FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.

Go down 
+29
mirko bratuš
humka83
Matrix
SveJug
Pero™
miran cvilak
Stazio
kaplar
Max Blitz
Boske
missar
nerona
warpaint
Profa
FOSIL
purger
dixi
šepa
Mateo Žižić
Kemo Specijalac
pera84
ZAGORAC
Nik
graničar šentilj
vladimir
Gringo
alexandar
jelen pivo
Vojnik Graničar
33 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 20  Next
AutorPoruka
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - Mariborski granični odsjek - 1988 -1989 godina   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Icon_minitime10.04.12 22:15

Citat :
Arrow GENERAL POTPUKOVNIK ALEKSANDAR OBRADOVIĆ.!! sunny bounce

Arrow Alkar...Split......"U SRIDU".....
Arrow Ma kakva SMENA8........ova kod Splita je 3.smena veceras

Citat :
Arrow ZAGORAC - KARAULA DRENAK.!! sunny bounce

Arrow Da ga j....,to nije "smena8",nije ni on bio bgznašto,ali doći će njegovi uradci sa Drenka!
Arrow Ja bih ipak "nočni dodatak"!!!

Arrow Ma pogledaj ti njih šta su se raspričali danas.!!! Evil or Very Mad
Arrow General podpukovniće pripremi se za komentare slika Graničara Zagorca Very Happy Smile Laughing na karauli "Drenak" u Makedoniji.!!
Arrow Da vidimo kako je to uradio Leonardo Da Vinci. Shocked pale Embarassed No
Arrow Arrow Interesantno je kako je ta Arrow Arrow Arrow JNA branila vojnicima da se slikaju na primjer u kasarni ili na poligonu ili negdje što nije neka vojna tajna ili strogo povjerljivo, njima je sve bilo sumljivo i prijetnja za sigurnost. Embarassed No pale Suspect
Arrow Unatoč takvom stavu prema slikavanju sa fotoaparatima opet se to radilo bez njihova znanja i odobrenja na kraju je JNA poginula ne od fotoaparata nego od svoje vojske kojoj je branila skilavanje... he he he he Very Happy Smile Laughing
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Icon_minitime10.04.12 22:23

Kod mene je moglo slikanje ali bez naoruzanja i da se ne slikaju vojni objekti scratch , vec sam to napisao negde cini mi se .
A kad stignu "LEONARDOVE" slike.......videcemo....jedva cekam i ja. Smile
Na vrh Go down
Mateo Žižić
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2012-04-12
DOB : 55
M(j)esto Solin

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: ŽIŽIĆ KARAULA CERŠAK 1989/1990   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Icon_minitime12.04.12 19:37

SLUŽENJE VOJNOG ROKA NA KARALI CERŠAK BILO JE I LIPI I TEŠKI DANA , JA SAM BIJA SKLADIŠTAR ONDA ZVANI MAGACIONER, MOŽDA ME SE NEKI I SJEČAJU PA IMA ŽELJU DA MI SE JAVE.


Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Icon_minitime12.04.12 19:45

Mateo Žižić (citat):
SLUŽENJE VOJNOG ROKA NA KARALI CERŠAK BILO JE I LIPI I TEŠKI DANA , JA SAM BIJA SKLADIŠTAR ONDA ZVANI MAGACIONER, MOŽDA ME SE NEKI I SJEČAJU PA IMA ŽELJU DA MI SE JAVE.



Čim te "nanjuši" Vojnik Graničar biti ćeš na sto muka,osim toga nije valjda tebi "drpao"salame i ostalo. affraid
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - Mariborski granični odsjek - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Icon_minitime12.04.12 20:05

Citat :
Arrow Arrow MATEO ŽIŽIĆ - KARAULA CERŠAK.!!! sunny bounce

SLUŽENJE VOJNOG ROKA NA KARALI CERŠAK BILO JE I LIPI I TEŠKI DANA , JA SAM BIJA SKLADIŠTAR ONDA ZVANI MAGACIONER, MOŽDA ME SE NEKI I SJEČAJU PA IMA ŽELJU DA MI SE JAVE.

Arrow Arrow Arrow MATEO ŽIŽIĆ sunny bounce , dobro došao na Forum Bivših Pripadnika Nekadašnje JNA.!!! Very Happy Smile Laughing bounce
Arrow Drago mi je da napokon na Forum dođe nitko ko je bio na mojoj karauli "CERŠAK".
Arrow Očekujem od tebe da nam nešto napišeš o tvojim događajima sa karaule, da nam postaviš koju sliku sa karaule, sigurno je bilo i dobrih i loših stvari na karauli, pratit će mo te što pišeš i kao si se provodio na karauli.!!! Very Happy Smile Laughing
Arrow Arrow Arrow Za početak imaš od mene jedan veliki Arrow + za podizanje tvoje reputacije Arrow sa 0 Arrow na 1.!!!! bounce Very Happy Smile Laughing
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - Mariborski granični odsjek - 1988 -1989 godina   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Icon_minitime15.04.12 15:01

Citat :
Arrow Arrow Arrow MATEO ŽIŽIĆ - KARAULA "CERŠAK".!!! sunny bounce
Klasa sam bija 1989. semptebarska ,ćetri miseca sam proveja u kasarni meje granični garnizon Maribor 04.01 1990. godine doša sam na karaulu Ceršak VP-5457.!
Arrow Graničar Mateo Žižić.!!! bounce Rolling Eyes Laughing
Arrow Hajdemo za početak ovako, reci mi ko te je dočekao na Arrow Arrow Arrow karauli "Ceršak" tj. ko je tada bi komandir karaule "Ceršak" a pokušaj se sjetiti nekih imena i prezimena vojnika sa karaule iz te 1989/1990 godine baš me zanima možda i ja nekoga od tih starijih poznajem.!! Very Happy Smile Laughing bounce

Arrow I naj zadnje Arrow MATEO:
Arrow Arrow u ime Foruma Bivših Pripadnika Nekadašnje JNA
Arrow Arrow Arrow a posebno Graničnih Jedniica JNA - Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow SRETAN TI ROĐENDAN 16.4.1969. - 16.4.2012. sunny bounce Very Happy Smile Laughing Wink
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Icon_minitime21.04.12 21:35

Šokirao si kolegu,napao ga gore nego "drugovi"kad je služio,valjda je skužio da si mu radio inventuru u skladištu i čovjek zbrisao!
Zbog onog što si mu "drmnuo" valjda bi i sad završio u "buhari"!
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Icon_minitime21.04.12 22:10

Vojnik Graničar,
malo je offtopic, ali...

- s obzirom da si iz Splita, da li su te u vojsci zvali SPLIĆO?

ja sam ih imao dvojicu, oba su imala taj nadimak
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - Mariborski granični odsjek - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Icon_minitime22.04.12 12:49

Citat :
Arrow Arrow Arrow ZAGORAC - KARAULA DRENAK.!!! sunny bounce

Arrow Šokirao si kolegu,napao ga gore nego "drugovi"kad je služio,valjda je skužio da si mu radio inventuru u skladištu i čovjek zbrisao! Rolling Eyes Shocked
Arrow Zbog onog što si mu "drmnuo" valjda bi i sad završio u "buhari"! Embarassed No pale

Arrow Pa ZAGORAC.!!! Very Happy Smile Laughing
Arrow MATEO ŽIŽIĆ će se sigurno vratiti, sumljam da nam neće nešto ispričati od događaja sa Arrow karaule "Ceršak".!!! Shocked Smile
Arrow Samo je pitanje da li sada nešto radi ili je sa nečim zauzet.!! Twisted Evil Cool No

Arrow Arrow Arrow Ovo je njegova Arrow prva izjava na Forumu Bivših Pripadnika Nekadašnje JNA: scratch sunny bounce


Citat :
Arrow Arrow Arrow SLUŽENJE VOJNOG ROKA NA KARAULI CERŠAK Arrow Arrow Arrow BILO JE I LIPI I TEŠKI DANA , JA SAM BIJA SKLADIŠTAR ONDA ZVANI MAGACIONER, MOŽDA ME SE NEKI I SJEČAJU PA IMA ŽELJU DA MI SE JAVE. bounce Very Happy Smile Laughing

Arrow Baš me zanima što se događalo na Arrow karauli "Ceršak" kad sam ja otišao!!! Shocked Twisted Evil
Arrow Je li vojska bila nestašna kao kad sam ja bio, da vidim što su oni radili.!!! Shocked No Embarassed pale Very Happy Smile Laughing bounce
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - Mariborski granični odsjek - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Icon_minitime22.04.12 13:09

Citat :
Arrow Arrow Arrow KEMO SPECIJALAC - BEOGRAD.!!! sunny bounce

Arrow Vojnik Graničar, malo je offtopic, ali... Twisted Evil Rolling Eyes Wink
Arrow S obzirom da si iz Splita, da li su te u vojsci zvali SPLIĆO? Twisted Evil
Arrow Ja sam ih imao dvojicu, oba su imala taj nadimak. Rolling Eyes Wink

Arrow A šta da ti kažem kad i sam znaš, tj. kad si i sam rekao.!!! Twisted Evil
Arrow Tako je zvali su me Splićo, vjerojatno im je to bilo lakše zapamtiti.! Twisted Evil
Arrow Interesantno je to da su kod mene na Arrow karauli "Ceršak" bila dvojica Srba iz općine Jagodina, jedan se je zvao Arrow Arrow Arrow SAŠA RADENKOVIĆ a drugi je bio Arrow Arrow Arrow PREDRAG MILOJEVIĆ.!! Very Happy Smile Laughing
Arrow Saša Radenković je iz sela MIJATOVAC a Predrag Milojević je baš iz mjesta JAGODINA.!!!
Arrow Obojicu smo na karauli zvali Arrow Arrow Arrow "JAGODINAC".!!! Twisted Evil
Arrow Onda bi morali paziti kako ih zoveš ako su blizu jedan drugoga, tada bi ih zvali sa prezimenom da se zna i da ne bi bilo zabune.!!! Twisted Evil
Arrow Na kraju te svi znaju po nadimku a ime i prezime ti zaborave i neće ga se ni sjetiti nikada.!!! Embarassed No



Vojnik Graničar: komentar modifikovan dana: 22.04.12 15:09; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Icon_minitime22.04.12 14:13

to su vam verovatno oni rekli da su iz grada Jagodina...taj grad se tako zvao pre II sv. rata, kao i ponovo od '92, u medjuvremenu se zvao Svetozarevo, i imao registracijsku oznaku SV Smile .... ali su svi Jagodinci u komunikaciji upotrebljavali naziv Jagodina

kod mene je bilo interesantno da su sve Madjare zvali Madjar Smile ... polovina se ljutila i trazila da ih zovemo imenom i prezimenom ... a Albance niko nije zvao Shiptar, samo ponekad Shok, i to neke normalnije, obrazovane
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Icon_minitime03.05.12 14:33

Mateo Žižić se izgleda gadno prepao affraid ,nema ga nigdje. scratch
Ajde ga Splite potraži!?
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - Mariborski granični odsjek - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Icon_minitime03.05.12 19:48

Citat :
Arrow Arrow Arrow ZAGORAC - KARAULA "DRENAK".!!! sunny bounce

Arrow Mateo Žižić se izgleda gadno prepao ,nema ga nigdje. Evil or Very Mad
Arrow Ajde ga Splite potraži!? scratch

Arrow A ne znam šta da kažem... Evil or Very Mad Rolling Eyes No
Arrow Došao iznenada i otišao iznenada..!!! Twisted Evil Shocked Rolling Eyes Wink
Arrow Ali ja isto mislim da će se kad tad vratiti, moram ga izrešetati sa pitanjima i podpitanjima, da vidim da li se što po karauli pričalo kad je moja klasa otišla kući sa Arrow Karaule "Ceršak" V.P. 5457... Very Happy Smile Laughing
Arrow Možda Mateo Žižić ima posla, ne znam što da kažem osim jedne izreke izvučene iz naroda: Arrow "Čudni su puti gospodnji".!!! bounce
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Icon_minitime06.05.12 14:38

Vojnik Graničar (citat):
Citat :
Arrow Arrow Arrow ZAGORAC - KARAULA "DRENAK".!!! sunny bounce

Arrow Mateo Žižić se izgleda gadno prepao ,nema ga nigdje. Evil or Very Mad
Arrow Ajde ga Splite potraži!? scratch

Arrow A ne znam šta da kažem... Evil or Very Mad Rolling Eyes No
Arrow Došao iznenada i otišao iznenada..!!! Twisted Evil Shocked Rolling Eyes Wink
Arrow Ali ja isto mislim da će se kad tad vratiti, moram ga izrešetati sa pitanjima i podpitanjima, da vidim da li se što po karauli pričalo kad je moja klasa otišla kući sa Arrow Karaule "Ceršak" V.P. 5457... Very Happy Smile Laughing
Arrow Možda Mateo Žižić ima posla, ne znam što da kažem osim jedne izreke izvučene iz naroda: Arrow "Čudni su puti gospodnji".!!! bounce

Sa mjesta gdje radiš,lako ćeš ga naći. Idea Wink
Nemoj samo da ga odma izmaltretiraš sa brdom pitanja, opet će ti zbrisati! No

Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Icon_minitime10.05.12 8:10

Vidi,vidi,netko skuplja zvjezdice! tongue ČESTITAM! cheers
Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
šepa


BROJ POSTOVA: : 384
ČLAN OD: : 2012-04-27
DOB : 54
M(j)esto ZENICA

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Kasarna "Tone Tomšić"   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Icon_minitime15.05.12 17:25

E kaži mi "vojnik graničar" je ti poznato ime iz tvoje generacije u Melju MILE FILIPOVIĆ, iz Zenice kao i ja.Taj mi je momak pričao o Melju kad je bio na vikendu kući i ne sluteći da ću dobiti istu kasarnu, kad sam došao u kasarnu svi me pitaju za njega, taj je mislim postavio rekord u broju dana pritvora, on je ostao u graničnom vodu, zastavnik Slađo se ježio pri pomeni njegovog imena, a u biti je bio drugarčina.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - Mariborski granični odsjek - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Icon_minitime15.05.12 19:45

Citat :
ZAGORAC - KARAULA "DRENAK"...!!!

Arrow Odem povremeno "gore"da vidim koliko ste bili razlićiti od nas "dolje" Suspect
Arrow Još uvijek imam dobro zapažanje, cheers ,mislim da se nemaš razloga "duriti",pa to ti je na profilu!
tongue tongue tongue

Arrow Zagorac, nije problem što ti dođeš malo u Sloveniju.!!! scratch
Arrow Uvijek si dobro došao u naše granične odsjeke.!!! Very Happy Smile Laughing
Arrow Nego je problem taj što ti nije nitko došao u smjenu, kad ti napustiš prvu crtu obrane države.!!! No
Arrow Arrow Arrow Pravilo graničnih jedinica je: Arrow Arrow Arrow "Nema povratka u karaulu dok dok ti na teren ne dođe druga granična patrola u smjenu".!!!!! Twisted Evil Embarassed No pale
Arrow Joj koliko smo imali problema sa Arrow komandirom karaule "Ceršak" Zastavnikom I klase Spasković Radoje, derao nas je žive samo zato što nismo čekali na terenu smjenu druge granične patrole.!!! No
Arrow Znao nam je često u kontrolu dolaziti na teren baš na smjenu, da vidi da li granična patrola koja završava smjenu čeka graničnu patrolu koja dolazi u smjenu.!!! Twisted Evil
Arrow I onda nadzire raportiranje vođa patrola u sred šime na vrhu brda.!!!! Twisted Evil Shocked Razz bounce
Arrow A eto Jugoslavija se raspala Arrow sa smjenom i Arrow bez smjene.!!! Twisted Evil
Arrow Rekao je Arrow pale Nostradamus pale Suspect Embarassed u jednom svome tekstu: Arrow Arrow Arrow "Smrdit će kao krv mrtvaca".!!!
Arrow Mislim da je bilo i gore od toga.!!! Twisted Evil Embarassed pale
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Icon_minitime16.05.12 14:50

Nisam ja trebao čekati smjenu,ja sam se na karaulu vračao dubinskom stazom,a nova patrola je išla linijskom.
UVIJEK JE NETKO BIO TAMO GDJE JE TREBALO. Suspect
Ako ste Vi imali problema sa nekakvim čekanjem smjene,to je nesposobnost onoga tko je radio raspored. No geek
Dvije patrole su se izuzetno rijetko sretale,jer je svaka imala svoj raspored kretanja i zadržavanja na rejonu. bounce
Spomenuo sam linijsku i dubinsku patrolnu stazu,obavezno bi se čuli preko radio-veze,ali šifrom! Suspect
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - Mariborski granični odsjek - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Icon_minitime16.05.12 20:54

Citat :
Arrow Arrow Arrow ZAGORAC - KARAULA "DRENAK"...!!! sunny bounce

Arrow Nisam ja trebao čekati smjenu,ja sam se na karaulu vračao dubinskom stazom,a nova patrola je išla linijskom.
Arrow UVIJEK JE NETKO BIO TAMO GDJE JE TREBALO. Suspect
Arrow Arrow Arrow Arrow Ako ste Vi imali problema sa nekakvim čekanjem smjene,to je nesposobnost onoga tko je radio raspored. No geek
Arrow Dvije patrole su se izuzetno rijetko sretale,jer je svaka imala svoj raspored kretanja i zadržavanja na rejonu. bounce
Arrow Spomenuo sam linijsku i dubinsku patrolnu stazu,obavezno bi se čuli preko radio-veze,ali šifrom! Suspect

Arrow Zagorac...!!! Very Happy Smile Laughing
Arrow Kod nas na karauli "Ceršak" je sve štimalo sa rasporedom.!!! Twisted Evil
Arrow Negdje u 95% slučajeva se je išlo na zasjede na zapadni teren karaule "Ceršak"... Twisted Evil
Arrow Granična patrola koja je bila u zasjedi kod zadnjeg graničnog kamena sa zapadne strane karaule "Ceršak" tj. kod graničnog kamena 45 - sekcija VIII, po pravilu je trebala tu čekati smjenu. Twisted Evil
Arrow Druga granična patrola koja je na vrijeme krenula iz karaule "Ceršak" i u predviđenom roku je trebala stići kod graničnog kamena 45 - sekcija VIII i tu izvršiti sdmjenu graničara....!!! Twisted Evil
Arrow Samo je uvijek bio problem taj što ona granična patrola koja bi trebala čekati smjenu u šumi na vrhu brda bi krenula prema karauli a da im smjena nije ni došla. Twisted Evil
Arrow A smjena iz karaule "Ceršak" bi znala i ne doći do graničkog kamena 45 - sekcija VIII, tj. ne bi se ni uputili u smjenu iz ko zna kojih razloga, kao na primjer ili nisu htjeli po hladnoći izići na teren, ili je bilo nevrijeme itd....... Twisted Evil Rolling Eyes
Arrow E tu je bio problem, Arrow Arrow Arrow granična patrola koja je na terenu po pravilu se ne bi smjela vratiti nazad u karaulu dok im ne dođe smjena.!!! Exclamation Exclamation Exclamation No Embarassed pale
Arrow Tu je sada igra živaca, da li čekati smjenu na hladnoći, misliti da li je smjena uopće i krenula, da li se svađati sa patrolom koja ti je bila dužna doći u smjenu a nije došla, da li to prijaviti komandiru karaule, desetaru, dežurnom karaule.... No Suspect Embarassed pale
Arrow Svoje odradiš poštene, smjena ne dođe, naiđe kontrola, tebe nema na terenu, kriv si bez obzira što si svoje odradio jer nisi čekao smjenu.... pale Embarassed No
Arrow I tako svaki put smo radili isto i opet i opet i opet i svaki put.... Twisted Evil Twisted Evil
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
dixi
Gušter
Gušter
dixi


BROJ POSTOVA: : 37
ČLAN OD: : 2012-04-25
DOB : 52

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Icon_minitime16.05.12 22:55

Vojnik Graničar (citat):
Arrow Arrow Arrow KARAULA „ ALFONZ ŠARH“. Embarassed No Sad pale scratch Shocked

[color=blue] Arrow Dana 25.10.1988.god. utorak, jutros je bila velika magla i dosta je bilo hladno.
Arrow Danas sam prvi put čuo za karaulu Arrow „ALFONZ ŠARH“.
Arrow I ne baš na najbolji način. Embarassed No Shocked pale
Javili su nam iz Mariborskog graničnog odsjeka da je na toj karauli poginuo jedan vojnik graničar.
Kao i po običaju JNA sve drži pod tajnom od podataka o vojniku pa do samoga događaja.
Navodno se karaula „ Alfonz Šarh“ vodi pod brojem 25 i mislim da se je ista nalazila istočno od karaule „Ceršak“ .
Što se točno dogodilo nisam uspio doznati nikada.!?
Popodne sam bio na straži kod karaule „Ceršak“.
Arrow Danas 26.10.1988. god. srijeda , sam doznao da naš komandir karaule Zastavnik I klase Spasković Radoje ide kao predstavnik graničnih jedinica JNA na sahranu poginulom vojniku sa karaule „ Alfonz Šarh“.
Po naredbi Mariborskog graničnog odsjeka čitavo naoružanje, kacige, gasmaske kao i soške u kojima je bilo to naoružanje smo morali iznijeti iz oružane u kome su se nalazile u hodnik karaule na prvome katu.

Arrow Strelica na slici pokazuje pokazuje sobu u kojoj je bilo smješteno naoružanje i ostala oprema graničara sa karaule "Ceršak" V.P. 5457.
Arrow Iz te prostorije smo sve morali iznjeti na hodnik prvoga kata karaule i kod naoružanja i opreme dežurati i danju i noću a sve zbog događaja na karauli "Alfonz Šarh".!!! [/colo

[You must be registered and logged in to see this image.]

Osim toga od danas non stop netko mora biti dežurni kod naoružanja u hodniku karaule.
Sada svaka 2 sata se u posebnu bilježnicu mora upisivati koliko ima naoružanja u soškama,noževa za puške, rapova, okvira za metke, gasmaski, šljemova…
Odmah je sad već bivša oružana prenamijenjena u spavaonicu i odmah smo u nju unijeli 4 kreveta.
Arrow Dana 31.10.1988. god. jutros se nakon nekoliko dana izbivanja iz karaule vratio komandir karaule Zastavnik I klase Spasković Radoje.
Ispred karaule na klupama nam je pričao kako je bilo na sahrani poginuloga vojnika sa karaule„ Alfonz Šarh“ .
Kaže Spasković Rradoje: „Kad smo došli sa lijesom poginuloga vojnika pred obiteljsku kuću rodbina je željela da ga otvori iz zapečaćenog lijesa.
JNA nije to dozvolila već da ga se takvoga odmah ukopa.
Tada je na ukopu otac od toga vojnika rekao: Sad Sine neka ti je laka zemlja ali saznat ćemo mi tko te je ubio. Sad
Arrow Dana 7.11.1988. god. ponedjeljak vojnik graničar Milojević Predrag - Srbin iz Jagodina, je rekao komandiru karaule Spasković Radoji da su mu javili iz Jagodina da je rodbina onoga poginuloga vojnika iz groba vadila lijesa te da su ga otvarali i da su vidjeli da nema desni dio lica te da su ga ponovno zakopali.
Spasković Radoje je to komentirao: Bitno je da ga oni nisu otvarali na sahrani a što će oni raditi sa njim poslije to je njihova stvar.
Taj poginuli vojnik graničar je Srbin ili je iz mjesta Jagodina ili negdje oko toga mjesta.
Nikada nisam uspio saznati tko je taj poginuli vojnik, što se taj dan dogodilo na karauli „ Alfonz Šarh“ čak ne znam ni gdje se ta karaula točno nalazi.

Pogibija ovog vojnika dali se desila u karauli ili tokom patrole u bunkeru u kome su odmarali ?

_________________
Imati srece, ne znaci da si sretan
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - Mariborski granični odsjek - 1988 -1989 godina   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Icon_minitime17.05.12 12:40

Citat :

Arrow Arrow Arrow VOJNIK GRANIČAR...!!! sunny bounce

Arrow Arrow Arrow KARAULA „ ALFONZ ŠARH“. Embarassed No Sad pale scratch Shocked


Arrow Dana 25.10.1988.god. utorak, jutros je bila velika magla i dosta je bilo hladno.
Arrow Danas sam prvi put čuo za karaulu Arrow „ALFONZ ŠARH“.
Arrow I ne baš na najbolji način. Embarassed No Shocked pale
Javili su nam iz Mariborskog graničnog odsjeka da je na toj karauli poginuo jedan vojnik graničar.
Kao i po običaju JNA sve drži pod tajnom od podataka o vojniku pa do samoga događaja.
Navodno se karaula „ Alfonz Šarh“ vodi pod brojem 25 i mislim da se je ista nalazila istočno od karaule „Ceršak“ .
Što se točno dogodilo nisam uspio doznati nikada.!?
Popodne sam bio na straži kod karaule „Ceršak“.
Arrow Danas 26.10.1988. god. srijeda , sam doznao da naš komandir karaule Zastavnik I klase Spasković Radoje ide kao predstavnik graničnih jedinica JNA na sahranu poginulom vojniku sa karaule „ Alfonz Šarh“.
Po naredbi Mariborskog graničnog odsjeka čitavo naoružanje, kacige, gasmaske kao i soške u kojima je bilo to naoružanje smo morali iznijeti iz oružane u kome su se nalazile u hodnik karaule na prvome katu.


Arrow Strelica na slici pokazuje pokazuje sobu u kojoj je bilo smješteno naoružanje i ostala oprema graničara sa karaule "Ceršak" V.P. 5457.
Arrow Iz te prostorije smo sve morali iznjeti na hodnik prvoga kata karaule i kod naoružanja i opreme dežurati i danju i noću a sve zbog događaja na karauli "Alfonz Šarh".!!!


[You must be registered and logged in to see this image.]

Osim toga od danas non stop netko mora biti dežurni kod naoružanja u hodniku karaule.
Sada svaka 2 sata se u posebnu bilježnicu mora upisivati koliko ima naoružanja u soškama,noževa za puške, rapova, okvira za metke, gasmaski, šljemova…
Odmah je sad već bivša oružana prenamijenjena u spavaonicu i odmah smo u nju unijeli 4 kreveta.
Arrow Dana 31.10.1988. god. jutros se nakon nekoliko dana izbivanja iz karaule vratio komandir karaule Zastavnik I klase Spasković Radoje.
Ispred karaule na klupama nam je pričao kako je bilo na sahrani poginuloga vojnika sa karaule„ Alfonz Šarh“ .
Kaže Spasković Rradoje: „Kad smo došli sa lijesom poginuloga vojnika pred obiteljsku kuću rodbina je željela da ga otvori iz zapečaćenog lijesa.
JNA nije to dozvolila već da ga se takvoga odmah ukopa.
Tada je na ukopu otac od toga vojnika rekao: Sad Sine neka ti je laka zemlja ali saznat ćemo mi tko te je ubio. Sad
Arrow Dana 7.11.1988. god. ponedjeljak vojnik graničar Milojević Predrag - Srbin iz Jagodina, je rekao komandiru karaule Spasković Radoji da su mu javili iz Jagodina da je rodbina onoga poginuloga vojnika iz groba vadila lijesa te da su ga otvarali i da su vidjeli da nema desni dio lica te da su ga ponovno zakopali.
Spasković Radoje je to komentirao: Bitno je da ga oni nisu otvarali na sahrani a što će oni raditi sa njim poslije to je njihova stvar.
Taj poginuli vojnik graničar je Srbin ili je iz mjesta Jagodina ili negdje oko toga mjesta.
Nikada nisam uspio saznati tko je taj poginuli vojnik, što se taj dan dogodilo na karauli „ Alfonz Šarh“ čak ne znam ni gdje se ta karaula točno nalazi.

Citat :
Arrow Arrow Arrow D I X I - VOJNI POLICAJAC...!!! sunny bounce

Arrow Arrow Arrow Pogibija ovog vojnika dali se desila u karauli ili tokom patrole u bunkeru u kome su odmarali ?

Citat :
Arrow Arrow Arrow D I X I - VOJNI POLICAJAC...!!! sunny bounce

Na granicne karaule nismo imali intrvencija a poslje i sam znas da se vojska povukla sa granice.
Arrow Oficir koji nam je predavo kriminalistiku je govorio da se jednom desilo da je vojnik ubio vojnika dok su bili na granici u patroli. Exclamation Exclamation
Arrow I tada je izlazila patrola vojne policije sa oficirima kriminalistike da se obezbjedi mjesto nesrece dok se napravi uvidjaj. Exclamation Exclamation

pritvorenici su bili bez pertli i opasaca na rucak su isli sa pratnjom.
Pertle i opasaci suoduzimani zbog njihove sigurnosti da ne bi sebi nastetili u nekim slucajevima cak su i cigarete dobivali bez filtera jer se od filtera moze napraviti sjekac ostar kao i zilet.

Citat :
Arrow Arrow Arrow D I X I - VOJNI POLICAJAC...!!! sunny bounce

Nista ne preskacem, a mogu ponoviti i pojasniti pritvorenici su isli na rucak sa pratnjom.
Sto znaci bili su odvojeni od stolova ostale vojske i pratnja je pratila njihovo ponasanje tokom objeda.
Nama nije problem bio kontrolisati pritvorenike kada su vani ili na objedu, vece smo probleme imali kada su zatvoreni i sami posebno kada se radilo o jednoj osobi. Zbog psiholoskog djelovanja izolacije i klustrofobije, mogli su pociniti suicid dal vjesanjem, gusenjm, sjecenjm vena i drugo.
Arrow Nadam se da si sada zadovoljan odgovorom ili ima jos podpitanje.

Arrow Arrow Arrow DIXI , e to je bilo moje sljedeće pitanje.!!! sunny bounce
Arrow To sam ja tebe želio pitati da mi kažeš, ti si bio Vojni Policajac u Mariborskom graničnom odsjeku.
Arrow I spomenio si taj događaj.
Arrow Baš sam te mislio pitati da li znaš gdje se je to ubojstvo točno desilo, tj. na kojoj karauli i što se u stvari dogodilo.!!!
Arrow Ta karaula se vodila pod brojem 25, u tom trenutku kada je ubijen taj vojnik.
Arrow Ali je u međuvremenu došlo do nekih mjenjanja tih brojeva tj. došlo je ili do proširenja područja koje je osiguravala Slovenija ili do smanjivanja područja koje je osiguravala Slovenija tako da ne znam koja je to karaula tada bila.!!!
Arrow Propade mi pitanje.!!!
Arrow A odgovora mislim da neću nikada ni saznati.!!!
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Icon_minitime17.05.12 15:47

Citat :
A odgovora mislim da neću nikada ni saznati.!!!


saznaces, polako Smile
Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
šepa


BROJ POSTOVA: : 384
ČLAN OD: : 2012-04-27
DOB : 54
M(j)esto ZENICA

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: o poginulom vojniku   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Icon_minitime17.05.12 22:39

Nisam čuo za ovu karaulu "Alfonz Šarh", a po datumu sam u to vrijeme bio na obuci u Melju.Međutim sječam se kad sam bio na Špičniku od Januara 1989. da je vojnik Kurtović Pašo kojeg "vojnik graničar" poznaje, pričao da je na karauli lijevo od Špičnika, po ovom spisku Gaj a mi smo je zvali Jurij, služio njegov rođeni brat i da je na njoj vojnik poginuo prilikom redovnog sedmičnog brojanja municije, jedan od vojnika je greškom stavio metak u cijev i kako to biva opalio kad ne treba.Tu Pašinu priču je tada potvrdio i naš komandir.
Inače na mojoj karauli "Špičnik", kod malograničnog prelaza Ciringa, vojnik iz graničnog voda koji je bio kod nas kao ispomoć, ubio je civila koji je nelegalno prešao kroz rampu.
U to vrijeme u Beogradu je bio Samit Nesvrstanih, pa je uvedeno pojačano obezbjeđenje, 12 sati dnevno na rejonu.Kako smo imali dugačak rejon, a to je potrajalo, poslali su nam nekoliko vojnika iz graničnog voda.U pravilu su nam bili pratioci, ali te noći ili je komandir pogriješio ili koji vrag stavio je dvojicu iz graničnog voda u jednu patrolu.Sječam se da je tip bio iz Dubrovnika (znam ime ali nije bitno, Talijanske nacionalnosti), zaustavili su mali kombi sa dvojicom civila koji su upravo provalili rampu i ušli na našu teritoriju . Prave niz grešaka tada, nisu ih vezali, "Talijan" odlazi 100 metara niz cestu do prve kuće na telefon(to nam je bilo jedino sredstvo veze), a drugi vojnik dozvoljava civilima da sjednu u kombi.Naravno oni to koriste i pokušavaju pobjeći te on ispaljuje metak u zrak, kad je vozilo sustiglo "Talijana" na cesti ovaj je pomislio da su ubili pratioca te je otvorio vatru, vozača je izrešetao a suvozač nekim čudom uopšte nije pogođen. Te noći sam ih vidio kad ih je vojna policija dovela na karaulu, bili su u šoku isprepadani, i "Talijan" mi je ispričao šta se desilo.
Karaula je u par sati bila puna oficira čak i generali iz komande iz Zagreba, valjda je to bila vojna oblast kojoj smo pripadali.
Njih dvojicu su tu noć odveli i nikad više nismo čuli ništa o njima a nisu se vratili ni u granični vod.
Komandir nam je poslije pričao kad su "Talijana" ispitivali, između ostalog su ga pitali sječa li se koliko je metaka ispalio, a on je odgovorio 3-4. Zapravo je ispalio 3-4 rafala ukupno 27 metaka, u okviru je ostalo samo tri, od straha nije znao šta radi.
Dan poslije u Mariborskom listu "VEČER", mislim da se tako zvao osvanuo je naslov "Prevečni graničarski streli", Slovenci su bili ogorčeni, a ja do 15. septembra više nisam išao u grad, jednostavno nismo smjeli.
Vojnika kojeg sam u ovoj priči nazvao "Talijan", jer ne želim otkriti pravo ime našao sam na Facebook-u ali nije želio kontaktirati.
Razumijem ga, sretno mu bilo.
Inače uslovi na Špičniku su bili po mnogo čemu katastrofa, to sam pominjao i ranije, mi uopšte nismo imali sredstva veze na rejonu, nikakve radio stanice ništa, samo jedan signalni pištolj, rejon prema Šentilju ogroman, a ovo sačekivanje patrole, primopredaje na rejonu, ne znam o čemu pričate, to nikad nismo radili, največim dijelo smo izbjegavali stazu jer nismo mogli fizički izdržati napore, ako se dobro sječam do spoja sa Šentiljom u mjestu Plač je bilo 9 km a vrijeme za patrolu 5 sati uz sat zadržavanja.
Na samoj karauli je dva puta došlo do opaljenja metka iz zajebancije i pravo je čudo da još neko nije nastradao-e vjerovatno sam lud ali meni je bilo lijepo gore. POZZ

Na vrh Go down
dixi
Gušter
Gušter
dixi


BROJ POSTOVA: : 37
ČLAN OD: : 2012-04-25
DOB : 52

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Icon_minitime17.05.12 22:40

Vojnik Graničar (citat):

Arrow Arrow Arrow DIXI , e to je bilo moje sljedeće pitanje.!!! sunny bounce
Arrow To sam ja tebe želio pitati da mi kažeš, ti si bio Vojni Policajac u Mariborskom graničnom odsjeku.
Arrow I spomenio si taj događaj.
Arrow Baš sam te mislio pitati da li znaš gdje se je to ubojstvo točno desilo, tj. na kojoj karauli i što se u stvari dogodilo.!!!
Arrow Ta karaula se vodila pod brojem 25, u tom trenutku kada je ubijen taj vojnik.
Arrow Ali je u međuvremenu došlo do nekih mjenjanja tih brojeva tj. došlo je ili do proširenja područja koje je osiguravala Slovenija ili do smanjivanja područja koje je osiguravala Slovenija tako da ne znam koja je to karaula tada bila.!!!
Arrow Propade mi pitanje.!!!
Arrow A odgovora mislim da neću nikada ni saznati.!!!

Ne razumijem zasto propade pitanje
A sto se tice odgovora mogu ti samo reci sto sam cuo od oficira kriminalistike koji je obavio uvidjaj
pa da krenem redom
Tokom policiske obuke imali smo i kriminalistiku. teme su bile osnova kriminaliteta, krivicnog djela, obezbjedjenja ocevida indicija itd da neduzim.
U JNA je osim keadje dolazilo je i do stradanja vojnika. tokom nastave imali smo tri primjera sa slikama od ocevida.
1slucaj Kadetnica pad vojnika sa stepenista. Vojnik se vratio iz grada u pijanom stanju i sa treceg sprata pao preko ograde do prizemlja na mjestu mrtav.
2 slucaj kasarna vojvode Misica u dezurani prilikom povratka iz patrole iz zaj..ancije dolazi do opaljenja pistolja vojnik na mjestu mrtav
3 slucaj neznam koja karaula .A po rjecima oficira patrola koju su cinila dva vojnika tokom patrole se sklonili u bunker da odmore. Jedan od vojnika je duzio PM .a drugi avtomatsku pusku.Vojnik sa PM-om je javio da je cuo dva pucnja kada je usao kolega se ubio.Tokom istrage a poslje je i vojnik priznao da je Pm stavio na nogare u pravcu kolege povukavsi obarac doslo je do opalenja posto je prije ubacio metak u cijev.Metak je pogodio vojnika u predjelu glave.Kada je vidio sta se desilo vojnik je ocistio PM, a iz kolegine puske ispalio jedan metak te je ostavio da izgleda kao samoubistvo. javio je na karaulu sta se desilo odnosno da se vojnik sam ubio. kada je stigla policija i oficir koji nam je predavo je obavilo ocevid. kada je pronasao cahure odma mu je bilo jasno sta se desilo.Jer cahura ispaljena iz PM na vrhu bude deformisana od zatvaraca a iz avtomatske puske cahura nije deformisana. jedna cahura je bila ostecena druga nije .Posle je vojnik priznao sta se desilo da je opalio iz PM te ga ocistio ite opalio iz avtomatske da je uprlja a metak u svom okviru namirio od kolege. Vojnik je dobio zatvor (ne mogu se sjetit koliko).
po mom misljenju ta pogibija vojnika na karuli "ALFONZ SARH" jeovaj slucaj, a mozda i grjesim.

_________________
Imati srece, ne znaci da si sretan
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - Mariborski granični odsjek - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Icon_minitime17.05.12 23:18

Arrow Arrow Arrow GRANIČAR ŠEPA - KARAULA "ŠPIČNIK"...!!! sunny bounce

Arrow Arrow Arrow ŠEPA, od mene za ovu priču: "Thu May 17, 2012 10:39 pm - Tema: O poginulom vojniku", sutra imaš jedan veliki Arrow + tako ću ti podići reputaciju sa Arrow 0 na Arrow 1.!!! Exclamation Exclamation Exclamation
Arrow Svaka čast, ovakvu priču odavno nisam pročitao study na Arrow Arrow Arrow F.B.P.N. JNA...!!! Very Happy Smile Laughing
Arrow Samo se ŠEPA čuvaj našega Graničara Arrow Arrow Arrow "ZAGORAC", kad Zagorac vidi da imaš priču i teme za forum postavit će ti stotinu pitanja i podpitanja. Twisted Evil Suspect
Arrow A očekivaj i mene na stranicama Karaule Arrow "ŠPIČNIK", od tebe se svašta može saznati, ti si potencijal Arrow Mariborskog graničnog odsjeka .!!!
Twisted Evil Shocked Wink
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - Mariborski granični odsjek - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Icon_minitime17.05.12 23:32

Arrow Arrow Arrow D I X I - VOJNI POLICAJAC...!!! sunny bounce

Arrow DIXI, tebi danas nisam stavio kao nagradu jedan Arrow + ali zato ćeš ga dobiti sutra i prekosutra . Very Happy Smile Laughing Arrow
Arrow Tako ću ti reputaciju podići sa Arrow 3 na Arrow 4 i sa Arrow 4 na Arrow 5.!!! Exclamation
Arrow Stvarno si se potrudio i izdrža moje rešetanje. Exclamation
Arrow Nastavljamo bitku kad naoštrim olovku.!!! Exclamation
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
dixi
Gušter
Gušter
dixi


BROJ POSTOVA: : 37
ČLAN OD: : 2012-04-25
DOB : 52

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Icon_minitime18.05.12 22:59

Vojnik Graničar (citat):
Arrow Arrow Arrow D I X I - VOJNI POLICAJAC...!!! sunny bounce

Arrow DIXI, tebi danas nisam stavio kao nagradu jedan Arrow + ali zato ćeš ga dobiti sutra i prekosutra . Very Happy Smile Laughing Arrow
Arrow Tako ću ti reputaciju podići sa Arrow 3 na Arrow 4 i sa Arrow 4 na Arrow 5.!!! Exclamation
Arrow Stvarno si se potrudio i izdrža moje rešetanje. Exclamation
Arrow Nastavljamo bitku kad naoštrim olovku.!!! Exclamation
Hvala za reputaciju, za raspravu sam tu da pomognem

_________________
Imati srece, ne znaci da si sretan
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Icon_minitime21.05.12 21:48

Što je netko "navalio"na zvezdice...u svakom slučaju ČESTITAM!
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - Mariborski granični odsjek - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Icon_minitime22.05.12 11:22

Citat :
Arrow Arrow Arrow ZAGORAC - KARAULA "DRENAK"...!!! sunny bounce

Arrow Što je netko "navalio"na zvezdice Very Happy Smile Laughing ...u svakom slučaju ČESTITAM! Twisted Evil Rolling Eyes Wink Cool

[You must be registered and logged in to see this image.]

Arrow Pa Graničar ZAGORAC.!!! Very Happy Smile Laughing
Arrow Vidim da me sljediš u stopu.!!! Shocked Twisted Evil Rolling Eyes
Arrow Samo je pitanje dana kada ćeš me prestići.!!! Twisted Evil Rolling Eyes Suspect
Arrow Ja bi za ovaj čin rekao skromno Twisted Evil Rolling Eyes , Arrow Arrow Arrow "Ovo je mali korak za čovjeka ali veliki za čovječanstvo", he he he he he...!!! Very Happy Smile Laughing
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Icon_minitime24.05.12 21:37

Što kaže tvoja bilježnica za broj osnovnog naoružanja? confused
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - Mariborski granični odsjek - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Icon_minitime26.05.12 10:35

Citat :
Arrow Arrow Arrow D I X I - VOJNI POLICAJAC...!!! sunny bounce

Ne razumijem zasto propade pitanje
A sto se tice odgovora mogu ti samo reci sto sam cuo od oficira kriminalistike koji je obavio uvidjaj
pa da krenem redom
Tokom policiske obuke imali smo i kriminalistiku. teme su bile osnova kriminaliteta, krivicnog djela, obezbjedjenja ocevida indicija itd da neduzim.
U JNA je osim kradje dolazilo je i do stradanja vojnika.
Tokom nastave imali smo tri primjera sa slikama od ocevida.
1 slucaj Kadetnica pad vojnika sa stepenista.
Vojnik se vratio iz grada u pijanom stanju i sa treceg sprata pao preko ograde do prizemlja na mjestu mrtav.
2 slucaj kasarna vojvode Misica u dezurani prilikom povratka iz patrole iz zaj..ancije dolazi do opaljenja pistolja vojnik na mjestu mrtav
Arrow 3 slucaj neznam koja karaula.
A po rječima oficira patrola koju su činila dva vojnika tokom patrole se sklonili u bunker da odmore.
Jedan od vojnika je duzio PM a drugi automatsku pušku.
Vojnik sa PM-om je javio da je čuo dva pucnja kada je ušao kolega se ubio.
Arrow Tokom istrage a poslje je i vojnik priznao da je PM stavio na nogare u pravcu kolege povukavši obarač došlo je do opalenja posto je prije ubacio metak u cijev. Embarassed
Arrow Metak je pogodio vojnika u predjelu glave. Embarassed pale No
Kada je vidio šta se desilo vojnik je očistio PM, a iz kolegine puške ispalio jedan metak te je ostavio da izgleda kao samoubistvo.
Javio je na karaulu šta se desilo odnosno da se vojnik sam ubio.
Kada je stigla policija i oficir koji nam je predavo je obavilo očevid.
Kada je pronasao čahure odma mu je bilo jasno sta se desilo.
Jer čahura ispaljena iz PM na vrhu bude deformisana od zatvaraca a iz automatske puške čahura nije deformisana.
Jedna čahura je bila oštecena druga nije.
Posle je vojnik priznao šta se desilo da je opalio iz PM te ga ocistio te opalio iz automatske da je uprlja a metak u svom okviru namirio od kolege.
Vojnik je dobio zatvor (ne mogu se sjetit koliko).
Po mom misljenju ta pogibija vojnika na karuli "ALFONZ SARH" je ovaj slučaj, a mozda i grješim. Embarassed No Suspect Shocked Rolling Eyes Twisted Evil

Arrow D I X I...!!! Very Happy Smile Laughing
Arrow Mislim da bi to mogao biti baš taj slučaj ubojstva vojnika na karauli "ALFONZ ŠARH" koji se dogodio dana 25.10.1988. god..!!! Embarassed No pale
Arrow Pročitao sam u dnevniku da je komandir moje Arrow karaule "Ceršak" Zastavnik I klase Spasković Radoje, spominjao da je taj vojnik vjerojatno počinio samoubojstvo. Suspect Embarassed
Arrow A sa takvim saznanjem je i sahranjen.!!! Embarassed pale Suspect
Arrow Sada se postavlja pitanje gdje se nalazi karaula Arrow Arrow Arrow Arrow "ALFONZ ŠARH"...!!?? Exclamation Question
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Icon_minitime26.05.12 17:33

Izgubio si bilježnicu? Razz Razz Razz
Duguješ mi jedan odgovor! Suspect
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - Mariborski granični odsjek - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Icon_minitime26.05.12 20:16

Citat :
Arrow Arrow Arrow ZAGORAC - KARAULA "DRENAK"...!!! sunny bounce

Izgubio si bilježnicu? Razz Razz Razz
Duguješ mi jedan odgovor! Suspect

Arrow Zagorac, Zagorac....!!! Rolling Eyes Suspect Shocked
Arrow Zaboravio si da ja imam i drugog posla, važnijega...!!!! Suspect Twisted Evil Rolling Eyes
Arrow Nisam zaboravio tvoje pitanje, mislio sam ti sutra odgovoriti ali kad si navalio evo.... Very Happy Smile Laughing
Arrow Ovo je vatreno oružje koje sam ja dužio prvo u Arrow Arrow Arrow Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - V.P. 8164/20-3 - godina 1988
zatim na Arrow Arrow Arrow Karauli "Ceršak" V.P. 5457 - Mariborski granični odsjek - 1988 -1989 godina.

Arrow Arrow Arrow Puškomitraljez 7,62 mm, Crvena zastava Kragujevac - Jugoslavija. Very Happy Smile Laughing

[You must be registered and logged in to see this image.]

Arrow Serijski broj puškomitraljeza u kasarni je bio: Arrow Arrow Arrow "B-13527", na karauli je bio: Arrow Arrow Arrow "B-28533". sunny bounce Basketball
Arrow Evo ga na znanje za Graničaru Zagorcu... Very Happy Smile Laughing
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Icon_minitime26.05.12 20:28

Bit će nešto od tebe,po tome ti si na karauli dužio 300 komada streljiva 7,62? Question Question Question
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - Mariborski granični odsjek - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Icon_minitime26.05.12 20:37

Citat :
Arrow Arrow Arrow ZAGORAC - KARAULA "DRENAK"...!!! sunny bounce

Arrow Bit će nešto od tebe,po tome ti si na karauli dužio 300 komada streljiva 7,62? Question Question Question

Arrow Pa ovako, Arrow svaki dan sam imao na raspolaganju 120 metaka, i po danu i po noći.... No pale Embarassed
Arrow A u magacinu me je čekalo dodatnih Arrow 480 metaka. pale No Embarassed
Arrow Tih Arrow 480 metaka je bilo mojih samo u slučaju ratnih uvjeta, napada na karaulu, terorističke prijetnje i tako tome slično...!!! Exclamation Suspect
Arrow Moga sam pusati čitavi dan nebi ih uspio potrošiti... he he he he he Very Happy Smile Laughing Rolling Eyes Wink


Vojnik Graničar: komentar modifikovan dana: 27.05.12 5:59; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Icon_minitime26.05.12 20:43

Provjeri još jedanput, bilježnicu i matematićku operaciju množenje!!! No Question Question Question
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6180
ČLAN OD: : 2011-01-25

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 -    Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Icon_minitime26.05.12 22:47

480 metaka za ceo dan ,mozda na svadbi
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - Mariborski granični odsjek - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Icon_minitime27.05.12 7:42

Citat :
Arrow Arrow Arrow VLADIMIR - RAZVODNIK...!!! sunny bounce

Arrow 480 metaka za ceo dan ,mozda na svadbi. Very Happy Smile Laughing

Arrow Razvodnik Vladimir.!!! sunny bounce
Arrow Prvo daj više Arrow Arrow Arrow skoči jednom na Arrow Arrow Arrow čin desetara, dosta je bilo razvodnikovanja...!!! Very Happy Smile Laughing
Arrow Da je toliko metaka bilo partizanima za vrijeme Arrow desanta na Drvar Njemci nikada ne bi zarobili uniformu glavnog komandanta, he he he Very Happy Smile Laughing
Arrow Ovako Njemci našli uniformu a gazde nema nigdje No Evil or Very Mad Embarassed pale Suspect , he he he he
Arrow A mi na Karauli "Ceršak" od klete municije razbijali glavu sa kuharom kako će mo mu ubiti jednu srnu pa da nam je ispeče, he he he he Very Happy Smile Laughing


[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula Drenak   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Icon_minitime27.05.12 21:48

Vojnik Graničar (citat):
Citat :
Arrow Arrow Arrow ZAGORAC - KARAULA "DRENAK"...!!! sunny bounce

Izgubio si bilježnicu? Razz Razz Razz
Duguješ mi jedan odgovor! Suspect

Arrow Zagorac, Zagorac....!!! Rolling Eyes Suspect Shocked
Arrow Zaboravio si da ja imam i drugog posla, važnijega...!!!! Suspect Twisted Evil Rolling Eyes
Arrow Nisam zaboravio tvoje pitanje, mislio sam ti sutra odgovoriti ali kad si navalio evo.... Very Happy Smile Laughing
Arrow Ovo je vatreno oružje koje sam ja dužio prvo u Arrow Arrow Arrow Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - V.P. 8164/20-3 - godina 1988
zatim na Arrow Arrow Arrow Karauli "Ceršak" V.P. 5457 - Mariborski granični odsjek - 1988 -1989 godina.

Arrow Arrow Arrow Puškomitraljez 7,62 mm, Crvena zastava Kragujevac - Jugoslavija. Very Happy Smile Laughing

[You must be registered and logged in to see this image.]

Arrow Serijski broj puškomitraljeza u kasarni je bio: Arrow Arrow Arrow "B-13527", na karauli je bio: Arrow Arrow Arrow "B-28533". sunny bounce Basketball
Arrow Evo ga na znanje za Graničaru Zagorcu... Very Happy Smile Laughing








Titov Veles:AP 55957, Drenak:AP 56140 cheers
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Icon_minitime03.06.12 21:08

Spavaš na granici?Za Vas gore ništa čudno!
Matematika ti je na Drenku.(operacija množenje)
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - Mariborski granični odsjek - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Icon_minitime07.06.12 18:50

Citat :
Arrow Arrow Arrow ZAGORAC - KARAULA "DRENAK"...!!! sunny bounce


Arrow Ljutio se ti na mene, ili ne, iskrene čestitke na još jednoj zvjezdici.!
Arrow Otkud ovi novi (avatar).!???

[You must be registered and logged in to see this image.]

Arrow Rekao bi jedan..!!! scratch Suspect Shocked
Arrow "OVO JE MALI KORAK ZA ČOVJEKA ALI VELIKI ZA ČOVJEČANSTVO"...!!! Very Happy Smile Laughing
Arrow Evo dobio sam čin starijeg vodnika I klase.!! Twisted Evil Rolling Eyes Cool
Arrow Zagorac a i ti me sljediš u stopu, uporno, uskoro i tebi dolazi jedana zvjezdica.!!! Very Happy Smile Laughing
Arrow Mislim da će uskoro generalštab morati uvesti poznatu taktiku "Degradacije vojske" jer će mo ih početi stizati, he he he he... No
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6180
ČLAN OD: : 2011-01-25

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 -    Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Icon_minitime07.06.12 21:19

vidis Splite mi smo u kasarni imali i najstarijeg starijeg vodnika prve klase. pitamo mi njega kakav je to cin u odnosu na druge starije vodnike prve klase. kao iz topa Vidakovic nam odgovara pa jasam prvi u kasarni dobio ovaj cin.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - Mariborski granični odsjek - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Icon_minitime09.06.12 8:20

Citat :
Arrow Arrow Arrow ZAGORAC - KARAULA "DRENAK"...!!! sunny bounce

Arrow Spavaš na granici? Sleep
Arrow Za Vas gore ništa čudno! Shocked Embarassed Suspect No pale
Arrow Matematika ti je na Drenku.(operacija množenje)... bounce

Citat :
Arrow Arrow Arrow ŠEPA - KARAULA "ŠPIČNIK"...!!! sunny bounce

Arrow Vjerujem da se dobro sječam da smo svi osim snajperiste nosili dva puna okvira, znači automatska puška i PM po 60 komada( jedan okvir na pušci jedan u RAP-u, ostali prazni), dok je snajperista imao svih pet punih ali to je 50 komada. Very Happy Smile Laughing
Inače snajperista je bio tvoj drug Pašo Kurtović, a PM osim onih koji su ga dužili u kasarni dobili su i oni koji su u kasarni nosili RB. Ne sječam se da je osim Paše još neko nosio snajper.
Dakle, ovo je bilo u normalnim okolnostima, a u vrijeme "pojačanog obezbjeđenja", koje je ako se dobro sječam proglašeno dva puta (jedanput u vrijeme samita nesvrstanih u Beogradu i drugi put zbog dešavanja na Kosovu), dobijali smo puni borbeni komplet po 150 komada metaka, a osim toga dnevno opterečenje je povečavano sa 8 na 12 sati na rejonu, tada me je vodnik "častio" sa onim zasjedama od 22.00-06.00h, što osim mene i mojih pratilaca niko nije dobijao, ne znam zašto. I mene nešto zanima, gledajući fotografije karaula vidio sam da su skoro sve puno veće od Špičnika.Kod mene je bilo zajedno sa desetarima 25 vojnika, kakav je slučaj kod tebe? Dešavalo se kad se raspemo po redovnom i vikendima da samo jedna patrola bude u toku 24 sata na rejonu , a kad je smjena generacija NIJEDNA???

Arrow Ovo je na znanje Arrow Zagorcu a i ostalima, na karauli Arrow "ŠPIČNIK" tj. samo dvije karaule zapadno od moje karaule Arrow "CERŠAK", druga pravila, drugi način rada, kao da nismo isti granični odsjek kao da nismo ista vojska "JNA"..!!! No Embarassed pale Suspect Shocked
Arrow Ponovljam ja se više ničemu ne čudim scratch No Suspect kad je u pitanju JNA i njena pravila.!!! Embarassed No pale Suspect
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - Mariborski granični odsjek - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Icon_minitime13.06.12 18:41

Citat :
Arrow Arrow Arrow ZAGORAC - KARAULA "DRENAK"...!!! sunny bounce

Arrow Meni ipak nije jasna ta "šema" sa streljivom Suspect No , koga vraga je značio taj jedan prazan okvir u tvom slučaju.? Very Happy Smile Laughing
Arrow Prilikom davanja straže na Javorskom putu svi smo imali borbeni komplet,kamoli ne na granici. Rolling Eyes
Arrow Možda sam ja "trknut",ali tu logiku ne razumijem.! scratch


Arrow ZAGORAC...!!! Very Happy Smile Laughing
Mislio sam da ćeš ovako pitanje postaviti odmah kad sam ti rekao da sam imao 120 metaka. Twisted Evil Very Happy Smile Laughing
Napokon pravo pitanje nakon onolikom prepucavanja preko F.B.P.N. JNA.!!!
Arrow Zašto su oni koji su dužili puškomitraljeze dužili 120 metaka i jedan prazan okvir.!!! pale Suspect No
Zato.!!! Exclamation Question
Arrow Jer je tako naredio komandir karaule "Ceršak" Zastavnik I klase Spasković Radoje.. Twisted Evil Exclamation
Razlog.!!!! Exclamation Question
Zato jer je prilikom obuke u karauli i oko karaule "Ceršak", prilikom čišćenja puškomitraljeza i prilikom bilo kakve vježbe u pušci je morao biti jedan prazan okvir da se ne desi da dođe do nehotičnog pucanja iz puške.
Zbog tog razloga je morao biti jedan prazan okvir.
I puška je u soškama morala stajati sa praznim okvirom u pušci.
Jer je takvo bilo naređenje komandira karaule "Ceršak" Zastavnika I klase Spasković Radoja.!!!!
Rekao si i ti u jednom komentaru kad je bio u pitanju "Gavro" a to je "Izvrši pa se žali"..!!!
Mi obična vojska da se idemo nekome žaliti zašto je jedan okvir prazan, nije nikada nikome palo na pamet...
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Icon_minitime13.06.12 18:58

A mi, bili puni streljiva ko šipak.
Vježbe? Metak nije u cijevi,puška zakočena i to je to.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - Mariborski granični odsjek - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Icon_minitime13.06.12 19:57

Citat :
Arrow Arrow Arrow ZAGORAC - KARAULA "DRENAK"...!!! sunny bounce

A mi, bili puni streljiva ko šipak.
Vježbe?
Metak nije u cijevi,puška zakočena i to je to.

Arrow ZAGORAC a šta da kažem.!!! Suspect No Embarassed Exclamation Question
Arrow JNA je kao staro seosko magare, kojeg svatko iskorištava na svoj način, netko na njemu prevozi krompire, neko drva, neko vreće cementa, netko na njemu jaše, netko sa njim ne radi ništa.... Shocked Suspect No bounce
Arrow Ja imam jednoga prijatelja koji je bio u JNA u Slovenija - u Tolmin 1987 godine , on je za potrebe konja koji su se nalazili u kasarni uzimao gorivo od JNA a to je gorivo na kraju završavalo u rezervoaru vozila jednog podoficira.!!! Very Happy Smile Laughing Suspect bounce Exclamation
Arrow I to je sve tako prolazilo nitko ništa nije pitao niti je itko išta primjećivao.... lol!
Arrow Nevjerojatno što se sve sa JNA životinjama i na JNA životinjama moglo...!!! Very Happy Smile Laughing bounce
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6180
ČLAN OD: : 2011-01-25

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Icon_minitime14.06.12 7:19

Splite meni nije jasno kako neko ko je ceo zivot proveo na moru nije u JNA bio mornar nego granicar.primera radi moj skolski drug je bio podmornicar iako pre toga nikad nije video more a bogami ni posle toga.
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Icon_minitime14.06.12 21:06

vladimir (citat):
Splite meni nije jasno kako neko ko je ceo zivot proveo na moru nije u JNA bio mornar nego granicar.primera radi moj skolski drug je bio podmornicar iako pre toga nikad nije video more a bogami ni posle toga.
Ovo pitanje je i mene uvjek intrigiralo s obzirom da bi se eventualni rat u ono doba ipak sveo na nekakvu gerilu možda ne onu klasičnu ali sigurno bi se raznolikost terena dobrano koristila u ratnu taktiku,a ko bolje pozna teren nego neko domaći.

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Icon_minitime14.06.12 21:13

Ja razmisljam da je rat bio pretpostavka, a vojska se "mesala" pri sluzenju vojnog roka iz dobro znanih razloga, dok je verovatno ideja bila da se posle putem vojnih vezbi u rez. sastavu "utvrdjuje gradivo" , svako u svom mestu zivljenja....
.
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6180
ČLAN OD: : 2011-01-25

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Icon_minitime14.06.12 22:07

rez. sastavu "utvrdjuje gradivo/ zamisli podmornice u Beogradu. skoro citam novine ,vojska Crne Gore poklonila podmornicu vojsci Srbije a ovi razmisljaju kako da izvrse transport. BISERI PAMETNI.
Na vrh Go down
Sponsored content





Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 3 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.
Na vrh 
Stranica 3/20Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 20  Next
 Similar topics
-
» Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.
» Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.
» Karaula 'Vipolže' VP 2146
» Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.
» Karaula 'Sladki Vrh'

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SLOVENIJA-
Idi na: