FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

  Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)

Go down 
+18
Rade58
Kuhar-Debar.
ZAGORAC
Max Blitz
ercov54
Lala Basaid
Vojnik Graničar
Djida
Mikula 67
mureZE
tobra
PORUCNIK
Prke
brus
posavljak
gerard ford
bogdan Mrdja
milutins
22 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutorPoruka
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

 Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)    Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Icon_minitime12.03.18 0:53

tobra (citat):
ercov54 (citat):
Momci,imam problem oko postavljanja slika ovde na forum!Svaki postupak dosada radjen vise ne dovodi do zeljenog rezultata!
Pisem ovde na temi,jer mi se ne dozvoljava na temi za tehnicka pitanja da se oglasim uz napomenu -nemogu komentarisati jer nisam privilegovan-
Ukoliko neko,a znam da takvih ima,moze da pomogne,biobih zahvalan!
Gubise vreme pojasnjavati postupak,pritisni obo ono,jer kako vec rekoh dosadasnji postupak sa kojim radjeno,vise ne daje rezultat!
Sve je ok do samog prenosa izabrane slike!
Ja bi vam preporučio da uploadujete sliku na Imgur server i da dobijeni link od slike postavite ovde.
Hvala Tobra na savetu,ali trebas shvatiti da ta terminologija prilicno strana!
Bilo je nekih pokusaja da se ozivi,ali izgleda aplikacija nesto nije operativna!
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

 Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)    Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Icon_minitime12.03.18 7:58

Nastavljamo.
Mislim da ce video reci vise od pisanja i objasnjavanja.
Divan dan 19.08.2017
Max i Prke
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

 Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)    Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Icon_minitime12.03.18 8:44

ercov54 (citat):
Ja taj D dan za povracaj sposobnosti za fotke,cekam vec dva meseca,ali od cekanja i nadanja nema vajde:-)
Jesi li probao sa nekog drugog uređaja?

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

 Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)    Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Icon_minitime13.03.18 6:55

Prke (citat):
Nastavljamo.
Mislim da ce video reci vise od pisanja i objasnjavanja.
Divan dan 19.08.2017
Max i Prke

Pozdrav Prke!
Gledajuci ovaj klip,imam osecanje kao da sam i ja sa vama na nasoj patrolnoj stazi,a uzbudjenje ne manjka!
Bilobi dobro da kad vec polako izlazite na granicu,to potkrepis i sa slikama!
Slike ostaju po meni trajnije upotrebljivije!
Znam da si u problemu sa slobodnim vremenom,ali ocekujem da ispricas pricu o slucaju oko hrane koju zaboravili kod karaule,da se i tim primerom docara velikodusnost mestana Bituse!
Prilicno sam skucen sa texnickom podrskom,tako da samo mogu da kuckam,ali valda bude nekad dobro!
Pokusaj dovesti jos kog od momaka ovde da oplemenimo pricu,ali izgleda manjka znanja i zelje!!
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

 Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)    Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Icon_minitime13.03.18 14:17

Moram da se vratim malo unazad (oko 7 sati i trdeset minuta) da bih ispricao slucaj sa hranom:

Negde oko 7.30 smo skupili sator , spakovali se i krenuli smo ka granici, Krcinu i po rejonu... Onda smo otkrili da je MAX zaboravio kod dzipa dole kod karaule sve nareske i pastete koje smo planirali da ponesemo za hranu jer pred nama je bio citav dan... Imali smo samo hleba , sira , maslinke i po nekog paradajza... I dok sam MAX-u objasnjavao da nam je to dovoljno a on se nervirao jer je on trebao da misli o tome , dosao je jedan od mestana (Nikolce) jer je shvatio sto je nas problem dao nam je konzerve za put... Rekao planina je to... Ne ide se bez mesa...Dokazao ono sto sam vec znao o mestanima... 
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

 Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)    Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Icon_minitime13.03.18 21:14

Prke (citat):
Moram da se vratim malo unazad (oko 7 sati i trdeset minuta) da bih ispricao slucaj sa hranom:

Negde oko 7.30 smo skupili sator , spakovali se i krenuli smo ka granici, Krcinu i po rejonu... Onda smo otkrili da je MAX zaboravio kod dzipa dole kod karaule sve nareske i pastete koje smo planirali da ponesemo za hranu jer pred nama je bio citav dan... Imali smo samo hleba , sira , maslinke i po nekog paradajza... I dok sam MAX-u objasnjavao da nam je to dovoljno a on se nervirao jer je on trebao da misli o tome , dosao je jedan od mestana (Nikolce) jer je shvatio sto je nas problem dao nam je konzerve za put... Rekao planina je to... Ne ide se bez mesa...Dokazao ono sto sam vec znao o mestanima... 
[You must be registered and logged in to see this image.]
To i takvu dobrodusnost Bitusana ja sam znao,a znalisu i svi oni momci koji imali srecu da budu jedan deo svog zivota,ali i zasluzuju da se o njima pricaju dobre price!
A velicina tih ljudi ogledase i u tome sto gro Bitusana i mene poziva da budem njihov gost,a znam da to iskreno iz srca,a vecina tih momaka u moje vreme bejahu deckici!
Ali geni su nasledjeni od njihovih starijih!
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

 Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)    Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Icon_minitime16.03.18 16:11

ercov54 (citat):
Prke (citat):
Nastavljamo.
Mislim da ce video reci vise od pisanja i objasnjavanja.
Divan dan 19.08.2017
Max i Prke

Pozdrav Prke!
Gledajuci ovaj klip,imam osecanje kao da sam i ja sa vama na nasoj patrolnoj stazi,a uzbudjenje ne manjka!
Bilobi dobro da kad vec polako izlazite na granicu,to potkrepis i sa slikama!
Slike ostaju po meni trajnije upotrebljivije!
Znam da si u problemu sa slobodnim vremenom,ali ocekujem da ispricas pricu o slucaju oko hrane koju zaboravili kod karaule,da se i tim primerom docara velikodusnost mestana Bituse!
Prilicno sam skucen sa texnickom podrskom,tako da samo mogu da kuckam,ali valda bude nekad dobro!
Pokusaj dovesti jos kog od momaka ovde da oplemenimo pricu,ali izgleda manjka znanja i zelje!!
A sto reci za video da budem iskren neka me jeza hvata i neko uzbudjenje a ustvari nisam nikad ni krocio po tim padinama eh tek mogu da zamislim kako bi se osjecao da u stvari jesam,mislim Prke druze svaki tvoj video ili ti slika zasluzuje pohvalu jer znam da si zauzet mnogo i poslom i onom velikom grupom i opet stignes i ovde gde vatra jos uvijek tinja.Zao mi za naseg iskrenog prijatelja Ercova sto nemoze da stavlja nove slike ali nadam se da ce to uskoro biti rijeseno.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

 Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)    Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Icon_minitime16.03.18 16:15

ercov54 (citat):
Prke (citat):
Moram da se vratim malo unazad (oko 7 sati i trdeset minuta) da bih ispricao slucaj sa hranom:

Negde oko 7.30 smo skupili sator , spakovali se i krenuli smo ka granici, Krcinu i po rejonu... Onda smo otkrili da je MAX zaboravio kod dzipa dole kod karaule sve nareske i pastete koje smo planirali da ponesemo za hranu jer pred nama je bio citav dan... Imali smo samo hleba , sira , maslinke i po nekog paradajza... I dok sam MAX-u objasnjavao da nam je to dovoljno a on se nervirao jer je on trebao da misli o tome , dosao je jedan od mestana (Nikolce) jer je shvatio sto je nas problem dao nam je konzerve za put... Rekao planina je to... Ne ide se bez mesa...Dokazao ono sto sam vec znao o mestanima... 
[You must be registered and logged in to see this image.]
To i takvu dobrodusnost Bitusana ja sam znao,a znalisu i svi oni momci koji imali srecu da budu jedan deo svog zivota,ali i zasluzuju da se o njima pricaju dobre price!
A velicina tih ljudi ogledase i u tome sto gro Bitusana i mene poziva da budem njihov gost,a znam da to iskreno iz srca,a vecina tih momaka u moje vreme bejahu deckici!
Ali geni su nasledjeni od njihovih starijih!
Ovaj primjer sa hranom nam govori da ljudskost i dostojanstvo jos uvijek postoje a na Bituse se to i danas moze dokazati sa koliko vidim i cujem predivnim ljudima,Srce uvijek ostaje srce ako ga imas.
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

 Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)    Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Icon_minitime21.03.18 15:16

Priroda je uvi9jek lijepa, posebno nama koji smo bili na granici. Ali mislim da u snježnom ambijentu izgleda čarobno. Pozz za sve Bitušane.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

 Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)    Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Icon_minitime26.03.18 6:58

Mikula 67,izuzetan momak kojise danima trudio da me opismeni dopisnim kursom oko postavki fotki koje me vec mesecima muce,ali izgleda promaseno vreme,tj uzalud potroseno:-) !
Izgleda ostario ja,a samim tim i uredjaj kojim radim,tako da polako poneke funkcije izdaju,mada na prvi pogled sve u ful izdanju!
Ne radi posao izgled,vec sposobnost za to!
Hvala Mikuli,valda budem operativan nekad.........?
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

 Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)    Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Icon_minitime30.03.18 16:14

ercov54 (citat):
Mikula 67,izuzetan momak kojise danima trudio da me opismeni dopisnim kursom oko postavki fotki koje me vec mesecima muce,ali izgleda promaseno vreme,tj uzalud potroseno:-) !
Izgleda ostario ja,a samim tim i uredjaj kojim radim,tako da polako poneke funkcije izdaju,mada na prvi pogled sve u ful izdanju!
Ne radi posao izgled,vec sposobnost za to!
Hvala Mikuli,valda budem operativan nekad.........?
Da osjeti se to ovde moj prijatelju na nasoj Bitusi nekako mi zamrlo sve ali necemo mi to naravno dozvoliti da se vatra ugasi jer vecina inicijativa i slika pocinju od tebe prijatelju pa se nadam da ce tako biti i u buducnosti salutiranje
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

 Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)    Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Icon_minitime04.04.18 14:27

Evo objasnicu sa slikama...
Ovde se moze videti pravac ka planini Bistra. I naravno deo gde sa sa karule vidi (cini mi se) tzv. "Mali Krcin" ali sa ovog ugla na srtu. Ovde na slici mozete videti konje i ljude na samom srtu- daleko je al se vidi... Nadam se da sad imate pretstavu odakle je slikano.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

 Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)    Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Icon_minitime04.04.18 14:30

Moj drug MAX - Marjan Maks Gasteovski. Iako nije bio granicar na Bitusi, zaljubio se u ove predele... 
A kako i ne bi...
19.08.2017


[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

 Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)    Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Icon_minitime04.04.18 16:13

Prke (citat):
Evo objasnicu sa slikama...
Ovde se moze videti pravac ka planini Bistra. I naravno deo gde sa sa karule vidi (cini mi se) tzv. "Mali Krcin" ali sa ovog ugla na srtu. Ovde na slici mozete videti konje i ljude na samom srtu- daleko je al se vidi... Nadam se da sad imate pretstavu odakle je slikano.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Sto reci nego prelijepo i magicno,priroda je jedno cudo.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

 Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)    Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Icon_minitime05.04.18 6:57

Prke (citat):
Evo objasnicu sa slikama...
Ovde se moze videti pravac ka planini Bistra. I naravno deo gde sa sa karule vidi (cini mi se) tzv. "Mali Krcin" ali sa ovog ugla na srtu. Ovde na slici mozete videti konje i ljude na samom srtu- daleko je al se vidi... Nadam se da sad imate pretstavu odakle je slikano.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Iako objava vidjena odmah posle postavke,ali nemogu naci prave reci izraziti svoje osecanje zelje ponovo biti na tim terenima,i emocijama izazvnim gledanjem vrhunski profedionalno snimljenom predelu!
Imam malih nejasnoca oko pravca i ostalih sitnih zapazanja,ali otom potom,ovdesmo da nejasnoce budu jasne!
Hvala Prke,a nista manje hvala i Maxu!
Jos sam u frci sa tehnikom,ali valda nekad budem operativan!
Naime po mom secanju sva planinska masa bila u nekom paralelnom polozaju na osnovu Bistre,a na ovom snimku to nije!
I malo zbunjuje sam izraz -srta-da bih nekako skapirao o cemu se radi Evil or Very Mad
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

 Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)    Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Icon_minitime09.04.18 2:20

[You must be registered and logged in to see this image.]
Samo da pokusam sa drugog uredjaja nesto odraditi!
Izgleda kao sto vec pricah da godine upotrebe svoje ucinile,sto kod mene,a takodje i kod uredjaja!
Oboma izgleda odavno prosao rok upotrebe!
Elem,uz pomoc cerkice od mog KK Paunovic Miroslava dobio nesto slika iz njegove istorije bitisanja na Bitusi!
Sudeci po nekim detaljima,sto cin -st zastavnik-sto samog rama vojnicke izrade iza ledja komandira.govori da slika iz mog vremena,ili doduse godinu kasnije,jer posle mene i jos jedne izvedene generacije,Paunovic dobio prekomandu u Skoplje!
U svakom slucaju bice prica jos,bitno da nekako jos funkcionisemo,ja i tehnika!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

 Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)    Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Icon_minitime10.04.18 0:49

[You must be registered and logged in to see this image.]
Zoran Jankovic,momak iz generacije 89 u trenutcima odmora iza karaule!
Na pitanje,zasto sam ne postavi svoje slike,i ne prica svoju pricu,ne samo on,vec jos par mamaka pravdajuse time da nemogu da udju na forum,iako ih Prke neumorno dopisnim kursom obucva!
Ili nisu pazljivi na casu,ili nezainteresovanost,i nebih zeleo da mislim da nedaj boze glupavi za ovaj vid komunikacije!
Vreme ce pokazati istinu,a do dana istine,imacu ulogu kurira,doduse to i bejah pet meseci na karauli,sto bi znacilo da reprize postoje i ovde Rolling Eyes Smile
Na vrh Go down
Mikula 67
Podporučnik
Podporučnik
Mikula 67


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
Tehnička Služba Tehnička Služba
BROJ POSTOVA: : 1546
ČLAN OD: : 2013-12-22
DOB : 57
M(j)esto Šabac

 Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)    Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Icon_minitime10.04.18 23:57

Jednom kurir, uvek kurir... Very Happy

_________________
Koliko god bila varljiva, nada služi barem tome da nas ugodnim putem vodi do kraja života.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

 Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)    Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Icon_minitime11.04.18 20:24

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
Zoran Jankovic,momak iz generacije 89 u trenutcima odmora iza karaule!
Na pitanje,zasto sam ne postavi svoje slike,i ne prica svoju pricu,ne samo on,vec jos par mamaka pravdajuse time da nemogu da udju na forum,iako ih Prke neumorno dopisnim kursom obucva!
Ili nisu pazljivi na casu,ili nezainteresovanost,i nebih zeleo da mislim da nedaj boze glupavi za ovaj vid komunikacije!
Vreme ce pokazati istinu,a do dana istine,imacu ulogu kurira,doduse to i bejah pet meseci na karauli,sto bi znacilo da reprize postoje i ovde Rolling Eyes Smile
Interesantna slika dali to kuhar lezi iza njih u svome bijelom odijelu ili mene oci varaju.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

 Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)    Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Icon_minitime12.04.18 22:03

Kuhar-Debar. (citat):
ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
Zoran Jankovic,momak iz generacije 89 u trenutcima odmora iza karaule!
Na pitanje,zasto sam ne postavi svoje slike,i ne prica svoju pricu,ne samo on,vec jos par mamaka pravdajuse time da nemogu da udju na forum,iako ih Prke neumorno dopisnim kursom obucva!
Ili nisu pazljivi na casu,ili nezainteresovanost,i nebih zeleo da mislim da nedaj boze glupavi za ovaj vid komunikacije!
Vreme ce pokazati istinu,a do dana istine,imacu ulogu kurira,doduse to i bejah pet meseci na karauli,sto bi znacilo da reprize postoje i ovde Rolling Eyes Smile
Interesantna slika dali to kuhar lezi iza njih u svome bijelom odijelu ili mene oci varaju.
Sjajno zapazanje moj kuharu!
po dojavi,i biosi u pravu!
Momak koji lezi na travi,i ne obraca paznju na zbivanja oko njega jeste kuhar!
Na pitanje Zorana da bar da podatke o momcima,isti se ne seca,samo zna da drug osim kuhara negde iz Bosne!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

 Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)    Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Icon_minitime12.04.18 22:12

[You must be registered and logged in to see this image.]
Opet kurirske obaveze Rolling Eyes 
Branko Holcinger i njegovi drugovi!
Nece biti tesko saznati nesto vise podataka o ostalim momcima jer cenim da Prketova generacija,samim tim sto nezaobilzan LUZAJIC sa Brankom i ostalim momcima!
A gde Luzajic,tu negde uvek u prikrajku i nas Prke Wink
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

 Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)    Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Icon_minitime13.04.18 16:09

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
Opet kurirske obaveze Rolling Eyes 
Branko Holcinger i njegovi drugovi!
Nece biti tesko saznati nesto vise podataka o ostalim momcima jer cenim da Prketova generacija,samim tim sto nezaobilzan LUZAJIC sa Brankom i ostalim momcima!
A gde Luzajic,tu negde uvek u prikrajku i nas Prke Wink
Izgleda na zalost ovu sliku je fotografirao nas Prke i stoga ga nema u istoj ali bez obzira na sve to sve dobri i vrli momci Wink
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

 Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)    Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Icon_minitime16.04.18 0:55

[You must be registered and logged in to see this image.]
Iako vec u Rostusi uveliko prolece,a na nasem Krcinu jos uvek dubok sneg i hladna zima!
Slike pozajmljene od prijatelja,a slikane pre par dana sa terase Bigorskog manastira!
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

 Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)    Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Icon_minitime18.04.18 12:26

Kuhar-Debar. (citat):
ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
Opet kurirske obaveze Rolling Eyes 
Branko Holcinger i njegovi drugovi!
Nece biti tesko saznati nesto vise podataka o ostalim momcima jer cenim da Prketova generacija,samim tim sto nezaobilzan LUZAJIC sa Brankom i ostalim momcima!
A gde Luzajic,tu negde uvek u prikrajku i nas Prke Wink
Izgleda na zalost ovu sliku je fotografirao nas Prke i stoga ga nema u istoj ali bez obzira na sve to sve dobri i vrli momci Wink
Ovo je interesantna slika..
Na njioj su oktobarci i januarci.
Prvi s leva (najveci) je Nikola Koprivica, vojnika kojeg sam najvise trazio, cak i ovde na Forumu u prethodnim temama karaula Bituse.. On je jedan od glavnih razloga sto sam osnovao grupu "Pronadji drugove iz bivse JNA" na FB u.. Sada smo vec u kontaktu, Bobo Mrdja me je povezao s njim i oni dvojca se cesto druze.. Obajvicu i ovde video snimak koji je vec postiran u grupi na FB u...Evo ih na Petlovom Brdu Bogdan Bobo Mrdja i Nikola Koprivica

Do njega je Holcinger Branko, kojeg sam takodje dosta vremena trazio, ali konacno sam i njega pronasao, postira i druzi se sa ostalim granicarima u grupi Karaula Bituse na FB u...
Evo slike gde sam s njim ja i Ivan Beslic
[You must be registered and logged in to see this image.]

A da zaboravio sam da vam kazem ko je koja klasa.. Koprivica je Januarac , Branko Holcinger je moja oktobarska klasa zajedno smo bili i u Bitoli u istoj ceti...

Sledeci na slici je Tahir Ismailov, iz Sremcice blizu Beograda... Njegov brat Dzemo je takodje bio ovde na karauli ... Djemo je julac , Tahir je januarac.. Secam se da je to bio kao kuriozitet da dva brata budu na istoj karauli.. Do danas nisam pronasao ni Tahira ni Dzemu...Evo jedne slike sa Djemom i Raskom Luzajicem sa karaule , kako bi znali ko je ko
[You must be registered and logged in to see this image.]

Dole prvi na slici je Rasko Ciki Luzajic, koga netreba posebno pretstavljati jer je on ziva legenda, coveka, koji je u stvari najzasluzniji sto ove slike uopste postoje... Neizmerno sam mu zahvalan jer ima ogroman udeo u ocuvanju ideje o tim divnim proslim vremenima za ciju vrednost  tada nismo bili svesni..
 Zadnji na slici je Popadic Pilip iz Batajnice - januarac.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

 Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)    Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Icon_minitime18.04.18 16:06

Prke (citat):
Kuhar-Debar. (citat):
ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
Opet kurirske obaveze Rolling Eyes 
Branko Holcinger i njegovi drugovi!
Nece biti tesko saznati nesto vise podataka o ostalim momcima jer cenim da Prketova generacija,samim tim sto nezaobilzan LUZAJIC sa Brankom i ostalim momcima!
A gde Luzajic,tu negde uvek u prikrajku i nas Prke Wink
Izgleda na zalost ovu sliku je fotografirao nas Prke i stoga ga nema u istoj ali bez obzira na sve to sve dobri i vrli momci Wink
Ovo je interesantna slika..
Na njioj su oktobarci i januarci.
Prvi s leva (najveci) je Nikola Koprivica, vojnika kojeg sam najvise trazio, cak i ovde na Forumu u prethodnim temama karaula Bituse.. On je jedan od glavnih razloga sto sam osnovao grupu "Pronadji drugove iz bivse JNA" na FB u.. Sada smo vec u kontaktu, Bobo Mrdja me je povezao s njim i oni dvojca se cesto druze.. Obajvicu i ovde video snimak koji je vec postiran u grupi na FB u...Evo ih na Petlovom Brdu Bogdan Bobo Mrdja i Nikola Koprivica

Do njega je Holcinger Branko, kojeg sam takodje dosta vremena trazio, ali konacno sam i njega pronasao, postira i druzi se sa ostalim granicarima u grupi Karaula Bituse na FB u...
Evo slike gde sam s njim ja i Ivan Beslic
[You must be registered and logged in to see this image.]

A da zaboravio sam da vam kazem ko je koja klasa.. Koprivica je Januarac , Branko Holcinger je moja oktobarska klasa zajedno smo bili i u Bitoli u istoj ceti...

Sledeci na slici je Tahir Ismailov, iz Sremcice blizu Beograda... Njegov brat Dzemo je takodje bio ovde na karauli ... Djemo je julac , Tahir je januarac.. Secam se da je to bio kao kuriozitet da dva brata budu na istoj karauli.. Do danas nisam pronasao ni Tahira ni Dzemu...Evo jedne slike sa Djemom i Raskom Luzajicem sa karaule , kako bi znali ko je ko
[You must be registered and logged in to see this image.]

Dole prvi na slici je Rasko Ciki Luzajic, koga netreba posebno pretstavljati jer je on ziva legenda, coveka, koji je u stvari najzasluzniji sto ove slike uopste postoje... Neizmerno sam mu zahvalan jer ima ogroman udeo u ocuvanju ideje o tim divnim proslim vremenima za ciju vrednost  tada nismo bili svesni..
 Zadnji na slici je Popadic Pilip iz Batajnice - januarac.
Sva objasnjenja i pojasnjena definitvno zasluzuju veliki + svaka cast dobri moj Prke.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

 Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)    Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Icon_minitime20.04.18 6:55

Sve pohvale za pojasnjenje prijatelju Prke,a znajuci da si preopterecen i drugim obavezama,zahvlnost je time veca!
E ovakvim nacinom price treba pricu uciniti vrednijom i sadrzajnijom!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

 Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)    Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Icon_minitime25.04.18 0:32

sto vec rece Mikula.-jednom kurir,uvek kurir-
opet Zoran Milenkovic prilozi svoje slike za prikaz sirom auditorijumu!
Na moje pitanje,a znajuci zajednicke terene kojima se kretali ka reonu i zoni patroliranja i osmatranja,na kom pravcu nastale slike,a rece na pravcu prema letnjoj karauili,tj pravac br 1!
Sudeci prema okolini nastajanja slika,slikano pre izlaska u granicni pojas,jer ni tad,a ni sad u tom delu nema rastinja!
[You must be registered and logged in to see this image.]

Hvala Milenkovicu na slikama,koje zaista vrede,ali i ti bi trebao biti vise zahvalan,jer dosaosi ovde u drustvo sposobnih otmenih momaka,a ne samo tebi,vec i svim ostalim momcima koji tumaraju okolo.i nikako da nadju pravi nacin da udju ovde sto rece nas kuhar,u enciklopediju JNA!
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

 Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)    Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Icon_minitime26.04.18 16:08

ercov54 (citat):
sto vec rece Mikula.-jednom kurir,uvek kurir-
opet Zoran Milenkovic prilozi svoje slike za prikaz sirom auditorijumu!
Na moje pitanje,a znajuci zajednicke terene kojima se kretali ka reonu i zoni patroliranja i osmatranja,na kom pravcu nastale slike,a rece na pravcu prema letnjoj karauili,tj pravac br 1!
Sudeci prema okolini nastajanja slika,slikano pre izlaska u granicni pojas,jer ni tad,a ni sad u tom delu nema rastinja!
[You must be registered and logged in to see this image.]

Hvala Milenkovicu na slikama,koje zaista vrede,ali i ti bi trebao biti vise zahvalan,jer dosaosi ovde u drustvo sposobnih otmenih momaka,a ne samo tebi,vec i svim ostalim momcima koji tumaraju okolo.i nikako da nadju pravi nacin da udju ovde sto rece nas kuhar,u enciklopediju JNA!
Koliko vidim Zoran je odlican covjek da ne kazem momak i imam osjecaj da ce bas on mozda biti cetvrti koji ce cuvati vatru na Bitusi da se ne ugasi,lijepo bi to bilo kao nekad u fudbalu velika cetvorka na Bituse.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

 Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)    Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Icon_minitime03.05.18 6:43

Prijatelji moji,opet sam u problemu sa tehnikom,ali uveksam ovde!
Valda budem nekad operativan:scratch:
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

 Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)    Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Icon_minitime03.05.18 16:14

ercov54 (citat):
Prijatelji moji,opet sam u problemu sa tehnikom,ali uveksam ovde!
Valda budem nekad operativan:scratch:
Nije problem prijatelju iskupices se ti kao mnogo puta prije,iskreni pozdravi.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

 Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)    Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Icon_minitime10.05.18 19:04

Kuhar-Debar. (citat):
ercov54 (citat):
Prijatelji moji,opet sam u problemu sa tehnikom,ali uveksam ovde!
Valda budem nekad operativan:scratch:
Nije problem prijatelju iskupices se ti kao mnogo puta prije,iskreni pozdravi.
Trudimse prijatelju da ubodem pravim nacinom,ali tehnika izdala! scratch
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

 Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)    Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Icon_minitime18.05.18 10:42

Druze ercov, sluša li tehnika. Pozdrav za sve Bitušane.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

 Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)    Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Icon_minitime05.06.18 6:42

Uh nasa Bitusa tavori u mestu,ali nadamse skorom aktiviranju-Lesi se vraca kuci-sunny
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

 Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)    Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Icon_minitime17.06.18 3:06

[You must be registered and logged in to see this image.]
Zalim Omerovic.i njegove uspomene sa Bituse iz 86 godine!
Hvala na slikama,a iste zasluzuju komentare.ali ukoliko se neko od kolega ne odvazi da iste malo pojasni,sta da se radi,moracu ja!

Uz opciju ispravke,da prokomentarisem ove dve slike!
Nemogu analizirati momke,jer nisam bio sa istim,doduse kuhar locirao svog kolegu Rolling Eyes
Vec negde ranije rekoh da svaki novi KK unosi neke novine u ekserijeru,a ovde se da primetiti nova ograda oko same karaule,sto meni malo nerealno,i nevidim svrhu iste?
Trebamo se nadati da vlasnik ovih fotki ipak smogne vremena i zelje doci ovde i ukljucitise u ovu nasu zajednicku pricu!
sto se tice druge slike uredjenog parka ispred karaule,za svaku pohvalu,jer znajuci da bas na mestu samog parkica bejase jako tezak kamenit teren utaban sa cizmama generacija granicara!
Verovatno morali donositi zemlju zarad formiranja forme,ali nisu se morali mnogo truditi,jer imalisu u blizini naci kvalitetnu zemlju za sadnju ukrasnih detalja!


ercov54: komentar modifikovan dana: 22.06.18 22:43; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

 Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)    Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Icon_minitime20.06.18 0:30

[You must be registered and logged in to see this image.]

Hvala nasem prijatelju Milanu Miloseskom koji slika nase staze i bogaze 29 maja ove godine!
Staze i bogaze,kojim generacije vrlih momaka godinama prolazili cuvajuci nasu nam domovinu!
Momaka koji voleli svoju domovinu i svoje drugove sa kojima proveli jedan najbolji deo svog zivota!
Tada to nismo tako vrednovali,ali gledajuci sa ove vremenske distance,bejase to najsrecnije vreme provedeno sa najboljim momcima,najboljim mestanima i u najboljem selu Bitusi,koje nas volelo kao svoje sinove i prijatelje!
A da to i jeste vrhunski zivalj govori i to sto u svojim genima ostala ljubav prema granicarima nasledjena od svojih starijih!
Neki od mojih poznanika nisu vise zivi,npr trgovac u lokalnoj prodavnici,a o njemu vec ranije pricah,ali njegov unuk dostavio nesto fotografija u samom pocetku ove price!
A u prilog tome govori i srdacan poziv da ove godine zajedno sa Prketom i njegovim prijateljem MAXOM budemo njihovi gosti,i ne samo nas trojica,vec pozivaju svakog granicara koji bili na Bitusi da zajedno sa njima ponovo prodjemo nasim stazama!
Okolnosti bar meni ne idu u prilog da sebi ispunim zelju ponovo proci i obici nase predele,ali nada zadnja umire!
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

 Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)    Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Icon_minitime20.06.18 22:06

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
Zalim Omerovic.i njegove uspomene sa Bituse iz 86 godine!
Hvala na slikama,a iste zasluzuju komentare.ali ukoliko se neko od kolega ne odvazi da iste malo pojasni,sta da se radi,moracu ja!
Slike su super generacija 3 godine prije moje,sretni ,zadovoljni a i kuhar medju njima je neizbjezan.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

 Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)    Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Icon_minitime20.06.18 22:12

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Hvala nasem prijatelju Milanu Miloseskom koji slika nase staze i bogaze 29 maja ove godine!
Staze i bogaze,kojim generacije vrlih momaka godinama prolazili cuvajuci nasu nam domovinu!
Momaka koji voleli svoju domovinu i svoje drugove sa kojima proveli jedan najbolji deo svog zivota!
Tada to nismo tako vrednovali,ali gledajuci sa ove vremenske distance,bejase to najsrecnije vreme provedeno sa najboljim momcima,najboljim mestanima i u najboljem selu Bitusi,koje nas volelo kao svoje sinove i prijatelje!
A da to i jeste vrhunski zivalj govori i to sto u svojim genima ostala ljubav prema granicarima nasledjena od svojih starijih!
Neki od mojih poznanika nisu vise zivi,npr trgovac u lokalnoj prodavnici,a o njemu vec ranije pricah,ali njegov unuk dostavio nesto fotografija u samom pocetku ove price!
A u prilog tome govori i srdacan poziv da ove godine zajedno sa Prketom i njegovim prijateljem MAXOM budemo njihovi gosti,i ne samo nas trojica,vec pozivaju svakog granicara koji bili na Bitusi da zajedno sa njima ponovo prodjemo nasim stazama!
Okolnosti bar meni ne idu u prilog da sebi ispunim zelju ponovo proci i obici nase predele,ali nada zadnja umire!
Moj prijatelju vidim da je tehnika opet proradila i mnogo mi je drago zbog toga a sto se tice okupljanja eh da dolazim ove godine zaista bih rezervisao par dana za posjetu Bituse medjutim to se nece desiti nazalost,ali sta je tu je nadam se ako se neki prijatelji skupe da ce oziviti sjecanja i priloziti nam par slika za one koji nisu u mogucnosti biti tamo,pozdrav svima a naravno najvise za E i P.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

 Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)    Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Icon_minitime22.06.18 21:54

Kuhar prijatelju nas,meni jako zao sto nisi imao priliku izaci na reon i videti sve ove divne predele kojima mi svakodnevno prolazili,ali mladsi momak,vremena ima da i tu zelju sebi ispunis narednih godina,a garant nas Prke i MAX nikad nece propustiti da svake godine u avgustu obidju i cuvaju nase uspomene!
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

 Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)    Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Icon_minitime29.06.18 10:34

Evo nas na samoj granici !
Kad smo vec stigli na samu granicnu liniju, idemo gore na KRCIN ! Evo MAX krenuo ... Idem i ja za njim...GRANICNOM LINIJOM ...

Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

 Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)    Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Icon_minitime29.06.18 10:44

Nek bude zdravlja, PLANIRAMO da ja i MAX opet idemo ove godine na Krcin. Nadam se da ce  i neko od vas moci da dodje. Zivi mi bili ! 
P.S. Malos am oduzio proslogodisnju pricu ali ispricacu je...
Samo strpljenja !
IMA JOS DOSTA materijala...
afro
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

 Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)    Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Icon_minitime29.06.18 13:18

Strpljivo čekamo cheers

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

 Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)    Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Icon_minitime02.07.18 23:44

Prke (citat):
Evo nas na samoj granici !
Kad smo vec stigli na samu granicnu liniju, idemo gore na KRCIN ! Evo MAX krenuo ... Idem i ja za njim...GRANICNOM LINIJOM ...


Prke druze prijatelju,ostajem bez reci,emocije rade jako gledajuci staze kojima jedino noga granicara prolazila i poneka divlja zivotinja!
Jedinisi jedinstven koji uradio ovo sto ti i veliki MAX uradil
Generacije granicara sa Bituse bice ti zahvalni na ovome sto radio i radis ne samo za sebe,vec za sve nas!
Cenim i znam da imas jos puno ne objavljenog materijala.Bilobi neposteno prema samom sebi,a i veliki greh da to ne objavis.
Nek ostane za uspomenu nekim nerednim generacijama kako se nekad zivelo i volela i cuvala svoja domovina!
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

 Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)    Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Icon_minitime09.07.18 9:19

Poglavica Veliko Pero.
Pocelo penjanje na krestu samog Velikog Krcina. Uzivajte u snimku kao sto sam ja 19.08.2017. 
Nekoliko puta sam na snimku rekao "Auuu..."
Jasno nam je zasto su ovi misticni predeli ostali zauvek u urezani u nas.
"Auuu..." i posle toliko godina...


Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

 Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)    Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Icon_minitime09.07.18 14:25

Baš - AUUU, Prke.
Svaka čast!

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

 Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)    Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Icon_minitime12.07.18 13:17

Prke (citat):
Poglavica Veliko Pero.
Pocelo penjanje na krestu samog Velikog Krcina. Uzivajte u snimku kao sto sam ja 19.08.2017. 
Nekoliko puta sam na snimku rekao "Auuu..."
Jasno nam je zasto su ovi misticni predeli ostali zauvek u urezani u nas.
"Auuu..." i posle toliko godina...


Iako vreme proslo od prvog vidjenja,jos uvek nemam adekvatne primerene reci izraziti svoje uzbudjenje i zahvalnost najpre velikom MAXU i nista manjem Prketu!


ercov54: komentar modifikovan dana: 12.07.18 17:22; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

 Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)    Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Icon_minitime12.07.18 14:56

Pozdrav za složnu ekipu,uživam uvek kad navratim na karaulu Bituše
          salutiranje
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

 Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)    Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Icon_minitime14.07.18 6:55

Djida (citat):
Pozdrav za složnu ekipu,uživam uvek kad navratim na karaulu Bituše
          salutiranje
Nista manji pozdrav za tebe licno i sve momke Prizrena!
Vezu nas ista secanja i razmisljanja,i zal za onim vremenima kad se ljudi cenili po iskrenosti i drugim ljudskim vrednostima!
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

 Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)    Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Icon_minitime17.07.18 21:24

pozdrav za ekipu sa Bituse.
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

 Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)    Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Icon_minitime25.07.18 14:51

Najtezi i najstmniji deo etape penjanja ... Negde sam cak cetvoronoske isao zbog strmnine.. Odavde je najtezi prilaz ka vrhu Velikog Krcina. Pogledajte...

Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

 Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)    Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Icon_minitime02.08.18 0:58

Prijatelji moji!
Ovde sam svakodnevno,ali opet tehnika izdala za neku sadrzajniju pricu!
Prke druze nas,klip vraca secanja na terene kojim upravo ti i MAX prolazite,ali iznenadjuje tvoje nesnalazenje na terenu !Izgleda civilni zivot ostavio trag na kondiciji,a godine nisu izgovor druze moj!
Na vrh Go down
Sponsored content





 Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)    Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme) - Page 3 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)
Na vrh 
Stranica 3/6Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: