FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje

Go down 
+100
Vladicin Han 3713 - C 1
gruncic
Pavle
Vlatko Cipranic
Zoki_ŠRO
Atomislav
VBČ
Mirka
Aleksandar Ratkovic Rale
voja64
pera84
Veselin
teabobigo
Deda Pajo
Dejan Menićanin
Čizmaš
Todor967
biguran
Sloba1
sali
Anonymus
Beka Andjelkovic
Miki64
bežigrad
Josip77
radanm
milutins
OFK.BGD
pukovnik
Mart 89
lacoš
Mekusje 94
mirko-nbgd
Frtutma
vojnik 84
vladimir
sloboda 71
013gonzo
ramos 2014
familija
zvone
Karlo77
Beric Zivko
ZAGORAC
DraganJovanovic
Trifke
Gringo
Mirko BG
sremac65
ljuba70
slavisab
Stari
eknaton
bakimali
semsudin
stari FAZAN
igormekušje
argir
mare69
ppresing
janeztrdi
djdragan
SveJug
dpuric
colonelo
Todor67
boyan64
miler
sasa staza
šmigi
mikica
Boske
Max Blitz
oficir s ruzom
zoran.orescanin
bojnik
Stazio
raketa
karaulac
Sokol1
Sasa Andjelkovic
Puky
darkob
Vlada 13
Mladjo
bechej
DanSlobo82
purger
Čaja
jelen pivo
Stripy
saban
Sasa Anjelkovic S palanka
andjelko
mgalic2
Kapetan Miki
Kaplar M
hacko17
Dado
zoran stojilkovic
104 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Next
AutorPoruka
Mladjo
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 246
ČLAN OD: : 2012-03-31
DOB : 53
M(j)esto Kicevo Makedonija

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Icon_minitime12.04.16 6:32

bezigrad nisam nista svatio lose sto se tice godina (znas pjesmu godine prolaze nervoznim korakom ,godine prolaze mi stojimo ...bajaga)..bilo je to davno 1989 kako pamtim ..nisam pitao za dozvolu ali sam imao razlog sto sam bio tako kratko unutra ...nisam znao sta je bilo u ratu ni da je linija odbrane bila tu ...ocigledno je da je posle rata dodatno neko upropastio i to sto je ostalo ...nebitno sada ...sto se tice ideje o prijavnici stojim na rec  i moze se uraditi ...moze i dodatna obuka vojnik u napadu ako ima jos po karlovcu neki dobri bar gde su c*ce raspolozene za to ...
Na vrh Go down
Mladjo
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 246
ČLAN OD: : 2012-03-31
DOB : 53
M(j)esto Kicevo Makedonija

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Icon_minitime12.04.16 6:34

Josip77 (citat):
Hotel vojne akademije (čini mi se jedan od najnovijih objekata u kasarni)
Tacno to je bio hotel VA ne znam kad je izgradjen ali je bio najnovija i najbolje opremena zgrada u kasarni ...



[You must be registered and logged in to see this image.]     [You must be registered and logged in to see this image.]     [You must be registered and logged in to see this image.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
bežigrad
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 74
ČLAN OD: : 2012-03-10

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Icon_minitime12.04.16 8:53

OK Mlađo,
Sve u redu, razumijemo se, sve je točno kako si naveo. 
A za "napadna djelovanja" nisam baš siguran koliko bi uspjeli...
Pozdrav
Na vrh Go down
Mladjo
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 246
ČLAN OD: : 2012-03-31
DOB : 53
M(j)esto Kicevo Makedonija

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Icon_minitime12.04.16 9:21

bežigrad (citat):
OK Mlađo,
Sve u redu, razumijemo se, sve je točno kako si naveo. 
A za "napadna djelovanja" nisam baš siguran koliko bi uspjeli...
Pozdrav
Pa pokusacemo ako ne ondak vojnik u odbrani razume se ..junacki cemo se braniti ...
salutiranje
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Icon_minitime12.04.16 18:50

Ja bio u ovoj zgradi VA dva mesece ali soba mi je bila sa one strane do zice,evo vec mi nadiru secanja ali suza nigde. Kakvo je ruglo i ruzno videti a tako je bila lepa..... Sad Sad Sad
Na vrh Go down
Josip77
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 50
ČLAN OD: : 2016-02-04

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Icon_minitime12.04.16 22:32

Kakvo je ruglo i ruzno videti a tako je bila lepa..... [You must be registered and logged in to see this image.]


U prostorijama je još parket i pokoja sobna vrata leže na podu (sve trulo), a najružnije je vidjeti demolirane sanitarne čvorove.


[You must be registered and logged in to see this image.]


Tu smo nekad nabrojali cca. 50 rascvjetanih čahura rasprskavajuće municije 40 ili 50 mm., netko je sa njima ložio vatru, (grijao se, usput istucao stari malter i pripremao zidove za novo malterisanje.....šala mala!) Sleep
Na vrh Go down
Mladjo
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 246
ČLAN OD: : 2012-03-31
DOB : 53
M(j)esto Kicevo Makedonija

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Icon_minitime14.04.16 10:10

nazalost to je balkan ...
Na vrh Go down
Mekusje 94
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2015-10-23
DOB : 54
M(j)esto Kruševac

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Icon_minitime16.04.16 22:32

Josip 77,  hvala za slike...
Na vrh Go down
Mladjo
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 246
ČLAN OD: : 2012-03-31
DOB : 53
M(j)esto Kicevo Makedonija

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Icon_minitime18.04.16 14:32

a jeli josipe ostalo je li sta od sportske hale
Na vrh Go down
Josip77
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 50
ČLAN OD: : 2016-02-04

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Icon_minitime18.04.16 20:39

Da, Mladjo, ostali su vanjski zidovi, slika nemam iz koje kakvih problema (farmerov pas, padao je mrak, slabe baterije na fotoaparatu), unutra nisam bio jer je na staze nagurano smeće i sve je skupa zaraslo u šumu.
Na vrh Go down
Mladjo
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 246
ČLAN OD: : 2012-03-31
DOB : 53
M(j)esto Kicevo Makedonija

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Icon_minitime20.04.16 13:39

bolje i nemoj ako je opasno ..pozdrav
Na vrh Go down
Josip77
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 50
ČLAN OD: : 2016-02-04

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Icon_minitime21.04.16 18:53

Treća lijevo.



[You must be registered and logged in to see this image.]          [You must be registered and logged in to see this image.]          [You must be registered and logged in to see this image.]          [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
mare69
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 25
ČLAN OD: : 2013-10-09
DOB : 54
M(j)esto Novo mesto

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Icon_minitime21.04.16 23:24

Josip77 (citat):
Kuglana





[You must be registered and logged in to see this image.]          [You must be registered and logged in to see this image.]

Jao, jednog sam vikenda bio cjelu subotu i nedelju u kuglani. A u ponedeljak stepenice nisu bile moja jaka strana. Sječanja sječanja...
Na vrh Go down
http://p.pavlin.si
Mladjo
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 246
ČLAN OD: : 2012-03-31
DOB : 53
M(j)esto Kicevo Makedonija

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: zgrada pomocnog bataljona    VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Icon_minitime22.04.16 14:39

Josip77 (citat):
Treća lijevo.

to je zgrada pomocnog bataljona ....



[You must be registered and logged in to see this image.]          [You must be registered and logged in to see this image.]          [You must be registered and logged in to see this image.]          [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Josip77
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 50
ČLAN OD: : 2016-02-04

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Icon_minitime28.04.16 19:46

[You must be registered and logged in to see this image.]          [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Icon_minitime28.04.16 22:09

Josipe-sta bese ove zgrade-dali je mozde vojnicki restoran ili se varam  ??? scratch scratch scratch
Na vrh Go down
Josip77
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 50
ČLAN OD: : 2016-02-04

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Icon_minitime29.04.16 17:22

Da sasa-staza, u pravu si. To je ista zgrada, samo je slikano izvana i iznutra.
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Icon_minitime29.04.16 19:51

Eeeeeee-koliko sam samo puta usao i izasao iz nje za mojih 7 meseci gostovanja u kasarni...Bas ruzno izgleda....
-Dali je sama propala od stajanja ili je MOZDA pomogao neko da bude ovako ruzna  ??? Sad Sad Sad
Na vrh Go down
Josip77
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 50
ČLAN OD: : 2016-02-04

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Icon_minitime29.04.16 20:55

Pokriva i krovišta nema "ni gore ni dole",  MOŽDA je sigurno netko pomogao da bude tako ružna.
Na vrh Go down
radmir44
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2016-02-27

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Icon_minitime01.05.16 9:51

HRISTOS VASKRSE! Srdacan pozdrav za sve nekadasnje pitomce iz Mekusja.
Za one iz tih godina, pronasao sam bivseg pitomca Bokan Zarka i cuo se sa njim. To su radosni trenuci kad se tako cujete poslije dugog vremena.  
Ukoliko ovo procita neko iz te generacije neka se javi.
Inace, veliko HVALA ekipi koja odrzava ovaj forum.
Radan Miroslav.
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Icon_minitime01.05.16 10:27

Pozdrav kolega RADMIR-e-dobro dosao na forum i kazi nam koje godine si bio u Mekusju i koja klasa....
Na vrh Go down
radmir44
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2016-02-27

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Icon_minitime01.05.16 13:06

Pozdrav Sasa, bio sam u Mekusju 1970 godine, a koja sam klasa bio sad ne znam tacno, zaboravio sam. Kao zavrseni stazista sam ostao u Mekusju kao komandir voda. Znam da je komandir prvog voda bio neki aktivni porucnik Gvozdenovic, drugog voda isto jedan aktivni potporucnik (zaboravio sam kako se zove), komandir treceg voda sam bio ja (imao sam zavrsenu visu skolu), a komandir cetvrtog voda je bio jedan moj kolega stazista (isto, zaboravio sam kako se zove). Komandiri odjeljenja su bili nasi drugovi iz iste klase, samo sa srednjom skolom. Znam da mi je komandir jednog odjeljenja bio Sober Antun iz Sarajeva, jedan jako dobar i fin momak.
Eto vidis, proslo je mnogo vremena, sad smo mi iz te klase ostarili, ja imam 72 godine, ali se rado prisjecam tih dana i drugova. I svi smo bili jako dobri drugovi bez obzira na nacionalnost: srbi, hrvati, slovenci, makedonci, albanci, muslimani itd.
Cak se i malo prezimena sjecam. Bili su, recimo: Sober iz Sarajeva, Atanasovski iz Makedonije, Krajisnik negdje od Banja Luke, Milojevic iz juzne Srbije itd. Mozda bih se jos nekih prezimena mogao sjetiti. 
Drugi put cu napisati i nekih malo lijepih dogadjaja.
Hvala na ovom forumu, ovo je super, bar da se malo prisjetimo tih dana.
Srdacan pozdrav.
Miroslav.
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Icon_minitime01.05.16 15:57

Vidis kako je lepo prisetiti se starih dana...Eto ja sam bio POSLEDNJA 98 klasa SRO Inzenjerije u mekusju -mart 91 god.I kod mene su tada bili iz SVIH krajeva Jugoslavije,ali bas svih,i mogu ti reci da je bilo sve u najboljem redu. Verovatno niko nije smeo da pokazuje preterano svoju nacionalisticku pripadnost jer je bila velika disciplina. Ali je bilo dosta zanimljivo,sto zbog govora ,a bogami i ponasanja. Bio jedan iz Crne Gore koji se toliko ljutio kad mu neko opsuje oca. Auuu-kao da si mu gurnuo prst u oko...
-Dali su bile ove zgrade kad si bio ti a ako nisu opisi sta je bilo i gde....??? salutiranje
Na vrh Go down
Josip77
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 50
ČLAN OD: : 2016-02-04

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Icon_minitime01.05.16 16:52

Zgrada komande.




[You must be registered and logged in to see this image.]          [You must be registered and logged in to see this image.]           [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
radmir44
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2016-02-27

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Icon_minitime01.05.16 18:30

Mislim da su bile te zgrade, ova sa spavaonicama sigurno, ali vjerovatno i ova druga, ne moze se bas sada poznati ovako unistena. U to vrijeme ove zgrade su bile predivne, a citava okolina sa prirodom je bila fantasticna. Sto se tice nacionalnih pripadnosti i odnosa bili su kao i u citavoj drzavi. Znalo se ko je ko, ali niko nije isticao pripadnost. Bilo je medjusobno postovanje, bar javno. Mozda je bilo malih, neznatnih naznaka zlobnosti, ali se to nije bas primjecivalo. U svakoj jedinici se gradio odnos pa je uglavnom vladalo drugarstvo. 
Vidim da se odavno niko ne javlja na forumu, a bila bi ogromna steta da se zatvori. Pokusajte da animirate ljude preko drugih foruma. Sad je tesko vrijeme pa ljudima ne pada na pamet da se prisjecaju vojnih dana, pogotovo poslije sve mrznje koja se pojavila medju nacionalnostima.
Malo reklamirajte ovaj Vas sajt preko drugih foruma, narocito preko Facebooka i Twitera.
Srdacan pozdrav.
Miroslav.
Na vrh Go down
miler
Desetar
Desetar



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 252
ČLAN OD: : 2012-03-06
DOB : 58
M(j)esto Pirot

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Icon_minitime02.05.16 20:47

Imao sam prilike da kao vozač u JNA obiđem mnoge kasarne u Karlovcu a i malo šire, ali mislim da je ''Mekušje'' bila jedna od lepših i sređenijih kasarni. Gledajući prethodne  slike  mogu reće da je jadno i bedno ono što je ostalo od bivše kasarne ''Mekušje''.
Na vrh Go down
radmir44
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2016-02-27

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Icon_minitime03.05.16 10:12

U pravu ste, u Mekusju je kasarna bila prelijepa, a i oficiri u njoj su bili jako dobri. Izuzetno dobri. Izvrsavale su se duznosti i obaveze, ali su izlazili za sve u susret pitomcima. 
Jednom prilikom sam trazio da odem za Novu godinu i Bozic kuci u Hercegovinu jer su mi roditelji bili sami i pustili su me. Najvecu zaslugu je imao tada kapetan prve klase Stanic, crnogorac, izuzetno dobar i miran covjek. U Mostaru sam se nakvasio jer je padala kisa i tu me je slucajno vidio jedan major iz Mekusja (bio i on u prolazu, vracao se od kuce) i u kasarni ispricao da me je vidio i da sam se nahladio. Ostao sam poslije Bozica jos 5-6 dana. Kad sam se vratio u Mekusje niko nije trazio nikakav papir ni opravdanje nego je ujutro prisao stroju nacelnik skole, potpukovnik, i pitao me da li sam dobro, ako treba da ostanem u kasarni da ne idem na zanimanje.
Bili su fantasticni.
Ovo sto je sad sa zgradama je normalna posljedica ovih ratnih desavanja. Sva drzava nam je tako prosla. Sad treba iznova raditi i graditi.
Na vrh Go down
Josip77
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 50
ČLAN OD: : 2016-02-04

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Icon_minitime05.05.16 18:24

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Icon_minitime05.05.16 21:27

A sta bese ova zgrada  ???? Dal nije zgrada do zice gde je bila berbernica ,kupatilo i intendantski servis...???? scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch
Na vrh Go down
radmir44
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2016-02-27

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Icon_minitime06.05.16 9:48

Nisam siguran, ali mi se cini da ste u pravu, mogla su tu biti kupatila.
Mnogo je vremena proslo, a i slika se ne vidi na malo sirem prostoru. 
Mislim da bi moglo biti to sto kazete.
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Icon_minitime06.05.16 15:59

Mislim i ja da je tako jer je iza ove zgrade bilo strazarsko mesto br.3... a iza ovog blizeg coska je bila strazarska kucica.... vojničina
Na vrh Go down
radmir44
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2016-02-27

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Icon_minitime06.05.16 17:35

Bravo Sasa, ipak si ti mnogo kasnije bio u Mekusju nego ja.
Na vrh Go down
Josip77
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 50
ČLAN OD: : 2016-02-04

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Icon_minitime06.05.16 18:05

To  je označeno crvenom strelicom.
Danas se tu unutra hrane krave i skladišti se sjeno.



[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
radmir44
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2016-02-27

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Icon_minitime06.05.16 18:42

Pa ovo se dosta promijenilo, nema ni onih ograda, ni onaj put nije isti, cini mi se, ali se vidi glavnina sa onim objektima. Ipak sam ja tu prilicno zaboravio jer sam tamo bio prije 46 godina. Svejedno, lijepo se podsjetiti svega toga. Volio bih da se javi neko poznat. javili bi se ljudi, ali ne znaju za ovaj forum. Zato mislim da ovaj sajt treba postavljati na forume. Pokusacu i ja da stavim ovaj sajt na Twiter.
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Icon_minitime06.05.16 22:23

Pa naravno da znam jer sam tu davao strazu prvi put i to je bilo za 1 maj-ala je tada padao sneg kako bog voli. A strazarska ruta ili putanja je bila od velikog parkinga pa iza ove zgrade i skroz dole do kraja ,pa onda levo iza zgrade sa donje strane,iza igralista za mali fudbal i pravac na atletsku stazu.Tu smo se kupali i sisali od naseg prvog do zadnjeg dana gostovanja u Mekusju... vojničina
Na vrh Go down
Mladjo
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 246
ČLAN OD: : 2012-03-31
DOB : 53
M(j)esto Kicevo Makedonija

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Icon_minitime12.05.16 16:05

to je drugovi pitomci i ostali intendanski servis sa praonicom i gradjevinskim odsekom  moja malenkost je jedno vreme imala cast da bude u gradjevinskim odsekom sa civilima zaposljenim u taj odsek
Na vrh Go down
Mladjo
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 246
ČLAN OD: : 2012-03-31
DOB : 53
M(j)esto Kicevo Makedonija

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: intendanski servis sa praonicom    VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Icon_minitime12.05.16 16:07

Josip77to je ulaz u intendanski servis  posle njega su bile praonice a ne vidi se na slici sa zadnje strane je bio ulaz u gradjevinskom odseku (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Mladjo
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 246
ČLAN OD: : 2012-03-31
DOB : 53
M(j)esto Kicevo Makedonija

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Icon_minitime12.05.16 16:09

Josip77 (citat):
To  je označeno crvenom strelicom.
Danas se tu unutra hrane krave i skladišti se sjeno.
gore levo od intendanskog servisa je sportska hala  a odma pored nje nadzire se na slici tenisko igraliste



[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Mladjo
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 246
ČLAN OD: : 2012-03-31
DOB : 53
M(j)esto Kicevo Makedonija

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Icon_minitime12.05.16 16:10

Moja malenkost javlja se na duznost ponovo iz daleke  Afrike  salutiranje
Na vrh Go down
Mladjo
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 246
ČLAN OD: : 2012-03-31
DOB : 53
M(j)esto Kicevo Makedonija

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Icon_minitime12.05.16 16:14

Josip77 (citat):
To  je označeno crvenom strelicom.
Danas se tu unutra hrane krave i skladišti se sjeno.
Berbernica i kupaonica je ispod oznacene zgrade( ne vidi se od drveca mali crni kvadrat  )


[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Mladjo
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 246
ČLAN OD: : 2012-03-31
DOB : 53
M(j)esto Kicevo Makedonija

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: kuhinja    VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Icon_minitime12.05.16 16:19

Josip77Ovo je vojnicki restoran sa kuhinjom bila su odvojena dva restorana za akademiju i bSroi u sredini kuhinja sa dve linije i to je bila najnovija zgrada u kasarni sagradjena je i pustena u upotrebi januara 1989 (ja sam licno nosio seve stolice i stolove u restoranu (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]          [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Josip77
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 50
ČLAN OD: : 2016-02-04

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Icon_minitime12.05.16 19:17

Ovdje se malo jasnije vide zgrade, nema vegetacije.




[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Mladjo
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 246
ČLAN OD: : 2012-03-31
DOB : 53
M(j)esto Kicevo Makedonija

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Icon_minitime13.05.16 15:12

Josip77 (citat):
Ovdje se malo jasnije vide zgrade, nema vegetacije.

ok idemo s desna odozdo  kapija br 2 
posle je bila pista za vozila posle nje je bio magacin hrane i nekih potrebstina pa berbernica sa kupaonicama  posle nje intendanski servis i gradjevinska sluzba  i malo levo gore sportska hala i tenisko igraliste 


ostalo mislim da nema potrebe da ponovo objasnjavamo 





[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Mladjo
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 246
ČLAN OD: : 2012-03-31
DOB : 53
M(j)esto Kicevo Makedonija

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Icon_minitime13.05.16 15:15

inace Josip 77 zasluzuje znacku primerni vojnik za sve ove slike
Na vrh Go down
Mladjo
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 246
ČLAN OD: : 2012-03-31
DOB : 53
M(j)esto Kicevo Makedonija

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Icon_minitime10.06.16 8:31

salutiranje
i tako ja postadoh dzomba ...odsluzio sam 12 meseca u Mekusju ....
Na vrh Go down
Miki64
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2016-06-20

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Icon_minitime20.06.16 20:49

Mekusje, IŠC-ŠRO, 1976/77, 64 klasa. Ima li koga (toliko matorog) na forumu iz tih vremena?
Na vrh Go down
Beka Andjelkovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2016-05-10

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Icon_minitime20.06.16 21:30

Nema tooooooliko starih ali ima NAS mladih koji te pozdravljaju i zele ti dobrodoslicu na forum... salutiranje
Na vrh Go down
Mladjo
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 246
ČLAN OD: : 2012-03-31
DOB : 53
M(j)esto Kicevo Makedonija

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Icon_minitime21.06.16 6:09

pozdrav najstarija miki 64
Na vrh Go down
Miki64
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2016-06-20

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Icon_minitime21.06.16 15:56

Hvala na dobrodošlici i pozdrav svima!
Na vrh Go down
Anonymus
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2016-06-20

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Icon_minitime21.06.16 17:35

Pozdrav svim forumašima, a poseban pozdrav pitomcima ŠROI generacija august 1985g. Nisam siguran, ali mislim da je to bila  86. Klasa... Zadnja klasa koja je vojni rok služila 15 mjeseci...
Na vrh Go down
Sponsored content





VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 10 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje
Na vrh 
Stranica 10/13Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-
» Mekusje 88/89 sept. Karlovac
» Skoplje kasarna Maršal Tito
» Celje inžinjerija '81.
» Tuzla, inžinjerija 1983-1985.
» Pontonjerska inžinjerija VP 3218/6 klasa 85/86

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: