FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Slavonski Brod klasa 91/92

Go down 
+9
Max Blitz
vladimir
nabosica
purger
Marduk
vlada
obradovic
mgalic2
hacko17
13 posters
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
hacko17
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2010-01-05

Slavonski Brod klasa 91/92 Empty
KomentarNaslov komentara: Slavonski Brod klasa 91/92   Slavonski Brod klasa 91/92 Icon_minitime05.01.10 19:10

Zdravo svima zovem se Muhamed Cakovic i9 iz Novog Pazara sam zanima me dali ima neko iz klase 91/92 slavonski brod


hacko17: komentar modifikovan dana: 26.01.11 17:47; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
mgalic2


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 695
ČLAN OD: : 2009-08-02

Slavonski Brod klasa 91/92 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Slavonski Brod klasa 91/92   Slavonski Brod klasa 91/92 Icon_minitime05.01.10 20:28

Hacko17, dobro nam došao.
Na vrh Go down
obradovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 52
ČLAN OD: : 2010-07-04
DOB : 59
M(j)esto beograd

Slavonski Brod klasa 91/92 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Slavonski Brod klasa 91/92   Slavonski Brod klasa 91/92 Icon_minitime05.07.10 8:19

hacko17 (citat):
Zdravo svima zovem se Muhamed Cakovic i9 iz Novog Pazara sam zanima me dali ima neko iz klase 91/92 slavonski brod.

MAJOR JANKO RADMANOVIC
Na vrh Go down
obradovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 52
ČLAN OD: : 2010-07-04
DOB : 59
M(j)esto beograd

Slavonski Brod klasa 91/92 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Slavonski Brod klasa 91/92   Slavonski Brod klasa 91/92 Icon_minitime05.07.10 8:24

slavonski brod 1985/86 vezista ako ima neko iz klase neka se javi
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
mgalic2


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 695
ČLAN OD: : 2009-08-02

Slavonski Brod klasa 91/92 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Slavonski Brod klasa 91/92   Slavonski Brod klasa 91/92 Icon_minitime05.07.10 15:56

Dobrodošao, obradovic!
Na vrh Go down
hacko17
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2010-01-05

Slavonski Brod klasa 91/92 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Slavonski Brod klasa 91/92   Slavonski Brod klasa 91/92 Icon_minitime05.07.10 19:39

obradovic (citat):
slavonski brod 1985/86 vezista ako ima neko iz klase neka se javi

jesi i ti sluzijo u one kazamate....Smile
Na vrh Go down
vlada
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2010-07-11

Slavonski Brod klasa 91/92 Empty
KomentarNaslov komentara: re slavonski brod 91/92   Slavonski Brod klasa 91/92 Icon_minitime12.07.10 7:49

druze ukojoj jedinici si bio amfibija pontoneria putni vod pozdrav
Na vrh Go down
obradovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 52
ČLAN OD: : 2010-07-04
DOB : 59
M(j)esto beograd

Slavonski Brod klasa 91/92 Empty
KomentarNaslov komentara: Slavonski Brod klasa 91/92   Slavonski Brod klasa 91/92 Icon_minitime09.09.10 22:30

Muhamed Cakovic Slavonski Brod 91/92 nje mi jasno kako si posle napustanja kasarne u brodu mogao biti u Topuskom i drugim mestima Hrvatske/tvoja izjava na ovom forumu/.Ostali pripadnici JNA 100 vojnika i 20 oficira posle predaje kasarne zavrsilo u zatvoru u Slavonskoj Pozegi.Pa nije Hrvatska 91/92 bila turisticka destinacija da se setas po njoj.Opste poznata cinjenica da su muslimani iz sandzaka masovno dezertirali iz JNA 1991 , I nisu nikada vise mobilisani od strane JNA ni VJ.Pojasni malo tvoj status pripadnika JNA.Na ovom forumu ima dosta onih koji su sluzili casno i posteno vojsci kojoj su pripadali.Dezertersto mi nikad nije bila casna radnja ma kojoj vojsci pripada
Na vrh Go down
Marduk
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
Marduk


Veteran Foruma Spomenica Prvoborca
Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 311
ČLAN OD: : 2009-05-01
M(j)esto Njemacka

Slavonski Brod klasa 91/92 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Slavonski Brod klasa 91/92   Slavonski Brod klasa 91/92 Icon_minitime10.09.10 15:06

obradovic (citat):
Muhamed Cakovic Slavonski Brod 91/92 nje mi jasno kako si posle napustanja kasarne u brodu mogao biti u Topuskom i drugim mestima Hrvatske/tvoja izjava na ovom forumu/.Ostali pripadnici JNA 100 vojnika i 20 oficira posle predaje kasarne zavrsilo u zatvoru u Slavonskoj Pozegi.Pa nije Hrvatska 91/92 bila turisticka destinacija da se setas po njoj.Opste poznata cinjenica da su muslimani iz sandzaka masovno dezertirali iz JNA 1991 , I nisu nikada vise mobilisani od strane JNA ni VJ.Pojasni malo tvoj status pripadnika JNA.Na ovom forumu ima dosta onih koji su sluzili casno i posteno vojsci kojoj su pripadali.Dezertersto mi nikad nije bila casna radnja ma kojoj vojsci pripadao

Smanji malo dojam Obradoviću, od 91. pa nadalje to nije bila ta vojska!!!

Sokol 13 voli ovaj upis

Na vrh Go down
obradovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 52
ČLAN OD: : 2010-07-04
DOB : 59
M(j)esto beograd

Slavonski Brod klasa 91/92 Empty
KomentarNaslov komentara: Slavonski Brod klasa 91/92   Slavonski Brod klasa 91/92 Icon_minitime10.09.10 20:54

daleko od toga daje JNA 91 bila ikakva vojska,bila je nikakva.To je vojska koja je dozvolila da se na teritoriji Hrvatske i BIH stvori pravi divlji zapad gde radi ko sta hoce.Pomenuto je na ovom forumu ,hara,pljacka.rusi dok oni sede u kasarnama kao idioti.Vojska je morala biti garant mira i bezbednosti za sve gradjane.Pa kakva je to vojska koja pljacka sopstvene gradjane.Svi na ovom forumu su bivsi pripadnici JNA,mozda je neko bio i pripadnik druge vojske to je nebitno.Bitno je da sluzi casno i posteno.Sa onima koji su casno nosili uniformu bilo koje vojske posle JNA mogu dase druzim,komuniciram bez problema.Naciji ,veri i profesiji nikad nisam pridavao nikakav znacaj.Za mene je bitno samo ko je kakav covek.
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Slavonski Brod klasa 91/92 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Slavonski Brod klasa 91/92   Slavonski Brod klasa 91/92 Icon_minitime11.09.10 23:26

U to doba dezerterstvo se nikome ne bi trebalo predbacivat.

_________________
Tko pjeva često zlo i misli

Sokol 13 voli ovaj upis

Na vrh Go down
obradovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 52
ČLAN OD: : 2010-07-04
DOB : 59
M(j)esto beograd

Slavonski Brod klasa 91/92 Empty
KomentarNaslov komentara: Slavonski Brod klasa 91/92   Slavonski Brod klasa 91/92 Icon_minitime12.09.10 8:15

Purger kako bi bilo da sam ja dezertirao ida se danas u Beogradu sretnem sa onima koji su ostali.Kakav bi to osecaj bio. Imao sam priliku da razgovaram sa poslednjm komadantom kasarne u Slavonskom Brodu koji danas zivi u Beogradu.nije zameriti onima koji su hrvati ikoji su dezertirali iz JNA,tog momenta JNA nije bila ni jugoslovenska ,ni narodna.Nemozes protiv svojih svog naroda to je normalno. Ovaj gore pomenuti je iz Srbije i to je velika razlika.
Na vrh Go down
Marduk
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
Marduk


Veteran Foruma Spomenica Prvoborca
Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 311
ČLAN OD: : 2009-05-01
M(j)esto Njemacka

Slavonski Brod klasa 91/92 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Slavonski Brod klasa 91/92   Slavonski Brod klasa 91/92 Icon_minitime12.09.10 11:02

obradovic (citat):
Ovaj gore pomenuti je iz Srbije i to je velika razlika.

Konkretno, ovaj gore pomenuti je iz Sandžaka Rolling Eyes
Na vrh Go down
obradovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 52
ČLAN OD: : 2010-07-04
DOB : 59
M(j)esto beograd

Slavonski Brod klasa 91/92 Empty
KomentarNaslov komentara: Slavonski Brod klasa 91/92   Slavonski Brod klasa 91/92 Icon_minitime12.09.10 11:44

sandzak je oblast u Srbiji.gradovi Novi pazar,Tutin,priboj. Da sam po nacionalnosti hrvat dezertiro bih iz JNA 91 PRVI I ponosio bih se time.nikad oruzije nebih upotrebio protiv svog naroda. Jugoslovenska znaci svih naroda a ne jednog i pogresne politike. Nama mokre gace i prazni dzepovi/Purger/ puska u ruke da se borimo za sta,za koga dok mamini i tatini sinovi sede po kaficima i zajebavaju se.
Na vrh Go down
Marduk
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
Marduk


Veteran Foruma Spomenica Prvoborca
Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 311
ČLAN OD: : 2009-05-01
M(j)esto Njemacka

Slavonski Brod klasa 91/92 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Slavonski Brod klasa 91/92   Slavonski Brod klasa 91/92 Icon_minitime12.09.10 11:53

Tebi je izgleda cilj samo malo zakuhati na forumu, jelde?
Na vrh Go down
obradovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 52
ČLAN OD: : 2010-07-04
DOB : 59
M(j)esto beograd

Slavonski Brod klasa 91/92 Empty
KomentarNaslov komentara: Slavonski Brod klasa 91/92   Slavonski Brod klasa 91/92 Icon_minitime12.09.10 14:13

Radije bih da zakuhamo vojnicki pasulj. riblju corbu i neko ladno pivo kao u dobra vremrna.jebes 91 neponovila se.pozdrav druze
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Slavonski Brod klasa 91/92 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Slavonski Brod klasa 91/92   Slavonski Brod klasa 91/92 Icon_minitime12.09.10 23:17

obradovic (citat):
sandzak je oblast u Srbiji.gradovi Novi pazar,Tutin,priboj. Da sam po nacionalnosti hrvat dezertiro bih iz JNA 91 PRVI I ponosio bih se time.nikad oruzije nebih upotrebio protiv svog naroda. Jugoslovenska znaci svih naroda a ne jednog i pogresne politike. Nama mokre gace i prazni dzepovi/Purger/ puska u ruke da se borimo za sta,za koga dok mamini i tatini sinovi sede po kaficima i zajebavaju se.

Eto sam si rekao 91 je bila najmanje narodna armija.
Zatim si rekao "Jugoslavenska znači svih naroda a ne jednog"(ili dva,nebitno)
Dakle nije bila onakva kojoj smo mi dali zakletvu stoga ponavljam dezerterstvo u ono doba nitko nikome nema prava zamjerit niti predbacivat.
Poslušat ćemo Marduka,ajmo svi u kantinu na piće lol!

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
hacko17
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2010-01-05

Slavonski Brod klasa 91/92 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Slavonski Brod klasa 91/92   Slavonski Brod klasa 91/92 Icon_minitime13.09.10 20:25

Marduk (citat):
obradovic (citat):
Muhamed Cakovic Slavonski Brod 91/92  nje mi jasno kako si posle napustanja kasarne u brodu mogao biti u Topuskom i drugim mestima Hrvatske/tvoja izjava na ovom forumu/.Ostali pripadnici JNA 100 vojnika i 20 oficira posle predaje kasarne zavrsilo u zatvoru u Slavonskoj Pozegi.Pa nije Hrvatska 91/92 bila turisticka destinacija da se setas po njoj.Opste poznata cinjenica  da su muslimani iz sandzaka masovno dezertirali iz JNA 1991 , I  nisu nikada vise mobilisani od strane JNA ni VJ.Pojasni malo tvoj status pripadnika JNA.Na ovom forumu ima dosta onih koji su sluzili casno i posteno vojsci kojoj su pripadali.Dezertersto mi nikad nije bila casna radnja ma kojoj vojsci pripadao
Smanji malo dojam Obradoviću, od 91. pa nadalje to nije bila ta vojska!!!
 
Da malo ukratko objasnim drugovima Wink nedelju dana prije nego stoje puklo sra... u sl.brodu nasa pontonska jedinica sa otprilike desetak kamijona napusta zadatak i idemo pravimo pontonski most na reci glina...a da dezirtiram nijesam mogo nismo imali sanse naime bilo je samnom i dvojica hrvata...Franjic Marijo..i  marijo iz splita zaboravijo sam prezime bijo je i jedan bosnjak...ova dvojica hrvata su tek kasnije pobegli...mi smo ostali jer nismo mogli...

Na vrh Go down
obradovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 52
ČLAN OD: : 2010-07-04
DOB : 59
M(j)esto beograd

Slavonski Brod klasa 91/92 Empty
KomentarNaslov komentara: Slavonski Brod klasa 91/92   Slavonski Brod klasa 91/92 Icon_minitime14.09.10 6:42

Potpuno drugaciju pricu cuo sam od poslednjeg komadanta kasarne u Slavonskom Brodu maj.Janko Radmanovic koji danas zivi u BGD.
Na vrh Go down
hacko17
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2010-01-05

Slavonski Brod klasa 91/92 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Slavonski Brod klasa 91/92   Slavonski Brod klasa 91/92 Icon_minitime14.09.10 19:03

obradovic (citat):
Potpuno drugaciju pricu cuo sam od poslednjeg komadanta kasarne u Slavonskom Brodu maj.Janko Radmanovic  koji danas zivi u BGD.

bas bi voljio znati zta on kaze?a mozes ga upitat jeli jedna ceta napustila kasarnu prije sranja.....
Na vrh Go down
obradovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 52
ČLAN OD: : 2010-07-04
DOB : 59
M(j)esto beograd

Slavonski Brod klasa 91/92 Empty
KomentarNaslov komentara: Slavonski Brod klasa 91/92   Slavonski Brod klasa 91/92 Icon_minitime14.09.10 21:52

MILE VUKIČEVIĆ: OD OFICIRA DO ČASNIKA.molim te procitaj izjavu maj.Mileta Vukicevica /kasnije brigadira HV/ koji detaljno opisuje hronologiju dogadjaja u Slavonskom Brodu.maj.Vukicevica sam licno poznavao i nema razloga da neverujem u ono sto je napiso i izjavio.Cuo sam daje imao tezak saobracajni udes ,zelim mu brz oporavak.Bio je tolerantan i kao covek i oficir.Verujm da je zahvaljujuci njemu izbegnuta veca tragedija koja je inace zadesila Slavonski Brod.
Na vrh Go down
hacko17
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2010-01-05

Slavonski Brod klasa 91/92 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Slavonski Brod klasa 91/92   Slavonski Brod klasa 91/92 Icon_minitime15.09.10 19:47

obradovic (citat):
MILE VUKIČEVIĆ: OD OFICIRA DO ČASNIKA.molim te procitaj izjavu maj.Mileta Vukicevica /kasnije brigadira HV/ koji detaljno opisuje hronologiju dogadjaja  u Slavonskom Brodu.maj.Vukicevica sam licno  poznavao i nema razloga da neverujem u ono  sto je napiso i izjavio.Cuo sam daje imao tezak saobracajni udes ,zelim mu brz oporavak.Bio  je tolerantan i kao covek i oficir.Verujm da je zahvaljujuci njemu  izbegnuta  veca tragedija koja je inace zadesila Slavonski Brod.

procito sam izjavu ovog oficira i bas mije drago  posle ovoliko vremena dasam zaznao sta se desavalo posle naseg odlaska iz kasarne..sve je tacno sto kaze bar se slaze dok sam ja bijo tamo..samo cinimi se da kaze da nijedan kamijon nije napustijo kasarnu....moja ceta jeste..tri pontonska kamijona i tri obicna dajca i nas petnestak...

Na vrh Go down
obradovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 52
ČLAN OD: : 2010-07-04
DOB : 59
M(j)esto beograd

Slavonski Brod klasa 91/92 Empty
KomentarNaslov komentara: Slavonski Brod klasa 91/92   Slavonski Brod klasa 91/92 Icon_minitime15.09.10 20:07

Vidi Muhamede i mene je interesovala sudbina ljudi sa kojima sam proveo skoro godinu dana i licno poznavao.danas sam nasao na internetu dokumentarni film,neispricana prica slavonski brod vojarna, traje 26 minuta.nebih ga komentariso ,sam govori za sebe.pozdrav druze muhamede dragan
Na vrh Go down
hacko17
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2010-01-05

Slavonski Brod klasa 91/92 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Slavonski Brod klasa 91/92   Slavonski Brod klasa 91/92 Icon_minitime19.09.10 16:17

obradovic (citat):
Vidi Muhamede i mene je interesovala sudbina ljudi sa kojima sam proveo skoro godinu dana i licno poznavao.danas sam  nasao na internetu dokumentarni film,neispricana prica slavonski brod vojarna, traje 26 minuta.nebih ga komentariso ,sam govori za sebe.pozdrav druze muhamede dragan

gledo samovaj dokumentarac danas..onaj hrvat sto prica na pocetku kada je zaustavijo kapetana i jednog vojnika..tada sam ja bijo jos u kasarni i cuo sam tu pricu ali sto on kaze mismo vojnici ili nijesmo nista znali stose desava napolje ni o cemu je rec samo smo znali kao kao neke paravojne formacije hoce danas napadnu pojma nismo imali mi o nicemu a demostracije smo culi svaku noc napolje....

Na vrh Go down
obradovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 52
ČLAN OD: : 2010-07-04
DOB : 59
M(j)esto beograd

Slavonski Brod klasa 91/92 Empty
KomentarNaslov komentara: Slavonski Brod klasa 91/92N   Slavonski Brod klasa 91/92 Icon_minitime19.09.10 19:51

Neznam zasto maj.Mileta Vukicevaca nazivas ovaj oficir. maj.Vukicevic nije ovaj ili onaj oficir ,on je bio komadant kasarne do kraja osmog meseca kada je otisao na bolovanje. na njegovo mesto postavljen je njegov zamenik maj. Janko Radmanovic. u moje vreme 85/86 svaka jedinica je imala televizor, neverujem daje vama neko zabrano gledanje televizora. ako si dobro pogledao dokumentarni film zanima me ime oficira koji se predao sa prvom grupom vojnika.dali je to kap. Radisav Stojanovic Jems Bond i zasto su maj.Radmanovicu skinuti cinovi. pozdrav druze Dragan bgd
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Slavonski Brod klasa 91/92 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Slavonski Brod klasa 91/92   Slavonski Brod klasa 91/92 Icon_minitime20.09.10 18:30

Čini mi se da ovo polako prelazi u klasično "čačkanje mečke u p...."
Obradoviću bilo bi mi jasno da si u to vrijeme bio tamo pa bih još i shvatio.........tražiš nekog druga ili sl....
Šta ćemo sad razjebat forum?
Vojsko vrlo sklizak teren! No

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
obradovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 52
ČLAN OD: : 2010-07-04
DOB : 59
M(j)esto beograd

Slavonski Brod klasa 91/92 Empty
KomentarNaslov komentara: Slavonski Brod klasa 91/92    Slavonski Brod klasa 91/92 Icon_minitime24.09.10 23:00

mirno spavaj moj druze Purger nije ovo JNA i SFRJ koju su branili nesposobnjakovici .Mi smo ipak sposobni i ozbiljni ljudi bar jedan forum da odbranimo ako nista drugo.pozdrav iz BGD Dragan
Na vrh Go down
obradovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 52
ČLAN OD: : 2010-07-04
DOB : 59
M(j)esto beograd

Slavonski Brod klasa 91/92 Empty
KomentarNaslov komentara: Slavonski Brod klasa 91/92    Slavonski Brod klasa 91/92 Icon_minitime26.09.10 20:40

Posle 24 godine razgovarao sam telefonom sa mojim predpostavljenim zastavnikom Vujovicem koji i danas zivi u Slavonskom Brodu.Prijatno se iznenadio ,nije mogao da veruje dase i njega neko seca a kamoli oslovljava sa druze zastavnice. Iznenadjen sa bio i ja saznavsi daje dolazio u BGD kod sestre.Pao je dogovor dase sretnemo u BGD kad bude dolazio.Voleo bih da bude moj gost kao sto sam i ja nekad bio u njegovoj kuci/ telefonski imenik RH,dovoljno je znati grad i tacno ime i prezime, bez adrese i moze se dobiti br. telefona/
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Slavonski Brod klasa 91/92 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Slavonski Brod klasa 91/92   Slavonski Brod klasa 91/92 Icon_minitime26.09.10 21:04

obradovic (citat):
Posle 24 godine razgovarao sam telefonom sa mojim predpostavljenim zastavnikom Vujovicem koji i danas zivi u Slavonskom Brodu.Prijatno se iznenadio ,nije mogao da veruje dase i njega neko seca a kamoli oslovljava sa druze zastavnice. Iznenadjen sa bio i ja saznavsi daje dolazio u BGD kod sestre.Pao je dogovor dase sretnemo u BGD kad bude dolazio.Voleo bih da bude moj gost kao sto sam i ja nekad bio u njegovoj kuci/ telefonski imenik RH,dovoljno je znati grad i tacno ime i prezime, bez adrese i moze se dobiti br. telefona/

Eto ovo bi trebala biti svrha ovog foruma koju iskreno nisam ni sam shvatio na samom početku.
Iskreno se nadam da ćeš nam ispričat kako je protekao susret! cheers

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
hacko17
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2010-01-05

Slavonski Brod klasa 91/92 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Slavonski Brod klasa 91/92   Slavonski Brod klasa 91/92 Icon_minitime05.10.10 19:42

obradovic (citat):
Neznam zasto maj.Mileta Vukicevaca nazivas ovaj oficir. maj.Vukicevic  nije ovaj ili onaj  oficir ,on je bio komadant kasarne do kraja osmog meseca kada je otisao na bolovanje. na njegovo mesto  postavljen je njegov zamenik maj. Janko Radmanovic. u moje vreme 85/86 svaka jedinica je imala televizor, neverujem daje vama neko zabrano gledanje televizora. ako si dobro pogledao dokumentarni film zanima me ime oficira koji se predao  sa prvom grupom vojnika.dali je to kap. Radisav Stojanovic Jems Bond i zasto su maj.Radmanovicu skinuti cinovi. pozdrav druze Dragan bgd

neznam ili nemerem se sjetit kako se zove oficir koji je zarobljen.... a  za tv imali smo mi  a stasmo gledali muzikui kada su pocele ove demostracije ili okupljajne raje(na pocetku dokumentarca)mismo bili u pripravnosti i ocekivali smo danas napadnu neki kao citiram komandu nasu xxx teroristi,,,e kasnije staje bilo neznam jasam napustijo kasarnu...a sad znam sta je bilo jer sam gledo ovaj dokumentarac...

Na vrh Go down
obradovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 52
ČLAN OD: : 2010-07-04
DOB : 59
M(j)esto beograd

Slavonski Brod klasa 91/92 Empty
KomentarNaslov komentara: Slavonski Brod klasa 91/92    Slavonski Brod klasa 91/92 Icon_minitime05.10.10 22:29

Svi pripadnici JNA iz kasarne Slavonski Brod stigli su svojim kucama zivi i zdravi time se ponosim i dan danas.izjava maj.Janka Radmanovica. ovog coveka i oficira cenio sam 85/86 cenim i postujem ga i danas.
Na vrh Go down
obradovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 52
ČLAN OD: : 2010-07-04
DOB : 59
M(j)esto beograd

Slavonski Brod klasa 91/92 Empty
KomentarNaslov komentara: slavonski brod   Slavonski Brod klasa 91/92 Icon_minitime24.10.10 9:48

da iskoristim priliku da pozdravim moje drugove iz JNA i ako ovo citaju nek nam se pridruze. raz Striga Zvonko - Krizevci,voj. Ljubomir Pavlovic- Sremski karlovci, voj lovas Pal - Kupusina ,voj.Rajkovic -Zagreb,vozac Radovan-lala Kmane,voj vezista Fahrudin Gora -Kosovo I Metohija, voj. Iseni -KIM
Na vrh Go down
nabosica
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2015-01-30

Slavonski Brod klasa 91/92 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Slavonski Brod klasa 91/92   Slavonski Brod klasa 91/92 Icon_minitime08.02.15 20:55

Služio vojsku u Slavonskom Brodu 1989 i bio ćato (evidentičar) kod pukovnika Miroslava Miloševića,extra čovjek i vojnik pčelar držao košnice u vojarni,prava duša od čovjeka.Naša jedinica je imala oko 30 vojnika i isključiva nam je zadaća bila fizičko osiguranje izdvojenih skladišta MES-a u mjestu Gromačnik,udaljen nekoliko kilometara od slavonskog broda.Sjećam se još zastavnika Jure Karana prava petljavina od čovjeka,veliki žderonja iz svakog SDO-a sam mu morao izvaditi konzerve ovčjeg mesa koje je uništavao u neograničenim količinama pa ga je bilo lakše preskočit nego zaobić.Žena makedonka ženka pravi metak mu nije bila baš vjerna pa je bio neurozan.Bio još stariji vodnik Delić iz Dervente dobar čovjek drug i starešina.Također se sjećam nekog kapetana Stojanovića pravi shit od čovjeka,niko ga nije volio.Uvijek me budio da idem na tjelovježbu lupajući na vrata kancelarije gdje sam spavao a ja ga nisam molao pet posto,pa je uvijek vikao.
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6157
ČLAN OD: : 2011-01-25

Slavonski Brod klasa 91/92 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Slavonski Brod klasa 91/92   Slavonski Brod klasa 91/92 Icon_minitime09.02.15 19:48

držao košnice u vojarni? svacega je bilo u JNA ali kosnice u kasarni to jos nisam cuo.  dobrodosao na forum
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Slavonski Brod klasa 91/92 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Slavonski Brod klasa 91/92   Slavonski Brod klasa 91/92 Icon_minitime26.04.15 16:37

[You must be registered and logged in to see this image.]
Dečki evo vam sadašnjeg izgleda bivše vojarne u Slavonskom Brodu.
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6157
ČLAN OD: : 2011-01-25

Slavonski Brod klasa 91/92 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Slavonski Brod klasa 91/92   Slavonski Brod klasa 91/92 Icon_minitime27.04.15 23:05

ja uopste ovde nevidim kasarnu?
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Slavonski Brod klasa 91/92 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Slavonski Brod klasa 91/92   Slavonski Brod klasa 91/92 Icon_minitime28.04.15 18:52

vladimir (citat):
ja uopste ovde nevidim kasarnu?

Vladimire ne možeš niti vidjeti jer to je sada gradska uprava a tko je služio u kasarni mora je prepoznati.
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Slavonski Brod klasa 91/92 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Slavonski Brod klasa 91/92   Slavonski Brod klasa 91/92 Icon_minitime28.04.15 18:54

[You must be registered and logged in to see this image.]
Izgradnja kapelice na nekadašnjem mjestu u bivšoj kasarni.
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Slavonski Brod klasa 91/92 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Slavonski Brod klasa 91/92   Slavonski Brod klasa 91/92 Icon_minitime28.04.15 19:00

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6157
ČLAN OD: : 2011-01-25

Slavonski Brod klasa 91/92 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Slavonski Brod klasa 91/92   Slavonski Brod klasa 91/92 Icon_minitime28.04.15 23:38

Prepoznajem most,preko njega smo presli prilikom dolaska u kasarnu I ove dve vece zgrade. dom JNA Izgradu komande.
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Slavonski Brod klasa 91/92 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Slavonski Brod klasa 91/92   Slavonski Brod klasa 91/92 Icon_minitime30.04.15 18:36

vladimir (citat):
Prepoznajem most,preko njega smo presli prilikom dolaska u kasarnu I ove dve vece zgrade. dom JNA Izgradu komande.

Vladimire odlično zapažanje i memorija ali sada je bivša vojarna u još ljepšem izgledu.
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Slavonski Brod klasa 91/92 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Slavonski Brod klasa 91/92   Slavonski Brod klasa 91/92 Icon_minitime30.04.15 18:46

[You must be registered and logged in to see this image.]
Vladimire sigurno se i ovog objekta sjećaš
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Slavonski Brod klasa 91/92 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Slavonski Brod klasa 91/92   Slavonski Brod klasa 91/92 Icon_minitime30.04.15 18:48

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Slavonski Brod klasa 91/92 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Slavonski Brod klasa 91/92   Slavonski Brod klasa 91/92 Icon_minitime30.04.15 18:49

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Slavonski Brod klasa 91/92 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Slavonski Brod klasa 91/92   Slavonski Brod klasa 91/92 Icon_minitime30.04.15 18:50

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Slavonski Brod klasa 91/92 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Slavonski Brod klasa 91/92   Slavonski Brod klasa 91/92 Icon_minitime30.04.15 18:51

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6157
ČLAN OD: : 2011-01-25

Slavonski Brod klasa 91/92 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Slavonski Brod klasa 91/92   Slavonski Brod klasa 91/92 Icon_minitime30.04.15 19:11

mnogo godina je proslo ,sada mi se cini da ni SB ne bih prepoznao. pre mesec dana kada sam isao u Italiju prolazio sam pored SB . meni je sve bilo novo I nepoznato. jedino sam u daljini video solitere. cini mi se da su ti soliteri bili preko puta kasarne ili gresim?
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Slavonski Brod klasa 91/92 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Slavonski Brod klasa 91/92   Slavonski Brod klasa 91/92 Icon_minitime01.05.15 18:09

vladimir (citat):
mnogo godina je proslo ,sada mi se cini da ni SB ne bih prepoznao. pre mesec dana kada sam isao u Italiju prolazio sam pored SB . meni je sve bilo novo I nepoznato. jedino sam u daljini video solitere. cini mi se da su ti soliteri bili preko puta kasarne ili gresim?

Tako je Vladimire ovo su ti slike popularnog brodskog šetališta " KORZO "
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6157
ČLAN OD: : 2011-01-25

Slavonski Brod klasa 91/92 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Slavonski Brod klasa 91/92   Slavonski Brod klasa 91/92 Icon_minitime01.05.15 22:51

lep je SB, ovako sa slika podseca na Novi Sad? sledece godine ponovo idem u Italiju  i nadam se da cu posetiti i slavonski i bosanski BROD.
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Slavonski Brod klasa 91/92 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Slavonski Brod klasa 91/92   Slavonski Brod klasa 91/92 Icon_minitime02.05.15 17:12

vladimir (citat):
lep je SB, ovako sa slika podseca na Novi Sad? sledece godine ponovo idem u Italiju  i nadam se da cu posetiti i slavonski i bosanski BROD.

Najavi se ranije pa da popijemo piće Vladimire, SB je sada među najljepšim kontinentalnim gradovima Hrvatske. Very Happy cheers
Na vrh Go down
Sponsored content





Slavonski Brod klasa 91/92 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Slavonski Brod klasa 91/92   Slavonski Brod klasa 91/92 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Slavonski Brod klasa 91/92
Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)
» Slavonski Brod 1985/86
» SLAVONSKI BECARCI
» Desantni brod u Kumboru
» MUZIL - PULA

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: