FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO

Go down 
+19
Stazio
vargas
pera84
dpuric
East&West
lacoš
dinosaurus
vladimir
bojnik
semsudin
SveJug
ianmarkk
more6
PORUCNIK
pukovnik
Četni evidentičar
Gringo
BEOGRAD
Max Blitz
23 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutorPoruka
Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik
Četni evidentičar


BROJ POSTOVA: : 1310
ČLAN OD: : 2014-01-18
DOB : 54
M(j)esto Tu i Tamo

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Icon_minitime26.08.14 14:52

BEOGRAD (citat):
Četni evidentičar (citat):


Ali mislim, da je nepohodno naglasiti i kako drug Tito več u sedamdesetih više nije bio ključni odlučivač, več su o bitnim stvarima odlučivali pacovi što su bili prije ulizice.
Slozio bih se sa tom ocenom, uz dodatak da je on upravo najveci krivac jer je do polovine 70tih, uklonio sve one koji nisu bili poltroni. Kada se radilo o kadrovskoj politici tu je bio apsolutni gospoodar.

Da, tako sam i sam uvjeren uz napomenu, da se pre odluka konzultirao. A konzultirao se sa pogrešnima t.j. sa onima u koje je imao poverenje i sa nijma se okružio. Tako, da več i prije, baš ni u tom kadrovskom slučaju nije sasvim nezavisno odlučivao.

_________________
Audaces fortuna iuvat
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Icon_minitime26.08.14 14:58

hm.. scratch KOME DA ZVIZNEM MINUS???

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
pera84
Podpukovnik
Podpukovnik
pera84


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 6178
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Icon_minitime26.08.14 15:52

Mozemo da ga volimo ili mrzimo, iznosimo adute (licne i objektivne) za ovo ili ono, ostaje jedna cinjenica koju niko ne moze da negira:
To sto je gradio, srusilo se onog trenutka kad je prestao da ga podupire.

Drzalo je vodu dok "majstor" nije otisao.
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Icon_minitime26.08.14 17:21

dinosaurus (citat):
hm.. scratch KOME DA ZVIZNEM MINUS???

[You must be registered and logged in to see this image.]
Njemu!!!!! lol!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik
Četni evidentičar


BROJ POSTOVA: : 1310
ČLAN OD: : 2014-01-18
DOB : 54
M(j)esto Tu i Tamo

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Icon_minitime26.08.14 18:08

Gringo (citat):
dinosaurus (citat):
hm.. scratch KOME DA ZVIZNEM MINUS???

[You must be registered and logged in to see this image.]
Njemu!!!!! lol!
I to samo zbog toga što u istno nije bio diktator i što u istino nije sam odlučivao o svemu, pa i zato što nije sam odabrao jednog jedinog njegovog nasljednika i pripremio ga za naslejdstvo. Samo zbog toga.

_________________
Audaces fortuna iuvat
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Icon_minitime26.08.14 18:10

Ne odobravam to što kažeš, ali ću braniti do smrti tvoje pravo da to kažeš.

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik
Četni evidentičar


BROJ POSTOVA: : 1310
ČLAN OD: : 2014-01-18
DOB : 54
M(j)esto Tu i Tamo

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Icon_minitime26.08.14 18:14

Gringo (citat):
Ne odobravam to što kažeš, ali ću braniti do smrti tvoje pravo da to kažeš.
Bravo Gringo. Pa gde si ti i kako se osječaš? Bilo jebeno?

_________________
Audaces fortuna iuvat
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Icon_minitime26.08.14 18:15

Bilo pa prošlo...prvi ciklus završio, sjedeći ako bude trebalo..... za 3 mjeseca!!!!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik
Četni evidentičar


BROJ POSTOVA: : 1310
ČLAN OD: : 2014-01-18
DOB : 54
M(j)esto Tu i Tamo

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Icon_minitime26.08.14 18:22

Gringo (citat):
Bilo pa prošlo...prvi ciklus završio, sjedeći ako bude trebalo..... za 3 mjeseca!!!!
Svaka čast i sve dobro.

_________________
Audaces fortuna iuvat
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West


Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2557
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 68
M(j)esto BG

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Icon_minitime26.08.14 20:09

bojnik (citat):

Vratio bi ja oteto, da nebude zabune, ali.... plemićkoj kasti bi ispostavio debeli račun za održavanje, bivšim buržujima samo upisao dionice (mada je sada kasno za to), crkvi nebi dao ništa jer i sam Bog nije materijalista, i to samo iz razloga kojega ponavljam već nekoliko puta, a bio bi stvarno cinik da ne konstatiram slijedeće: narodi s područja bivše Jugoslavije (ili ako nekima odgovara SFRJ) iza II svj.rata su debelo zasukali rukave i obnovili ratom porušenu zemlju, ulagali su svoju krv i znoj odričući se svega, da ne spominjem silne radne akcije, industrijalizaciju, itd, itd. Da su tada i kasnije počinjene nove nepravde, jesu, da je tada netko patio i bio čak lišen slobode i života, je. No činjenica je da JBT nebi mogao vladati bez takvih metoda (montirani procesi, nacionalizacija, kolektivizacija, konfiskacija, samoupravni socijalizam itd), bez jake Partije, armije, milicije i tajnih službi, vješto igrajući na dvije stolice između istoka i zapada, rezime svega je općepoznata stvar da umjetna tvorevina nema dugoročnog opstanka ako nije na zdravim osnovama, a poslije smrti JBT to se debelo pokazalo. Iz nekakvih mišijih rupa su izmigoljili raznorazni partijski ljigavci, birokrate, poltronstvo je uzelo maha u svim sferama društva, inflacija je nagrizla već ionako trulo društvo, a glomazn armija na sve to nije imala odgovora. Slijed toga je svatko zase, pa kako bude. Dalje neću komentirati, svi smo mi živi svjedoci ludila koje i dalje traje. salutiranje

Bojniče, ti kao postavljač ove teme napisao si reči koje se slobodno mogu uzeti-iskoristiti kao njen zaključak cheers

_________________
Bata Nidža, zvani Đole, u slobodno vreme iskusni politički radnik
Na vrh Go down
Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik
Četni evidentičar


BROJ POSTOVA: : 1310
ČLAN OD: : 2014-01-18
DOB : 54
M(j)esto Tu i Tamo

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Icon_minitime26.08.14 20:46

East&West (citat):
bojnik (citat):

Vratio bi ja oteto, da nebude zabune, ali.... plemićkoj kasti bi ispostavio debeli račun za održavanje, bivšim buržujima samo upisao dionice (mada je sada kasno za to), crkvi nebi dao ništa jer i sam Bog nije materijalista, i to samo iz razloga kojega ponavljam već nekoliko puta, a bio bi stvarno cinik da ne konstatiram slijedeće: narodi s područja bivše Jugoslavije (ili ako nekima odgovara SFRJ) iza II svj.rata su debelo zasukali rukave i obnovili ratom porušenu zemlju, ulagali su svoju krv i znoj odričući se svega, da ne spominjem silne radne akcije, industrijalizaciju, itd, itd. Da su tada i kasnije počinjene nove nepravde, jesu, da je tada netko patio i bio čak lišen slobode i života, je. No činjenica je da JBT nebi mogao vladati bez takvih metoda (montirani procesi, nacionalizacija, kolektivizacija, konfiskacija, samoupravni socijalizam itd), bez jake Partije, armije, milicije i tajnih službi, vješto igrajući na dvije stolice između istoka i zapada, rezime svega je općepoznata stvar da umjetna tvorevina nema dugoročnog opstanka ako nije na zdravim osnovama, a poslije smrti JBT to se debelo pokazalo. Iz nekakvih mišijih rupa su izmigoljili raznorazni partijski ljigavci, birokrate, poltronstvo je uzelo maha u svim sferama društva, inflacija je nagrizla već ionako trulo društvo, a glomazn armija na sve to nije imala odgovora. Slijed toga je svatko zase, pa kako bude. Dalje neću komentirati, svi smo mi živi svjedoci ludila koje i dalje traje. salutiranje

Bojniče, ti kao postavljač ove teme napisao si reči koje se slobodno mogu uzeti-iskoristiti  kao njen zaključak cheers

I pri tome se može otvoriti tema o zaista umjetnoj tvorevini na mnogo nezdravijim osnovama, koja je loša kopija koncepta Edvarda Kardelja. I za čuda svi se grebemo da smo deo nje. Svaki kraj je prilika za početak nešto novog, samo kad je to novo slabije od prošlog, onda baš ne valja.  Rolling Eyes

_________________
Audaces fortuna iuvat
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Icon_minitime26.08.14 20:51

Četni evidentičar (citat):

I pri tome se može otvoriti tema o zaista umjetnoj tvorevini na mnogo nezdravijim osnovama, koja je loša kopija koncepta Edvarda Kardelja. I za čuda svi se grebemo da smo deo nje. Svaki kraj je prilika za početak nešto novog, samo kad je to novo slabije od prošlog, onda baš ne valja.  Rolling Eyes

+ Twisted Evil

...................ne žaleći da u tom grebanju dam i svoj život...zakletva EU...
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Icon_minitime26.08.14 21:10

dinosaurus (citat):
...................ne žaleći da u tom grebanju dam i svoj život...zakletva EU...

Mislim da brojiš sitno do te zakletve. Laughing
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Icon_minitime26.08.14 21:26

Max Blitz (citat):
dinosaurus (citat):
...................ne žaleći da u tom grebanju dam i svoj život...zakletva EU...

Mislim da brojiš sitno do te zakletve. Laughing

Neka se EU samo nada... Very Happy Very Happy
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Icon_minitime26.08.14 21:30

dinosaurus (citat):
Max Blitz (citat):
Mislim da brojiš sitno do te zakletve. Laughing

Neka se EU samo nada... Very Happy Very Happy

Zar ne želiš da se malo opet družimo? Surprised Smile

Na vrh Go down
vargas
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 374
ČLAN OD: : 2013-05-29
DOB : 55
M(j)esto Ludbreg

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Icon_minitime26.08.14 21:30

Dinosaurus, još malo i predat ćete se bez ispaljenog metka ko mi i Slovenci. Svi koje znam glasali su protiv predaje, a ipak je pobijedila većina za predaju.
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik
semsudin


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1435
ČLAN OD: : 2013-03-11
DOB : 56
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Icon_minitime26.08.14 21:32

I nakon 34 godine stari se je održao u mnogim gradovima.Istina negdje su ga istisnuli iz gradova i izgubio je imena ulica trgova ali se i vraća.U Ljubljani mu je vraćena ulica dok u Zagrebu trg koji još  nosi njegovo ime opstaje.U mojoj V.Kladuši vraćena su imena ulica pa tako i ulica maršala Tita je stavljena kao kompromis i niko se ne buni.Biće njega još po ulicama i trgovima uvjeren sam.
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Icon_minitime26.08.14 21:33

dinosaurus (citat):


Neka se EU samo nada... Very Happy Very Happy
Dino totalno ste okruženi-opkoljeni Very Happy .Još mali i sljedi-anschluss
[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Icon_minitime26.08.14 21:36

Max Blitz (citat):
dinosaurus (citat):
Max Blitz (citat):
Mislim da brojiš sitno do te zakletve. Laughing

Neka se EU samo nada... Very Happy Very Happy

Zar ne želiš da se malo opet družimo?
Surprised  Smile


Ne znam da li će EU imati razumevanje za naše druženje Rolling Eyes
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Icon_minitime26.08.14 21:38

lacoš (citat):
dinosaurus (citat):


Neka se EU samo nada... Very Happy Very Happy
Dino totalno ste okruženi-opkoljeni Very Happy .Još mali i sljedi-anschluss
[You must be registered and logged in to see this image.]
Pokleknuti će oni uskoro.....kao i mlada i reči sudbonosno DA¨!!!""""

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Icon_minitime26.08.14 21:39

Četni evidentičar (citat):
...
I pri tome se može otvoriti tema o zaista umjetnoj tvorevini na mnogo nezdravijim osnovama, koja je loša kopija koncepta Edvarda Kardelja. I za čuda svi se grebemo da smo deo nje. Svaki kraj je prilika za početak nešto novog, samo kad je to novo slabije od prošlog, onda baš ne valja.  Rolling Eyes

To sigurno ne, i sa ovom temom je priča često na "tankom ledu" (ali mora se priznati, uz povremene "iskrice", ipak je dosta korektna i tolerantna razmjena stavova). zatvor
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Icon_minitime26.08.14 21:51

lacoš (citat):
dinosaurus (citat):


Neka se EU samo nada... Very Happy Very Happy
Dino totalno ste okruženi-opkoljeni Very Happy .Još mali i sljedi-anschluss
[You must be registered and logged in to see this image.]

Lacoš,opkoljeni kao Užička republika Very Happy
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Icon_minitime26.08.14 21:54

dinosaurus (citat):

Lacoš,opkoljeni kao Užička republika Very Happy
Upravo tako.
Samo da se vratimo na bit.Nema druga Jože da vas izvede na slobodni teritorij Laughing

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik
Četni evidentičar


BROJ POSTOVA: : 1310
ČLAN OD: : 2014-01-18
DOB : 54
M(j)esto Tu i Tamo

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Icon_minitime26.08.14 21:57

vargas (citat):
Dinosaurus, još malo i predat ćete se bez ispaljenog metka ko mi i Slovenci. Svi koje znam glasali su protiv predaje, a ipak je pobijedila većina za predaju.
Zar nije to čudno? A, da nisu posredi neke priredbe i montirane stvari? Ma ne, to je rezervirsano samo za optuživanje prošlog vremena.
A moglo bi više biti nešto u vezi pameti ljudskog roda, što je napominjao Maxe, pa sam mu odgovorio, da smo ljudi skloni tome, da čemo odabrati onu lošiju variantu, kad se ima mogučnost birati. 

I zato kažem ja, bolje bi bilo imati jednog demokratičnog diktatora.

_________________
Audaces fortuna iuvat


Četni evidentičar: komentar modifikovan dana: 26.08.14 22:36; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Icon_minitime26.08.14 21:59

vargas (citat):
Dinosaurus, još malo i predat ćete se bez ispaljenog metka ko mi i Slovenci. Svi koje znam glasali su protiv predaje, a ipak je pobijedila većina za predaju.

Vargas i kod nas će biti tako verovatno,ja lično i nemam neko mišljenje a i da imam,koga je briga...
Možda je i vreme da se prestane pišati uz vetar..mislim na nas,,
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Icon_minitime26.08.14 22:00

lacoš (citat):
dinosaurus (citat):

Lacoš,opkoljeni kao Užička republika Very Happy

Upravo tako.
Samo da se vratimo na bit.Nema druga Jože da vas izvede na slobodni teritorij Laughing

Može bit da Srbija ide putem Švicarske, a da još to ne znamo. scratch  Smile

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Icon_minitime26.08.14 22:01

lacoš (citat):
dinosaurus (citat):

Lacoš,opkoljeni kao Užička republika Very Happy
Upravo tako.
Samo da se vratimo na bit.Nema druga Jože da vas izvede na slobodni teritorij Laughing

Nema Jože a nema ni slobodne teritorije... Very Happy
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Icon_minitime26.08.14 22:07

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Icon_minitime26.08.14 22:08

dinosaurus (citat):

Nema Jože a nema ni slobodne teritorije... Very Happy
Pa zar je Yul Brynner srušio baš sve mostove Laughing

ps:kako nema slobodni teritorij,a ovi što su desantirali preko bare Wink

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
pera84
Podpukovnik
Podpukovnik
pera84


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 6178
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Icon_minitime26.08.14 22:12

lacoš (citat):
dinosaurus (citat):

Nema Jože a nema ni slobodne teritorije... Very Happy
Pa zar je Yul Brynner srušio baš sve mostove Laughing

ps:kako nema slobodni teritorij,a ovi što su desantirali preko bare Wink

Batine Batine Batine


lol!
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Icon_minitime26.08.14 22:23

lacoš (citat):
Pa zar je Yul Brynner srušio baš sve mostove Laughing

ps:kako nema slobodni teritorij,a ovi što su desantirali preko bare Wink

Propustiću komentar,jer će Pera opet da raspali po Yugu...ponosu evropske industrije Very Happy
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Icon_minitime26.08.14 23:11

Max Blitz (citat):
dinosaurus (citat):
Max Blitz (citat):
Mislim da brojiš sitno do te zakletve. Laughing

Neka se EU samo nada... Very Happy Very Happy

Zar ne želiš da se malo opet družimo? Surprised  Smile

Ma, ajmo u EU, da i nju s*ebemo lol!

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik
BEOGRAD


Prim(j)eran Vojnik PV
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 1648
ČLAN OD: : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Icon_minitime27.08.14 2:36

Citat :
Prema statističkim podacima iz 1967. godine oko 50 posto direktora jugoslavenskih privrednih poduzeća nije imalo više od osnovne škole, a samo 14 posto imalo je više i visoko obrazovanje. Od tog broja samo osnovnu školu imalo je čak 25 posto komercijalnih i financijskih te 26 posto tehničkih direktora. Iako se reizborima i provjerama stručnosti ta situacija nastojala promijeniti, stanje je i dalje bilo loše. Od 1107 ponovno izabranih direktora i dalje je čak 43 imalo samo 4, a njih 182 samo 8 razreda osnovne škole. Pretpostavljajući da su glavne reference tim direktorima bile borbe iz NOB-a na Sutjesci i Neretvi te društveno-politički rad, takvi rezultati nisu veliko iznenađenje, no iznenađuje školska sprema novoimenovanih direktora: od njih 269 čak ih je 9 imalo samo 4, a 14 samo 8 razreda osnovne škole. Oko 40 posto bili su kvalificirani i visokokalificirani radnici. Iz toga je jasno da je nepovoljna obrazovna struktura bila glavni razlog zbog kojeg se nisu mogle provoditi mjere gospodarske reforme. Usprkos tome, ekonomska situacija u Jugoslaviji počela se polako mijenjati nabolje, no za to je bila potrebna i bitna transformacija cijelog društva. Međutim, ni političke elite ni građani nisu bili sigurni u kojem bi smjeru ta transformacija trebala ići. Izgradnja potrošačkog, ali socijalističkog društva bila je jugoslavenski specifikum."

'Jugoslavija i svijet 1968.' Hrvoje Klasić
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Icon_minitime27.08.14 3:17

BEOGRAD (citat):
Prema statističkim podacima iz 1967. godine oko 50 posto direktora jugoslavenskih privrednih poduzeća nije imalo više od osnovne škole, a samo 14 posto imalo je više i visoko obrazovanje....

Moj otac je bio brodski mehaničar za dizel motore po struci.
Počeo je raditi sa 18 godina, s 20 je otišao tri godine u JRM, nakon toga se ponovo vratio u isto brodogradilište na posao.
Stalno do lakta u ulju i mazivima, nije bio lagan posao.

Jednog lijepog dana, došao je poziv od brodogradilišta za zainteresirane mlade (dobre) radnike, tko želi ići na studij strojarstva u Zagreb.
Prijavila se njih nekolicina i otišli su.
Za vrijeme studija, imali su stipendiju s kojom se moglo skromno preživjeti i plaćati podstanarski stan, te im je za vrijeme studija tekao radni staž.
Nakon završetka studija mlade inženjere je čekao ponovo posao u brodogradilištu, ovog puta na neka malo drugačija radna mjesta.
Eto, i toga je bilo za vrijeme JBT. Smile
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik
BEOGRAD


Prim(j)eran Vojnik PV
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 1648
ČLAN OD: : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Icon_minitime27.08.14 3:27

Da ne ispadne kako ja samo negativno o Brozu, obrazovanje je u to vreme sigurno bilo bolje nego sto je danas, barem kada je u pitanju Srbija. Skoro sam citao kako je u alarmantnom porastu broj dece sa samo osnovnim obrazovanjem ali i onih koji napustaju i to osnovno. U njegovo vreme je osnovna skola bila zakonska obaveza i to je jedan od pozitivnih primera prisile.
Takodje , sa izuzetkom partizanske generacije, fakulteti su se zavrsavali sa puno ulozenog truda, dok se danas vrlo cesto samo stampaju diplome. Ako je nesto u tom sistemu valjalo onda je to bilo skolstvo. Definitivno je bilo prostora za unapredjenje i "suvarica" je bila prilican promasaj ali barem je univerzitetsko obrazovanje bilo na pristojnom nivou.
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6171
ČLAN OD: : 2011-01-25

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Icon_minitime27.08.14 10:21

ako je predsednik drzave masinbravar,ministar unutrasnjih poslova abadzija  zasto director  mora imati vise od 4 razreda osnovne skole? uslov za neki visi polozaj je bio I zatvorski staz pre rata ,mislim sto vise to bolje. pa I u zatvoru se nauci nesto, to je zivotna skola
Na vrh Go down
Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik
Četni evidentičar


BROJ POSTOVA: : 1310
ČLAN OD: : 2014-01-18
DOB : 54
M(j)esto Tu i Tamo

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Icon_minitime27.08.14 11:03

Pa mogu reči i ja na svom primeru i ako tad več nije bilo druga TITA, da u poduzečima  baš i nije bilo tako u vezi pozicija i (ne)obrazovanja. Naime kad sam se posle JNA zaposlio, dobio sam tu priliku samo za odredđeno vreme t.j. za opravljanje pripravništva. U firmi sam dobio matični broj 1197, što znači, da nas je bilo tad toliko zaposlenih. Na moju sreču u to vreme zbog deficita kadra metalurga, odredio je generalni direktor, da firma  IBE iz Ljubljane opravi selekciju i testira sve zaposlene koji su mlađi od 25 godina. Pa je bilo dilema, dali idemo na testiranje i pripravniki i odlučilo se da idu sasvim svi. Na tom testiranju bilo nas je 284, trajalo je tri dana i u stvari se je ugotavljao i merio kvocient inteliigencije. Prošao sam najbolje isto tako odmah iza mene još jedan bravar i iza njega inžinjer kemije. 

Odluka je bila, da trojica nas najboljih idemo na studij metalurgije i da primamo platu, kao da što radimo, da nam teče radna doba i da se nam plate troškovi nastane, prehrane i prevoza. 

No ja sam to odbio, kako mi je kemija jako mrska, a ima je puno na metalurgiji, pa sam morao kod generalnog direktora na razgovor. Tad on meni iznese, da nisam ja svetsan kakve su to beneficje i da mu nije jasno zašto odbijam. Tad sam mu pojasnio, da ne volim kemiju i da ne želim raditi ko metalurg i da bi rado prihvatio tu mogučnost za študij ekonomije. Rečeno mi, da se mi takva mogučnost za študij ekonomije ne može pružati, kako ima ekonomista i previše ali fali metalurga ali da to ne znači, da ču ja morat posle svu vreme raditi ko metalurg i da ima završenu metalurgiju i tehnički direktor...   Ipak nisam prihvatio. Ponovo sam zvan kod njega na razgovor za tri dana i tad mi izneo ako sam svestan, da kad mi završi pripravništvo, da se mi neče produžiti radno razmerje, a ako idem na študij automatično mi se pretvara u radno razmerje za nodređeno vreme i sklapa se ugovor kojim se obavežem redovito polagati sve ispite. Pa naravno pristao sam na taj studij što se zvao studij iz rada.

Sve sam tri godine redovno opravljao ispite i napravio sve izpite iz kemije (organska, anorganska, analizna i procesna kemija) ali je 1992 firma otišla u stečaj u glavnom zbog izgube jugoslovanskog tržišta. Ali ipak to nije bio glavni razlog. Naime u međuvremenu se raspala i država, pa su došli na pozicijju doslovice kreteni bez ikakvog znanja i sposobnosti. Zamjenili su dotadašnjeg dugodišnjeg generalnog direktora, kako su ustanovili, da nije primeran kadar, ma da je imao program kako se prestrukturirati i sasvim se orentirati na nemačko tržište.  Jedino je on mogao tad spasiti firmo ali ne, na njegovo mesto stavljen je kretenđija i naravno, da je firma propala i otišla u nepovrat.   Pa sam tad i ja opustio taj studij, što mi je bila možda greška ali sam kasnije uz rad ipak završio sasvim od početka ekonomiju. Ipak sam tad od tog kretenđije ispred samog stečaja, za kojeg se javno još ni nije znalo (ali sam ga intuicijom i znajuči njegov domet pretpostavio) zahtevao otpravninu i otštetu i to dobio, kako sam ispunjavao sve uslove iz ugovora te sam pre sam kraj napustio firmo. Kao zanimljivost, posle je taj kretenđija postao i ministar financija u vladi RS, pa imao je iskustvo zar ne? Još nekoliko kasnije postao je strankarskim i političkim protekcionizmom glavni šef (precjednik nadzornog odbora) firme u kojoj sam radio do nedavno. No on je u istino ponavljao 4. razred osnovne škole i ne može sastaviti nekoliko reči bez mucanja. Pa zar je čudno u kakvoj je ekonomskoj situaciiji Slovenija? E nije. 

I kad več neki sasvim bez podlage kritkujete ono doba, onda sasvim bez podlage istotako hvalite kao mnogo dobar sistem obrazovanja. Nije tačno. Eksperimentalna uvedba usmerenog izobraževanja 1975 i generalna uvedba 1981, bila je glupost i pogreška. Isto tako ni univerzitetsko obrazovanje nije bilo neki presežak. Ima i danas onakvih koji su tad završili upornuščom i polaganjem jednog istog ispita od sedam puta i više.  Dobro mi je poznat takav konkretan primer strojarskog inžinera, koji je idiote "par excelence" i danas je rukovodioc u financijskoj firmi (na tu mesto stavio ga onaj kretenđija - ex financijski ministar). Ali je bilo tad obrazovanje besplatno i ako je neko imao potenciala onda se mogao školovati sasvim na troškove države (plačena hrana i namještaj, knjige, čak i rotringi...), ne gledajuči, dali je dete kolaboracionista. Da bilo je tako.

_________________
Audaces fortuna iuvat


Četni evidentičar: komentar modifikovan dana: 27.08.14 12:49; prepravljeno ukupno 5 puta
Na vrh Go down
Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik
Četni evidentičar


BROJ POSTOVA: : 1310
ČLAN OD: : 2014-01-18
DOB : 54
M(j)esto Tu i Tamo

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Icon_minitime27.08.14 11:18

vladimir (citat):
ako je predsednik drzave masinbravar,ministar unutrasnjih poslova abadzija  zasto director  mora imati vise od 4 razreda osnovne skole? uslov za neki visi polozaj je bio I zatvorski staz pre rata ,mislim sto vise to bolje. pa I u zatvoru se nauci nesto, to je zivotna skola
Največi problem danšnje dobi su "eduacted fools" ima jih nebroj. Pa danas su svi rukovodioci u firmama, precjedniki vlada i precjedniki republika ex SFRJ i svi ministri mnogo obrazovani.  Pa kakva je situcija? Nikakva jer su to obrazovane budale, a uz to su nažalost još i mnogo pokvareni. 

Mašin bravar, drug Tito imao je u malom prstu ekstremno visoko obrazovanje. Završio bi on lahkočom i više doktorata. Ali ono što je najbitnije, imao je on zdrave pameti i karizme, a uz to ništa nije ukrao za sebe i svoje bliske. Ima li toga danas? Nema!

_________________
Audaces fortuna iuvat
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Icon_minitime27.08.14 15:22

Četni evidentičar (citat):
... Največi problem danšnje dobi su "eduacted fools" ima jih nebroj. ...
Imaš +, pogodio si u centar.
Sa takvim kadrovima ne možeš ništa. Ne znam kako je po univerzitetima u Evropi ali ovdje su "Bolonja" i privatni fakulteti "izbacili" mnogo takvih "stručnjaka", neki nikada nisu ni vidjeli fakultet na kom su diplomirali ili čak doktorirali. Shocked
Na vrh Go down
gerard ford
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1585
ČLAN OD: : 2014-03-12
M(j)esto Jaska

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Icon_minitime27.08.14 20:35

Privatni tkz. fakulteti su problem ili blago kazano velika nepoznanica,dok državni još uvijek nude ali i  traže zavidan nivo znanja.Pa to se vidi već kod upisa gdje na privatne fakultete u pravili idu oni koji ne uspiju upisati neki od državnih visokoškolskih ustanova.Mislim da su  ti novi plaćeni fakulteti  naj češće samo pokriće za posao prek veze.
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Icon_minitime28.08.14 0:02

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
halo 92
Desetar
Desetar



BROJ POSTOVA: : 280
ČLAN OD: : 2014-08-22
M(j)esto Beograd

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Icon_minitime28.08.14 1:39

Četni evidentičar (citat):
Največi problem danšnje dobi su "eduacted fools" ima jih nebroj. Pa danas su svi rukovodioci u firmama, precjedniki vlada i precjedniki republika ex SFRJ i svi ministri mnogo obrazovani.  Pa kakva je situcija? Nikakva jer su to obrazovane budale, a uz to su nažalost još i mnogo pokvareni. 

Mašin bravar, drug Tito imao je u malom prstu ekstremno visoko obrazovanje. Završio bi on lahkočom i više doktorata. Ali ono što je najbitnije, imao je on zdrave pameti i karizme, a uz to ništa nije ukrao za sebe i svoje bliske. Ima li toga danas? Nema!

Na osnovu novootvorenih arhiva u Rusiji i drugde, došlo se do vrlo jasnih dokaza da JBT uopšte nije bio mašinbravar. Imao je mnogo više obrazovanja.
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Icon_minitime28.08.14 2:00

halo 92 (citat):
Četni evidentičar (citat):
Največi problem danšnje dobi su "eduacted fools" ima jih nebroj. Pa danas su svi rukovodioci u firmama, precjedniki vlada i precjedniki republika ex SFRJ i svi ministri mnogo obrazovani.  Pa kakva je situcija? Nikakva jer su to obrazovane budale, a uz to su nažalost još i mnogo pokvareni. 

Mašin bravar, drug Tito imao je u malom prstu ekstremno visoko obrazovanje. Završio bi on lahkočom i više doktorata. Ali ono što je najbitnije, imao je on zdrave pameti i karizme, a uz to ništa nije ukrao za sebe i svoje bliske. Ima li toga danas? Nema!

Na osnovu novootvorenih arhiva u Rusiji i drugde, došlo se do vrlo jasnih dokaza da JBT uopšte nije bio mašinbravar. Imao je mnogo više obrazovanja.
U svakom slucaju u godinama svakog od nas na forumu, imao je vise znanja nego sto ga trenutno mi imamo.
Mozemo samo da mu zavidimo, da ga mrzimo, da mu se divimo, da ga postujemo ili volimo.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Icon_minitime28.08.14 7:29

PORUCNIK (citat):
U svakom slucaju u godinama svakog od nas na forumu, imao je vise znanja nego sto ga trenutno mi imamo.
e Pope, baš si me nasmijao [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Icon_minitime28.08.14 8:14

Optimizam je možda nedostatak informacija. lol!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Icon_minitime28.08.14 9:38

Gringo (citat):
Optimizam je možda nedostatak informacija. lol!

Ili stav pojedinca. Exclamation Smile

_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Icon_minitime28.08.14 9:48

mene još uvijek fascinira i nakon sveg ludila koja su prohujala ovim područjem, da ima puno (moje osobno mišljenje i previše) štovatelja lika i djela JBT, mogu to shvatiti, no nemogu shvatiti isto tako činjenicu da ta većina nas ostale koji JBT vidimo iz drugog ugla, želi u starome maniru i postupcima svojstveno Partiji i "narodnome sudu" riješiti. No kako je "demokracija" svatko ima pravop iznositi svoje mišljenje, ali i uvažavati tuđe, ne prelazeći liniju opće društveno prihvatljivog ponašanja.


bojnik: komentar modifikovan dana: 28.08.14 12:26; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik
semsudin


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1435
ČLAN OD: : 2013-03-11
DOB : 56
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Icon_minitime28.08.14 10:15

Kamo sreće da je TITO bio barem 20 godina mlađi sve ovo što smo doživjeli i preživjeli mislim da se nebi desilo.Pošto je bio vizionar  i pratio je procese u svijetu znao bi on i sa Jugoslaviom kako da je transformiše u društvo koje se zove EU i da igra važniju ulogu nego što je igraju Slovenija,Hrvatska pa i ostale države koje još nisu a pretenduju da to budu.Mali smo i slabi smo pojedinačno da nas bilo ko bilo šta pita.
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Icon_minitime28.08.14 10:50

Kad več bojnik stavi razglednicu ovog lijepog otočića da dodam nekoliko informacija Very Happy .Od 1949 pa do 1956 na otoku je ljetovao 16.101 turista preko ove ili one turističke agencije.Spisak turista možete vidjeti na [You must be registered and logged in to see this link.]


ps:jednom je jedan moj prijatelj rekao jednu istinu,a ona glasi:nekad je na golom otoku robijalo 16000 ljudi, a mi svi ostali smo dobro živjeli.Sada dobro živi 16000 ljudi, a mi drugi živimo ko da smo na golom otoku.

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Icon_minitime28.08.14 12:00

lacoš (citat):
Kad več bojnik stavi razglednicu ovog lijepog otočića da dodam nekoliko informacija Very Happy .Od 1949 pa do 1956 na otoku je ljetovao 16.101 turista preko ove ili one turističke agencije.Spisak turista možete vidjeti na [You must be registered and logged in to see this link.]


ps:jednom je jedan moj prijatelj rekao jednu istinu,a ona glasi:nekad je na golom otoku robijalo 16000 ljudi, a mi svi ostali smo dobro živjeli.Sada dobro živi 16000 ljudi, a mi drugi živimo ko da smo na golom otoku.
[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Sponsored content





IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 4 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO
Na vrh 
Stranica 4/10Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO
» Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg
» IN MEMORIAM-Vlada Divljan
» In Memoriam: Predrag Lakić - Laki (1955 - 2014)
» Maršal Tito Priština 89/90

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: VOJNA PLATFORMA :: Vojna Historija / Vojna Povijest / Војна историја-
Idi na: