstremiste spremne bacati atomske bombe naokolo, a u stvarnom ih životu pola razreda svakodnevno mlati kao vola u kupusu.
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

VIS - KOMIŽA  - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 3 Icon_minitime03.09.14 19:10

Zanimljivo!!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

VIS - KOMIŽA  - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 3 Icon_minitime03.09.14 22:46

bugmenot2013 (citat):
bojnik (citat)
e, jbg naveo si sve osim nessa 

Druže prvoklasni kapetane (kako su ono zvali: zastavnik de luks), očigledno mu znam ime, ali je na forumima nepisano pravilo štititi identitet sudionika ako je nekome poznat, te ako ga sam ne objavi. Ima na Web-u svakakvih zlonamjernika koji bi stvarni identitet mogli iskoristiti na nepoželjan način. 

Web je pun svega i svačega. Na Webu ima puno prištavih tinejdžerskih momčića i curica koji glume nekakve ultra ekstremiste spremne bacati atomske bombe naokolo, a u stvarnom ih životu pola razreda svakodnevno mlati kao vola u kupusu.
ma dobro prika znam da je riječ o E.N., a inaće niti smo drugovi niti sam prvoklasni kapetan
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

VIS - KOMIŽA  - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 3 Icon_minitime04.09.14 4:12

bojnik (citat):
bugmenot2013 (citat):
bojnik (citat)
e, jbg naveo si sve osim nessa 

Druže prvoklasni kapetane (kako su ono zvali: zastavnik de luks), očigledno mu znam ime, ali je na forumima nepisano pravilo štititi identitet sudionika ako je nekome poznat, te ako ga sam ne objavi. Ima na Web-u svakakvih zlonamjernika koji bi stvarni identitet mogli iskoristiti na nepoželjan način.
ma dobro prika znam da je riječ o E.N.
E.N => Es.N. => N.Es. => Nes => Ness, da stranci ne bi citali "Niz" Idea

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

VIS - KOMIŽA  - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 3 Icon_minitime04.09.14 7:52

Bitno je da nisi ni Loch ni Eliot. lol!

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

VIS - KOMIŽA  - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 3 Icon_minitime04.09.14 16:02

bojnik (citat):
bugmenot2013 (citat):
bojnik (citat)
e, jbg naveo si sve osim nessa 

Druže prvoklasni kapetane (kako su ono zvali: zastavnik de luks), očigledno mu znam ime, ali je na forumima nepisano pravilo štititi identitet sudionika ako je nekome poznat, te ako ga sam ne objavi. Ima na Web-u svakakvih zlonamjernika koji bi stvarni identitet mogli iskoristiti na nepoželjan način. 

Web je pun svega i svačega. Na Webu ima puno prištavih tinejdžerskih momčića i curica koji glume nekakve ultra ekstremiste spremne bacati atomske bombe naokolo, a u stvarnom ih životu pola razreda svakodnevno mlati kao vola u kupusu.
ma dobro prika znam da je riječ o E.N., a inaće niti smo drugovi niti sam prvoklasni kapetan
On ti je već pomalo i druga klasa nije za rasplod!!! lol!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
bugmenot2013
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 59
ČLAN OD: : 2013-08-14
M(j)esto Split

VIS - KOMIŽA  - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 3 Icon_minitime05.09.14 9:58

bojnik (citat):
bugmenot2013 (citat):
bojnik (citat)

Druže prvoklasni kapetane ...
ma dobro prika znam da je riječ o E.N., a inaće niti smo drugovi niti sam prvoklasni kapetan
 
Oprostite, g. bojniče, meni gušteru na nepropisnom obraćanju.  Stvarno sam  pig

Primijetio sam ispod "bojnik" oznaku čina na forumu (kapetan I. klase), pa me to ponijelo u nepropisnom smjeru. 
Njima se nekad obraćalo s druže kapetane ne spominjući klasu, iako se s njima ni onda nije baš moglo družiti, osim nekoliko izuzetaka.

Mislim da mi je 15 dana vojničkog pritvora primjerena kazna (uzimajući kako je kod nas u RH danas dovoljno odslužiti 2/3 kazne, pa čak i ako siluješ i zakolješ Meksikanku na Marjanu).
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

VIS - KOMIŽA  - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 3 Icon_minitime05.09.14 11:51

bugmenot2013 (citat):

kapetan I. klase
Njima se nekad obraćalo s druže kapetane ne spominjući klasu, iako se s njima ni onda nije baš moglo družiti, osim nekoliko izuzetaka.
Ni ja se, kao por, nisam puno druzio s njima. Izbjegavao sam druzenje s ozenjenim starjesinama. Bilo je godina kad sam, uopste, izbjegavao druzenje sa bilo kim, ko ima veze s vojskom.
Ja se i sada, na ovom forumu, obracam clanovima sa 'druze'. Ako je JNA, nek bude kao u JNA.

Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
bugmenot2013
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 59
ČLAN OD: : 2013-08-14
M(j)esto Split

VIS - KOMIŽA  - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 3 Icon_minitime05.09.14 12:45

Ma, sve je prihvatljivo, a ni onda baš nije bilo nefleksibilno. 

Kap. M. smo uvijek govorili: "Zvala vas je gospođa, s porukom da joj se javite.", ali isto tako i "Tražila vas je drugarica Bančević s nekim građevinskim problemom". Nikad nije bilo obrnuto i nikome ne bi zasmetalo. 

Svejedno je hoćete li mi se obraćati s "gospodine admirale" ili "druže admirale", bitno je da stanete u stav mirno (ili hrvatski: "pozor").
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

VIS - KOMIŽA  - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 3 Icon_minitime05.09.14 13:09

bugmenot2013 (citat):
Ma, sve je prihvatljivo, a ni onda baš nije bilo nefleksibilno. 

Kap. M. smo uvijek govorili: "Zvala vas je gospođa, s porukom da joj se javite.", ali isto tako i "Tražila vas je drugarica Bančević s nekim građevinskim problemom". Nikad nije bilo obrnuto i nikome ne bi zasmetalo. 

Svejedno je hoćete li mi se obraćati s "gospodine admirale" ili "druže admirale", bitno je da stanete u stav mirno (ili hrvatski: "pozor").
U toku sluzbe se nikad nikom nisam obratio sa 'g-dine' ili 'g-djo'. U Hrvatskoj i Sloveniji, u gradjanstvo je to bio uobicajen nacin obracanja.
A obracanje u JNA je bilo po PS, makar i sa 'druze pukovnice bojnog broda'. Smile  Bar prema starijima je uvijek bilo 'druze'. Prema mladjima se cesto preskakalo ('vojnice' umjesto 'druze vojnice' i sl.)

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

VIS - KOMIŽA  - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 3 Icon_minitime05.09.14 14:45

bugmenot2013 (citat):
Oprostite, g. bojniče, meni gušteru na nepropisnom obraćanju.  Stvarno sam  pig

Primijetio sam ispod "bojnik" oznaku čina na forumu (kapetan I. klase), pa me to ponijelo u nepropisnom smjeru. 
Njima se nekad obraćalo s druže kapetane ne spominjući klasu, iako se s njima ni onda nije baš moglo družiti, osim nekoliko izuzetaka.

Mislim da mi je 15 dana vojničkog pritvora primjerena kazna (uzimajući kako je kod nas u RH danas dovoljno odslužiti 2/3 kazne, pa čak i ako siluješ i zakolješ Meksikanku na Marjanu).
rješeno, odmah sprovesti izrećenu kaznu u vidu ispijanja litru dvije bevande sa slanim sardelama, i neka se ista pročita pred svim pripadnicima Foruma i unese u osobnik imenovanog. zatvor
O stanju praosuđa u RH je degutantno raspravljati, stvarno je za drek. salutiranje
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

VIS - KOMIŽA  - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 3 Icon_minitime05.09.14 16:44

bojnik (citat):
bugmenot2013 (citat):


Mislim da mi je 15 dana vojničkog pritvora primjerena kazna
rješeno, odmah sprovesti izrećenu kaznu u vidu ispijanja litru dvije bevande sa slanim sardelama, i neka se ista pročita pred svim pripadnicima Foruma i unese u osobnik imenovanog. zatvor
Pristajem da podijelim s  drugom bugmenotom kaznu izrecenu od strane druga bojnika. Uzelio sam se slanih sardela drunken

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

VIS - KOMIŽA  - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 3 Icon_minitime05.09.14 22:45

PORUCNIK (citat):
bojnik (citat):
bugmenot2013 (citat):


Mislim da mi je 15 dana vojničkog pritvora primjerena kazna
rješeno, odmah sprovesti izrećenu kaznu u vidu ispijanja litru dvije bevande sa slanim sardelama, i neka se ista pročita pred svim pripadnicima Foruma i unese u osobnik imenovanog. zatvor
Pristajem da podijelim s  drugom bugmenotom kaznu izrecenu od strane druga bojnika. Uzelio sam se slanih sardela drunken
nema problema, pojačajte bevandu salutiranje
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

VIS - KOMIŽA  - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 3 Icon_minitime05.09.14 23:32

bojnik (citat):
PORUCNIK (citat):

Pristajem da podijelim s  drugom bugmenotom kaznu izrecenu od strane druga bojnika. Uzelio sam se slanih sardela drunken
nema problema, pojačajte bevandu salutiranje
Prosil bih gemistek, vise pase uz slane sardelice salutiranje

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

VIS - KOMIŽA  - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 3 Icon_minitime06.09.14 0:08

isti k.... drugo pakovanje, gazirana voda ili negazirana, kažu stari rimljani: "Nije bitno gdje teće rijeka Tiber, bitno je da se ne mješa sa vinom"

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

VIS - KOMIŽA  - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 3 Icon_minitime06.09.14 18:03

Ma on bi htel biti Zagorec kaj i Joža pak zato mu je gemištek bliži.......a možda je on u prošlom životu i bil Joža, pak je tad prdnul na rosu, vidiš kak se raspala JNA čim je on zbrisal tak i kaj i Juga poslije Jože!!!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Sponsored content





VIS - KOMIŽA  - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VIS - KOMIŽA    VIS - KOMIŽA  - Page 3 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
VIS - KOMIŽA
Na vrh 
Stranica 3/7Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: