FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Kasarna Dugo Selo

Go down 
+62
BFwashere
BKelmendi
Vuk Đ.
staža/20
predragpego
Zoran L.
Mirko Dobrnjac
joža82
rudolf
avgust 85
2.četa Dugo Selo
Miro Salaj
Saša 7464/19
pera84
Sretenko Maric
Sretenko
ČVRRV
Aprilac64
Dragoslav
ZLAYA_67
Tuzlak 81/82
Vanja
zlatokosi
zwrkan
tuzlak01
J.Markovic
mkostic
causevic hajro
Dugoselo
odaaaa
ZLATKO67
GROM
Kalfa
narednik1971
longvillage
Hdamir
palčič
East&West
marijo71
Brkakougar
karateka
Saša 7464
Caka
JanuziMejdi
ZAGORAC
zvezda
Trovač
Cato ko Vukovica
M.No
1988-1989
Matjaž1970
max1211
LiS55
Srdjan Avramov
bgd
milutins
Guster 1991
Max Blitz
pukovnik
vladimir
SveJug
Tenkić
66 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
AutorPoruka
Srđan Avramov
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2021-10-12

Kasarna Dugo Selo - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 7 Icon_minitime16.02.22 12:39

Magacin u Prečecu smo hranili iz našeg restorana, Tamić vozio hranu na stražu br2, pa išao u Prečec.
Nemam pojma ko je tamo davao stražu i popunjavao sastav, Dugo Selo nije.
Možda je neko od starešina išao, ali ja ne znam.
Magacini nečega su bili tamo, ali čega, niko nije pričao.
Timotijević Bojan, naš gene, zvani Timotije, ili Svinjar 😂😂😂
Ne znam kako je Gnjidić uspeo da vas pomeša 🤣🤣🤣

BFwashere voli ovaj upis

Na vrh Go down
BFwashere
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2021-08-27

Kasarna Dugo Selo - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 7 Icon_minitime21.02.22 9:00

Srđan Avramov (citat):
Magacin u Prečecu smo hranili iz našeg restorana, Tamić vozio hranu na stražu br2, pa išao u Prečec.
Nemam pojma ko je tamo davao stražu i popunjavao sastav, Dugo Selo nije.
Možda je neko od starešina išao, ali ja ne znam.
Magacini nečega su bili tamo, ali čega, niko nije pričao.
Timotijević Bojan, naš gene, zvani Timotije, ili Svinjar 😂😂😂
Ne znam kako je Gnjidić uspeo da vas pomeša 🤣🤣🤣
HAHA, ma nemam pojma odakle to Gnjidicu. Samo bi dreknuo preko piste> "Timotijevicu!"  Skoro da sam bio navikao da se  odazivam na to obzirom da je Bojan bio "odsurtan"
Na vrh Go down
Tuki
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 41
ČLAN OD: : 2015-03-14
DOB : 62

Kasarna Dugo Selo - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 7 Icon_minitime28.02.22 18:44

Puno hvala, Gušter Srđan Avramov! 
     Teško da ću od nekoga više saznati. Očigledno je tamo uvijek bilo malo vojnika, pa je tim manja vjerojatnost da će se netko od njih ovdje javiti.

BFwashere voli ovaj upis

Na vrh Go down
Tuki
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 41
ČLAN OD: : 2015-03-14
DOB : 62

Kasarna Dugo Selo - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 7 Icon_minitime23.05.22 23:15

[You must be registered and logged in to see this link.]

          Prečec
     Evo, malo sam prekopavao po bespućima Interneta, pa sam ipak našao neke linkove/članke u kojima se spominje vojno skladište u Prečecu. Tu gore su spokmenuti. Dakle, spominje se 4000 tona različitog streljiva. 
     Znamo da povijest piše pobjednik, pa ako čitate, uzmite to u obzir.
Na vrh Go down
Saša0101
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2022-11-11

Kasarna Dugo Selo - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Dugo Selo 88/89   Kasarna Dugo Selo - Page 7 Icon_minitime11.11.22 19:10

Ima li nekog? 3 četa OMJ

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Saša0101
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2022-11-11

Kasarna Dugo Selo - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 7 Icon_minitime12.11.22 1:18

pukovnik (citat):
M.No (citat):
U varazdin su bile stacionirane jedinice sa vojnim vozilima u kasarn smo jednu vecer isli na popunugoriva

Baš i ne razumijem ovaj post jer ne vidim poveznicu Dugog Sela i Varaždina osim što su u oba bile kasarne. No dobro, valjda je to danak želji za pisanjem o svemu i svaćemu pa makar i bez veze.
Kasarna Dugo Selo je pripadala Varaždinu!
Na vrh Go down
Saša0101
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2022-11-11

Kasarna Dugo Selo - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 7 Icon_minitime12.11.22 1:20

Trovač (citat):
pukovnik (citat):
M.No (citat):
U varazdin su bile stacionirane jedinice sa vojnim vozilima u kasarn smo jednu vecer isli na popunugoriva

Baš i ne razumijem ovaj post jer ne vidim poveznicu Dugog Sela i Varaždina osim što su u oba bile kasarne. No dobro, valjda je to danak želji za pisanjem o svemu i svaćemu pa makar i bez veze.

Ako se dobro sećam, u moje vreme (septembar 88/89) pored komande stana, veze, tehničke službe i sl. koji su pripadali originalnoj dugoselskoj jedinici (oklopna ili mehanizovana 31. brigada u rezervi, valjda, ne sećam se detalja, čija se tehnika i naoružanje nalazila u hangarima u šumi) u kasarni je bio smešten i 2. mehanizovani bataljon 32. brigade iz Varaždina. Tada mu je komandant bio kapetan prve klase, kasnije major Zlatomir Gnjidić. Bataljon je bio borbeno gotova jedinica i pripadao je Varaždinskom korpusu kojim je tada komandovao general-major Jevrem Cokić. Bataljon nije pripadao vojnoj pošti Dugog Sela, već Varaždina (V.P. 7464). 

Jedinica je preuzela borbenu gotovost nakon završnog logorovanja obuke na Slunju u martu 1989. i vrlo brzo je velik deo, u aprilu, poslat u otkomandu na Kosovo.
Služio sam kod kapetana Mirkovića u I četi kao operater na BVP-u. Sećam se još starijeg vodnika Kostića i zastavnika Mihića iz I čete. Sećam se da je II četom komandovao kapetan Vuković, da je bezbednjak bio potporučnik Viktor Jurleka. Ostala imena su mi, nažalost, izvetrela iz sećanja.

Pozdrav svima
Sve je tačno.
Na vrh Go down
Srđan Avramov
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2021-10-12

Kasarna Dugo Selo - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 7 Icon_minitime19.11.22 13:30

U kom smislu je Dugo Selo pripadalo Varaždinu?
Sem ako ne misliš na to da je komanda divizije bila u Varaždinu....
Nego, jesi napisao godinu službe, koja četa , koji bataljon? Mislim, 3.četa OMJ, pa da pogađamo?
Pešadija ili tč?
Na vrh Go down
BFwashere
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2021-08-27

Kasarna Dugo Selo - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 7 Icon_minitime05.12.22 18:01

Ma nije Dugo Selo pripadalo Varazdinu nego su varazdinci pod BG om bili smesteni u u Dugom Selu koje je
vec posle 86/87  bilo prevedeno u rezervni status sa umanjenim brojnim stanjem ili nesto u tom smislu. U svakom slucaju posle skracenja vojnog roka na 12 meseci uvedeni su oklopno-mehanizovani bataljoni pod borbenom gotovoscu (BG) sto smo i mi avgust85 iskusili od  decembra 85. do maja 86.



[You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
Srđan Avramov
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2021-10-12

Kasarna Dugo Selo - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 7 Icon_minitime10.01.23 19:41

Peđa, bilo je kasnije nekih jedinica pod VP iz Varaždina a smeštene kod nas u kasarni, Gnjidić je negde 1989. bio kdant bataljona a nije bila dugoselska vojna pošta, nego 7464

BFwashere voli ovaj upis

Na vrh Go down
predragpego
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2021-04-17

Kasarna Dugo Selo - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 7 Icon_minitime07.01.24 1:45

lol! lol! lol! lol! lol!
Na vrh Go down
predragpego
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2021-04-17

Kasarna Dugo Selo - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 7 Icon_minitime08.01.24 16:04

Tuki (citat):
Pozdrav!
     Kako sam već gore spomenuo, ja nemam veze sa kasarnom u Dugom Selu, ali živim 25 km od Dugog Sela. Baš zbog toga, imam jedno pitanje za sve one koji su zaista JNA služili u Dugom Selu.
     Naime, kad se krene cestom od Dugog Sela prema Kutini (u Božjakovini se skreće desno), nakon 10 - 15 km vožnje dolazi se u selo Prečec. 
     Prečec je selo kao i sva druga takva sela u okolici, ali ipak ima jedna bitna razlika. Kad se već prođe kroz selo, cesta vodi kroz prirodu. Prije nego se dođe do mosta na rječici Lonji i slijedećeg sela, na udaljenosti od oko 200 m sa desne strane ceste je željeznička pruga Zagreb - Beograd, a sa lijeve strane je šuma. Na jednom desnom zavoju odvaja se neupadljiva uska cestica lijevo u šumu. Oduvijek je bilo zabranjeno voziti tom cestom. To je zbog toga što je cesta vodila do skladišta JNA u šumi. 
     U tom skladištu je bila vojna posada, ali ne znam koliko vojnika. Pretpostavljam da su to bili vojnici koji su inače služili u kasarni u Dugom Selu, pa su premješteni (možda samo na određeno vrijeme) u Prečec u ovo skladište. 
     Kasnije odnosno 1991. godine je zapovjednik tog skladišta predao skladište, pa je za potrebe Hrvatske vojske skladište ispražnjeno, tj. sve je odvezeno. Navodno jako puno svih mogućih vrsta municije, ali ja o tome znam samo ono što se tada pričalo. 
     To skladište je udaljeno 10 km od moje kuće. Ne znam što se danas tamo dešava i da li je to u kakvoj vojnoj funkciji.
     Dakle, vi koji ste služili u garnizonu Dugo Selo, znate li što o Prečecu? Jeste li kad bili tamo?
Tu sam davao stražu.
Na vrh Go down
Sponsored content





Kasarna Dugo Selo - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 7 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Kasarna Dugo Selo
Na vrh 
Stranica 7/7Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 Similar topics
-
» Dugo Selo VP 8793, avgust 1985-1986
» Karaula Brile selo Radojevo
» SREMČICA
» Nikšić septembar 1988/89
» Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: