FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)

Go down 
+19
humka83
Lala Basaid
terrra
Mikula 67
AleksKs
slavonski brod
013gonzo
duci64
bogdan Mrdja
ZAGORAC
gerard ford
milutins
Djida
dinosaurus
mureZE
Vojnik Graničar
ercov54
Prke
Kuhar-Debar.
23 posters
Idi na stranicu : 1, 2, 3 ... 10 ... 20  Next
AutorPoruka
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Icon_minitime15.09.15 21:05

[You must be registered and logged in to see this image.]

Put bas uzak,a doduse nikad i nije bio siri.Prijatelju moju krivinu vec prosao,jedino ako se selo nije prosirlo sto manje verovatno,jer po popisu iz neke ranije godine,jako malo stanovnika ostalo da zivi,i to sto ostalo polako sa smanjuje Sad 
doduse nebi trebalo da promasis ovu sledecu krivinu,sasvim gore napred iz sela prema karauli,ali malo neuslovno jer snimao iz kola,a kao da bila hica,mogaosi malo izaci,protegnuti noge pa malo sliknuti i van kola. Rolling Eyes 
Neznam stasi poradio kod i oko karaule,valdasi nesto uslikao i van kola Twisted Evil
malose salim prijatelju,hvala i na ovakvim fotkama.Vec sad pocinje da biva vruce Cool
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Icon_minitime16.09.15 23:06

Evo i prvih kuca u samom selu..
Jeste slikao sam i van kola druze ercov.. Ali ipak dok sam isao gore bitnije mi je bilo da  vidim karaulu, tako da srca nisam imao da zaustavljam auto i protezem noge kad mi je bila frka u glavi.  cyclops.. Jer stvarno pocinje VRUCE  Exclamation Exclamation Exclamation
[You must be registered and logged in to see this image.][/img]
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Icon_minitime16.09.15 23:24

[You must be registered and logged in to see this image.]

Prijatelju vec biva jako vruce.Jako uske ulicice iliti sokaci.
Dosta novih kuca izgradjeno,ali sta vredi kad retko ima u njima ukucana.Bice jako zanimljivo slusati price ukoliko imao priliku da pricas sa nekim od mestana.U svakom slucaju po ko zna koji put zahvalnost za ovo sto uradio za one kojima deo sebe ostao na tim prostorima,ali izgleda osim nas nekolicine,druge to i ne zanima,samim tim sto mogu da ostanu tako hladni i bez imalo emocija scratch
Znam ja da puno njih ovo prati,ali da mogu da budu tako teski a da ne ostave svoga traga ovde,meni nesvatljivo Evil or Very Mad
Ali ima nas raznih ljudi,sto kazu u nasem naridu-koliko ljudi,toliko cudi,iliti pameti- Rolling Eyes
Malo "tanki"komentari jer sve vise steze blokira razmisljanje u ocekivanju sledece slike.a suvisno govoriti za +,jer vec rekoh da ukoliko ne zaboravim,jer to opravdano zbog godine proizvodnje Embarassed ,ili ne izmame neki drugi komentari na par drugih tema,pogotovu ovih momaka iz Prizrena sunny
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Icon_minitime17.09.15 20:41

Zaista je postalo vruce jer smo jako blizu nasoj ljepotici.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Icon_minitime18.09.15 23:26

Pokusavam da budem nenametljiv uvidjavan,da ostavim vremena i prostora drugima da uzmu ucesce u obradi teme,pogotovu sad kad Prke sa ovako ekskluzivnim materijalom doprinosi na jacini i vrednosti teme,ovde mislim prvenstveno na momke koji ziveli bar malo na Bitusi,ali izgleda nesto ovde nestima.
Ili ja i Prke,kuhar i jos momci iz komsiluka,nesto drugacije imamo pogled na proslost,drugacije vrednovanje  od ovih drugih,vremece kazati.
Ipak kad vec ovde,necemo odustati,idemo dalje,a znam da osim nas trojice,uz nas i momci iz Prizrena,i jos nekolicina slobodnih strelaca salutiranje
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Icon_minitime19.09.15 0:22

ercov54 (citat):
Pokusavam da budem nenametljiv uvidjavan,da ostavim vremena i prostora drugima da uzmu ucesce u obradi teme,pogotovu sad kad Prke sa ovako ekskluzivnim materijalom doprinosi na jacini i vrednosti teme,ovde mislim prvenstveno na momke koji ziveli bar malo na Bitusi,ali izgleda nesto ovde nestima.
Ili ja i Prke,kuhar i jos momci iz komsiluka,nesto drugacije imamo pogled na proslost,drugacije vrednovanje  od ovih drugih,vremece kazati.
Ipak kad vec ovde,necemo odustati,idemo dalje,a znam da osim nas trojice,uz nas i momci iz Prizrena,i jos nekolicina slobodnih strelaca salutiranje

Tačno prijatelju...sa velikim zanimanjem pratimo temu...
Prvo pogledam šta se dešava u Prizrenu a zatim kako već red nalaže pravac Bituša..naj poznatija karaula na forumu
To su dve teme koje sa velikim interesovanjem pratim...mada ima i usputnih tema,čisto da se lupne po koja...
Šta da kažem,tema je po mom skromnom mišljenju jednostavno naj bolja na forumu,slike, vaši komentari,opisi
i sećanja su za svaku pohvalu...
Samo napred momci,odlična ste ekipa a imate i sjajnog vodju....prijatelja Ercova...legendarnog graničara sa Bituše Very Happy

P.S...Prijatelju ima li kakvog glasa o desetaru???.....dugo nije prisutan scratch
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Icon_minitime19.09.15 8:53

Puno puta smo govorili o tome da ocekujemo da se jos neko od granicara pridruzi na temi...
Ercov i kuhar me nekoliko puta savetuju da ne molim nikoga ... ali..
Jednom sam cak i nabrojao sve one koje sam uspeo da iskontaktujem otkako sam poceo da pisem na temi... Mozda je vreme da to opet uradim . Sa nekim drugovima sam govorio ili pisao samo po jednom, bilo preko Skajpa, Vibera e-maila ili FB a - uglavnom svi imaju moj kontakt i neke od njih sam pokusavao da opet dobijem ali ili nisu bili dugo na netu ili su zauzeti...
Evo napisacu sve one koje sam iskontaktirao... sa nekoma od njih i dan danas odrzavam kontakt iako ne dolaze na Forum... 
Pocecu po redu sa severa bivse Juge..
1.Davorin Novak
2.Albin Skok
3.Beslic Ivan
4.Stemberger Aron
5.Molnar Slavko
6.Dahic Edib
7.Mrdja Bogdan
8.Koprivica Miroslav
9.Bogojevic Aleksandar
10.Luzajic Rasko

za sada toliko..
Ima nekoliko njih kojima znam ili telefon ili e mail ili adresu preko nekog ... Ali nemam povratan odgovor na moje pokusaje...
 
Danas najvise kontaktiram sa Mrdjom Bogdanom , Aleksandrom Bogojevicem , Raskom Luzajicem  i Davorinom Novakom.

Sve u svemu, mislim da bi bila solidna ekipa da bar oni budu aktivniji na Forumu. Ali eto..
To je to.
Znam da slede sve sto se ovde desava pa mozda ce ih secanja jednom savladati..
Sto se tice tehnickih smetji oko registracije i nacina postitranja na temi... Tu smo nas trojca dzombe ercov, kuhar i ja...u svako doba. Podrzavamo vatru na karuli Bituse..

OCEKUJEMO VAS OVDE DRAGI DRUGOVI GRANICARI !
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Icon_minitime19.09.15 10:33

dinosaurus (citat):
ercov54 (citat):
Pokusavam da budem nenametljiv uvidjavan,da ostavim vremena i prostora drugima da uzmu ucesce u obradi teme,pogotovu sad kad Prke sa ovako ekskluzivnim materijalom doprinosi na jacini i vrednosti teme,ovde mislim prvenstveno na momke koji ziveli bar malo na Bitusi,ali izgleda nesto ovde nestima.
Ili ja i Prke,kuhar i jos momci iz komsiluka,nesto drugacije imamo pogled na proslost,drugacije vrednovanje  od ovih drugih,vremece kazati.
Ipak kad vec ovde,necemo odustati,idemo dalje,a znam da osim nas trojice,uz nas i momci iz Prizrena,i jos nekolicina slobodnih strelaca salutiranje

Tačno prijatelju...sa velikim zanimanjem pratimo temu...
Prvo pogledam šta se dešava u Prizrenu a zatim kako već red nalaže pravac Bituša..naj poznatija karaula na forumu
To su dve teme koje sa velikim interesovanjem pratim...mada ima i usputnih tema,čisto da se lupne po koja...
Šta da kažem,tema je po mom skromnom mišljenju jednostavno naj bolja na forumu,slike, vaši komentari,opisi
i sećanja su za svaku pohvalu...
Samo napred momci,odlična ste ekipa a imate i sjajnog vodju....prijatelja Ercova...legendarnog graničara sa Bituše Very Happy

P.S...Prijatelju ima li kakvog glasa o desetaru???.....dugo nije prisutan scratch
Javljam se i ja na prozivku,u svemu se slažem sa drugom Dinosaurusom.Tema je izuzetna još obogaćena sadašnjim fotografijama puteva vaše mladosti.
Sačuvati od zaborava te dane prodedene u Jna,okupiti staro društvo na jednom mestu mnogo teško ali vi to uspevate.
Želim vam mnogo uspeha u narednom periodu i okupljanje graničara sa Bituše svih generacija,rekao bi samo polako i strpljivo.
Vojnici Prizrena su uz vas,dajući podršku povremenim javljanjem i svakodnevnim posećivanjem.
Pozdrav složnoj ekipi,ne ljutite se najveći pozdrav najstarijem i pokretaču ove lavine ERCOVU.

ŽIVELI DRUGOVI salutiranje
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Icon_minitime19.09.15 21:49

Djida (citat):
dinosaurus (citat):
ercov54 (citat):
Pokusavam da budem nenametljiv uvidjavan,da ostavim vremena i prostora drugima da uzmu ucesce u obradi teme,pogotovu sad kad Prke sa ovako ekskluzivnim materijalom doprinosi na jacini i vrednosti teme,ovde mislim prvenstveno na momke koji ziveli bar malo na Bitusi,ali izgleda nesto ovde nestima.
Ili ja i Prke,kuhar i jos momci iz komsiluka,nesto drugacije imamo pogled na proslost,drugacije vrednovanje  od ovih drugih,vremece kazati.
Ipak kad vec ovde,necemo odustati,idemo dalje,a znam da osim nas trojice,uz nas i momci iz Prizrena,i jos nekolicina slobodnih strelaca salutiranje

Tačno prijatelju...sa velikim zanimanjem pratimo temu...
Prvo pogledam šta se dešava u Prizrenu a zatim kako već red nalaže pravac Bituša..naj poznatija karaula na forumu
To su dve teme koje sa velikim interesovanjem pratim...mada ima i usputnih tema,čisto da se lupne po koja...
Šta da kažem,tema je po mom skromnom mišljenju jednostavno naj bolja na forumu,slike, vaši komentari,opisi
i sećanja su za svaku pohvalu...
Samo napred momci,odlična ste ekipa a imate i sjajnog vodju....prijatelja Ercova...legendarnog graničara sa Bituše Very Happy

P.S...Prijatelju ima li kakvog glasa o desetaru???.....dugo nije prisutan scratch
Javljam se i ja na prozivku,u svemu se slažem sa drugom Dinosaurusom.Tema je izuzetna još obogaćena sadašnjim fotografijama puteva vaše mladosti.
Sačuvati od zaborava te dane prodedene u Jna,okupiti staro društvo na jednom mestu mnogo teško ali vi to uspevate.
Želim vam mnogo uspeha u narednom periodu i okupljanje graničara sa Bituše svih generacija,rekao bi samo polako i strpljivo.
Vojnici Prizrena su uz vas,dajući podršku povremenim javljanjem i svakodnevnim posećivanjem.
Pozdrav složnoj ekipi,ne ljutite se najveći pozdrav najstarijem i pokretaču ove lavine ERCOVU.

ŽIVELI DRUGOVI salutiranje
Suvisno bilo sta reci na ovakve reci pohvale,ali znam da to sasvim iskreno,jer sta drugacije i ocekivati od nasih momaka iz Prizrena.
Navikli jedni na druge,jedni bez drugih nemozemo!
Kao sto rece Dino svakodnevno pratimo rad na obe teme,a kazem mojim momcima da malo prosetaju po jos nekim temama,tj da malo prate delovanje Dina,bar taj momak ima razlicite poglede na stanje i prilike kod i oko nas!
Ukoliko zelite poslusati sjajnu dvojku,pratite Djidu i njegove izlete van Prizrena.
To bi Prketu bilo od koristi da malo promeni prilaz i shvatanje muzike,jer ne vrtise sve oko roka popa iliti vec.nek malo poslusa kako peva Dusica Milojevic,mozda prosiri svoj repertoar cheers

A stose tice mog desetara Radeta,svaki kontakt prekinut.Mob sa kog se culi nije vise u funkciji.Verovatno da je zeleo da ostanemo u kontaktu bar bi taj novi broj meni prosledio,a ja ne zelim nikom da smetam na fixni broj!

Prke Prke prijatelju,velikisi momak,imas siroko srce i neiskvarenu dusu kad tako bezbroj puta prozivas te tvoje drugove.Necute savetovati jer tisi pametan momak da sam uskladjujes svoje postupke,ali da ja na tvom mestu ja bih .......,ali ti meni uspesan u pronalazenju mojih drugova,malo se posveti i tome salutiranje


ercov54: komentar modifikovan dana: 19.09.15 22:37; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Icon_minitime19.09.15 22:17

Evo prosli kapiju sto se kaze i evo nekih kuca u nase Bituse...
[You must be registered and logged in to see this image.]

A evo i prvog znaka za pravac prema crkvi koja se gradi u dvoristu nase karaule... Znaci prvi znak ka KARAULI !!!!  Exclamation

[You must be registered and logged in to see this image.][/img]
Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan



Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3646
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Icon_minitime19.09.15 22:20

Nije vezano za karaulu Bituse ali je vezano za prketov rodni kraj,tj Berovo.
Na obuci u Kicevu a kasnije u Skopju imao sam dva dobra prijatelja u vodu iz okoline Berova,selo Rusinovo.Kako sam bio daleko od rodnog kraja plan je bio da sa jednim od njih odem na vikend kod njega u Rusinovo.Na zalost nije se to moglo ostvariti ali sam sledeci vikend otisao takodje sa prijateljem iz odelenja u Strumicu na vikend,bio sam njegov gost i proveo jako dobar vikend sa njima.
Sto se tice momaka iz Rusinova,obojica su bili vrsni pjevaci makedonske muzike,pomalo su i svirali.Sa njima sam naucio i dan danas znam ,meni najdrazu makedonsku pjesmu "sevdole-parole".
Kao student sam posjetio taj kraj i posteno se napio u hotelu "Makedonija" u Berovu.
Tada sam obisao i Strumicu,taj moj prijatelj iz Strumice je kasnije postao poznati makedonski umjetnik-u knjizevnim vodama-stihoklepac

_________________
ko istinu gudi,gudalom ga po prstima biju
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Icon_minitime19.09.15 22:48

[You must be registered and logged in to see this link.]
Zastavnik
[You must be registered and logged in to see this image.]
Cuj kako momak pojasnjava "nekih kuca".Nemoze to na tome da se zavrsi moj prijatelju Rolling Eyes
Mora to opsirnije sadrzajnije emotivnije.Pa valda i u selu ostale nekakve uspomene,a ne samo na terenu oko karaule.
Moze to ovako-Prijatelji moji u ovoj beloj kuci upoznaosam sjajnu devojcicu.dosta se druzili,isli na igranke u Vele brdo- Twisted Evil
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Icon_minitime19.09.15 22:51

milutins (citat):
Nije vezano za karaulu Bituse ali je vezano za prketov rodni kraj,tj Berovo.
Na obuci u Kicevu a kasnije u Skopju imao sam dva dobra prijatelja u vodu iz okoline Berova,selo Rusinovo.Kako sam bio daleko od rodnog kraja plan je bio da sa jednim od njih odem na vikend kod njega u Rusinovo.Na zalost nije se to moglo ostvariti ali sam sledeci vikend otisao takodje sa prijateljem iz odelenja u Strumicu na vikend,bio sam njegov gost i proveo jako dobar vikend sa njima.
Sto se tice momaka iz Rusinova,obojica su bili vrsni pjevaci makedonske muzike,pomalo su i svirali.Sa njima sam naucio i dan danas znam ,meni najdrazu makedonsku pjesmu "sevdole-parole".
Kao student sam posjetio taj kraj i posteno se napio u hotelu "Makedonija" u Berovu.
Tada sam obisao i Strumicu,taj moj prijatelj iz Strumice je kasnije postao poznati makedonski umjetnik-u knjizevnim vodama-stihoklepac

Rusinovo je par kilometara od Berova. Моја Малешевија je jedan od najlepsih krajeva u Makedoniji. Zovu je "mala Svajcarija" (svicarska). Hotel Makedonija je mesto moje mladosti. Nazalost duge godine vec ne radi...
Druze milutins,  pesma koja ti se dopala je "Para beri kiselec" i DA , tako je  u Rusinovu ima vrsnih pevaca  !!!!
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Icon_minitime19.09.15 23:06

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this link.]
Zastavnik
[You must be registered and logged in to see this image.]
Cuj kako momak pojasnjava "nekih kuca".Nemoze to na tome da se zavrsi moj prijatelju Rolling Eyes
Mora to opsirnije sadrzajnije emotivnije.Pa valda i u selu ostale nekakve uspomene,a ne samo na terenu oko karaule.
Moze to ovako-Prijatelji moji u ovoj beloj kuci upoznaosam sjajnu devojcicu.dosta se druzili,isli na igranke u Vele brdo- Twisted Evil

E to sam vec objasnio, ali evo opet cu.
Devojke su bile prilicno nedostupne za nas obicne granicare... Ja sam mozda par puta imao kontakt sa nekom  i to uglavnom na te igranke koje smo organizovali...  Nismo bili bas u mogucnosti mi obicni redovi da imamo neke jace veze ... koliko se secam..
Ali se dobro secam da su drugovi - gospoda KURIRI  bogami imali  jer su svakodnevno silazili u selo.
Naravno i drugovi DESETARI i VEZISTI ( pronaci ce se oni - znaju o kome pricam) kao lica koji su imali ruku na srce manje obaveze od nas obicnih smrtnika- redova-vojnika, NARAVNO imali vise vremena i mogucnosti da se posvete toj aktivnosti...
Ja Stvarno ne mogu da se setim da je neko od obicnih smrtnika- redova-vojnika, imao devojku i naravno na dan skidanja ZASEDU U SELU...
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Icon_minitime19.09.15 23:39

Prke (citat):
ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this link.]
Zastavnik
[You must be registered and logged in to see this image.]
Cuj kako momak pojasnjava "nekih kuca".Nemoze to na tome da se zavrsi moj prijatelju Rolling Eyes
Mora to opsirnije sadrzajnije emotivnije.Pa valda i u selu ostale nekakve uspomene,a ne samo na terenu oko karaule.
Moze to ovako-Prijatelji moji u ovoj beloj kuci upoznaosam sjajnu devojcicu.dosta se druzili,isli na igranke u Vele brdo- Twisted Evil

E to sam vec objasnio, ali evo opet cu.
Devojke su bile prilicno nedostupne za nas obicne granicare... Ja sam mozda par puta imao kontakt sa nekom  i to uglavnom na te igranke koje smo organizovali...  Nismo bili bas u mogucnosti mi obicni redovi da imamo neke jace veze ... koliko se secam..
Ali se dobro secam da su drugovi - gospoda KURIRI  bogami imali  jer su svakodnevno silazili u selo.
Naravno i drugovi DESETARI i VEZISTI ( pronaci ce se oni - znaju o kome pricam) kao lica koji su imali ruku na srce manje obaveze od nas obicnih smrtnika- redova-vojnika, NARAVNO imali vise vremena i mogucnosti da se posvete toj aktivnosti...
Ja Stvarno ne mogu da se setim da je neko od obicnih smrtnika- redova-vojnika, imao devojku i naravno na dan skidanja ZASEDU U SELU...

Uredu,shvatili da ti dobar vaspitan momak pa neces da otkrivas i tu stranu tvog bitisanja na Bitusi,nek tako i ostane Rolling Eyes
A sto se tice zaseda,bilo toga i u moje vreme.Ali kad proslo par dana,taj isti koji izbegao zasedu VUJAKLIJA GOJKO,vratiose i odveo devojku Branku sa sobom.Pa kako kazu u bajkama-ziveli dugovecno srecni-po nekim informacijama,dobili cerkicu,sto bi rekli bosanci-masala- cheers
A to sto kazes i pominjes nekakve kurire i ostale momke vise rase,ja se ne osecam prozvanim,mada bio kurir Twisted Evil
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Icon_minitime20.09.15 22:43

[You must be registered and logged in to see this image.]

Boban Boskowsky

#fishing #radika


Prke prijatelju,vidis kako momak lovi ribu u Radici,a ti kazes da tu nije bilo "riba" Rolling Eyes
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Icon_minitime21.09.15 22:10

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Boban Boskowsky

#fishing #radika


Prke prijatelju,vidis kako momak lovi ribu u Radici,a ti kazes da tu nije bilo "riba" Rolling Eyes

AAAAAAAAaaaaa - NE  Exclamation Exclamation
Ovog puta se necu pozurivati jer ti brate kao da znas sta sledi u redosledu price o poseti Bitusi... 
Kao da si stvarno bio sa nama.
Ne necu pokazti sada slike moje i Maxa kako smo ladili noge u Radiku - ispod mosta...
Za to kad dodje vreme - opet kazem REDOSLEDNO...

Jos nismo ni na karauli dosli...
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Icon_minitime21.09.15 22:14

A REDOSLEDNO je ova slika kad smo prvi put iz BITUSA videli Krcin...
[You must be registered and logged in to see this image.]


Prke: komentar modifikovan dana: 21.09.15 22:20; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
gerard ford
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1585
ČLAN OD: : 2014-03-12
M(j)esto Jaska

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Icon_minitime21.09.15 22:18

Prke svaka čast.
Jedinstven si.
Molnar Slavko je vidim bio na Bituši,ima li ga tu na forumu?
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Icon_minitime21.09.15 22:20

I naravno put produzava  pored crkve... 
[You must be registered and logged in to see this image.][/img]
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Icon_minitime21.09.15 22:24

gerard ford (citat):
Prke svaka čast.
Jedinstven si.
Molnar Slavko je vidim bio na Bituši,ima li ga tu na forumu?

Ne klaso, ni Molnar  nije dosao na Forum..
Pricao sam sa njim preko Skajpa, nekoliko puta sam pokusavao da ga ubedim da dodje na Forum , ali cini se da je i za njega to "bauk"  Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad.
Steta.
Kakvo bi drustvo bili kad bi neko od onih koje sam i licno kontaktirao dosli da se ovde druzimo...
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Icon_minitime21.09.15 22:44

[You must be registered and logged in to see this link.]
Zastavnik
[You must be registered and logged in to see this image.]




AAAAAAAAaaaaa - NE  [You must be registered and logged in to see this image.]
Ovog puta se necu pozurivati jer ti brate kao da znas sta sledi u redosledu price o poseti Bitusi... 
Kao da si stvarno bio sa nama.
Ne necu pokazti sada slike moje i Maxa kako smo ladili noge u Radiku - ispod mosta...
Za to kad dodje vreme - opet kazem REDOSLEDNO...

Jos nismo ni na karauli dosli...




Twisted Evil A zar mislis prijatelju da ja toliko kvaran da uticem na tebe,da te  pozurujem,a ti i nisi podlozan manipulisanju Evil or Very Mad
Neznam ja brate moj da vi i hladili noge u Radici,ali bolje da hladili noge na izvoru pored karaule,bar tu voda uvek bila hladna.Nebih ja imao vremena da hladim noge na izvoru da bio na tvom mestu kod karaule.
Nebih znao gde pre da udjem i sta pre da pogledam.Verovatno enterijer promenjen,ali nasaobih ja svoju spavaonu i mesto gde bio moj krevet,a nasaobih i magacinske prostore jer tu proveo dosta vremena Exclamation
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Icon_minitime21.09.15 22:48

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this link.]
Zastavnik
[You must be registered and logged in to see this image.]




AAAAAAAAaaaaa - NE  [You must be registered and logged in to see this image.]
Ovog puta se necu pozurivati jer ti brate kao da znas sta sledi u redosledu price o poseti Bitusi... 
Kao da si stvarno bio sa nama.
Ne necu pokazti sada slike moje i Maxa kako smo ladili noge u Radiku - ispod mosta...
Za to kad dodje vreme - opet kazem REDOSLEDNO...

Jos nismo ni na karauli dosli...




Twisted Evil A zar mislis prijatelju da ja toliko kvaran da uticem na tebe,da te  pozurujem,a ti i nisi podlozan manipulisanju Evil or Very Mad
Neznam ja brate moj da vi i hladili noge u Radici,ali bolje da hladili noge na izvoru pored karaule,bar tu voda uvek bila hladna.Nebih ja imao vremena da hladim noge na izvoru da bio na tvom mestu kod karaule.
Nebih znao gde pre da udjem i sta pre da pogledam.Verovatno enterijer promenjen,ali nasaobih ja svoju spavaonu i mesto gde bio moj krevet,a nasaobih i magacinske prostore jer tu proveo dosta vremena Exclamation

Pa sve ovo sto si pomenuo od izvora do spavaona... 
Bice , bice Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Icon_minitime21.09.15 22:55

[You must be registered and logged in to see this image.]

Uh ovo jako vredi.Nijemi u secanju bilo da,tj nisam tad obracao paznju da Krcin bio vidljiv iz sela. scratch
Dragi moji momci,imaosam osobnu cast da se popenjem bas na vrh Krcina,i to sa ove teze strana,a vec sam pisao da jako tesko bilo sici odozgo u podnozje,iako bilo preporuceno od Josipa da nam ne padne na pamet da se penjemo gore,ali kad vodja patrole,u tom slucaju uvek bio granicar iz starije klase predlozi,zasto to i ne uraditi.I sad mi jako drago sto imam i to u svojoj licnoj biografili Rolling Eyes
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Icon_minitime21.09.15 23:07

[You must be registered and logged in to see this link.]
Zastavnik
[You must be registered and logged in to see this image.]



Iako imamo vec nekakve slike od ranije,ali ovo sto ti imas,to je neprocenjivo,a jos kad tako zaintrigiras sa onim sta da ocekujemo videti,vec pocinje da nestrpljenje vlada,a trema svoje radi pale 
Ali ti imas svoj vec uigran ritam postavki,tako da tu nebi trebalo nista menjati.
A da,puno toga uporedili izmedji mog i vaseg bitisanja na Bitusi,a gde vas vrli KK stanovao.Verovatno u selu u stanu odmah iznad puta prema karauli! scratch
Verovatno u naletu nestrpljenja i treme to ti nije palo na pamet da potrazis,ali to sigurno vise nije u funkciji jer i tad bila kuca montaznog tipa!
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Icon_minitime21.09.15 23:19

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this link.]
Zastavnik
[You must be registered and logged in to see this image.]



Iako imamo vec nekakve slike od ranije,ali ovo sto ti imas,to je neprocenjivo,a jos kad tako zaintrigiras sa onim sta da ocekujemo videti,vec pocinje da nestrpljenje vlada,a trema svoje radi pale 
Ali ti imas svoj vec uigran ritam postavki,tako da tu nebi trebalo nista menjati.
A da,puno toga uporedili izmedji mog i vaseg bitisanja na Bitusi,a gde vas vrli KK stanovao.Verovatno u selu u stanu odmah iznad puta prema karauli! scratch
Verovatno u naletu nestrpljenja i treme to ti nije palo na pamet da potrazis,ali to sigurno vise nije u funkciji jer i tad bila kuca montaznog tipa!

Da budem iskren , znam da je KK stanovao u Bitusi ali ja nikad nisam znao niti video gde mu je kuca...
Trema je bila ogromna dok smo isli ka karauli...
Max mi je kasnije rekao da sam ceo put od Radike do karaule  bio ozaren i da sam bio kao u transu...
Kako i ne bih...
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Icon_minitime21.09.15 23:27

Prke (citat):
ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this link.]
Zastavnik
[You must be registered and logged in to see this image.]



Iako imamo vec nekakve slike od ranije,ali ovo sto ti imas,to je neprocenjivo,a jos kad tako zaintrigiras sa onim sta da ocekujemo videti,vec pocinje da nestrpljenje vlada,a trema svoje radi pale 
Ali ti imas svoj vec uigran ritam postavki,tako da tu nebi trebalo nista menjati.
A da,puno toga uporedili izmedji mog i vaseg bitisanja na Bitusi,a gde vas vrli KK stanovao.Verovatno u selu u stanu odmah iznad puta prema karauli! scratch
Verovatno u naletu nestrpljenja i treme to ti nije palo na pamet da potrazis,ali to sigurno vise nije u funkciji jer i tad bila kuca montaznog tipa!

Da budem iskren , znam da je KK stanovao u Bitusi ali ja nikad nisam znao niti video gde mu je kuca...
Trema je bila ogromna dok smo isli ka karauli...
Max mi je kasnije rekao da sam ceo put od Radike do karaule  bio ozaren i da sam bio kao u transu...
Kako i ne bih...
  Very Happy Laughing Pitaj nas kurire dali mi znamo gdeje kuca.Nas koji po ko zna koliko puta tokom svog sluzbovanja po raznim prilikama morali svracati u doticnu kucu,a ne racunajuci sto svako jutro morali donositi hleb iz Rostuse Rolling Eyes ,a vec kad se nas KK malo ponapije sa njegovim drugarom Spasom iz Rostuse pa mu padne na pamet da ispita borbenu gotovost momaka na karauli.Ali to su neki detalji koje treba izbaciti iz secanja,da nebi kvarili pozitivna secanja na sav ostali zivot na karauli cheers a tebi zasluzen + da ne zaboravim Embarassed
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Icon_minitime22.09.15 14:37

[You must be registered and logged in to see this image.]

Very Happy
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Icon_minitime22.09.15 14:39

[You must be registered and logged in to see this image.]

Very Happy
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Icon_minitime22.09.15 14:41

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ostaci graničnog kamena, možda se netko sjeti mjesta i broja.........
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Icon_minitime22.09.15 14:43

[You must be registered and logged in to see this image.]

Pola vaše,pola od Žirovnice  Very Happy
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Icon_minitime22.09.15 14:46

[You must be registered and logged in to see this image.]

Slika sve govori,treba se samo prisjetiti.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Icon_minitime22.09.15 14:48

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovo je ipak posebno mjesto.   salutiranje
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Icon_minitime22.09.15 19:10

Evo Zagorac već u par slika došao do karaule "Bituše".! Very Happy
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Icon_minitime22.09.15 21:44

Hvala Zagorcu na expresnom prikazu.
...
Bituse je tih dana bilo kao sto rekoh posecenije nego obicno.
Mestani su dolazili sa svih strana zbog praznika da posete rodno selo i crkvicu ispod Krcina...
Dugo sam razmisljoa o danu polaska i posete Bitusi ali sam ipak resio da to bude 18 i 19 avgusta. Imao sam u vidu da ce posto bude vise ljudi na rejonu, imati prilike da popricam sa nekim, a i lakse bi bilo ako je bila potrebna neka dozvola , jer iako su mi FB prijatelji iz Bitusa govorili da mi nece biti potrebna nisam bio siguran...
Sreo sam se sa nekolko njih sa kojima sam se znao samo preko FB i konacno smo se videli "uzivo".
Neki su mi se ljutili sto nisam otisao da spavam u Bitusi to jedno vece - ali o tom potom..
Idemo sa jos tri slike kroz nase selo..  sunny

[You must be registered and logged in to see this image.][/img]

I opet znak KA KARULI >>>
[You must be registered and logged in to see this image.]

privorac voli ovaj upis

Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Icon_minitime22.09.15 21:49

ZAGORAC (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovo je ipak posebno mjesto.   salutiranje

Hvala Zagorac na ovako divnim slikama,ali opet se postavlja pitanje samo po sebi.Ti nasao potrebu zainteresovanost da das svoj doprinos i Bitusi,iako nisi bio neposredni ucesnik zbivanja u istoj,a momci koji bili na Bitusi,a i ovde se pojave svremena na vreme,nemogu tj nece da se pridruze ovde da zajedno vracamo secanja,ali vec par puta rekoh,ima nas raznih affraid

A vec znam.Ovo ostaci tkz letnje karaule,a sama granicna linija iza ledja snimatelja,izgleda da snimana iz ugla iz koga se vidi deo granicne linije koja doseze do samog granicnog kamena na samom vrhu planine,a biosam bezbroj puta bas na tom delu reona,a nikadse nismo peli na sam vrh,ili vodja patrole tako odlucivao,ili nije bilo u planu kontrole.
Znam samo da negde iza tog vrha pocinjala zona odgovornosti Zirovnice.Kazem iz sopstvenog iskustva,nikad se nismo sreli sa patrolama iz susednih nasih karaula,mada bilo slusanja preko RUP-a,a sa komsijama preko granicne linije bilo susretanja u mimoilazenju!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Icon_minitime22.09.15 21:56

ZAGORAC (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ostaci graničnog kamena, možda se netko sjeti mjesta i broja.........

Mozda se neko sjeti mjesta i broja?.A kobi to trebalo da se seti ako ti to neznas ili Prke,a da Prke vec taj isti kamen imao uslikan od jednog momka iz Bituse.Mislim da se nije moglo zakljuciti o broju,a mesto prepoznatljivo scratch
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Icon_minitime22.09.15 22:08

ZAGORAC (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Pola vaše,pola od Žirovnice  Very Happy

Dada,znaci biosam u pravu oko zone odgovornosti.Gledajuci ovo sliku,mogu reci da sam imao tu cast da budem jedan od onih koji bili na ovim vrhovima salutiranje + za ovako divne slike,mada znam da to nisi uradio zarad bilo kakvog priznanja,ali bilobi ruzno bar se na zahvaliti na paznji posvecenoj BITUSI cheers
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Icon_minitime22.09.15 22:12

ercov54 (citat):
ZAGORAC (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ostaci graničnog kamena, možda se netko sjeti mjesta i broja.........

Mozda se neko sjeti mjesta i broja?.A kobi to trebalo da se seti ako ti to neznas ili Prke,a da Prke vec taj isti kamen imao uslikan od jednog momka iz Bituse.Mislim da se nije moglo zakljuciti o broju,a mesto prepoznatljivo scratch

Sve mi cini da se radi o ovom granicnom kamenu..
Sliku sam postavljao ranije na Forumu dobio je od mestana...
[You must be registered and logged in to see this image.][/img]
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Icon_minitime22.09.15 22:13

ZAGORAC (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Slika sve govori,treba se samo prisjetiti.

Crkvica pod Krcinom.Vec rekoh,ili meni nije ostala u secanju,ili u moje vreme pre 40+ godina nije postojala.Pre bude da nije postojala kad se i sad secam gde bili zbunovi od borovnice koje mi brali kad patrolirali reonom Twisted Evil
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Icon_minitime22.09.15 22:22

Upravo tako prijatelju trebamo pratiti rad na Bitusi sjajansi.Trebamo pricati,a i poslusati sta drugi pricaju.A treba da nam bude velika cast sto imamo jos nekog da slusamo,a ne samo nas troicu,ti ja i kuhar!
A tebi licno vidis i sam,puno drugih momaka odaje priznanje za tvoju posetu Bitusi,ali vec rekoh ja licno odajem priznanje MAXU,jer on otisao zbog tebe,a o tebi i tvojim htenjima suvisno pricati!


[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Icon_minitime22.09.15 22:28

[You must be registered and logged in to see this image.]

Eeeeee ova slika nesto jako podseca na njoj stan KK,ova na samoj obali u zadnjem delu slike,mada nemora da znaci.Sto rece Zagorac,valda se neko pojavi ko to zna scratch
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Icon_minitime22.09.15 22:35

Evo je kuca iz drugog ugla...
Mozda ces je sad prepoznati, jer ja kao sto rekoh nemam pojma gde se nalazila.. Znam da je KK ziveo u Bitusi sa zenom, cerkom i sinom...
Ali ne znam ni gde je u selu bila kuca.
Mozda ti druze prepoznas ...
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Icon_minitime22.09.15 22:38

Evo je jos blize

[You must be registered and logged in to see this image.]


Prke: komentar modifikovan dana: 22.09.15 22:40; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Icon_minitime22.09.15 22:38

[You must be registered and logged in to see this link.]
Zastavnik
[You must be registered and logged in to see this image.]



Prke prijatelju,usaosi u crvenu zonu Laughing 
trebas biti pazljiv,kretatise polako,kao preko minskog polja.
Odavde vec pocinje da bivaju nasi tereni,pa nebi valjalo da nesto u zurbi preskocis scratch
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Icon_minitime22.09.15 22:41

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this link.]
Zastavnik
[You must be registered and logged in to see this image.]



Prke prijatelju,usaosi u crvenu zonu Laughing 
trebas biti pazljiv,kretatise polako,kao preko minskog polja.
Odavde vec pocinje da bivaju nasi tereni,pa nebi valjalo da nesto u zurbi preskocis scratch

Uopste ne zurim..
Evo vratio sam se malo unazad da vidimo kucu detaljnije... cyclops cyclops cyclops
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Icon_minitime22.09.15 22:43

[You must be registered and logged in to see this image.]

Gornji deo lici,ali znam da nije imala podrumske prostore,tako da ipak nije ta,ali ovaj gornji deo sasvim odgovara!
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Icon_minitime22.09.15 22:44

I jos blize ...
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Icon_minitime22.09.15 22:48

[You must be registered and logged in to see this link.]
Zastavnik
[You must be registered and logged in to see this image.]
 Hvala prijatelju,ali mislim da nije.Ipak ovo veca kuca od one koju koristio KK,mislim da bio jednosoban stancic.Ali obzirom da vec kreces ka karauli,moguce da ipak naidjes na trazenu kucicu.Ne zaboravi da stanes kod prodavnice na vrhu sela sa leve strane puta Rolling Eyes
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Icon_minitime23.09.15 7:06

Prke (citat):
ercov54 (citat):
ZAGORAC (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ostaci graničnog kamena, možda se netko sjeti mjesta i broja.........

Mozda se neko sjeti mjesta i broja?.A kobi to trebalo da se seti ako ti to neznas ili Prke,a da Prke vec taj isti kamen imao uslikan od jednog momka iz Bituse.Mislim da se nije moglo zakljuciti o broju,a mesto prepoznatljivo scratch

Sve mi cini da se radi o ovom granicnom kamenu..
Sliku sam postavljao ranije na Forumu dobio je od mestana...
[You must be registered and logged in to see this image.][/img]
Nije to taj kamen  No onaj iznad je glavni E-?  Very Happy  a ovaj ispod je međukamen E-?  Very Happy /9
Na vrh Go down
Sponsored content





Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
Na vrh 
Stranica 1/20Idi na stranicu : 1, 2, 3 ... 10 ... 20  Next
 Similar topics
-
» Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)
»  Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: