FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)

Go down 
+19
humka83
Lala Basaid
terrra
Mikula 67
AleksKs
slavonski brod
013gonzo
duci64
bogdan Mrdja
ZAGORAC
gerard ford
milutins
Djida
dinosaurus
mureZE
Vojnik Graničar
ercov54
Prke
Kuhar-Debar.
23 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 20  Next
AutorPoruka
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Icon_minitime25.09.15 20:33

Kuhar-Debar. (citat):
Pa gledaj druze tu se ipak radi o nekih 15 godina znaci dug je period i nije nikakvo cudo sto je u tvoje vreme kobila nosila opremu a u moje vreme taj pinc.kako smo ga mi skraceno zvali,inace da kazem da je to vozilo bilo najsposobnije i najefikasnije za prevoz hrane iz Debra za neke odredjene bliznje karaule i naravno za prevoz granicara iz Debra prema karaulama Cool
U kakvim uslovima vi ziveli prijatelju,trebali sluziti jos jedan rok Twisted Evil
Nisam bas u toku svih zbivanja kod mene,ili mozda i zaboravljeno,ali muslim da sve sto trebalo hrane preneti,to kobila Drina prenela iz Rostuse na Bitusu.
Ne razumem zasto nisu izlazili kod karaule sa dostavnim vozilima,jer moglose gore izaci sa,bar znam sa kombijem,jer KK imao prijatelja iz Rostuse Spasa koji cesto izlazio sa kombijem da se napije sa drugarom,a tad vozena reli trka oko onog velikog kamena  kraj sadasnjeg igralista!
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Icon_minitime25.09.15 20:38

ercov54 (citat):
Kuhar-Debar. (citat):
Pa gledaj druze tu se ipak radi o nekih 15 godina znaci dug je period i nije nikakvo cudo sto je u tvoje vreme kobila nosila opremu a u moje vreme taj pinc.kako smo ga mi skraceno zvali,inace da kazem da je to vozilo bilo najsposobnije i najefikasnije za prevoz hrane iz Debra za neke odredjene bliznje karaule i naravno za prevoz granicara iz Debra prema karaulama Cool
U kakvim uslovima vi ziveli prijatelju,trebali sluziti jos jedan rok Twisted Evil
Nisam bas u toku svih zbivanja kod mene,ili mozda i zaboravljeno,ali muslim da sve sto trebalo hrane preneti,to kobila Drina prenela iz Rostuse na Bitusu.
Ne razumem zasto nisu izlazili kod karaule sa dostavnim vozilima,jer moglose gore izaci sa,bar znam sa kombijem,jer KK imao prijatelja iz Rostuse Spasa koji cesto izlazio sa kombijem da se napije sa drugarom,a tad vozena reli trka oko onog velikog kamena  kraj sadasnjeg igralista!

Spase je jos ziv i zdrav- saznao sam od mestana - on je bio prijatelj i sa nasim KK...
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Icon_minitime25.09.15 20:56

Produzi dalje...
Kao sto rekoh idemo detaljno bez obzira sta ima na putu.
Jer verujem da svaka krivina i svaki delic ovde imaju ISTORIJU..
[You must be registered and logged in to see this image.][/img]
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovde sam uhvatio cak i tablu o Zabrani bacanja smeca ... cyclops
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Icon_minitime25.09.15 21:01

ercov54 (citat):
Prke (citat):
A sad o letnjoj karauliiiii...
 E pa da vam odma kazem kako bih rasprsio ocekivanja vas Prke drugovi moji, NIJE ISAO ove godine u pravcu letnje karaule, jer evo nek jos sada zvuci kao opravdanje nije bilo ni vremena ni mogucnosti (to cu kasnije da objasnim kad dodze vreme) da ja i Max  idemo duz celog rejona...
Ali jos jednom da vam kazem da ima veoma interesantnih situacija i sitnica koje samo doziveli ja i MAX za ta dva dana . Samo strpljenja molim  Arrow Arrow Arrow cherry
Malo sam zatecen,ali ok i ovo sto uradio trebamo biti zahvalni salutiranje
Hteobih pitati,ali necu da znam unapred.
Ti to prijatelju objavljuj kako mislis da treba. Exclamation
Nista lakse,kome se ne dopada,slobodno neka licno krene pa nek radi po svojoj volji i zelji.Ja zahvalan i na ovom do sada!

Plusic i zahvalnost za razumevanje druze moj..
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Icon_minitime25.09.15 22:54

[You must be registered and logged in to see this image.]

Krivine da krivine bar za mene dve imaju veliko uporiste u secanju Twisted Evil 
Prvu nismo uspeli da lociramo,a ovu narednu moramo videti.Nebi trebalo da bude problema u lociranju,jer je van sela prema karauli.Nemozese zameniti jer jedina ostra krivina prema samom izlazu iz sume ka karauli! Rolling Eyes
Jakomi drago za Spasa sto jos uvek u funkciji,a nazalost trgovac kod koga svakodnevno svracali na dobru pricu,i bez namere da se grebemo,ali uvek dobijali ja i konjovodac po nekakav pokloncic,nije vise ziv.Retkose takvi ljudi srecu Exclamation
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Icon_minitime26.09.15 17:58

ercov54 (citat):

Izvinjavamse mnogose izvinjavam Embarassed .Tek sad ukapirao staje pisac hteo reci,a mislio za neposrednog ucesnika,da nisi bio na Bitusi Mad
Jakome iritiralo to sto ja kapirao da kazes da moji navodi ne odgovaraju istini,a ako ista siguran,bar te podatke jako dobro zapamtio. Very Happy
Jos uvek pred ocima bivsa letnja karaula.Bezbroj puta ulazili u nju,sklanjalise za vreme kise,a tad jos uvek bila u upotrebljivom stanju.
Sad vec nema nasporazuma Laughing


Sve u redu,svi navodi točni,samo "mali šumovi" u komunikaciji.  Laughing
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Icon_minitime26.09.15 21:23

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Krivine da krivine bar za mene dve imaju veliko uporiste u secanju Twisted Evil 
Prvu nismo uspeli da lociramo,a ovu narednu moramo videti.Nebi trebalo da bude problema u lociranju,jer je van sela prema karauli.Nemozese zameniti jer jedina ostra krivina prema samom izlazu iz sume ka karauli! Rolling Eyes
Jakomi drago za Spasa sto jos uvek u funkciji,a nazalost trgovac kod koga svakodnevno svracali na dobru pricu,i bez namere da se grebemo,ali uvek dobijali ja i konjovodac po nekakav pokloncic,nije vise ziv.Retkose takvi ljudi srecu Exclamation
Sve je nekako prilicno zaraslo a i to nam kazuje da je malo stanovnistva koji stalno tu zive i usput krivina je zaista opasna i nepregledna tu se zaista mora voziti sto kazu mic po mic.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Icon_minitime26.09.15 21:51

Kuhar-Debar. (citat):
ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Krivine da krivine bar za mene dve imaju veliko uporiste u secanju Twisted Evil 
Prvu nismo uspeli da lociramo,a ovu narednu moramo videti.Nebi trebalo da bude problema u lociranju,jer je van sela prema karauli.Nemozese zameniti jer jedina ostra krivina prema samom izlazu iz sume ka karauli! Rolling Eyes
Jakomi drago za Spasa sto jos uvek u funkciji,a nazalost trgovac kod koga svakodnevno svracali na dobru pricu,i bez namere da se grebemo,ali uvek dobijali ja i konjovodac po nekakav pokloncic,nije vise ziv.Retkose takvi ljudi srecu Exclamation
Sve je nekako prilicno zaraslo a i to nam kazuje da je malo stanovnistva koji stalno tu zive i usput krivina je zaista opasna i nepregledna tu se zaista mora voziti sto kazu mic po mic.
Potpuno u pravu prijatelju,samo sto u selu izgleda nema jako malo stanovnika,tako da guzve i nema,osim za ona dva ili vec tri praznika kad se svi iz Bituse okupe,nebitno Gostivar,Skoplje iliti vec!
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Icon_minitime26.09.15 23:38

[You must be registered and logged in to see this link.]
Major
[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]




Potpuno u pravu prijatelju,samo sto u selu izgleda nema jako malo stanovnika,tako da guzve i nema,osim za ona dva ili vec tri praznika kad se svi iz Bituse okupe,nebitno Gostivar,Skoplje iliti vec!


Mislim da sam vec pricao o tome ali evo opet..
Pre nego sto smo krenuli u Bituse, ja sam imao kontakte sa nekoliko mestana, neke sam i sreo tu (uglavnom oko crkvice gore na Krcinu) ali ipak sma zeleo da Bituse i Krcin i karaulu dozivim potpuno -sto se kaze do daske..
Mislim da bih kad bi se javio jos prvog dana nekom od njih , bio vise u goste nego tamo na karauli..
Nije to da sam nedrustven - savim suprotno, ali posto smo bili samo dva dana morali smo da dozivimo sav ambient, atmosferu i svaki trenutak - tamo kraj karaule, na rejonu, u sela... 
Ne znam dali bismo i ovoliko  uspeli u svemu tome kad bismo nekom od mojih FB frendova otisli u goste...


Sve u svemu neki od njih su se ljutili sto im se nisam (na vreme) javio ali mislim da je ovog puta NASA KARAULA bila povlascen CILJ ka kom smo krenuli..
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Icon_minitime27.09.15 19:19

Ovo je poslednja kuca u Bitusi koja je na putu...
Ne secam je se iz mog vremena a i cini se da je novijeg datuma, saznacu vise detalja o kucama kad sledeci put odem tamo  Smile
Sve u svemu, ovde je moje uzbudjenje vec bilo na najvisoj tacki, jer sam znao da ce sledece zdanje koje ugledam biti Karaula...
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Icon_minitime27.09.15 21:14

Prke (citat):
Ovo je poslednja kuca u Bitusi koja je na putu...
Ne secam je se iz mog vremena a i cini se da je novijeg datuma, saznacu vise detalja o kucama kad sledeci put odem tamo  Smile
Sve u svemu, ovde je moje uzbudjenje vec bilo na najvisoj tacki, jer sam znao da ce sledece zdanje koje ugledam biti Karaula...
[You must be registered and logged in to see this image.]

Potpunote razumem za osecanja kad ocekujes da ugledas karaulu,ali imam utisak da put sve uzi,a kuca bas lepa,ali vec si protrcao put,verovatno vukle emocije prema karauli.Jabih verovatno sve protrcao do karaule,nebih obracao paznju na bilo kakve ostale detalje Crying or Very sad
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Icon_minitime27.09.15 23:49

ercov54 (citat):
Prke (citat):
Ovo je poslednja kuca u Bitusi koja je na putu...
Ne secam je se iz mog vremena a i cini se da je novijeg datuma, saznacu vise detalja o kucama kad sledeci put odem tamo  Smile
Sve u svemu, ovde je moje uzbudjenje vec bilo na najvisoj tacki, jer sam znao da ce sledece zdanje koje ugledam biti Karaula...
[You must be registered and logged in to see this image.]

Potpunote razumem za osecanja kad ocekujes da ugledas karaulu,ali imam utisak da put sve uzi,a kuca bas lepa,ali vec si protrcao put,verovatno vukle emocije prema karauli.Jabih verovatno sve protrcao do karaule,nebih obracao paznju na bilo kakve ostale detalje Crying or Very sad
Kucu se sjecam kao kroz maglu ali kao sto Prke rece srce lupa sve jace i jace kad se zna da je karaula sledeca,bogami Prke zasluzujes veoma visoke ocjene na ovoj divnoj poseti a znam da nas jos puno slika ceka pa nece sve komplimente da ti dam ovog puta ali moram reci svaka cast,a za druga Ercova jos malo strpljenja i stigli smo na cilj kojeg zeljno cekamo.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Icon_minitime28.09.15 0:41

Kuhar-Debar. (citat):
ercov54 (citat):
Prke (citat):
Ovo je poslednja kuca u Bitusi koja je na putu...
Ne secam je se iz mog vremena a i cini se da je novijeg datuma, saznacu vise detalja o kucama kad sledeci put odem tamo  Smile
Sve u svemu, ovde je moje uzbudjenje vec bilo na najvisoj tacki, jer sam znao da ce sledece zdanje koje ugledam biti Karaula...
[You must be registered and logged in to see this image.]

Potpunote razumem za osecanja kad ocekujes da ugledas karaulu,ali imam utisak da put sve uzi,a kuca bas lepa,ali vec si protrcao put,verovatno vukle emocije prema karauli.Jabih verovatno sve protrcao do karaule,nebih obracao paznju na bilo kakve ostale detalje Crying or Very sad
Kucu se sjecam kao kroz maglu ali kao sto Prke rece srce lupa sve jace i jace kad se zna da je karaula sledeca,bogami Prke zasluzujes veoma visoke ocjene na ovoj divnoj poseti a znam da nas jos puno slika ceka pa nece sve komplimente da ti dam ovog puta ali moram reci svaka cast,a za druga Ercova jos malo strpljenja i stigli smo na cilj kojeg zeljno cekamo.

Upravo tako prijatelju,Prke jako zasluzan za ovu nasu pricu sto postala bar za nas jako dragocena i zeljna.Iako vec imamo neke slike od karaule dobijene od mestana ili vec od prijatelja,ali ovo sto ocekujemo od Prketa,toje vec za srcku Rolling Eyes .A pogotovu sto u medjuvremenu imam saznanje da ovo prati i sin jednog od mog nezaboravnog malo je reci druga prijatelja,ali otom potom.Bice oko toga jos puno prica,samo da ne prekidamo Prketa sa njegovim vrhunskim slikama! cheers
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Icon_minitime28.09.15 1:29

Ubijedjen sam da ovu nasu pricu i dogadjaje u vezi Bituse i naravno Prketov pohod ka karauli prati mnogo vise osoba ali su na zalost te osobe veoma skrte na komentarima i javljanjima pa je sve palo na 3 slova PEK ali bar nas trojica smo neumorni da se druzimo i pravimo ovu pricu i temu mnogo jacom i sadrzajnijom,hvala vam na tome prijatelji Very Happy
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Icon_minitime28.09.15 8:44

Kuhar-Debar. (citat):
Ubijedjen sam da ovu nasu pricu i dogadjaje u vezi Bituse i naravno Prketov pohod ka karauli prati mnogo vise osoba ali su na zalost te osobe veoma skrte na komentarima i javljanjima pa je sve palo na 3 slova PEK ali bar nas trojica smo neumorni da se druzimo i pravimo ovu pricu i temu mnogo jacom i sadrzajnijom,hvala vam na tome prijatelji Very Happy

Plusic za komentar druze moj...
Ne odustajemo ! cheers
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Icon_minitime28.09.15 21:33

Prke (citat):
Kuhar-Debar. (citat):
Ubijedjen sam da ovu nasu pricu i dogadjaje u vezi Bituse i naravno Prketov pohod ka karauli prati mnogo vise osoba ali su na zalost te osobe veoma skrte na komentarima i javljanjima pa je sve palo na 3 slova PEK ali bar nas trojica smo neumorni da se druzimo i pravimo ovu pricu i temu mnogo jacom i sadrzajnijom,hvala vam na tome prijatelji Very Happy

Plusic za komentar druze moj...
Ne odustajemo ! cheers
Upravo tako moji prijatelji,vidim Bogdana Prketovog sa klase,ovde prisutnog,verovatno momak svratio da vidi dogadjanja sa i oko Bituse verovatno,jer nerealno da momak prati zbivanja u Bitoli Ljubljani iliti Zagrebu,kao sto mene sinoc na nekoj drugoj mrezi pita momak da nisam sluzio negde tamo po Hrvatskoj,a ja neznam ni geografski gde se to nalazi,pa i ovi nasi sa Bituse affraid ,ali idemo mi dalje,jakismo pogotovu sa Prketovim materijalom a normalno i uz pomoc nasih prijatelja sa drugih tema.
Kazem jakismo,malo neprimeren izraz,jar ovde neradimo zarad nekakvog prestiza iliti snage,vec da kompletiramo pricu,zarad nas samih,a verovatno dodje jos neko od nasih ispisnika. Wink
Prke sad opterecen sa svojim obavezama,ali momak ima znanje da nadje nekog cak i na drugom kontinentu,pa kad malo bude vremena,nacice on moje klasice i da otisli na Novi zeland Twisted Evil
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Icon_minitime28.09.15 23:06

Idemo , posle kuce, tri slike i ulazak u sumu - poslednja deonica ....
[You must be registered and logged in to see this image.][/img]
[You must be registered and logged in to see this image.][/img]

Ako vam je dosadan put ja mogu da ubrzam, ali steta za snimljenog materijala, jer sam hteo da bukvalno uhvatim SVAKI DELIC PUTA...
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Icon_minitime28.09.15 23:09

Nemoj da zuris Prke ni slucajno sve nam predoci sto si uslikao,pa zar moze netkome ovo biti dosadno mislim da takav zaista srca nema ako mu je ova divota i priroda dosadna,samo napred i ne zuri,znas onu staru narodnu tko je zurio taj nije stigao.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Icon_minitime29.09.15 1:02

[You must be registered and logged in to see this link.]
Zastavnik
[You must be registered and logged in to see this image.]



Prijatelju kao sto rece nas kuhar,biobi greh reci da dosadno.
Taman posla,zar jedva docekali da odes na nase puteve mladosti,a sad da dosadno,to nikako!
A vec rekoh pre,da ukolikose nekom ne dopada.slobodno neka ide pa nek slikuje po svom nahodjenju Twisted Evil
Vec rekoh,pokusaj da kad udjes u sumu malo pazljivije krece da bi "uhvatio"moju krivinu Rolling Eyes
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Icon_minitime29.09.15 23:28

Tri slike kroz sumu vezane jedna za drugu...

[You must be registered and logged in to see this image.][/img]
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Icon_minitime29.09.15 23:43

[You must be registered and logged in to see this image.]

A vec pocinje da biva jako vruce.Ocekujemo da izadjete gore na visoravan za par dana.Mogu da zamislim kakose osecao na ovom delu puta prema karauli!
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Icon_minitime30.09.15 2:43

Evo tek sad sam shvatio da smo vec na cetvrtom dijelu teme,sto je za svaku pohvalu i naravno nastavljamo dalje u istom tempu,a svjeze slike od naseg Prketa samo jos vise upotpunjuju sliku da je ovo mozda i najaca tema na forumu uz duzno postovanje svim drugim temama.
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Icon_minitime01.10.15 21:46

Dok smo isli kroz sumu, nisam mogao da se otrgnem utisku da mi je nekako taj deo puta (kao i delove sela naravno) NAJVISE ostao u secanju...
To je verovatno jer smo cesto isli u selo posebno kao dzombe i svakodnevno (naravno) kad je KK bio na godisnjem odmoru , pa mi ta deonica najvise ostala urezana u memo ....
[You must be registered and logged in to see this image.][/img]
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Icon_minitime01.10.15 23:18

[You must be registered and logged in to see this image.]

A vec pocinje jaca trema,a meni sasvim poznat put,a imam urezano jako secanje bas na ovom delu puta od sela do visoravni kod karaule!.Nestomi ove krivine blage,a mene treba ostrija desna krivina,ukoliko u medjuvremenu nije put korigovan,ali sudeci po sat snomku,doduse i on nije bas svez,jos uvek postoji.
Ali u svakom slucaju secamse dogadjanja i ucesnika u dogadjanju Rolling Eyes
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Icon_minitime01.10.15 23:49

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Icon_minitime02.10.15 0:22

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
Upravo tako prijatelju moj.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula Bituša - prilazna cesta.   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Icon_minitime02.10.15 7:18

[You must be registered and logged in to see this image.]

Gledajući ove zadnje slike mislim da je ova asvaltirana cesta došla na širinu od 1 metra.!? Suspect
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
milutins
Kapetan
Kapetan



Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3650
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Icon_minitime02.10.15 13:51

Kako izbija na samu granicu ja bih je krstio kao medjunarodni put Very Happy

_________________
ko istinu gudi,gudalom ga po prstima biju
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Icon_minitime02.10.15 20:31

Vojnik Graničar (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Gledajući ove zadnje slike mislim da je ova asvaltirana cesta došla na širinu od 1 metra.!? Suspect

Pa nije bas metar ali se dva vozila TESKO razidzu.. 
Do Rostusa odnosno do raskrsca za Velebrdo je bio siri i bolji...
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Icon_minitime02.10.15 22:10

Ovde mislim da i nema potrebe za razmimoilazenje jer rijetko kad se susretnu dva vozila u ovom predjelu.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Icon_minitime03.10.15 21:05

[You must be registered and logged in to see this image.]


Mislim da je pravo vreme i mesto da postavim sliku momka kome sam ostao duzan jako puno,ne materijalnu vec iskrenu zahvalnost!
Krecuci sa ovom pricom na forumu imao potrebu pronaci te moje drugove sa kojima kao i svi ostali iz tih generacija delili sto kazu  zlo i dobro!
Puno vremena proslo,puno toga se izdesavalo.Bilo ludih dogadjaja i ludog vremena.
Neki od nas bili ucesnici tih dagadjanja,a istorija svoje kazala.Ispada da svi mi ostali bili zrtvovani zarad nekakvih i necijih politickih poena.Moram ovo da primetim,svi oni koji tad ubirali politicke poene preko zrtvovanja obicnog naroda nisu vise medju zivima,valda ima ona narodna-ako neplatis na cupriji,platices na mostu-tako da i oni otisli bogu na istinu!
Elem i zbog svega toga,zeleo potraziti te moje drugove da saznam kako ko prosao u vec recenim vremenima,a znajuci koje velicine ljudi bili,i u kom vremenu rasli i vaspitavani,nisam mogao zamisliti da mogli biti na razlicitim stranama,a bilismo po zelji nasih "velikih"politicara!
Ali nade se nisu ispunile.Nisam stigao naci velikog po cojstvu coveka JOSIPOVIC JOSIPA,iz Varesa medju zivima.Na zalost prerano otisao u raj,doduse ukolikoga i ima,ili i to price za maloumne glave kao i puno toga cime nam punili glave,ali ako ga ima,njemu mesto bas tu!
Kontaktiraosam sa par momaka iz klase Josipovica,ljudi nemogu da shvate da tako nesto upravo njemu mogo da se desi,ali istina takva kakva jeste!
Ostaje nama koji ga znali da cuvamo uspomenu na njega i njegovo veliko srce i siroku dusu!

A na slici levo plavi momak,REBERNIK ANTON,momak iz slovenije,inace bio kerovodac,a njegovom keru jedino on i Josip smeli prici,i vise niko,a desno veliki covek JOSIPOVIC JOSIP zamenik KK!
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Icon_minitime03.10.15 22:14

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]


Mislim da je pravo vreme i mesto da postavim sliku momka kome sam ostao duzan jako puno,ne materijalnu vec iskrenu zahvalnost!
Krecuci sa ovom pricom na forumu imao potrebu pronaci te moje drugove sa kojima kao i svi ostali iz tih generacija delili sto kazu  zlo i dobro!
Puno vremena proslo,puno toga se izdesavalo.Bilo ludih dogadjaja i ludog vremena.
Neki od nas bili ucesnici tih dagadjanja,a istorija svoje kazala.Ispada da svi mi ostali bili zrtvovani zarad nekakvih i necijih politickih poena.Moram ovo da primetim,svi oni koji tad ubirali politicke poene preko zrtvovanja obicnog naroda nisu vise medju zivima,valda ima ona narodna-ako neplatis na cupriji,platices na mostu-tako da i oni otisli bogu na istinu!
Elem i zbog svega toga,zeleo potraziti te moje drugove da saznam kako ko prosao u vec recenim vremenima,a znajuci koje velicine ljudi bili,i u kom vremenu rasli i vaspitavani,nisam mogao zamisliti da mogli biti na razlicitim stranama,a bilismo po zelji nasih "velikih"politicara!
Ali nade se nisu ispunile.Nisam stigao naci velikog po cojstvu coveka JOSIPOVIC JOSIPA,iz Varesa medju zivima.Na zalost prerano otisao u raj,doduse ukolikoga i ima,ili i to price za maloumne glave kao i puno toga cime nam punili glave,ali ako ga ima,njemu mesto bas tu!
Kontaktiraosam sa par momaka iz klase Josipovica,ljudi nemogu da shvate da tako nesto upravo njemu mogo da se desi,ali istina takva kakva jeste!
Ostaje nama koji ga znali da cuvamo uspomenu na njega i njegovo veliko srce i siroku dusu!

A na slici levo plavi momak,REBERNIK ANTON,momak iz slovenije,inace bio kerovodac,a njegovom keru jedino on i Josip smeli prici,i vise niko,a desno veliki covek JOSIPOVIC JOSIP zamenik KK!
Prelijepa slika druze moj a i text zaluzuje veliki plus koji sledi,zao mi je sto nisi ima prilike da stupis u kontakt sa Josipom ali nekaze se dzaba bog uzima najbolje a po tvojoj prici Josip je bio velika ljudina,a na slici mi se posebno svidjaju cizme u Josipa sa onim kaisom preko znjori koje sam u vojsci uvijek volio da imam ali na zalost nisam ih nikad nosio.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Icon_minitime03.10.15 22:55

[You must be registered and logged in to see this link.]
Poručnik
[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
Hvala prijatelju na posvecenoj paznji postu,a o Josipu,nadamse da neko dodje iz tog vremena i posvedoci o njegovom kvalitetu kao coveka.
Vec rekoh da kontaktiram sa dvojicom drugova bas iz njegove klase,a momci,kazem momci,jer meni kao takvi ostali u secanju,nemaju tehnickih mogucnosti da uzmu ucesce na forumu.
Zive u nekoj zabiti gde net nedostupan,i ko zna dali ikad i bude,tako da se povremeno cujemo da izmenjamo nove,i pretresemo stare dogadjaje.
Od Matica,a inace ja njega zamenio na mestu kurira,cuo neku pricu koja sasvim daje neko drugo svetlo za neke ljude tad na Bitusi,preciznije za jednog coveka,ali nek tako i ostane,da svako nosi na sebi svoj teret koji mu zivot natovario!
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Icon_minitime04.10.15 13:29

[You must be registered and logged in to see this image.]
Jao druže Ercove,kakva slika,kao staro vino,što starija to više vredi.
Izuzetan i tekst,žal za nekim prošlim,srećnijim i bezbrižnim godinama i vremenima.
Vreme i ljudi su bili srećniji,ko kaže drugačije laže,potpuno te razumem i podržavam PRIJATELJU.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Ujedno imam molbu,zahtev svim generalima,administratorima na forumu za jedno varedno unapređenje drugu ERCOVU,nadam se budućem GENERALU,zaslužio je to naš drug verujte salutiranje
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Icon_minitime04.10.15 19:18

Idemo sada bukvalno santimetarski...
Moram da vam kazem da su slike ovde delimicno nekvalitetne, zbog rupa i izbocina na putu...
Nije bilo govora pri tom uzbudzenju i nestrpljenju izaci iz vozila i slikati.
Pa nasa KARAULA se blizi covece...

[You must be registered and logged in to see this image.][/img]

[You must be registered and logged in to see this image.][/img]

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Icon_minitime04.10.15 19:20

Djida (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
Jao druže Ercove,kakva slika,kao staro vino,što starija to više vredi.
Izuzetan i tekst,žal za nekim prošlim,srećnijim i bezbrižnim godinama i vremenima.
Vreme i ljudi su bili srećniji,ko kaže drugačije laže,potpuno te razumem i podržavam PRIJATELJU.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Ujedno imam molbu,zahtev svim generalima,administratorima na forumu za jedno varedno unapređenje drugu ERCOVU,nadam se budućem GENERALU,zaslužio je to naš drug verujte salutiranje

ZASLUZIO, ZASLUZIO, ZASLUZIO - milion puta !!!!!!!!
Podrzavam molbu svim SRCEM !
Na vrh Go down
bogdan Mrdja
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 53
ČLAN OD: : 2015-04-21
DOB : 60
M(j)esto Aleksandrovo,Banat,Vojvodina

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Icon_minitime04.10.15 19:40

Prke (citat):
Idemo sada bukvalno santimetarski...
Moram da vam kazem da su slike ovde delimicno nekvalitetne, zbog rupa i izbocina na putu...
Nije bilo govora pri tom uzbudzenju i nestrpljenju izaci iz vozila i slikati.
Pa nasa KARAULA se blizi covece...

[You must be registered and logged in to see this image.][/img]

[You must be registered and logged in to see this image.][/img]

[You must be registered and logged in to see this image.]
Sad mogu i ja da se uključim ovaj put sam dobro zapamtio čistili smo sneg od karaule do Bituše da bi moglo sledovanje doći gore beše to decembar 1983 godine
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Icon_minitime04.10.15 20:52

Djida (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
Jao druže Ercove,kakva slika,kao staro vino,što starija to više vredi.
Izuzetan i tekst,žal za nekim prošlim,srećnijim i bezbrižnim godinama i vremenima.
Vreme i ljudi su bili srećniji,ko kaže drugačije laže,potpuno te razumem i podržavam PRIJATELJU.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Ujedno imam molbu,zahtev svim generalima,administratorima na forumu za jedno varedno unapređenje drugu ERCOVU,nadam se budućem GENERALU,zaslužio je to naš drug verujte salutiranje
Tako je slazem se u potpunosti sa tvojom ocjenom za naseg majora da se vanredno unapredi,jer uvijek ima izuzetaka a on je zaista jedan i vrijedan,zasluzuje drug Ercov doista to.
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Icon_minitime04.10.15 21:23

bogdan Mrdja (citat):
Prke (citat):
Idemo sada bukvalno santimetarski...
Moram da vam kazem da su slike ovde delimicno nekvalitetne, zbog rupa i izbocina na putu...
Nije bilo govora pri tom uzbudzenju i nestrpljenju izaci iz vozila i slikati.
Pa nasa KARAULA se blizi covece...

[You must be registered and logged in to see this image.][/img]

[You must be registered and logged in to see this image.][/img]

[You must be registered and logged in to see this image.]
Sad mogu i ja da se uključim ovaj put sam dobro zapamtio čistili smo sneg od karaule do Bituše da bi moglo sledovanje doći gore beše to decembar 1983 godine

Druze moj BOBO, ja sam tad vec bio kuci jer se moja oktobarska skinula septembra 1983... Snega pamtim na karauli samo malo - i to marta meseca kad sam dosao na karaulu... Vi kao januarci ste ostali duze , zapamtili i leto i zimu...
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Icon_minitime04.10.15 22:15

Djida (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
Jao druže Ercove,kakva slika,kao staro vino,što starija to više vredi.
Izuzetan i tekst,žal za nekim prošlim,srećnijim i bezbrižnim godinama i vremenima.
Vreme i ljudi su bili srećniji,ko kaže drugačije laže,potpuno te razumem i podržavam PRIJATELJU.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Ujedno imam molbu,zahtev svim generalima,administratorima na forumu za jedno varedno unapređenje drugu ERCOVU,nadam se budućem GENERALU,zaslužio je to naš drug verujte salutiranje

Najpre hvala prijatelju na razumevanju i podrsci,a zal za ljudima onakvih vrednosti mnogo veca od bilo cega.
A svi smo svedoci u kakvom sad vremenu zivimo.Niko nesme opusteno izaci van svog "dvorista" Evil or Very Mad

A veliko hvala za kandidaturu za razna sto bi rekao Radovan III,drustvena i ostala priznanja!
Mene jako raduje sama ideja od tebe DJIDA,a i podrska od mog KUHARA I PRKETA,to meni vise znaci od bilo cega drugog! HVALA sunny
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Icon_minitime04.10.15 22:23

[You must be registered and logged in to see this image.]

Definitivno ovo nije "moja"krivina,jer tad bese jako veca obala,a i ne bese ovako prozracna.
Ali kao sto vec rekoh,uspomene nek ostanu gde vec jesu,a secanje jako ozivelo gledajuci ove slike od naseg Prketa,tako da sad vec imaju kompletne delove,kao na pismenom zadatku-Uvod,razradu i zkljucak Wink Rolling Eyes Very Happy
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Icon_minitime05.10.15 14:52

Pozdrav Bitušanima, druze ercov ja sam tu imao sam nekih obaveza i još sam u istima, dosta vremena sam proveo na putu al evo kada imam vremena javim se. vidim da tema napreduje a Prke i dalje vozi krivinama prema karauli. Ja sam se sav unervozio od iscekivanja, mogu da zamislim kako je vama. U međuvremenu upoznao sam Prketovog sugrađanina, mnogo dobar momak, i rekao je da zna Prketa i da će mu prenijeti pozdrave pa tako Prke da znaš da je svijet mala prcija i da su pozdravi od mene.
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Icon_minitime05.10.15 19:39

mureZE (citat):
Pozdrav Bitušanima, druze ercov ja sam tu imao sam nekih obaveza i još sam u istima, dosta vremena sam proveo na putu al evo kada imam vremena javim se. vidim da tema napreduje a Prke i dalje vozi krivinama prema karauli. Ja sam se sav unervozio od iscekivanja, mogu da zamislim kako je vama. U međuvremenu upoznao sam Prketovog sugrađanina, mnogo dobar momak, i rekao je da zna Prketa i da će mu prenijeti pozdrave pa tako Prke da znaš da je svijet mala prcija i da su pozdravi od mene.

Hej drugarcino. cheers
Jedva cekam da dobijem pozdrav, ziv mi bio !
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Icon_minitime05.10.15 21:23

[You must be registered and logged in to see this image.]

Posto cekamo da nas Prke polako izadje iz sume,malo da ga podsetim na predele na kojima kako rece nije bio,ali znajuciga kao momka od reci,neznaci da to nece odraditi sledeci put!
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Icon_minitime05.10.15 23:45

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Posto cekamo da nas Prke polako izadje iz sume,malo da ga podsetim na predele na kojima kako rece nije bio,ali znajuciga kao momka od reci,neznaci da to nece odraditi sledeci put!
Kako je lijepo tu mislim da su vrhovi Krcina ako se ne varam,a u podnozju dali je to mozda Debarsko jezero ili..... scratch
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Icon_minitime06.10.15 0:12

Kuhar-Debar. (citat):
ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Posto cekamo da nas Prke polako izadje iz sume,malo da ga podsetim na predele na kojima kako rece nije bio,ali znajuciga kao momka od reci,neznaci da to nece odraditi sledeci put!
Kako je lijepo tu mislim da su vrhovi Krcina ako se ne varam,a u podnozju dali je to mozda Debarsko jezero ili..... scratch

Upravo tako prijatelju,vrhovi Krcina,a u zadnjem delu Debarsko jezero.
Vidis kakse i tebi memorija vraca druzecise sa nama Wink
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Icon_minitime06.10.15 1:50

Bas tako prijatelju memoriju treba podsjecati redovno jer ako to ne radis ona jednostavno zamre i to je to,a naravno i godine  cine svoje sto je i normalno.
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Icon_minitime06.10.15 8:40

Evo da se malo oddalecim od puta ka karauli spodelicu video koje je postirao na FB jedan mestanin - Bitusanin moj prijatelj na FB.
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Icon_minitime06.10.15 11:15

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Posto cekamo da nas Prke polako izadje iz sume,malo da ga podsetim na predele na kojima kako rece nije bio,ali znajuciga kao momka od reci,neznaci da to nece odraditi sledeci put!
Svaka čast na fotografiji, kako god izgledalo nepristupačno mjesto mogu da kažem da je za mene ovo raj za dušu i oči. volio bih da sam imao priliku da svojom nogom prodjem ove terene. ako je ovako lijepo na fotografiji mogu da zamislim kako je uzivo.
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Icon_minitime06.10.15 11:16

ovako je slično izgledao i moj Koritnik samo mi se čini da je ovdje mnogo strmije i oštriji vrhovi.
Na vrh Go down
Sponsored content





Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme) - Page 3 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
Na vrh 
Stranica 3/20Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 20  Next
 Similar topics
-
» Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)
»  Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: