FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Desantni brod u Kumboru

Go down 
2 posters
AutorPoruka
Mladen 12
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2021-01-14

Desantni brod u Kumboru Empty
KomentarNaslov komentara: Desantni brod u Kumboru   Desantni brod u Kumboru Icon_minitime14.01.21 7:33

Poštovani dragi,

da li mi neko može nešto više reći o desantnom brodu koji se nalazi u Kumboru, Crna Gora? 
Svaka informacija je dobro došla. Od informacija do ličnih priča. Okačio sam i sliku.

Unaprijed zahvalan,

Mladen

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Desantni brod u Kumboru Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Desantni brod u Kumboru   Desantni brod u Kumboru Icon_minitime07.06.21 16:58

Pozdrav Mladene. 
Sjećam se da sam negdje čitao o nekom DJČ koji skuplja koroziju negdje na suhom. Moguće je da je u pitanju baš taj desantni čamac. 
Sliku koju si okačio ne vidim, pa ako imaš još neku informaciju bit će mi drago da je objaviš. 
Zaintrigirao si me naslovom teme jer je moguće da je u pitanju jedan od DJČ-a koje smo svojevremeno koristili u Puli. 
Kao pripadnik mornaričke pješadije, sjećam se da su nas "provozali" po nemirnom moru, a imali smo i vježbe desanta. 
Iskreno, ne sjećam se više broja čamca, ali se sjećam jedne anegdote kada su nas prvi puta "provozali" dok je more valjalo. Nekoliko momaka je imalo "rigoleto" iako smo došli praznih stomaka. No, moj klasić (sada na žalost više nije sa nama) Ivica Smrček je iza neke pregrade pronašao jednu veliku konzervu sa oznakom "DJS" - odnosno sa đuvečom. Kako smo bili gladni, bez obzira na ove sa slabim stomacima nas nekolicina je navalila na taj đuveč, pa su nas mornari skoro pobacali u more kad su primjetili krađu. 
Bez obzira na to koliko se čamac propinjao na moru, sjećam se tog obroka kao jednog od najukusnijih u vojsci. Smile  uživam

_________________
In medias (t)res...
Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
 
Desantni brod u Kumboru
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» TRAŽENJE VP u Kumboru 63/65 na patrolcima
» DTM-215 Desantni tenkonosac i minopolagač
» Slavonski Brod klasa 91/92
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)
» Slavonski Brod 1985/86

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: VOJNA PLATFORMA :: Ratna mornarica-
Idi na: