FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje

Go down 
+100
Vladicin Han 3713 - C 1
gruncic
Pavle
Vlatko Cipranic
Zoki_ŠRO
Atomislav
VBČ
Mirka
Aleksandar Ratkovic Rale
voja64
pera84
Veselin
teabobigo
Deda Pajo
Dejan Menićanin
Čizmaš
Todor967
biguran
Sloba1
sali
Anonymus
Beka Andjelkovic
Miki64
bežigrad
Josip77
radanm
milutins
OFK.BGD
pukovnik
Mart 89
lacoš
Mekusje 94
mirko-nbgd
Frtutma
vojnik 84
vladimir
sloboda 71
013gonzo
ramos 2014
familija
zvone
Karlo77
Beric Zivko
ZAGORAC
DraganJovanovic
Trifke
Gringo
Mirko BG
sremac65
ljuba70
slavisab
Stari
eknaton
bakimali
semsudin
stari FAZAN
igormekušje
argir
mare69
ppresing
janeztrdi
djdragan
SveJug
dpuric
colonelo
Todor67
boyan64
miler
sasa staza
šmigi
mikica
Boske
Max Blitz
oficir s ruzom
zoran.orescanin
bojnik
Stazio
raketa
karaulac
Sokol1
Sasa Andjelkovic
Puky
darkob
Vlada 13
Mladjo
bechej
DanSlobo82
purger
Čaja
jelen pivo
Stripy
saban
Sasa Anjelkovic S palanka
andjelko
mgalic2
Kapetan Miki
Kaplar M
hacko17
Dado
zoran stojilkovic
104 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next
AutorPoruka
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Icon_minitime15.10.12 10:05

Zaboravih da dodam... U aprilu te 1984-te godine je stigla 4-ta klasa zena-vojnika. Sluzile su vojni rok 6 meseci i odlazile sa cinom mladjeg vosdnika. Dolazile kod nas na prakticnu obuku u radu sa odelenjem i vodom, a dosta puta smo ih vidjali kako kroz nasu kasarnu prolaze na putu ka vezbalistu Cerovac. Secam se jedne Mire iz Kovina i neke crnokose Banjalucanke kojoj sam zaboravio ime. Njih dve su "uvezbavale" strojevu obuku sa nama na pisti. Kasnije je jedna od tih devojaka na Cerovcu povredila saku sa hemijskim upaljacem za protiv pesadijsku minu.
Na vrh Go down
Čaja
Gušter
Gušter
Čaja


BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2011-11-11
DOB : 61
M(j)esto Modriča

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Icon_minitime07.11.12 17:41

Na Google Earth možete pogledati prikaz ulice ispred kasarne(zgrade) ŠROI
Kako sam primjetio Majski cvijet ne radi al' kod 'Barke' se dan danas toči.
Na vrh Go down
raketa
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2012-12-01

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Icon_minitime04.12.12 1:33

Ja sam Zeljko Raketic.U Mekusju sam bio 83 ce a potom u prekomandu na Pleso Velika Gorica izisao iz JNA 84 te.Imam nekoliko slika iz Mekusja ali sam nazalost zaboravio imena iako se svi dobro sjecam na slikama.Otisao sam u Ameriku 86 i jos uvijek zivim ovde.Tamo sam bio prvi put proslegodine nakon 25 god.Inace sam iz Dalmacije od Drnisa.Hocu samo reci da mi je drago da sam pronasao ovaj sajt na komp.Svega se rado sjecam pogotvo onih vojnickih dana kad smo svi bili prijatelji,mladi i svi puni zivota i kad nam nista nije bilo tesko,bas naprotiv sve smo mogli.Kad sam prvi put vidio na televiziji ovde u Americi 90 ih sta se tamo desilo i pogotovo kad sam vidio da se puca na vojnike rasplakao sam se ko malo dijete,nisam mogao da vjerujem da se tako nesto moglo ikad desiti. No sta je tu je htio bih samo da pozdravim sve vas koji ste tamo bili i nadam se da ste svi OK.Veliki pozdrav svim stazistima bivse JNA.Da ste mi zivi izdravi!!!

Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 56
M(j)esto HN

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Icon_minitime04.12.12 1:38

Pozdrav raketa, dobro došao. Pridruži nam se i na drugim temama. cheers
Na vrh Go down
raketa
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2012-12-01

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Icon_minitime04.12.12 1:48

Stazio rado bih ali mi je ovo malo komplikovano nisam siguran sta da radim.Ja se navikao na face book ha ha Pozdrav i hvala na gostoprimstvu !
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Icon_minitime04.12.12 8:55

Pozdrav Raketa, dobrodošao, ukoliko si i malo pjesnička duša dođi na dio foruma Kultura/Poetski kutak, tamo vrbujemo vojnike pjesnike, inaće Forum je OK, daj si malo vremena pređi preko svih tema svaki komentar i ponovljeno znanje je dobrodošlo. Pozdrav od pitomca 74 klase ŠRO Artiljerije Zadar lol!

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
zoran.orescanin
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2013-01-03
M(j)esto Novi Sad

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Icon_minitime03.01.13 22:31

Pozdrav svima , ja sam 1987/88 bio u školskoj pionirskoj četi , septembarska klasa. Ako ima nekoga iz ove generacije bilo bi mi drago da se javi.
Na vrh Go down
oficir s ruzom
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 106
ČLAN OD: : 2012-12-16

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Icon_minitime12.01.13 19:19

uh Mekusje ..sve je propalo, ali su bili dobri objekti i nova kuhinja za akademce
Na vrh Go down
oficir s ruzom
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 106
ČLAN OD: : 2012-12-16

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Icon_minitime12.01.13 19:23

ja sam bio 88/90 VA Mekusje
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Icon_minitime12.01.13 19:58

Bivša kasarna u Mekušju:


[You must be registered and logged in to see this image.]



Kasarna u naselju Luščić:


[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Boske
Zastavnik
Zastavnik



BROJ POSTOVA: : 879
ČLAN OD: : 2012-10-28
DOB : 59
M(j)esto Austrija

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Icon_minitime12.01.13 22:31

Lijepo ovo naselje s kasarnom na donjoj slici! Idilično kao na razglednici Very Happy

_________________
Živjeti znači boriti se
Na vrh Go down
mikica
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2013-01-23

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Icon_minitime23.01.13 21:11

Saki (citat):
Jel ima neko iz vremena 1988-1990

ja sam bio 88 89g druga ceta komandir novakovic rade kom voda kopilovic dragan kom drugog voda ganic zaim kom treceg voda bolkovac mile kom bataljona dopudja mane ostao sam na staziranju preko puta te je 89g sisao bataljon pontonirski i amfibijska ceta sa kamenskoga obuku sam izvodio na kupi kom bataljona potpukovnik gacic zarko poz svim sro pitomcima


Na vrh Go down
mikica
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2013-01-23

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inzinjeria. Karlovac - Mekusje    VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Icon_minitime23.01.13 22:18

Saki (citat):
Jel ima neko iz vremena 1988-1990

poz 88 89g druga ceta treci vod kopilovic dragan drugi vod ganic zaim prvi boljkovac mile makedonac inace dali ti je to poznato
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Icon_minitime23.01.13 22:56

mikica (citat):
ja sam bio 88 89g druga ceta komandir novakovic rade kom voda kopilovic dragan kom drugog voda ganic zaim kom treceg voda bolkovac mile kom bataljona dopudja mane ostao sam na staziranju preko puta te je 89g sisao bataljon pontonirski i amfibijska ceta sa kamenskoga obuku sam izvodio na kupi kom bataljona potpukovnik gacic zarko poz svim sro pitomcima

Zdravo Mikica i dobro došao na forum!
Ne piši ništa u naslov komentara, jer na ovom forumu to nije baš vidljivo. Sve u post, bolje je. Na tvom zadnjem postu će ljudi uglavnom misliti da nisi ništa napisao. Najbolje da ponoviš informacije! Very Happy


Max Blitz: komentar modifikovan dana: 24.01.13 3:43; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 56
M(j)esto HN

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Icon_minitime23.01.13 23:07

Pozdrav Mikica, dobro došao kolega stažista. cheers
Na vrh Go down
šmigi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2013-02-05
DOB : 51
M(j)esto Tuzla

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Icon_minitime05.02.13 21:57

Ja sam 98 klasa ŠROI 91-92 1 ceta kdir Miodrag Popovic 2 vod kdir Dušan Tasic poslije povlacenja u Šabac obavljao sam duznost kdira auto-voda u pozadinskom bataljonu u kasarnoj Mika Mitrovic
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Icon_minitime06.02.13 22:19

pozdrav klasicu-pozdrav od prvog voda 2 cete. Very Happy
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Icon_minitime06.02.13 22:25

ako si bio kada i ja onda smo zajedno isli u kantinu na pivo i sok i zajedno izasli na kapiju kada smo krenuli put sapca tog 22 oktobra. kada vidis poruku znaces o cemu pricam. javi se da caskamo o tom vremenu kada smo bili mladi i puni zivota . cheers king
Na vrh Go down
miler
Desetar
Desetar



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 252
ČLAN OD: : 2012-03-06
DOB : 58
M(j)esto Pirot

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Icon_minitime08.02.13 14:08

Hvala, MaxBlitz-e na slici kasarne na Luščću, jer je bila ako se tako može reći jedna od lepših kasarni u Karlovcu ( imao sam prilike da kao vozač obiđem sve kasarne u Karlovcu).Iskreno rečeno i kasarna u Mekušju je bila na lepom mestu.Ne znam koliko je poznato kasarna u Mekušju je imala svoju kuhinju i tu se spremala hrana za samu kasarnu kao i za kasarnu Kamensko, poligon Cerovac i nekoliko isturenih objekata.U vreme kada sam bio ja u vojsci mislim da je ova kuhinja spremala obroke za 8 500 vojnika.Kasarna na Luščiću je u to vreme spremala hranu za preostale kasarne u Karlovcu i okolini i mislim da je ona pokrivala više od 10 000 vojnika. Što se tiče hleba postojala jedna pekara koja se nalazila u kasarni na Luščiću i otuda se hlebom snabdevala i kasarna u Mekušju.Imao sam prilike da više puta prevozim hleb u Mekušju.

Na vrh Go down
boyan64
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 126
ČLAN OD: : 2012-09-27
DOB : 59
M(j)esto Slovenija

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Icon_minitime11.02.13 10:18

Miler:
Koliko se sječam, je imala kasarna Kamensko svoje kuhare i kuhinju ali nisam pa 100% ako su sve kuhali tamo ili su nešto "uvozili".
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Icon_minitime11.02.13 12:03

Pozdrav Bojanu 64.Kada sam ja bio te 91 u Mekusju u SRO hrana je spremana za nas i za poligon Cerovac a Kamensko je mislim imalo svoju kuhinju jer su bili mnogo veci od Mekusja.
Na vrh Go down
boyan64
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 126
ČLAN OD: : 2012-09-27
DOB : 59
M(j)esto Slovenija

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Icon_minitime11.02.13 12:06

sasa staza: ja sam biu u Kamenskom 1983. Mislima da smo bili možda dva tri puta tada u kasarni Mekušje.
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inzinjeria. Karlovac - Mekusje    VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Icon_minitime11.02.13 14:50

boyan64 (citat):
sasa staza: ja sam biu u Kamenskom 1983. Mislima da smo bili možda dva tri puta tada u kasarni Mekušje.

Za vreme mog boravka tamo 91, bila je vojna akademija,SRO,intendanti i komanda ISC SRO.A mi smo prolazili samo kroz Kamensko kada smo isli na Cerovac.

Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Icon_minitime11.02.13 14:57

Te 91 u Mekusju je bila vojna akademija ,intendanti ,batljon SRO i komanda ISC SRO.A kroz Kamensko smo prolazili samo kada smo isli na poligon Cerovac. Ispred kapije koja gleda na Mekusje kao guster kopao sam razne rovove od lezecih pa nadalje....
Na vrh Go down
miler
Desetar
Desetar



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 252
ČLAN OD: : 2012-03-06
DOB : 58
M(j)esto Pirot

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Icon_minitime11.02.13 15:02

Kasarna Kamensko kao i kasarna Mekušje su imale restorane gde se delila hrana.Kuhinja za spremanje obroka je bila u Mekušju, ali zanimljiva stvar je da su se prostorije kuvara nalazile u kasarni Kamenskom, oni su odlazili na rad u Mekušju.Tako je bilo u moje vreme 1984/85, imao sam trojicu drugara koji su bili na obuci za kuvare u kasarni 27 juli u Bihaću a kasnije u prekomandu došli u Karlovac.
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Icon_minitime11.02.13 15:54

U pravu si za restorane samo sto su kuvari bili u kasarni svo vreme.Hrana je bila bogovska,bilo je po tri jela samo da biras. Spavao sam u prvoj zgradi sa leve strane kod glavne kapije na drugom spratu levo.Kuvari su tada dolazili iz Svilajnca kod nas u prekomandu.
Na vrh Go down
Todor67
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2013-02-14
M(j)esto Beograd

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Icon_minitime17.02.13 21:11

Davali smo stražu mi iz B1 u Mekušju,sećam se imali su stražarska mesta sa interfonima tako da smo mogli da budimo "spavače". Najveći problem su bili kadeti,preskakali su ogradu kad god su hteli.Tad u to vreme je bila stvarno dobra i sređena kasarna.
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Icon_minitime18.02.13 14:26

Za vreme mog boravka u Mekusju davao sam 2 puta strazu.Prvi put iza intendantskog servisa a drugi iza kantine.Nismo imali problema sa preskakanjem ograde jer smo bili jos gusteri i sve radili po PS u.Secas li se da kada strazar komanduje patroli STOJ mora ga cuti strazar pre i posle njega.Prvih dana ja i drustvo smo po ceo dan cistili ono prokleto lisce po krugu.Verovatno si davao strazu i za vreme kada sam ja dosao tamo ? Secas li se jos toga TODOR 67 ?
Na vrh Go down
Todor67
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2013-02-14
M(j)esto Beograd

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Icon_minitime18.02.13 21:42

Mi smo samo dolazili kada smo davali stražu ali mislim da si mlađi od mene.U svakom slučaju pozdrav Saša.
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Icon_minitime19.02.13 7:10

Pozdrav i tebi Todor67 i zelim ti dug i plodonosan zivot.
Na vrh Go down
colonelo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2013-02-24

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Icon_minitime25.02.13 9:32

Čaja (citat):
Pozdrav
bio sam u Mekušju 82/83 u drugoj četi kod Por. Popović Miodraga.

Porucnik Miodrag Popovic je zavrsio akademiju u septenbru 81 i preuzeo Prvi vod Druge cete, a moj komandir voda je bio pokojni Petar Zivanovic (iz Bijeljine) koji je sa 79-om klasom SROI postao komandir Druge cete.
Ja sam bio 78 klasa april 81 (Druga ceta Prvi vod), komandir druge cete je bio legendarni KIK Jovan Perovic (92 postavljen za komandanta puka u Obrenovcu u cinu potpukovnika)
U to vrijeme komandiri vodova u drugoj ceti bili su Mirceski Pane i .... (ne mogu se sjetiti).
Po zavrsetku skola prekomandovan sam u VP7642 Ilirska Bistrica.

Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Icon_minitime25.02.13 14:08

Dobro dosao* colonelo*
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Icon_minitime25.02.13 23:21

Pozdrav Kolonelo drago mi je da si sa nama na forumu. A drago mi je i zbog toga sto sam i ja bio druga ceta prvi vod zadnja 98 klasa SRO. Spavao sam na drugom spratu ,hodnik levo,druga spavaona sa leve strane. Tada je kap.pr.kl. Popovic bio k-dir prvog voda prve cete a to se desavalo od marta 91 god.
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Icon_minitime02.03.13 15:50

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovo su ml.vodnici iz prvog voda druge cete, dole su: Ibrahimovic Mustafa - Bosna, Drazic Goran - Loznica.
Prvi sa leve strane je iz Borova Sela ali ime sam zaboravio. U sredini je moja sestra i ja zadnji sa desne strane stojim.  
Ovo se sve desavalo u Kamenskom sredinom aprila a zakletvu je davala MOJA 98 klasa SRO. cheers  study  I love you


sasa staza: komentar modifikovan dana: 03.03.13 20:39; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Icon_minitime02.03.13 16:16

Sasa, probaj da stavis slike u velicini max 800 X 600 je ovako razvuce sliku na ekranu. Najverovatnije ti je promaklo pa zato ja reagiram.Pozdrav......
Na vrh Go down
djdragan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2013-03-14

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Icon_minitime14.03.13 16:55

Mart 87/88. 90 klasa ŠROI II četa prvi vod kod Popović Miodraga.
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 56
M(j)esto HN

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Icon_minitime14.03.13 17:00

Dobro došao Dragane. cheers
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Icon_minitime23.03.13 19:09

Za tvoju informaciju DJ Dragane kap.Popovic je u martu 91 god.bio k-dir prvog voda prve cete,sto znaci da se posle tvoje prekomande iz Mekusja prebacio u prvu cetu.
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Icon_minitime05.04.13 21:05

I ja sam Andjelko-tj.Andjelkovic Sasa,98 klasa SRO Inzenjerija,2 ceta 1vod kod por.Ganic Zaima.Pozdrav familijo i nadam se de si proveo lepe vojnicke dane u Mekusju .
Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase
janeztrdi


BROJ POSTOVA: : 547
ČLAN OD: : 2012-12-29
DOB : 54
M(j)esto Ljubljana

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Icon_minitime06.04.13 10:38

Dobrodošao Anđelko
Lp
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Icon_minitime06.04.13 20:06

Hvala JanezTRDI,tu sam ja na forumu svakog dana trazim moje klasice iz Karlovca a tebi zelim dosta dobrih postova na ovom nasem forumu,pa ako te interesuje nesto slobodno pitaj.
Na vrh Go down
karaulac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2012-10-12

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Icon_minitime29.05.13 14:30

trazim vec duze vremena komandira iz SROI Miodraga Popovica
meni je bio komandir voda u 83. klasi - tada porucnik, do 91. je bio komandir cete- kapetan.
trezim takodje nekog iz 83. klase zbog fotografija koje su mi potrebne.
posto sam obucavao 84. klasu kao vodnik stazista, interesuje me da li je neko iz te klase na forumu
Na vrh Go down
karaulac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2012-10-12

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Icon_minitime29.05.13 14:35

trazim Milosa Milijevica iz 83 kalse SROI,
on jeinace iz Beograda, ja iz Sarajeva
zajedno smo kao vodnici stazisti obucavali 84. klasu.
Moze li neko ko zivi u Srbiji da ga potrazi preko interneta.

ja trenutno zivim u EU i zbog tastature - slova nemam nekog uspjeha.
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Icon_minitime29.05.13 21:08

Pozdrav-Karaulaci zelim ti dobrodoslicu na forum.Ja sam bio 98 klasa SRO Inz. i verovatno poslednja u bivsoj JUGI i ostalim drzavama.Kap.Popovic je bio stvarno oficir za primer,i po ponasanju i poznavanju svega i svacega od ljudske psihe do toga koje je pivo najbolje itd.On je bio u prvom vodu prve cete a ja iznad njega u prvom vodu druge cete.Imas na ovom forumu na drugoj stranici slike NASE bivse kasarne pa pogledaj i javi kakva su osecanja posle ovoliko godina.POZDRAV salutiranje vojnik Very Happy granata
Na vrh Go down
ppresing
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-06-06

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Icon_minitime06.06.13 7:50

Pozdrav iz Slovenije.

Mekušje ŠRO, klasa sept. 88, 3. vod/II. čete. U Mekušju sam bio 12 mjeseci. Kao Pitomac bio mi je komandir voda por. Kopilović, komandir čete kap. Novaković, komandir bataljona maj. Dopuđa.

Kao stažista sa još dvojicom (Kulić Edvard, Karabegović Amer) bio mi je komadnir voda por. Mandić, koji je zamjenio Kopilovića. Još neko iz te generacije?

Sve u svemu bila nam je to dobra životna škola. Danas toga više nema, sve sami pussyji Smile

Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Icon_minitime06.06.13 10:19

ppresing, dobrodosao na forum!
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Icon_minitime06.06.13 20:13

Pozdrav i od mene za tebe kao novog GUSTERA.Svi smo ovde manje-vise stari vojnici *citaj-dzombe* i svako ima po nekakav komentar o sluzenju u bivsoj JNA,pa se slobodno ukjuci i ti da cujemo kakvi su tvoji utisci. POZDRAV za PPRESING-a od Sase Staze.

lol! cheers
Na vrh Go down
ppresing
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-06-06

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Icon_minitime07.06.13 18:58

Šta da kažem. U tadašnjem režimu bili smo svi isti, trebalo se radit po naređenjima...nije bilo trte mrte. Bilo je teških trenutaka, ali neke stvari ostale so zauvijek u glavi i po dobrome. Sve u svemu, kako rekoh, bila nam je to jedna škola života i jedan period od 12 mjeseci koji če ostat u glavi do kraja života...barem za mene. Neke stvari, kao što su disciplina, poštivanje, prijateljsvo mogao si naučit samo u JNA i poslije prakticirat in nadgarđivat u civilnom životu..danas toga više nema, ni u bilo kojem pogledu, sve bazira na novcu, varalištvu in materializmu...šteta...

lp
Na vrh Go down
darkob
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2012-05-02
DOB : 52
M(j)esto Beograd

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Icon_minitime13.06.13 12:37

Stripy (citat):
Kapetan Miki (citat):
MART 90/91 MEKUSJE SKOLA REZERVNIH OFICIRA 2.CETA 1.VOD KOMANDIR CETE VORIH PETAR KOMANDIR VODA GANIC ZAIM IMALI KO IZ TOG VREMENA SA NJIH PAR SAM JOS U KONTAKTU ALI BI VOLEO DA STUPIM JOS SA NEKIM U KONTAKT

Je li možda Kaperan Miki iz Loznice Very Happy
 
Ako misliš na kapetana Mikija Manojlovića, on je ako se ne varam iz Gornjeg Milanovca.

Na vrh Go down
karaulac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2012-10-12

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Icon_minitime14.06.13 13:17

Zdravo sasa staza!
 
molim te jos jednom,  kao i sve ostale naravno, da mi pomognes da nadjem:
 
- Miodraga Popovica (on je bio negdje iz Apatina) , kap. u SROI di 91,
i
- Milosa Milojevica (on je beogradjanin), 83 klasa SROI, obucabvli smo zajedno 84 klasu kao stazisti.
 
Vidio sam fotografije od nase bivse kasarne - skolskog centra!
 
Steta, ta skola je bila elitnog karaktera, kad je u pitanju sticanje strucnog znaja!
 
Meni je, kao svrseniku elitnog tehnickog fakulteta u bicvsoj YU, to bila dadatna porcija naobrazbe!
 
Sve to se dalo, u mom slucaju, dobro unovciti na od bogatstva "trulom"  - zabpadu!
 
Ne znam kako su ostali prosli, ali odgovorno napominjem ideoloski neofarbane cinjenice!
 
pozdrav iz EU

Na vrh Go down
Sponsored content





VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje
Na vrh 
Stranica 2/13Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-
» Mekusje 88/89 sept. Karlovac
» Skoplje kasarna Maršal Tito
» Celje inžinjerija '81.
» Pontonjerska inžinjerija VP 3218/6 klasa 85/86
» Ilirska Bistrica - inžinjerija 1989.

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: